FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Shrewsbury - 9. ledna 2022   15:00

Liverpool
Liverpool
34' Gordon  • 44' Fabinho  • 78' Firmino  • 90+3' Fabinho
4:1
(2:1)
Shrewsbury
Shrewsbury
27' Udoh
Liverpool
Kelleher – Bradley, Konaté, van Dijk (C), Robertson (90+2. Tsimikas) – Fabinho, Morton (90+2. Norris), Dixon-Bonner (64. Firmino) – Gordon (80. Frauendorf), Woltman (46. Minamino), Jones.
Coote – Hopton, Hudson
Anfield Road, Liverpool
52 000 diváků
Shrewsbury
Maroši – Pennington, Ebanks-Landell (C), Nurse – Bennett (88. Daniels), Vela, Davis, Leahy (90+2. Caton), Ogbeta (83. Pierre) – Bowman (82. Bloxham), Udoh (83. Janneh).
Burgoyne – Bloxham, Caton, Cosgrove, Craig, Daniels, Janneh, Pierre, Pyke.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 83 % : 17 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 6:12.
Liverpool nedopustil ve třetím kole FA Cupu žádnou senzaci, byť to na ni v průběhu první půle chvíli vypadalo. Shrewsbury nepouštělo favorita do šancí v 34. minutě se senzačně dostalo do vedení gólem Udoha. Omlazená sestava třetího týmu Premier League se ale rychle zmátořila a po vyrovnání Gordona za pomoci penalty otočila stav na 2:1. Druhá půle už se hrála kompletně na jednu branku, ovšem klid měli Reds až od 78. minuty, kdy slovenského gólmana Marošiho překonal Firmino. Z úplně poslední akce ještě přidal druhou dnešní trefu Fabinho.
90+3'
90+3'
Liverpool právě vstřelil branku!
Po kosmetických změnách v obou sestavách si Liverpool zpříjemnil konec zápasu čtvrtým gólem! Za Firmina nakonec provedl standardku Tsimikas. Pennington nešikovně posunul míč před FABINHA a ten dostal dárek v podobě snadné trefy na 4:1.
90+2'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Tyler Morton, přichází James Norris.
90+2'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
90+2'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Luke Leahy, přichází Charlie Caton.
90+1'
V první ze tří nastavených minut se urodila další standardka. Zprava ji tentokráte zrealizuje Roberto Firmino.
90'
Curtis Jones poskytl centr na zadní tyč, kde vznikl domácí roh. Byl rozehrán na krátko a míč se asi do vápna jen tak nepodívá.
89'
Daniels se ani nestihl rozkoukat a už vyfasoval žlutou kartu za špatně načasovaný skluz. Zezadu ho schytal Andrew Robertson.
88'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Elliott Bennett, přichází Joshua Daniels.
86'
Caoimhin Kelleher nedal míč rychle od nohy. Zbytečně se dostal do problémů, ale nakonec celou situaci před napadajícím Janneh ustál.
85'
Fabinhova kolmice byla neadresná. Malá domů od obránce z ní ale udělala ošemetnou situaci pro Marošiho, který se musel opět proběhnout a zahrát do bezpečí.
84'
Aaron Pierre hned po příchodu zablokoval střelu Firmina. Zmatky ve vápně pokračovaly, do cíle nedoletěl ani pokus MInamina.
83'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Nathanael Ogbeta, přichází Aaron Pierre.
83'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Daniel Udoh, přichází Saikou Janneh.
82'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Ryan Bowman, přichází Tom Bloxham.
81'
Marko Maroši vyběhl z branky. Řítil se k němu čerstvý Frauendorf, a tak raději zakopl míč na tribunu.
80'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Kaide Gordon, přichází Melkamu Frauendorf.
79'
Žlutou kartu dostává Ethan Ebanks-Landell (Shrewsbury Town).
78'
Už je asi hotovo. Robertsonův centr odehrál Ebanks-Landell mimo vápno, do kterého se díky Fabinhovi vrátil Morton. Následovala přihrávka pod sebe a nedůrazná střela Konatého, které pomohla do sítě patička ROBERTA FIRMINA.
77'
Hostům došla trpělivost s nekonečným množstvím přihrávek na několika málo metrech. Byl to Vela, který srovnal se zemí Minamina.
76'
Van Dijk to konečně oživil parádním míčem do křídla. S centrovaným míčem si však obránce George Nurse pohodlně poradil.
75'
Další desítky vteřin, při kterých si Liverpool hraje ve středu pole. Soupeř h Ligue 1 se moc nesnaží presovat.
73'
Udoh obdržel míč od Bowmana. Z vápna ho vrátil zhruba do třetí vlny, kde Velovi sjela střela z třiadvaceti metrů na vnější nárt a Kelleher tak bude jenom vykopávat.
72'
Nathanael Ogbeta zkusil nacentrovat z levé postranní čáry. Marný pokus to nebyl, ale míč skončil v náruči Kellehera.
71'
Liverpoolu chybí nějaký moment překvapení, kterým by hostující obranu vyšachoval. Jistota postupu tak zůstává v nedohlednu.
70'
Ibrahima Konaté v důrazném souboji tělo na tělo přetlačil Udoha a nenechal ho s balonem vyběhnout na útočnou polovinu.
69'
Steve Cotterill nadále důvěřuje své původní základní jedenáctce. Ta je totožná s tou, která v předchozím ligovém koleporazila 1:0 Sheffield Wednesday.
68'
Teď už balon zase rotuje kolem hostujícího pokutového území. odkud byl balon odkopnut zase jenom na van Dijka.
67'
Virgil van Dijk stál přesně tam, kam šla trošku neuvážená přihrávka z levého křídla. Byl to jeden z minima náznaků Shrewsbury po změně stran.
65'
Maroši s tečovanou střelou z dobrých třiceti metrů práci neměl. Stejně tak se nenadřel po promarněném rohu Robertsona.
64'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Elijah Dixon-Bonner, přichází Roberto Firmino.
63'
Liverpool naprosto kontroluje hru. Stále tomu ale chybí třetí gól, který by jistojistě otupil snaživý výkon outsidera.
62'
Josh Vela si dovolil drzou kličku v riskantní lokalitě. Vyšla mu parádně, ale navzdory tomu se akce Shrewsbury nestihla rozvinout.
61'
Curtis Jones potáhl míč otevřeným středem. Zaregistroval volného Gordona, jenže u tohoto sedmnáctiletého mladíka celá akce skončila.
60'
Držení míče: 81 % – 19 %.
59'
Ibrahima Konaté na vlastní pěst vystartoval hluboko na útočnou polovinu, jenže předávka k útočníkům už mu nevyšla.
58'
Jones byl vybízen ke střele z dálky. Levačkou si na ní ale nevěřil a po přehození na pravou nohu už neměl tolik místa.
57'
Probrali se také diváci, kteří i dnes zaplnili Anfield Road vesměs do posledního místečka. Vypadá to na další padesátitisícovou návštěvu.
56'
Nathanael Ogbeta byl přesilou naháněn u postranní čáry, přes kterou mu nakonec balon utekl.
55'
Reds trpělivě obehrávají velmi zatažený jedenáctičlenný blok. Do kolotoče přihrávek se zapojují i stopeři van Dijk a Konaté.
54'
Z covidu vyléčenému Kloppovi by se určitě líbil třetí gól v hostující síti. Do té doby bude mít Shrewsbury stále na dosah přinejmenším vyrovnání.
53'
George Nurse úchvatně dlouhým autem hodil míč do vápna. Klíčové souboje před Kelleherem však domácí zvládli.
52'
Teď už van Dijk nehodlal riskovat a při první příležitosti odpálil balon z předbrankového prostoru do zámezí.
51'
Kelleher měl co dělat s příliš pomalou malou domů od van Dijka. Míč se málem stal majetkem napadajícího soupeře.
50'
Van Dijk měl pod kontrolou náběh Udoha, který pravidelně provádí sprinty za nákopy z obranné poloviny.
48'
Robertson z jedničky vracel přetažený centr před bránu, kde se nachomýtl Elijah Dixon-Bonner, ovšem z bezprostřední blízkosti Marošiho nepokořil.
47'
Caoimhin Kelleher pozorně sledoval trajektorii Bennetta centru a přesvědčivě si ho zastavil v rukavicích.
46'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Max Woltman, přichází Takumi Minamino.
46'
Z poloviny juniorská sestava Liverpoolu soupeře ze třetí ligy od prvních minut přehrávala. Za první půlhodinu však Marošiho ohrozila jen jednou a k překvapení všech inkasovala jako první. V 27. minutě potěšil sektor hostujících fandů Udoh, ovšem ještě do pauzy se domácím povedlo skóre otočit. Gordon srovnal na 1:1 a po ruce ve vápně proměnil penaltu Fabinho.
45+2'
45+2'
Kelleher dlouhý aut vyrazil a pak se musel velmi rychle vrátit na střed brány, kam mířila hlavička Joshe Vely.
45+1'
Bradley rázným skluzem zastavil na levém křídle Leahyho. Nurse se pokusí alespoň o nebezpečný aut do ohně.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Důležitý uklidňující gól pro The Reds! FABINHO ze značky pokutového kopu narval míč ze svého pohledu k levé tyči a těsně před pauzou zařídil domácím barvám vedení.
43'
Van Dijk usiloval o další hlavičku ze standardní situace. Před obličejem mu však Ethan Ebanks-Landell zahrál rukou a je z toho penalta!
42'
Souboj dvou trojek byl po menším váhání ze strany rozhodčího Cootea posouzen jako Leahyho faul na Fabinha.
41'
Bradleyho další centr byl hlavou bránícího fotbalisty okamžitě odpraven pryč z pokutového území.
40'
Davis odkopl balon z nejpalčivějších míst k půlící čáře. Až tam si přišel zahrát domácí gólman Kelleher.
39'
Daniel Udoh se po parádním nákopu stopera řítil sám na Kellehera. Zleva trefil vnější boční síť a až potom byl domávnut další ofsajd.
38'
Exekutorem byl tradičně Andrew Robertson, ale před van Dijkem byl tentokrát centrovaný míč odhlavičkován do klidnějších vod.
37'
Max Woltman získal pro domácí tým výhodu rohového kopu.
36'
Menší déjà vu pro Kloppovu obranu! Opět si neporadila s Leahyho centrem z levé strany, nicméně Bennettův gól hlavou padl z ofsajdu.
34'
Náskok outsidera vydržel sotva sedm minut! Nathanael Ogbeta nezabránil Bradleyho přízemnímu centru. KAIDE GORDON ho dostal přesně na nohu. Přehozením na levačku se zbavil Vely a zblízka vstřelil svůj první gól za A-tým Liverpoolu.
33'
Šťastný střelec Daniel Udoh byl chycen v ofsajdu. Akce hostů skončila ještě dříve, než stačila pořádně vzniknout.
32'
Curtis Jones nechtěl pokračovat v obléhání šestnáctky. Vystřelil zpoza ní, ale míč se vznesl vysoko nad Marošiho bránu.
31'
Rozehrávka nakrátko byla nacvičeným signálem, jenž přerušil zvednutý praporek na znamení Bennettova ofsajdu.
30'
Pod nadšeným kotlem příznivců Shrewsbury Town se chystá první hostující roh. K míči kráčí Elliott Bennett.
29'
Jürgen Klopp se hned zvedl z lavičky a vymýšlí nějaké nové plány. Jeho svěřenci se nyní vyhnali ze hřiště vlastní nepřesností.
27'
Shrewsbury právě vstřelilo branku!
Tak pozor, celek z League 1 se překvapivě ujímá vedení! Začalo to diagonálou na levou stranu k Ogbetovi, který vykonstruoval parádní centr. Konaté ho nezastavil a za ním z malého vápna dopravil balon za bezmocného Kellehera DANIEL UDOH.
25'
První návštěva Shrewsbury v pokutovém území. Zleva letěl míč před bránu, ale tam ho nezachytil žádný z útočících hráčů.
24'
Robertsonův centr doplachtil k van Dijkovi. Stejně jako ve dvacáté minutě Konaté však hlavou zblízka přestřelil.
23'
Josh Vela rychle dostoupil Jonese, jenže si počínal proti fotbalové legislativě a Liverpool bude zleva kopat standardku.
22'
Jones si vyměnil míč s Robertsonem, kterého nakonec nechal odcentrovat, ale stopeři hostů byli opět na svých místech.
21'
Fabinho založil podobně přímočarou akci. Našel Gordona, který si navedl míč na levačku, ale Maroši jej skokem k levé tyči vychytal.
20'
Pennington nakopával z obranné poloviny. Kelleher stihl zasáhnout před rozběhnutým Udohem, který navíc startoval z ofsajdu.
19'
Po ubránění snad pěti autů během minuty si hosté pomohli jen vysvobozujícím odkopem k nohám van Dijka.
18'
Nurse ukopl Gordonovi míč za postranní čáru, odkud jej bude vracet další osmnáctiletý mladík Conor Bradley.
17'
Shrewsbury působí zakřiknutě. Domácí útočný trojzubec s věkovým průměrem něco málo přes osmnáct let je neustále nastěhován před Marošim.
16'
Liverpool od prvních minut dominuje. Oficiální čísla mluví o osmaosmdesáti procentech držení míče.
15'
Bradley zprava obdaroval v pokutovém území Gordona. Ten skončil po souboji s Nursem v kotrmelcích, ale na zisk penalty to nestačilo.
13'
Curtis Jones si obhazoval míč kolem Penningtona, který si v daný okamžik pomohl rukama a obdržel první žlutý trest.
12'
Robertson našel hlavu Konatého, který však nevtěsnal balon z malého vápna pod horní tyčku.
11'
Morton neprostřelil přelidněné pokutové území. Po faulu na Jonese každopádně přichází standardní situace.
10'
Van Dijk dal skvělý pas přes několik desítek metrů Bradlyemu. Ten přidal centr, ale uhlídaný Wotlman neměl klid na jeho převzetí.
9'
Leahy byl u půlící čáry sražen Woltmanem. Odnesla to jeho pravá noha v oblasti kotníku.
8'
Daniel Udoh startoval za nákopem z hloubi pole, ale blíže to k němu přece jenom měl Kelleher.
7'
Andrew Robertson si dnes bude moci užívat podporu ofenzivy. Nyní svým barvám zajistil roh, z něhož opět nic zásadního nebylo.
6'
K potěšení hostujících fandů provedl první výpad Shrewsbury Vela, nicméně to nepodpořil kvalitnějším centrem.
5'
Mortonův pas ze záložní řady skončil u slovenského gólmana ve službách třetiligového outsidera.
4'
K ohrožení Marošiho brány nedošlo, domácí místo toho zacouvali až k irskému brankáři Kelleherovi.
3'
Nurse na křídle nenechal projít Godona. Reds mají k dispozici premiérový rohový kop.
2'
Po nezbytném zakleknutí provedli úvodní výkop domácí, kteří nastupují celí v červeném. Shrewsbury nasadilo žlutomodrou kombinaci dresů.
1'

Liverpool FC: Kelleher – Bradley, Konaté, van Dijk, Robertson – Fabinho, Morton, Dixon-Bonner – Gordon, Woltman, Jones.
Náhradníci: Adrián – Balagizi, Firmino, Fruendorf, Mabaya, Matip, Minamino, Norris, Tsimikas.
Trenér: Jürgen Klopp

Shrewsbury Town: Maroši – Pennington, Ebanks-Landell, Nurse – Bennett, Vela, Davis, Leahy, Ogbeta – Bowman, Udoh.
Náhradníci: Burgoyne – Bloxham, Caton, Cosgrove, Craig, Daniels, Janneh, Pierre, Pyke.
Trenér: Steve Cotterill

Rozhodčí: Coote – Hopton, Hudson.
Shrewsbury Town

Soupeř favorizovaného Liverpoolu se už sedmým rokem potupuje ve třetí nejvyšší soutěži. Minulý ročník zakončil až na sedmnáctém místě a podobnéě si vede také letos. Shrewsbury za poslední čtyři kola posbíralo deset bodů a díky týden staré výhře 1:0 nad Sheffieldem Wednesday okupuje patnáctou pozici. Mezi hlavní ofenzivní zbraně patří třiatřicetiletý útočník Lee Gregory (7+4) a o osm let mladší Daniel Udoh (7+4). Pohárová návštěva Anfield Road není pro Shrewsbury nic nového. Před dvěma lety si zde v FA Cupu zahrálo odvetu šestnáctifinále a po cenné domácí remíze 2:2 prohrálo jen kvůli vlastnímu gólu 0:1.
Liverpool FC

Liverpool si jde proti soupeři ze třetí nejvyšší soutěži spravit chuť po neúplně vydařeném vánočním období. Celek z Anfield Road přišel kvůli covidu o několik hráčů i trenéra Kloppa, jenž druhého ledna nebyl přítomen u remízy 2:2 na hřišti Chelsea. Pro Liverpool to byl už třetí ligový duel v řadě bez vítězství. V Premier League klesl na třetí místo a pravděpodobně přišel o naději na zisk mistrovské trofeje. Do dnešního pohárového utkání tradičně půjde kombinovaná sestava z řad náhradníků a mladých nadějí. Salah, Mané a Keïta, totiž odcestovali na africký kontinentální šampionát. Zranění jsou Elliott, Philips, Origi, Minamino a Alcantara. Covid zase nepustí do hry Alissona, Matipa a Firmina.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třetího kola anglického FA Cupu. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Liverpoolem a Shrewsbury!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.