FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Watford - 8. ledna 2022   16:00

Leicester
Leicester
7' Tielemans  • 25' Maddison  • 55' Barnes  • 85' Albrighton
4:1
(2:1)
Watford
Watford
27' Pedro
Leicester
Alves, Brabroke, Marcal-Madivadua, McAteer, Nelson, Schmeichel, Stolarczyk
Mike Dean
King Power Stadium, Leicester
Watford
Agyakwa, Conteh, Elliot, Forde, Gosling, Kamara, King, Kucka, Sema

To je ode mě vše. U dalších zápasů FA Cupu se těším na počtenou!
Statistiky zápasu

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:11.
Ve drůhé půlil přidali hráči Leicestru další dvě branky. Nejprve zakončil přesně po přihrávce Lookmana a posvěcení videoasistenta Harvey Barnes. V 85. minutě pak dal skóre výslednou podobu po úspěšné dorážce Marc Albrighton. Lišky tak zvládly tento duel poměrem 4:1 a mohou tak dále pomýšlet na obhajobu loňského vítězství.
90+9'
90+9'
Útočnou akci Barnese zatavil praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd.
90+9'
Centr od praporku nebyl přesný. Následně se na druhou stranu vydal Forde, narazil však na Tielemanse.
90+8'
Barnesův centr srazil jeden z obránců Watfordu na rohový kop.
90+7'
K přímému kopu se postavil sám faulovaný hráč. Ten však svojí střelu nasměroval pouze nad branku.
90+6'
Vestergaard na hranici šestnáctky fauloval Cucha, a tak bude mít Watford k dispozici velmi dobrou standardku.
90+5'
Ngakia prokličkoval mezi čtyřmi protihráči, načež vystřelil z hranice vápna. Střela ovšem nebyla přesně umístěna, a tak ji Ward v pohodě zachytil.
90+4'
Ani tentokráte neměla obrana Leicestru s centrem od rohového praporku větší problémy. Následně Cucho poslal k zemi McAteera, a tak Lišky budou rozehrávat v klidu na své polovině.
90+3'
Celá situace se bude opakovat po dobré obranné práci domácích.
90+3'
Nyní budou mít hosté k dispozici rohový kop.
90+2'
Watford nyní vyvíjí větší útočnou aktivitu a snaží se aalespoň o korekci výsledku.
90+2'
Cucho si nabíhal na centr z pravé strany, na míč ale nakonec nedoskočil.
90+1'
Vzhledem k předchozím technickým problémům na domácím stadionu nastavuje rozhodčí ve druhé půli devět minut.
90'
Cucho pelášil směrem dopředu. Vestergaard společně s Coudhurym se ale stačili vrátit včas a o šanci jej připravili.
89'
Alves nabízel balón zleva do volného prostoru, tam ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Leicester se ale přeci jen na míči udrží, jelikož bude zahrávat rohový kop.
88'
McAteer uvede míč do hry poté, co jej hráči Watfordu dostali za autovou čáru.
86'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Lookman, přichází Alves.
85'
Leicester právě vstřelil branku!
Hráči Leicestru nyní rozebrali obranu Watfordu. Barnes přihrál nezištně Lookmanovi, jenž pálil. Bachmann sice tuto ránu parádně vyrazil, avšak na dorážku MARCA ALBRIGHTONA už neměl.
84'
Ndakia chtěl dlouhým nákopem najít Cucha, před ním však byl u míče brankář Ward.
83'
Brunt zkoušel vyslat dopředu McAteera, jeho přihrávka ale skončila pouze v autu.
82'
Tielemans dostal přihrávku od Maddisona, načež po zemi vypálil. Bachmann tento pokus zachytil do svých rukavic.
81'
Morris povalil Albrightona. Hlavní sudí píská útočný faul.
80'
Výborná obranná práce McAteera zastavila útočnou snahu Sršňů. Míč končí v zámezí.
79'
Maddisonův ostrý balón skončil u Lookmana, jenž se jej následně snažil z první umístit za Bachmanna. Netrefil se však přesně, a tak ohrozil spíše diváky sedící za brankou Watfordu.
78'
Postupný útok domácích skončil faulem Fordeho. Lišky tak mají k dispozici standardní situaci z pravé strany.
77'
Nyní Albrighton spadl ve vápně, Mike Dean ale zůstal v klidu a druhou penaltu pro Leicester v dnešním utkání neodpískal.
76'
Albrightnův centr zprava zachytil pouze Sirralta. Následně se k míči dostal Maddison, jenž jej taktéž nabízel do vápna. Volné spoluhráče ale nenašel.
75'
Choudhury si pomohl s Wardem, obránci Leicestru nyní kombinují mezi sebou.
74'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Sissoko, přichází Conteh.
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Forde.
74'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Perez, přichází McAteer.
73'
Watford nyní kombinoval na vlastní polovině. Následná přihrávka dopředu ovšem nebyla přesná. Jeden ze záložníků Leicestru míč dostal do bezpečí.
71'
Joao Pedro nyní zahodil obrovskou příležitost! Po přihrávce Cucha střílel z hranice malého vápna, avšak i díky teči Vestegaarda balón skončil jen na břevně Wardovy branky.
70'
Kucka se snažil vystřelit z hranice šestnáctky, do cesty se mu však postavil Bruńt, jenž jeho pokus odrazil do bezpečí.
68'
Sema se mohl dostat k zakončení, ztroskotal však na domácí obraně. Stejně tak dopadl následně i Cucho.
67'
Juraj Kucka přihrál Ngakiovi, ten však byl následně odstaven Vestergaardem. Míč končí v autu.
66'
Joao Pedro se po chybě Choudhuryho dostal k balónu, avšak následně podklouzl, a tak si mohl obránce Leicestru vzít kulatý předmět zpět.
65'
Mike Dean ještě na hodinkách kontroloval, kolik času bude muset kvůli tomuto výpadku nastavit nad rámec hrací doby, nyní už ale ale míč v pohybu, u nohy jej má Choudhury.
64'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Cleverley, přichází Gosling.
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Tufan, přichází Kucka.
63'
Světla jsou za obrovského aplausu zpět! Můžeme tak pokračovat ve hře.
62'
Diváci skandují, telefony svítí, stadion je ale pořád ponořen do tmy. Hráči se zatím na pažitu rozcvičují a čekají, co bude dál.
60'
Světla na stadionu Leicesteru stále nesvítí, tato prodleva tedy bude nejspíše delšího charakteru.
57'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Fletcher, přichází Sema.
57'
Na King Power Stagium nyní zhasla světla. Fanoušci ihned rozsvítili mobilní telefony, ale to samozřejmě světelnou kulisu na hřišti nenahradí. Hra je tedy nyní pozastavena.
55'
Videorozhodčí verdikt asistenta mění! HARVEY BARNES se v okamžiku Lookmanova pasu v ofsajdovém postavení nenacházel, a Leicester tak vede 3:1! Asistence: Ademola Lookman.
54'
Barnes se po výborné přihrávce dostal ke gólovému zakončení, nicméně praporek asistenta rozhodčího vylétl nahoru. Situaci bude ještě zkoumat VAR.
54'
Domácím nyní přálo štěstí, jelikož Cucho podklouzl v malém vápně a nedostal se tak k zakončení.
53'
Centr se dostal až k Pedrovi, který se ale ocitl zády k brance, a nemohl tak zakončit. Watford ale vystrkuje růžky a snaží se o vyrovnání.
52'
Rána Fletchera byla ztečována nad branku. Hosté budou kopat roh.
52'
Choudhury zablokoval střelu jednoho z hostujících hráčů, načež se chvíli nezvedal ze země. Zdá se ale, že bude v pořádku.
50'
Rychlý brejk Watfordu mohl zakončovat Fletcher. Těsně před zakončením se ale srazil s Vestergaardem, což zapříčinilo jeho pád ve vápně. Fletcher se dožadoval penalty, kterou vššak Mike Dean neodpískal.
50'
S centrem od rohového praporku neměla obrana Watfordu problémy.
49'
Madivadua se po příchodu uvedl první šancí poté, co udělal kličku hned proti dvěma protihráčům. Jeho následná střela byla sražena na rohový kop.
48'
Ward pomohl svým spoluhráčům s rozhehrávkou, musel se však mát na pozoru, jelikož se na něj dotíral Cucho. Domácí brankář situaci zvládl.
47'
Na druhé straně pak chyboval choudhury, čehož mohl využít Tufan. Branku ale přestřelil.
46'
Maddison se po přihrávce Albrightona dostával do šance, Sissoko ovšem zatáhl za záchrannou brzdu včas.
46'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Daley-Campbell, přichází Madivadua.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
Úvodní poločas přinesl tři branky. Poté, co Sirralta poslal k zemi ve vápně Vestergaarda, zařídil vedení Leicestru z penaltového puntíku Youri Tielemans. Svůj náskok Lišky navýšily v 25. minutě, kdy výbornou průnikovou přihrávku Lookmana proměnil James Maddison. Sršni ale okamžitě snížili, a to po hezkém obloučku Joaa Pedra.

Domácí jsou na tom zatím herně lépe. Hráči Watfordu ale nejendnou ukázali, že taktéž umí zaútočit. Mimo gólové situace byla nebezpečná především akce ze samotného závěru první půle, kdy Ward velmi dobrým zákrokem zachránil Leicester od vyrovnání. Uvidíme, jaký obraz hry nám nabídne druhá pětačtyřicetiminutovka.
45+2'
45+2'
Obrovská šance Watfordu! Ngakia prokličkoval do vápna, načež předložil míč Fletcherovi. Ten pálil z první, avšak Ward předvedl vynikající zákrok.
45+1'
Tielemans fauloval na polovině hřiště, čehož si hlavní sudí nemohl nevšimnout.
45+1'
Rozhodčí nastaví v první půli dvě minuty.
45'
Ngakia se pokusil založit rychlý útok, přihrávku ale nedostal k volným spoluhráčům. Na druhé straně se mohl do zajímavé příležitosti dostat Lookman, před nímž však míč schoval do své náruče Bachmann.
44'
Balón se po centru odrazil k Morrisovi, jenž ranou z první trefil před ním stojící obránce.
43'
Hráči Watfordu si ještě s rozhodčím tento verdikt vyřizovali. Nyní však už budou zahrávat standartdní situaci.
41'
Daley-Campbell poslal k zemi Cucha, a může být rád, že za tento počin neobdržel druhou žlutou kartu.
41'
Tielemans si chtěl říct o faul v souboji s Fletcherem, asistent rozhodčího, který měl situaci před očima, ovšem nic nezasignalizoval.
39'
Bachmann musel sprintovat, aby stihl odehrát před dotírajícím Lookmanem. Nakonec to stihl a ještě míč otřel o Lookmana tak, že z toho bude vhazování pro jeho tým.
38'
Na druhé straně si Bachmann bez problému poradil s centrem zprava.
38'
S centrem si obrana domácích poradila. Nakonec balón skončil až ve Wardových rukavicích.
37'
Daley-Campbell poslal nevybíravě k zemi Hgakiu, a tak budou mít hosté k dispozici zajímavou standardku z pravé strany.
36'
Žlutou kartu dostává Daley-Campbell (Leicester City).
36'
Choudhury sice obral Fletchera, následně ovšem nepřesně rozehrál. Watford bude vhazovat.
35'
Cetr Albrightona nebyl vůbec přesný. Velký podíl na tom měl Sirralta, který kapitánovi domácích velice znepříjemňoval práci s míčem.
34'
Nepovedená rozehrávka Sršňů končí ve Wardových rukavicích.
33'
Daley-Campbell nepustil Fletchera do rychlého útoku, balón tak skončil v zámezí. Ward bude rozehrávat od své branky
32'
Albrighton centroval na Barnese, Ngakia ovšem předvedl výbornou obrannou práci. Následný protiútok nevyšel Fletcherovi, jehož o míč obral jeden z domácích beků. Hosté mají k dispozici alespoň autové vhazování.
31'
Sissoko se nyní dostal k míči a poslal jej na Bachmanna, Ten uklidnil hru dlouhým odkopem za autovou čáru.
30'
Domácí kombinují na polovině Watfordu a snaží se vymyslet nejlepší způsob na další proniknutí do šestnáctky.
29'
Útok Leicestru byl zastaven zdviženým praporkem. Lookman se nacházel v ofsajdu..
27'
Watford právě vstřelil branku!
Watford ale okamžitě snižuje! Fletcher posunul míč před sebe, čehož využil JOAO PEDRO, a podobně jako Maddison na druhé straně Maddison, i on se rozhodl Warda přehodit. A podařilo se mu to náramně. Asistence: Ashley Fletcher.
25'
Parádní akce po trase Albrigthon – Lookman – JAMES MADDISON končí druhým gólem Lišek! Druhý jmenovaný poslal výbornou průnikovou přihrávku, načež Maddison obloučkem překonal Bachmanna. Asistence: Ademola Lookman.
24'
Vestegaard se po rohu dostal k hlavičce, kterou ale zamířil nad branku.
24'
Lookmanův průnik překazil Sirralta. Leicester má k dispozici rohový kop.
23'
Sissoko se sanžil proniknout mezi třemi hráči, zastavil jej ale včasným zákrokem Dailey-Campbell.
22'
Barnes se po průniku na levé straně dostal k zakončení, nicméně byl v příliš velkém úhlu, a tak mezi tři tyče nezamířil.
21'
Centr od praporku sice nikoho ve vápně nenašel. Ke střele se následně dostal Sissoko, mířidla ovšem přesně nastavená neměl. Ward jen kontroloval dráhu míče, který mířil vysoko nad.
20'
Barnes ve vápně tak dlouho kličkoval, až o míč přišel. Na druhou stranu se vydal Pedro, kterého však o míč výborně obral Choudhury. Watford má k dispozici roh.
18'
Hra se poněkud kouskuje, byli jsme svědky tří autových vhazování v krátkém čase. Dvě měli na starosti domácí, nyní je řada na hostech.
17'
Tufan se pokoušel zakončit na hranici malého vápna, dostal ale přihrávku na paty, a tak se zkusil akrobatickou vložku. Balón skončil vysoko nad brankou.
16'
Centr na bližší tyč nebyl vůbec přesný. Domácí fotbalisté dostali míč až na obrannou polovinu Sršnů, kde si jej převzal Daniel Bachmann.
15'
Rohový kop si po obranném zákroku jednoho z domácích hráčů vyzkouší také hráči Watfordu.
14'
Ve vápně se na zemi ocitl na zemi Ngakia a reklamoval pokutový kop. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.
13'
Barnes se prosmýkl mezi dvěma beky a chtěl se vydat do šestnáctky, na Sissoka už ale nevyzrál.
12'
Watford se nyní vydal do rychlého protiútoku, který zakončoval Cleverley. Trefil však jen před ním stojícího obránce.
11'
Lookman nabízel míč zleva na Albrightona, tomu však nevyšel krok. Leicester je ale dále v tlaku.
11'
Maddison centroval z pravé strany, obrana hostí si ale poradila.
10'
Sissoko poslal k zemi Tielemanse a může být rád, že od hlavního arbitra nedostal žlutou kartu.
9'
Ward se teď musel mít na pozoru proti nešetrné malé domů. Situaci ale zvládl a odkopl balón do bezpečí.
9'
Útočná akce Watfordu díky dobrému obrannému zákroku Brunta končí za autovou čarou. Brunt to navíc udělal tak šikovně, že vhazovat budou domácí.
7'
YOURI TIELEMAS poslal míč po pravé ruce brankáře Bachama, a akčkoliv ten vystihl směr, na přesně mířenou ránu nedosáhl. Leicester se tak ujímá brzkého vedení.
7'
Míč si bere Youri Tielemans.
6'
Pozor, penalta pro domácí! Sirralta poslal k zemi Vestergaarda a rozhodčí ukázal na puntík!
5'
Lookman se mohl dostat do výborné šance, zavčasu jej ale dostoupil jeden z hostujících obránců. Lišky ale budou zahrávat alespoň rohový kop.
4'
Maddison poslal míč jen do zdi. Následně se ale ke střele dostal Tielemans společně s Bruntem, Bachman ale nakonec situaci zvládl.
3'
Centr Albrightona z pravé strany obrana Watfordu odvrátila. Následně byl ale Lookman faulován na hranici šestnáctky, a Leicester tak bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
2'
Watford se snažil kombinovat na vlastní polovině, rozehrávku jim ovšem překazil jeden z domácích hráčů. Následně si na míč poprvé v tomto utkání sáhl brankář Ward.
1'
Balón se ocitl za autovou čarou, vhazovat bude kapitán domácích Marc Albrighton.
1'
Výkopu se ujali hráči Leicestru, kteří ihned nakopávají míč dopředu.
1'
Hráči obou mužstev už nastoupili na zelený pažit King Power Stadium, utkání za malou chvíli začne!

Leicester City: Ward – Daley-Campbell, Vestergaard, Brunt, Albrighton (C) – Tielemans, Choudhury – Barnes, Maddison, Lookman – Perez
Náhradníci: Alves, Brabroke, Marcal-Madivadua, McAteer, Nelson, Schmeichel, Stolarczyk
Trenér: Brandon Rodgers

Watford FC: Bachmann – Morris, Sirralta, Cathcart, Ngakia – Sissoko (C), Cleverley – Cucho, Tufan, Pedro – Fletcher
Náhradníci: Agyakwa, Conteh, Elliot, Forde, Gosling, Kamara, King, Kucka, Sema
Trenér: Claudio Ranieri

Rozhodčí: Mike Dean.
Situace v Premier League

Leicester se aktuálně nachází na desátém místě s 25 body. Bilance Lišek je v posledních pěti zápasech proměnlivá. Na kontě mají remízu se Southamptonem (2:2), výhru nad Newcastlem (4:0) a Liverpoolem (1:0) a porážku s Aston Villou (1:2) a Manchesterem City.(3:6).

Watford je na tom podstatně hůře, a to jak s postavením v tabulce, tak s aktuální formou. Sršni posbírali v 18 kolech pouhých 13 bodů, a drží se tak na samé hranici sestupového pásma. Na osmnácté Burnley ztrácí přitom jen dva body. V posledních pěti zápasech pak zůstala na jejich kontě čistá nula. Nutno ale podotknout, že ve čtyřech případech narazili na týmy z TOP 6 (Chelsea – 1:2, Manchester City – 1:3, West Ham – 1:4, Tottenham – 0:1). Mrzet je tak především může prohra s Brentfordem (1:2), ačkoliv ten zažívá zatím velmi povedenou sezónu a není radno jej podceňovat.
Loňská cesta turnajem

Jelikož se jedná pro oba týmy o první zápas tohoto ročníku, připomeneme si, jak si vedly v tom minulém.

Cesta Watfordu začala, stejně jako letos, ve třetím kole. Bohužel pro něj zde i skončila, jelikož narazil na Manchester United, kterému podlehl 1:3.

Leicester naopak předvedl fenomenální jízdu. Poté, co ve třetím kole vyřadil Stoke City (4:0), ve čtvrtém Brentford (3:1) a v osmifinále Brighton (1:0), vyzval v souboji nejlepších osmi přemožitele svého dnešního soupeře. Lišky zvítězily 3:1 a postoupily do semifinále, kde je čekal Southampton. Toto utkání bylo dramatičtější, avšak Leicester nakonec díky trefě Kelechiho Iheanacha postoupil do závěrečného boje nejstarši fotbalové soutěže na světě.

Ve Wembley se svšřenci Brandona Rodgerse utkali s londýnskou Chelsea. 63 minut se hrálo bez branek, nicméně poté se k míči dostal Youri Tielemans, jenž jej z dálky napállil přesně do levého horního rohu Kepovy branky. Tato trefa rozhodla o tom, že si Lišky po senzačním vítězství v Premiér League v roce 2015/16 mohly do své sbírky přidat další vzácnou trofej.
Zdravím vás u sledování anglického FA Cupu. Dnes se společně podíváme na souboj mezi týmy Leicester City a Watford FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.