FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Plzeň - 14. června 2020   17:00

0:1
(0:1)
Plzeň
16' Hořava

Mandous – Látal, Štěrba, Jemelka (C) (46. Breite), Kerbr (63. Sladký) – Greššák – Zahradníček, Zmrzlý (78. Juliš), Chytil (46. Houska), Hála (70. P. González) – Yunis.
Reichl – Daněk, Houska, Breite, P. González, Juliš, Sladký.
Marek – Podaný, Melichar
Andrův stadion, Olomouc
328 diváků
A. Hruška – M. Havel, Hejda (90. Pernica), Brabec (C), J. Kovařík – Bucha, Kalvach, Hořava (65. Diaz) – Kayamba, Beauguel (78. Mihálik), J. Kopic (90. Hloušek).
Staněk – Hloušek, R. Hubník, Herc, Diaz, Mihálik, Pernica.

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 0:1. Viktoria neztratila dech, rozhodl Hořava

Nepříliš líbivé utkání bylo k vidění v Olomouci. Hostující Plzeň si v první půli vytvořila jednogólový náskok, který po změně stran udržela. Znamená to tedy, že do nadstavbové části půjdou Západočeši s šestibodovým mankem na první Slavii. Naopak Sigma bude hrát pouze skupinu o udržení.
90+4'
90+4'
Za zdržování hry obdržel žlutou kartu Mihálik.
90+2'
Žlutou kartu dostává Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň).
90+2'
Po centru Zahradníčka hlavičkoval Juliš, ale z těžké pozice netrefil branku.
90+2'
Breite zajel pod nohy Buchy. Přestože se zdálo, že zasáhl jako první míč, sudí byl jiného názoru a domácího hráče ocenil žlutou kartou.
90'
Ve druhé půli se budou hrát čtyři minuty nastavení.
90'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Adam Hloušek.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Lukáš Hejda, přichází Luděk Pernica.
89'
Zraněný je Hejda, který je na trávníku nyní ošetřován.
88'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Plzně. Domácí ale hráli dál, neboť se jim nezdálo, že by měla být hra přerušena. A tak hru asi po půl minutě přerušil sám rozhodčí, který povolal lékaře.
87'
Hosté vyzkoušeli nacvičený signál, ale ten jim nevyšel. Mandous bude rozehrávat od své branky.
86'
Bucha se odhodlal k parádní dělovce zpoza vápna
86'
Mandous si připisuje další zákrok a stále drží šance Sigmy na bodový zisk. Ránu Buchy vyrazil gólman domácích na roh.
85'
Agilní Juliš z dorážky netrefil bránu
85'
Na druhé straně další neúspěšný pokus domácích.
84'
Kovařík z otočky pálil těsně vedle
84'
Mohlo být rozhodnuto. Po rohovém kopu se ke střele dostal Kovařík, jehož dělovka skončila těsně vedle levé tyče domácí branky.
84'
Kayamba motal hlavy domácím obráncům u rohového praporku. Nakonec jeho snaha skončila rohovým kopem.
83'
Houska hledal v šestnáctce Breiteho, ale pro něj byla přihrávka příliš dlouhá. Míč tak skončil u Hrušky.
81'
V souboji Brabce s Yunisem byl domácí hráč podražen. Nicméně ještě před tím si útočník Sigmy pomohl rukama, a tak je pískáno ve prospěch hostů.
79'
Kopic se dostal s míčem do šestnáctky soupeře, po jedné kličce mu ale míč utekl k Mandousovi.
78'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Lukáš Juliš.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Ondřej Mihálik.
76'
Olomoučtí se snaží, velmi aktivní je Houska, který osvěžil olomouckou defenzivu. Po centru Látala se míč odrazil od jednoho z domácích do zámezí. Hruška tak mohl být opět v klidu.
75'
Beauguel zahodil tutovku! Vychytal ho Mandous
75'
Beauguel dostal přihrávku do běhu a unikal sám na domácího brankáře. Mandous povystoupil a následný pokus soupeře zneškodnil na roh.
73'
Zahradníčkův krátký centr se pokusil usměrnit González, ovšem míč netrefil dle svých představ. Hruška zasahovat nemusel.
73'
Zmrzlý se protáhl mezi hráči Plzně, přičemž jej nedovoleně zastavil Diaz. Sudí píská přímák pro Sigmu.
72'
Hosté kontrolují hru a soupeře k ničemu nepouští. I díky tomu je stav stále 0:1.
71'
Další ze soubojů bývalých spoluhráčů, tentokrát Kalvacha poslal k zemi Houska.
70'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Pablo González.
69'
Kopicova prudká rána vyprášila Mandousovy rukavice
69'
Západočeši se dostali do zakončení. Ve vápně Sigmy dostal přihrávku Kopic, jehož následný pokus Mandous našel v rukavicích.
68'
Plzenští šli do rychlého brejku, ve kterém Kayamba hledal spoluhráče v šestnáctce. Defenziva Sigmy se stihla zformovat a tuto přihrávku za svá záda nepustila.
67'
Na domácích je vidět snaha, ovšem opět jim chybí hlavně kvalita v kombinaci na polovině soupeře.
65'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Hořava, přichází Ivan Santiago Diaz.
65'
V souboji mezi Brabcem a Houskou dokázal hostující hráč ubránit soupeře. Svého protivníka nepustil k centru.
64'
Hejda podkopl Yunise v souboji o míč, u kterého tak zůstanou domácí hráči.
63'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Milan Kerbr, přichází Martin Sladký.
63'
Beauguel vysunul na pravé straně Kayambu, který doběhl s míčem až k šestnáctce, kde se pokusil předložit spoluhráči k zakončení. Přihrávka ale nebyla přesná a obránci Sigmy ji zneškodnili.
62'
Ve chvíli, kdy Kalvach na polovině hřiště ztratil míč a následně fauloval Housku, se Štěrba vrátil na hrací plochu.
60'
Beauguel v souboji se Štěrbou spadl na svého protivníka, který se těžko zvedá z trávníku. Sudí hru přerušil a bude se opět ošetřovat.
59'
Západočeši zkusili nákop na Kayambu, ale dlouhý pas byl pro plzeňského hráče příliš.
57'
Zahradníček si na lajně obhodil Havla, který jej již nemohl čistým způsobem zastavit, a tak musel nedovoleně. Sudí neváhá a tasí žlutou.
56'
Látal se protáhl mezi obránci soupeře a posunul na Housku. Ten ještě hledal spoluhráče před brankou, ale nikdo v modrém nedokázal zakončit. Celou akci zakončil hvizd sudího, který si všiml hry rukou domácího hráče.
55'
Hanáci opět bojují na polovině soupeře. Z rohového kopu se neprosadili, ale u míče i nadále zůstávají.
54'
Přestože přímo na hřišti probíhalo ošetřování, Kayamba nakonec vstal a bude pokračovat ve hře. Závažné zranění je tak vyloučeno.
52'
Kerbr zajel do protihráče a od sudího dostává žluté napomenutí. Kayamba zůstává na hrací ploše a musí být ošetřen.
51'
Na druhé straně dostali hosté výhodu standardní situace, kterou rozehrál Kovařík. Ten zkusil centrem najít spoluhráče, ale přetažený míč skončil až za autovou čárou.
50'
Olomoučtí jsou na začátku druhé půle aktivnější. Chytil poslal do strany Zahradníčkovi, ovšem následně upadl jeden z plzeňských hráčů na trávník a sudí hru přerušil.
49'
Houska poslal centr do šestnáctky, kde se musel Yunis sklonit, aby zakončil hlavou. Míč nakonec skončil jen na boční síti.
48'
Nejprve Zahradníček se pokusil rychle rozehrát aut, ovšem Yunise nenašel. Následně hosté získali míč a rychle přesunuli hru dopředu. Kayamba se ale nacházel v ofsajdu.
47'
Na druhé straně se snažil prosadit Beauguel, který si ale musel pomoct nedovoleně proti obránci Sigmy. Sudí následně jeho snahu přerušil.
46'
Zahradníčkova skrytá hlavička skončila jen v Hruškových rukavicích
46'
Olomoučtí hned na začátku druhé půle předvedli nádhernou kombinaci. Míč se po levé straně dostal až do šestnáctky, kde jej hlavou umístil Zahradníček. K jeho smůle ale přímo do rukavic Hrušky.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází David Houska.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Václav Jemelka, přichází Radim Breite.
46'
Prvních pětačtyřicet minut přineslo pouze jednu šanci. I ta ale stačila hostům, aby se dostali do vedení. Do střelecké listiny se zapsat Tomáš Hořava. Plzenští téměř celý poločas kontrolovali hru, svého soupeře k ničemu nepustili.
45+1'
45+1'
První půle bude nastavena o jednu minutu.
44'
Beauguel přišel o míč a domácí mohli do rychlého protiútoku. Bohužel pro ně si ale s míčem příliš nerozuměli a brzy o něj přišli.
43'
Za obranou Sigmy se zjevil Kopic, který už byl připravený zákončit. V tu chvíli ale vyletěl vzhůru praporek asistenta sudího, na jehož pokyn se odpískal ofsajd.
42'
Hála operoval tentokrát na pravé straně, odkud poslal míč do šestnáctky soupeře. Zde se nacházeli dva jeho spoluhráči, ale ani jeden z nich na míč nedosáhl.
40'
Hosté mířili do rychlého brejku proti třem obráncům Sigmy. Dlouhá přihrávka mířila doleva na rozběhnutého Kopice, kterému ale míč čistě odebral Látal. Kapitán Plzně se poté ještě jednou dostal k míči a vystřelil. Míč letěl vysoko nad.
39'
Hanáci kombinovali na levé straně. Nejprve zkoušel přízemní centr Chytil, ale jeho pokus se neujal. Následně Kerbr nezachytil prudkou přihrávku spoluhráče a o míč Sigma přišla.
38'
Havel odcentroval z pravé strany. Míč ze vzduchu stáhl Mandous do rukavic.
37'
Hanáci se ubránili a mířili dopředu. Hála si chtěl zpracovat míč, ale byl zastaven nečistým způsobem. Rychlá akce tak Sigmě nevyšla, musí si poradit proti kompletní obraně soupeře.
35'
Beauguel dostal míč na penaltový puntík, ale poslední obránce Sigmy si s ním poradil. Vzápětí hosté vybojovali rohový kop.
34'
Opět sledujeme pasáž hry, kdy hosté jsou s míčem na polovině soupeře. Domácí se brání s devíti hráči.
32'
Greššák obstál ve sprinterském souboji s Beauguelem a poslal míč na Mandouse. Ten jej následně rozehrál.
31'
Hořava si na polovině hřiště pomohl nedovoleným způsobem a už se zdálo, že bude oceněn žlutou kartou. Sudí mu ale jen domlouvá.
30'
Hosté kombinují hlavně na své polovině, kde i přes napadání domácími hráči o míč nepřichází. Kerbr následně naložil Kayambovi, který se sesunul k zemi. Sudí píská faul .
29'
Hála nakonec nepotřeboval ani ošetření, již je na nohou a bude pokračovat.
28'
Hála utržil v jednom se soubojů šrám a zůstal ležet na hrací ploše. Hosté pokračovali v akci, a dokonce se dostali ke střele. Zblokovaná rána ale k Mandousovi nedoputovala. Až poté Západočeši zakopli míč.
27'
Hanáci rychle rozehráli a pro míč si doběhl Hála. Následně se Sigma přeci jen dostala ke střele, Chytil vypálil nad branku Hrušky.
26'
Hořava si pomohl útočným faulem a k míči se opět po nějaké době dostává Sigma.
25'
Nicméně o míč Sigma přišla, když Zahradníček nedokázal zpracovat přihrávku vzduchem. U míče jsou tak opět hosté.
24'
Až nyní Olomoučtí získali míč a po faulu poblíž půlící čáry vybojovali i standardku.
23'
Olomoučtí se ubránili rohovému kopu. Nic to však nemění na faktu, že se hraje prakticky jen na jedné polovině hřiště a u míče je jen jedno mužstvo.
22'
Kayamba si vychutnal Chytila, kterého snadno obešel. Jeho následný střílený centr srazil jeden z obránců Sigmy na rohový kop.
21'
Olomoučtí získali míč, ovšem dlouhým nákopem od vlastní šestnáctky na polovinu soupeře jej odevzdali. Pokračují tedy hráči v bílých dresech.
20'
Kotel Sigmy rasisticky hučí na Beauguela, ten fanouškům vyčinil
20'
Hosté získali ve svůj prospěch rohový kop. Nicméně Hanáci se dokázali ubránit.
19'
Hra se odvíjí blízko domácí branky. Plzenští mají více ze hry, Sigma se pouze brání.
17'
Další nebezpečný moment. Hejda poslal zakroucený míč do šestnáctky, kde však nikdo v bílém dresu nebyl.
16'
Hořava na zadní tyči doklepl míč do sítě, 1:0 pro Viktorii!
16'
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají vedení. Kayamba odcentroval z pravé strany. Míč se následně odrazil k TOMÁŠI HOŘAVOVI, který z hranice malého vápna nedal Mandousovi šanci.
15'
Západočeši kombinují, obrana Sigmy však dobře presuje a soupeři nedovoluje se prosadit.
14'
Sám faulovaný se postavil k exekuci standardní situace. Centr do šestnáctky hosté odvrátili do autu.
13'
Kalvach přerušil akci Sigmy, když si nedovoleným způsobem vyšlápl na Zmrzlého.
12'
Domácí ztratili na polovině hřiště míč a soupeř se hnal na branku Mandouse. Na pravé straně měl prostor k centru Havel, ale proti Jemelkovi neuspěl. Kapitán Sigmy míč odkopl do bezpečí.
10'
Kopic zakombinoval s Beauguelem, pálil do Mandousovy náruče
10'
Na konci desáté minuty si první zákrok připisuje domácí brankář. Z hranice šestnáctky vypálil Kopic. Jeho rána levačkou ale nebyla příliš složitá pro Mandouse.
10'
Z levé strany to zkoušel Kovařík, ale Zahradníček byl proti. Hosté zůstanou u míče, budou vhazovat.
8'
Nebezpečný centr z kopačky Havla dokázala obrana Sigmy odvrátit. Následně si pro míč doběhl Mandous.
7'
Hruška kombinuje ve vlastním pokutovém území se svými obránci. Olomoučtí soupeře stínují.
6'
Bucha si vyměnil míč s Kopicem, ale nestřílel přesně
6'
Bucha si narazil se spoluhráčem a vystřelil. Naneštěstí pro hosty neměla jeho rána potřebné parametry a Mandous nemusel zasahovat.
5'
Kayamba prošel kolem Kerbra a z boční hranice šestnáctky poslal prudký přízemní centr před branku Sigmy. Defenziva Hanáků ale byla připravená a nebezpečí odvrátila.
4'
Oba hráči jsou již na hřišti.
4'
Na trávníku zůstali po vzdušném souboji ležet Hála s Hořavou. Sudí okamžitě poslal na hřiště zdravotníky obou celků, aby se o zraněné postarali.
3'
Látal zkusil vystřelit z hranice šestnáctky, nicméně jeho pokus byl zblokován.
2'
Jemelka převzal míč na vlastní polovině a vydal se s ním do plzeňského území. Přes dva hráče prošel, nakonec jej zastavil bývalý spoluhráč Kalvach nedovoleným zákrokem.
2'
Hosté drží od úvodního hvizdu míč na svých kopačkách a snaží se kombinovat na domácí polovině.
1'
Utkání právě začalo. Výkop měli Západočeši.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí pro dnešní duel zvolili tradiční modré dresy, hosté z Plzně budou hrát v bílém.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Štěrba, Jemelka (C), Kerbr – Greššák – Zahradníček, Zmrzlý, Chytil, Hála – Yunis.
Náhradníci: Reichl – Daněk, Houska, Breite, P. González, Juliš, Sladký.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Bucha, Kalvach, Hořava – Kayamba, Beauguel, J. Kopic.
Náhradníci: Staněk – Hloušek, R. Hubník, Herc, Diaz, Mihálik, Pernica.

Rozhodčí: Marek – Podaný, Melichar.
Poslední vzájemný duel se uskutečnil minulý rok v červenci na západě Čech, z vítězství 3:1 se tehdy radoval domácí tým.
Na Andrově stadionu se v posledních letech více daří hostům. Plzenští zde naposledy prohráli v květnu 2011. Shodou okolností se jednalo také o poslední kolo, Sigma vyhrála 2:1. Od té doby se týmy střely v Olomouci šestkrát a pouze jednou Plzeň nebrala všechny body.
SK Sigma Olomouc

Hanáci naopak v posledních pěti zápasech tolik radosti svým fanouškům nepřinesli. Po remíze na Slovácku fotbalisté Olomouce třikrát v řadě prohráli a prakticky se připravili o možnost postupu do skupiny o Evropu. Po vítězství v Mladé Boleslavi sice ještě naděje žije, ovšem ani přípravná výhra nad Plzní postup zajistit nemusí.
FC Viktoria Plzeň

Západočeši přijíždí na Hanou v roli druhého celku tabulky, který ztrácí šest bodů na vedoucí Slavii. Aktuálně mají Plzenští nejlepší formu z celé soutěže. V pěti zápasech po "korona pauze" získali celkem 13 bodů. Pouze na hřišti první Slavie tým ze západu Čech ztratil. Přesto díky získanému bodu udržel naději na boj o titul do posledních kol.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mezi Sigmou Olomouc a Plzní. Utkání začíná v 17:00.