FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Bournemouth - 9. února 2021   18:30

0:2
(0:1)
Bournemouth
Bournemouth
21' Surridge   • 88' Stanislas
Burnley
Peacock-Farrell – Bardsley, Long (C), Dunne, Driscoll-Glennon – Gudmunds­son (74. Lowton), Stephens, Benson (65. Westwood), McNeil – Rodriguez (74. Barnes), Vydra (74. Mumbongo).
England – Beswick, Mainwaring
Turf Moor
Bournemouth
Begović – Stacey (46. Mepham), Carter-Vickers, S. Cook (C), Rico – Lerma, Billing, Pearson – Brooks (63. L. Cook), Surridge, Stanislas.
Dennis – Mepham, Groeneveld, Kilkenny, Anthony, Kelly, Saydee, Zemura, L. Cook.

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste tento přenos sledovali a někdy se těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 12:10.
Druholigový Bournemouth dokázal v 5. kole FA Cupu zvítězit na hřišti účastníka Premier League z Burnley! Hosté byli v prvním poločase lepší a ve 21. minutě je poslal do vedení Sam Surridge, který byl na konci pohledné a rychlé akce svého týmu. Po změně stran Clarets přidali, ale ze svého náporu, který přinesl několik nebezpečných střel ze střední vzdálenosti a velkou šanci Rodrigueze, vyrovnání nevytěžili. Hosté pak s přibývajícím časem tlak soupeře otupili a závěr si zkušeně pohlídali. V 88. minutě navíc kopali po faulu Longa na Surridge penaltu, kterou bezpečně proměnil Junior Stanislas.
90+4'
90+4'
Hostující Jefferson Lerma si ještě vysloužil žlutou kartu. Dostal ji za zákrok na Ahsleyho Barnese.
90+3'
Asi poslední míč, který směřoval do hostující šestnáctky, lapil brankář Begović. Myslím, že víc už toho dnes Clarets asi nestihnou.
90+2'
Hosté kontrolují závěr zápasu. Po faulu Lowtona na Pearsona zůstanou u míče.
90+1'
Rozhodčí England nastaví ještě tři minuty!
90'
Žlutou kartu dostal domácí obránce Phil Bardsley.
88'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Je zřejmě rozhodnuto! JUNIOR STANISLAS z penaltového puntíku nezaváhal. Zvolil tvrdou střelu k tyči po levé ruce brankáře Peacocka-Farrella, který sice vystihl stranu, ale zasáhnout nemohl – 0:2.
87'
Penalta pro hosty! Billing šikovně zády prodloužil míč na Sama Surridge, kterého zezadu stáhl na trávník Kevin Long. Rozhodčí England neváhal ani na okamžik.
86'
Ahsley Barnes se dopustil útočného faulu. Míč uvede do hry hostující brankář Begović.
85'
Domácí Dwight McNeil neunesl těsnou obranu od Lewise Cooka a ohnal se po protihráči rukou. Vykoledoval si za to žlutou kartu.
84'
Ofsajd byl máván hostujícímu útočníkovi Surridgeovi.
84'
Když to jde, hosté sbírají čas. Obránci si párkrát vyměnili míč a Mepham pak hrál malou domů na brankáře Begoviće. Ten balón odehrál až na polovinu soupeře.
82'
Před Joelem Mumbongem odehrál míč do zámezí Chris Mepham. Domácí tak vhazují.
81'
Stephens přenášel hru na pravou stranu, kde byl Bardsley. Domácí krajní bek však míč špatně zpracoval a ten mu odskočil za postranní čáru.
80'
Rozhodčí nechali hrát Pearsona, který se nacházel v poměrně viditelném ofsajdu. Po následném nepodařeném centru hostujícího hráče bylo postavení mimo hru dodatečně odmáváno i odpískáno.
78'
Domácí roh přestáli a stále mohou přemýšlet o vyrovnání.
77'
Junior Stanislas se dostal z levé strany do pokutového území. Obešel bránícího Longa, jeho následná přihrávka však byla sražena na roh.
77'
Stanislas vysouval kolmou přihrávkou Sama Surridge. K míči měl ale blíže domácí brankář Peacock-Farrell.
76'
Do konce řádné hrací doby schází čtvrthodina. Hosté stále drží svůj náskok z prvního poločasu.
74'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmunds­son, přichází Matthew Lowton.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází Ahsley Barnes.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Joel Mumbongo.
72'
V ofsajdu byl nachytán Jay Rodriguez.
71'
Třešně teď přeci jen dokázaly otupit vzrůstající tlak soupeře a nyní kombinují na své útočné polovině.
70'
Po rohovém kopu Stanislase přišla šance! Na hranici malého vápna vystoupal do vzduchu Cameron Carter-Vickers, který hlavou zamířil vedle tyče.
69'
Hosté po delší době v útočné aktivitě. Lerma poslal dobrý míč za obranu na Stanislase, který ho hrudí sklepl pro Sama Surridge. Jeho střela byla sražena defenzivou Burnley na roh.
67'
Hra byla trošku rozkouskována střídáními. Teď už se zase domácí snaží vrátit k tempu, které v předchozích minutách začali stupňovat.
65'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Josh Benson, přichází Ahsley Westwood.
63'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Lewis Cook.
61'
Exekuce se ujal Gudmunds­son. Jeho centr obrana hostí odvrátila.
61'
Dobrá práce Matěje Vydry, který získal pro Burnley roh...
58'
Domácí začínají tlačit! Odražený míč po rohovém kopu si našel Phil Bardsley, jehož střela propadla mezi bránícími hráči a těsně minula levou tyč hostující brány. Begović si asi hodně oddechl.
57'
Po nabídce Matěje Vydry měl na kopačce vyrovnání Jay Rodriguez. Ten však z nějakých 7 metrů přestřelil!
56'
Další akci Burnley táhl opět McNeil. Šikovný fotbalista nahrál do ulice Driscollovi-Glennonovi, který odcentroval do připravené obrany hostí.
54'
Dwight McNeil ranou ze střední vzdálenosti poměrně vystrašil brankáře Asmira Begoviće. Míč, který směřoval téměř o středu brány, před hostujícím gólmanem zaplaval a ten ho tak raději vyrážel na roh.
53'
Dobře to udělal hostující David Brooks, který se individuálně prodral do zakončení zpoza šestnáctky. To už mu tolik nevyšlo a střela skončila poměrně výrazně mimo.
51'
Hosté zahrávali roh. Po rozehrávce nakrátko přišel centr, na který si naběhl Philip Billing. Dánský záložník hlavičkoval nad bránu.
49'
Po rohovém kopu se hostující celek ubránil.
48'
Přímočará akce domácích, kterou zakončoval Matěj Vydra! Jay Rodriguez k němu prodloužil výkop gólmana Peacocka-Farrella a Vydra pohotově pálil z pravé strany na bližší tyč. Begović balón vyrazil na roh.
47'
Střídání Staceyho, jehož nahradil Mepham, bylo vynucené. Ostrovní zdroje píší o zranění pravého beka Cherries.
46'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jack Stacey, přichází Chris Mepham.
46'
První poločas vyšel lépe Bournemouthu. Druholigový celek působil fotbalověji a rozhodně byl nebezpečnější než účastník Premier League z Burnley. Ve 21. minutě se hosté zaslouženě ujali vedení, když pohlednou a přímočarou akci zakončil po Staceyho přihrávce zblízka Sam Surridge. Pár minut před koncem úvodního dějství mohlo být s domácími i hůře. Po rohovém kopu totiž nešťastně hlavičkoval na vlastní bránu Matěj Vydra, který může být vděčný brankáři Peacockovi-Farrelovi, že stačil zareagovat.
45+2'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Jay Rodriguez si žádal přihrávku do běhu, byl ale v ofsajdu.
43'
Gudmunds­son posílal dobrý centr na vzdálenější tyč. Tam vracel McNeil balón do ohně, ale z malého vápna ho odkopl jeden z obránců hostí.
42'
Domácí jsou v útoku bezradní. Dvojice útočníků Vydra – Rodriguez je odříznutá od zbytku týmu.
40'
Matěj Vydra si dal málem vlastňáka! Český útočník bránil při rohu Steva Cooka, ale hlavou míč namířil na vlastní bránu. Clarets zachránil reflexivní zákrok Peacocka-Farrella!
40'
Ben Pearson posílal od brankové čáry balón do ohně a zařídil pro svůj tým třetí rohový kop v krátkém sledu...
39'
Roh hostí. Po rozehrávce nakrátko následoval centr Stanislase na vzdálenější tyč. Míč odvrátil na další roh Benson.
38'
Držení míče – 49 % : 51 %
37'
Ofsajd byl odmáván domácímu útočníkovi Jayovi Rodriguezovi.
36'
Stanislas ho rozehrál nakrátko na Rica. Ten centroval někam k penaltě, obrana Burnley ale byla připravena.
35'
Diego Rico podpořil hostující ofenzivu z pozice levého beka. Získal pro svůj tým rohový kop.
33'
Dwight McNeil to maně zkoušel individuálně na levém křídle. Hosté ho dobře zdvojili.
33'
V hlavičkovém souboji u půlící čáry byl odpískán faul Dunneovi. Míč pro hosty.
31'
Philip Billing fauloval při napadání Phila Bardsleyho. Rozehrávat tak bude domácí celek.
30'
Po rohovém kopu nepředvedl úplně jistý zákrok hostující brankář Begović. Ten míč vyboxoval jen k Jimmymu Dunneovi, který však hlavičkoval vysoko nad břevno.
29'
Dwight McNeil to zkusil vzít na domácí straně na sebe. Nabral rychlost na levém křídle a odcentroval. Balón byl sražen obranou na rohový kop.
27'
Hosté pokračují v aktivní hře a opět kombinují u pokutového území soupeře.
26'
Byly tu pochybnosti, zda gólové situaci nepředcházel ofsajd. V televizním záběru teď diváci měli možnost vidět obrázek s příslušnou kalibrovanou čárou, který potvrdil, že trefa Surridge byla regulérní.
23'
Vedení hostí je zasloužené. Bournemouth se po opatrnějším úvodu osmělil a je lepším týmem.
21'
Hosté se ujímají vedení! Podařilo se jim dokonale rozebrat obranu soupeře. Brooks vysunul průnikovou přihrávkou krajního beka Jacka Staceyho, který se z pravé strany vřítil do šestnáctky soupeře. Následně nahrál před branku volnému SAMOVI SURRIDGEOVI a ten už to měl snadné.
20'
Další útočnou snahu hosté nedotáhli k úspěchu. Míč opustil hřiště a tak se bude kopat od brány Burnley.
18'
Sam Surridge si nabíhal na dlouhý míč za obranu. Dostal se do klinče s Kevinem Longem a oba hráči v šestnáctce upadli. Hosté si žádali odpískání penalty, rozhodčí England však zůstal v klidu!
18'
Hosté se rozhodně přijeli poprat o postup. Hrají stále aktivněji.
16'
Tohle už byla gólovka Bournemouthu! Junior Stanislas poslal dopředu Sama Surridge, který nahrál balón pod sebe na Philipa Billinga. Ten střílel z pozice kousek za penaltou jen těsně vedle pravé tyče z pohledu gólmana Peacocka-Farrella!
13'
Poprvé zahrozili domácí. Gudmunds­son nahrál Jayovi Rodriguezovi, který vběhl z pravé strany do šestnáctky, kde našel zpětnou přihrávkou Dalea Stephense. Ten střílel z první vysoko nad.
11'
Hosté se postupně osmělují. Momentálně opět kombinují u pokutového území soupeře.
9'
První zajímavější příležitost si vytvořili hosté! Dlouhá přihrávka hledala Sama Surridge. Ten poslal do šestnáctky vysoký balón, který obrana Burnley odvrátila jen k Juniorovi Stanislasovi. Jeho rána z 18 metrů minula bližší tyč brány Clarets.
8'
Hostující tým se nyní snaží konstruktivně rozehrát od vlastního pokutového území. Do rozehrávky se zapojil i zkušený brankář Asmir Begović.
6'
McNeil se dostal k míči před vlastní šestnáctkou. Vyvezl ho k půlící čáře a přihrávkou na pravé křídlo se snažil najít Johanna Gudmunds­sona. Jeho islandský spoluhráč však balón nedoběhl.
5'
V ofsajdu byl přistižen Matěj Vydra, jenž se pomalu zabydluje v základní sestavě Burnley.
3'
Domácí jsou většinu času zatím na míči. Cherries vyčkávají v obranném bloku.
1'

Burnley FC: Peacock-Farrell – Bardsley, Long (C), Dunne, Driscoll-Glennon – Gudmunds­son, Stephens, Benson, McNeil – Rodriguez, Vydra.
Náhradníci: Norris – Mumbongo, Mee, Barnes, Driscoll-Glennon, Nartey, Tarkowski, Lowton, Westwood.

AFC Bournemouth: Begović – Stacey (46. Mepham), Carter-Vickers, S. Cook (C), Rico – Lerma, Billing, Pearson – Brooks, Surridge, Stanislas.
Náhradníci: Dennis – Mepham, Groeneveld, Kilkenny, Anthony, Kelly, Saydee, Zemura, L. Cook.

Rozhodčí: England – Beswick, Mainwaring.
Ve vzájemných utkáních se v posledních dvou sezónách mnohem více dařilo Burnley, které zvítězilo ve všech čtyřech případech. V loňském ročníku Premier League 1:0 na hřišti soupeře a poté 3:0 na Turf Moor.
Burnley FC:
Účastník Premier League půjde do souboje s druholigovým soupeřem v roli papírového favorita. Manažer Sean Dyche ale musí řešit především ligové starosti. Jeho svěřenci se totiž nacházejí na prvním nesestupovém místě (byť na osmnáctý Fulham mají náskok osmi bodů) a to není něco, s čím by mohli být v klubu spokojeni. Clarets aktuálně doplatili i na těžký los. Na Chelsela prohráli 0:2 a stejným výsledkem padli také doma s vedoucím Manchesterem City. Naposledy na svém hřišti remizovali 1:1 s Brightonem. Nás může těšit, že v posledních utkáních začal pravidelně nastupovat v základní sestavě český útočník Matěj Vydra.

Ve 3. kole FA Cupu Burnley doma vyřadilo třetiligový MK Dons až na penalty. Poté ale zvítězilo hladce 3:0 na Fulhamu.

AFC Bournemouth:
Fotbalisté Bournemouthu nastupovali v Premier League od sezóny 2015/16. Mezi elitou vydrželi pět let a po minulém ročníku sestoupili zpět do Championshipu. Letos se Cherries snaží o okamžitý návrat. V tabulce druhé nejvyšší soutěže jim zatím patří šestá příčka, což by znamenalo účast v play-off o třetí postupové místo. Na přímý postup to asi nebude. Na druhou pozici totiž ztrácejí už šest bodů. Bournemouthu se navíc momentálně moc nedaří. Po čtyřech prohrách v řadě zabrali svěřenci dočasného manažera Jonathana Woodgatea až naposledy, kdy doma zdolali 3:2 Birmingham. Právě zmíněná série proher stála místo předchozího lodivoda Jasona Tindalla.

V FA Cupu zvládly Třešně oba domácí zápasy proti týmům z nižších soutěží. Oldham zdolaly 4:1, Crawley 2:1.

Posledních 5 zápasů Bournemouthu:
Derby County – Bournemouth 1:0
Bournemouth – Crawley 2:1 (FA Cup)
Reading – Bournemouth 3:1
Bournemouth – Sheffield W. 1:2
Bournemouth – Birmingham 3:2
Pěkný den všem fotbalovým fanouškům! V týdnu pokračuje zápasy 5. kola anglický FA Cup. Zápasový program odstartuje v úterý v podvečer soubojem mezi Burnley a Bournemouthem. Půjde o zajímavou konfrontaci. Oba celky se ještě v minulé sezóně potkávaly v rámci Premier League, z níž ale hosté sestoupili a letos tak nastupují v Championship. Uvidíme, zda v domácí sestavě dostane prostor na hřišti český útočník Matěj Vydra...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.