FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Opava - 8. března 2020   14:30

Liberec
27' Kuchta (Mara) • 30' Mara  • 47' Kuchta  • 87' Malinský
4:0
(2:0)

Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Karafiát, Hybš – Hromada (71. Kačaraba), Mara – Malinský, A. Baluta, Pešek (61. Ma. Zeman) – Kuchta (52. Rondić).
Knobloch – Kačaraba, Koscelník, Alibekov, Ma. Zeman, Beran, Rondić.
ZELINKA – Paták, Hurych
Stadion U Nisy, Liberec
3891 diváků
Fendrich – Hrabina (80. Sus), Rychlý, Hošek, Žídek (C) – Zavadil, Jursa – Dordić (46. Zapalač), Texl (62. Schaffartzik), Mondek – Juřena.
Lasák – Jan Řezníček, Schaffartzik, Zapalač, Helešic, Sus, Železník.
Fendrich

SESTŘIH: Liberec - Opava 4:0. Hosty srazily individuální chyby, dvakrát pálil Kuchta

Je za námi souboj 24. kola FORTUNA:LIGY mezi týmy FC Slovan Liberec a SFC Opava. Liberec v tomto duelu dle předpokladů dominoval a výsledkem je skóre 4:0. V prvním poločase se prosadili Jan Kuchta a Kamso Mara z penalty. Ve druhé části hry nejprve hned zkraje navýšil vedení opět Jan Kuchta a střelecký účet domácích uzavřel chvíli před koncem utkání Tomáš Malinský. Liberecký Slovan si tak připisuje třetí ligové vítězství ze tří utkání a minimálně do pondělí se dostává do první šestky ligové tabulky. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle.
90'
Balutovi není přáno, spálil další tutovku
90+2'
90+1'
Aktivní Baluta v ofsajdu.
90'
Alexandru Baluta se dnes branky nedočká! Tentokrát mu přihrál do výborně pozice Rondić, ale ani teď z toho není branka. Baluta střelu na zadní tyč mezi konstrukci branky nevměstnal.
89'
Na druhé straně hlavičkoval Jan Schaffartzik nad.
87'
Kiks stopera Rychlého potrestal Malinský, 4:0
87'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak přece jen je tu ještě změna skóre! TOMÁŠ MALINSKÝ tak dlouho dotíral na Rychlého, který si nevěděl rady s rozehrávkou, až ho o míč obral a střelou pod břevno nedal Fendrichovi šanci.
86'
Žlutou kartu dostává Jan Schaffartzik (SFC Opava).
84'
Centr Malinského končí v rukavicích Fendricha.
83'
Balutův technický pokus skončil v boční síti
83'
Liberec opět předvedl pohlednou rychlou akci, na jejímž konci byl ve druhém poločase velmi aktivní Baluta. Jeho pokus skončil pouze na boční síti.
81'
Žlutou kartu dostává Alexandru Baluta (FC Slovan Liberec), kterému hlavní rozhodčí sečetl nedovolené zákroky za celé utkání.
80'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází nejspíš pro zranění Matěj Hrabina, přichází Martin Sus.
79'
Posledních pár minut zápas ztratil na tempu. Všichni už tuší, jak to dnes dopadne a pomalu to vypadá, že se utkání bude už jen dohrávat.
77'
Alexandru Baluta fauloval Hrabinu, ke kterému je povolán týmový lékař.
76'
Ondřej Karafiát přihrával do území nikoho. Míč mají hosté.
75'
Malinský si v rychlosti míč nezpracoval.
74'
Matěj Hybš fauluje ve středovém kruhu.
73'
Baluta skoro v akrobatické pozici pálil nad
73'
A opět Baluta! Tentokrát zakončoval nůžkami těsně vedle!
72'
Martin Zeman vybídl krásnou přihrávkou za obranu Balutu. Rumunský záložník nechal vyniknout brankáře.
71'
Nový muž na hřišti se ihned zapisuje do statistik faulem.
71'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Taras Kačaraba.
70'
Po rohovém kopu na druhé straně hlavičkoval úplně osamocený Žídek. Střele ale nedal razanci ani dobrý směr a Nguyen tak mohl zůstat stát uprostřed.
69'
Baluta si našel místo ve vápně a trefil tyč
69'
Liberec po chvilkové pasivitě opět začal hrát. V další akci se míč dostal k Alexandru Balutovi, který z dobré pozice orazítkoval tyč!
67'
Průniková přihrávka na nabíhajícího Mondeka byla příliš dlouhá.
66'
Nejzkušenější hráč Opavy Pavel Zavadil nahrál pouze Malinskému. Ten si to namířil vstříc bráně, nacentroval na hlavu Baluty, který sklepl míč pro Maru. Guinejský záložník ale pálil mimo.
65'
Na stadion U Nisy si našlo cestu 3 891 diváků.
64'
Po rohovém kopu nebezpečně střílel Jursa
64'
V pokračující akci končí další pokus jednoho z hostujících hráčů těsně vedle Nguyenovy pravé tyče.
63'
Hostující Rychlý trefil břevno!
63'
Pasivita Liberce byla málem po zásluze potrestána! Hráči zůstali po autu u rohového praporku v pokutovém území. Pavel Zavadil přihrál do vápna Rychlému, a ten svou střelou orazítkoval břevno!
62'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Jan Schaffartzik.
61'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází poprvé do hry v libereckém dresu Martin Zeman.
61'
Slezané zatím obehrávají házenkářským způsobem hráče domácích. Ti pozorně brání.
59'
Domácí Liberec se po třetím gólu evidentně začíná soustředit hlavně na bránění. Uvidíme, zda Opava využije pasivity modrých.
57'
Petr Zapalač to zkusil ze střední vzdálenosti. Cíl v podobě brány ale netrefil.
56'
Karol Mondek se ve vápně dostal k dobrému zakončení. Filip Nguyen jeho střelu k tyči vyškrábl na roh.
55'
Imad Rondić ale v pádu nezakončil přesně.
55'
Texlovi utekl míč do zámezí. Liberec je tu s další akcí.
54'
Matěj Hrabina se pokusil o zrychlení akce. Přihrávka z první ale končí pouze u Nguyena, který je dnes zatím prakticky bez práce.
52'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází dvougólový Jan Kuchta, přichází Imad Rondić.
51'
Baluta z dobré pozice bránu přestřelil
51'
Liberec v další šanci! Jan Kuchta přiklepl míč nabíhajícímu Balutovi, jenže rumunský záložník v dobré pozici bránu přestřelil.
49'
Pokud chtějí hosté něco z utkáním udělat, musejí rozhodně přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Tohle dnes na body nemůže stačit.
47'
To je smůla pro Opavu! Přihrávka domů brankáři těsně před Fendrichem nadskočila. Ten tak netrefil míč tak, jak chtěl a obloučkem ho naservíroval před osamoceného JANA KUCHTU, který poděkoval za dárek a navyšuje vedení domácích na 3:0.
46'
Matěj Chaluš (FC Slovan Liberec) začíná zostra. Chybu domácích záložníků musel hasit pouze za cenu žluté karty.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Petr Zapalač.
46'
Je za námi první polovina hry. Domácí vstoupili do utkání dobře, ale Opava postupně začínala diktovat tempo hry. Když úroveň utkání opadala, Liberec udeřil. Nejprve si pohlídal ofsajdovou past Jan Kuchta. A sám před brankářem posunul míč k pravé tyči. o dvě minuty později byl střelec branky faulován v pokutovém území a Kamso Mara navýšil vedení domácích. Do konce poločasu měl Liberec ještě další dvě dobré možnosti, ze kterých už gól nevytěžil. Do šaten se tak jde za stavu 2:0 pro Liberec. Druhý poločas začne přibližně v 15:33.
45+1'
45+1'
Kamso Mara kung-fu kopem nenašel spoluhráče. A to je z prvího poločasu vše.
45'
Matěj Chaluš byl v hlavičkovém souboji opět faulován.
44'
Jan Mikula si udělal výlet do útoku. Nepohlídal si ale ofsajdovou linii.
43'
Po přihrávce Peška střílel Malinský nad bránu
43'
A opět domácí v šanci! Obrana Slezanů si s jejich rychlými hráči neví moc rady. Jakub Pešek si navedl míč z levé strany do vápna a posunul ho na Malinského. Jeho střela byla někde kolem značky pro pokutový kop sražena na roh.
42'
Opavští se snaží s vývojem utkání něco udělat. Texlovi ale míč před vápnem utekl.
40'
Kuchta znovu v akci, po jeho hlavičce zachránil hosty Hrabina
40'
Liberec je na vlně! Tomáš Malinský centroval z pravé strany na roh malého vápna. Jakub Pešek hlavou vracel míč ke Kuchtovi, kdy jeho zakončení hlavou reflexivně vytáhl Vilém Fendrich. Míč se pak ještě snášel zpět do brány a z brankové čáry ho hlavou musel odvracet Matěj Hrabina.
39'
Jan Kuchta si opět skvěle naběhl za obranu, ale nepochopitelně volil místo přihrávky nebo střely zasekávačku. Míč se mu zamotal a pod nohy a šance byla pryč.
37'
Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop.
36'
Hybšův centr pouze prolétl skrz vápnem. Ani po centru z druhé strany domácí ke střele nedospěli.
35'
Žlutou kartu dostává Tomáš Jursa (SFC Opava), který zezadu nešetrně fauloval unikajícího Peška.
34'
Pavel Zavadil byl na polovině zastaven nedovoleně.
34'
Po hektické pětiminutovce hlavně pro Slezany se hra opět lehce uklidnila.
33'
Mikulova přihrávka za obranu měla až příliš velkou razanci.
30'
Mara naložil s penaltou ukázkově, 2:0
30'
Autorem branky z pokutového kopu je KAMSO MARA, který střelou k levé tyči poslal brankáře na druhou stranu.
29'
A najednou se dějí věci! Po faulu na Jana Kuchtu je tu penalta pro Liberec!
28'
Kuchta byl faulován ve vápně, penalta pro Liberec
28'
Adam Rychlý neodhadl razanci přihrávky ke gólmanovi a rychlý Baluta tohoto zaváhání málem využil. Nakonec byl Vilém Fendrich u míče včas.
27'
Mara obloučkem oslovil Kuchtu, který zkušeně překonal Fendricha, 1:0
27'
Hostující obrana nedokázala úplně zažehnat nebezpečí, když jeden ze stoperů našel obloučkem pouze Kamso Maru. Liberecký záložník vybídl přihrávkou vzduchem za obranu JANA KUCHTU, který stál na hraně ofsajdu a sám před Fendrichem si se situací poradil. Liberec se tak ujímá vedení 1:0.
25'
Balutovi nesedla přihrávka šajtlí, která skončila opět až u brankáře Opavy.
24'
Tomáš Malinský už byl za obranou, když mu Hromada vracel míč. Ofsajd.
23'
Na druhé straně musel rychle z brány Vilém Fendrich, který reagoval na náběh za obranu domácího Kuchty.
23'
Zavadilův centr za sebe Mikula nepustil.
21'
Míč se od hráčů odrážel jako od zdi a nakonec končí v rukavicích Fendricha.
20'
Liberec se po delší době usadil na útočné polovině. Hostující defenziva si ale počíná dobře a hráče v modrém do zakončení nepouští.
18'
Opava rozehrála standardku signálem, s následnou střelou Jursy Nguyen problém neměl
18'
Po zajímavém signálu se dostal ve vápně k zakončení Jursa. Domácí brankář jeho střelu k tyči kryl.
17'
Po počáteční aktivitě domácích jsou to Slezané, kteří momentálně určují ráz hry.
17'
Po ošetření hra pokračuje. Filip Nguyen byl pod tlakem a míč raději zakopl do autu.
15'
Po srážce Juřeny s Chalušem zůstává ležet na zemi liberecký obránce a jsou přivoláni kluboví lékaři.
15'
Z rohového kopu Opava nic nevytěžila.
14'
Jakub Hromada zahrál v tísni raději do autu. Rohový kop pro Slezany.
13'
Malinský to zkoušel z úhlu, na Fendricha nevyzrál
13'
Matěj Hrabina nedosáhl na míč za obranu a Tomáš Malinský se díky tomu dostal do vápna. Střelou z úhlu u brankové čáry ale brankáře Fendricha nezaskočil.
11'
Po souboji na polovině hřiště zůstal na zemi ležet Alexandru Baluta. Po krátké pauze už je ale opět na nohou a hra pokračuje.
10'
Kuchta si v hlavičkovém souboji pomohl loktem a od sudího Zelinky se dočkal důrazné domluvy.
8'
Na přihrávku Juřeny číhal Dordič, balon ale netrefil
8'
Opava se osměluje. Juřena vyslal krásnou přihrávku mezi brankáře a obránce. Na poslední chvíli zasáhl ve skluzu míč Mikula před dotírajícím Dordićem.
7'
Ondřej Karafiát skvěle pozičně vystál situaci proti dvěma útočníkům a nedovolil Texlovi přihrát na volně nabíhajícího Mondeka.
5'
Tomáš Malinský přihrál nepřesně pouze k Juřenovi. Tomu se míč ale zamotal pod nohami a do šance se tak nedostal.
5'
Po faulu na Peška to ovšem už neplatí.
4'
Opava se po čtyrech minutách dostává konečně k míči.
3'
Karafiát pálil z voleje nepřesně.
2'
Liberec zatím drží míč na svých kopačkách. Balutův centr do vápna skončil pouze na kopačce Žídka.
1'
Domácí obstarali úvodní výkop zápasu.
1'

FC SLOVAN LIBEREC – POSTUP V MOL CUPU A TŘI VÝHRY ZA SEBOU

Slovan od začátku jarní části FORTUNA:LIGY ještě neprohrál. Dvě výhry si severočeši připsali při výhrách nad Bohemians (3:1) a na Spartě (2:0). Poslední zápas, tedy čtvrtfinále MOL Cupu se Slováckem, přinesl mnoho střeleckých pokusů (celkem 16:12 pro Liberec), ale za celých 120 minut se ani jednomu celku nepodařilo vstřelit gól. Zápas tedy dospěl až k penaltovému rozstřelu, kde Liberec po poslední penaltě Tomáše Malinského zvítězil 4:2. Slovan tedy postoupil do semifinále, v němž ho čeká cesta do Olomouce. V lize modrobílým momentálně patří devátá příčka. Na první šestku jim chybí tři body a především jeden odehraný zápas. Jedná se o odložené utkání v Teplicích, které se dohraje ve středu 11.3

Celkem sehrál Slovan s Opavou U Nisy devět zápasů, přičemž čtyři z nich vyhrál, čtyřikrát remizoval a jednou prohrál. Nicméně od roku 2018, kdy se Opava vrátila do první ligy, ji Slovan ještě porazit nedokázal. Pouze dvakrát remizoval na půdě soupeře a doma dokonce jednou prohrál 1:2. S aktuální formou obou týmů se dá předpokládat, že by se tato statistika mohla změnit. Uvidíme v neděli odpoledne..