FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Middlesbrough - 9. ledna 2021   19:00

Brentford
Brentford
35' Dervişoğlu  • 64' Ghoddos
2:1
(1:0)
Middlesbrough
48' Folarin
Brentford
Daniels (C) – Roerslev, Sörensen, Pinnock, Gordon (71. Haygarth) – Stevens, Ghoddos, Gilbert – Fosu, Dervişoğlu (71. Goode), Forss
Shepperd – Goode, Canos, Pressley, Haygarth
Tim Robinson – George Byrne, Mike George
Griffin Park, Brentford
Archer – Spence, Wood, Bola (C), Coulson – Hackney, Wing – Roberts, Browne (45+6. Folarin), Tavernier (90+1. Jones) – Akpom (90. Burrell)
Brynn – Kokolo, Sykes, Fletcher, Folarin, Jones, Burrell

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:13.
Je konec a z výhry se nakonec radují domácí. Hosté vstoupili do druhého poločasu výborně a krátce po jeho začátku bylo díky Folarinovi srovnáno. Brentford si však poměrně rychle vzal své vedení zpět, když se zhruba po hodině hry trefil Ghoddos. The Bees už si následně těsný náskok pohlídali, a nyní tak mohou slavit postup do čtvrtého kola FA Cupu.
90+5'
90+4'
Hosté v závěru vyslali dlouhý nákop do vápna soupeře, avšak míč si ze vzduchu bez problému stáhl Daniels.
90+3'
Dobře to nyní udělal Fosu, jenž si to s balonem u nohy namířil k rohovému praporku a tam si počkal na faul Boly.
90+2'
Střídající Jones se hned propracoval ke střele, ovšem Danielsovu svatyni o pořádný kus přestřelil.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Tavernier, přichází Jones.
90'
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Akpom, přichází Burrell.
90'
Boro už nyní musí vsadit všechno na jednu kartu, a proto se na hrot útoku vysunul také stoper Bola.
89'
A máme tu druhý ofsajd během krátké chvíle, v postavení mimo hru byl opět přistižen Samuel Folarin.
88'
Žlutou kartu dostává Hackney (Middlesbrough FC).
87'
Domácí navíc i nadále drží míč ve své moci a celkem v pohodě si ho vyměňují u půlící čáry.
86'
Tavernier přišel o balon a pak zcela zbytečně fauloval Roerseleva. Takové kouskování hry Brentfordu vyhovuje.
85'
Po přihrávce Winga postupoval rychle dopředu Folarin, kterému byl však odmáván ofsajd.
84'
Tavernier posadil balon na hlavu Akpoma a ten zakončoval z dobré pozice. Jeho hlavičce však scházela přesnost a Daniels nakonec nemusel zasahovat.
83'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a domácí stále drží těsně vedení. Dokáží dotáhnout tento mač do zdárného konce?
82'
Stevens si teď moc neporozuměl s Goodem a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
81'
Ghoddos se probíjel středem hřiště, ovšem ukousl si až příliš velké sousto a o balon přišel.
80'
Coulson teď vyhnal Forsse na jeho vlastní polovinu a nakonec ho i donutil ke zpětné nahrávce na Danielse.
79'
Domácí už dopředu nijak zvlášť nespěchají a spíše se snaží držet balon ve své moci. To se jim momentálně daří.
78'
Žlutou kartu dostává Tavernier (Middlesbrough FC).
77'
Fosu si chystal míč ke střele, ale před sebou měl hned čtyři hráče, a proto nakonec raději roztáhl hru do strany na Forsse.
76'
Podobná akce se opakovala i o chvilku později, avšak ani tentokrát to k zakončení nevedlo.
75'
Spence poslal do vápna dobrý míč, jenže sbíhající Akpom na něj o kousek nedosáhl.
74'
Wood se nakonec zvedl a odkulhal za postranní čáru. Zdá se, že stoper Middlesbrough to ještě zkusí.
73'
Ošetřování stále probíhá. Uvidíme, zda bude muset kouč Warnock podruhé vynuceně střídat.
72'
Na hrací ploše zůstává ležet Wood a hra je přerušena. Hostující stoper má zřejmě potíže se zadní stehenním svalem.
71'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Dervişoğlu, přichází Goode.
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Gordon, přichází Haygarth.
70'
O pár okamžiků později pálil také Folarin, avšak i s jeho střelou si domácí gólman věděl rady.
69'
Mohlo být srovnáno! Roberts si udělal prostor v pokutovém území a pak nebezpečně vypálil na přední tyč. Daniels byl však znovu připraven a připsal si další povedený zákrok.
68'
Po několika odrazech se míč dostal k Forssovi, jehož rána z první vylétla vysoko nad bránu.
67'
Ten samý hráč pak zaútočil a po nedovoleném zákroku Boly z toho bude standardní situace pro Brentford.
66'
Tavernier se snažil prosadit po křídle, nicméně jeho akci zastavil dobrým obranným zákrokem Stevens.
64'
Brentford právě vstřelil branku! Domácí si berou ztracené vedení zpět! Po rychlé kombinaci ve středu hřiště se vstříc hostující svatyni vydal SAMAN GHODDOS, který si ve vápně hravě poradil s obráncem a zakončil přesně k tyči. Archer se natahoval marně.
64'
Roerslev to znovu zkoušel vzduchem, avšak ani tentokrát se dlouhý nákop neujal.
63'
Spence se dostal pod tlak napadajícího Forsse a nakonec musel být rád, že domácí hráči byl odpískán útočný faul.
62'
Dlouhý nákop směřoval na Forsse, ovšem Archer včas vyběhl z brány a balon před svým soupeřem odkopl.
61'
A další postavení mimo hru, tentokráte se za obranou Middlesbrough zapomněl Forss.
60'
Turecký útočník se vzápětí hnal do další šance, avšak tentokrát mu byl odmáván ofsajd.
59'
Po dalším centru íránského fotbalisty zakončoval Dervişoğlu, avšak jeho hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla.
58'
Ze standardní situace se ale nic nenarodilo, neboť Ghoddosova nabídka nikoho v červeno-bílém nenašla.
57'
Roerslev si došel pro faul a vybojoval pro svůj tým standardní situaci z velmi dobré pozice.
56'
Z velké dálky vypálil Gilbert, do jehož rány vložil nohu Wood. Díky jeho zákroku nemusel Archer zasahovat.
55'
Tavernier se zleva řítil na bránu, nicméně těsně před šestnáctkou ho dostihl Pinnock a ten ho čistým skluzem připravil o možnost zakončit.
54'
Roerslev posílal míč na přední tyč, ale tam se nacházel jen Wing, který rezolutním odkopem osvobodil svůj tým.
53'
O chvilku později musel brankář Boro znovu zasahovat a tentokráte už bude následovat rohový kop.
52'
Sörensenův dlouhý aut mířil před bránu, ale Archer se k balonu dostal jako první a vyboxoval jej mimo šestnáctku.
51'
Fosu centroval z pravé strany, ovšem na jeho nabídku nikdo z jeho spoluhráčů nedoskočil.
50'
Brentford se prokombinoval až k pokutovému území a zpoza něj pálil Gilbert, který však nezamířil přesně.
48'
Middlesbrough právě vstřelil branku!
Krátce po začátku druhého poločasu máme srovnáno! Tavernier předložil ve vápně míč Robertsovi a ten hned pálil. Jeho střelu sice zblokoval jeden z obránců, nicméně balon se pak odrazil k SAMUELU FOLARINOVI a ten se ho se štěstím dopravil do sítě.
48'
Fosu se vydal napadat rozehrávku Middlesbrough, jenže v souboji s Woodem to přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
47'
Domácí se krátce po rozehrávce vydali dopředu, ale Forss narazil na pozorně bránícího Coulsona a o míč přišel.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je za námi první poločas a domácí po něm vedou 1:0. Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný a moc šancí k vidění nebylo. Zhruba po čtvrt hodině se však tempo zvedlo a především gólman Brentfordu Daniels měl od té doby spoustu práce. Boro však žádnou svou šanci nevyužilo a naopak domácí poslal ve 35. minutě do vedení Dervişoğlu. Závěr úvodní pětačtyřicetiminutovky byl hodně natažen vinou vážného zranění Marcuse Brownea, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách.
45+8'
45+7'
Už se opět hraje a balon mají ve svém držení hráči Middlesbrough, kteří aktuálně kombinují na vlastní polovině.
45+6'
Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Browne, přichází Folarin.
45+5'
Marcus Browne po několikaminutovém ošetření opouští hřiště na nosítkách. Doufejme, že bude anglický fotbalista brzy v pořádku.
45+4'
Ošetření stále probíhá a je jasné, že první poločas se ještě natáhne.
45+3'
Za postranní čárou už se do hry chystá nigerijský mladík Samuel Folarin, jenž si ale na svůj nástup na hřiště ještě nějakou chvíli počká.
45+2'
Browne je stále v péči lékařů a za svým svěřencem se na hrací plochu vydal i Neal Warnock, který momentálně zjišťuje jeho zdravotní stav.
45+1'
Mezitím byly nad rámec úvodního dějství nastaveny dvě minuty.
45'
To nevypadá vůbec dobře. Na hřiště už míří zdravotníci s nosítky a je jasné, že hostující křídelník bude muset střídat.
44'
Po souboji s Forssem se k zemi skácel Browne, jenž si okamžitě žádal ošetření. Zdá se, že má nějaké problémy s levým kolenem.
43'
Do balonu se ze střední vzdálenosti opřel Roberts a jeho pokus protáhl Danielse, který se v prvním poločase rozhodně nenudí.
42'
Roerslev poslal velmi pomalou malou domů a Daniels měl co dělat, aby míč odkopl před Akpomem.
41'
Po centru Robertse si míč ve vápně hledal Bola, ovšem Pinnock před ním stačil zasáhnout.
40'
Tavernier šikovně prostrčil balon na sbíhajícího Akpoma a jeho následná rána z úhlu byla zblokována na roh.
39'
Roberts chtěl rozehrát do strany na Taverniera, jenže ten s touto variantou nepočítal, a míč tak zamířil do autu.
38'
Hackney si dobře pokryl balon tělem a následně se nechal faulovat, Boro bude zahrávat volný přímý kop.
37'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Browne, avšak jeho akce se s úspěchem nepotkala.
35'
Brentford právě vstřelil branku! A po něm se Brentford ujímá vedení! Rozehrávky od rohového praporku se ujal Ghoddos, jehož nabídku si ve vápně našel IBRAHIM DERVIŞOĞLU a ten poslal balon mimo dosah gólmana Archera.
34'
Forssova nabídka zleva byla zblokována a domácí budou mít k dispozici rohový kop.
33'
Spence to zkoušel individuálně po křídle, ovšem na útočné polovině mu vystavil stopku Gordon.
32'
Po Tavernierově střele musel Daniels znovu na zem, nicméně i v tomto případě předvedl jistý zákrok.
31'
Po zásahu jednoho z obránců Brentfordu se hosté dožadovali penalty kvůli hře rukou. Hlavní sudí však byl opačného názoru a nechal hru plynout dál.
30'
Je za námi třicet minut a zatím jsme viděli po jedné šanci na každé straně. Obě však zůstaly nevyužity, a na úvodní gól tak stále čekáme.
29'
Po chybě Pinnocka mohli jít hosté do brejku. Akpom si ale vůbec neporozuměl s Robertsem a po jejich neshodě se míče zmocnil vracející se Ghoddos.
27'
Tavernier se šikovně zbavil obránce a pak poslal míč proti noze Hackneymu, jehož pumelice z první zamířila vysoko nad bránu.
26'
Napadající Forss fauloval Coulsona, a Boro tak bude moct v klidu rozehrát.
25'
Obrovská šance domácích brankou nekončí! Po chybě na polovině hřiště šli hráči Brentfordu do přečíslení. Fosu před šestnáctkou posunul balon na Dervişoğlua, který však ve stoprocentní šanci selhal.
24'
Po další akci Fosua pálil Dervişoğlu, nicméně jeho slabý pokus nenadělal Archerovi žádné starosti.
23'
Fosu dobře odcentroval a Wood měl co dělat, aby míč odhlavičkoval před napřahujícím se Ghoddosem.
22'
Hosté mohli udeřit z dalšího rohového kopu, ale nepovedený centr Taverniera odklidil do bezpečí Sörensen.
21'
Browne si před vápnem posunul míč na levačku a zakončil na přední tyč. Daniels byl však znovu připraven a připsal si další úspěšný zásah.
20'
Brentford zatím daleko více drží balon, nicméně do nějaké větší šance je nedostal.
19'
Fosu se nacházel v dobré palebné pozici, ale místo střely chtěl ještě přihrávat. To se ukázalo býti chybou, jelikož jeho pas vystihl Bola.
18'
Po rohovém kopu znovu zakončoval Akpom, ale tentokráte nenadělal Danielsovi příliš starostí.
17'
Boro se mohlo ujmout vedení! Po chybě v rozehrávce domácích nebezpečně vypálil Akpom a Daniels měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil na roh.
16'
Ghoddos se dobře zbavil svého strážce, avšak následně nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů číhajících ve vápně.
15'
Fosu si naváděl balon na střelu, ale Wing ho dobře vystínoval a nakonec ho donutil ke zpětné nahrávce na Roersleva.
14'
Gilbert si dal míč daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu nedovoleně atakoval Robertse. Rozehrávat tak budou hosté.
13'
Browne dostihl dlouhý nákopa Boly, jenže kvůli ofsajdu byla jeho snaha zbytečná.
12'
Sörensen se z pozice stopera dostal až na levé křídlo a snažil se odcentrovat, ovšem míč přes blokujícího Wooda do vápna nedostal.
11'
Na hranici šestnáctky napřáhl ke střele Hackney a jeho pokus nebyl špatný, nicméně míč se mezi tři tyče nevešel.
10'
Z něj se však nic nenarodilo, neboť balon odhlavičkoval do bezpečí na přední tyči stojící Coulson.
9'
Forss se dravě protáhl po křídle a jeho následný přízemní centr byl zblokován na roh.
8'
Roerslev poslal k zemi Taverniera a hosté se dožadovali odpískání faulu. Hvizd ale nezazněl, takže hra plyne.
7'
Nabídku Forsse odehrál Bola jen ke Gilbertovi a ten pak pálil ze druhého doteku. Jeho pokus ale nebyl přesný a Archer mohl zůstat v klidu.
7'
Žlutou kartu dostává Ghoddos (Brentford FC).
5'
Domácí nyní trpělivě kombinují na vlastní polovině a vyčkávají, zda se v obraně jejich soupeře neotevře nějaké okénko.
4'
Poprvé si na míč sáhl také Jordan Archer, který si ze vzduchu stáhl nepovedený centr Forsse.
3'
Wing chtěl vyslat do šance Akpoma, ale jeho pas byl příliš prudký a u balonu byl jako první gólman Daniels.
2'
Dlouhý nákop Wooda mířil na rozběhnutého Taverniera, ovšem balon před ním odhlavičkoval Pinnock.
1'
Arbitr Robinson poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Middlesbrough, kteří nastupují v černých dresech. Jejich soupeř pak zvolil červeno-bílou sadu.
1'

Brentford FC: Daniels (C) – Roerslev, Sörensen, Pinnock, Gordon – Stevens, Ghoddos, Gilbert – Fosu, Dervişoğlu, Forss
Náhradníci: Shepperd – Goode, Canos, Pressley, Haygarth

Middlesbrough FC: Archer – Spence, Wood, Bola (C), Coulson – Hackney, Wing – Roberts, Browne, Tavernier – Akpom
Náhradníci: Brynn – Kokolo, Sykes, Fletcher, Folarin, Jones, Burrell

Rozhodčí: Tim Robinson – George Byrne, Mike George.
Middlesbrough FC

Také Middlesbrough se letos celkem daří a po úvodní polovině Championship mu patří sedmá pozice. Červení se navíc mohou pyšnit velmi dobře pracující defenzivou, která je s osmnácti inkasovanými góly třetí nejlepší v celé soutěži. Na opačném konci hřiště žádného vyloženého lídra nenajdeme a v kádru je aktuálně hned sedm borců, kteří mají na svém kontě více než jednu ligovou branku, což může být v několika ohledech výhodou. Loni se Boro v rámci FA Cupu utkalo ve třetím kole s Tottenhamem a podařilo se mu Spurs potrápit. Po úvodní remíze se šlo do odvety, ve které už ale londýnský celek potvrdil roli favorita a nakonec postoupil.
Brentford FC

Loni se Brentford ukázal ve velmi dobrém světle a jen o kousek mu utekl postup do Premier League. I letos si The Bees vedou parádně a momentálně jim patří čtvrté místo, přičemž oproti druhému Swansea, které má jen o dva body více, má jeden zápas k dobru. Po odchodech Ollieho Watkinse a Saïda Benrahmy, kteří v minulém ročníku táhli ofenzivu Brentfordu, se počítalo s tím, že útočná síla tohoto celku už nebude taková. Tyto dva hráče měl nahradit Ivan Toney a nutno říct, že se mu to zatím daří. Mladý Angličan si od začátku sezony drží skvělou formu a na svém kontě má už šestnáct přesných zásahů. Uvidíme, zda se dokáže trefit i v FA Cupu proti Middlesbrough.
Hezký sobotní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento víkend je na programu třetí kolo FA Cupu a v rámci této soutěže budou poprvé k vidění prvoligové a druholigové celky. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas mezi Brentfordem a Middlesbrough, který v Griffin Parku začne v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.