Norris – Bardley, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Guðmunds­son (83. Driscoll-Glennon), Cork (72. Benson), Stephens, Brady (99. Lowton) – Barnes (83. Mumbongo), Wood (77. Vydra).
Nicholls – Poole, Keogh, Lewington (C) – Williams (62. Laird), Gladwin, Fraser, Sørensen, Harvie (68. Sorinola) – Walker (62. Mason) – Jerome (81. Johnson).
Fisher – Bailey, Davies, Jallow, Johnson, Laird, Mason, Smith, Sorinola.

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 21:13.
Burnley nakonec přece jen zkompletovalo obrat a raduje se z postupu! Proti třetiligovému celku se ale pořádně nadřelo. Domácí totiž srovnali krok až v samotném konci nastavení základní hrací doby. Milton Keynes ještě navíc v prodloužení nastřelil tyčku a pak vedl i v penaltovém rozstřelu, ale nakonec zvítězila zkušenost, protože Burnley to otočilo i v penaltách.
Bardsley unesl tíhu okamžitě a zakončil po zemi k levé tyči. Nicholls zůstal stát uprostřed.
Fraser ještě udržel šance svého týmu pěknou střelou pod horní tyč.
Benson mířil přesně k pravé tyči, na což mohl Nicholls jen složitě reagovat.
Gladwin to také zkusil spíš doprostřed, ale Norris byl opět připraven!
Stephens se s tím nepáral a prostě tvrdě zakončil do středu branky.
Sørensen to také zkusil doprava, ale tam Norris tentokrát šel a také poprvé zasahuje.
Lowton pálil jako první doprava, což se mu vyplatilo.
Mason také pálil doleva, trefil se nechytatelně pod horní tyč.
Vydra to zkoušel dost podobně, ale Nicholls to odhadl a zasahuje!
Poole zvládl první penaltu na jedničku. Střílel doleva, zatímco Norris šel doprava z jeho pohledu.
Střílení penalt začíná.
V prodloužení gól nepadl, takže na řadu přijdou pokutové kopy, kde mohou ukořistit vítězství oba týmy. Uvidíme, jak to dopadne.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Domácí během jedné krátké chvíle poslali dva protihráče k zemi, o něco tvrdší byl Bardsley, který za své počínání vidí žlutou kartu.
118'
Norris musel uklidnit své spoluhráče chyceným centrem, následně ještě rychle rozehrává, ale nejspíš už je smířen s pokutovými kopy.
117'
Milton Keynes se také o skórování pokouší dost opatrně. Po faulu však přímý kop rozehrál rychle, z čehož vznikla dobrá příležitost, ale byla z toho jen nepřesná střela!
116'
Johnson ani tentokrát nebyl úspěšný, tentokrát byl navíc míče zbaven čistým způsobem, takže se musí rychle vracet dozadu.
114'
Johnson nabral slušnou rychlost a mohl mířit do šance, obešel přitom dva protihráče, ale Pieters už ho poslal k zemi, za což vidí žlutou kartu.
113'
Nyní domácí získávají aut poblíž šestnáctky, ten je ale rozehrán dozadu, protože nechtějí za žádnou cenu riskovat.
112'
Burnley to chce rozseknout co nejdříve, podniká tak jeden útok za druhým, ale obrana hostů funguje velmi dobře i po inkasované brance.
111'
Milton Keynes může poprvé ve druhé půli prodloužení zaútočit, na útočné polovině se však moc dlouho neohřála, protože soupeři daroval aut.
109'
Nicholls pořád drží šance svého týmu na postup, velmi jistě zlikvidoval další nebezpečný centr z levé strany.
108'
Potencionální rozhodnutí měl na kopačce Stephnes, jenž pálil ze středu pokutového území, ale jeho rána byla sražena jen těsně vedle brány!
107'
Burnley kombinuje na útočné polovině, ale zase na to nemá moc prostoru, takže musí nakopávat, což se opět příliš nevyplatilo.
106'
Nicholls se zase velmi rychle musel zapojovat do hry, a to když chytal nebezpečný nákop. To zase zvládl na výbornou a může rozehrávat.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V první polovině prodloužení se ani jeden tým neprosadil, velké šance ale určitě na vidění byli. Hosté třeba nastřelili tyč, takže oba celky určitě chtějí rozhodnout ještě před penaltami. Pořád na to mají patnáct minut.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
Mumbongo tentokrát při zpracování vysoké přihrávky neuspěl. Protihráč přitom sice skončil na zemi, ale stejně dokázal míč uklidit pryč.
104'
Na druhé straně vymyslelo Burnley nebezpečný centr od rohového praporku, který proletěl těsně vedle brány, ale nakonec žádná střela do ní nepřišla.
103'
Branková konstrukce už pomohla také domácímu celku! Ten už mohl zase zaostávat, ale výborná střela z dálky rozezněla jen levou tyč!
102'
Hosté se po delší době dostali k nějakému delšímu náporu. Při něm už získali dva rohového kopy, ale zakončení stále nepřichází.
99'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Brady, přichází Lowton.
97'
Johnson si k zisku míče pomohl tvrdým a hlavně nedovoleným zákrokem, což neušlo pozornosti hlavního rozhodčí, který okamžitě píská faul.
96'
Mee šel do dost bolestivého skluzu, který ale balón nezískal, takže mu to bylo k ničemu. Pořád ho tak má v moci Milton Keynes.
95'
V samotném prodloužení jsou ale mnohem aktivnější domácí fotbalisté. Ti se nyní za pomoci pěkné přihrávky dostali až do šestnáctky, ale centr nakonec nikdo nedokázal zakončit.
94'
Nicholls pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, přičemž nakopával dopředu. Tam si jeho spoluhráči vykoledovali faul.
93'
Milton Keynes si však také umí najít cestu dopředu, ale do zakončení se nedostalo. Burnley tak okamžitě podniká protiútok.
91'
Domácí již od prvních minut prodloužení usilují o obrat. Rovnou tedy získávají rohový kop, který ale moc úspěšný nebyl.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Burnley se nakonec dočkalo vyrovnání až v samotném závěru nastavení a vybojovalo si tak prodloužení. I tam to bude mít ale hodně těžké, protože Milton Keynes hraje více než dobře a rozhodně si může stále dojít pro výhru.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Burnley právě vstřelilo branku!
Domácí se přece jen vyrovnání dočkali a půjdeme do prodloužení! Po centru z přímého kopu sklepl míč po sebe Mumbongo, přičemž nikdo z hostů ho nedokázal uklidit. První u něj byl MATĚJ VYDRA, který ho ve skluzu pohotově doklepl do sítě.
90+3'
Žlutou kartu dostává Scott Fraser (Milton Keynes Dons FC).
90+2'
Mumbongo se tlačil do dalšího zakončení, tentokrát si ale pomohl jen nedovoleným zákrokem, takže z toho nic nebylo.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Domácí mají obrovskou smůlu! Vytoužené vyrovnání mohl zajistit Mumbongo, který zachytil nákop za obranu, ale skvěle chytajícího Nichollse nepřekonal ani on. Brankář hostů srazil míč jen těsně vedle brány!
89'
Nákop hostů za obranu sice nebyl moc přesný, ale při následném napadání díky tomu zase získali spoustu cenných sekund navíc.
88'
Mumbongo přece jen trochu ohrozil obranu soupeře, protože výborně zpracoval při napadání a dostal se tak k míči, ale pod tlakem dotírajících protihráčů nestačil zakončit.
87'
Hosté opět dostávají hru na útočnou polovinu, kde získávají co nejvíce času napadáním a v klidu tak drží hru daleko od své klece.
86'
Favorizovaní domácí už začínají mít dost na mále, protože na vyrovnání už jim moc času nezbývá. Milton Keynes navíc všechny útočné výpady soupeře bez problémů odvrací.
84'
Nicholls svým nákopem na útočnou polovinu žádného spoluhráče nenašel, moc ho to ale mrzet nemusí, protože tím koupil aspoň trochu času.
83'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Barnes, přichází Mumbongo.
83'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Guðmunds­son, přichází Driscoll-Glennon.
82'
Domácí jsou již na půlící čáře velmi ostře napadání a nemají tedy skoro žádný prostor ke kombinaci. Proto musí přicházet nákopy, po který ale většinou nic závažnějšího nevznikne.
81'
Střídání v týmu Milton Keynes Dons FC: ze hřiště odchází Jerome, přichází Johnson.
80'
Burnley už má pouhých deset minut a rozhodně to nevypadá, že by se měla každou chvíli prosadit. Obrana hostů mu totiž skoro vůbec nic nedovoluje.
79'
Tým z Premier League dost marně hledá cestu na útočnou polovinu. Nakonec tak přišel nákop na pravou stranu, který ale Guðmunds­son nezkrotil.
77'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Wood, přichází Vydra.
76'
Burnley zase dělili od gólu centimetry! Barnes sice po dobrém nákopu za obranu nastřelil tyč, ale jeho případný gól by stejně neplatil kvůli ofsajdu.
76'
Dons má po delší době míč pevně pod kontrolou a opatrně hledá cestu dopředu. Přes levou stranu to ale nevyšlo.
75'
Už jen patnáct minut plus nějaké drobné dělí Milton Keynes od vytouženého postupu. Hosté navíc pořád hrají velmi dobře, takže by si to více než zasloužili.
74'
Brady rozehrával přímý kop poblíž pokutového území, ze kterého samozřejmě rovnou pálil. Ránu se mu však nepovedla podle představ, protože skončila jen nad horní tyčí.
73'
Burnley sice poměrně aktivně napadá, ale zisk míče už jí to pěkně dlouho nepřineslo. Milton Keynes pořád plní všechny taktické pokyny do puntíku.
72'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Cork, přichází Benson.
71'
Domácí úplně zbytečně přišli o míč na středu hrací plochy, následně si navíc Fraser řekl o faul, po kterém tedy může přijít do šestnáctky centr.
70'
Burnley už má jen dvacet minut a rozhodně nemá jednoznačně navrch. Milton Keynes se ještě nezatáhl do obranné ulity a také občas podnikne nějaký útočný výpad.
69'
Sorinola byl hned po svém příchodu v kontaktu s míčem na levé straně, tam si ho ale příliš předkopl, takže Bardsley neměl s jeho obranou moc starostí.
68'
Střídání v týmu Milton Keynes Dons FC: ze hřiště odchází Harvie, přichází Sorinola.
67'
Norris už zase odkopává co nejdál od své klece, na útočné polovině tentokrát nalezl spoluhráče, přičemž následně přišlo i zakončení z dálky, ale to si Nicholls zkušeně pohlídal.
66'
Domácí mají výhodu standardní situace, ale z centru zase nic nebylo, protože směřoval přímo na obránce, který s ním tedy neměl žádný problém.
65'
Na Wooda směřoval další nákop, ale ten si byl dobře vědom svého ofsajdového postavení, takže se nezapojil do hry.
64'
Střídající hráči hned trochu zrychlili defenzivu hostů, domácí to tak směrem dopředu budou mít ještě složitější.
62'
Střídání v týmu Milton Keynes Dons FC: ze hřiště odchází Williams, přichází Laird.
62'
Střídání v týmu Milton Keynes Dons FC: ze hřiště odchází Walker, přichází Mason.
61'
Hosté se následně raději osvobozují pomocí nákopu. Burnley s následnou rozehrávkou neotálí a okamžitě nakopává dopředu, ale obrana Donsu je stále bezchybná.
60'
Burnley už má jen pouhých třicet minut na vyrovnání. Útočné akce domácích ale stále moc nebezpečné nejsou, centr se nyní zatočil jen nad bránu.
59'
Cork sice stačil odehrál míč, ale následně byl poslán k zemi, avšak opět to hlavní rozhodčí nechává bez povšimnutí.
58'
Brady se sice dostal do dobré pozice, ale byl zastaven dost riskantním obranným skluzem, který u hlavního sudího prošel.
57'
Lewington se kousek před pokutovým území pustil do souboje s Woodem, přičemž oba hráči skončili na trávníku, ale proti pravidlům hrál ten domácí.
56'
Brady dobře zapracoval na středu hřiště, kde dobře přečetl přihrávku soupeře a Burnley se tak po delší době může pokoušet o založení útočné akce.
55'
Milton Keynes opět začíná být směrem dopředu o něco aktivnější, takže je tu určitě šance, že si pro vítězství dojde.
54'
Mee byl ve správný čas na správném místě, naprosto bez problémů tak zlikvidoval pokus soupeře o přesný centr.
53'
Sørensen byl při rozehrávce v docela špatné pozici, raději si tak narazil s gólmanem, který ho následně uklidnil nákopem dopředu.
52'
Walker svému týmu mohl přidat druhý zásah! Chytře si pohlídal ofsajdovou past, takže po nákopu mohl hrát, ale z úhlu mířil jen do Norrise!
51'
Nicholls naprosto bez problémů zachytil dost nepřesný centr soupeře, s následnou rozehrávkou samozřejmě nikterak nepospíchá.
50'
Brady z levé strany přihrával jen přímo na bránícího hráče, který nic nechtěl riskovat, takže raději poslal míč do autu.
49'
Norris si ještě nepřipsal jediný zákrok, ale i přesto se poměrně často zapojuje do hry, protože pomáhá svým spoluhráčům dost často s rozehrávkou.
48'
Od domácího celku se samozřejmě očekává ve druhé půli pořádný tlak, který už se pomalu začíná naplňovat, protože už zase kombinuje na útočné polovině.
47'
Na druhé straně chtěl Milton Keynes zahrozil z brejku, ale Tarkowski to zkušeně pohlídal a nakonec ještě v klidu rozehrál.
46'
Burnley se hned po začátku tlačilo do zakončení pomocí nákopu, ale ten byl jen moc dlouhý, takže se do hry už opět zapojuje Nicholls.
46'
Červená karta se ale nepotvrdila, takže hosté pokračují v plném počtu, což se jim ve druhé půli bude zatraceně hodit, protože nejspíš budou jednobrankové vedení celou dobu střežit. Burnley však s tím určitě pokusí něco udělat, protože si umí vytvořit šance, teď je jenom musí využít.
Druhý poločas začne přibližně v 17:06.
45+4'
45+2'
Keogh zabránil dalšímu úniku Wooda rukou, což hlavní rozhodčí samozřejmě odpískal. Po konzultaci s hráči se ale jde podívat na monitor kvůli možné červené kartě!
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Nakonec přece jen přišel nebezpečný centr, po kterém hlavičkoval Wood, jenž ale v dobré pozici selhal, protože mířil moc vysoko.
44'
Pieters dostal míč do pokutového území, ale tam společně se spoluhráči už nic dalšího nevymyslel, protože je soupeř postupně vytlačil pryč.
43'
Tým z Premier League to nyní po delší době zkusil, ale zase bez úspěchu, Nichollsovi daroval jen další odkop.
42'
Walker je přichycen v ofsajdovém postavení, ale Milton Keynes v poslední době hledá cestu dopředu mnohem aktivněji než Burnley.
41'
Harvie si řekl o nákop na levou stranu, který byl ale moc dlouhý, takže ho zachytil nemohl a míč si tak bere Norris.
40'
Domácím se konečně vyplatilo napadání, konkrétně míč získal Guðmundsson, který následně šel do souboje proti dvěma protihráčům, který ale vůbec nezvládl.
39'
Hosté už mají skoro stejné držení míče jako soupeř, sledujeme tak naprosto vyrovnané utkání, jediným rozdílem je vstřelená branka.
38'
Williams si nadějně zbíhal na pravé straně, kde tak dost vystrašil Pieterse, který nechtěl riskovat a míč tak raději odkopl za postranní čáru.
37'
Nicholls tentokrát volí při odkopu možnost nákopu, po kterém však jeho spoluhráči míč neudrželi, srazili ho do autu.
35'
Lewington se musí po tvrdém zákroku soupeře chvíli vydýchat, na nic vážnějšího to ale naštěstí nevypadá.
34'
Milton Keynes po prvním gólu působí velmi klidným dojmem. Se založením další útočné akce nikam nespěchá a na své polovině jen tak kombinuje.
33'
Burnley pokračuje v aktivitě, protože rozhodně nechce vypadnou s třetiligovým celkem, ale na útočné polovině nakonec jen přišlo o míč, takže se zase musí bránit.
32'
Tak to je neuvěřitelná smůla domácího celku! První centr sice pokutového území přeletěl, ale míč do vřavy následně vrátil Guðmunds­son. Balón pak poskakoval na brankové čáře, ale nakonec za ní neskončil!
29'
MK Dons právě vstřelilo branku!
Milton Keynes se k překvapení všech dostává do vedení! Walker centroval do šestnáctky až po naznačení, což se mu vyplatilo, protože našel hlavu Frasera, který míč ještě šikovně prodloužil na CAMERONA JEROMEHO, který zaskočil Norrise zakončením k levé tyči.
29'
Wood si náročný nákop za obranu nedokázal zpracovat, hosté na něj navíc byli v přesile, takže ho i tentokrát ubránili.
28'
Guðmunds­son se dostal k další střele, ta tentokrát prošla až k samotné bráně, ale letěla přímo doprostřed, takže gólman Donsu neměl se zákrokem problém.
27'
Milton Keynes se opět pokouší o nějakou rozehrávku, ale vzhledem k napadajícím protihráčům to má hodně těžké. Míč každopádně pořád drží.
26'
Williams přebíral dost přesné přenesení hry jen v ofsajdovém postavení, zachycený míč tak musí odevzdat soupeři bez boje.
25'
Nicholls vyřešil i samotný centr od rohového praporku, takže pokračuje ve skvělém výkonu. Následně rozehrává výjimečně nakrátko.
24'
Domácí zase neměli při bránění žádné potíže, následně se okamžitě vrhají do protiakce nákopem, kterou zakončil Wood, jehož rána ale byla sražena na rohový kop.
22'
Domácí získávají přímý kop až u půlící čáry, ale stejně přichází centr až do pokutového území, kde se tak udála dost nepřehledná situace, kterou lépe vyřešil Milton Keynes.
21'
Tentokrát ale Wood na vysoký nákop nedosáhl, balón tak skončil až u Nichollse, který na nic nečekal a okamžitě ho odkopl.
20'
Norris nakopává na půlící čáru, kde Wood vyhrál hlavičkový souboj, ale stejně to bylo k ničemu, protože následuje jen nepřesný nákop za obranu.
19'
Donsu už přece jen začíná docházet šťáva, protože na jeho straně občas můžeme pozorovat nepřesnosti. Stále ale hraje s favoritem vyrovnanou partii.
18'
Poole v souboji proti dvěma protihráčům nemohl být úspěšný, ti ho čistým způsobem poslali k zemi a v klidu ho o míč obrali.
16'
Brankář Milton Keynes musí vytahovat další užitečný zákrok! Stephens pěkným centrem nachystal střeleckou pozici pro spoluhráče, který samozřejmě pálil okamžitě volejem, ale na Nichollse si nepřišel!
15'
Guðmunds­son si dokázal zpracovat náročný centr na zadní tyč, přičemž se následně pokoušel o zakončení. Před ním ale bylo spoustu hráčů, takže jednoho z nich trefil.
14'
Nicholls je i nadále u balónu dost často, což mu ale příliš nevadí, protože se aspoň nenudí. Tentokrát rozehrává na nejbližšího spoluhráče.
13'
Hosté se zatím prezentují velmi sympatickým dojmem, protože jim to jde dobře hlavně v obraně. Zaslouženě tak drží čisté konto, ale dlouho to tak zůstat nemusí.
11'
Po dobré obranné práci domácího celku uháněl téměř od půlící čáry Barnes po dobrém napadání sám na brankáře, který proti němu pochopitelně vyběhl, kvůli čemuž nakonec útočník Burnley ani nezakončil!
10'
Milton Keynes může hrát po delší době na útočné polovině, tam se ale také do zakončení příliš netlačí. Následně to na levé straně zrychlil Harvie, který si tak řekl o faul.
9'
Norris si v klidu vyběhne pro míč na hranu pokutového území. Následně vykopává až na útočnou polovinu, kde našel spoluhráče, ale ti se rychle stahují zpět.
8'
Lewington vhazuje nadvakrát, přičemž ani jednou se mu to příliš nepovedlo, ale může vhazovat i potřetí.
7'
Harvie tentokrát musel jít do souboje s protihráčem, který zvládl na výbornou, protože nefauloval a pro svůj tým dokonce získal aut.
6'
Centr z přímého kopu však příliš nebezpečný nebyl, protože míč si našel jeden z hostů, který ho uklidil z pokutového území.
5'
Milton Keynes se zpočátku utkání vyloženě bráni. Nyní však příliš nestíhal při souboji Poole, který tak daroval soupeři první nebezpečnou standardní situaci.
3'
Do hry se už zapojil také Norris, který pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Ti byli ostře napadáni, ale zachránili to získaným autem.
2'
Nicholls tak už poprvé v zápase rozehrává, po jeho nákopu je ale míč rychle zpátky u něj, protože domácí také šli do nákopu, ale ten jim úplně nevyšel.
1'
Aktivněji samozřejmě začíná Burnley, které se už dostalo do pokutového území, kde ale nakonec vymysleli jen nedovolený zákrok.
1'

Burnley FC: Norris – Bardley, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Guðmunds­son, Cork, Stephens, Brady – Barnes, Wood.
Náhradníci: Pope – Benson, Driscoll-Glennon, Lowton, Mancini, Mumbongo, Nartey, Thomas, Vydra.

Milton Keynes Dons FC: Nicholls – Poole, Keogh, Lewington (C) – Williams, Gladwin, Fraser, Sørensen, Harvie – Walker – Jerome.
Náhradníci: Fisher – Bailey, Davies, Jallow, Johnson, Laird, Mason, Smith, Sorinola.

Rozhodčí: Moss – Perry, Lennard.
Milton Keynes Dons FC
Milton Keynes působí v Leauge One, což je třetí nejvyšší anglická soutěž. Tam ale na tom moc dobře není, protože se nachází až na šestnáctém místě, takže stejně jako jeho soupeř bojuje o udržení. V poslední době se ale dnešním hostům daří, protože vyhráli dvě ligové utkání po sobě. V důležitých duelech porazili Swindon a Bristol Rovers. V FA Cupu pak Milton Keynes zaznamenal dvě jednobrankové vítězství, v prvním kole zdolal Eastleigh a v tom druhém Barnet. Dnes ho ale čeká mnohem větší výzva, tak uvidíme, jak se proti celku z Premier League předvede.

Poslední tři utkání
Swindon vs. Milton Keynes – 1:4
Milton Keynes vs. Bristol Rovers – 2:0
Plymouth vs. Milton Keynes – 1:0
Burnley FC
Burnley se v poslední době v Premier League konečně začalo dařit, čímž napravila špatný začátek sezony. Díky tomu se dostala za sestupových pozic na šestnáctkou příčku, ale stále má co dělat k udržení. Dnes ji tak v FA Cupu čeká první utkání, protože vzhledem k účasti v nejvyšší soutěži začíná až ve třetím kole. Tam by samozřejmě měla víceméně bez problémů postoupit přes Milton Keynes Dons, tak uvidíme, jestli tomu tak opravdu bude.

Burnley vs. Sheffield – 1:0
Leeds vs. Burnley – 1:0
Burnley vs. Wolves – 2:1
Dobré odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Přes tento víkend je nahrazena anglická Premier League FA Cupem, v rámci kterého na sebe narazí Burnley a Milton Keynes Dons. Tímto jste k utkáni srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.