FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Blackpool - 23. ledna 2021   16:00

Brighton
Brighton
27' Bissouma  • 58' Allister
2:1
(1:1)
Blackpool
Blackpool
45+1' Madine
Brighton
Walton – Webster, Dunk, Burn – Veltman, Propper, Bissouma, Alzate (61. March) – Zeqiri (76. Gross), Mac Allister (61. Trossard) – Tau (61. Maupay)
Sanchez – Gross, Khadra, March, Maupay, Moder, Sanders, Trossard, White
England D. (Eng)
Amex Stadium, Falmer
Blackpool
Maxwell – Gabriel, Ekpiteta, Garbutt, Husband – Williams, Thorniley (76. Kaikai), Virtue-Thick (76. Lubala), Robson – Madine (76. Sarkič), Yates (67. Simms)
Fojtíček – Apter, Holmes, Howe, Kaikai, Lubala, Mariette, Simms, Sarkič

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký zbytek večera a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Statistiky utkání:
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 12:0. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 11:4.
Domácí nakonec rozhodli poměrně šťastnou střelou resp. šťastným odrazem. Je pravdou, že na rozdíl od první půle, domácí měli mnohem více příležitostí ke změně skóre, obzvláště na konci, kdy soupeř rozvolnil svoji urputnou obranu. Hostující celek však držel nad vodou výborně chytající Maxwell, který, ačkoliv inkasoval dvě branky, se kterými skutečně nic nemohl nadělat, byl pro mě mužem zápasu.
90+4'
90+3'
Útočný faul domácích ještě 30 metrů od brány ještě dává hostům šanci zaútočit.
90+2'
Modrý tým se stále pokouší o kontrolu míče.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Propper zakončil hlavičkou, ale Maxwell na zemi stále drží naděje svého celku.
89'
Gross dostal míč do vápna, ale nedokázal zakončit.
88'
Nyní se domácí zahnali sami do zámezí. Červení vhazují a spřádají plány jak se dostat alespoň na soupeřovu půlku.
87'
Míč opět kontrolují modří a do hry zapojují i Waltona.
86'
March se dostal do vápna a při pokusu vystřelit na zadní tyč, míč poslal cca 3 metry vedle branky.
85'
O šanci se ale domácí připravili ofsajdem.
84'
K míči se opět dostali domácí a hostující celek už není tak sešikovaný jako po celý zápas.
83'
Role se vyměnily. Červení si přihrávají míč na půlce, modří jsou všichni stažení na své.
82'
Marně ale hledají cestu, kudy se s míčem dostat dál než na polovinu.
81'
Nyní mají míč pod kontrolou hosté.
80'
Domácí nyní přečíslili obranu soupeře a útočník zcela osamocen před Maxwellem nedokázal Maxwella prostřelit a to ani z dorážky.
79'
Nyní už musí svádět souboj ve středu hřiště.
78'
Domácí drží míč pod kontrolou na své polovině.
77'
Domácí jsou opět na míči.
76'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Zeqiri, přichází Gross.
Střídání v týmu Blackpool FC: ze hřiště odchází Madine, přichází Sarkič.
Střídání v týmu Blackpool FC: ze hřiště odchází Virtue-Thick, přichází Lubala.
Střídání v týmu Blackpool FC: ze hřiště odchází Thorniley, přichází Kaikai.
75'
Hosté drží míč na polovině soupeře.
74'
Domácí se rozhodli okupovat útočné pásmo. Hosté ale míč vyvážejí.
73'
Na druhé straně dlouhý pas na Kaikaie končí až za brankovou čarou.
72'
Hosté se opět ocitli v ofsajdu.
71'
Dlouhý pas Bissoumu končí v zámezí.
70'
Domácí zaznamenali další zisk míče. Gabriel však přerušuje akci skluzem a míč odkopává do zámezí.
69'
Tak to zase úplně dlouho netrvalo, nicméně míč kontroluje Maxwell.
68'
Blackpool nyní přitlačil soupeře a Brighton najednou musí bránit.
67'
Střídání v týmu Blackpool FC: ze hřiště odchází Yates, přichází Kaikai.
66'
Míč končí v zámezí.
65'
Opět vidíme výměnu míče mezi obránci domácího celku a všichni hráči jsou na polovině Brightonu.
64'
Hosté se brání dlouhým odkopem. U míče je dříve soupeř.
63'
Tak nyní už o něj přichází, ale vysokým pressingem jej získávají po chvíli zpět.
62'
Domácí opět drží míč na kopačkách a nezdá se, že by jej chtěli soupeři vrátit.
61'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tau, přichází March.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alzate, přichází Maupay.
61'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Mac Allister, přichází Trossard.
60'
Prudká střela jednoho z domácích hráčů mířila nad branku.
59'
Domácí se opět dostávají k míči.
58'
Brighton právě vstřelil branku!
Tak na tuto teč byl i Maxwell krátký. Mac Allister napřáhl z dvaceti metrů a pokusil se prostřelit val před ním. K neštěstí hostujícího gólmana ale ke štěstí svému trefil do zad svého spoluhráče STEVENA ALZATEHO, od jehož zad míč změnil směr do protipohybu hostujícího gólmana a zakutálel se do branky.
57'
Tento rohový kop nebyl zahraný dobře a domácí jsou vyhnáni s míčem na půlku.
56'
Domácí si rohový kop zopakují.
55'
Mac Allister nyní zkusil technickou střelu z půlkruhu k tyči. Maxwell dalším skvělým zákrokem drží svůj tým a vyráží míč na roh.
54'
Další útočná snaha domácích končí ofsajdem.
53'
Prudký míč Madineho před branku pouze brankovištěm prolétl, aniž by našel koncového uživatele.
52'
Nyní jsou to ale naopak červení, kdo se řítí do útoku.
51'
Zdá se, že jsou všichni v pořádku a Brighton už se opět snaží dostat hosty do úzkých.
50'
Po zahraném rohovém kopu došlo ke střetu dvou hráčů a právě probíhá ošetření.
49'
Po zahrání rohového kopu se však domácí dopustili útočného faulu.
48'
Domácí mají k dispozici první rohový kop.
47'
Hosté měli míč z výkopu a tak se pokusili o střelu, která ale neměla šanci na úspěch.
46'
Nebezpečné útoky: 22-7.
Víceméně fotbalová nuda zavládla dnes na stadionu Amex Stadium ve Falmeru. I přesto, že v prvním poločase padly dvě branky, nebylo příliš věcí k pokoukání až na dvě dalekonosné střely, přičemž jedna skončila vedoucí brankou Brghtonu, a vstřelené vyrovnávací branky v poslední sekundě nastavení prvního poločasu. To se musí uznat, že se jednalo o akce, za které by se nemuseli stydět ani účastníci finále mistrovství světa. Jinak se celý poločas odehrával ve stylu zahuštěného prostoru na polovině Blackpoolu a zdárné snahy hostí rozbíjet soupeřovu hru. Brighton tak má mnohem více ze hry, ale kromě dvou hlaviček směřujících kamsi nad branku proměnil prakticky vše, co mohl.
45+1'
45+1'
Blackpool právě vstřelil branku!
Tak tomu se říká gól do šatny...GARY MADINE si naskočil na přizemní centr před malé vápno a hlavičkou prodloužil míč do sítě Brightonu.
45'
Nastavovat se bude 1 minuta.
44'
Domácí získali míč a opět vidíme stěhování národů na polovinu Blackpoolu.
43'
Hosté rozehráli trestný kop na půlkruh, odkud však nedokázai prostřelit chumel hráčů.
42'
Další faul domácích, tentokráte vedle šestnáctky. Šance pro hosty na srovnání.
41'
Domácí si po dlouhé době museli pomoci faulem. Ten ale provedli ještě na polovině soupeře.
40'
Modří jsou opět na míči.
39'
Nyní se dlouhým výběhem před vápno musel do hry zapojit i Maxwell, míč ale končí pouze v zámezí.
38'
Zeqiri ve vápně osmělil svoji levačku, míč se ale doslova dokutálel 3 metry mimo branku.
37'
Alzate posílal míč od brankové čáry do malého vápna, ten tím vápnem ale prolétl bez adrersáta.
36'
35'
Tau získal míč ve vápně. Míč, který se pokusil nasměrovat do stejného rohu, jako byl nesměrován při gólu, končí mimo branku.
34'
Veltman našel před brankou Zeqiriho, ten ale hlavou posílá míč mimo branku.
33'
Gabriel nyní padá ve vápně, ale rozhodčí ukazuje: "Hrajeme dál!".
32'
Útočnou snahu Brghton brání s přehledem. Míč mají pod kontrolou však stále hráči v červeném.
31'
I nyní se dostávají domácíc hráči k míči, ale po příliš dlouhé přihrávce míč kontrolu Maxwell.
30'
Další snaha domácích byl zastavena ofsajdem.
29'
Opět se hraje poiuze na polovině Blackpoolu.
28'
Domácí opět získávají míč.
27'
Tak to byla fotbalová nádhera. YVES BISSOUMA si převzal míč na středu a z více než dvaceti metrů napřáhl a poslal míč do levého horního rohu svatyně brankáře Maxwella, kde se míč odrazil od břevna do branky. Maxwell byl bez šance a díky té pumelici se břevno chvěje ještě teď.
26'
Snaha domácích končí strčením Burna do soupeře. Hrají hosté.
25'
Všichni hráči kromě Waltona jsou opět na polovině Blackpoolu.
24'
Hráči Blackpoolu se dostali s míčem až do vápna, tam ale jejich cesta končí.
23'
Míč na chvíli patřil opět domácím, ti ale o něj zbytečnou chybou přicházejí a vysokým pressinkem se jej snaží získat zpět.
22'
Hosté se nyní ubránili a dokonce byl i pískán útočný faul.
21'
Thorniley zablokoval centr Proppera a srazil jej na roh.
20'
Domácí opět získali míč pod kontrolu a na polovině obehrávají obranný blok.
19'
Po rohovém kopu situaci uklidnil opět Walton.
18'
Prudká střela se kroutila do pravého horního rohu, ale Walton svým zákrokem vyráží míč na roh.
17'
Burn nyní netrefil míč, ale podkopl Yatese 5 metrů před rohem vápna. To je šance pro hosty.
16'
15'
K hlavičce se dostal Webster, ale míč jde opět nad branku.
14'
Domácí centrem před branku získali rohový kop.
13'
Blackpool na malou chvíli získal míč pod svojí ochranu, ale nechal se vytlačit do zámezí.
12'
Střela Bissoumy zpoza vápna končí mimo branku.
11'
Domácí opět mají míč ve své moci a kontrolují hru.
10'
O domácí si vyzkoušeli jeden dlouhý pas, Mac Allister ale odehrál míč těsně za brankovou čárou.
9'
Blackpoolští získali míč a dlouhým nákopem ohrozili domácí obranu, která vyřešil situaci hlavou do náruče brankáře.
8'
Obrana Brghtonu soupeře k ničemu nepustila a už se opět hraje na polovině Blackpoolu.
7'
Po zkažené přihrávce ve středu hřiště se prvně dostávají na útočnou polovinu s kontrolou míče také hosté.
6'
Míč na kopačkách má opět modrý tým.
5'
Domácí opět dostali míč pod kontrolu a hned se provinili ofsajdem.
4'
Na centr od rohového praporku nejvýše vyskočil Dunk. Míč ale od jeho hlavy končí na brankové síti za břevnem.
3'
Tau se nyní mohl prosmýknout podél brankové čáry. Hosté ale odvrátili tuto šanci na rohový kop.
2'
Domácí mají míč na svých kopačkách prakticky od výkopu.

Brighton & Hove Albion FC: Walton – Webster, Dunk, Burn – Veltman, Propper, Bissouma, Alzate – Zqiri, Mac Allister – Tau
Náhradníci: Sanchez – Gross, Khadra, March, Maupay, Moder, Sanders, Trossard, White

Blackpool FC: Maxwell – Gabriel, Ekpiteta, Garbutt, Husband – Williams, Thorniley, Virtue-Thick, Robson – Madine, Yates
Náhradníci: Fojtíček – Apter, Holmes, Howe, Kaikai, Lubala, Mariette, Simms, Sarkič

Rozhodčí: England D. (Eng).
1'
Poslední vzájemné utkání mezi těmito celky bylo sehrané před 6 lety, kdy Blackpool porazil Brighton 1:0.
Také Blackpool ve své soutěži mohl slavit úspěch, kdy jako 16. celek League One remizoval na hřišti vedoucího Hullu 1:1. Cestu do čtvrtého kola FA Cupu si však musel vybojovat od základu a tak postupně vyřadil Eastbourne Boro 3:0, Harrogate 4:0, a dokonce i West Brom po penaltách 3:2.
Brighton naskočil do FA Cupu až ve třetím kole, kde porazil po penaltách Newport 1:2. V posledním zápase Premier League navíc zdolal dobře hrající Leeds na jeho hřišti 1:0 a tak hráči mohou být dobře nabuzeni.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z fotbalového utkání FA Cupu mezi týmy Brighton & Hove Albion FC–Blackpool FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.