FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Millwall : Crystal Palace - 8. ledna 2022   13:45

17' Afobe
1:2
(1:0)
Crystal Palace
46' Olise   • 58' Mateta
Millwall
Long – Hutchinson, Pearce (C) (62. Bennett), Cooper – McNamara, B. Mitchell, Saville (50. Kieftenbeld), Malone – Ojo (81. Boateng), Bradshaw (81. Smith) – Afobe (81. Burey).
Taylor – Beswick, Nunn
The Den, Londýn
16 646 diváků
Butland – T. Mitchell, Guéhi, Andersen, Ward (C) – Hughes (81. Milojević), Gallagher, Schlupp (88. Riedewald) – Olise (88. Clyne), Mateta (65. Edouard), Eze (64. Benteke).

Utkání sledovalo 16 646 diváků!
Crystal Palace vyrovnávací brankou Oliseho (nejlepší hráč utkání) hned na začátku druhé postavilo podařený zákla dk otočení nepřiznivého stavu. Ten samý hráč pět minut poté opět trefil tyč, tentokráte bez gólového efektu. O další tři minuty později jen o fous minul levou šibenici branky soupeře. Což ho nemuselo mrzet, jelikož se v padesátéosmé minutě po jehu centru trefil spoluhráč Mateta. Hráči Crystal Palace po vedoucí brance nechali hrát hlavně soupeře, jenže Millwall FC si již žádnou golovou šanci nevypracoval. Do další fáze FA Cupu tak postupuje účastník Premier League Crystal Palace po výhře 2:1! Mejte hezký zbytek dne.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:12.
90+6'
90+5'
Centr zprava posílá svou hlavou pouze do rukavic brankáře Butlanda zakončující Smith.
90+5'
Snaha o útopk Millwallu končí velmi brzy pouze za postranní čárou, navíc na hřišti leží opět Gallagher.
90+4'
Třetí rohový kop pro MIllwall FC, tentokráte z levé strany hřiště.
90+3'
Gallagher se dopustil nedovoleného zákroku před svým pokutovým územím.
90+2'
Bryan Mitchell neuspěl v souboji jeden na jednoho a není z toho nakonec ani rohový kop pro Millwall FC.
90+1'
Sveřepé souboje jsou vedené plnou intenzitou u rohového praporku.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
88'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Nathaniel Clyne.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jeffrey Schlupp, přichází Jairo Riedewald.
86'
Crystal Palace stále pozorně brání své vedení.
84'
Na střílený cnetr nakonec před brankou nedosáhl ani skluzující Boateng.
82'
Žlutou kartu dostává jack Butland (Crystal Palace FC) za zdržováíní hry při rozehrání přímého kopu, kdy nakonec převzal rozehrání přímého kopu po novém kapitánu Milojevićovi. Nebylo zcela jasné komu z těchto dvou hráčů žlutou kartu udělil rozhodčí. Naopak zcela jasné bylo za jaký přečin.
81'
Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Sheyi Ojo, přichází Nana Boateng.
Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Tom Bradshaw, přichází Matt Smith.
Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Benik Afobe, přichází Tyler Burey.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Luka Milojević.
80'
Chystá se hromadné střídání u obou týmů.
79'
Je to tak Mason Bennett si v souboji proti Wardowi pomohl nedovoleně rukama.
78'
Crystal Palace nechávají veškerou aktivitu soupeři a pouze pozorně brání svůj hubený náskok.
77'
Sólové akce hráčů v tmavých dresech jsou předem určené k neúspěchu.
76'
Centr po přímém kopu byl odehrán ze skrumáže před brankou, Millwall však i nadále zůstává i s míčem poblíž púokutovéhho území.
75'
Ward se sice velmi rozčiluje, ale sudí svůj názor, že byl faulován Bennett již určitě nezmění.
74'
Nyní jsou převážně u míče hráči Millwallu, ale zatím si nevytvořili žádnou nebezpečnou situaci vedoucí k vyrovnání.
73'
Po dalším souboji co sudí pustil, vše zpackal Ojo svým nepřesným centrem, který nenašel v pokutovém území nikoho ze svých spoluhráčů.
71'
Hráči Millwall FC se i nadále snaží srdnatě o vyrovnání.
70'
Pronikijací Mc Namara byl ve středovém kruhu sestřelen zezadu vracejícím se Schluppem. A sudí udělal závažnou chybu, když neudělil druhou, žlutou kartu a následně nevyloučil hráče Crystal Palace.
69'
Nepřesný centr Oja končí pouze za koncovou čárou.
67'
Míč hraný na bližší tyč skončil nejprve zablokovaným pokusem a následná střela Conora Gallaghera neměla ty správné parametry.
66'
Rohový kop před aplaudujícím kotlem svých fanoušků bude rozehrávat Crystal Palace.
65'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Edouard.
64'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Christian Benteke.
63'
Dvojnásobné střídání chystá i lavička týmu Crystal Palace.
62'
Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Alex Pearce, přichází Mason Bennett.
61'
Snaha a bojovnost hráčů Millwall FC pomalu, ale jistě začíná přestávat stačit.
60'
Crystal Palace až ve druhém poločase ukazuje naplno svou kvalitu.
58'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Michael Olise opět oklamal bránícího Jake Cooper a přesným centrem přesně našel před brankou JEANA-PHILIPPE MATETU a ten dokonává úspěěný obrat – 1:2!
57'
Lacinou ztrátu míče před pokutovým územím proti třem má na svědomí Billy Mitchell a soupeř kvapí do rychlého brejku do rozhozené obrany soupeře.
56'
Žlutou kartu dostává Billy Mitchell (Millwall FC) za faul.
55'
Mitchell to přehnal s důrazem v souboji a bude prvním hráčem Millwallu potrestaným žlutou kartou.
54'
Výborný zápas hraje útočník Crystal Palace Michael Olise a jeho další, nebezpečný pokus z jeho kopačky jen o centimetry minul levou šibenici!
52'
Crystal Palace zatím zcela jasně patří úvod druhého poločasu, který přinesl mimo jiné také zalsoužené vyrovnání skóre.
51'
A další dnešní zvonkohru má na svědomí Michale Olise, který pravačkou trefuje opět levou tyč, ale tentokrát se míč odrazil jinak, než by si hráč Crystalů Palace sám přál!
50'
Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází George Saville, přichází Maikel Kieftenbeld.
49'
Domácí tým musí udělat vynucenou změnu ve svém kádru kvůli zranění.
48'
Vyrovnávací branka přinese nový náboj tomuto již tak zajímavému střetnutí.
46'
Parádní vstup do druhé půle! Kombinace po zemi se ukázala býti jako velmi účinná, navíc Gallagher velmi dobře uvolnil spoluhráče na pravé straně MICHAELA OLISEHO, který se zbavil obránce a svou střelu otřel o vzdálenější tyč se správným odrazem do sítě – 1:1!
46'

Fauly: 7:4
Velmi zajímavou podívanou v malém londýnském derby nabídlo měření sil mezi druholigovým Millwall FC a soupeřem z nejvyšší soutěže v podobě Crystal Palace. Již ve druhé minutě po centru z rohu zazvonilo břevno branky, kterou stráží Butland. Po obrovské chybě v obraně se snadno v sedmnácté minutě prosadil Afobe. Crystal Palace dalo o sobě vědět ve dvacáté páté minutě, kdy pěknou střelu Schluppa vyrazil brankář Long. Druhý poločas začne cca ve 14:50 hodin.
45+3'
45+2'
Tvrdým faulem se poblíž pokutového území prezentoval hostující hráč.
45+1'
Saville šel velmi hloupě do souboje v pokutovém území proti Ezemu zezadu, ale opravdu hrál první míč a sudí nařizuje správně pouze rohový kop.
45'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
44'
Perfektně poziční hrou doprovodil míč od soupeře za koncovou čáru obránce Jake Coopper, aniž by atakující Olise měl sebemenší možnost se k němu nějak dostat.
43'
Ojo si posunul míč mezi dva protihráče, ale odpískání faulu na svou osobu se nedočkal.
42'
V obraně Crystal Palace to dnes pořádně skřípe, soupeř toho využil zatím pouze jednou.
41'
Po faulu u levé postranní čáry púosílá z přímého kopu přetažený centr až za koncovou čáru Gallagher.
40'
Po centru z přímého kopu a prodloužení ve hlavičkovém souboji se hráči Millwallu ocitli v ofsajdové pozici.
38'
Nepěkným faulem se prezentoval Guéhi na pronikajícího Oja podél postranní čáry.
37'
Tlak Crystal Palace sice sílí, ale zatím je jdosti alový což potvrdil nepřesný centr Oliseho.
36'
Na poslední chvíli zasáhla velmi účinně na hranici pokutového území obrana Crystal Palace.
35'
Conor Gallagher pohotovou střelou pravačkou posílá míč pouze těsně vedle levé tyče.
33'
Trenér Patrick Vieira se vehementně rozčiloval a gestikuloval načež si vysloužil ústní diskuzi s rozhodčím Taylorem.
32'
Tato pasáž hry zatím do mírného tlaku dostává hráče Crystal Palace.
31'
Následně se brankář Long prezentoval velmi nepovedeným výkopem.
30'
Pas Warda po zemi zapříčinil velké nedorozumění mezi obranou a brankářem Longem – rohový kop pro Crystal Palace.
29'
Hlavní rozhodčí ve vášnivé diskusi s Wardem a Malonem po odpískání faulu ve prospěch Crystal Palace.
28'
Odvrácený míč si našel daleko od branky Sheyi Ojo a jeho dalekonosný pokus nalezl připraveného brankáře Butlanda.
27'
Millwall FC srovnává statistiku rohů na 2:2.
26'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Schlupp (Crystal Palace FC) po odpískaném faulu za protesty.
26'
Následný rohový kop domácí obrana pečlivě uhlídala.
25'
Střelu Jeffreyho Schluppa parádním zásahem vytěsnil nad břevno fámozně brankář Long – rohový kop pro Crystal Palace!
24'
Crystal Palace opět pouze kombinuje ve středu hrací plochy.
23'
Ve vzdušném souboji byli lepší hráči Millwallu, ale v jednom ze soubojů viděl hlavní rozhodčí faul Benika Afobeho.
22'
Centr Gallaghera z přímého kopu byl odvrácen a následná střela jeho spoluhráče končí mimo branku soupeře.
20'
Millwall FC skvěle vyšel úvod utkání a po zásluze vede 1:0 nd favorizovaným soupeřem z nejvyšší soutěže.
19'
Po autovém vhazování nepříliš důrazný pokus končí pouze v rukavicích brankáře Butlanda.
17'
Millwall právě vstřelil branku!
Neskutečný zkrat hostí, když dvě zbytečné přihrávky skončili až u brankáře Butlanad, a který ve snaze udělat kličku atakujícímu soupeři daroval míč BENIKOVI AFOBEMU a ten ho velmi sníze dopravil pohodlně až za brankovou čáru – 1:0!
16'
Odpískaný ofsajd přerušil další útiočné snažení týmu z Premier League.
15'
Rohový kop také pro Crystal Palace, který byl rozehrán nečekaně pouze nakrátko.
14'
Držení míče zatím vyznívá velmi zajímavě až nečekaně Millwall 30% ku 70% Crystal Palace.
13'
Hostující Tyrick Mitchell se prezentoval skvělou defenzivní prací a zastavil útok Millwallu podél postranní čáry.
12'
Zranění mu způsobil zásahem rukou v oblasti obočí George Saville a ošetřování stále pokračuje.
10'
Přímo na hrací ploše je sešívání tržná rána Conorovi Gallagherovi, kterou utržil ve vzdušném souboji.
9'
Kombinace na malém prostoru po zemi nedělá problémy ani hráčům z druhé nejvyšší soutěže.
8'
Po rozehrání akce z přímého kopu po levé straně následovalo pouze nepřesné zakončení mimo tři tyče branky Crystal Palace.
7'
Přímý kop Millwallu na útočné polovině hřiště.
6'
Crystal Palace se kombinací kolem středového kruhu snaží převzít vůdčí roli v tomto utkání zatím od aktivnějšího soupeře.
5'
Centr Scotta Maloneho marně hledal původního adresáta v podobě hrotového útočníka Toma Bradshawa.
4'
Úvod utkání se hraje opravdu ve svižném tempu.
3'
Dlouhý nákop na pravé straně končí pouze mimo postranní čáru a k míči se, tak dostávají hráči Crystal Palace.
2'
První roh domácích byl tak výtečně zatočen, že skončil přímo na břevně branky, kterou stráží Butland!
1'
Hráči Crystal Palace před utkáním poklekli, Hráči Milwall FC, jenž mají hodně radikální fanoušky nikoliv po již z minula špatné zkušenosti nechtějí opakovat stejnou chybu.
V tmavých dresech nastoupí Millwall FC, Crystal Palace nastoupí v půlených dresech světle modré barvy s bílou.

Millwall FC: Long – Hutchinson, Pearce (C), Cooper – McNamara, Mitchell, Saville, Malone – Ojo, Bradshaw – Afobe.
Náhradníci: Bialkowski – Evans, Topalloj, Kieftenbeld, Burey, Lovelace, Boateng, Smith, Bennett.
Trenér: Gary Rowett

Crystal Palace FC: Butland – T. Mitchell, Guéhi, Andersen, Ward (C) – Hughes, Gallagher, Schlupp – Olise, Mateta, Eze.
Náhradníci: Mathews – Clyne, Kelly, Rak-Sakyi, Wells-Morrison, Milivojević, Riedewald, Benteke, Edouard.
Trenér: Patrick Vieira

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Millwall FC (11) hraje též ve středu tabulky ve své lize – druhá anglická liga. Millwall po Vánocích neprve uspěl na hřišti desátého Coventry 1:0, aby následně podlehlo na hřišti Bristol City 2:3, který se v tabulce nachází až na patnácté pozici.
Crystal Palace (11) se zatím pohybuje v klidném středu nejvyšší soutěže. Crystal Palace po Vánocích nejdříve podlehlo Tottenhamu 0:3. Následně stejným výsledkem porazilo Norwich. V novoročním utkání Crystal Palace neuspělo v dalším derby proti West Hamu 2:3.
Ve třetím kole FA Cupu se střetnou v londýnském derby druholigový Millwall FC proti týmu z Premier League Crystal Palace. Pro oba soupeře jde o první zápis v FA Cupu v tomto ročníku.

Vzájemná utkání: 2012/13

Millwall – Crystal Palace 0:0

Crystal Palace – Millwall 2:2

Přípravné utkání hráno během září 2020 skončilo lépe pro Crystal Palace 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.