FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Plymouth - 23. ledna 2021   16:00

Sheffield Utd.
39' Basham  • 47' Sharp
2:1
(1:0)
Plymouth
Plymouth
75' Camara
Ramsdale – Basham, Egan, Ampadu – Bogle (72. Baldock), Lundstram, Norwood (72. Bryan), Fleck, Stevens – Brewster (79. McGoldrick), Sharp (C) (79. Burke).
Bramall Lane
Plymouth
Cooper – Aimson, Opoku, Watts – Edwards (C), Camara (88. Nouble), Fornah (59. Reeves), Mayor, Grant – Hardie (64. Telford), Jephcott (64. Moore).
McCormick – Wootton, Nouble, Telford, Reeves, Moore, Pursall, Mitchell, Law.

Chris Basham a Billy Sharp zařídili vítězství Sheffieldu United nad Plymouthem, který sice dokázal zásluhou Panutcheho Camary snížit, vyrovnat už se mu ale nepodařilo, přestože na to šance měl. Vzhledem k celkovému vývoji zápasu ovšem domácí hráči zvítězili zaslouženě a postupují do 5. kola FA Cupu. Konečný výsledek duelu. Sheffield United 2 Plymouth Argyle 1.
90+4'
90+3'
Kelland Watts ještě viděl v závěru zápasu žlutou kartu.
90+1'
Byron Moore nyní málem vyrovnal, když se po standardní situaci dostal ke střele na pravé straně šestnáctky a míč skončil těsně nad!
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
89'
Sheffield United přestal za dvoubrankového vedení hrát a může být rád, že ho hosté potrestali jen jednou. Plymouth může vyrovnat, času ale není moc.
88'
Střídání v týmu Plymouth Argyle FC: ze hřiště odchází Panutche Camara, přichází Frank Nouble.
83'
Do pokutového území Sheffieldu United létá jeden centr za druhým a situaci nyní musel uklidňovat brankář Aaron Ramsdale, který u levé tyče míč zalehl.
82'
Sheffield United musel čelit standardní situaci Plymouthu, následný centr ale odvrátil a poté už hostující celek k centru do šestnáctky nepustil.
79'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Rhian Brewster, přichází David McGoldrick.
79'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Billy Sharp, přichází Oliver Burke.
78'
Sheffield United přežil kritický moment a vzápětí mohl v blízkosti levé tyče skórovat, jenže Michael Cooper na přední tyči míč nohama skvěle vykopl! Sledujeme nádherné střetnutí.
76'
Střídající Ben Reeves mohl bleskově vyrovnat, když na ose hřiště napřáhl k nádherné táhlé střele a jeho pokus zpoza šestnáctky poté minul vzdálenější pravou tyč branky Sheffieldu!
75'
Plymouth právě vstřelil branku! PANUTCHE CAMARA potrestal obrovskou chybu Sheffieldu United v rozehrávce, když si bleskově uprostřed šestnáctky naběhl na zpětnou přihrávku z levé strany a přízemní střelou z první rozvlnil síť!
72'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver Norwood, přichází Kean Bryan.
72'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Jayden Bogle, přichází George Baldock.
69'
Plymouth rozehrál standardní situaci a do šestnáctky posílal dlouhý kolmý pas, který minul levou tyč. Aaron Ramsdale tak mohl v klidu odkopávat od své branky.
68'
Záložník Panutche Camara se vydal na steč a snažil se podniknout nebezpečnou akci, rychle ji ovšem zastavil faulující Oliver Norwood. Hosté mohou rozehrávat.
66'
Sheffield United vyrazil do rychlého protiútoku a Billy Sharp se nyní dostal na levé straně šestnáctky do zakončení, jeho následná střela ale byla nepřesná.
64'
Střídání v týmu Plymouth Argyle FC: ze hřiště odchází Luke Jephcott, přichází Byron Moore.
64'
Střídání v týmu Plymouth Argyle FC: ze hřiště odchází Ryan Hardie, přichází Dominic Telford.
62'
Hostující fotbalisté rozhodně nechtějí složit zbraně a lavička Plymouthu Argyle připravuje dvojité střídání.
61'
Sheffield United rozjel další pohlednou akci a z pravého křídla mířil do šestnáctky nebezpečný centr, i kdyby se ale domácí dostali ke střele, pískal se a mával ofsajd.
60'
Plymouth sáhl k prvnímu střídání v zápase a vrhl se směrem vpřed, dlouhý kolmý pas ale skončil pouze v náručí brankáře Aarona Ramsdalea. Stále je to 2:0.
59'
Střídání v týmu Plymouth Argyle FC: ze hřiště odchází Tyrese Fornah, přichází Ben Reeves.
55'
Plymouth si je dobře vědom ofenzivní síly Sheffieldu United a nyní se soustředí především na hru dozadu.
54'
Ethan Ampadu rozkmital své rychlé nohy a podél levé postranní čáry si nabíhal na kolmou přihrávku, míč byl ale příliš prudký a Plymouth mohl vzápětí vhazovat.
52'
Sheffield United po přestávce pokračuje ve velice ofenzivním snažení a podle mého osobního názoru je už jen otázkou, kolik gólů Plymouth dnes inkasuje.
50'
Domácí Rhian Brewster měl obrovskou šanci po přízemním centru Johna Flecka z levého křídla, jenže zamířil pouze doprostřed brány a nechal vyniknout brankáře hostí Michaela Coopera!
47'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Oliver Norwood nyní našel nádhernou kolmou přihrávkou z pravého křídla BILLYHO SHARPA, který si pokryl míč uprostřed šestnáctky mezi dvěma protihráči, pak udělal kličku vybíhajícímu brankářovi a poté přízemní střelou z úhlu zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Fantastický gól – 2:0!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Sheffield United od úvodních minut dominoval a bylo jen otázkou času, kdy se mu podaří skórovat. Domácí se pořádně nadřeli, krátce před přestávkou se ale přece jen prosadil hlavou Chris Basham. Skóre po poločase. Sheffield United 1 Plymouth Argyle FC 0.
45+2'
45+1'
John Egan odvrátil míč na rohový kop a Plymouth poslal do šestnáctky centr, který bez problému stáhl ze vzduchu Aaron Ramsdale. Více už se asi nestane.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
43'
Conor Grant mohl rychle odpověď, když se na levé straně šestnáctky dostal ke střele a těsně minul přední levou tyč! Příliš mnoho nechybělo.
39'
CHRIS BASHAM se dostal na pravé straně šestnáctky k hlavičce a zamířil do černého! Michael Cooper je překonán a Sheffield United konečně vede. Nutno dodat, že zaslouženě.
38'
Conor Grant se snažil napadat rozehrávající hráče Sheffieldu United, jenže to přehnal s důrazem a Jayden Bogle si vykoledoval na vlastní polovině faul.
37'
Sheffield United dnes hraje proti týmu ze třetí anglické ligy, přesto se neskutečně trápí a ukazuje se, proč bude muset mezi elitou bojovat o záchranu.
34'
Joe Edwards si dobře pokryl míč tělem a nedovolil napadajícímu Billymu Sharpovi, aby ho získal. Pískal se faul. Souboj kapitánů teď vyzněl pro toho hostujícího.
33'
Ethan Ampadu napálil střelou Kellanda Wattse a ve hře byla ruka, nakonec o ni ale při předchozí situaci nejednalo. Sheffield United stále čeká na úvodní gól.
32'
Do akce se zapojil po zásahu Kellanda Wattse VAR! O penaltu se ovšem nejednalo a hostující fotbalisté se tak mohli zhluboka nadechnout.
31'
Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut a Sheffield United měl k dispozici rohový kop poté, co na něj míč odvrátil pozorný obránce Kelland Watts. Padne gól?
26'
Hned vzápětí mohl na opačné straně hřiště skórovat z podobné pozice John Lundstram, střela domácího záložníka ovšem dopadla stejně a těsně minula bránu! Velká šance domácích!
25'
Panutche Camara mohl poslat hosty z ničeho nic do vedení, když se uprostřed šestnáctky dostal ke střele, jeho pravačka ovšem nemířila přesně a míč je mimo.
23'
Joe Edwards dokázal vyhrát hlavičkový souboj poté, co podstoupil dva ostré osobní souboje. Plymouthu bojovnost nechybí, směrem dopředu je ale bezzubý.
22'
Ze zápasu uplynula téměř polovina prvního poločasu a Sheffield United má obrovské držení míče a střeleckou převahu, zatím je mu to ovšem k ničemu. Stav 0:0.
19'
A ještě jedna šance, kterou měl na kopačce Rhian Brewster, tentokrát ovšem mířil ze středu pokutového území nepřesně. Přesným pasem ho našel John Fleck.
18'
Rhian Brewster využil přesné přihrávky Olivera Norwooda a zpoza šestnáctky mířil přesně k levé tyči, gólman Michael Cooper byl ale připraven!
17'
Danny Mayor roztáhl hru doleva na Kellanda Wattse, který se dostal k centru. Následný pas do šestnáctky ale bez problému stáhl ze vzduchu Aaron Ramsdale.
15'
Domácí hráči zatím hrozí především po centrech ze strany. Tentokrát se uprostřed šestnáctky dostal k hlavičce Rhian Brewster, taktéž ale zakončil nepřesně.
10'
Enda Stevens předvedl nádhernou kombinační akci společně s Olliem Norwoodem, Billy Sharp toho ovšem nedokázal využít a zatím čekáme na úvodní gól! To byla největší šance střetnutí.
8'
Zpět k dění na hřišti. Jayden Bogle měl úvodní šanci zápasu, když se po pěkném centru dostal k hlavičce, ze středu pokutového území ovšem hlavičkoval mimo.
6'
Oba týmy před výkopem zápasu uctili minutou ticha památku zesnulého Lutona Sheltona, který se narodil 11. listopadu 1985 v Kingstonu a zemřel včera, tedy 22. ledna 2021. V dresu Sheffieldu United působil v sezóně 2007/2008.
4'
Rhian Brewster se snažil prosadit podél pravé postranní čáry, postup vpřed mu ovšem znemožnil faulující Will Aimson. Sheffield United od úvodních minut dominuje.
3'
Jerome Opoku dobře zapracoval v obraně, nicméně, Sheffield United může pokračovat v útočném snažení. Domácí fotbalisté rozehráli svůj třetí rohový kop.
2'
Sheffield United vstoupil do zápasu dobře a v rychlém sledu vybojoval dva rohové kopy, ani po jednom z centrů se ale do zakončení nedostal. Hosté se ubránili.
1'

Sheffield United FC: Ramsdale – Basham, Egan, Ampadu – Bogle, Lundstram, Norwood, Fleck, Stevens – Brewster, Sharp (C).
Náhradníci: Foderingham – Baldock, Lowe, Burke, Jagielka, McGoldrick, Rodwell, Bryan, Ndiaye.

Plymouth Argyle FC: Cooper – Aimson, Opoku, Watts – Edwards (C), Camara, Fornah, Mayor, Grant – Hardie, Jephcott.
Náhradníci: McCormick – Wootton, Nouble, Telford, Reeves, Moore, Pursall, Mitchell, Law.

Rozhodčí: Lee Mason. Asistenti: Timothy Wood, Wade Smith. Čtvrtý rozhodčí: Michael Salisbury. VAR/AVAR: Jarred Gillett, Edward Smart.
Sheffield United se herně zvedl a po dvou výhrách v řadě podlehl Tottenhamu. Dalším soupeřem domácího týmu z Bramall Lane bude Plymouth, který v novém kalendářním roce 2021 ještě nepoznal chuť porážky a vyhrál tři z posledních čtyř utkání ve všech soutěžích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.