FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Southampton - 11. února 2021   18:30

0:2
(0:0)
Southampton
Southampton
50' Ings   • 90' Armstrong
Wolves
Ruddy – Dendoncker, Saiss, Kilman – Hoever, Mountinho, Neves, Jonny (46. Ait Nouri) – Gibbs-White (64. Traore), Silva (64. Wilian José), Vitinha (70. Neto)
Ait Nouri, Coady, Cundle, Neto, Otasowie, Patricio, Semedo, Traore, Wilian José
Moss – Perry, Robathan
Molineux Stadium, Wolverhampton
Southampton
Forster – Walker-Peters, Bednarek, Salisu, Bertrand – Djenepo (87. Tella), Ward-Prowse, Romeu, Armstrong – Redmond, Ings (83. Adams)
Adams, Finnigan, Chauke, Lewis, N'Lundulu, Stephens, Tella, Vestergaard, Watts

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera.

Fauly: 12:6
Zápas skončil, z vítězství 2:0 na hřišti Wolverhamptonu se raduje Southampton a postupuje tak do čtvrtfinále FA Cupu. Saints se potřebovali dostat do formy po pěti prohrách v řadě, a to se jim dokonale povedlo, Wolverhamptonu až ne jedinou výjimku k ničemu nepustili. V prvním poločase branka nepadla, o své postupu rozhodli hosté v poločase druhém. Ve 49. minutě se prosadil nejlepší střelec Saints v této sezoně Danny Ings, v samotném závěru pak ještě využil Ruddyho zaváhání pojišťujícím gólem Stuart Armstrong. Největší šanci Wolves měl v 79. minutě Traore, ale Forster ho skvěle vychytal. Byl to jeho jediný zákrok v zápase, za stavu 1:0 však velmi důležitý.
90+5'
90+5'
Domácí se sice této standardce ubránili, ale dnešním zápasem jejich působení v FA Cupu končí.
90+5'
Už se hraje přes čas, tato standardní situace Southamptonu bude to poslední, co se ve dnešním zápase uděje.
90+4'
Hlavní rozhodčí ale dostal od VAR informaci, že faul proběhl ještě před vápnem, takže penalta se nakonec kopat nebude.
90+3'
Pro domácí bude možná ještě hůř, rozhodčí Moss píská penaltu po faulu Moutinha.
90+3'
Žlutou kartu si ještě vysloužil za svou faul na Tellu Traore.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Southampton právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, z postupu do čtvrtfinále se bude z největší pravděpodobností radovat Southampton! Ruddy dostal hodně těžkou malou domů, po které chyboval. K míči se dostal Tella, který ho předložil STUARTU ARMSTRONGOVI, který dokázal míč poslat přesně k tyči. Asistence: Nathan Tella.
90'
Hoeverovi se centr z pravé strany nepovedl a brzy už se dozvíme, kolik času bude rozhodčí nastavovat.
89'
Neves ovšem trefil pouze zeď. Tohle nebyl vůbec dobře rozehraný přímý kop.
88'
Wolves mají velkou šanci na vyrovnání z hodně zajímavé standardní situace.
88'
Krásnou kličkovanou předvedl Pedro Neto, který obešel hned několik hráčů. Trpělivost pak došla Oriolu Romeovi, který ho fauloval za cenu žluté karty.
87'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Nathan Tella.
85'
Bertrand musel po ošetření opustit hrací plochu, brzy se ale určitě bude hlásit o návrat zpět na hřiště.
84'
Nějaké zdravotní potíže má Ryan Bertrand. Vypadalo to, že mu prsty na levé ruce nechtěně přišlápl Adama Traore.
84'
Che Adams si hned po příchodu na hřiště řekl o faul na svou osobu dobrým krytím míče.
83'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Che Adams.
82'
Dlouhý nákop domácích nenašel adresáta, Wolves ale budou pokračovat autovým vhazování. Ještě předtím však střídání.
81'
Southampton si může do statistik zapsat další úspěšně ubráněný rohový kop. Čas už teď pro domácí tým plyne hodně rychle.
81'
Salisu tentokrát svou práci v obraně zvládl lépe, po jeho zákroku se bude kopat rohový kop.
80'
Southampton zvládl ubránit následný rohový kop a už jen jen deset minut plus nastavení od postupu do čtvrtfinále FA Cupu.
79'
Konečně se domácí dostali ke střele na branku a rovnou z toho byla obrovská šance! Centr z levé strany totiž minul Salisu, míč prošel až na Traoreho a ten pálil z voleje. Skvělý reflexivní zákrok nohama předvedl Forster.
78'
Hra už se zase přesunul na polovinu Southamptonu. Wolves se snaží vynutit si tlak, ale to se jim zatím příliš nedaří.
77'
Hosté zastavili Traoreho akci a pak se sami rychle vrhli do rychlého protiútoku. Ten zakončoval Armstrong, trefil ale pouze Kilmana.
75'
Hoever se k míči dostal jen za cenu faulu, takže útočná akce Wolverhamptonu po pravém křídle pokračovat nemůže.
73'
Do zakončení pravačkou se ve vápně po rohovém kopu dostal Romeu a poté si ještě žádal penaltu za ruku Kilmana. Hraje se ale dál.
73'
Redmond podnikl další svůj typický přímočarý úprk do vápna. Tentokrát zvolil centr a vybojoval další rohový kop.
71'
Wolverhampton už kompletně vyměnil svou útočnou trojici a stále čeká na svou první střelu na bránu.
70'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Vitinha, přichází Pedro Neto.
69'
Další rohový kop Southamptonu už k zakončení nevedl. Domácí se pro tuto chvíli zdárně ubránili.
68'
Po následném rohovém kopu se ještě dostal do zakončení Armstrong, ale jeho rána byla sražena na rohový kop.
67'
Armstrong výbornou přihrávkou za obranu vyslal do sólového úprku na branku Redmonda. Ten se rychlým zaseknutím zbavil Kilmana, ale pak míč napálil jen do Ruddyho, který předvedl skvělý zákrok.
66'
Djenepo se nedokázal uvolnit přes Dendonckera, míč už totiž opustil hrací plochu.
65'
Southampton zatím hraje od té doby, co se dostal do vedení, výborně, soupeře vůbec nepouští do blízkosti své branky.
64'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Adama Traore.
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Fabio Silva, přichází Willian José.
62'
Z dálky se poté rozhodl vypálit střelec první branky zápasu Danny Ings, ale Ruddyho nepřekvapil.
61'
Southampton měl k dispozici autové vhazování blízko branky soupeře, ale míč nedokázal dostat ani do jeho šestnáctky.
59'
Gibbs-WIhite po souboji s Wardem-Prowsem nafilmoval pád a dostává po zásluze žlutou kartu.
57'
Domácí vyrazili do zajímavého brejku, který táhl Fabio Silva. Skvělou rychlost ale prokázal Danny Ings, vrátil se do obrany a tento protiútok zastavil.
55'
Silva našel ve vápně parádní přihrávkou Gibbse-Whita. Tomu ale vystřelit nedovolil Salisu, který tak odčinil svou chybu zpřed malé chvíle.
54'
Po chybě obránce Saints Salisua se do šance dostal Jonny, ale ten z blízka z voleje nedokázal trefit branku.
53'
Domácí se pokoušeli o rychlou odpověď na gól Southamptonu, ale po standardní situaci se pískal ofsajd.
52'
Nedovolený zákrok na Silvu předvedl Kyle Walker-Peters a dostává žlutou kartu.
50'
DANNY INGS dostal výbornou přihrávku do náběhu za obranu od Bertranda. Dokázal si pohlídat ofsajdové postavení a pak překonal technickým zakončením Ruddyho.
50'
Tak branka platí a hosté jdou do vedení 1:0!
50'
Situaci ještě zkoumá VAR, uvidíme, jak to nakonec dopadne.
49'
Tentokrát už se po střele Dannyho Ingse míč do sítě dostal, ale branka pro ofsajd neplatí!
48'
Bertrand našel skvělou přihrávkou z levé strany před brankou Armstronga. Ten měl před sebou prázdnou branku, ale nedokázal ji trefit.
46'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Jonny, přichází Rayan Ait Nouri.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První poločas je za námi, Wolverhampton hraje doma se Southamptonem v rámci osmifinále FA Cupu bez branek. Začátek i konec poločasu patřil hostujícímu týmu, který měl několik náznaků šancí. Nejblíže byli otevření skóre na začátku zápasu Armstrong a Djenepo, Ruddy ale oba vychytal. Wolverhampton se občas pokusil zahrozit z protiútoku nebo ze standardní situace, ale ani jednou nevystřelil na branku. Snad nabídne druhá půle kvalitnější fotbal.
45+4'
45+3'
Závěr poločasu patří Southamptonu, který nyní dostává svého soupeře pod tlak kombinací před vápnem.
45+2'
Bertrand z levé strany posílal zajímavý centr před branku, kterým hledal Ingse. Nakonec z toho ale není ani rohový kop, i když nařízen být měl.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Ani tato standardní situace Wolverhamptonu nedonutila brankáře Forstera k prvnímu zákroku.
44'
Djenepo šel hodně nešikovně do souboje s Nevesem, záložníka Wolverhamptonu jednoznačně fauloval.
42'
Hosté odpověděli výpadem po pravé straně, následný centr ale ve vápně nenašel Jonnyho, vše vyřešil Bednarek.
41'
Centrovaný míč našel ve vápně Redmonda, ale ten nedokázal míč z voleje trefit ideálně.
40'
Southampton měl aktivní vstup do zápasu a i nyní se snaží držet míč a hrát směrem dopředu. Jeho akcím ale zatím chybí nápad.
38'
Portugalskému záložníkovi se ale ideálně rozehrávka standardky nepovedla, nikdo z domácích hráčů se k hlavičce nedostal.
37'
Domácí budou zahrávat standardní situaci, za míčem už se chystá Moutinho.
35'
Na zemi se svíjí po šlapáku Warda-Prowse Vitinha. Ten na dnešní zápas asi nebude vzpomínat v dobrém, už podruhé je ošetřován.
33'
Danny Ings vypomohl svému týmu i v obraně a navíc byl faulovaný Vitinhou. Hrát tak budou moci hosté.
32'
Do útočného výpadu se chtěl znovu pustit Gibbs-White, ale tentokrát jeho rozběh zatrhl už v zárodku chirurgicky přesným vypíchnutím Bertrand.
30'
Celou situaci ještě přezkoumal i systém VAR, penalta se však nepíská.
29'
Gibbs-White se tlačil do pokutového území a po souboji se Salisuem skonči na zemi. Penalta se ale nepíská.
28'
Děj se není odehrává převážně ve středu pole, oba týmy nedokáží udržet míč delší dobu ve své moci.
26'
Hra dlouhým přerušením logicky trochu utrpěla na svém tempu. Bude chvíli trvat, než se oba týmy zase vrátí do provozní teploty.
25'
Hra mezitím pokračuje bez něj a je to právě Wolverhampton, který se žene dopředu.
24'
Vitinha už byl odpraven za hrací plochu, uvidíme, zda se ještě vrátí do hry.
22'
Vitinha inkasoval hodně tvrdý úder do hlavy. Bude muset podstoupit rychlou kontrolu, zda nemá otřes mozku.
21'
S Djenepem se při jeho střele nepříjemně střetl domácí Vitinha a musí být přímo na hřišti ošetřován.
21'
Walker-Peters zpracoval dlouhý pas do šestnáctky a pak našel přihrávkou pod sebe Djenepa. Jeho střelu dokázal Ruddy chytit.
19'
Výborný blok předvedl obránce Wolverhamptonu Kilman, Ruddy díky němu nemusel zasahovat.
17'
Na zemi leží Moutinho a drží se za hlavu, ve vzduchu se střetl s Janem Bednarkem.
16'
John Ruddy se nyní rozhodl vyběhnout až za vápno a málem se dopustil velké chyby. Nakonec ale situaci zvládl a míč skončil v jeho moci.
15'
Dlouhý nákop Southamptonu skončil jen na hlavě Hoevera, který míč prodloužil svému brankáři Ruddymu.
14'
Tentokrát zase v defenzívě Southamptonu obstál Jan Bednarek a míč si v pohodě vzal pro sebe brankář Fraser Forster.
13'
Do obrany se dobře vrátil Armstrong a zabránil Gibsu-Whitovi v průniku do šestnáctky.
12'
Změnit se to snažil Redmond, který ve vápně hledal Ingse, ale skvěle zasáhl skluzem stoper domádích Saiss.
11'
Po delší době tu máme trochu klidnější pasáž hry. Míč sice stále drží hosté, ale zatím daleko od branky Wolves.
10'
Jako další se dokázal natlačit do zakončení Djenepo, ale jeho branka o pořádný kus minula branku Wolverhamptonu.
9'
Do dalšího zakončení se tlačil Danny Ings, ale z voleje branku neohrozil, míč zablokoval Saiss.
8'
Začátek zápasu rozhodně patří Southamptonu. Ruddy už musel několikrát zasahovat, kdežto jeho protějšek Forster v brance Saints ještě v permanenci nebyl.
7'
Po dalším rohovém kopu se dostal do zakončení Armstrong, který byl ve vápně úplně sám. Ruddy dokázal nadvakrát míč zkrotit v náručí.
6'
Tlak hostů ale může pokračovat dalším rohovým kopem, míč srazil do zámezí Ruben Neves.
5'
První rohový kop utkání rozehráli hosté na bližší tyč. Tam byl připravený míč vyboxoval brankář Ruddy.
4'
Redmond předvedl hezkou kličkovanou okolo dvou hráčů Wolverhamptonu, ale ani tak se nakonec do pokutového území neprobojoval. Hosté budou zahrávat alespoň rohový kop.
3'
Po pravém křídle šel do odvážného průniku Hoever, ale nakonec se nedostal ani k centru.
2'
Poprvé se na polovinu soupeře podívali také domácí, ale zatím kombinují daleko od branky Saints.
1'
První útočnou akci měli na svědomí, hosté, ale centr Walkera-Peterse nebyl přesný a skončil jen u brankáře Ruddyho.
1'
Domácí Wolverhampton bude hrát ve svých tradičních oranžovo-černých dresech, Southampton dnes nastoupí celý v bílém.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

Wolverhampton Wanderers: Ruddy – Dendoncker, Saiss, Kilman – Hoever, Mountinho, Neves, Jonny – Gibbs-White, Silva, Vitinha
Náhradníci: Ait Nouri, Coady, Cundle, Neto, Otasowie, Patricio, Semedo, Traore, Wilian José

Southampton FC: Forster – Walker-Peters, Bednarek, Salisu, Bertrand – Djenepo, Ward-Prowse, Romeu, Armstrong – Redmond, Ings
Náhradníci: Adams, Finnigan, Chauke, Lewis, N'Lundulu, Stephens, Tella, Vestergaard, Watts

Rozhodčí: Moss – Perry, Robathan.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva kluby už jednou utkaly, zápas na hřišti Wolves skončil remízou 1:1. Do vedení šli hosté zásluhou Walcotta, vyrovnával Neto. Wolverhampton prohrál jediné z posledních deseti vzájemných utkání, doma se Southamptonem neprohrál pětkrát v řadě.
Southampton FC

Southampton už je zavedeným klubem Premier League, mezi elitou působí nepřetržitě už devátou sezonu. Nejlepším výsledkem v tomto období bylo šesté místo ze sezony 2015/16, v minulé sezoně skončili Saints jedenáctí a aktuálně jsou dvanáctí. Také Southamptonu se nevyhýbají zranění a momentálně ani špatná forma, Saints byli jednu chvíli dokonce na první místě tabulky PL. Poslední čtyři zápasy však Southampton prohrál, naposledy 2:3 s Newcastlem, ačkoliv hrál dlouho v přesile, předtím prohrál dokonce 0:9 na hřišti Manchesteru United. Na venkovní vítězství čekají Saints už šest utkání a poslední tři prohráli. V FA Cupu Southampton porazil ve třetím kole 2:0 Shrewsbury a ve třetím Arsenal 1:0. Svůj jediný FA Cup Southampton získal v sezoně 1975/76, v minulé sezoně skončil ve čtvrtém kole na Tottenhamu.
Wolverhampton Wanderers

Wolerhampton působí po svém postupu třetím rokem v Premier league. První dvě sezony skončil vždy na fantastickém sedmém místě a vyprofiloval se na tým, který má pohárové ambice. Tato sezona ale tak dobrá není. Tým provází zranění a zhoršená forma, aktuálně jsou Wolves v tabulce PL až čtrnáctí. Poslední zápasy už přesto byly od Wolverhamptonu lepší, z pěti minulých utkání prohrál jediné, naposledy doma remizoval 0:0 s Leicesterem. Doma Wolverhampton z posledních sedmi utkání jen dvakrát prohrál. V FA Cupu byli Wolves nasazeni do třetího kola, kde přehráli 1:0 Crystal Palace, ve čtvrtém kole pak stejným výsledkem vyřadili Chorley. Wolerhampton ve své historii vyhrál už čtyři FA Cupy, ten poslední ale v sezoně 1959/60. V minulé sezoně skončil už ve třetím kole na Manchesteru United.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání osmifinále FA Cupu mezi týmy Wolverhampton Wanderers a Southampton FC. Zápas se odehraje na Molineux Stadium ve Wolverhamptonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.