Forster – Walker-Peters, Bednarek, Stephens, Bertrand – Armstrong, Diallo, Ward-Prowse, Walcott – Ings (85. Long), Adams (77. N'Lundulu)
St. Mary's Stadium, Southampton
Arsenal
Leno – Bellerín (72. Lacazette), Holding, Gabriel, Soares – Alnaní, Xhaka – Pépé, Willian (58. Partey), Martinelli (58. Saka) – Nketiah
Chambers, Lacazette, Luiz, Maitland-Niles, Runarsson, Ryan, Saka, Partey, Willock

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního odpoledne.

Fauly: 9:7
Zápas skončil, domácí Southampton vyhrál nad Arsenalem 1:0 a raduje se z postupu ze 4. kola FA Cupu. Arsenal jakožto obhájce trofeje v této soutěži končí. Zápas rozhodla jediná branka už z úvodu zápasu, ve 24. minutě jsi po nástřelu Walkera-Peterse vstřelil vlastní gól nešťastnou tečí stoper Arsenalu Gabriel. Šancí jinak bylo v celém zápase docela po málu. V 50. minutě mohl zvýšit na 2:0 Danny Ings, ale trefil tyč. Arsenal v útoku nebyl nebezpečný téměř vůbec. V samotném závěru v nastaveném času střílel Nketiah, ale jen vedle brány.
90+4'
90+3'
Asi poslední šanci na vyrovnání měl útočník Arsenalu Eddie Nketiah. Jeho razantní střela z pravé strany pokutového území ale byla nepřesná.
90+3'
Ward-Prowse přidržel soupeře rukama a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
90+2'
K míči se dokonce ve vápně dostával N'Lundulu. Ke střele se sice nedostal, ale domácí budou kopat roh, a to jim teď bohatě stačí.
90+2'
Hraje se stále hodně daleko od branky Southamptonu, Arsenal si nemůže vytvořit jakýkoliv závěrečný tlak.
90+1'
Nastavují se pouze tři minuty!
90'
Saka dobře centroval z levé strany, chybělo málo, aby se k míči hlavou dostal Lacazette.
89'
Southampton zatím zvládá závěr zápasu skvěle, Arsenal ani nepouští k míči a kombinuje po celé ploše hřiště.
88'
Rob Holding šel ve vápně do souboje se Shane, Longem, který šel ochotně na zem, penaltu ale pro svůj tým nezískal.
87'
Southampton ještě zůstal nastěhovaný na polovině soupeře, zprava centroval Walker-Peters, ale jen na Lena.
87'
Walcott využil ztrátu Arsenalu a poslal z pravé strany centr před branku hostů. Nebyl to ale zrovna přesný balón.
85'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Shane Long.
84'
Standardní situaci rozehrál Pépé a pokusil se přímo vystřelit na branku, tu však vůbec netrefil.
84'
Další faul na Pépého provedl Ryan Bertrand, který už dostává žlutou kartu.
83'
Arsenal už se zase usadil na polovině soupeře a v závěrečných minutách se ještě pokusí alespoň vyrovnat.
82'
Standardní situaci Southamptonu z levé strany rozehrával Ward-Prowse, ale nebezpečný centr před branku Arsenalu neposlal.
80'
Výbornou přihrávku za obranu dostal Pépé a zakončoval pak Nketiah, ale domácí odkopli míč z brankové čáry. Vzrušení ale bylo zbytečné, protože dodatečně se pískal ofsajd.
79'
Další akce Arsenalu byla zastavena zdviženým praporkem pomezního rozhodčího.
78'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Dan N'Lundulu.
77'
Tentokrát Soáres svůj centr zprava přetáhl až na zadní tyč na Williana, ale ani ten míč na branku Saints hlavou nenasměroval.
77'
Z pravé strany centroval Cedric Soares a hledal Lacazetteho, francouzský útočník se ale k míči přes Bednarka nedostal.
76'
Standardní situace ale zatím dnes Arsenalu nejdou podle představ a nyní se to jen potvrdilo.
75'
Aktivita Arsenalu vyústila ve střelu Williana z dálky, který byla přizvednuta na rohový kop.
74'
Střídající hráči hru Arsenalu oživili, hosté jsou teď hodně aktivní.
73'
Saka překvapivě vypálil z levé strany, jeho prudkou střelu ale dokázal Forster vyrazit.
72'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Hector Bellerín, přichází Alexandre Lacazette.
70'
Nicolas Pépé je jednoznačně nejvíce faulovaným hráčem zápasu, tentokrát ho nedovoleně poslal na trávník Walcott.
69'
Z pravé strany nakonec poslal Arsenal centr do vápna a vybojoval rohový kop.
69'
Nketiah se znovu snažil dostat se za záda obránců Southamptonu, tentokrát ho dobře pohlídal Bednarek.
67'
Pépé našel krásnou přihrávkou v náběhu do vápna Nketiaha. Ten ale nedokázal překonat Forstera. To byla zatím největší šance Arsenalu na vyrovnání.
65'
Southampton zahrozil z protiútoku! Prvotní centru z levé strany sice přesný nebyl, ale Walcott se nakonec přeci jen dostal do zakončení. Mířil však nepřesně.
64'
Po akci z pravé strany se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Thomas Partey, jeho rána ale byla nepřesná.
62'
Saka dostal přihrávku od Soarese, ale přes Bednarka se individuálně nedostal.
61'
Hosté kombinují na polovině soupeře, který se ale zatím bez problému brání.
60'
Arsenal se snaží hrát ve druhém poločase aktivněji a pomohl si i dvojím střídáním, stále ale platí, že žádnou velkou šanci si nevypracoval.
59'
Po standardní situaci Arsenalu se dostal do zakončení obránce Rob Holding, ale poslal míč jen nad branku.
58'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Muhammad Alnaní, přichází Thoma Partey.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Bukayo Saka.
57'
Hráči Arsenalu si nepohlídali ofsajdové postavení, takže zbytečně ztrácí míč.
56'
Nicolas Pépé byl znovu zastaven jen za cenu faulu, tentokrát se proti pravidlům provinil Bertrand a společně s ním i Jack Stephens, který dostává žlutou kartu.
55'
Na lavičce Arsenalu je nějaký pohyb a vypadá to, že se bude brzy střídat.
54'
Walker-Peters dostal přihrávku do ofsajdového postavení, takže rozehrávat bude Arsenal.
53'
Bednarek fauloval Pépého a hosté tak mohli rozehrávat standardní situaci z pravé strany. Před branku Saints ale nepřilétl dobrý centr.
51'
Dalším zakončovatelem Southamptonu byl Ward-Prowse, ale ten minul branku střelou ze střední vzdálenosti.
50'
Southampton byl blízko druhému gólu v zápase! Ings dostal přihrávku z obranu a vystřelil, míč se odrazil od tyče do Lenových zad a pak vedle branky.
49'
Na druhé straně se snažil Adams obejít Gabriela, ale tomu úspěšně přispěchal na pomoc Holding.
48'
Pépé se snažil pronikat dopředu po svém pravé křídle, dokázal ho ale zastavit Diallo.
47'
Southampton i ve druhém poločase pokračuje ve svém aktivním pojetí hry. Domácí znovu měli standardku, tu ale vyřešil Leno.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:17.
První poločas je za námi, Southampton vede na domácím hřišti nad Arsenalem 1:0. Domácí si vedení zaslouží, protože byli aktivnější a vytvářeli si více šancí ať už ze hry nebo ze standardních situací. Jediný gól padl ve 24. minutě, po ztrátě míče od Alnaního se balón rychle dostal přes Ingse k Walkeru-Petersovi, který nastřelil míč před branku, kde si ho do vlastní sítě srazil stoper Arsenalu Gabriel.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Arsenal se pokusil zaútočit po pravém křídle, ale ohrozit branku soupeře se mu nepovedlo.
44'
Podle očekávání si Ward-Prowse věřil na přímou střelu na braku, ale své schopnosti přecenil, branku o velký kus minul.
42'
Pépé se ve vzduchu střetl v souboji o míč Bertranda a fauloval ho, domácí dostávají k dispozici zajímavou standardku.
40'
Nketiah se snažil najít za obranou Martinelliho a nechybělo moc, aby přihrávka na Brazilce prošla.
39'
Ings si znovu nabíhal na hrot na přihrávku, tentokrát dobře zapracoval stoper Arsenalu Rob Holding a dobře ho pokryl.
37'
Akce Southamptonu po levém křídle je zastavena kvůli ofsajdu jednoho z hráčů Saints.
36'
Arsenal konečně něco předvedl i na opačné straně hřiště. Nketiah předal míč Pépému, jeho střelu z pravé stany ale zablokoval Bednarek.
34'
Z rohového kopu se k hlavičce dostal Danny Ings, ale netrefil branku.
33'
Leno byl při rozehrávce pod tlakem a tentokrát našel jen hráče soupeře. Domácí to nakonec sehráli až do zakončení, které Leno vyrazil na rohový kop.
33'
Willian se v této sezoně zatím hledá a nepodává dobré výkony, nyní přihrál nepřesně na Soarese a pokazil tím akci svého týmu.
32'
Rozehrávku Forstera napadl Eddie Nketiah. Brankář Saints mladíka Arsenalu z blízka napálil a bude nyní rozehrávat odkopem od branky.
31'
Arsenal je zatím dnes směrem dopředu docela nevýrazný, znovu je na tahu Southampton, který nyní rozehrává z vlastní poloviny.
30'
Po rohovém kopu se dostal ke střele Ryan Bertrand, jeho pokus však nebyl přesný.
29'
Tentokrát to byl Willian, kdo ztratil míč od tlakem a do zakončení se chvilku na to dostal Ings. Leno jeho tvrdou ránu vyrazil na rohový kop.
28'
Ward-Prowse se opřel do míče z dálky a zkusil své střelecké štěstí, tentokrát však branku Arsenalu netrefil.
26'
Arsenal se pokusil o rychlou odpověď, ale akce, kterou táhl Willian, neměla naději na úspěch.
24'
Southampton právě vstřelil branku!
Domácí otevírají skóre zápasu! Alnaní v nebezpečném prostoru u svého vápna pod tlakem ztratil míč, Ings našel Walkera-Peterse, který z pravé strany vystřelil a míč si nešťastně za do vlastní branky srazil GABRIEL.
23'
Bellerín zablokoval Bertrandův centr z levé strany, Southampton bude vhazovat.
22'
Willian nastřelil do zadku rozhodčího Bankese, ten tak musel hru přerušit.
21'
Cedric Soáres se sice přes Walkera-Peterse dostal z levé strany k centru, ale ten skončil jen v zámezí.
20'
Bellerín nastřelil ruku Bertranda, takže míč se opět vrátí do moci Arsenalu.
19'
Ings se snažil najít chytrou přihrávkou za obranu svého kolegu v útoku Che Adamse, nebylo to na něj ale přesné.
18'
Bertrand jen přibrzdil faulem akci Arsenalu, hosté rozehrávají z vlastní poloviny.
17'
Southampton se opět pokusil zahrozit z protiútoku, z pravé strany předvedl něco mezi střelou a centrem Theo Walcott. Nebylo to ale přesné.
16'
Southampton moc nezvládl bránění standardní situace, za jejich obranou se dostal k míči Soares, ale míč netrefil dobře.
15'
Na zemi skončil po jednom ze soubojů Gabriel Martinelli, zabrat dostalo jeho levé koleno, snad bude v pořádku.
14'
První velkou šanci zápasu měl ale domácí Southampton! Z pravé strany vypálil po krásném individuálním průniku Che Adams a výborný zákrok předvedl Bernd Leno.
13'
Arsenal už je zase nastěhovaný na polovině soupeře a po pomalejším úvodu začíná zápasu dominovat.
12'
Arsenal měl první náznak šance v zápase, po centru z pravé strany se dostal k míči Soáres, ale jeho střela byla neppřesná.
11'
První rohový kop Arsenalu příliš nevyšel, brankář Forster ani nemusel zasahovat.
10'
Arsenal si poprvé v zápase vyzkouší rohový kop, a to po obranném zákroku Bertranda.
9'
Arsenal dokázal konstruktivně rozehrát odzadu, vymanil se z tlaku Southamptonu a nyní může založit postupný útok.
7'
Teď už útočí zase Southampton, ale po centru z levé strany nebyla branka Arsenalu ohrožena, protože Armstrong si pomohl proti Alnanímu faulem.
6'
Arsenal ubránil i další rohový kop a pak už se do předu hnal Nketiah, zastavil ho jen za cenu faulu Bednarek.
5'
Z dalšího rohového kopu James Ward-Prose kroutil míč rovnou do branky, ale trefil břevno.
4'
Domácí pokračovali se svou aktivitou rohovým kopem, do zakončení se dostával Ings, ale netrefil branku.
3'
Tu standardku domácí nezahráli nejlépe, míč skončil v moci brankáře Arsenalu Bernda Lena.
2'
Southampton bude zahrávat první standardní situaci v zápase.
1'
První akci Southamptonu zastavil stoper Gabriel, ale domácí ještě zůstanou u míče, budou vhazovat.
1'
Southampton se představí v domácích červenobílých dresech, Arsenal dnes bude hrát ve své venkovní modré variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na hřiště, zápas za malou chvíli začne.

Southampton FC: Forster – Walker-Peters, Bednarek, Stephens, Bertrand – Armstrong, Diallo, Ward-Prowse, Walcott – Ings, Adams
Náhradníci: Chauke, Jankewitz, Lewis, Long, N'Lundulu, Ramsay, Valery, Vokins, Watts

Arsenal FC: Leno – Bellerín, Holding, Gabriel, Soares – Alnaní, Xhaka – Pépé, Willian, Martinelli – Nketiah
Náhradníci: Chambers, Lacazette, Luiz, Maitland-Niles, Runarsson, Ryan, Saka, Thomas, Willock

Rozhodčí: Bankes – Davies, Mainwaring.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy už jednou střetly v rámci Premier League a zápas skočil na hřišti Arsenalu remízou 1:1. Do vedení se dostali hosté gólem Walcotta, ve druhém poločase vyrovnával Aubameyang. Arsenal z posledních devíti zápasů se Southamptonem prohrál jediné. Saints doma nad Arsenalem vyhráli jednou z posledních pěti utkání.
Arsenal FC

Arsenal měl velmi nepovedený začátek sezony, dokonce se nebezpečně přiblížil i sestupovým příčkám a začala se skloňovat i budoucnost manažera Mikela Artety. Na přelomu roku se ale vše začalo obracet k lepšímu, teď už je Arsenal v tabulce Premier League desátý. K tomu přidal postup z prvního místa ze skupiny Evropské ligy, v jarní vyřazovací fázi vyzve Benfiku. V Ligovém poháru Arsenal dokráčel do čtvrtfinále, kde skončil po porážce 1:4 od Manchesteru City. Od té doby ale Artetovi svěřenci zaznamenali v šesti zápasech pět výher a jednu remízu, naposledy vyhrál doma 3:0 nad Newcastlem. FA. Cup odstartoval Arsenal ve třetím kole výhrou 2:0 po prodloužení doma nad Newcastlem. Venku Arsenal vyhrál tři ze čtyř poslední soutěžních zápasů, naposledy vyhrál 4:0 na hřišti West Bromwiche.
Southampton FC

Southampton je asi největším překvapením aktuálního ročníku Premier League. V minulé sezoně se tento tým umístil v dolní polovině tabulky, ale vstup do aktuálního ročníku mu vyšel skvěle a chvíli byl i první. Aktuálně už tak dobrou formu nemá a propadl se na deváté místo těsně před Arsenal. Southampton se mohl zatím soustředit výhradně na Premier League, protože v Ligovém poháru skončil hned ve druhém kole, kde podlehl doma 0:2 Brentfordu. Z posledních sedmi utkání Southampton vyhrál jen dvě, to poslední v rámci třetího kola FA Cupu 2:0 doma nad Shrewsbury. Doma Saints prohráli je jednou z posledních pěti utkání.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání čtvrtého kola FA Cupu mezi týmy Southampton FC a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.