Smith – Jenkinson, Worrall, McKenna, Bong – Cafú, Arter (85. Sow) – Lolley, Guerrero (66. Yates), Ameobi (60.Mighten) – Taylor
Phillips – Bacuna, Nelson, Bagan, Bennett – Vaulks (63. Hoilett), Pack (84. Harris) – Wilson, Ralls, Murphy (78. Ojo) – Glatzel
Smithies – Evans, Harris, Hoilett, Ojo, Patten, Whyte

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 0:9. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:9.
Poprvé po třech letech se Nottingham dostal přes třetí kolo FA Cupu, zároveň po dlouhé době poráží Cardiff v domácím prostředí, neboť Velšané vyhráli všech šest posledních vzájemných zápasů na City Ground.

O osudu zápasu rozhodl už ve třetí minutě Lyle Taylor přesně umístěným volejem pod břevno.
90+5'
90+5'
Hostům nevyšla zřejmě poslední možnost, míč se odrazil za brankovou čáru a rozehrávat bude Jordan Smith.
90+4'
Po Bongově odkopu do autu budou mít hosté ještě jedno autové vhazování.
90+3'
Ojův centr stáhl ze vzduchu Jordan Smith, blíží se poslední minuta avizovaného nastavení.
90+3'
Vysoký centr Bacuni nenašel před brankou nikoho v bílém, nastavený čas už se přesunul do své druhé poloviny.
90+1'
Rozhodčí Webb oddaluje závěrečný hvizd druhého poločasu o čtyři nastavené minuty.
90'
Wilsonově centru se domácí ubránili a blíží se nastavení.
90'
Po faulu Sowa budou hosté zahrávat standardní situaci na útočné polovině, k centru se samozřejmě chystá Harry Wilson.
88'
Po čase si hosté zase vypracovali šanci, po Baganově centru z voleje střílel Junior Hoilett, domácí branku ale přestřelil.
87'
Rallsův centr jednoduše zachytil brankář Smith, po jeho odkopu se míče zase ujal Cardiff.
85'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Arter, přichází Sow.
85'
U domácí střídačky se do dresu vysvléká Senegalec Samba Sow, ten zřejmě nahradí Artera.
84'
Ošetření vyžaduje irský reprezentant Harry Arter.
84'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Pack, přichází Harris.
83'
Bacunův pas do pokutového území si zpracoval Pack, pak si přeci jen posunul míč dál od kopačky a blíže k němu měl brankář Smith.
81'
Harry Wilson se pustil do rychlého sprintu po levém křídle, pak v tísni už jen posunul míč k brankáři Smitovi. Wilson pak padl k zemi a těžce se zvedal zpět na nohy, dnešní zápas je pro něj velmi náročný.
79'
Zatímco v prvních dvaceti minutách druhého poločasu měl Cardiff na trávníku místy až dominantní převahu, tak v dalším průběhu už Nottingham hru vyrovnal.
78'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Murphy, přichází Ojo.
77'
Cafú si zřejmě nevzal Webbova slova k srdci, neboť jakmile Arter odcentroval z rohu, tak Webb hned píská domácímu fotbalistovi útočný faul.
77'
Před rohem si rozhodčí Webb ještě zavolal Cafúa a brankáře Phillipse, nelíbilo se mu jejich vzájemné počínání.
76'
Arterova střela vysoko nad branku byla tečována, následovat bude rohový kop Nottinghamu. Na rohy je vyrovnáno 3:3.
75'
Cafú byl zatažen Rallsem, volný kop pro Nottingham.
73'
Před Alexem Mightenem se otevřel volný prostor, domácí fotbalista tak z vlastní poloviny pronikl až k pokutovému území, pak prudce střílel, brankář Phillips si s jeho ránou nadvakrát poradil.
71'
Hoilett dlouhým pasem přenesl hru na pravé křídlo, Bacunovi už se ale nepovedlo zkrotit míč na hřišti.
70'
Harry Arter byl faulován ve středu hřiště, Nottingham bude moci dostat míč pod svoji kontrolu.
68'
Joe Ralls napřáhl ke střeleckému pokusu z dobrých pětadvaceti metrů, mířil však přímo do středu branky, kde bezpečně zachytil míč Jordan Smith.
66'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Guerrero, přichází Yates.
65'
Vůbec první útočnou akci Forest po změně stran vedl po levé straně Mighten, pak ale nepřesně přihrával do pokutového území.
65'
Nottingham se po poločase snad ještě nedostal na útočnou polovinu, přesto zatím drží těsné vedení.
63'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Vaulks, přichází Hoilett.

Defenzivního záložníka nahrazuje hrotový útočník.
63'
Dalekonosná rána Vaulke neměla pro brankáře Smithe příjemnou rotaci, přesto domácí gólman míč dokázal zachytit.
62'
S centrem Wilsona ze standardní situace si defenziva Nottinghamu poradila.
62'
Wilsonův centr jen proletěl předbrankovým prostorem, pak je ale u rohu pokutového území pískán faul Lolleymu a následovat bude další standardní situace pro Cardiff.
61'
V posledních deseti minutách mají hosté téměř sedmdesátiprocentní držení míče, vyjma Wilsonova volného kopu se ale nemohou dostat do šance.
60'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Ameobi, přichází Mighten.
59'
Po následném rohovém kopu je hostům pískán útočný faul.
58'
Wilsonova střela byla ve zdi tečována a zřejmě to byla klíčová teč, která nasměrovala míč těsně vedle branky!
58'
U míče jsou Wilson s Bacunou, bude to zřejmě Velšan, kdo bude střílet.
57'
Další zákrok na Wilsona, tentokrát už je Arterovi pískán faul a Cardiff bude zahrávat volný kop ze střelecké pozice.
56'
Harry Wilson byl tvrdě atakován, což při jeho potížích s pravou nohou nebylo příjemné, už je ale zpět na nohou, byť evidentně cítí předchozí zásah.
55'
Murphyho velmi nepřesná střela doletěla daleko vedle branky Nottinghamu.
54'
Cardiff se snaží hrozit dlouhými auty Vaulkse, ten teď házel dva během dvou minut, při obou se Nottingham ubránil.
53'
Bacunův centr doletěl jen na hlavu McKenny, také Rallsův centr pak nenašel nikoho v bílém.
52'
Baganův centr zablokoval Ameobi, další autové vhazování pro Cardiff.
51'
Nottingham ve druhém poločase působí velmi pasivně, Worrall teď jen odkopl míč do zámezí, hosté budou vhazovat.
49'
Od praporku hosté rozehráli po zemi, Vaulksův centr pak zachytil brankář Smith.
49'
Cardiff bude zahrávat první rohový kop druhého poločasu.
47'
Taylor u postranní čáry přišel pozdě do souboje s Murphym, píská se faul domácího fotbalisty.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách. V dresu Cardiffu se tak do hry vrátil i Harry Wilson, kterého v závěru poločasu trápily výrazné zdravotní potíže s pravou nohou.
46'
Fotbalisté se pomalu vrací zpět na trávník, utkání bude během několika desítek sekund pokračovat.
Nottingham se brzy ujal vedení hezkou brankou Lyla Taylora, pak se odehrál převážně tuhý boj ve středu hřiště, v němž jsme další příležitost neviděli, domácí si tak drží v poločase těsné vedení.
45+2'
45+2'
Lyle Taylor dostal příliš dlouhou přihrávku k postranní čáře, hosté budou vhazovat v hloubi vlastní poloviny.
45+1'
Rozhodčí David Webb k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Ameobiho vysoký centr snadno stáhl ze vzduchu Dillon Phillips.
44'
Centru Cafúa k bližší tyči se Cardiff ubránil.
44'
Bongův centr Murphy srazil za branku, Nottingham bude zahrávat rohový kop.
42'
Harry Wilson se ještě vrátil na trávník a zkouší rozchodit své zranění.
41'
Wilson už vstal na nohy, pomalu odchází do zámezí a s velkou pravděpodobností nebude schopen pokračovat.
40'
Harry Wilson musí být znovu ošetřen, to pro něj možná bude konečná v tomto zápase.
39'
Joe Lolley zakončil svůj individuální výpad tečovanou střelou doprostřed branky, Phillips míč s jistotou zachytil.
37'
Cardiff se pokusil zaútočit rychlým přechodem do útoku, Murphy pronikl po levé straně, pak na jeho prudkou přihrávku nedosáhl Glatzel.
37'
Na Bongův centr nedoskočil Taylor, Lolleymu pak míč doletěl na paty.
36'
Nepříjemnost pro Cardiff, svalové problémy trápí velšského reprezentanta Harryho Wilsona, ten je důležitou postavou hostující ofenzivy.
34'
Bacuna u rohového praporku dostihl zdánlivě příliš dlouhý pas, pak ale nedokázal přesně odcentrovat.
33'
Centr Bacuni doletěl jen k Worrallovi, ten odkopl daleko na polovinu Cardiffu, odkud začne další útočné snažení hostů.
31'
Harry Wilson se z dálky pokusil překvapit vyběhnuvšího brankáře Smithe, branku ale výrazně minul.
30'
Ameobi sice nepronikl kolem postranní čáry, po Bennettově odkopu ale budou moci domácí pokračovat v útočné snaze prostřednictvím autového vhazování.
29'
Velmi nepřesný nákop Artera skončil u brankáře Phillipse, ten hned rozehrál na spoluhráče v obraně.
27'
S centrem Cafúa od rohového praporku si defenziva Cardiffu poradila.
26'
Bongův centr je sražen na roh, po čase bude moci zase zahrozit i Nottingham.
24'
Glatzel našel svým centrem Wilsona, po jehož hlavičce se hosté dožadovali penalty za údajnou ruku, rozhodčí Webb jejich volání nevyslyšel.
22'
Po dalším dlouhém autu míč propadl ke vzdálenější tyči, kam si nabíhal Harry Wilson, ovšem střílel do boční sítě.
20'
Ameobi nedovoleně naskočil do Glatzela, tentokrát se píská proti Forest.
19'
Ralls u středové čáry fauloval Lolleyho, Nottingham rozehrává z místa přestupku.
18'
Domácí rozehrávají od obranného kvarteta a hledají cestu do soupeřovy defenzivy.
16'
Velmi nepovedený Glatzelův centr mířil do míst, kde nebyl vůbec nikdo, pak doskákal za branku a bude se kopat od domácí branky.
14'
Při zmíněném závaru Pack došlápl na Harryho Artera a vznikla strkanice, kterou musí řešit rozhodčí Webb.
13'
Hosté se pokusili zahrozit při dlouhém autu do pokutového území, do zakončení se pak ale nedostali.
11'
Bacuna si u rohu pokutového území navedl míč na levačku, pak zhruba o půl metru přestřelil Smithovu branku.
10'
Po rohu se hosté neprosadili, Vaulks pak zakončil útočnou snahu ránou vysoko nad branku.
9'
Nebezpečnému průniku Glatzela do pokutového území včasným skluzem vystavil stopku McKenna, Cardiff bude zahrávat rohový kop.
8'
Nelson ve středu hřiště srazil Taylora, rozehrávat mohou domácí Forest.
7'
Guerrero se pokusil vysunout do pokutového území Taylora, blíže k míči ale měl brankář Phillips.
5'
Také další útočnou akci Nottingham vedl po levé straně, Ameobiho přízemní centr ale mířil za Taylora a hosté se teď ubránili.
3'
Nottingham právě vstřelil branku!
Skvělý start domácích! Ameobi nalevo zakombinoval s Bongem a jeho přihrávku LYLE TAYLOR parádním volejem nasměroval pod břevno!
2'
S prvním nákopem hostů do pokutového území si poradil brankář Smith.
1'
Úvodního výkopu se ujali v tradičně červených dresech hrající domácí, Cardiff pro dnešní zápas oblékl bílou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Nottingham Forest FC: Smith – Jenkinson, Worrall, McKenna, Bong – Cafú, Arter – Lolley, Guerrero, Ameobi – Taylor
Náhradníci: Samba – Blackett, Dawson, Christie, Mbe Soh, Mighten, Sow, Swan, Yates

Cardiff City FC: Phillips – Bacuna, Nelson, Bagan, Bennett – Vaulks, Pack – Wilson, Ralls, Murphy – Glatzel
Náhradníci: Smithies – Evans, Harris, Hoilett, Ojo, Patten, Whyte

Rozhodčí: Webb – Smith, Cunliffe.
Cardiff City

Zatímco forma Nottinghamu je vzhledem k jeho ligovému postavení velmi slušná, tak hosté jsou na tom zcela opačně. Tým z velšské metropole v posledních pěti zápasech čtyřikrát prohrál, naposledy to přitom bylo na trávníku posledního Wycombe Wanderers.

Během těchto pěti kol získal Cardiff jediné body domácí výhrou nad Birminghamem, kdy navíc v závěru musel otáčet nepříznivé skóre a výhru zařídil až v 89. minutě Morrison.

V současné chvíli tak Cardiff je patnáctý, když má náskok deseti bodů na sestupové pozice, na šesté místo zajišťující účast v Premier League pak ztrácí osm bodů. Soutěž je tradičně vyrovnaná a tři-čtyři výhry či prohry za sebou mohou tým posunout výrazně nahoru či dolu.

V posledních letech se Cardiffu v Nottinghamu neuvěřitelně daří, když tu vyhrál šestkrát za sebou, při posledních třech výletech sem navíc udržel čisté konto. Naposledy tu ztratil body prohrou 1:2 v říjnu 2014.

Championship už je ve své polovině a Nottingham v dosavadních 23 kolech získal jen 22 bodů, což jej řadí až na devatenácté místo s náskokem jen tří bodů na sestupové pásmo, v němž jsou jeho největší současní rivalové Derby County.

Od poloviny prosince to ale s Nottinghamem nevypadá špatně, když drží sérii pěti zápasů bez porážky (2-3-0), před ní to však bylo velmi kritické, neboť Nottingham ze sedmi zápasů získal jediný bod. Naposledy klub se slavnou minulostí zvítězil 1:0 v Prestonu díky penaltové trefě Lewise Grabbana.
Hezké sobotní poledne při sledování přenosu utkání třetího kola anglického FA Cupu, v Nottinghamu se utkají dva druholigové celky, které mají určitě vyšší ambice, než naplňují v dosavadním průběhu The Championship, domácí Forest přivítají Cardiff City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.