FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Everton - 20. března 2022   13:30

Ukončeno
Crystal Palace
Crystal Palace
26' Guéhi  • 41' Mateta  • 78' Zaha  • 88' Hughes 
4:0
(2:0)
Everton
Everton
Crystal Palace
Sestavy:
Butland – Clyne, Andersen, Guéhi (C), Mitchell – Gallagher, Kouyaté (83. Hughes) – Olise (83. Benteke), Eze (71. Milivojević), Zaha – Mateta (71. Édouard).
Náhradníci:
Guaita – Kelly, Ward, Tomkins, Milivojević, Hughes, Riedewald, Benteke, Édouard.
Rozhodčí
S. Attwell – C. Hatzidakis, D. Cook.
Selhurst Park, Londýn
Everton
Sestavy:
Pickford – Coleman (C) (73. Iwobi), Holgate, Keane, Godfrey, Kenny (46. Calvert-Lewin) – Gordon, Doucouré, Gomes, Townsend (16. Gray) – Richarlison.
Náhradníci:
Tyrer, Lonergan – Patterson, Branthwaite, Mykolenko, Price, Iwobi, Calvert-Lewin, Gray.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek již vše, děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:12.
Crystal Palace tak porazil Everton rozdílem třídy. Již po první pětačtyřicítce 2:0 vedl. V druhém poločase pak přidali další dva zásahy Zaha a Hughes. Orli tak v konečném účtování vítězí přesvědčivě 4:0 a suverénním způsobem postupují do semifinále FA Cupu.
90+2'
Konec zápasu.
90+2'
Kupředu se ještě po pravé straně hrací plochy vydává Benteke, jenž ale také už příliš nežene, Orli závěr duelu kontrolují.
90+1'
Sudí Attwell se dívá na hodinky a čtvrtý sudí nám ukazuje, že Crystal Palace dělí od postupu už jenom dvě minutky.
90'
Butland v poklidu rozehrává od své svatyně a dává si na čas. Není divu, Orli už opravdu nepotřebují nikam spěchat.
89'
Richarlison centroval do šestnáctky Crystal Palace, svým vysokým balonem však žádného ze spoluhráčů nenašel.
88'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Orli přidávají v závěru čtvrtou branku a posílají Everton z FA Cupu ven! Gallagher dostal míč na hranici velkého vápna a tvrdě vypálil, jeho ránu dokázal fantastický Pickford vyrazit před sebe, tam však byl s dorážkou připraven WILL HUGHES, jenž dává svou první branku za Crystal Palace a pečetí jejich postup do semifinále turnaje!
87'
Rohový kop z levé strany zahrál Gallagher na malé vápno, tam ovšem dominovala defenziva Evertonu.
86'
Orli se na ose hřiště nyní prosadili další dobrou kombinací a přihrávku Gallaghera sráží na rohový kop defenziva Evertonu.
85'
Zaha se snažil procpat kupředu po pravém křídle, jenže Gordon ho dvakrát podkopl a sudí Attwell píská opět do píšťalky.
84'
Calvert-Lewin se snažil prodrat kupředu na ose hřiště, jenže defenziva Orlů ho ke své kleci projít nenechala.
83'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Olise, přichází Benteke.
83'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Kouyaté, přichází Hughes.
82'
Butland vykopl balon přes půlící čáru, kde se však míč dostal jen do zámezí, pokračovat se bude autem Orlů.
81'
Od své brány bude rozehrávat brankář Butland, který si už chystá balon na malém čtverci, s rozehrávkou však nespěchá.
80'
Clyne vhazuje na pravé lajně u vlastní svatyně, Orli dokázali z nepříjemné situace vyjet a na pravé straně jde vpřed Olise.
79'
Gomes na pravé krajní čáře poslal přistrčením k zemi Oliseho a sudí Attwell znovu píská do píšťalky.
78'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
O postupujícím je zřejmě rozhodnuto! WILFRIED ZAHA obdržel balon na malé vápno, odkud ho uklidil do sítě Evertonu a zvyšuje na rozdíl tří branek! Crystal Palace vede už 3:0!
77'
Kupředu se po levé straně dostávají Orli, balon má na kopačce Gallagher, který ho posouvá dopředu na Zahu.
76'
Iwobi centroval z pravé strany do vápna Crystal Palace, míč však šestnáctkou Orlů jen proskákal a na levé krajní lajně ho nahání Gordon.
75'
Nyní se středem hřiště tlačí kupředu Édouard, jehož přihrávka do vápna na Gallaghera však nebyla přesná.
74'
Milivojević ve středu hřiště stáhl k zemi nově příchozího Iwobiho a Everton dostává výhodu volného přímého kopu.
73'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Coleman, přichází Iwobi.
73'
Olise si naběhl na pravou stranu, kde měl poměrně hodně místa, jenže jeho rána levačkou opravdu nestojí za detailní komentář.
72'
Crystal Palace poslal na hřiště dvě čerstvé síly. Mezitím se Richarlison dostal k hlavičce, kterou Butland chytá do rukavic. Útočník Evertonu byl tak jako tak v ofsajdu.
71'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází EZe, přichází Milivojević.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Mateta, přichází Édouard.
71'
Gallagher zahrál na pravé straně vysoký míč do šestnáctky Evertonu, jenže brankář Pickford si pro míč došel a v pohodě jej stahuje do rukavic.
70'
A znovu šel Olise kupředu po pravé lajně. A jakmile na něj padly ruce Holgatea, skácel se k zemi jak podťatý strom. Sudí Attwell mu ale zase píská faul.
69'
Keane poslal vysoký balon na hranici velkého vápna Eagles. Defenziva Crystal Palce odehrála míč jen k Richarlisonovi, jenž však míč ihned také ztratil.
69'
Gomes a Richarlison se snažili prodrat do zakončení na ose hřiště před šestnáctkou Crystal Palace. Defenziva Orlů zde ale byla neprostupná.
68'
Crystal Palace se na levé krajní čáře dostal k míči a přihrávky si tam aktuálně vyměňují Eze a Zaha.
67'
Everton spěchá vpřed po pravé straně, Coleman se pěkně prodral kupředu a přihrál na střed, kde se s míčem pěkně otočil Demarai Gray, jehož tvrdou přízemní ránu zpoza vápna krotí Butland ve své náruči!
66'
Butland odkopává mičudu od vlastní svatyně přes půlící čáru, kde se k balonu na chvilku dostal Gallagher, nic velkého však předvést nestihl.
66'
Keane má balon u kopačky na vlastní polovině hrací plochy, snažil se po pravé straně vysunout Calverta-Lewina, jenž však byl dostoupen defenzivou Crystal Palace.
65'
Olise je opět na zemi a žlutou vidí také Gomes, kterému sudí Attwell naznačuje, že mu sečetl dva zákroky a za ten poslední vidí kartonek.
64'
Centr Oliseho z pravé krajní čáry šel na malé vápno, kde ho obrana Evertonu odvrátila a Olise následně u rohového praporku poslal k zemi Gordona, který kroutí hlavou, nechápe, jak mohl dostat žlutou a soupeř nikoliv.
63'
Gordon dostal žlutou kartu za to, že položil ruku na unikajícího Oliseho, který šel poměrně dobrovolně k zemi. Každoápdně má Crystal Palace k dispozici ještě standardku.
63'
Nakonec se k centru na levé straně dostal Gondor, jenže na vysoký balon si počkal Butland, jenž míč pohodlně stáhl do rukavic.
62'
Andersen ustál několik tvrdých ataků od Richarlisona a nakonec odkopává balon od rohového praporku u klece Crystal Palace.
62'
Karamelky útočí po pravé straně, Gomes se snažil vysokým centrem přenést hru doleva, Mitchell hlavičkuje balon do zámezí.
61'
Everton se ale také nemůže dostat s balonem přes půlící lajnu, takže také volí zpětnou přihrávku brankáři Jordanu Pickfordovi.
60'
Eagles se snaží projít kupředu po pravé straně, tu však fotbalisté celku z Liverpoolu ucpali a balon letí dozadu na Butlanda.
60'
Richarlison se na levé straně špatně pochopil s Calvertem-Lewinem, jemuž poslal prudký pas do běhu. Jeho parťák přitom zrovna jenom vyklusával. Míč letí do zámezí.
59'
Olise dostal vysoký balon na krajní lajnu, zvládl míč vrátit do hry, jenže kupředu jde Gordon, který vysouvá Richarlisona.
59'
Kouyaté dostal naloženo ve vzdušném souboji od Calverta-Lewina a při pádu si namlátil rameno. Vypadá to však, že bude v pořádku.
58'
Příliš atraktivní část utkání zrovna nesledujeme, oba celky nyní kombinují spíš před vlastní svatyní. Přihrávku po pravé straně kupředu špatně zpracoval Gomes.
57'
Everton rozehrává doleva, kde je Holgate, ten však má cestu vpřed zavřenou a zase vrací mičudu na Pickforda.
57'
Clyne bude hrát na pravé straně trávníku, kde se nyní snažil vyhnout soupeři, což se mu povedlo podstatně víc než následný pas na Gallaghera.
56'
Orli zatím druhou půli velice zkušeně kontrolují, když mají balon na svých kopačkách a soupeře k ničemu nepouští.
55'
Balon má opět brankář Everton Jordan Pickford, jenž nyní posílá delší výkop až za půlící kruh, kde však jeho spoluhráči nebyli dost důrazní a míč nemají.
54'
Olise se snažil po levé straně vysunout pěknou patičkou právě Clynea, jenže mičuda odputovala do zámezí.
54'
Clyne zpracovává míč před vlastním pokutovým územím a přihrává do středového kruhu, kde je Gallagher.
53'
Holgate vrací z levé strany balon za sebe dozadu, zahraje si i brankář Jordan Pickford, jenž vykopává k pravé lajně.
53'
Gallagher se ujal exekuce rohového kopu z levé strany. Míč sice poslal spoluhráči na zadní tyči, ten však zakončit nedokázal.
52'
Vpřed míří po levém křídle Zaha, jenž se prodral až k brankové čáře a jeho sražený projektil končí rohovým kopem. Dobře směrem dozadu zapracoval Godfrey.
51'
Eze byl ve středu trávníku stažen k zemi Coucourém, takže Crystal Palace získává další výhodu volného přímého kopu.
51'
A ještě jednou Olise, který si na křídle vyběhl za obranu Evertonu a obdržel vysokou přihrávku. Pomezní sudí mu ale mává ofsajd.
50'
Olise se sám ujal zahrání standardní situace a z pravého rohového praporku kroutil balon do brány, Pickford jeho drzý pokus boxuje od své svatyně.
50'
Vpřed vyráží po pravé straně Olise, jenže na straně velkého vápna přešel dva soupeře a nakonec o třetího poslal míč na rohový kop.
49'
Mitchell vhazuje balon zpět na hrací plochu na levém křídle, Orli se kupředu nedostali, takže míč vrací dozadu až k Butlandovi.
49'
Guéhi nyní byl faulován na vlastní polovině hřiště, Butland může rozehrát standardku na půlící čáře.
48'
Eagles se tlačili kupředu po levé krajní lajně, balon však ztratili a Richarlison se stáhl, aby pomohl otočit hru na druhou stranu.
47'
Sudí Attwell odpískal faul Gordona na Oliseho, který však svému soupeři spíš jen přepadl přes nohu. Na každý pád mají Orli standardku.
46'
Mičuda se během chvilky dostává až k brankáři Pickfordovi, který rozehrává na levou stranu, kde je Gordon.
46'
Everton vstupuje do druhé půle s jednou změnou v sestavě, z hřiště šel Kenny, na trávník vybíhá Calvert-Lewin. Úvodní výkop má právě celek z Liverpoolu.
46'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kenny, přichází Calvert-Lewin.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 14:35.
Máme za sebou pohledný první poločas souboje Orlů s Karamelkami. Crystal Palace po něm vede 2:0 a to i přesto, že duel je zatím poměrně vyrovnaný. Ve finální fázi jsou však Eagles značně nebezpečnější, vytváří si větší šance a dvě z nich dokázali využít. V 26. minutě poslal tým Patricka Vieiry do vedení parádní hlavičkou Guéhi, krátce před závěrečným hvizdem první půle pak zvýšil vedení domácích na 2:0 Mateta. Celek z Liverpoolu tak vstoupí do druhé části hry s dvoubrankovou ztrátou na svého soupeře.
45+4'
První poločas skončil.
45+4'
Zaha a Olise ještě kombinují na pravé straně hrací plochy, následně míč přenáší doleva, kde je Mitchell. Ten vrací balon dozadu, zahraje si i gólman Butland.
45+3'
Zaha a Mateta spolu kombinovali na levé straně hrací plochy, nakonec první jmenovaný centroval od levé čáry na zadní tyč, jeho balon byl ale silně přetažený.
45+2'
Godfrey rozehrává akci Evertonu na pravé straně na vlastní polovině trávníku. Delší přihrávku však vystihl Olise a otáčí hru na druhou stranu.
45+1'
Sudí Attwell nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby v první půli. K zakončení se v šestnáctce soupeře málem dostal Mateta, před nímž na poslední chvíli uklidil míč do bezpečí Godfrey.
45'
Butland tak přes Guéhiho rozehrává od vlastní klece, Crystal Palace se dostává s míčem přes půlící čáru, kde hraje Kouyaté.
44'
Mezitím už se zase hraje, oba celky se nyní přetahují o mičudu ve středu hrací plochy. Nakonec jí získal celek z Liverpoolu, centr Gordona z levého křídla však jde jen do zámezí.
43'
Do zámezí se nyní s míčem dostal na levém křídle Gordon, který potom ještě přišlápl nohu Gallaghera a sudí Attwell mu domlouvá.
42'
Gallagher dostal ve vzdušném souboji rukou od Hoglate a složil se na hrací plochu, takže se chvilku nebude hrát.
41'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Orli vedou již 2:0! Skvěle to na levém křídle udělal Zaha, který dostal balon od Ezeho a od brankové čáry přihrál do druhé vlny mezi penaltu a malé vápno, kam si seběhl JEAN-PHILIPPE MATETA, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Pickforda přízemní ranou k zadní tyčce! Eagles zdvojnásobují své vedení! Asistence: Wilfried Zaha.
40'
Richarlison dostal průnikový pas za obranu Orlů, která ho sice nakonec dostihla, přesto se útočník Evertonu dostal k zakončení z halfvoleje, které však Butland jistě chytá do rukavic!
40'
Butland vykopává od vlastní svatyně na pravou stranu hrací plochy, kde může postupovat kupředu Zaha.
40'
Richarlison se následně snažil probít k míči přes Kouyatého, ale ten míč putující do zámezí pohlídal, Butland může vykopávat.
39'
Richarlison nyní v souboji s Andersenem vybojoval autové vhazování na levém křídle u šestnáctky Crystal Palace.
39'
Pickford raději doběhl k vysokému míči, který šel před jeho pokutového území a odkopem ho poslal na tribunu.
38'
Eagles vyráží kupředu po pravé straně, Oliseho přihrávka je však sražena opět do zámezí. Crystal Palace má aut na půlící lajně.
37'
Karamelky budou vhazovat na vlastní polovině hrací plochy, mičudu má v dlaních Holgate, který ji obloukem posílá až na půlící čáru, tam je důrazný Kouyaté.
36'
Celek z Liverpoolu se na pravé straně dostal k rohovému kopu, Gray poslal míč na zadní tyč, kde skákal Godfrey, jeho hlavička však levou tyč klece Butlanda minula asi o metr.
36'
Gallagher si přitáhl zezadu za dres Gordona, jenž šel k zemi. Everton bude zahrávat standardní situaci z poloviny hrací plochy.
35'
Eagles mohou znovu vyrazit kupředu po pravé straně, ta je však zavřená, mičuda jde dozadu na Guéhiho, jenž si vybírá pro přihrávku Mitchella.
34'
Do velké šance se nyní dostal Zaha, jenž obdržel pas na hranici malého čtverce od brankové čáry a z bezprostřední blízkosti těsně minul pravou tyč svatyně Evertonu!
33'
Mitchell přihrává z levé lajny dozadu za sebe na stopera Guéhiho, jenž přenese hru na protější lajnu.
32'
K balonu se postavil Gray, jenž ho vysokým obloukem poslal na zadní tyč Orlů. Tam však dominovala obrana Eagles, navíc byl Holgate v ofsajdu.
31'
Gordon byl faulován Mitchellem asi deset metrů před pokutovým územím Orlů. Celku z Liverpoolu se tak naskýtá zajímavá standardní situace.
31'
Everton drží mičudu na vlastní polovině hrací plochy. Následně přišel vysoký míč kupředu, který však obrana Crystal Palace projít nenechala. Butland si vymění s Guéhim pár přihrávek.
30'
Richarlison nyní ideálně nezpracoval vysoký balon, který na něj šel z poloviny Evertonu, kupředu tak může směle Eze.
29'
Asi pět metrů před velkým vápnem Eagles natáhl ke střele na ose hřiště Gomes, jehož prudký projektil neminul bližší tyč svatyně Orlů o moc!
28'
Mitchell se nyní snažil přetlačit u brankové čáry Colemana, jenž ovšem zvládl ustrážit míč, jenž šel do zámezí a Pickford může vykopávat.
27'
Tyrick Mitchell hraje na levé straně trávníku s míčem u půlící čáry, čeká, až se mu nabídnou nějací spoluhráči do kombinace.
26'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Orli jdou v polovině první půle do vedení! Olise nyní z pravého rohového praporku nacentroval na malé vápno, kde míč propadl až na hlavu MARCA GUÉHIHO, jenž ho prudkou hlavičkou z bezprostřední blízkosti poslal do sítě bezmocného Pickforda! Crystal Palace otevírá skóre a vede 1:0! Asistence: Michael Olise.
25'
Olise poslal první centr z pravého rohového praporku, kde se balon otřel o hlavu jednoho z bránících hráčů, pak šel do břevna svatyně Evertonu a odtud opět do zámezí.
25'
Olise se protáhl po pravém křídle až k brankové čáře a Gomes mu musel odkopnout míč na rohový kop.
24'
Až od své klece musí hráči Orlů začít s další akci, Butland vykopává delší míč od vlastní svatyně na pravou stranu.
23'
Eze se nyní na levém křídle šikovně vyhnul jednomu soupeři a následně přihrává doprava, kde však míč Olisemu utekl z kopačky do zámezí.
22'
Orli se nyní snažili projít na středu hřiště kupředu, kde Gomes kopl lehce přes obličej Gallaghera ve středovém kruhu a sudí Attwell píská faul.
22'
O konstruktivní rozehrávku se u své klece snaží fotbalisté Crystal Palace. Nakonec budou vhazovat na pravé straně, míč má Clyne.
21'
Pickford rychle odkopává balon od své svatyně, jenže na levé straně není žádný z jeho spoluhráčů a míč končí v zámezí.
20'
Zaha šikovně prostrčil míč na ose hřiště až do vápna, kde z otočky šikovně pálil Eze. Jeho nepříliš prudký projektil do středu brány však Pickford bez potíží chytá.
20'
Rohový kop z levé strany mnoho vzruchu v pokutovém území Eagles nenadělal. Obrana Crystal Palace jej dokázala dostat do bezpečí.
19'
Do druhé vlny za šestnáctku Crystal Palace dostal balon Holgate a jeho ostrou přízemní ránu srazil nohou Andersen na roh.
19'
Coleman ukazuje svým spoluhráčům, kam si přeje jejich náběh, následně jim hází balon zpoza krajní čáry.
18'
Sudí Attwell ještě chvilku čekal, než bude Townsend trochu dál z hřiště a následně hází balon Jordanu Pickfordovi k jeho kleci.
17'
Townsend nakonec za podpory obou lékařů odskakuje za krajní lajnu, dvěma lékaři se nechá odvádět z hrací plochy, místo něj už je na hřišti Demarai Gray.
16'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Townsend, přichází Gray.
16'
Townsend je naložen na nosítka a odnášen z hřiště, doufejme, že bude brzy zase v pořádku a zpět na hrací ploše.
15'
Také Patrick Vieira svolal své svěřence k sobě a dává jim pokyny. Na trávník mezitím dorazila nosítka, která odnesou Townsenda.
14'
Townsend stále leží na hrací ploše a doktoři se mu věnují, sudí Attwell gestem přivolává nosítka. Vypadá to, že Everton bude muset střídat.
13'
Townsend zůstává ležet v rohu hrací plochy, kde se špatně šlápl na kotník, když dobíhal do souboje o míč. S Townsendem to nevypadá dobře, je u něj lékař, hráč Evertonu stále leží na zemi. Vypadá to, že ve hře nebude moci pokračovat.
13'
Townsend a Richarlison dobře zakombinovali ve středu hrací plochy a Everton se už zase tlačí k svatyni Crystal Palace.
12'
Mitchell poslal balon za sebe, kde byl Guéhi sestřelen v osobním souboji Richarlisonem k zemi. Sudí Attwell píská faul.
12'
Zaha má míč na levé straně hrací plochy. Špatně ho však zpracoval, takže o chvilku později hraje od své svatyně Pickford.
11'
Townsendův centr z levé strany šel na přední tyč, kde se k hlavičce dostal Richarlison, ten však svůj pokus poslal nad břevno svatyně Orlů.
10'
Coleman hodil balon zpět do hry na pravé straně, tam byl skoro u rohového praporku faulován Townsend Mitchellem. Postižený už si staví balon ke standardce.
9'
Zaha ještě jednou přibíhá za sudím Attwellem, aby si s ním vyříkal zákrok, který na něj byl spáchán. Nyní už se ale pokračuje ve hře. Míč má na vlastní půlce trávníku Doucouré.
8'
Nyní se už Richarlison dostal ke střele z hranice velkého vápna, ta však šla vysoko nad klec Crystal Palace.
7'
Richarlison opět padá ve vápně Orlů po opravdu minimálním souboji s Guéhim. Penaltu si nevymodlil, měl spíš dostat žlutou za simulování. Na každý pád se mu mával ofsajd.
7'
Zaha poměrně vztekle hází míč Mitchellovi, měl dojem, že byl v předchozím souboji faulován. Následně vrací Orli míč do hry.
6'
Townsend tentokrát poslal míč na zadní tyč, kde se sice hráči Evertonu dostali k hlavičce, ta však Butlandovi vrásky na čele rozhodně nepřidá.
6'
První rohový kop z pravé strany nebezpečný nebyl, šel na malé vápno a defenziva Orlů si s ním zvládla poradit, o chvíli později šel do šestnáctky domácích další centr, který Guéhi odvrací na další roh.
5'
Celek z Liverpoolu vybojoval rohový kop na pravé straně, kde se kupředu protahoval Godfrey, jemuž ale míč defenziva Crystal Palace odkopla.
4'
Orli tak rozjíždějí akci po levé krajní čáře, míč jim však utekl do zámezí a Coleman jej bude vracet do hry autovým hodem.
3'
Nyní šel rychlý kolmý pas do vápna Crystal Palace, Guéhi se skluzem vrhl pod nohy Richarlisona a na poslední chvíli před ním ukopl míč do bezpečí. Richarlison se skácel k zemi a žádal si penaltu. Tu ale sudí Attwell správně nenařídí.
2'
Townsend a Gordon se sešli u míče, Everton bude zahrávat standardní situaci na levé straně hrací plochy. Townsend nakonec poslal míč obloukem do vápna soupeře, kde zakončoval Keane, jenž ovšem přízemní ranou zadní tyč svatyně Orlů minul.
1'
Balon se rychle dostal kupředu po pravé stran, Orli jej však ztratili, takže jej Pickford může v klidu odkopnout od své klece.
1'
Utkání je zahájeno, úvodní rozehrávku měli hráči Crystal Palace, kteří rozehráli směrem dozadu, balon má nyní na kopačce Joachim Andersen.
1'
Utkání právě začalo.
Ještě jednou přeji krásné nedělní odpoledne všem fandům fotbalu. Hráči Crystal Palace i Evertonu už nastupují na trávník v Selhurst Parku. Duel začne za malou chvilku.
Úvodní sestavy:

Crystal Palace FC: Butland – Clyne, Andersen, Guéhi (C), Mitchell – Gallagher, Kouyaté – Olise, Eze, Zaha – Mateta.
Náhradníci: Guaita – Kelly, Ward, Tomkins, Milivojević, Hughes, Riedewald, Benteke, Édouard.
Trenér: Patrick Vieira.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Holgate, Keane, Godfrey, Kenny – Gordon, Doucouré, Gomes, Townsend – Richarlison.
Náhradníci: Tyrer, Lonergan – Patterson, Branthwaite, Mykolenko, Price, Iwobi, Calvert-Lewin, Gray.
Trenér: Frank Lampard.

Rozhodčí: S. Attwell – C. Hatzidakis, D. Cook.
Poslední vzájemný zápas

12.12.21 Crystal Palace FC – Everton FC 3:1
Everton FC

Karamelky se nyní nachází až na 17. pozici v nejvyšší anglické soutěži, když na své konto zatím nastřádali pouhých pětadvacet bodů. Podobně mizernou sezónu celek z Liverpoolu jen tak nepamatuje. Drží se jen o tři body nad pásmem sestupu a je jasné, že jeho letošním úkolem bude záchrana příslušnosti ve smetánce tuzemské kopané.
Forma Evertonu není bůh ví jaká. Nedávno schytaly Karamelky výprask na trávníku Tottenhamu, kde padly hrozivě 0:5. Následně prohrály také doma těsně 0:1 s Wolves a až ve čtvrtek zvládly před vlastními tribunami zabojovat, když udolaly Newcastle 1:0. Do čtvrtfinále se mužstvo z Liverpoolu dostalo po výhře 2:0 nad Boreham Wood.
Crystal Palace FC

Crystal Palace se v současné chvíli nachází na 11. příčce Premier League se ziskem čtyřiatřiceti bodů. Orli tak hnízdí v relativně klidném středu tabulky, kde jsou dostatečně daleko od sestupových vod, což je pro ně to nejdůležitější. K boji o evropské poháry to už aktuálně mají poměrně daleko.
Eagles nemají vůbec špatnou formu! V posledních dvou ligových duelech sebrali čtyři body, nejprve zvládli vyhrát na hřišti Wolverhamptonu 2:0 a následně v Selhurst Parku remizovali s Manchesterem City 0:0. Do čtvrtfinále FA Cupu se dostali poté, co porazili v domácím prostředí Stoke 2:1.
Příjemné nedělní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu ze staré dobré Anglie. Dnes se spolu v rámci čtvrtfinále FA Cupu střetnou Crystal Palace FC s Evertonem FC. Duel by měl začít v 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.


Články odjinud