Ward – Amartey, Söyüncü, Justin (75. Fuchs) – Daley-Campbell, Ndidi (62. Choudhury), Tielemans, Thomas – Ünder, Vardy /C/ (62. Iheanacho), Pérez (62. Maddison)
King Power Stadium, Leicester
Brighton
Walton – White (71. Veltman), Dunk /C/, Karbownik – Moder, Lallana (79. Bissouma), Groß, Burn – Tau, Zeqiri, Alzate (79. MacAllister)
Steele – Caicedo, Weir, Welbeck, Maupay, Connolly

83 minut dnešního večera byli brankáři bez práce. Leicester hrál doslova tužku, neměl ani náznak šance, zato hosté občas zahrozili, ale jejich hra byla jen o stupínek méně špatná. Nudu k uzívání prořízly až krátce po sobě neuznané góly na každé straně. Když už zápas směřoval do prodloužení, udeřili 15 vteřin před vypršením nastaveného času domácí po bleskově rozehraném rohu. Brighton dodržel normu gólu – jedináčka z posledních sedmi soutěžních zápasů, v tomto případě však fanoušky defenzivní kopané nepotěšil, protože taková nesoustředěnost při standardce soupeře v 94. minutě se hned tak nevidí ani na mnohem nižších úrovních.
Leicester slaví postup do čtvrtfinále, Brighton se může soustředit už jen na boj o záchranu v lize.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 8:7.
90+4'
90+4'
Leicester právě vstřelil branku!
Trestuhodně nekoncentrovanou obranu vyhlášených defenzivních odborníků také ztrestal KELECHI IHEANACHO. Po překvapivě rychlé rozehrávce rohu mu na hlavu odcentroval Youri Tielemans a nigerijský náhradník hlavičkoval z pěti metrů naprosto nikým nehlídán do sítě.
90+3'
Po Tielemansově průniku a sraženém centru od koncové lajny dostává Leicester zřejmě poslední příležitost rozhodnout zápas ještě před prodloužením rohovým kopem.
90+2'
Tielemans opřel přímý kop z 25 metrů pouze do brightonské zdi.
90+1'
Žlutou kartu dostává Yves Bissouma (Brighton & Hove Albion).
90'
Nastavené 4 minuty nás dělí od 30 minut prodloužení.
89'
Domácí zkusili překvapit soupeře rychlou rozehrávkou přímého kopu do šestnáctky na Iheanacha, který se nakonec k míči přece jen nedostal. Obrana žlutých zareagovala včas.
88'
Brighton znovu snadno ubránil neškodný roh a do kontru vyrazil Zeqiri, který v souboji tělo na tělo s Daley-Campbellem nevybojoval ani penaltu, ani roh. Kope se od leicesterské brány.
87'
Napravo dostal spoustu prostoru Ünder, krásnou patičkou mu narazil do šance střídající Maddison a turecký útočník z úhlu nastřelil jen brankáře Waltona.
84'
Hurá, jeden z brankářů dnes konečně dostal práci. Danny Ward musel na zem, aby chytil nepříliš prudkou křížnou střelu Zeqiriho z levého křídla.
82'
Ale výsledkem standardky je jen odkop od brány.
81'
MacAllister a Moder sevřeli do kleští domácího Maddisona, je to trestný kop pro anglického mistra z roku 2016.
79'
Dvě změny v sestavě Brighton & Hove Albion: ze hřiště odcházejí Lallana a Alzate, které nahradili Bissouma a MacAllister.
79'
Přihrávka na Taua směřovala do ofsajdu. Těch mají zatím hráči Brightonu odpískáno více než faulů.
76'
Na Alzateho střílený centr dosáhl před domácí bránou jen špičkou boty Tau a umístil ho vedle bližší tyče.
75'
Justin si navíc při svém kousku ublížil zřejmě špatným došlápnutím. Hřiště opouští na nosítkách, na jeho místo přichází Fuchs.
72'
Poprvé v zápase můžeme mluvit o šanci. Zavinil ji zpackaným odkopem domácí Justin a zakončil po Karbownikově pasu křížnou střelou těsně vedle Zeqiri.
71'
Poprvé střídá také Brighton & Hove Albion: ze hřiště odchází White, nastupuje loňská posila z Ajaxu Joël Veltman.
70'
K zemi šel po Iheanachově ostrém zákroku Lallana. Tohle volalo po karetním ocenění.
67'
Neuznaný gól také na druhé straně. Iheanacho posouval míč skluzem Tielemansovi, který napnul síť, jenže vzrušení bylo také zbytečné – už přihrávající Nigerijec stál v ofsajdu.
65'
Zeqiri sice přehodil tváří v tvář brankáře Warda, jenže na přihrávku vybíhal z metrového ofsajdu.
64'
Çağlar Söyüncü jasným faulem oběma rukama odstrčil protihráče a přistrčil míč hlavou krajanu Ünderovi, jehož rána letí blíž rohovému praporku než bráně.
62'
Trojnásobné střídání v mužstvu Leicester City: ze hřiště odcházejí kromě zraněného Péreze také Vardy a Ndidi, nastupují Maddison, Choudhury a Iheanacho.
61'
Zeqiri se probíjel čtyřnásobnou přesilou, na velkém vápně si však míč zpracoval rukou.
59'
Ani z tohoto rohu nezapršelo, vhazovat budou hosté.
58'
Çengiz Ünder pronikl hladce brightonskou obranou až ke koncové lajně, odkud jeho zpětnou přihrávku sráží Burn na dlouhou nohu na roh.
56'
Španělský fotbalista se po ošetření zvedá na nohy a rozhodčí dává znovu pokyn ke hře.
54'
Pérez si po krátké chvilce znovu sedá na trávník. Srážku s brankářem zřejmě odnesl vážněji a na plochu musí lékař.
53'
Ayoze Pérez už si nabíhal do šance na Justinův dloubáček za obranu, ale Walton vystartoval na míč včas a odpálil jej před španělským útočníkem Leicesteru. Oba se pak srazili a Pérez kráčí z vápna s bolestivou grimasou.
52'
Žlutou kartu dostává Youri Tielemans (Leicester City) za faul na Zeqiriho.
50'
Trestný kop rozehrával domácí Ünder a od Burnova kolene se míč odráží dva metry vedle tyče na roh. Blíže k soupeřově bráně to zatím nikdo netrefil...
50'
Dan Burn přečetl dlouhý pas Jamese Justina a odkopl míč z vlastního pokutového území na tribunu.
48'
Leicester nepůjčoval od úvodního výkopu hostům míč. Nakonec ho Tielemans po narážečce s Daleym-Campbellem posílá skákavým centrem Waltonovi do koše.
46'
Velká fotbalová bída bez jediné šance na stadiónu Leicesteru City je vystřídána poločasovou přestávkou. O první půli prakticky není co napsat, domácí hrají mizerně, hosté jen o malý kousek lépe. Jestli to má být kouřová clona pro pozorovatele ze Sinobo stadia, tak je položena dokonale.

Statistiky první půle:
Držení míče 53% – 47%, střely na bránu 0:0, střely mimo 1:3, rohy 3:2, ofsajdy 0:4, fauly 3:0.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Ayoze Pérez (Leicester City). Při kličkování v rohu pokutového území kolem Whitea si penaltu nevymodlil a ještě v pádu nakopl Große.
43'
Domácí dlouho bezradně přihrávali na vlastní polovině, načež přišel zcela nepřesný nákop do území Brightonu.
41'
O hezký fotbalový okamžik se v dnešní šedi postaral hostující Zeqiri. Míč mu po Alzateho centru sklepl hlavou Moder a albánsko-švýcarský útočník se pokusil o nůžky. Míč sice zasáhl, ale poslal ho spíše do výšky a z ní spadl za leicesterskou bránu.
39'
Tielemansovu ránu zpoza šestnáctky zastavuje pozičně výborně hrající obránce Burn.
38'
Pérezův průnik po levé postranní čáře zastavil Groß, do kterého ještě španělský křídelník naběhl, ale faul se nepíská.
36'
Více než 35 minut se čekalo na první střelecký pokus Leicesteru. Jeho parametry? Autor – Tielemans, vzdálenost – 30 metrů, odchylka od brány – 5 metrů.
35'
Brighton má nyní jasně navrch, s centry a nákopy do šestnáctky si ovšm zatím obrana Lišek dokázala pokaždé poradit.
34'
Alzate si proti svému strážci netroufl na střelu, tak nabil pod sebe Lallanovi, jenže i jeho druhý střelecký pokus letí na politicky korektní transparent, zakrývající prázdné ochozy.
32'
Moder dostihl Lallanovu průnikovou přihrávku do volného prostranství ještě na hřišti, ale jeho centr před Tauem uklidil hlavou Söyüncü.
29'
Opět mírné zmatky v pokutovém území Leicesteru po výpadu polského nováčka Karbownika. Tentokrát se hosté nedostali do zakončení vůbec.
27'
Po ubráněném rohu vyrazili hosté do rychlého brejku. Tau se jeden na jednoho prosadil přes Amarteye, jeho přetažený centr však vystihl hlavou Thomas. Opět tím jen nabil Brightonu, Moder si míč zpracoval a po krátké kličce vystřelil slabě a vedle.
26'
Za cenu rohového kopu zastavil Burn hezký slalom Daleyho-Campbella.
24'
První střelecký pokus zápasu vyslal hostující Lallana. Na jeho kopačku směřovala obranná hlavička Jamese Justina, který takto uklízel nebezpečný centr Poláka Jakuba Modera. Zraněními pronásledovaný špílmachr z 20 metrů vysoko přestřeluje.
24'
Rohový kop odhlavičkoval Amartey, po několika dalších hlavičkách tam a zpátky je Rackům máván ofsajd.
23'
Justin vložil nohu do Großova centru a míč se obloukem stočil kolem praporku. Pomezní ukazuje na značku rohového kopu.
22'
Dlouhý pas směřoval na Vardyho, který se ale k míči nedostal, neboť se píská faul domácímu Thomasovi.
20'
Hraje se zatím nudný fotbal bez náznaku šance. Nákop Brightonu domácí vyhlavičkovali a hosté posílají na jistotu malou domů z půlky hřiště.
17'
Domácí fotbalisté jsou po rohu vytlačeni z prostoru kolem šestnáctky až na vlastní polovinu.
16'
Z protiútoku zablokoval Lewis Dunk v souboji kapitánů střelu Jamieho Vardyho na roh.
15'
Na Tauův výborně zahraný roh si na zadní tyči naběhl kapitán hostů Dunk a vracel míč hlavou do ohně. Obrana Leicesteru trochu zmatkovala, až napotřetí se podařilo definitivně odkopnout Çağlaru Söyüncümu.
14'
Rohový kop uvidíme i na druhé straně, míč si chystá pan Tau.
13'
Ve vlastním vápně vládli hlavičkáři ve žlutých dresech. Nakonec si Lallana vypomohl malou domů a Walton razantně odkopává přes tři čtvrtiny hřiště.
12'
Daley-Campbell zasprintoval po pravém křídle a podařilo se mu odrazem o Alzateho vybojovat rohový kop pro Leicester.
10'
Hostující Lallana vybojoval míč uprostřed hřiště a předal ho nalevo Moderovi, jemuž se centr nevydařil.
7'
Na pěknou uličku si naběhl Percy Tau, jenže sám si míč při pokusu o patičku nakopl na stojnou nohu a od ní do zámezí.
6'
Domácí postupná akce dospěla k přízemnímu centru zleva na Vardyho, který přečetli hráči Brightonu a poprvé se mohou dostat k souvislejší kombinaci.
4'
Ünderovi spadl odražený míč na velkém vápně přímo na nohu, ranou bez přípravy trefil jen poblíž stojícího obránce hostů.
3'
Sledujeme opatrný úvod zápasu, u míče je téměř neustále Leicester, ale spokojí se s obehráváním soupeřovy šestnáctky.
1'
Domácí nastupují v modrých dresech, hosté oblékli žluté sady.
Premiéru v dresu Racků si dnes odbydou dvě polské zimní posily – devatenáctiletý obránce Michał Karbownik z Legie Varšava a o dva roky starší záložník Jakub Moder z Lechu Poznaň.

Leicester City: Ward – Amartey, Söyüncü, Justin – Daley-Campbell, Ndidi, Tielemans, Thomas – Ünder, Vardy /C/, Pérez
Náhradníci: Schmeichel – Evans, Fuchs, Choudhury, Tavares, Albrighton, Maddison, Barnes, Iheanacho

Brighton & Hove Albion: Walton – White, Dunk /C/, Karbownik – Moder, Lallana, Groß, Burn – Tau, Zeqiri, Alzate
Náhradníci: Steele – Veltman, Caicedo, Weir, MacAllister, Welbeck, Maupay, Connolly

Rozhodčí: Dean – Cann, Wood.
Vzájemné zápasy

Leicester naposledy odcházel poražen v dubnu 2014. Ze sedmi utkání od té doby pětkrát zvítězil a jen dvakrát se body dělily. V posledních třech případech s Brightonem udržel i čisté konto včetně letošního ligového vítězství 3:0 (27. a 44. Maddison, 41. Vardy).
Papírové předpoklady tedy hovoří jasně, uvidíme, jak obstojí na hřišti, kde se začíná od stavu nula nula.
Brighton & Hove Albion

Rackové se škrábou z dolních příček tabulky Premier League. Výhrou 1:0 nad Tottenhamem konečně přetrhli z minulé sezóny se táhnoucí čtrnáctizápasovou šňůru bez vítězství na domácím hřišti. Následoval senzační skalp Liverpoolu 1:0 na jeho hřišti, v sobotu pak Brighton remízou 1:1 v Burnley přišel o sérii 429 minut bez obdržené branky.

Zápasy Brightonu těší zejména fanoušky defenzivního pojetí fotbalu, za posledních šest utkání je jeho průměr rovný gól na zápas.

Nejlepší střelci:
7 – Maupay, 3 – March, MacAllister.

Výsledky v poháru:
Newport County /IV/ – Brighton & Hove 1:1, na penalty 3:4
Brighton & Hove – Blackpool /II/ 2:1
Leicester City

Lišky hrají v letošní sezóně v nejlepší fazóně od senzačního titulu z roku 2016. S 43 body jim patří v Premier League třetí příčka s dvoubodovou ztrátou na druhý Manchester United. Pouze 16 bodů však vybojoval Leicester na domácím hřišti. V posledních dvou kolech neinkasoval – po vítězství 2:0 ve Fulhamu skončilo utkání ve Wolverhamptonu bez branek.

Před úvodním zápasem Evropské ligy s pražskou Slavií jej čeká ještě v lize mistrovský Liverpool a tak možná Brendan Rodgers v náročném programu pro pohárové osmifinále prostřídá sestavu.

13 – Vardy, 11 – Barnes, 9 – Maddison, 6 – Tielemans, 4 – Iheanacho.

Stoke /II/ – Leicester 0:4
Brentford /II/ – Leicester 1:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.