FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Ostrava - 28. července 2018   17:00

Slovácko
22' Kuchta  • 90+2' Kubala (Sadílek)
2:1
(1:1)
Ostrava
35' Holzer  (Baroš)

Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – V. Daníček (C), Sadílek – Navrátil (90+3. Šimko), Havlík (68. Machalík), Petr – Kuchta (88. Kubala).
Nemrava – Janošek, Machalík, Jakub Rezek, Šimko, Kubala, Kohút.
O. Berka – D. Pospíšil, S. Pochylý
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
6389 diváků
Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jirásek (74. O. Šašinka), Jánoš (80. J. Pokorný), Holzer (63. Granečný) – Diop, Baroš (C).
Budinský – Granečný, J. Šašinka, J. Pokorný, Mešaninov, O. Šašinka, Kaloč.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Baník 2:1. Domácí rozhodli v nastavení

Slovácko poráží brankou v nastavení ostravský Baník 2:1. Ve druhém poločase byl Baník lepším mužstvem, vypracoval si šanci Fillem, kterého vychytal Daněk, zápas spěl do nerozhodného stavu, když byl dvacet metrů před brankou Laštůvky faulovaný Petr, následně sám faulovaný zahrál přimý kop, jeho technickou střelu vychytal Laštůvka, ale jeho spoluhráči mu vůbec nepomohli, když neustrážili Kubalu, jenž rozhodl, že plný počet bodů si připíše jeho tým.
STATISTIKY

Držení míče: 1.FC Slovácko 46%:54% FC Baník Ostrava
Střely na branku: 1. FC Slovácko 5-5 FC Baník Ostrava
Střely mimo branku: 1. FC Slovácko 4-5 FC Baník Ostrava
Rohy: 1. FC Slovácko 2-7 FC Baník Ostrava
90+4'
90+4'
Baník ještě vrhl všechny síly do útoku, dostal se na dostřel branky Slovácka, ale žádná šance z toho nebyla.
90+3'
Taktické střídání Slovácka. Jana Navrátila vyměnil Patrik Šimko.
90+2'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Jakub Petr zahrál přímý kop, krásně Laštůvka balon vyškrábl z brankové čáry, hostující obrana nestačila balon odkopnout, ten se dostal k FILIPOVI KUBALOVI, který prostřelil Laštůvku.
90+1'
Jakub Petr byl faulovaný těsně před vápnem a Slovácko bude mít výhodu přímého kopu.
90'
Sudí Berka bude nastavovat ve druhé půli tři minuty.
90'
Ondřej Šašinka vyfasoval žlutou kartu, když zajel do Daníčka.
88'
Střídání Slovácka, odešel Jan Kuchta a na jeho místo nastoupil Filip Kubala.
87'
Michal Daněk zachránil Slovácko od druhé branky, po centru z levé strany hlavičkoval Martin Fillo, Daněk jeho pokus vyrazil před sebe a druhou střelou vpádu mířil na protější tyč a balon kolem ní proletěl.
85'
Obrovská šance hostů! Fillo v krátkém sledu nadvakrát nepřekonal Daňka
85'
V této pasáži zápasu se více hraje na polovině Slovácka, Baník si chce za každou cenu odvést tři body.
84'
Šašinka se z volného kopu rozhodl o přímou střelu na branku Slovácka, rána šla tak metr vedle pravé tyče.
84'
Po střele jednoho z domácích hráčů zasahoval brankář Laštůvka.
82'
Jakub Pokorný už i stihl vyfasovat žlutou kartu za faul na polovině hřiště.
81'
Novic na hřišti hlavičkoval u zadní tyči po centru Filla, Daněk jeho pokus chytil.
80'
Vypadá to na větší problém a Adam Jánoš musí vystřídat, na jeho místo nastoupil Jakub Pokorný.
78'
Adam Jánoš sedí na hřiště a vyžádal si lékařské ošetření, ostatní hráči využili pauzy k občerstvení.
76'
Patricio Stronati viděl žlutou kartu za zakopnutí míče v přerušené hře, když domácí hráči chtěli rychle rozehrát.
74'
Druhé střídání Ostravy. Ze hřiště odešel Milan Jirásek a nahradil ho Ondřej Šišinka.
74'
A další standardní situace ve prospěch Baníku. Domácí obrana v pohodě balon dostala mimo vápno.
73'
Dva rohové kopy v krátkém sledu zahrával Baník, zatím Slovácku tlaku ostravského celku odolává, ze standardní situace nic nebylo.
73'
Další zásah Daňka po Jiráskově střele, poté se balon odrazil mimo hřiště.
72'
Jirásek tvrdě pálil z ostrého úhlu, Daněk vyrazil jeho pokus na rohový kop
72'
Střídající Granečný měl velkou šanci vstřelit branku, šel prostředkem na branku Slovácka, byl křižovaný Hofmannem, skvělý zákrok předvedl Daněk, který jeho střelu vystihl.
71'
Na druhé straně centroval Jirásek do pokutového území, Daněk balon sebral ze vzduchu.
70'
Slovácko kombinovalo na pravé straně, jenže přihrávka Jurošky na Sadílka byla až moc prudká a domácí záložník balon nezachytil.
68'
První střídání Slovácka, Marka Havlíka vystřídal David Machalík.
67'
Jan Kuchta šel až moc důrazně do souboje s Pazderou a počínal si nedovoleně, sudí Berka mu udělil žlutou kartu.
63'
Avizované střídání je tady. Ze hřiště odešel jediný střelec Baníku Daniel Holzer a nahradil ho Denis Granečný.
63'
Baník šel prostředkem hřiště a vystřelil, jeho pokus šel vysoko nad branku.
62'
Baník chystá první střídání, do hry se dostane Denis Granečný.
59'
Jirásek ze střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost Daňka, který jeho pokus lapil.
58'
Daníček před hostujícím vápnem opřel do střely, která minula bránu
58'
Navrátil posunoval míč před vápnem na Sadílka, která balon přenechal ještě za ním stojícímu Daníčkovi, který netrefil hostující branku.
56'
Spolupráce Pazdery s Fillem na pravé straně nebyla přesná, když druhý jmenovaný poslal balon až s příliš velkou razanci a ten skončil za brankovou čárou, Pazdera sprintoval za ním zbytečně.
55'
Holzer přiťukl míč Fleišmanovi, kterému se nepovedl centr do šestnáctky a balon skončil nad břevnem branky Slovácka.
54'
Slovácko získalo míč a šlo s ním na polovinu Ostravy, ale záhy o něj zase přišlo faulem.
52'
Petr v souboji na polovině Ostravy fauloval Martina Filla a u míče bude Baník.
50'
Hofmann nechal na polovině rozběhnout Baroše a poté jej musel zbytečně zatáhnout za dres, sudí Berka nechal hru plynout dále, Petr se vyhýbal ostravskému útočníkovi, Baroš poté o balon přišel a rozhodčí zapískal předešlý faul na ostravskou modlu fanoušků Baníku.
48'
Havlík před pokutovým územím se snažil posunout míč na střelu Sadílkovi, jenže dráhu míče přerušil odkopem ostravský hráč.
46'
Po prvním poločase je zatím nerozhodný stav 1:1. Do utkání lépe vstoupil Baník, který přehrával Slovácko, které ale šlo jako první do vedení po odraženém míči propálil Laštůvku Kuchta a zaznamenal tak první branku ve slováckém dresu, Ostrava zvýšila otáčky a více se ještě tlačila před branku Daňka, měla několik standardních situací a po jedné z nich vyrovnala, když se z malého vápna prosadil Daniel Holzer.
45'
45'
Pomalu máme za námi první poločas, míč na kopačkách mají hráči Baníku.
45'
Fillo byl zastaven na polovině hřiště nedovoleně a Baník bude rozehrávat.
45'
Jirásek před pokutovým územím zasekl před Daníčkem a poté vystřelil, jeho rána se ale mezi tři tyče nevlezla.
44'
Jan Navrátil zastavil nedovoleně akci Baníku na levé straně a viděl žlutou kartu.
43'
Juroška střílel na protější tyč, jeho projektil šel necelý metr vedle pravé tyče, brankář Laštůvka musel poté vyčinit svým spoluhráčům.
42'
Navrátil posunul míč Juroškovi, jehož zakroucený pokus minul hostující bránu
42'
Havlík zahrál rohový kop na první tyč, hráči Ostravy balon odvrátili, nicméně domácí fotbalisté zůstanou u míče.
38'
Navrátil centroval do pokutového území na Petra, ten měl ale špatný první dotyk s míčem a balon mu uskočil a místo střely volil přihrávku na Jurošku, který placírkou se snažil prostřelit hradbu těl, rána byla zblokována, poté to ještě zkoušel Daníček, jeho střelu Laštůvka chytil.
36'
Dame Diop viděl žlutou kartu.
35'
Zmatků v domácí defenzivě po centru ze standardky využil Holzer, 1:1!
35'
Baník právě vstřelil branku!
Slovácko platí za tento faul brankou. Po centru Filla se k míči dral Baroš, ale přes obránce se k němu nedostal, za hostujícím útočníkem stál ještě DANIEL HOLZER, který zblízka prostřelil Daňka a vyrovnává stav zápasu na 1:1.
33'
Holzer si na levé straně obhodil Jana Jurošku a ten jej musel zatáhnout za dres, od sudího viděl následně žlutý kartónek.
31'
Opět se rohový kop Baníku nevyvedl, jelikož akce skončila ofsajdem hostujícího celku.
30'
Diop vyslal kolmici do vápna, Holzer zpětnou přihrávkou hledal na vzdálenější tyči svého spoluhráče, ale domácí hráč tam byl včas a balon poslal do zámezí.
29'
Pazdera měl dostatek času poslat ostrý centr do šestnáctky, ale balon nasměřoval jen do rukavic Daňka.
27'
Baník zahrával rohový kop, ale domácí obrana se v pohodě standardní situaci ubránila.
26'
Sudí Berka dal pokyn, aby se v parném počasí obě dvě mužstva občerstvila.
25'
Fillovi se ale centr vůbec nepovedl a vysloužil si posměch domácích fanoušků.
24'
Baník bude mít po obdržené brance šanci v podobě volného přímého kopu z pravé strany.
22'
Kuchta přízemní střelou překonává Laštůvku, domácí vedou 1:0!
22'
Slovácko jde do vedení. Po centru Jurošky prodlužoval míč za sebe JAN KUCHTA, od nohou obránce Baníku se k němu míč odrazil a KUCHTA levou novou k tyči prostřelil Laštůvku a ukončil neprůstřelnost ostravského brankáře po 337 minutách.
20'
Další šance Slovácka. Po centru Petra jemně lízl míč Kuchta na zadní tyč, za ním ještě byl Sadílek, ale ten se k balonu už nedostal, kulatý nesmysl proletěl kolem zadní tyče, gólman Laštůvka nemusel zasahovat.
16'
Obrovskou šanci mělo ze standardní šanci Slovácko. Na Sadílka obránci Baníku úplně zapomněli, domácí záložník si mohl míč zpracovat a vystřelit, ale to neudělal a volejem z prvním ještě centroval na spoluhráče a nic z toho potom už nebylo.
15'
Petr kolmicí vyslal do běhu Kuchtu, který šel s míčem do vápna, ale přes Stronatiho neprošel, nakonec vybojoval roh.
14'
Nyní je hra přerušena, jelikož byl faulovaný nejprve Fleišman a poté Diop na polovině Baníku. Hosté zrovna přecházeli do rychlého kontru.
13'
Baník zahrál rohový kop na krátko, odražený míč si našel Jánoš a měl ideální pozici zpoza vápna ke střele, situaci vyřešil technickou ránou, která šla necelý metr vedle pravé tyče, stadionem to jen zahučelo.
12'
Jánoš ostře vypálil zpoza vápna, střela těsně minula domácí bránu
12'
K míči se tlačil v šestnáctce Baroš po centru Pazdera, ale na kulatý nesmysl nedosáhl následný další centr do vápna byl sražený na roh.
10'
Fleišman si zabíhal za slováckou obranu, ale dostal moc dlouhou přihrávku, míč už nemohl doběhnout a ten skončil za brankovou čárou, od své brány bude vykopávat Daněk.
8'
Daníček přihrál na levou stranu na Petra, ten počkal až jeho spoluhráči doběhnout ve větším počtu do pokutového území a odcentroval, jenže centr byl přetažený a odhlavičkoval jej Fleišman.
6'
Reinberk předvedl šedesátimetrový sprint s míčem, ale u postranní čáry se dobře vrátil Jirásek a balon mu vypíchl.
5'
Ze začátku utkání je Baník aktivnějším mužstvem, častěji na polovině Slovácka, Diop centroval z pravé strany, svůj prostor si pohlídal Daněk a balon chytil do rukavic.
3'
Baroš se zbavil v pokutovém území kličkou dvou hráčů Slovácka a poté vystřelil, rána byla sražena na roh. Ze standardní situace hlavičkoval Šindelář vedle branky.
3'
Ani jejich druhý útok se nevyvedl podle jejich představ a opět bude od své branky vykopávat Daněk.
2'
Od své branky vykopával Daněk, postupný útok se ale domácím fotbalistům nevyvedl a balon skončil u ostravských hráčů.
1'
Ostrava provedla úvodní výkop a šla na polovinu Slovácka, jenže Milanu Jiráskovi se nepovedl centr do šestnáctky.
1'
-2'
Trojice sudích přivádí obě mužstva na hrací plochu, Baníku bude hrát v modrých kompletech a Slovácko zase v bílých.

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – V. Daníček (C), Sadílek – Navrátil, Havlík, Petr – Kuchta.
Náhradníci: Nemrava – Janošek, Machalík, Jakub Rezek, Šimko, Kubala, Kohút.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jirásek, Jánoš, Holzer – Diop, Baroš (C).
Náhradníci: Budinský – Granečný, J. Šašinka, J. Pokorný, Mešaninov, O. Šašinka, Kaloč.

Rozhodčí: O. Berka – D. Pospíšil, S. Pochylý.
-29'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše, hráče Baníku přijela podpořit velké množství fanoušků, mají vyhrazenou celou tribunu za brankou, pod nimi se rozcvičují její miláčci. Domácí sektor zatím je poloprázdný.
-45'
Trenér Kordula udělal dvě změny v sestavě, na lavici náhradníků posadil Janoška a Machalíka a místo nich začnou od úvodní minuty Sadílek s Havlíkem. Také jeho protějšek Páník udělal dvě změny v záloze, místo Granečného a Hrubého nastupuje dvě posily: z Mladé Boleslavi Adam Jánoš a ze Sparty Daniel Holzer.
Nejčastějším výsledkem ze 30ti vzájemných duelů je výsledek 2:1, kterým skončilo osm duelů, a průměrný počet branek na zápas se přehoupl přes hranici 2,5.

Žlutých karet moc rozhodčí v zápasech neudělují, v zápasech sudí vytáhli ze své kapsičky pokaždé tři karty.

Nejlepším střelcem zápasů je Zdeněk Pospěch, celkem s pěti brankami, bývalý reprezentant už si žádný ligový start nepřipíše, protože pověsil kopačky na hřebík.

Baník jede na Slovácko v dobrém rozpoložení, drží šesti zápasovou šňůru neporazitelnosti a gólman Laštůvka neinkasoval 315 minut.
Ohlasy před zápasem

Michal Kordula, trenér 1. FC Slovácko

„Baník hodně posílil, tým má kvalitu. Uspět můžeme v případě, že budeme hrát od první minuty naplno a odvedeme kompaktní výkon v obraně, což nám v minulém kole na Bohemians v prvním poločase chybělo. Hráči neplnili taktické pokyny. V závěru jsme se zlepšili, ale hrát jen jeden poločas nestačí. Věřím, že v domácím prostředí naše zaváhání z minulého zápasu napravíme a budeme naplno bodovat.“

Bohumil Páník, trenér FC Baník Ostrava

„Slovácko má hodně hráčů, kteří se neustále nabízejí a chtějí míč. Ve druhé půli utkání na Bohemians byli vynikající, drželi míč a měli gólové situace, které na rozdíl od soupeře nedali. Troufnu si říct, že to byla nezasloužená prohra. O to více teď budou chtít, ale my musíme pokračovat v agresivním týmovém výkonu z utkání proti Jablonci.“
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk – Janošek – Navrátil, Daníček, Sadílek, Petr – Kuchta.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Jirásek, Granečný – Baroš, Diop.
Kouči Kordulovi budou chybět dva hráči, Josef Divišek a Tomáš Zajíc, který se už zapojil do tréninkové jednotky. Na straně Baníku se předpokládá, že Bohumil Páník nebude vítěznou sestavu po zápase s Jabloncem měnit.
FC Baník Ostrava

Za to ostravští fotbalisté jsou s úvodním startem spokojeni, porazili ve Vítkovicích silný Jablonec 1:0 a připsali si první tři body do tabulky, vyrovnaný duel rozhodl devět minut před koncem utkání vlastní brankou Holeš, ale lví podíl na má také Milan Baroš, který na hostujícího zadáka zle dorážel, což se mu vyplatilo a Holeš vpádu zblízka prostřelil gólmana Hrubého.
1. FC Slovácko

Moravané nevstoupili do sezony ideálně, když si odvezli porážku 1:2 z vršovického Ďolíčku. První poločas byli Klokani lepším mužstvem a po zásluze vedli brankou Jindříška a proměněnou penaltou Maška, kterého zbytečně zatáhl za dres v pokutovém území Janošek. Ve druhém dějství se role otočila, Slovácko začalo svého soka přehrávat a díky velkým hrubkám v obraně Bohemians si vypracovali i šance, ale potvrdilo, že dvanáctý celek minulé sezony trápí i nadále koncovka. Modrobílí přece jen dokázali snížit, když také kopali pokutový kop po faulu na Jurošku. Ex-slovácký gólman Fryšták vystihl sice směr Daníčkovy střely, ale ta byla dostatečně prudký a umístěná přesně k tyči. V závěrečných minutách už ze své převahy svěřenci trenéra Korduly nic nevytěžili.
Příjemný sobotní podvečer z Uherského Hradiště, tak jako minulou sezonu se ve druhém kole tentokrát FORTUNA:LIGY potkají fotbalisté 1. FC Slovácko a FC Baník Ostrava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.