FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Brighton - 8. ledna 2022   16:00

1:2
(0:0)
Brighton
Brighton
81' Moder   • 98' Maupay
West Brom
Button – Kipré, Bartley, Townsend – Livermore (C), Reach – Furlong, Phillips (64. Diangana), Grant (79. Fellows), Gardner-Hickman (68. Ashworth) – Robinson (79. Taylor).
Palmer, Taylor, Ashworth. Castro, Fellows, Tulloch, Diangana, Hugill, Cleary.
Jones – Cann, Meredith
The Hawthorns, West Bromwich
Brighton
Scherpen – Burn, Duffy, Offiah (55. Cucurella) – Veltman (76. Ferguson), Mwepu (28. Mac Allister), March, Gross, Alzate (76. Moder) – Welbeck (56. Trossard), Maupay.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 1:6. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 11:11.
Konec zápasu se už nesl v hodně lehkém duchu, jelikož ani jeden z týmů nikam nespěchal. O osudu tak rozhodlo první prodloužení, ve kterém se trefil Neal Maupay, který korunoval svůj výkon rozhodující brankou. Postupujícím do dalšího kola tak je favorit dnešního zápasu – Brighton & Hove Albion FC.
120+1'
120'
Nastavovat se bude ještě jedna minutka!
118'
Brighton ještě vybojoval další rohový kop, jenže z toho dnes není nebezpečný ani jeden celek.
117'
Hostující hráč vystihl úmysl svého soupeře, a tak získal míč už na polovině hřiště. Troufnu si říct, že o postupujícím do dalšího kola je dnes rozhodnuto.
116'
Ferguson to zkusil z hodně nepřipravené pozice. To bylo vidět i na střele, která mu absolutně nesedla a domácí brankář se mohl po míči jen ohlédnout.
115'
Nakonec to Brighton zkusil po pravé straně, když poslal přízemní pas do vápna. Tam byl ale připravený Button, který byl na zemi včas a balón sebral.
114'
Hostující hráči drží v pohodě balón na svých kopačkách. Sice jsou s ním hodně daleko od brány, ale to jim nemusí moc vadit. Přece jen vedou o gól.
112'
Z opakovaných záběrů bylo vidět, že to byla spíše smůla. jeden z hostí totiž spadl, jenže nohu tam měl i právě hráč domácích, kterému se tam noha trochu zkroutila.
111'
Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na zemi a je k němu okamžitě volán lékařský tým...
110'
Brighton vybojoval do svých statistik další rohový kop. Ty mu zatím dnes moc nejde, změní se to?
109'
Fotbalisté ve žlutých dresech se nadále drží na balónu. Tentokrát to chtěli zkusit z levé strany centr, avšak ten byl hodně krátký a celkově nepovedený.
108'
Brighton se dostal znovu do střelecké pozice, avšak míč byl zastaven domácími obránci.
107'
Diangana se samozřejmě ještě vydal napadat hostujícího gólmana, ale ten si na něj počkal a míč sebral. Následně poslal dlouhou přihrávku na své spoluhráče.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Je za námi první poločas prodloužení, po kterém už vede domácí favorit o jednu branku. O tu se postaral Neal Maupay, když umístil svou střelu přesně k tyčce. Vypadá to, že domácí už nebudou mít dostatek sil na otočení stavu.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Nastavovat se bude jedna minuta.
104'
Brighton sice dal další branku, jenže ta mu není uznána! Moder doslova nastřelil Fergusona, jenže ten se nacházel v ofsajdovém postavení, a tak je to stále o gól!
103'
Zajímavá možnost přímého kopu pro hosty. Ten na sebe nakonec vzal Mac Allister, avšak jeho pokus do pravé strany brány Button bez problémů chytá.
102'
Žlutou kartu dostává Reach (West Bromwich Albion).
101'
Nyní už to vypadá celkem jednoznačně! Brighton otočil stav zápasu, navíc má o jednoho muže v poli navíc. Domácí už nevypadají, že mají ještě dost sil.
99'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Livermore, přichází Cleary.
98'
Brighton právě vstřelil branku!
Hosté jsou nyní blízko k postupu, jelikož otáčejí stav zápasu! NEAL MAUPAY dostal přihrávku kousek od penaltového puntíku a svou střelu umístil přesně k pravé tyči! Maupay si za dnešní výkon rozhodně branku zasloužil.
97'
Žlutou kartu dostává Townsend (West Bromwich Albion).
97'
Hosté vybojovali standardní situaci, ale s tou si obrana domácích poradila. Přesto následovala střela z pravé strany, ovšem ta mířila přesně doprostřed.
96'
Brighton se ale také v druhém poločase ještě nijak neprosadil. Sice drží míč více na svých kopačkách, ale od brány Buttona je s ním hodně daleko.
94'
Je rozhodně sympatické, že i domácí fotbalisté se ještě snaží útočit. Jejich akce ale končí ještě před vápnem.
93'
Trossard vyslal dlouhý centr na zadní tyč, odkud spoluhráč míč vracel do ohně. Vypadalo to na domácí straně na ruku, ale penalta se ani tentokrát nepíská.
92'
Tak už nám začalo i první prodloužení. Brighton samozřejmě pokračuje v přesilové hře, tak uvidíme, jestli toho využije k otočení stavu zápasu a postupu.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Nakonec jsme v druhém poločase viděli dvě branky. O tu první se postarali domácí, když Robinson po třech minutách otevřel skóre. Brighton následně tlačil svého soupeře a povedlo se mu srovnat. Pomohlo mu i to, že domácí hrají od 69. jen v deseti poté, co Kipré dostal druhou žlutou. Hostům se nakonec povedlo srovnat, když se trefil střídající Jakub Moder.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+5'
West Bromwich Albion vybojoval ještě rohový kop, ale pro centr si nejvýše vyskočil Scherpen.
90+3'
Tohle je dobře pro domácí celek, který je nyní schopen držet míč na útočné polovině, daleko od své brány.
90+2'
Mac Allister to ale nyní trochu uspěchal. Zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, jenže trefil prostor středu brány, kde v pohodě zasahuje gólman domácích.
90+1'
Po rohovém kopu se sice dostali k míči domácí, ale překonat obranu hostů se jim nepovedlo. Ti tak znovu kombinují nedaleko soupeřovy brány a jsou na dostřel.
90'
Nastavovat se bude ještě pět minut!
89'
Mohlo být rozhodnuto! Hostující hráč totiž napřáhl k parádní střele po zemi z nějakých dvaceti metrů, ale Button se stihl ke své tyči natáhnout včas a vyrazil míč na rohový kop!
88'
Brighton nyní vlétl do hodně rozhozené obrany domácího celku, ale přihrávku na druhou tyč byla moc dlouhá! Jinak by to byla střela do prázdné.
87'
Centr z rohového kopu byl ale hodně přetažený, tam nikdo z hráčů jednoduše nemohl dosáhnout. Následně se navíc vkradla nepřesnost k hostům.
86'
Hosté to nyní parádně vykombinovali až někam na penaltu, ale rána odtud byla sražena mimo bránu.
85'
Do konce základní hrací doby chybí posledních pět minut! Button samozřejmě s rozehrávkou nespěchá. Následně odpálil míč jen co nejdále.
84'
Výhodou Brightonu je samozřejmě značná. Mají o jednoho muže v poli navíc a Ferguson mířil před několika okamžiky patičkou jen těsně nad bránu.
83'
No, nyní to vypadá, že se dočkáme prodloužení! Hosté jsou ovšem nadále hodně aktivní a budou chtít rozhodnout dnešní duel ještě v základní hrací době.
81'
Jenže hostům to vůbec nemuselo vadit, jelikož je srovnáno! Velmi rychlá akce, když nakonec se k míči dostal JAKUB MODER, jehož bomba skončila nechytatelně v síti.
81'
Brighton bude muset začít s ofenzivou od brankáře, kam se po napadání domácích dostal míč.
79'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Grant, přichází Fellows.

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Robinson, přichází Taylor.
78'
Přesto se hráči v pruhovaných dresech ještě sem tam pokusí o nějakou útočnou akci. Centr z pravé strany ovšem správného adresáta nedokázal najít.
77'
A do konce základní hrací doby nám chybí nějakých třináct minut! Domácí tým čeká hodně těžká šichta... Hraje v deseti, navíc hosté dost prostřídali.
76'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Veltman, přichází Ferguson.

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alzate, přichází Moder.
74'
A asi není překvapením, že West Brom s rozehrávkou nijak nespěchal. Nakonec si jí vzal na starosti Button, ale ten poslal balón až za bránu Scherpena.
73'
Burn se vydal napadat na útočnou polovinu, ale jen fauloval. Domácí tak mají chvilku času na oddych.
72'
Nejspíše škoda, že se do toho March neopřel z voleje! Takto se k němu stihli soupeři stáhnout, navíc právě od hráče hostí šel míč mimo hrací plochu.
71'
Navíc mohlo být rovnou po centru vyrovnáno! Na skvělý oblouček si totiž naskočil hostující hráč, ovšem ten poslal balón těsně nad horní tyč!
69'
A budeme tu mít drama jako hrom, jelikož domácí budou dohrávat v deseti lidech! Kipré totiž popostrčil jednoho ze soupeřů, který běžel za míčem po pravé straně. Rozhodčí mu za tento zákrok udělil žlutou kartu, která pro něj byla během několika sekund již druhou a Kipré tak dnes dohrál!
68'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Gardner-Hickman, přichází Ashworth.
67'
Žlutou kartu dostává Kipre (West Bromwich Albion).
66'
Jenže ten znovu končí neúspěchem. Hostům je znovu odpískaný ofsajd, a tak bude Scherpen odkopávat.
65'
Maupay dnes schytal již hodně ran, nyní dostal nepříjemně někam do beder. Píská se na něj tak další faul a Brighton může rozjet postupný útok.
64'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Phillips, přichází Diangana.
63'
Na druhé straně jsme viděli rohový kop. Hodně dobrý centr přišel od rohového praporku, avšak osamocený hráč na penaltě na něj o kousek nedoskočil.
62'
Fotbalisté v pruhovaných dresech se snažili ještě kombinovat nedaleko brány hostů. Prudké přihrávky jim však dělaly potíže, nakonec rovnou přišli o míč.
61'
West Bromwich vybojoval standardní situaci na útočné polovině, ale centr do největšího chumlu se stal kořistí jednoho z hráčů soupeřova týmu.
60'
Už je za námi hodina hry dnešního duelu! Hned po třech minutách druhého poločasu jsme se dočkali branky, a tak jsou ve vedení domácí hráči.
59'
Tentokrát zastavil hosty v útočném rozletu ofsajd. V tom se ocitl Maupay, a tak je pískáno.
58'
Fotbalisté ve žlutých dresech obklopují velké vápno domácího celku. Díky šťastnému odrazu se dosrali až do něj, ale přízemní centr nenašel místo určení.
56'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Welbeck, přichází Trossard.
56'
Offiah nebude schopen pokračovat ve hře, pro hostujícího trenéra je to dnes již druhé nucené střídání!
55'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Offiah, přichází Cucurella.
54'
Nyní zde máme další ošetřování hostujícího hráče, vypadá to na kotník či lýtko.
53'
Maupay reklamoval u rozhodčího, že hosté by měli zahrávat rohový kop. Ten byl ovšem jiného názoru, a tak Scherpen bude odkopávat od své brány.
52'
Brighton se snaží ihned smazat svou ztrátu, jenže defenziva West Bromu ho zatím k ničemu nepouští.
51'
A vypadá to, že domácí tým se bude spoléhat hlavně na rychlé brejky. Phillips se hnal za další dlouhou přihrávkou, avšak míč rychleji opustil hrací plochu.
50'
Tak to byl hodně rychlý start v podání domácího celku. Útokem sice začali druhou půli hostující fotbalisté, avšak ti nyní budou muset dotahovat manko.
48'
West Brom právě vstřelil branku!
A první branka padla jako blesk z čistého nebe! Domácí rychle vhodili aut a rázem vznikl rychlý protiútok. Ahearne-Grant táhl celou akci a v ideální pozici posunul míč na CALLUMA ROBINSONA, který měl před sebou prázdnou bránu a poslal domácí tým do vedení!
47'
A už je před námi i druhý poločas dnešního duelu! Dočkáme se konečně nějaké branky?
46'
Je za námi první poločas anglického FA Cupu, ve kterém jsme nakonec branku neviděli. K vidění byly především dvě velké šance, obě měl hostující celek. Dvakrát se však zaskvěl Button, který tak drží svůj tým nad vodou. Co se týče obrazu hry, tak chvilku tahá za delší konec jeden tým, chvilku ten druhý. Tak snad se brzy dočkáme nějakého gólu.

Další poločas začne přibližně v 17:05.
45+3'
45+2'
Další velká šance na domácí straně! Po odrazu míče pelášil Maupay ze strany sám na gólmana. Chtěl ho propálit technickou střelou, ale Button jeho pokus vyrazil na rohový kop!
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty!
45'
Ke konci poločasu mohli zahrát rohový kop také hosté, ale branku nijak neohrozili.
44'
Více rohových kopů mají na svém kontě dnes domácí, avšak ti z nich nedokázali nijak zahrozit. Naopak nyní mohou dopředu mířit hostující hráči.
43'
Střely na branku: 3 – 3!
42'
Maupay je ovšem v pořádku a po krátkém ošetřování se bude moci vrátit zpět do hry.
41'
Maupay schytal ostrý souboj, navíc dostal někam na kotníky. Právě on byl už navíc dnes ošetřován. Livermore navíc za svůj zákrok vidí první žlutou kartu.
40'
Jinak je celkem pozitivní, že rozhodčí dnes celkem hru pouští. Na durhou stranu nevidíme nijak ostré souboje.
39'
Tentokrát se s tím hostující obránce nepáral a prostě odpálil míč daleko od své brány. Maupay se jej ještě snažil zpracovat, ale nakonec se ocitl na zemi.
38'
Po delší době jsme viděli útočnou akci hostů. Burn byl ovšem dobře bráněn, navíc právě od něj se míč odrazil mimo hrací plochu. Odkud pro Buttona.
37'
Welbeck se nejspíše dostal s míčem na hranici vápna, odkud chtěl vyslat tvrdou ránu. Napřáhl se sice statečně, jenže následně trefil soupeře před sebou.
36'
Další ztráta hostů a rychlá akce domácích! Po dobré kombinaci se dostal ke střele Livermore, jenže jemu stihl vpadnout do střely jeden z obránců.
35'
Do konce první půle nám chybí posledních deset minut, dočkáme se ještě nějaké branky? U míče je po několika sekundách znovu hostující gólman.
34'
Scherpen nyní pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, ale ti se nyní nemohou dostat přes půlku hřiště.
33'
Fotbalisté ve žlutých dresech se rozhodli znovu pro postupnou kombinaci, ale ta se jim nedaří.
32'
West Bromwich se sice prezentoval nepřesným pasem na hranici vápně, ale jeden z hostujících hráčů nezastavil svůj pohyb a daroval domácím roh.
30'
A je zde další ošetřování hostujícího hráče. Mohl za to souboj na polovině hřiště, ale tentokrát to vypadá, že trenér Brightonu nebude muset střídat.
29'
Domácí konečně mohli rozehrát rohový kop. Viděli jsme krátkou rozehrávku, načež přišel přízemní centr. Míč ale nakonec skončil mimo hrací plochu.
28'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Mwepu, přichází Mac Allister.
27'
Vypadá to, že tím hráčem je Mwepu a problém má se zadním stehenním svalem. Navíc to vypadá, že dohrál! Naopak do hry se připravuje Mac Allister.
26'
West Bromwich Albion se po delší době dočkal rohového kopu. Nyní se ale nehraje, jelikož jeden z hostujících hráčů je nyní ošetřovaný. Nevypadá to s ním dobře.
25'
Už je za námi dvacet pět minut hry a branky jsme se stále nedočkali. Velkou šanci měli hlavně hostující fotbalisté, ale ti ve velké šanci neuspěli.
24'
Po delší době se mohou dopředu podívat také domácí fotbalisté. Jeden z nich byl navíc faulovaný na polovině hřiště, a tak domácí mohou rozehrát v klidu.
23'
Fotbalisté ve žlutých dresech několik minut zavírali svého soupeře okolo vápna, ale úspěšní nebyli.
22'
Hosté mohli pokračovat v tlaku, tentokrát měli k dispozici rohový kop. Viděli jsme zajímavý centr na hranici vápna, ale tam došlo ke špatnému zpracování.
21'
A o několik sekund pálil ještě March! Ten dostal přihrávku na pravou stranu vápna, ale nepřekonal obětavého soupeře, který do jeho rány vpadl.
19'
Tohle už byla první gólová možnost! Welbeck si naběhl na fantastický pas a nikdo z obránců jej nedokázal zastavit. Mohl ještě přihrávat na pravou stranu, ale rozhodl se pro oblouček, který Button zastavil!
18'
Hosté se snažili vykombinovat s míčem, ale vymstilo se jim to. Robinson následně poslal míč před bránu, ale Scherpen jeho skákavý pokus bez potíží chytá.
17'
Hra se v posledních momentech odehrávala právě okolo poloviny hřiště. Měla následovat daleká přihrávka, ovšem míč skončil mimo hrací plochu.
16'
Reach si vzal na starosti autové vhazování na obranné polovině. Domácí sice byli následně aktivně napadání, ovšem dokázali se dostat alespoň na půlku.
15'
Jeden z hráčů West Bromu se dokázala individuální akcí po pravé straně dostat až do velkého vápna. Tam byl však zastaven rovnou dvojicí soupeřů.
14'
Ve hře zatím vidíme celkem značné nepřesnosti. O jednu z nich se postarali hosté, když Maupay nezastavil míč na hrací ploše. Je z toho aut pro domácí.
13'
Na druhé straně přispěchali s rychlou akcí také domácí, ale přihrávku mezi obránce zastavil jeden z hostí. Jinak z toho byla rozhodně gólová možnost!
12'
March si vzal na starost centr, který směřoval na zadní tyč. Mwepu ovšem vyskočil o něco dříve, a tak následně nedokázal balón vrátit do nebezpečného prostoru.
11'
Maupay byl při své průniku podkopnut a vybojoval pro svůj celek celkem zajímavou standardní situaci.
10'
Je za námi prvních deset minut, ve kterých se toho zatím moc nestalo. Aktivnější je domácí celek, ale Scherpen zatím zasahovat nijak nemusel.
9'
March zvedl svou nohu hodně vysoko a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu. Jinak se ale dnes zatím hraje hodně opatrně.
7'
Burn ukázal skvělý odhad, a tak sebral balón soupeřům ještě na útoční polovině. S týmem se na balónu ovšem dlouho neudrželi a musí se vrátit do obrany.
6'
Na druhé straně se po chvíli potkal s míčem Button, který mohl rychle rozehrát. Tentokrát se však fotbalisté s pruhovanými dresy ke střele nedostali.
5'
Jeden z domácích hráčů to zkusil ranou ze střední vzdálenosti. Sice vyslal slušný projektil, ale pokus mu sjel po nártu, a tak míč skončil vysoko nad.
4'
Po několika okamžicích se hosté přesunuli na pravou stranu, avšak ani odsud se před bránu nedostali. Dopředu tak zase mohou mířit hráči West Bromwiche.
3'
Do první akce se dostali také fotbalisté Brihtonu. Snaží se zatím operovat na levé straně, ale tam byla obrana domácího celku úplně neprostupná.
2'
A hned po několika sekundách jsme se dočkali první šance! Phillips posílal přízemní pas před bránu, ovšem gólman Brightonu byl na zemi včas.
1'
A dnešní utkáním nám právě odstartovalo! Favoritem jsou hosté, potvrdí tuto roli? Domácí hrají v pruhovaných dresech, hosté zvolili žlutou barvu.
1'

West Bromwich Albion: Button – Kipre, Bartley, Townsend – Livermore (C), Reach – Furlong, Philips, Grant, Gardner-Hickman – Robinson.
Náhradníci: Palmer, Taylor, Ashworth. Castro, Fellows, Tulloch, Diangana, Hugill, Cleary.
Trenér: Valérien Ismaël.

Brighton & Hove Albion FC: Scherpen – Burn, Duffy, Offiah – Veltman, Mwepu, March, Gross, Alzate – Welbeck, Maupay.
Náhradníci: Sanchez, Cucurella, Mac Allister, Trossard, Moder, Roberts, Leonard, Turns, Ferguson.
Trenér: Graham Potter.

Rozhodčí: Jones – Cann, Meredith.
Fotbalisté domácího klubu West Bromwich Albion v uplynulém ročníku opustili elitu, v probíhající sezoně tak bojují v Championship. V tabulce druhé nejvyšší anglické soutěže jsou na čtvrté pozici, která WBA zajišťuje účast v play-off. Na přímé postupové příčky (1. a 2. místo) ztrácí v tuto chvíli jen čtyři body.

Poslední tři zápasy ovšem mužstvu, kterému z pozice manažera šéfuje někdejší francouzský záložník Valérien Ismaël, nevyšly. West Brom remizoval s Barnsley i s Cardiffem a zároveň podlehl jasně poslednímu Derby.

Spraví si chuť v FA Cupu?
Hostující Brighton & Hove Albion FC od roku 2017 nepřetržitě působí v anglické nejvyšší soutěži. V aktuálním ročníku mu patří solidní devátá pozice s pouhým čtyřbodovým odstupem například na slavný Manchester United, který figuruje na sedmé příčce.

Celek pod vedením trenéra Grahama Pottera od Vánoc ještě neprohrál – doma si poradil s Brentfordem, remizoval na půdě Chelsea a zvítězil na půdě Evertonu!

Naváže na povedené výsledky také ve FA Cupu?
Ve třetím kole FA Cupu se proti sobě postaví West Bromwich Albion a Brighton & Hove Albion FC. Pojďme si ve stručnosti představit oba celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.