FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Tottenham - 10. února 2021   21:15

Everton
Everton
36' Calvert-Lewin  • 38' Richarlison  • 43' Sigurdsson  • 68' Richarlison  • 97' Bernard
5:4
(3:2)
Tottenham
Tottenham
3' Sanchez   • 45+3' Lamela   • 57' Sanchez   • 84' Kane
Everton
Olsen – Keane, Godfrey, Mina, Digné (106. Holgate) – Doucoure, Davies – Iwobi (69. Bernard), Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin (55. Coleman)
Tyrer, Virginia – Bernard, Coleman, Holgate, Nkounkou, Onyango
D. Coote
Goodison Park, Liverpool
bez diváků diváků
Tottenham
Lloris – Doherty (98. Vinicíus), Sanchez, Alderweireld (98. Sissoko), Davies – Höjbjerg, Ndombele (91. Winks) – Bergwijn (53. Kane), Lamela, Lucas (77. Alli) – Son
Hart – Alli, Vinicíus, Dier, Kane, Rodon, Sisoko, Tanganga, Winks

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji vám dobrou noc!
Hotovo, konec! Dramatická přestřelka končí euforií Evertonu, o jehož vítězství rozhodla přesná trefa Bernarda v sedmé minutě nastavení. Favorizovaný Tottenham tak v utkání končí, přestože dokázal v utkání dvakrát vyrovnat.
120+1'
120+1'
Vinicíus navíc fauluje v souboji s domácím hráčem, který si vysloužil pochvalu od svých spoluhráčů za vybojovaný faul.
120+1'
Rozhodčí nastavil ještě jednu minutu, ale to by musel Everton selhat, aby si náskok nepohlídal.
120'
Na odražený míč si naběhl Winks, ale střela mu vůbec nesedla a letí hodně vedle branky. Zdá se, že je hotovo.
120'
Centrovaný míč domácí sráží jen na další rohový kop, který je jednou z posledních šancí Spurs.
119'
Jdeme do poslední minuty, Tottenham drží míč na útočné polovině a snaží se s ním dostat do zakončení.
118'
To měl být gól! Na centr z pravé strany si naskočil Kane, který usměrnil míč těsně vedle levé tyče, a to se po něm navíc natahoval ještě Son!
117'
Zakroucený míč jen proletěl vápnem, kam ho jeden z hostujících hráčů vrátil, leč nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal vystřelit.
116'
Tottenham se nevzdává! Času už moc nezbývá, ale Spurs se tlačí do zakončení a mají další rohový kop.
115'
Everton odvrátil vysoký centr, přesto musel svou šestnáctku ještě několikrát ubránil. Bude se rozehrávat od domácí branky.
114'
Kanonýr Tottenhamu trefil jen pevně postavenou zeď, a přestože akce Spurs pokračuje, výsledkem je jen autové vhazování.
113'
A pozor na to! Everton fauluje těsně před svým velkým vápnem, což je lahůdka pro Kanea. Uvidíme, zda vyrovná...
112'
Dlouhý a nepřesný nákop Evertonu doskákal jen na Llorisovu kopačku, ze které je založen další útok Tottenhamu.
111'
Aktivní Kane u levé postranní čáry zamotal hlavy obráncům, které donutil faulovat. Z přímého kopu však nezapršelo, Olsen své území uhlídal.
109'
Olsen sebral centrovaný míč z pravé strany, přesto ofenzivní aktivita Tottenhamu pokračuje.
108'
Everton zahrával přímý kop ze zajímavé pozice, kterou málem využil Keane, ale jeho hlavička letěla jen těsně vedle pravé tyče!
107'
Kaneův pokus nebyl úspěšný, naopak na druhé straně vychytal Sigurdssona pozorný Lloris.
106'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Digné, přichází Holgate.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+2'
Evertonu se podařilo dostat míč až k soupeřově vápnu, ale vysoký centr byl příliš dlouhý a Sigurdssonova střela nepřesná.
105+1'
Everton však jeho pokusy dobře odráží. Oba týmy se o míč přetahují převážně ve středu hrací plochy.
105'
Rozhodčí nastaví v první polovině prodloužení celkem dvě minuty. Tottenham může zaútočit po pravé straně!
104'
Vzápětí si Tottenham vylepšil pozici, když si vybojoval rohový kop, který domácí obrana odvrací na druhý pokus.
104'
Následuje ztráta míče, po které musel celou situaci hasit Digné skluzem a odkopem za postranní čáru.
103'
Everton navíc získal míč na vlastní polovině a dlouhým nákopem přenáší hru na polovinu soupeře.
102'
Tottenham se snaží, ale rozkouskovaná hra vyhovuje spíše Evertonu, kterému se daří bourat hru.
100'
Tottenham si vybojoval vhazování v blízkosti vápna, po němž o míč přišel a brejk Evertonu zastavil až faul Harryho Winkse (TOT).
98'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Doherty, přichází Sissoko.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lamela, přichází Vinicíus.
97'
Everton právě vstřelil branku!
Tottenham znovu chybuje v rozehrávce, což domácí opět trestají! Za obranou zůstal zcela nehlídaný BERNARD, jenž prudkou dělovkou k zadní tyči přidává pátý gól Evertonu.
96'
Úspěchem neskončil ani následný protiútok Evertonu, na tahu je tak znovu Tottenham, kterému se nedaří dostat míč za půlící čáru.
95'
Everton zachyboval v rozehrávce na polovině hřiště, čímž nabídl soupeři rychlý brejk. Z něho si Tottenham vypracoval aut a nebezpečný roh, který Olsen horkotěžko vyškrábl do bezpečí.
94'
Coleman zkoušel zaskočit Llorise technickou střelou k přední tyči, které chyběla potřebná razance.
94'
Everton to zkoušel vzápětí znovu, ale tentokrát zasáhl hlavičkující obránce Spurs. Tlak domácích pokračuje.
93'
Hezká kombinace Evertonu vyvrcholila až ve vápně soupeře, kde Lloris sebral vysoký centr Richarlisona.
92'
Brejk Evertonu daleko nevedl. Tottenham získal míč do své moci a znovu trpělivě kombinuje na útočné polovině.
91'
Tottenham začal nastavení aktivně, jenže Son ztroskotal na defenzivní linii Evertonu, která ukončila jeho útočný výlet po levé straně.
91'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Ndombele, přichází Winks.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Tak si skočte ještě pro jedno pivo, nebo si dejte čaj, protože nás čeká ještě dlouhá jízda! Tottenham ve druhé půli dvakrát srovnal manko a dramatická bitva dospěla až do prodloužení.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+6'
Centr na přední tyč domácí obrana odvrací, čeká nás prodloužení!
90+6'
Už začala šestá minuta prodloužení, ve které Spurs rozehrají rohový kop po zablokovaném centru z levé strany.
90+5'
Everton už je u vápna, ale Richarlison se nemůže dostat k centru. Tottenham už pouze brání remízový stav.
90+4'
Evertonu se však nedaří opustit vlastní polovinu, přestože drží míč už minutu čistého času.
90+3'
Karty nám létají jak v nesmrtelné čtyřce na nádraží. Harry Kane (TOT) přejel Bernarda, za což vidí žlutou kartu.
90+2'
Žlutá karta Lucase Digného (EVE) za jeho tvrdý zákrok.
90+2'
Kane zvolil přímou střelu z přímého kopu, kterou usměrnil do prvního vyběhnutého hráče Evertonu.
90+2'
Následuje ztráta míče, po které se hnal do brejku Son, ale Richarlison (EVE) ho takticky zatáhl.
90+1'
Čeká nás ještě dlouhá šichta, protože nastavených pět minut nemusí být posledních. Everton vhazuje na vlastní polovině.
90'
Zajímavé řešení zvolil Son, jenž z rohu vápna překvapivě vystřelil a jeho technický pokus se zatočil těsně vedle levé tyče!
89'
Olsenův dlouhý výkop hostující defenziva sebrala, načež domácí vzápětí faulují a dávají Tottenhamu šanci zaútočit.
88'
Lamela se parádně prosmýkl mezi třemi obránci, načež šel ve vápně k zemi a společně s ním Dele Alli (TOT), který dostává žlutou kartu za nafilmovaný pád.
87'
Everton z protiútokem neuspěl a musel se bránit brejku, jenž vedl po levé straně Son. Neúspěšně, přesto tlak Spurs pokračuje.
85'
Tottenham se snaží zvrátit utkání na svou stranu a kombinuje s míčem před vápnem Evertonu. Tato střela Kanea však byla hrůzostrašná a míří hodně vedle.
84'
Tottenham právě vstřelil branku!
Odražený míč se však dostal k Sonovi, který ho okamžitě vrátil do vápna a HARRY KANE potvrdil roli kanonýra, když přesným zásahem vyrovnal stav utkání.
83'
Centrovaný míč propadl na zadní tyči k Lamelovi, jehož dělovku dokázal bránící hráč vytáhnout před brankovou čárou!
82'
Rychlý brejk Tottenhamu přinesl další rohový kop, který tentokrát Sonovi vůbec nevyšel. Mrzet ho to tolik nemusí, hosté kopou další.
82'
Individuální akce Richarlisona po levé straně se nevydařila, ale domácím se podařilo zastavit alespoň rodící se brejk hostů.
81'
Aktuálně se navíc musí bránit, protože Everton drží míč a trpělivě se s ním posouvá blíž a blíž vápnu.
80'
Everton už se soustředí na zodpovědnou defenzivu a čeká na okénka v defenzivě Tottenhamu, jenž marně útočí.
78'
Tottenhamu centr na přední tyč nevyšel, přesto Spurs vhazují na útočné polovině a v blízkosti velkého vápna.
77'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas, přichází Alli.
77'
Aktivita Tottenhamu šance nepřináší, ale hosté z nich těží alespoň rohové kopy, ze kterých jsou velmi nebezpeční.
76'
Zakroucený míč na přední tyč si hostující obránce pohlídal, přesto Everton pokračoval v aktivitě. Centr z pravé strany zakončil hlavičkou Coleman, jehož pokus zamířil přímo do náručí Llorise.
75'
Vtipné. Rozhodčí odpískal na rohu vápna šlapák na Sigurdssona, ale sklidil kritiku z obou stran – za odpískaný faul a neudělení karty.
74'
Ndombele si svou aktivitou s míčem došel pro rohový kop, který Olsen vyrazil jen k Lamelovi, jenž vzápětí pálí v pádu těsně nad!
73'
Everton tuto situaci zvládá a vytlačil Tottenham až na jeho vlastní polovinu, kde si musel dojít pro míč Lloris.
72'
Trpělivost růže přináší, ale Spurs se zatím nedostali ani do míst, odkud by čistě teoreticky mohli domácí branku ohrozit.
71'
Ofenzivní dobývání Tottenhamu pokračuje i nadále, ale zatím není rozhodně úspěšné.
70'
Tottenham se snaží bleskově odpovědět a kombinuje na polovině Evertonu, který se pokouší zatlačit do jeho vápna.
69'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Iwobi, přichází Bernard.
68'
Ale obrany dneska mají den otevřených dveří, protože defenziva Tottenhamu znovu neuhlídala RICHARLISONA, jenž si krásně naběhl mezi obránci a střelou k zadní tyči vrátil svému týmu vedení.
67'
Nestranný divák se příliš nebaví, přestože se hraje na obě strany. Ofenzivní akce obou týmů jsou poměrně pomalé a postupné, tudíž žádnou velkou a oslnivou jízdu nesledujeme.
66'
Yerry Mina (EVE) si na vlastní polovině pomohl faulem, když přišlápl Sona a vidí zaslouženou žlutou kartu.
65'
Oba týmy se pravidelně střídají v držení míče, ačkoliv v posledních minutách je častěji na kopačkách Tottenhamu.
64'
Hra se stěhuje k šestnáctce Evertonu, kde se domácí brání před postupnou a trpělivou kombinací Spurs.
62'
Přímočarý protiútok po levé straně Evertonu málem vyšel, jenže Sigurdsson pálil z hranice vápna jen nad branku!
61'
Zpětnou přihrávku Colemana na penaltový puntík pro změnu odkopává Doherty. Tottenham se nadále úspěšně brání.
60'
Přízemní centr hledal na malém vápně Sigurdssona, před nímž odvrátil míč důrazný Alrderweireld.
59'
Při chuti je pro změnu Tottenham, který dokázal smazat dvoubrankové manko. Na hřišti má ke všemu čerstvého Kanea, zatímco Everton o svého střelce přišel.
57'
Vyrovnáno! Londýnský celek podruhé v utkání využil rohový kop, když Olsen nejprve skvěle vyškrábl Alderweireldovu hlavičku, ale proti dorážce DAVINSONA SANCHEZE už byl krátký!
56'
Dva centry v krátkém sledu domácí obrana ustála, i když při druhém Sonově pasu měl obránce na malém vápně co dělat, aby netrefil vlastní branku.
55'
Tohle rozhodně není obrázek, který by chtěli fanoušci Evertonu vidět. Calvert-Lewin opouští hrací plochu vinou zdravotních potíží, ale jde relativně normálně, takže by se mohlo jednat spíše o preventivní střídání.
55'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Calvert-Lewin, přichází Coleman.
54'
Hvězda Tottenhamu už je na hřišti, ale ta soupeřova leží na trávníku. Calvert-Lewin je v péči lékařů Evertonu.
53'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Bergwijn, přichází Kane.
52'
Protiútok Evertonu hatí neúspěšná zpětná přihrávka na hranici vápna, kterou hostující obránce odvrací.
51'
Dosavadní průběh druhého poločasu příliš fotbalové krásy nenabídl. Centrovaný míč za obranu jen hlídá Olsen, který ho bez napadání soupeře může v poklidu rozehrát.
50'
Následuje útočný faul Evertonu, po němž se Tottenham ujímá míče a kombinuje na útočné polovině hřiště.
49'
Tottenham vhazoval na levé postranní čáry, ale krátce po vhazování o míč přišel. Aut pro Everton.
48'
Dlouhý výkop Olsena nakonec skončil až u Llorise, který vrací míč svým obráncům a Tottenham jde do útoku.
47'
Tentokrát se provinil pro změnu Lamela, který byl v souboji druhý a zajel do Richarlisona.
47'
Gylfi Sigurdsson (EVE) se znovu zapisuje do statistik, ale tentokrát žlutou kartou po faulu ve středu hřiště.
46'
Tak to je jízda! Tottenham začal skvěle a šel bleskově do vedení, jenže pak postupně uvadal, byl nebezpečný jen z brejků a přišlo snových sedm minut Evertonu, během nichž domácí třemi góly otočili.

Místo toho, aby využili laufu a dokázali si náskok pohlídat do šaten, v samotném závěru snížil Erik Lamela, čímž nám zadělal na slibné drama.
45+3'
45+3'
José Mourinho a Carlo Ancelotti zřejmě přichází o další šediny, co jejich svěřenci vytváří. Everton si v závěru poločasu počínal nedůrazně, čehož využil ERIK LAMELA, jenž zakončil svůj průnik do vápna přesnou střelou z levé strany.
45+2'
Obranný faul Evertonu dal hostům šanci přímého kopu za půlící čárou, jenže následný centr domácí obrana odvrací.
45+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty, které Tottenham začíná vhazováním na vlastní polovině hřiště.
45'
Zdálo se, že nákop Evertonu nevyjde, ale Davies šíleně chyboval, čehož málem využil Calvert-Lewin. Lloris byl však pohotový a stihl na hranici vápna včas vyběhnout, aby míč odkopl pryč.
44'
Bergwijn se snažil zkrotit míč u rohového praporku, kde ho však dobře dostoupil Godfrey a vybojoval aut.
43'
Kapitán GYLFI SIGURDSSON si zkušeně počkal na Llorisův pohyb, aby mohl poslat míč na druhou stranu a střelou k levé tyči přidat třetí gól.
42'
Zmar hostů pokračuje! Calvert-Lewin vletěl po levé straně do vápna, kde ho poslal Höjbjerg k zemi – penalta.
41'
Útok Tottenhamu skončil pár metrů před vápnem domácích, kteří se ujímají míče a rozjíždí další ofenzivní výlet.
40'
Velmi studená sprcha pro Tottenham! Ještě čtyři minuty zpátky vedl a využíval brejků, ale role se velmi rychle obrací. Na tahu jsou Spurs.
38'
Fantastický a bleskový obrat završuje parádní trefa RICHARLISONA. Brazilský reprezentant si našel míč ve středu hřiště, kde si připravil střelu a tvrdou dělovkou k pravé tyči překonal brankáře Llorise.
38'
Everton vyrovnal zaslouženě, protože Tottenham byl nebezpečný jen z brejků. Aktivita domácích nepolevuje.
36'
Tottenham zachyboval v rozehrávce, načež se ve vápně dostal k míči DOMINIC CALVERT-LEWIN, jenž prudkou střelou na přední tyč zaskočil Llorise. Zdá se, že zkušený gólman šel do protipohybu, protože tohle by měl chytat!
35'
Karty se obrací. Iwobi nezakončil, ale v souboji s obráncem vytěžil rohový kop, ze kterého Mina hlavičkoval jen do země. Odkop od branky.
34'
Everton ho zvládl a nedovolil soupeři odcentrovat ani z pokračující akce. Domácí jdou do útoku!
33'
Na přední tyči se Alderweireld nedostal dostatečně vysoko a jen míč prodloužil na Calverta-Lewina, od něhož se míč odráží na další rohový kop.
32'
Vydařilo se a dokonce se střeleckým zakončením! Lucas zachytil nepřesné zpracování soupeře na polovině hřiště, z čehož vzešel rychlý brejk, na jehož konci byla Sonova střela zablokována na roh.
32'
Karty se obrací. Everton drží míč a kombinuje, zatímco Tottenham se snaží rozbít jeho ofenzivní tažení.
31'
Sonovu střelu z vápna zablokoval bránící hráč, od něhož se míč odrazil do strany, načež Bergwijnovu střelu chytil Olsen!
31'
Na tahu je Tottenham, jehož akce domácí defenziva úspěšně odráží. Uvidíme, zda se Londýňanům zadaří tentokrát.
29'
Zakroucený míč sice zasáhl hlavičkující hráč Evertonu, načež domácí akce pokračovala centrem, jenže ten zastavil zdvižený praporek sudího.
29'
Tentokrát si Richarlison dobrým krytím míče vybojoval alespoň faul u postranní čáry, po němž může Everton zahrozit!
28'
Na levé straně prchal za dlouhým míčem Richarlison, před nímž dokázal včas zasáhnout Sanchez, jenž pohlídal cestu míče do zámezí.
27'
Lamelův pokus z velké dálky nemohl Olsena zaskočit, protože ji domácí brankář dobře viděl a natáhl se do strany.
26'
Paráda Tottenhamu! Doherty dostal míč na pravou stranu, odkud našel přízemním centrem Sona, jehož nadzvednutý pokus letí těsně nad branku!
26'
Chybí tomu potřebná přesnost. Oba týmy hrají ve vysokém tempu, snaží se, ale defenzivy fungují na obou stranách.
25'
Krátce po vhazování skončil bek Tottenhamu v zámezí. Olsen může rozehrát další akci od své branky.
24'
Aktivní Doherty neodcentroval, ale vybojoval si alespoň autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
23'
Tottenham kombinuje na polovině soupeře, ale zatím se mu nedaří dostat k šestnáctce a jejímu ohrožení.
22'
Everton se pokusil uspět druhým nákopem, za kterým se hnal domácí hráč, před nímž se dobře zapřel Doherty a pohlídal cestu míče do zámezí.
21'
Atak Tottenhamu po levé straně hřiště narazil. Everton se vrací k míči, jelikož vhazuje na vlastní polovině hrací plochy.
20'
Centr na přední tyč si hostující defenziva pohlídala, ale nadále se musí bránit nátlaku Evertonu, který je v posledních minutách nebezpečnějším mužstvem.
19'
Na druhé straně propadl hostující defenzivě míč, který si našel Calvert-Lewin a pohotově trefil levou tyč! Rohový kop.
18'
Brejk Tottenhamu zhatil nepřesný centr z pravé strany, který dopadl jen k nohám obránce.
17'
Godfrey se pokusil zaskočit Llorise prudkou střelou z velké dálky, kterou si francouzský brankář našel a u levé tyče ji vyrazil!
17'
Spurs však chybují a dávají šanci Evertonu, jehož střela z vápna byla nejprve zablokována a vzápětí zasáhl Lloris!
16'
Everton přece jen dokázal vybojovat míč zpět, jenže centrovaný míč sebral Lloris, jenž rozehrává další útok Tottenhamu.
15'
Postupný útok Evertonu nevyšel, protože skončil pár metrů za půlící čárou, kde se míče ujali znovu hráči Tottenhamu.
13'
Lucas sklepl na hranici šestnáctky míč pro Sona, jehož dělovka zpoza vápna donutila Olsena pokleknout – úspěšně.
11'
Už se zdálo, že Tottenham zakončí zajímavé přečíslení, které odstartoval únik Sona, jenže Ndombele se na hranici vápna nedostal ke střele.
10'
Krátce po rozehrávce se chystal prchnout s míčem Lucas, jehož individuální akci zastavuje Sigurdsson.
9'
Ndombele vletěl do vzdušného souboje s domácím hráčem, který ho tvrdě zasáhl do zad. Zadák Spurs tvrdý střet těžko rozdýchává.
8'
Lucasova snaha byla příliš důrazná – útočný faul hostujícího hráče.
7'
Everton má však problémy s přechodem přes půlící čáru, kterou hosté dobře a důsledně brání.
6'
Svěřencům Josého Mourinha nevyšel pro změnu nákop za obranu, kterou si domácí celek pohlídal.
5'
Everton se pokusil odpovědět útokem po pravé straně, který skončil neúspěchem a u obránců Tottenhamu.
3'
Úvodní tlak Spurs vyvrcholil vedoucí trefou, protože Sonův zakroucený roh našel na malém vápně hlavičkující DAVINSON SANCHEZ, který posílá Londýňany rychle do vedení.
2'
Velmi dobrý nástup Tottenhamu! Lamela si našel pěkný centr do vápna, načež poslal nebezpečnou hlavičku k pravé tyči do protipohybu Olsena, který ji skvěle vyškrábl!
1'

Everton FC: Olsen – Keane, Godfrey, Mina, Digné – Doucoure, Davies – Iwobi, Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin
Náhradníci: Tyrer, Virginia – Bernard, Coleman, Holgate, Nkounkou, Onyango

Tottenham Hotspur: Lloris – Doherty, Sanchez, Alderweireld, Davies – Höjbjerg, Ndombele – Bergwijn, Lamela, Lucas – Son
Náhradníci: Hart – Alli, Vinicíus, Dier, Kane, Rodon, Sisoko, Tanganga, Winks

Rozhodčí: D. Coote.
Pohled do historie napovídá, že žádnou přestřelku očekávat nemáme, protože v posledních dvou duelech padl jediný gól. Předtím však oba týmy měly pěti zápasů, ve kterých čtyřikrát padly alespoň čtyři góly a jednou dokonce osm!
Everton si nemůže stěžovat, protože z posledních sedmi soutěžních utkání prohrál jediný. Kaňkou je, že to bylo zrovna doma proti utrápenému Newcastlu, což ale liverpoolský celek odčinil výhrou na Leedsu a dramatickou remízou 3:3 na půdě Manchesteru United!

Velmi slušnou sérii si naopak pokazil Tottenham, jenž po vydařeném začátku roku prohrál třikrát v řadě s Liverpoolem, v Brightonu a proti Chelsea. V posledním domácím utkání si však spravil chuť, když zdolal West Brom bezpečně 2:0.
Hezký středeční večer! Fotbalová Evropa nespí, anglický FA Cup má na programu osmifinále, které od 21:15 nabídne bitvu Evertonu proti Tottenham.