FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Slovácko - 21. dubna 2019   17:00

Liberec
45+2' Kozák  • 77' Kozák  • 90+2' Kozák
3:2
(1:0)
Slovácko
70' J. Krejčí   • 79' V. Daníček  (Havlík)

Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Malinský (83. Musa), Potočný, Pešek (61. Mara) – Kozák.
Knobloch – Pázler, Musa, Mara, Fukala, Nešický, Vukliševič.
REJŽEK – Kotalík, Pečenka
Stadion U Nisy, Liberec
4754 diváků
Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – V. Daníček (C) – Jaroslav Diviš, Sadílek (46. Havlík), Janošek (46. Harba), Navrátil (82. Kalabiška) – Zajíc.
Daněk – Franič, Harba, Šimko, Kalabiška, Havlík, Hološko.

SESTŘIH: Liberec - Slovácko 3:2. Hattrickem z penalt rozhodl Kozák

Tak nakonec to byl nezapomenutelný fotbalový zážitek! První poločas kromě penalty mnoho zajímavého nepřinesl, zato druhá půle, to bylo něco jiného! Nejprve Slovácko srovnalo na 1:1 po standardní situaci. O deset minut později proměnil Kozák druhou penaltu. Vzápětí ale Slovácko srovnalo opět z přímého kopu. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, zahrál ve vápně rukou jeden z hráčů Slovácka a sudí Rejžek se nerozpakoval a ukázal na puntík potřetí! Libor Kozák se opět nemýlil a v 92. minutě uzavřel nevídaný penaltový hattrick! Dámy a pánové, to bylo něco! Já se s Vámi pro dnešek loučím, přeji příjemný zbytek večera a 'Veselé Velikonoce!' Přímo ze stadionu Tomáš Honzejk
90'
Kozák uzavřel svůj penaltový hattrick, 3:2
90'
Třetí penalta pro Liberec! Havlík zahrál rukou a rozhodčí jasně odpískal pokutový kop
90+3'
90+3'
Slovácko se ještě snaží a hraje na domácí polovině.
90+2'
Liberec právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je LIBOR KOZÁK. Nejprve doleva, následně doprava a do třetice doprostřed pod břevno! I napotřetí se Libor Kozák nemýlí a uzavírá penaltový hattrick, který se jen tak nevidí!
90+1'
Rukou ve vápně zahrál po centru Karafiáta nejspíš Stanislav Hofmann a sudí Rejžek opět ukazuje na puntík!
90+1'
To je neuvěřitelné! Třetí penalta pro Liberec!
90'
Ve druhém poločase se nastavují 3 minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Jan Kalabiška (1.FC Slovácko).
89'
Teď se tam dostal Petar Musa, ale v rozhodující chvíli uklouzl.
88'
Slovan se snaží svou aktivitou o rozhodující branku. Zatím se ale jen horko těžko dostávají v pokutovému území.
87'
Útočný faul Kalabišky.
86'
Po dalším faulu centroval opět Potočný. Tentokrát ale letěl vysoký míč pouze do rukavic Trmala.
85'
Centr Potočného se ve vápně odrazil ke Karafiátovi. Ten ale prokázal, že není žádný ostrostřelec a míč poslal až na střechu libereckého stadionu.
84'
Faul u domácí střídačky na Martina Koscelníka.
83'
Martin Koscelník centroval z levé strany do vápna, kde si míč našel Libor Kozák. Jeho hlavička ale letěla nad.
83'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Petar Musa.
81'
Přišel, viděl, vystřelil. Jan Kalabiška pálil z voleje nad.
82'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jan Kalabiška.
80'
Filip Nguyen včasným výběhem odhlavičkoval míč před dotírajícím Zajícem do autu.
79'
Slovácko srovnalo ze standardní situace! Havlíkův centr našel přesně Daníčkovu bránu a Ngyuen se za míčem jen smutně ohlédl
79'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je VLASTIMIL DANÍČEK. Asistence: Marek Havlík. Liberec dal dva góly z penalty, Slovácko zase srovnává z druhé standardní situace! Marek Havlík centroval na přední tyč, kam si naběhl Vlastimil Daníček a hlavičkou na zadní tyč překonal bezmocného Nguyena! Je srovnáno 2:2.
77'
Faul Koscelníka znamená přímý volný kop pro Slovácko z nějakých 30 metrů a vzpomeňme si, jak dopadla předchozí standardka hostů.
77'
Autorem branky z pokutového kopu je LIBOR KOZÁK. Liberecký snajpr se znovu nemýlil. Tentokrát pálil doprava, Trmal skákal doleva. 2:1 pro Liberec!
75'
Druhá penalta pro Liberec! Daníček jasně poslal k zemi Malínského
75'
Druhá penalta pro Liberec! Tentokrát o poznání jasnější! Tomáš Malinský se prosmýkl do vápna a byl skluzem faulován.
74'
Kamso Mara pálil na malém vápně z otočky velmi nebezpečně. Míč vyrazil Trmal před sebe a obrana Slovácka následně zažehnala nebezpečí. Martin Koscelník se ještě dožadoval pokutového kopu, ale hlavní arbitr jeho volání nevyslyšel.
73'
Roman Potočný kroutil míč do šibenice! Matouš Trmal vyráží míč na roh.
72'
Jan Juroška fauloval Potočného. Přímý volný kop také na druhé straně.
72'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Diviš (1.FC Slovácko).
70'
Výborně kopnutý centr Havlíka sice Nguyen vyškrábl na tyč, ale na následnou dorážku Krejčího již nedosáhl, 1:1
70'
Autorem branky je JIŘÍ KREJČÍ. Hosté zahráli přímý kop velice povedeně. Hlavičku Harby ještě Nguyen vytáhl na tyč, ale míč se odrazil přímo ke Krejčímu, který střelou do prázdné branky srovnává stav utkání na 1:1.
69'
Tomáš Malinský si pustil míč, ale následně fauloval. Standardní situace pro hosty ze zajímavé pozice.
68'
Jaroslav Diviš se diví, ale podle asistenta se míč otřel o jeho nohu a vhazují domácí.
67'
Utkání sleduje 4754 diváků.
66'
Po rohu další roh pro Liberec.
66'
Libor Kozák se snažil obstřelit Trmala střelou z vápna. Ten vyrazil míč na roh.
65'
Rychlý brejk domácích! Radim Breite přesprintoval polovinu hřiště a hledal ve vápně Malinského. Ten ve skluzu minul míč ve vyložené šanci!
63'
Kamso Mara zavezl elegantně míč do vápna. Nakonec míč hlavičkoval Potočný, ale balon pouze lízl a branku neohrozil.
62'
Vysoký míč Karafiáta končí až u Trmala.
61'
Liberečtí se teď nedostali přes obranu Slovácka.
61'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Kamso Mara.
59'
Haris Harba pálil z rohu velkého vápna mimo.
59'
Taras Kačaraba si poradil se Zajícem v rychlostním souboji podél autové čáry.
58'
Slovácko se opět usazuje na útočné polovině.
56'
Centr Malinského přizvedl jeden z obránců až k Potočnému, ten našel úplně volného Breiteho na hranici vápna, který si připravil míč a vypálil! Jeho pokus vyrazil Trmal vedle sebe. Následně máván ofsajd Liberce.
55'
Po aktivním úvodu Slovácka se hra začíná vyrovnávat.
53'
Jan Juroška zakopl míč do bezpečí na poslední chvíli! Kdyby se tak nestalo, domácí Pešek by z poloviny běžel sám na Trmala.
53'
Martin Koscelník nastavil tělo Harbovi. Dle sudího Rejžka se jednalo o faul.
51'
Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně a Liberec se ne a ne dostat do hry.
50'
Útočný faul Slovácka znamená uklidnění situace před domácí brankou.
49'
Hned následná akce mohla být opět vyrovnávací! Tentokrát těsně nad hlavičkoval střídající Harby
49'
Hlavička Harby z rohového kopu škrtala horní síť! Srovnání opět nebylo daleko!
48'
Navrátil adresoval centr z levé strany a k pohotovému zakončení se dostal Zajíc, ale brankář Nguyen zareagoval skvěle a vyrovnání Slovácka nedopustil
48'
A mohlo být srovnáno. Z levé strany poslal přízemní centr do vápna Navrátil, Tomáš Zajíc střílel na bližší tyč a Nguyen se musel pořádně natáhnout, aby střelu vytěsnil na rohový kop.
46'
Trenér Svědík se rozhodl k razantnímu kroku a do druhé půle posílá od začátku dvě nové tváře.
46'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Marek Havlík.
46'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Haris Harba.
46'
Máme za sebou první poločas, který mnoho fotbalové krásy nenabídl. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, byl ve vápně faulován domácí hráč Potočný a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči si stoupl Libor Kozák a střelou doleva nahoru nedal Trmalovi šanci. Do šaten se tak jde za stavu 1:0 pro Slovan. Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
45'
K pokutovému kopu se následně postavil Kozák, který penaltu nakonec s velkou porcí štěstí proměnil, 1:0
45'
V nastavení odpískal rozhodčí penaltu po zákroku Krejčího na Potočného
45+2'
45+2'
Autorem branky z pokutového kopu je LIBOR KOZÁK. Zkušenost sama. Brankáře Trmala poslal na druhou stranu a střelou o tyč posílá domácí Liberec do vedení 1:0 gólem do šatny!
45+1'
Tak stane! Penalta pro Liberec za faul na Potočného!
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Do konce poločasu už se nejspíš nic zásadního nestane.
43'
Liberec se snaží o závěrečný tlak, ale k brance se zatím nedostává.
41'
Radim Breite zabrnkal na nervy libereckým příznivcům, když hrál centr hostí na malém vápně Nguyenovi. Ten míč lapil těsně před dotírajícím útočníkem.
41'
Rohový kop pro Slovácko.
40'
Daníčkův pokus z dálky zblokoval svými zády Karafiát.
39'
Lukáš Sadílek poslal až příliš vysoký míč, který končí za brankovou čarou Liberce.
37'
Radim Breite nepřesně na Malinského. I přes jeho rychlost míč nedostihl.
36'
Slovácko zkazilo jednoduchou přihrávku. Aut pro domácí.
35'
Velice dobrý centr levačkou Potočného sice našel hlavu Karafiáta, ale zakončení mířilo vysoko nad bránu
35'
Roman Potočný zakroutil míč ze standardní situace přímo na hlavu Karafiáta. Ten hlavičkoval nad.
34'
Za zmiňovaný faul dostává žlutou kartu právě Josef Divíšek (1.FC Slovácko).
33'
Liberečtí obrali o míč Divíška, který zastavil rozvíjející se protiútok skluzem zezadu.
32'
Ani Tomáš Malinský na druhé straně nezkrotil míč a je z toho aut.
31'
Jan Navrátil sice doběhl dlouhý centr, ale zpracování se mu nepovedlo a od prsou se míč odrazil do autu.
30'
Po půlhodině hry můžeme konstatovat, že zatím to není příliš atraktivní podívaná. Na gólové šance je to 1:1, ale jinak se nic zajímavého neděje. Hra je poměrně vyrovnaná.
28'
Souboj kapitánů na polovině znamená faul domácího Breiteho.
28'
Malinského centr do vápna přistál až u brankáře.
26'
Po dlouhém autu Diviše zahrál Ondřej Karafiát raději na další rohový kop.
26'
Filip Nguyen vyboxoval míč mimo vápno.
25'
Na druhé straně se dostal do vápna Tomáš Zajíc a vybojoval rohový kop pro Slovácko.
23'
Hlavička Kozáka z prostoru kolem penaltového puntíku neměla dostatečnou razanci. Matouš Trmal si s ní poradil bez potíží.
22'
Malinský prověřil z ostrého úhlu Trmala, který si ale pravou tyč pohlídal
22'
Vzápětí pálil na druhé straně na hranici malého vápna z úhlu Malinský. Brankář Trmal byl ale připraven na bližší tyči.
21'
Lukáš Sadílek se už už napřahoval ke střele ze střední vzdálenosti. Agilní Oscar mu ale na poslední chvíli vypíchl míč a zažehnal nebezpečí.
20'
Radim Breite se dostal na pravé straně k odraženému míči. Jeho centr ale skončil pouze v rukavicích Trmala.
18'
Z rohového kopu nebezpečí nebylo. Matouš Trmal bude vykopávat.
17'
Radim Breite obral na polovině protihráče o míč. Přihrál doprava na volného Malinského a jeho centr byl zblokován na rohový kop.
16'
Další faul domácích. Tentokrát na Hofmanna.
15'
Po faulu hostí zůstal na zemi ležet Malinský. Už je ale opět na nohou a hra může pokračovat.
14'
Dominik Janošek opět využil chyby v domácí defenzivě a vyprášil rukavice Nguyena tvrdou ranou zpoza vápna.
13'
Sadílkův přesný centr našel Zajíce, jehož zakončení ale mířilo příliš nad bránu
13'
Tomáš Zajíc hlavičkoval nad Nguyenovu svatyni.
13'
Po počáteční aktivitě domácích přebrali iniciativu hosté a Libere si pomáhá častými fauly, jako teď jeden z domácích záložníků.
12'
Útočného faulu na Karafiáta se dopustil hostující Jaroslav Diviš.
10'
Radim Breite si pomohl v souboji na polovině nedovoleně.
9'
Po minele Tarase Kačaraby se dostal k míči Dominik Janošek. Oscar napravil chybu spoluhráče když zblokoval střelu na roh.
8'
Žlutou kartu dostává Libor Kozák (FC Slovan Liberec), který ve vzdušném souboji proti Daníčkovi neuhlídal svůj loket.
8'
Hosté se poprvé usazují na útočné polovině.
6'
Lukáš Sadílek poslal k zemi domácího kapitána. Faul.
6'
Ondřej Karafiát zahnal malou velkou domů domácího brankáře. Ten v tísni zakopl míč do autu.
5'
Matěj Hybš se nepochopil s Peškem. Míč končí za brankovou čarou.
4'
Ondřej Karafiát vyslal dlouhý míč na Peška. Tomu chyběl maximálně metr. Matouš Trmal byl u míče o chvilinku dříve.
3'
Liberecký Tomáš Malinský v ofsajdu.
3'
Ve středovém kruhu faulován Roman Potočný.
2'
Pískán faul domácího obránce.
2'
U postranní čáry se hlavami srazili Hybš s Daničkem. Hra je přerušena.
2'
Zatím létá míč spíše vzduchem.
1'
První aut vhodí hosté.
1'
Výkop obstarali domácí hráči v modrých dresech. Hosté hrají v bílém.
1'
Ještě jednou vítejte u dnešního zápasu mezi týmy FC Slovan Liberec – 1. FC Slovácko. V Liberci je dnes krásné slunečné počasí, ideální pro fotbal. Bohužel návštěva tomu zatím neodpovídá. Doufejme, že jsou v útrobách stadionu a na začátek utkání dorazí na svá místa.
FC SLOVAN LIBEREC

Svěřence trenéra Zsolta Hornyáka čeká v neděli v podvečer možná nejoblíbenější soupeř z ligy. Tým z Uherského Hradiště porazil domácí Slovan naposledy před více jak pěti lety. Konkrétně 19. října 2013 poměrem 4:2. Celkově má Liberec se Slováckem velice příznivou bilanci 19-11-3 a doma ještě nikdy s tímto soupeřem neprohrál. V posledním vzájemném ligovém utkání zvítězil Slovan na hřišti soupeře nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, když o výhře rozhodl už ve 30. minutě Nešický. Zajímavostí je, že stejně jako na podzim i v neděli odřídí utkání stejný hlavní rozhodčí – pan Pavel Rejžek, který od zmiňovaného duelu v Uherském Hradišti nebyl v lize dosud k jinému utkání delegován.

Slovanu se v posledním ligovém utkání podařilo zvítězit na hřišti Mladé Boleslavi 2:1. V prvním poločase branky nepadly, ve druhém se prosadil nejlepší střelec týmu Potočný a na konci utkání pojistil výhru Malinský. Tento gól se nakonec ukázal jako vítězný, jelikož v samém závěru Boleslav proměnila nařízený pokutový kop a korigovala výsledek. Liberec touto výhrou vystřídal právě Mladou Boleslav na šestém místě tabulky, které zaručuje účast ve skupině o titul. Trenér Slovanu Liberec se netají tím, že to byl předsezónní cíl a hráči udělají vše pro to, aby si tuto pozici udrželi i po posledním, tedy třicátém kole.

Jak už bylo zmíněno, nejlepším střelcem týmu je se šesti přesnými zásahy Roman Potočný. Na každou branku potřeboval dosud 10 střel, jelikož vyslal směrem k soupeřově bráně v této sezóně 60 pokusů, což je také nejvíce z týmu. S asistencemi na tom nejsou hráči Slovanu nijak slavně. Po dvou mají Breite, Karafiát a opět Potočný. Více gólových přihrávek žádný liberecký hráč nevyprodukoval. Do tohoto zápasu se Liberci povedlo nasbírat 39 bodů ve 28 zápasech při skóre 29:24. Liberec má velice vyrovnanou bilanci vítězství, remíz a proher, a to 10 – 9 – 9.

1. FC SLOVÁCKO

Slovan Liberec je nejméně oblíbeným soupeřem, protože ho Slovácko dokázalo v 32 zápasech porazit jen v roce 2003, ale to hned dvakrát a pak až po dlouhých deseti letech 19. října 2013 vysoko 4:2. Premiérová výhra se odehrála 16. února 2003 na Širůchu (3:1) a druhá výhra v poměru 2:1 byla dosažena 25. října 2003 již na novém stadionu v Uherském Hradišti. Bylo to teprve druhé ligové utkání na tomto slováckém stánku, od jeho otevření v říjnu 2003. Období od poslední výhry v říjnu 2003 nad Libercem bylo třetím nejdelším obdobím ze vzájemných zápasů s tradičními ligovými soupeři. Tato neúspěšná série trvala 15 ligových utkání a skončila v říjnu 2013. V tomto období, bylo sehráno i semifinále poháru s výsledkem 2:2. Ovšem v tomto případě bylo Slovácko na půdě Liberce nakonec šťastnější, když vyhrálo na penalty a postoupilo do finále. Horší bilanci má Slovácko jen se Spatou (16 proher) a stale se natahující sérii s Viktorií Plzeň (21 nevyhraných duelů, 0-7-14). Liberecký stadion U Nisy je spolu s pražskou Letnou jediným stadionem, kde se Slovácku nikdy nepodařilo zvítězit. V této statistice jsou započítány zápasy s týmy, se kterými sehrálo Slovácko aspoň tři venkovní duely. (zdroj: www.fcslovacko.cz)

Tým z Uherského Hradiště je na tom v letošní sezóně o něco hůře než jeho dnešní soupeř. V dosavadních 28 ligových utkáních nasbíralo Slovácko 33 bodů, to stačí zatím na 12. místo tabulky. Na skupinu o Evropu ale ztrácejí pouhé dva body, takže stále je o co hrát. Skóre mají svěřenci trenéra Svědíka negativní v poměru 29:41, když si připsali 10 výher, pouhé 3 remízy (nejméně v lize společně se Slavií a Zlínem), ale hned 15 porážek.

Nejlepšími střelci týmu jsou záložník Vlastimil Daníček a útočník Tomáš Zajíc. Oba dva dokázali v této sezóně rozvlnit síť soupeře hned pětkrát. Daníček je současně nejproduktivnějším střelcem týmu. Na branku soupeře vyslal 34 pokusů. Nejlepším nahrávačem je se čtyřmi asistencemi Lukáš Sadílek. V posledním ligovém utkání, které Slovácko sehrálo na domácím stadionu, zvítězil tým z Uherského Hradiště nad Příbramí 2:0, a tím se od ní odpoutal na rozdíl čtyř bodů. V tomto utkání se prosadili Zajíc a Hofmann. Naváží svěřenci trenéra Svědíka na tuto výhru a odvezou si z pod Ještědu body? To se dozvíme v neděli večer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.