FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Burnley - 24. ledna 2021   15:30

0:3
(0:1)
Burnley
Burnley
31' Jay Rodriguez   • 71' Jay Rodriguez   • 81' K. Long
Fulham
Rodák – Adarabioyo (82. Odoi), M. Hector, Ream – Anguissa (68. Loftus-Cheek) – Lemina (82. Carvalho), Decordova-Reid (68. Kebano), Onomah, Bryan – Kamara, A. Mitrović (C).
Aréola – Loftus-Cheek, Tete, Reed, Lookman, Cavaleiro, Kebano, Odoi, Carvalho.
Madley – Smart, Holmes
Craven Cottage, Londýn
Burnley
Peacock-Farrell – Bardsley, Tarkowski (C) (86. Dunne), K. Long, Pieters (86. Lowton) – Gudmundsson, Cork, D. Stephens, McNeil (86. Benson) – Jay Rodriguez (89. Mumbongo), Vydra.
Norris – Brownhill, Wood, Dunne, Benson, A. Westwood, Mee, Lowton, Mumbongo.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 6:5. Fauly: 10:15.
Souboj dvou účastníků Premier League zvládli mnohem lépe fotbalisté Burnley, kteří na Craven Cottage zvítězili 3:0 a mohou se těšit na další kolo FA Cupu. Hosté dnes byli lepším týmem. Ve 31. minutě poprvé gólově vyjádřil jejich převahu Jay Rodriguez, který skóroval hlavou po centru Corka. Po změně stran se pak prosadil z penalty po faulu na Matěje Vydru, který dnes dostal šanci v základní sestavě, opět Jay Rodriguez a skóre utkání zpečetil deset minut před koncem Kevin Long.
90+2'
90+1'
Ještě zákrok Rodáka, který musel vyběhnout a lapit míč před nabíhajícím Mumbongem.
90+1'
Utkání bude prodlouženo o dvě minuty!
90'
Domácí zahrávali rohový kop. Nejvýše ale vyskočil jeden z bránících hráčů, který balón odehrál do bezpečí.
89'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází Joel Mumbongo.
88'
Teď už je hra rozkouskována střídáními. O výsledku je navíc rozhodnuto, takže se spíše dohrává.
86'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází James Tarkowski, přichází Jimmy Dunne.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Josh Benson.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Erik Pieters, přichází Matthew Lowton.
86'
Žlutou kartu dostal domácí útočník Aleksandar Mitrović.
84'
Do zakončení se dostával mladičký debutant v dresu Fulhamu Fabio Carvalho. Střela osmnáctiletého fotbalisty však byla zablokována.
82'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Tosin Adarabioyo, přichází Denis Odoi.
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Fabio Carvalho.
81'
Burnley právě vstřelilo branku!
Hosté už asi definitivně rozhodují o svém postupu! Po centru z levé strany přizvedl míč mimo svou bránu Rodák. Balón si ale na pravé straně šestnáctky našel Johann Gudmundsson, jenž ho vrátil do ohně a míč se po odrazech dostal ke KEVINOVI LONGOVI, který ho zblízka uklidil za bezmocného brankáře Fulhamu – 0:3.
80'
Žlutou kartu dostává Erik Pieters (Burnley FC).
78'
Loftus-Cheek poslal do šance Aboubakara Kamaru. Ten postupoval z levé strany sám na Peacocka-Farrella, který balón po zakončení domácího útočníka levou rukou zbrzdil a před brankovou čárou ho tak ještě stačil odkopnout do bezpečí Tarkowski! Gól byl ale nakonec zřejmě neplatil, Kamara byl v ofsajdu, který byl odmáván po dohrání akce.
75'
Rozhodčí nakonec oba nejaktivnější aktéry šarvátky pouze ožlutil. Tarkowski s Kamarou tak mohou v zápase pokračovat.
75'
Emoce na hřišti! U pokutového území Burnley došlo ke strkanici, v níž byli velmi aktivní James Tarkowski s Aboubakarem Kamarou a rozhodčí je dokonce v kontaktu s kolegy u systému VAR!
74'
Hosté opět v útoku. Jejich kombinaci zakončil centrem z levé strany McNeil, obrana Fulhamu ale nepustila míč k Vydrovi či Rodriguezovi.
73'
Teď už to budou mít domácí hodně složité. Musejí dohánět dvougólovou ztrátu.
71'
Hosté zvyšují na rozdíl dvou gólů! Penaltu proměnil JAY RODRIGUEZ, který poslal brankáře Rodáka na druhou stranu, než sám zamířil.
70'
Penalta pro Burnley! Matěj Vydra spadl po souboji s Hectorem a rozhodčí Madley hned ukázal na puntík!
68'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Ruben Loftus-Cheek.
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Neeskens Kebano.
67'
Matěj Vydra se hnal do brejku. V souboji 1 na 1 s obráncem si v pokutovém území netroufl zakončit, ale dobře počkal na z druhé vlny nabíhajícího Dalea Stephense. Ten ale trefil jen obránce Hectora.
66'
Držení míče – 55 % : 45 %
64'
Po rohovém kopu přišla hlavička Aleksandara Mitroviće. Té ale scházela přesnost a gólman hostí tak mohl zůstat klidný.
64'
Kamara tentokrát v souboji s Kevinem Longem. Po skluzu stopera Burnley budou domácí kopat roh.
63'
Aboubakar Kamara se dostal do zakončení, které ale bylo nepřesné. Míč výrazně minul bránu Clarets.
61'
Hodina hry je za námi. Burnley stále drží vedení, které hostům už v první půli zařídil Jay Rodriguez.
59'
André Anguissa měl míč na pravé straně šestnáctky. Poté nahrál pod sebe Joshuovi Onomahovi, který střílel jen do bránícího Tarkowskiho.
58'
Burnley se ale ubránilo. Nyní je míč až u domácího brankáře Rodáka.
57'
Po obranném zákroku Kevina Longa budou domácí zahrávat rohový kop...
56'
Teď zaútočil Fulham. Míč směřoval doleva na Joea Bryana, jehož centr na zadní tyč odvracel Pieters.
55'
Hosté se na delší dobu usadili na své útočné polovině. Zdá se, že zatím chtějí pokračovat v aktivním pojetí hry.
53'
Tentokrát centroval z levé strany Pieters. Míč dolétl do rukavic Marka Rodáka.
52'
Bardsleyho centr si našel Jay Rodriguez, který v gólové šanci trefil jen brankáře Rodáka. Navíc byl v ofsajdu, případný gól by tedy nebyl uznán.
50'
Joe Bryan tentokrát ohrozil bránu soupeře! Dostal se k dobré střele z hranice šestnáctky, kterou musel vyrážet Bailey Peacock-Farrell!
49'
Z levé strany centroval Joel Bryan. Mitroviće si ale pohlídal jeden z obránců Clarets.
48'
Domácí zaútočili po pravé straně. Kamarova přihrávka hledala Bobbyho Decordovu-Reida. Před ním odehrál balón do autu Erik Pieters.
46'
Ani jeden z trenérů nesáhl o poločasové přestávce ke střídání.
46'
Aktéři zápasu se vracejí na trávník. Vše se pomalu chystá k zahájení druhé půle.
První poločas je za námi. Burnley začalo velmi aktivně, hodně byl vidět i český útočník Matěj Vydra. Ten hned v úvodu dokázal skórovat, ovšem v momentě přihrávky byl v ofsajdové pozici. Poté předvedl drzý průnik a střelou na bližší tyči prověřil brankáře Rodáka. Skóre utkání ale otevřel až po půlhodině hry jeho spoluhráč Jay Rodriguez, který se prosadil hlavou po centru Corka. Fulham si dosud žádnou větší příležitost ani nevytvořil.
45+1'
45+1'
Ještě rohový kop hostí. Jackovi Corkovi se ale nepovedl centr a míč opustil hrací plochu.
45'
Centrovaný míč skončil jen v rukavicích hostujícího brankáře Peacocka-Farrella.
44'
Joe Bryan podnikl průnik na levé straně a byl faulován Gudmundssonem. Standardní situace pro domácí celek...
42'
Dwight McNeil nabral rychlost na levé straně a odcentroval. Domácí obrana míč odvrátila do autu.
41'
Domácí útočnou akci pozastavil odmávaný ofsajd.
40'
Jeho exekutorem byl Gudmundsson. Islandský fotbalista vysoko přestřelil domácí bránu.
39'
Kousek před pokutovým územím domácích byl faulován Matěj Vydra. Přímý kop pro Burnley z velmi zajímavé pozice.
37'
Stoper James Tarkowski si to z pozice falešného levého křídla neohroženě namířil do šestnáctky. Tam hledal Johanna Gudmundssona, jenž střílel vysoko nad.
36'
Hosté se po vstřeleném gólu zase namlsali a opět převzali iniciativu.
34'
Cork byl na půlce hřiště faulován. Míč tak budou mít opět hosté.
33'
Nyní to zkoušel z dálky Erik Pieters, jehož střela ale až na domácí bránu neprošla.
31'
Hosté se ujímají vedení! Na centr Jacka Corka z pravé strany hřiště si naběhl JAY RODRIGUEZ, který přesně umístěnou hlavičkou nedal Rodákovi šanci na zákrok.
29'
Dwight McNeil poslal kolmicí do dobré šance Matěje Vydru! Český útočník chtěl zakončovat technicky na vzdálenější tyč, ovšem Marek Rodák nedostatečně razantní střelu lapil.
28'
Byl z toho jen ofsajd, ve kterém byl přistižen Kamara.
27'
Tarkowski si nyní pomohl faulem proti Mitrovićovi. Standardní situace pro domácí.
25'
Bobby Decordova-Reid se na pravé straně neprosadil přes Jamese Tarkowskiho. Domácí budou alespoň vhazovat.
23'
Držení míče – 47 % : 53 %
21'
Zdá se, že i Cottagers se pomalu dostávají do tempa a obraz hry se vyrovnává.
20'
Celou situaci ještě prověřil VAR, který výrok pomezního rozhodčího potvrdil. Ofsajd – gól neplatí.
19'
Domácí skórovali, máván byl ale ofsajd! Bobby Decordova-Reid se prohnal přes bránícího hráče na pravém křídle a odcentroval před bránu. Tam byl Aboubakar Kamara, který balón dostal na hlavu Aleksandara Mitroviće a ten ho poslal do sítě. Právě Kamara se ale nacházel v postavení mimo hru.
16'
Fulham se zatím hlavně brání. Burnley hraje s velkou chutí a chybí tomu jen vstřelený gól.
14'
Šance Clarets! Z velké dálky vypálil pravý obránce Phil Bardsley. Rodák míč vyrazil jen před sebe a toho mohl využít Matěj Vydra. Ten ale zřejmě ještě hledal spoluhráče na vzdálenější tyči, což k úspěchu nevedlo.
12'
Matěj Vydra zatím hraje velmi dobře. Po jeho přihrávce pálil už z pokutového území Jay Rodriguez, který však trefil jen obránce.
11'
Pieters hledal dlouhým pasem Rodrigueze, který byl v ofsajdu.
10'
Aboubakar Kamara se ocitl v pokutovém území na zemi a podíval se na rozhodčího. Ani proti Burnley se ale penalta zahrávat nebude.
9'
Erik Pieters centroval z levé strany. Hosté reklamovali ruku bránícího Michaela Hectora, rozhodčí ale neviděl provinění proti pravidlům.
8'
Po rohovém kopu vznikl před bránou Fulhamu závar. Zakončovali Vydra s Jayem Rodriguezem, ale domácí obrana oba pokusy zablokovala.
7'
Hosté začali zápas aktivně! Matěj Vydra dostal míč na levé křídlo, obehrál obránce a ranou na bližší tyč se pokusil překvapit Marka Rodáka. Slovenský brankář Fulhamu balón vytěsnil na roh.
4'
Jay Rodriguez poslal do šance Matěje Vydru, který chladnokrevně zakončil. Českému útočníkovi Burnley byl ale odmáván ofsajd!
3'
Dale Stephens se dopustil útočného faulu. Rozehrávat tak bude domácí celek.
1'

Fulham FC: Rodák – Adarabioyo, M. Hector, Ream – Anguissa – Lemina, Decordova-Reid, Onomah, Bryan – Kamara, A. Mitrović (C).
Náhradníci: Aréola – Loftus-Cheek, Tete, Reed, Lookman, Cavaleiro, Kebano, Odoi, Carvalho.

Burnley FC: Peacock-Farrell – Bardsley, Tarkowski (C), K. Long, Pieters – Gudmundsson, Cork, D. Stephens, McNeil – Jay Rodriguez, Vydra.
Náhradníci: Norris – Brownhill, Wood, Dunne, Benson, A. Westwood, Mee, Lowton, Mumbongo.

Rozhodčí: Madley – Smart, Holmes.
Fulham FC:
Fulham je momentálně týmem, který se úrovní nachází mezi Premier League a Championship. Mezi elitou hrál už před dvěma lety, hned ale sestoupil, aby zase následoval okamžitý návrat. A v PL se po 18 odehraných zápasech zase nachází v sestupovém pásmu. 12 nasbíraných bodů stačí až na osmnácté místo tabulky. Cottagers dosud nasbírali jen dvě ligové výhry. Na třetí čekají už osm utkání. Za tuto dobu však uhráli hned pět remíz. Poslední dva domácí duely proti favoritům ale skončily porážkami. Fulham nejprve podlehl 0:1 Chelsea, poté 1:2 Manchesteru United. Ve 3. kole FA Cupu CHalupáři zvítězili 2:0 po prodloužení na půdě druholigového Queens Parku Rangers.

Burnley FC:
Fotbalisté Burnley se v tabulce Premier League nacházejí na šestnáctém místě. Z 18 zápasů nasbírali 19 bodů a na první sestupovou pozici, kterou drží právě Fulham, mají k dobru 7 bodů. Naposledy si Clarets spravili chuť senzačním vítězstvím 1:0 na hřišti Liverpoolu. Mistrovský celek na Anfieldu padl poprvé po 68 zápasech. Výhru Burnley vystřelil v 83. minutě z penalty Ahsley Barnes. Do FA Cupu Burnley vstoupilo ve 3. kole domácím duelem s Miltonem Keynes Dons. Třetiligový soupeř favorita pořádně natrápil. Clarets zachránil v nastavení vyrovnávacím gólem střídající Matěj Vydra a o postupu rozhodl celek z Premier League až v penaltách.

Posledních 5 zápasů Burnley:
Burnley – Sheffield 1:0
Burnley – MK Dons 1:1, 4:3 na pen. (FA Cup)
Burnley – Man. Utd. 0:1
West Ham – Burnley 1:0
Liverpool – Burnley 0:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Anglický FA Cup pokračuje zápasy 4. hracího kola. V neděli se uskuteční také souboj dvou účastníků Premier League mezi Fulhamem a Burnley. Uvidíme, jak k tomu oba celky přistoupí. Dá se očekávat, že šanci dostanou i hráči z širšího kádru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.