FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Blackpool : West Brom - 9. ledna 2021   16:00

Blackpool
Blackpool
41' Yates  • 66' Madine
2:2
(1:0)

3:2 (PEN)

West Brom
West Brom
52' Ajayi   • 80' Pereira
Blackpool
Maxwell /C/ – Turton, Grétarsson (99. Mitchell), Ballard (91. Ekpiteta), Husband – Kemp (82. Virtue-Thick), Dougall, Ward (115. Robson), Lubala (75. Kaikai) – Yates, Madine
Sims – Gabriel, Thorniley, Woodburn
Brooks – Howson, Leach
Bloomfield Road, Blackpool
West Brom
Button – Peltier (96. O´Shea), Bartley (61. Sawyers), Ivanović (72. Kipré), Gibbs (46. Furlong) – Krovinović, Livermore /C/, Ajayi, Gallagher (61. Edwards), Grosicki – Pereira
Lonergan – Harmon, Harper, Richards

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 12:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 19:15.
Fotbalisté třetiligového Blackpoolu vyřadili účastníka Premier League po nesmírně dramatickém penaltovém rozstřelu. Přestože sami neproměnili dva pokutové kopy, soupeř selhal hned třikrát. Vítězství Blackpoolu je zasloužené, domácí dvakrát vedli a i v prodloužení šli hladověji po vítězství.
Je hotovo! Pereira na rozdíl od 80. minuty zápasu neuspěl a jeho zahozená penalta ukončila účinkování West Bromwich Albion v anglickém poháru.
Sully Kaikai zahazuje mečbol, jeho penalta končí na tyči!
Kapitán Jake Livermore ještě umístěnou trefou udržel West Bromwich ve hře.
Gary Madine poslal dělovku pod břevno. Brankář zůstal stát, ale proti prudké střele neměl nárok.
Furlong kopl naprosto špatně, pomalu a přímo do Maxwella, který znovu vyráží.
James Husband bez problémů posílá míč do protipohybu brankáře West Bromwiche.
Maxwell vyráží Edwardsovu střelu k tyči!
Dougall nechytatelně umístil míč do šibenice.
Polský internacionál Kamil Grosicki bezpečně proměňuje po zemi. Maxwell skákal na opačnou stranu.
Yatesovu mizernou pomalou střelu k tyči Button vyráží!
Střílení penalt začíná.
Ani druhé prodloužení nerozhodlo o postupujícím, kterého tak musí určit až penaltový rozstřel. Dosáhne třináctý klub třetí ligy na senzaci, nebo se protrápí k postupu předposlední mužstvo nejvyšší soutěže?
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+2'
Krovinović před šestnáctkou přiťukl Pereirovi, který mu zamýšlel vracet míč dloubáčkem. Ten však domácí obrana vystihla.
120+1'
Také v poslední části hry uvidíme dvě nastavené minuty.
120'
Celek Premier League se jen brání v hlubokém bloku ofenzivním nápadům třetiligového soupeře. Mitchellův centrovaný míč z levého křídla se naštěstí pro hosty stočil do zámezí.
119'
Furlongova dělovka jen narazila do chráničů fotbalistů ve zdi.
118'
Hosté odhlavičkovali míč, jenže oddechli si jen nakrátko. Krovinović se provinil vysokou nohou a Blackpool dostává k dispozici standardku z přibližně 28 metrů.
117'
Rohový kop vybojoval Blackpool.
115'
Druhá nucená změna v sestavě Blackpoolu v průběhu prodloužení. Zraněného Warda střídá Robson.
114'
Na trávník musí znovu domácí lékař s masérem. Další šrám utrpěl po zásahu patou Ward.
113'
Po rohu směřuje točený centr za zadní tyč, domácí kapitán si situaci u své tyče pohlídal.
112'
Favorit byl blízko vedoucímu gólu. Pereira se uvolnil v pokutovém území a střílel po zemi k tyči, jenže Maxwell tam skočil včas a jednou rukou vyškrabuje na roh.
110'
Ani ve druhém prodloužení se nevyhneme prodlevám. Ward nakonec vstává bez cizí pomoci a po půl minutě hra pokračuje.
108'
Faulů rychle přibývá, na obou stranách je již znát únava z téměř dvou hodin bojovného fotbalu.
107'
Grant Ward ze strany zboural Livermorea, trestný kop WBA však k ničemu nevedl. Furlong ztratil míč a zezadu fauloval rukama Mitchella.
106'
Žlutou kartu dostává Oliver Turton (Blackpool FC) za hru rukou.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Blackpool má nadále mírnou převahu a ostřeluje spíše z dálky svatyni West Bromwiche. Na skóre však první čtvrthodina prodloužení zatím nic nezměnila.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+2'
Grosickému po narážečce s Pereirou utíká míč za čáru. Po odkopu od brány zřejmě dá rozhodčí pokyn ke změně stran.
105+1'
Na bránu si to namířil Kaikai, z 22 metrů ji razantní ranou tak o metr překopl.
105'
První prodloužení bude nastaveno o dvě minuty.
104'
Krovinović s Pereirou hbitě pronikali domácími řadami, až skončila akce před velkým vápnem u Edwardse, jehož obklopila přesila oranžových dresů.
102'
Nadýchaný centr nakopl do šestnáctky Mitchell, hostující Kipré si v poslední chvíli hlavou poradil.
101'
Další střelecký pokus nabuzeného Virtue-Thicka přeletěl břevno Buttonovy brány.
99'
Po dvou minutách odkulhal islandský stoper Grétarsson ze hřiště, při zákroku si ještě navíc smolně natáhl sval. Na trávníku jej střídá Mitchell.
97'
Po zřejmě nezaviněné srážce obdržel domácí Grétarsson tampón do krvácejícího nosu. Ošetřován je přímo na hřišti a hra zatím stojí.
96'
Zkušeného Peltiera vystřídal v dresu West Bromwich Albion na hřišti Dara O´Shea a tak už je na střídačce celá zahajovací obranná čtyřka hostů.
95'
Na druhé straně vedl protiútok Edwards. Zprava naservíroval míč Pereirovi, který vysoko přestřeluje.
94'
Aktivnější jsou stále fotbalisté od Irského moře. K jejich smůle však byla Madineho prostrkávačka do šestnáctky příliš čitelná.
92'
Domácí v úvodu prodloužení vybojovali roh, který Madine posunul hlavou za sebe a Kaikaiův střílený centr z rohu šestnáctky letí nikým netečován snad i k údivu brankáře Buttona těsně vedle zadní tyče.
91'
Do prodloužení nastupuje v dresu Blackpoolu místo Ballarda Ekpiteta.
91'
Začal první poločas prodloužení.
I podruhé se fotbalistům předposledního klubu Premier League podařilo z penalty vyrovnat. Třetiligového soupeře však Baggies nijak nepřehrávají a mohou být rádi, že jde zápas do prodloužení.

Statistiky po druhém poločase:
Držení míče 40% – 60%, střely na bránu 2:5, střely mimo 9:4, rohy 1:4, fauly 16:11, ofsajdy 4:2.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Ward v tísni posunul míč pěknou patičkou od postranní čáry do středu hřiště, kde zůstává v držení Blackpoolu.
90+1'
Po přetaženém rohu hlavičkuje vedle tyče zblízka nepokrytý Madine. Po dorážce se ještě marně natahoval Yates.
90+1'
Ťukes mezi domácími hroty Yatesem a Madinem vyvrcholil sraženým centrem na roh.
90'
Nastavují se 4 minuty.
89'
Do volného prostoru unikl domácí Turton, při své střele zpoza šetnáctky však nesešteloval mířidla.
88'
V pokutovém území Blackpoolu je po Grosického centru pískán faul na brankáře Sawyersovi.
86'
Na druhé straně si Maxwell došel pro Furlongův centr po rychle vhozeném autu.
85'
Blackpool se s remízou po základní době nechce spokojit. Z 20 metrů vypálil opět Matthew Virtue-Thick. Prudká střela prošla mezi obránci a doletěla těsně vedle pravé tyče.
84'
Rychlou souhru Blackpoolu ukončila Turtonova střela z 15 metrů vysoko nad bránu do prázdných tribun.
82'
Střídající Virtue-Thick dostal prvním dotekem po příchodu na trávník míč do sítě, jenže praporek pomezního byl už nahoře. Yates mu míč sklepl ze zjevného ofsajdu.
82'
Kempa střídá v sestavě Blackpoolu Virtue-Thick.
80'
West Bromwich právě vstřelil branku!
Pokutový kop proměňuje střelou k tyči MATHEUS PEREIRA.
79'
Penalta pro hosty po Grosického akci a nastřelené ruce! Oliver Turton ji měl od těla a nemůže se divit.
78'
Fotbalisté v oranžových dresech drží míč kolem půlící čáry a zatím nedovolují soupeři pomýšlet na závěrečný nápor.
76'
Kempův jedovatý centr z levého křídla domácí obrana odvrací.
75'
První změna v sestavě Blackpoolu je čistě africkou záležitostí, místo Lubaly přichází na hřiště Kaikai, reprezentant Sierry Leone.
74'
Sawyers zezadu chytil kolem pasu Madineho, načež ho narazil do zad.
73'
Na půlce hřiště znovu domácí sebrali soupeři míč, jenže brejk utnul hned v zárodku nepřesným zpracováním podrážkou Madine.
72'
Veterána Branislava Ivanoviće střídá v sestavě hostů Kipré.
71'
Kolmou přihrávku tečoval domácí James Husband na roh. Tomu se Blackpool ubránil, hosté však zůstávají na míči.
69'
Blackpool ztrácí po přechodu do útoku míč před velkým vápnem.
68'
Z protiútoku sklepl Grosického pas domácí Husband nešikovně přímo na nohu Pereiry, jenže Brazilcův oblouček placírkou přeletěl břevno o metr.
66'
Blackpool právě vstřelil branku!
Domácí stejně jako před přestávkou udeřili zcela znenadání. Yates zachytil soupeřovu rozehrávku na vlastní polovině, okamžitě rozběhl po pravém křídle Kempa a sám jeho přihrávku do brejku ještě posunul špičkou doleva. GARY MADINE pak z 20 metrů prvním dotykem obstřelil gólmana Albionu po zemi.
65'
Akce hostujících „Baggies“ nemohla pokračovat kvůli postavení mimo hru.
63'
Yatesovi nevyšlo uprostřed pokutového území zakončení z voleje. Turtonův pěkný centr usměrnil jen kolenem vedle.
61'
Další dvě změny v sestavě West Bromwich Albion: Gallaghera a Bartleyho střídají Sawyers a Edwards.
60'
Spoustu volného prostoru měl na levém křídle Grosicki. Naběhl si na Pereirův pas a svůj průnik vyšperkoval zpětnou přihrávkou Gallagherovi, který z penaltové značky trestuhodně vysoko překopl domácí bránu.
58'
Husbandův centr směřoval na Madineho do ofsajdu a přestože zkušený Branislav Ivanović odhlavičkoval míč ještě před ním na roh, rozhodčí usoudil, že se domácí útočník zapojil do hry a píská proti Blackpoolu.
56'
Další roh vybojoval v obtížné pozici Pereira, tentokrát jej Blackpool přestál bez újmy.
55'
Livermore posílal křížný pas na pravé křídlo Krovinovićovi, který na míč těsně nedosáhl a vhazuje Blackpool.
53'
Povzbuzený prvoligista hned podnikl další útok, ovšem míč odskakuje Krovinovićovi od nohy a zalehává ho brankář Maxwell.
52'
Lacino získaný roh hosté proměnili ve vyrovnání. Po rozehrávce nakrátko poslal nadýchaný centr na malé vápno Kamil Grosicki a v obklíčení se vyšrouboval k přesné hlavičce k tyči vysoký Nigerijec SEMI AJAYI.
51'
Přímým kopem Matheus Pereira domácí bránu neohrozili, o to se postaral až blackpoolský obránce Turton, jenž úplně zbytečně nikým neatakován odkopává přes břevno na roh.
49'
Peltier posunul míč zprava na střed Gallagherovi, kterého čistě odstavil domácí Ward.
47'
Žlutou kartu dostává Conor Gallagher (West Bromwich Albion).
46'
West Bromwich Albion nastoupil do druhé půle s jednou změnou, místo Gibbse jde do hry Furlong.
46'
Fotbalisté třetiligového Blackpoolu jsou po skvěle sehrané přízemní kombinaci v závěru prvního poločasu blíže senzačnímu vyřazení účastníka Premier League. West Bromwich toho zatím moc nepředvedl, několik slušných střel sice na domácí bránu přiletělo, ale v poli se hraje vyrovnaný fotbal a vyloženou šanci hosté neměli.

Statistiky první půle:
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Gallagherova patička směřovala na rozběhnutého Pereiru, jeho úmysl ovšem vystihli domácí zadáci i brankář, kteří útočníka WBA doslova obklíčili.
43'
Po ztrátě míče fauluje zezadu na útočné polovině Conor Gallagher.
41'
Třetiligový klub je na koni, rychlou přízemní kombinaci sehrál znamenitě. Madine vysunul kolmicí do běhu Lubalu, jeho přihrávku napříč pokutovým územím ještě posunul špičkou kopačky obsazený Daniel Kemp a za ním ji uklidil do sítě zapomenutý JERRY YATES.
40'
Vůbec první roh zápasu kopali fotbalisté WBA, domácí hlavičkáři uklidili míč do bezpečí.
39'
Přímou cestu k bráně měl otevřenou Filip Krovinović, z velkého vápna raději zakončil před blížícím se obráncem a mířil přímo do brankáře.
38'
Grosického centr z levého křídla se snesl za bránu Blackpoolu.
37'
Žlutou kartu dostává Daniel Ballard (Blackpool FC) za šlapák uprostřed hřiště.
35'
Krovinović se z dálky opřel do míče šajtlí a byl to nečekaně nebezpečný projektil, který proletěl těsně nad břevnem.
33'
Že Peltier dobrých deset vteřin tahal za dres unikajícího Lubalu, rozhodčímu Brooksovi nevadilo. Až když se fotbalista z Konga ohnal po Gallagherovi, píská se proti domácím.
32'
Z rozehrávky přímého kopu nic nebylo, při náskoku na míč fauloval naopak domácí Kemp.
31'
Bolestivě podražen přes kotníky byl domácí Madine. Viník Bartley vyvázl jen s ústní domluvou.
28'
Dlouhý aut do šetnáctky Blackpoolu domácí odhlavičkovali po odrazu o trávník.
26'
Hráči Albionu jseou postupně vytlačeni na vlastní polovinu a jejich nákop zpět na útočnou stranu směřuje do autu.
24'
První přímá střela zápasu. Domácího brankáře Maxwella protáhl z 30 metrů trestným kopem k tyči Pereira.
22'
Trestný kop dostali k dispozici také domácí. Lubala sklepl míč hlavou Ballardovi, který z otočky vysoko přestřelil.
20'
Centr Matheuse Pereiry se domácím podařilo odhlavičkovat z malého vápna, hosté ho však rychle vrátili do ohně a Gallagher střílel bez přípravy po zemi vedle zadní tyče.
19'
Domácím se rozehrávka nakrátko vůbec nepovedla, Turton musel po ztrátě míče několik metrů od rohu velkého vápna faulovat Gallaghera a chystá se nebezpečná standardka.
19'
Rozběhnutého Pereiru si odclonil tělem Grétarsson a nepustil ho k míči. Odkopává se od brány Blackpoolu.
18'
Hosté převzali iniciativu a drží častěji míč, ale zatím nedokázali vepředu nic vymyslet.
15'
Žlutou kartu dostává Semi Ajayi (West Bromwich Albion).
14'
Grosicki si píchl míč dopředu na křídle a podařilo se mu odcentrovat, domácí obrana však balon zpacifikovala.
13'
Livermoreova kolmice směřovala do ofsajdu a s odkopem od brány příliš nespěchá Chris Maxwell.
10'
Míč je častěji na kopačkách domácích, předem neseznámený divák by zatím nerozpoznal, které mužstvo hraje třetí a které první ligu.
8'
West Bromwich lacino ztratil míč a z 20 metrů zkusil své štěstí Yates. Tato rána měla mnohem blíže cíli a jen těsně přeletěla břevno.
7'
První střelu na bránu vyslal domácí Madine. Příliš přesná nebyla, takové zastřelování.
6'
Jeden z domácích beků vypíchl přihrávku do vápna na Connora Gallaghera dost nešťastně, protože jen namazal Grosickému. Polský křídelník se však ke střele nedostal kvůli útočnému faulu svého spoluhráče.
5'
Ofsajd je odmáván hráčům Blackpoolu.
3'
Domácí se nikam neženou, do opatrné rozehrávky často zapojují i brankáře Maxwella. Nakopávaný míč letí až na druhou stranu hřiště, kde si ho poprvé osahal Button.
1'
Domácí fotbalisté s mírným zpožděním nastoupili v oranžových dresech a bílých trenýrkách, hosté budou hrát v modrobíle pruhovaných sadách. Na severozápadě Anglie panuje pěkné slunečné počasí.
Trenér hostů Sam Allardyce staví v poháru proti třetiligovému sopeři řadu náhradníků. Z obvyklé základní jedenáctky nastupují od začátku pouze Ajayi, Gallagher a Pereira.
„V sobotu dostanou příležitost se ukázat, že jsou tu, jsou dost dobří a mají být v sestavě pro Premier League. Je to jen na nich“, uvedl před zápasem Allardyce.

Blackpool FC: Maxwell /C/ – Turton, Grétarsson, Ballard, Husband – Kemp, Dougall, Ward, Lubala – Yates, Madine
Náhradníci: Sims – Gabriel, Thorniley, Robson, Kaikai, Mitchell, Virtue-Thick, Ekpiteta, Woodburn

West Bromwich Albion: Button – Peltier, Bartley, Ivanović, Gibbs – Krovinović, Livermore /C/, Ajayi, Gallagher, Grosicki – Pereira
Náhradníci: Lonergan – Kipré, Harmon, Furlong, Harper, Sawyers, Edwards, O´Shea, Richards

Rozhodčí: Brooks – Howson, Leach.
Vzájemné zápasy
Oba kluby se neutkaly od sestupu Blackpoolu z nejvyšší soutěže v roce 2011. Tehdy vyhráli obě vzájemná měření domácí a u toho posledního byl v sestavě vítězů i slovenský levý obránce Marek Čech, působící předtím také v pražské Spartě. Naopak za Blackpool před deseti lety nastoupil Matt Phillips, který dnes hraje právě za West Bromwich.

1.11.2010 Blackpool - WBA 2:1
15.1.2011 WBA - Blackpool 3:2
West Bromwich Albion
Předposlední celek Premier League bude na hřišti třetiligového soupeře favoritem a může si částečně spravit náladu po mizerných výsledcích z ligy. Od letního postupu dokázal urvat jen jedno utrápené vítězství nad beznadějně posledním Sheffieldem (1-5-11, 11:39). V posledních dvou duelech dostal WBA na domácí půdě výprask od Leedsu (0:5) i od Arsenalu (0:4).
V FA Cupu jsou prvoligové kluby nasazeny do 3. kola a pro fotbalisty z Midlands tak soutěž dneškem začíná.
Bez zajímavosti není, že v Ligovém poháru narazil West Bromwich stejně jako Blackpool v FA Cupu na fotbalisty Harrogate Town a porazil je o gól nižším rozdílem 3:0.

Nejlepší střelci:
3 – Robinson, Robson-Kanu, 2 – Gallagher.
Blackpool FC
Klub se slavnou historií, za který hrával první držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy Stanley Matthews, má ve své síni slávy FA Cup z roku 1953 a dvě další finálové účasti během své nejslavnější poválečné éry.
Na břehu Irského moře se hrála ještě v roce 2011 Premier League, současnost je však mnohem méně veselá. Blackpool se pohybuje uprostřed tabulky třetí ligy (8-3-9, 20:23), v níž čeká tři zápasy na vítězství.
Uvidíme, jestli dostane poprvé příležitost mezi tyčemi mladý slovenský brankář Alex Fojtíček, který plní v klubu roli trojky a zatím jen čtyřikrát kryl kolegům záda z lavičky.