FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Stoke : Leicester - 9. ledna 2021   16:00

0:4
(0:1)
Leicester
Leicester
34' Justin   • 59' Albrighton   • 79' Pérez   • 81' Barnes
Stoke
Bursik – Souttar, Batth (65. Matondo), Shawcross (C) – Smith (65. Collins), Mikel, Clucas, Allen, McClean (65. Thompson) – Brown, Vokes
Tony Harrington – Shaun Hudson, James Wilson
Bet365 Stadium, Stoke on Trent
Leicester
Schmeichel (C) – Justin, Fofana (80. Söyüncü), Evans, Castagne – Ndidi, Praet (90. Mendy), Tielemans – Barnes (82. Iheanacho), Pérez, Albrighton
Ward – Söyüncü, Morgan, Amartey, Fuchs,Thomas, Choudhury, Mendy, Iheanacho

Ode mě je to z tohoto utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:9.
Je dobojováno a Leicester po jasné výhře postupuje do dalšího kola FA Cupu. Lišky ve druhém poločase naprosto dominovaly a nakonec ještě přidaly tři branky, o které se postarali Albrighton, Pérez a Barnes. Naopak domácí si směrem dopředu téměř nic nevypracovali, a jejich cesta touto soutěží tak opět končí hned po první zápase.
90+3'
90+2'
V závěru to ještě z velké dálky zkusil Clucas, avšak jeho rána Schmeichela nezaměstnala.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Praet, přichází Mendy.
89'
Justin se chtěl vydat dopředu, avšak těsně za půlící čárou mu vystavil stopku Collins.
88'
Je to tak, Dennis Praet odkulhal za postranní čáru a je jasné, že do hry už se nevrátí.
87'
Praet se natahoval po nahrávce Barnese a při své snaze si zřejmě natáhl zadní stehenní sval. To je pro belgického záložníka velmi smolný okamžik.
86'
Lišky už se nikam neženou a momentálně sledujeme jejich poklidnou kombinaci, do které se zapojuje i gólman Schmeichel.
85'
Nákop Evanse mířil na Iheanacha, před kterým však stačil zasáhnout kapitán domácích Shawcross.
84'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a o postupujícím už je dávno rozhodnuto. Závěr se tak zřejmě bude dohrávat v poklidném tempu.
83'
Zpoza vápna nyní pálil Praet a Bursik jeho ránu zkrotil až napodruhé.
82'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Barnes, přichází Iheanacho.
81'
Leicester právě vstřelil branku!
To už začíná zavánět debaklem. Rodgersovi svěřenci se opět velmi snadno dostali až k vápnu svého soupeře a centr Justina odvrátil Shawcross jen k HARVEYMU BARNESOVI, jenž tvrdou ranou z první propálil domácího brankáře.
80'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Fofana, přichází Söyüncü.
79'
The Foxes přidávají třetí přesný zásah! Domácí propadli ve středu hřiště a modří následně doslova rozebrali jejich obranu. Balon se z pravé strany dostal přes Castagne až k AYOZEMU PÉREZOVI, který ho poslal mimo dosah Bursika.
78'
Domácí se snaží hrát na útočné polovině, nicméně Leicester jim toho moc nedovoluje.
77'
Ve vápně se po souboji s Collinsem poroučel k zemi Barnes, nicméně na penaltu to dle názoru hlavního arbitra nebylo.
76'
Stoke City zahrávalo volný přímý kop, ovšem centr Allena se neujal. Balon v pohodě odvrátil Fofana.
75'
Matondo se dravě protáhl po křídle a jeho průnik zastavil až Tielemans, který mu balon vypíchl čistým skluzem.
74'
Tielemans vyslal dopředu Barnese, avšak jeho akce ztroskotala na pozorném Collinsovi.
73'
Dobře to udělal Praet, který si elegantně zbavil Mikela a poté přenesl hru na úplně volného Justina.
72'
Jejich snaha ale přišla vniveč, neboť Allen se dopustil nedovoleného zákroku, a balon tak znovu poputuje na kopačky fotbalistů Leicesteru.
71'
The Potters rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní se snaží kombinovat kolem šestnáctky hostů.
70'
Vokes si dal tělo před Justina a ten ho pak fauloval. Je tu standarka i pro domácí.
69'
Matondo byl dvěma soupeři vytlačen na vlastní polovinu a nakonec mu nezbylo nic jiného než nahrát dozadu na Shawcrosse.
68'
Souttar poslal pomalou malou domů a Bursik měl co dělat, aby balon odkopl před dotírajícím Pérezem.
67'
Tentokráte centroval Barnes a jeho nabídku si hledal Evans, avšak Shawcross před ním stačil míč odhlavičkovat.
66'
Mikel nestíhal Praeta a po jeho faulu uvidíme další volný přímý kop Leicesteru.
65'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Batth, přichází Matondo.
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází McClean, přichází Thompson.
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Smith, přichází Collins.
64'
Práci měl na druhé straně také Bursik, který zasáhl proti nepovedenému pokusu Justina.
63'
McClean už byl nyní úspěšnější a tentokráte se dostal až ke střele, kterou ale v pohodě ztlumil Schmeichel ve svých rukavicích.
62'
Ndidi přišel o balon a následně musel taktickým faulem přerušit rozvíjející se akci Stoke. V tomto případě se určitě dala udělit žlutá karta.
61'
McClean to chtěl zkusit individuálně po křídle, jenže na pozorně bránícího Justina jeho schopnosti nestačily.
59'
Leicester navyšuje své vedení a jde si za postupem! Tielemans dlouhým nákopem z vlastní poloviny nastartoval MARCA ALBRIGHTONA, který si na hranici šestnáctky navedl balon na levačku a přesnou ranou k tyči překonal marně se natahujícího Bursika.
59'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se míč dostal k Tielemansovi, jenž raději zvolil nahrávku dozadu na Evanse.
58'
Castagne našel ve vápně Barnese a ten pak poslal balon proti noze Ndidimu, jehož rána prolétla jen kolem pravé tyče Bursikovy brány.
57'
Rozehrávky se opět ujal Albrighton, avšak ani tentokrát nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
56'
Allen naprosto zbytečně atakoval Praeta a doslova daroval Leicesteru další standardku.
55'
Jenže Albrightonovi se centr vůbec nepovedl a míč v pohodě odkopl z vápna Mikel.
54'
Dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Clucas a nyní už budou mít hosté volný přímý kop z dobré pozice.
53'
Brown se vydal napadat rozehrávku Leicesteru, ale v souboji s Evansem si pomohl faul, což neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu.
52'
Do vápna Leicesteru přilétl centr z levé strany, ovšem Fofana neměl problém s odklizením míče do bezpečí.
51'
Clucas se zbavil svého strážce a pak to zkusil zpoza vápna, avšak bránu o pořádný kus přestřelil.
50'
Castagne se vydal dopředu a před vápnem posunul balon na Praeta. Ten chtěl najít Péreze, jenže nahrávka se mu vůbec nevydařila a míč zamířil do autu.
49'
Albrighton dobře odcentroval a sbíhajícímu Ndidimu chyběl jen kousek k tomu, aby na míč dosáhl.
48'
Po chybě Justina šli domácí do rychlého brejku, ale Brown nezvolil dobré řešení a jeho centr naprosto v pohodě odvrátil Tielemans.
47'
Barnes se snažil vyslat do šance Péreze, ovšem před španělským útočníkem dobře zasáhl Shawcross.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je za námi úvodní dějství a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:1 z pohledu domácích. Stoke na svého soupeře vlétlo a v úvodu bylo o něco aktivnější, nicméně branky se nedočkalo. Hosté pak postupně přebírali iniciativu a ve 34. minutě se zásluhou Justina dostali do vedení. Jejich náskok mohl být i větší, ovšem další dvě velké šance dokázal Bursik zneškodnit.
45+3'
45+2'
Míč nyní posílal do vápna Barnes, ale Pérez na jeho vysoký centr nedoskočil.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Domácí stoper je lehce otřesen a je jasné, že bude muset být ošetřen. Mezitím Stoke pokračuje v deseti.
44'
Na hrací ploše nyní zůstává ležet Batth, který má po souboji s Evansem na hlavě krvavý šrám.
43'
Po souboji s Clucasem se poroučel k zemi Barnes, avšak arbitr Harrington nechal hru plynout dál.
42'
Brown se vydal atakovat rozehrávku Leicesteru a nakonec donutil Justina ke zpětné nahrávce na Schmeichela.
41'
Ten však žádnou šanci nepřinesl, jelikož balon odvrátil na přední tyči stojící McClean.
40'
Hosté v posledních minutách hrají především po pravé straně. Nyní se zde zkoušel prosadit i Tielemans, který získal alespoň roh.
39'
Další nabídka Albrightona už tak povedená nebyla, neboť balon zamířil přímo do rukavic domácího brankáře.
38'
Už to mohlo být od dvě branky! Albrighton odcentroval z pravé strany a našel sbíhajícího Barnese, jenž zblízka Bursika nepropálil.
37'
Žlutou kartu dostává Batth (Stoke City).
36'
McClean se šikovně zbavil Ndidiho, ale následně si příliš předkopl balon a na hrací ploše už ho nezastihl.
34'
Leicester se dostává do zaslouženého vedení! Hosté rychle přenesli hru doleva na JAMESE JUSTINA, který si od lajny navedl míč do středu a parádní ranou na vzdálenější tyč vymetl pavučinky v levé šibenici. Bursik byl proti této střele naprosto bez šance.
33'
Albrighton to teď zkoušel individuálně po křídle, avšak na Smithe nevyzrál.
32'
Modří propadli ve středu hřiště a nebýt zásahu vracejícího se Justina, domácí by šli do slibného přečíslení.
31'
Fotbalisté Stoke nyní vysoko napadali a nakonec jim to neslo ovoce, Ndidi totiž pod tlakem jen odevzdal míč Mikelovi.
30'
Shawcross dobře vystoupil s Pérezem a donutil ho vrátit balon Evansovi. Leicester tak bude muset opět začínat z vlastní poloviny.
29'
Po centru McCleana připravil Brown dobrou šanci pro Vokese, jenž však bránu přestřelil. Případná branka by stejně nebyla kvůli ofsajdu uznána.
28'
Žlutou kartu dostává Fofana (Leicester City).
27'
Castagne si všiml rozběhnutého Péreze a hned mu také adresoval svůj pas. Ten byl ovšem příliš prudký a balon skončil až u Bursika.
26'
Tielemans chyboval v rozehrávce a poté mohl jít dopředu Vokes. Chybu svého spoluhráče ale napravil Ndidi, který waleského forvarda čistě odzbrojil.
25'
Aktivní Barnes si navedl balon do středu a vypálil zpoza šestnáctky. Jeho pokus ale do brány nezamířil.
24'
The Potters měli následně standardku, ovšem ta žádnou šanci nepřinesla.
23'
Fofana teď ostře zajel do Vokese a hlavní arbitr mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
22'
Po delší době se mohli do útoku vydat také domácí, jenže jejich akce byla kvůli ofsajdu Browna přerušena.
21'
Za nákopem Barnese se hnal Pérez a Shawcross měl co dělat, aby před ním odehrál balon do autu.
20'
Balon nyní mířil do ideálního prostoru, avšak v pokutovém území nejvýše vyskočil Shawcross, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
19'
Castagne se dravě protáhl po křídle a následně vybojoval pro svůj tým další rohový kop.
18'
Po ne příliš vydařeném úvodu se svěřenci kouče Rodgerse vzpamatovali a nyní se jim daří diktovat tempo hry.
17'
Justin se vydal dopředu a dobře odcentroval, jenže jeho nabídka nikoho v modrém nenašla.
16'
Tielemans to zkoušel vzduchem na Albrightona, který však nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
15'
Praet se ujal dalšího rohového kopu hostů, ovšem míč načechral přímo do rukavic Bursika.
14'
Barnes se opět dral do šance, nicméně tentokrát ho ke střele nepustil Souttar.
13'
Dobrou práci teď odvedl Brown, který udržel míč proti dvěma protihráčům a poté získal aut u šestnáctky soupeře.
12'
Tielemans šikovně prostrčil míč na Péreze, jenž okamžitě zakončoval. Trefil ale jen před sebou stojícího Shawcrosse, od kterého se balon odrazil do autu.
11'
Po následném rohu hlavičkoval Ndidi, jenž ovšem bránu vůbec netrefil. Bursik tak bude vykopávat.
10'
Modří se mohli dostat do vedení! Hosté předvedli parádně sehraný protiútok, na jehož konci stál Harvey Barnes. Anglický křídelník zakončoval na zadní tyč, avšak Bursik vytáhl povedený zákrok. Balon pak odklidil na roh Batth.
9'
Po centru Clucase nastaly ve vápně Leicesteru lehké zmatky, které vyřešil až rezolutním odkopem Justin.
8'
Ndidi u postranní čáry nedovoleně atakoval Vokese a The Potters si vyzkouší také volný přímý kop.
7'
Allen zbytečně ztratil balon ve středu pole a do brejku se mohl hnát Barnes. Ten však narazil na pozorně bránícího Smithe, přes kterého nedokázal přejít.
6'
Fofana odhlavičkoval balon jen k Mikelovi a ten následně vypálil z první. Jeho pokus nebyl špatný, avšak mezi tři tyče si cestu nenašel.
5'
Centr McCleana z levé strany byl zblokován jedním z obránců hostujícího celku, a Stoke tak bude zahrávat rohový kop.
4'
Evans se dostal pod tlak napadajícího Browna, nicméně s celou situací si celkem v pohodě poradil a míč udržel.
3'
Justin posílal dlouhý nákop na rozběhnutého Péreze. U míče byl však jako první Batth, který ho hlavou poslal do Bursikovy náruče.
2'
Do útoku se hned vydal po pravé straně Barnes a Shawcross měl co dělat, aby mu míč vypíchl.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Leicesteru, kteří nastupují v modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil červeno-bílou sadu.
1'

Stoke City: Bursik – Souttar, Batth, Shawcross (C) – Smith, Mikel, Clucas, Allen, McClean – Brown, Vokes
Náhradníci: Nna Noukeu – Lindsay, Ince, Oakley-Boothe, Verlinden, Cousins, Thompson, Collins, Matondo

Leicester City: Schmeichel (C) – Justin, Fofana, Evans, Castagne – Ndidi, Praet, Tielemans – Barnes, Pérez, Albrighton
Náhradníci: Ward – Söyüncü, Morgan, Amartey, Fuchs,Thomas, Choudhury, Mendy, Iheanacho

Rozhodčí: Tony Harrington – Shaun Hudson, James Wilson.
Poslední vzájemné soutěžní utkání (Premier League):

24.2. 2018 – Leicester City – Stoke City 1:1

Branky: 70. Butland (vla.) – 43. Shaqiri (Allen)

Leicester City: Schmeichel – Simpson (62. Iheanacho), Morgan (C), Maguire, Chilwell – Mahrez, James, Ndidi, Albrighton – Gray (61. Diabaté) – Vardy.

Stoke City: Butland (C) – Bauer, Martins Indi (74. Adam), K. Zouma, Stafylidis – Allen, Cameron, Ndiaye – Shaqiri, Choupo-Moting (84. Johnson), Diouf (64. Campbell).
Leicester City

Leicester si v rámci Premier League vede opravdu výborně a během sedmnácti mačů nastřádal celkem dvaatřicet bodů, což mu stačí na parádní třetí místo. Lišky si udělaly dobré jméno i v Evropské lize, kde celkem v pohodě postoupily ze základní skupiny, a mohou se tak těšit na vyřazovací boje, v nichž změří své síly s pražskou Slavií. Jednoznačnou oporou týmu je i letos anglický kanonýr Jamie Vardy, jenž napříč všemi soutěžemi nasázel třináct branek. V FA Cupu se svěřencům lodivoda Rodgerse celkem daří a rozhodně mají na co navazovat, jelikož loni došli až do čtvrtfinále, kde jim vystavila stopku londýnská Chelsea.
Stoke City

Championship se momentálně nachází přesně v polovině a Stoke si v ní nevedlo vůbec špatně. Po třiadvaceti odehraných kolech mu patří osmá příčka, takže stále může mít postupové ambice. V poslední době se ale svěřencům kouče O'Neilla příliš nedaří. Z minulých sedmi zápasů totiž vyhráli pouze jeden, což zapříčinilo, že se The Potters tabulkou lehce propadli. Největší zbraní Stoke je pevná defenziva, která letos v lize udržela hned dvanáct čistých kont. Na FA nemají červeno-bílí příliš dobré vzpomínky, neboť naposledy v něm vyhráli v sezoně 2015/2016, kdy přemohli Doncaster. Uvidíme, zda se jim podaří překvapit v utkání s Leicesterem.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento víkend je na programu třetí kolo slavného FA Cupu a v jeho rámci do soutěže vstoupí také prvoligové a druholigové celky. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj mezi Stoke City a Leicesterem, který začne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.