FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Karviná - 27. května 2020   18:00

0:0
(0:0)

Fendrich – Harazim, Hnaníček, Žídek (C), Helešic – Texl (56. Mondek), Souček (77. Jan Řezníček), Zavadil, Dordić – Schaffartzik (56. Juřena) – Železník (87. Rychlý).
Šrom – Jan Řezníček, Hrabina, Rychlý, Mondek, Juřena, Sus.
Franěk – M. Novák, Váňa
Stadion v Městských sadech, Opava
Bolek – Ndefe (79. Čonka), Šindelář, Rundić, Jan Moravec – Janečka (C) (65. Santos), Smrž (46. Bukata), Qose – V. Vukadinović (65. Ba Loua), Lingr, Taiwo (90+1. Guba).
Neuman – Marek Hanousek, Guba, Bukata, Čonka, Santos, Ba Loua.
Bolek

SESTŘIH: Opava - Karviná 0:0. Dělba bodů a dva neuznané góly kvůli ofsajdu.

Z tohoto utkání už je to opravdu vše. Děkujeme za pozornost a užijte si středeční večer. Na viděnou.
Další zápasy čekají na oba dnešní soupeře v neděli. Opava se představí na hřišti dalekých Teplic a Karviná bude doma hostit Spartu.
Fotbalisté Karviné tak nenašli přemožitele ani v pátém utkání jarní části a zůstávají v tabulce na třinácté pozici. Opava je nadále patnáctá a po včerejší remíze Příbrami s Ostravou navýšila náskok na poslední tým soutěže znovu na tři body.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:2.
Malé slezské derby mezi Opavou a Karvinou končí dělbou bodů, branka dnes v Městských sadech k vidění nebyla. Oba celky se po změně stran jednou radovaly z vedení, v obou případech ale nebyly góly uznány kvůli předešlým ofsajdům. V 51. minutě v něm stál Taiwo, dvacet sekund po avizovaném tříminutovém nastavení pak Žídek, jenž tečoval Zavadilův centr k pravé tyči. Domácí euforie ale byla bleskově utnuta.

Jinak byl k vidění bojovný fotbal a remízu lze hodnotit jako spravedlivou. Mírně aktivnější asi byla Karviná, která Fendricha pravidelně zaměstnávala, většinou však méně razantními pokusy, které často mířily doprostřed brány. Výjimkou byl v 85. minutě Ba Loua, jenž zakončoval těsně vedle levé tyče. I na druhé straně měl velkou šanci střídající hráč, konkrétně Juřena. V prvním případě jeho pokus zneškodnil Bolek, dorážka pak prosvištěla vedle vzdálenější tyčky.
90+4'
90+4'
Opava se radovala z "vítězné" trefy, ta ale není uznána! Zavadilův prudký centr tečoval před brankou Jan Žídek, šlo ale o těsný ofsajd!
90+3'
Po Fendrichově dlouhém nákupu fauloval Eduardo Santos Václava Juřenu. Zdravotní problém má zřejmě i Karol Mondek, jenž se rovněž skácel k zemi. Slezský FC nicméně bude mít k dispozici zřejmě poslední standardku tohoto utkání.
90+2'
Adriel D´Avila Ba Loua vložil v pokutovém území nohu do přihrávky Ondřeje Lingra, v pádu ale mířil jen do míst, v nichž stál připraven Vilém Fendrich.
90+1'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Abdulrahman Taiwo, přichází Dávid Guba.
90+1'
Hlavní rozhodčí Pavel Franěk nastaví zápas o tři minuty. Karviná bude ještě jednou střídat.
90'
Matúš Čonka dostal prostor na levé straně hřiště, jeho centr na zadní tyč byl ale z kategorie přetažených.
89'
Po faulu Štěpána Harazima mohou hrát opět fotbalisté v bílých dresech.
89'
Hosté uzamkli Opavu na její polovině. Ta se musí v závěru střetnutí především bránit. Teď ale může rozehrávat Fendrich.
88'
Karviné se daří držet delší dobu balon, do ohrožení Fendrichovy svatyně se však hosté ne a ne dostat.
87'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Železník, přichází Adam Rychlý.
86'
Domácí měli k dispozici standardku. Tu přetavili v autové vhazování a zůstávají nadále na karvinské polovině.
85'
Domácí už se radovali z vítězné trefy, gól neplatí
85'
Adriel D´Avila Ba Loua nebyl daleko od vedoucí trefy! Po centru z pravé strany a přiťuknutí hlavou mířil z levé strany vápna těsně vedle bližší tyče!
84'
Ba Loua mířil z levé strany těsně vedle tyče
84'
Do šestnáctky centroval Adriel D´Avila Ba Loua. Za míčem se tlačil Eduardo Santos, rychleji u něj však byl Jan Žídek, jenž jej uklidil do bezpečí.
83'
Matúš Čonka byl u rohového praporku tísněn Karolem Mondekem, od kterého se balon odrazil do zámezí. Je z toho karvinský roh.
83'
Třetí žlutá karta na domácí straně. Vysloužil si ji za faul na polovině soupeře kapitán Jan Žídek.
81'
Karvinský zadák již odklopýtal v doprovodu lékařů za postranní čáru. Hra může pokračovat.
80'
Bolek zakopává míč do zámezí, hra je přerušena. Na zemi leží otřesený Milan Rundić, který schytal ránu od Juřeny i Čonky.
79'
A další možnost pro celek ze slezské metropole. Jan Řezníček, který je po příchodu na trávník hodně vidět, odcentroval na hlavu Matěje Helešice, kterého neuhlídal Matúš Čonka. Domácí obránce ale mířil vysoko nad hostující klec.
79'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Gigli Ndefe, přichází Matúš Čonka.
78'
Šance domácích! Juřena nadvakrát Bolka nepřekonal
78'
Opava zničehonic zahrozila! Po přisunutí Řezníčka střílel z pravé strany na bližší tyč Václav Juřena, Bolek ale jeho pokus vyrazil. Následně to zkoušel střídající Juřena ještě jednou na vzdálenější tyč, tu ale z úhlu minul. Vlevo měl přitom úplně volného Dordiće.
78'
Vilém Fendrich si došel pro míč na hranici šestnáctky. Karvinští se musejí vracet na vlastní polovinu.
77'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Jan Řezníček.
77'
Z hranice velkého vápna střílel Adriel D´Avila Ba Loua, našel ale jen prvního bránícího protihráče, a tak je z toho opavský blok.
76'
Ondřej Lingr obešel na pravém okraji vápna Matěje Helešice, jeho následná přihrávka ale zamířila na kopačky modrožlutých.
75'
Do konce zápasu zbývá poslední čtvrthodina plus nějaké to nastavení. Zatím to vypadá, že malé slezské derby vítěze nenajde.
74'
K nepřesnému střeleckému pokusu se odhodlal Lukáš Železník. Mezitím se schyluje k dalšímu domácímu střídání.
73'
Adriel D´Avila Ba Loua odcentroval z levé strany na Gigli Ndefeho, ten si ale na pravé straně vápna nedokázal zpracovat míč, a tak se nakonec k ohrožení branky nedostal.
72'
Ani tentokrát se ovšem domácí fotbalisté do zakončení nedostali. Navíc byl pískán faul Štěpánu Harazimovi, a tak se musí bránit.
72'
Vzápětí je Souček faulován Ndefem. Bylo to kousek od rohového praporku, standardka pro Opavu.
71'
Filip Souček zvolil přízemní centr na bližší tyč, tento prostor však Karvinští pozorně střežili.
70'
Pavel Zavadil našel krásným centrem do běhu Filipa Součka. Ten přihrával před branku z pravé stany vápna, Karvinští ale balon srazili na další roh.
69'
Ondřej Lingr oslovil na konci rychlé protiakce přihrávkou Gigli Ndefeho, jeho dělovka ale byla na hranici velkého vápna zblokována.
69'
Domácí fotbalisté ale z rohu nezahrozili. Dopředu mohou jít hosté.
68'
Po autovém vhazování získala Opava "zdarma" rohový kop. Eduardo Santos si nezvládl zpracovat balon, který mu utekl do zámezí.
67'
Štěpán Harazim fauloval v souboji o balon Jana Moravce. Sporný verdikt, po kterém se domácí lavička hodně zlobí na rozhodčí.
66'
Na hranici šestnáctky podklouzl Ondřej Lingr, a tak přišla Ba Louova přihrávka vniveč. Míč pro Fendricha.
65'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marek Janečka, přichází Eduardo Santos.
65'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Adriel D´Avila Ba Loua.
64'
Karviná kombinuje na vlastní půlce hřiště a čeká na vhodný moment k přechodu do útoku.
62'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Filip Souček, jeho zakončení ale postrádalo větší důraz. Talentovaný záložník, jenž zamíří po sezóně do pražské Sparty, je nicméně hodně vidět.
62'
Aktivní Bojan Dordić se vřítil do vápna a přihrával z pravé strany před branku, kde hosté balon odvrátili na další roh.
61'
Po faulu na Bojana Dordiće rozehrávala Opava. Na konci akce se k nenápadné střele zpoza vápna dostal Filip Souček, rána mu ale nesedla. Přesto je z toho další roh.
60'
Hodina utkání je minulostí. Na první branku tohoto střetnutí nadále čekáme marně.
59'
Po Zavadilově centru pálil střídající Karol Mondek. Střela o zem mu příliš nesedla, přesto ji musel u levé tyče vyhlavičkovat z brankové čáry Martin Šindelář! Následně byl pískán Součkův útočný faul na Petra Bolka, po kterém se zrodila menší strkanice.
58'
Bojan Dordić se snažil pláchnout po levé straně, čistě jej ale zastavil Gigli Ndefe. Bude z toho pro žlutomodré nicméně alespoň rohový kop.
57'
Vukadin Vukadinović našel centrem z pravé strany hlavu Milana Rundiće, ten ale mířil vedle levé tyče. Fendrich si jeho pokus tak či tak hlídal.
56'
Po nedovoleném zákroku na Marka Janečku, který se zrodil před sektorem domácích příznivců, bude Karviná zahrávat standardní situaci.
56'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Schaffartzik, přichází Václav Juřena.
56'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Karol Mondek.
54'
Aktéři zápasu jsou v těchto chvílích poblíž středového kruhu, kde si pravidelně vyměňují míč z jedné strany na druhou. Opět je to spíše boj, než pohledný fotbal.
52'
Opavský kouč Jiří Balcárek chystá hned dvojité střídání. Připomínám, že oba týmy mohou nově činit hned pět změn v sestavách.
51'
Radost Taiwa z gólu překazil rozhodčí, jednalo se o ofsajd
51'
Karviná se radovala z vedoucí trefy, ta ale není pro ofsajd uznána! Z levé strany odcentroval na zadní tyč Vukadin Vukadinović a po střele tečoval balon pod břevno Abdulrahman Taiwo. Byl však v těsném postavení mimo hru.
50'
Bojan Dordić si v souboji s Kristim Qosem vypomohl až příliš rukami, a tak je pískán faul.
49'
Pavel Zavadil rozehrál standardku z levého okraje hřiště. Dlouhý centr se vrátil na střed vápna, odkud pálil pohotově Filip Souček. Naneštěstí pro něj i celou Opavu vysoko nad branku.
48'
Na druhé straně zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti Marek Janečka, šlo však jen o snadné sousto pro Viléma Fendricha.
47'
Janečka pálil z dálky po zemi, jeho nebezpečnou střelu zlikvidoval Fendrich
47'
Zavadilova střela byla zablokovaná Vukadinem Vukadinovićem. Následně je pískáno, a tak může rozehrávat Karviná.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Vojtěch Smrž, přichází Martin Bukata.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Sudí Pavel Franěk se rozhodl v prvním poločase nenastavovat, a tak odcházejí oba celky do kabin za bezbrankového stavu. K vidění byl zejména bojovný fotbal, z něhož pramenila celá řada nepřesností. S blížící se přestávkou se ale přeci jen zrodily i šance. Deset minut před pauzou střílel Schaffartzik z hranice vápna vedle vzdálenější tyče, o tři minuty později napálil Souček odražený balon do padajícího Rundiće. Karviné zatrnulo také po stříleném centru Harazima, po němž musel vykopávat balon před brankovou čárou Ndefe. Hosté byli střelecky aktivnější, mířili ale především do prostoru, v němž se vždy nacházel pozorný brankář Fendrich. Na tom si zatím vylámali zuby třeba Lingr s Taiwem. Uvidíme, zda na bezgólovém výsledku něco změní druhá půle.
45+1'
45'
Jan Schaffartzik fauloval skluzem Milana Rundiće a je třetím hráčem, který inkasuje žlutou kartu.
44'
Šance i na druhé straně! Střela Vukadina Vukadinoviće byla zblokovaná, poté pálil mezi nohami obránce ještě Abdulrahman Taiwo. Fendrich ale balon chytá!
43'
Obrovská šance domácích! Ndefe míč vykopl před brankovou čárou
43'
Štěpán Harazim si hodil sprint po pravém kraji hřiště a odcentroval do vápna, kde musel míč vykopávat před brankovou čárou Gigli Ndefe! Do přízemního centru se snažil položit hlavou Jan Schaffartzik, do brány se dral i Bojan Dordić.
42'
Opava přidala na aktivitě, balon má ale Karviná. Faulován byl totiž Vukadin Vukadinović.
41'
I tady ale mohl zůstat brankář Fendrich v klidu. Nedůrazné zakončení Marka Janečky bylo zblokováno, následně zahrál Ondřej Lingr rukou.
40'
Gigli Ndefe uhájil balon a vybojoval pro svůj tým rovněž rohový kop. Ten rozehraje z pravé strany hřiště Vukadin Vukadinović.
39'
Opavští z něj nic nevytěžili. Aktuálně již operují s míčem na kopačkách fotbalisté v bílých dresech.
38'
Z přízemní střely Součka vytěžili domácí pouze rohový kop
38'
Odražený balon se dostal k volnému Filipu Součkovi, který pohotově pálil. Jeho přízemní pokus ale zblokoval padající Milan Rundić, a tak je z toho pouze rohový kop!
37'
Opavští získali standardku na polovině soupeře. Balon si staví Pavel zavadil, jenž bude čechrat centr do vápna.
36'
Na druhé straně pálil dva metry před hranicí šestnáctky Vukadin Vukadinović, jeho nedůrazná střela ale doskákala jen k Vilému Fendrichovi.
35'
Šance domácích! Schaffartzikova střela prosvištěla vedle tyče
35'
První větší příležitost na straně opavského týmu. Na pravé straně pláchl s míčem Jan Schaffartzik, jehož střela z hranice vápna prosvištěla vedle levé tyče.
34'
Petr Bolek na poslední chvíli vyběhl pro balon před dotírajícím Lukášem Železníkem.
32'
Abdulrahman Taiwo opět načapán v ofsajdovém postavení. Nadále tak trvá bezbrankový stav.
31'
V rozehrávce zaváhal i Petr Bolek, domácí ale chybu nepotrestali. Před Filipem Součkem odvrátil balon na hranici vápna Vojtěch Smrž.
30'
Hodně nepovedená rozehrávka Viléma Fendricha. Domácí brankář poslal balon od své branky až do zámezí. O autová vhazování dnes opravdu není nouze.
29'
Po přistrčení Vojtěcha Smrže padl k zemi Jiří Texl, podle sudího Fraňka šlo ale o čistý zákrok.
28'
Jan Žídek odehrál balon před Vukadinem Vukadinovićem raději do autu. Karviná následně krátce po vhazování o míč přišla.
27'
Abdulrahman Taiwo centroval z levé strany do šestnáctky, pro balon si však znovu vyběhl pozorný Vilém Fendrich.
26'
Karvinské snažení končí jen dalším odkopem Viléma Fendricha. Zápas zatím postrádá výraznější tempo. Je to spíše boj o každý metr hřiště.
25'
Matěj Helešic tentokrát aktérem nedovoleného zákroku. Před střídačkami poslal k zemi opět Vukadina Vukadinoviće.
24'
Vukadin Vukadinović si na pravém křídle předkopl balon takovým způsobem, že skončil až za autovou čárou. Vhazovat může Matěj Helešic.
23'
Pokus Taiwa skončil v náruči Fendricha
23'
V akci opět Abdulrahman Taiwo. Tentokrát přihrával nigerijský útočník z levé hranice velkého vápna před branku, míč mu ale nesedl a skončil jen u Viléma Fendricha.
22'
Abdulrahman Taiwo se prokličkoval po levé straně vápna téměř až ke střele, na tu ale nakonec nedošlo. Vzrušení ukončil zdvižený praporek pomezního sudího, který signalizoval ofsajd.
21'
Do rychlého protiútoku se po levé straně hnal Bojan Dordić, v závěru akce byl ale odzbrojen Vojtěchem Smržem.
20'
Z pravé strany centroval do šestnáctky Gigli Ndefe, jeho snahu ale zblokoval Bojan Dordić na další vhazování. Těch je dnes opravdu obrovské množství.
19'
Ani jednomu z týmů se po častých autových vhazováních nedaří na delší dobu držet míč. Ten se tak stěhuje z jedné strany na druhou.
18'
Oba týmy trápí po koronavirové pauze celá řada nepřesností. Hra je teď plná ztrát na obou stranách. Hraje se především v prostoru mezi šestnáctkami.
16'
Je za námi úvodní čtvrthodina utkání. Mírně aktivnějším týmem je Karviná, která je častěji na balonu. Aktuálně však kombinuje Opava.
15'
Teď už sice ano, Vukadin Vukadinović ale nezastihl míč na hrací ploše, a tak je z toho jen další odkop pro Viléma Fendricha.
14'
Slezský FC je zatažen na vlastní polovině a čeká, co vymyslí soupeř. Karviná kombinuje s míčem, dopředu se ale nedostává.
13'
Standardka Karviné vůbec nevyšla. Centr doplachtil až k brankáři Vilému Fendrichovi.
12'
Pavel Zavadil zajel skluzem do Ondřeje Lingra a je dalším hráčem, který si bude muset dávat po zbytek zápasu na své zákroky pozor. Žlutá karta.
11'
Lingr vystřelil slabě, Fendrich byl připravený
11'
Martin Šindelář odcentroval na levou stranu velkého vápna, kde si balon připravil na střelu Ondřej Lingr. Jeho přízemní pokus k bližší tyči ale postrádal vetší razanci, a tak jej lapil Vilém Fendrich.
10'
Přihrávka na Ndefeho byla nepřesná, a tak se k balonu dostávají bleskově Opavští, kteří budou vhazovat.
9'
Vojtěch Smrž byl na polovině hřiště mírně faulován Janem Schaffartzikem. Je pískáno.
8'
Opavští příznivci se i ve značně omezeném počtu starají o důstojnou fotbalovou kulisu. Po tribunách stadionu jsou rozmístěny i všemožné vlajky.
7'
Přetažený Janečkův centr si stáhl do rukavic pozorný Vilém Fendrich.
6'
Abdulrahman Taiwo se prosmýkl na hranici velkého vápna kolem dvou bránících protihráčů a nahrával na levou stranu, kde však balon zachytil Filip Souček.
5'
Zavadil zkusil přímou střelu, míč letěl mimo
5'
Pavel Zavadil tentokrát zkusil přímou střelu na branku, míč ale letěl půldruhého metru nad břevno. Rozehrávat tak bude Petr Bolek.
4'
Karvinští centr odvrátili, o chvíli později ale poslal Vojtěch Smrž k zemi Filipa Součka, kterého trefil kopačkami. Třetí zákrok v krátkém sledu znamená žlutou kartu.
4'
Další Smržův nedovolený zákrok. Tentokrát jeho důraz odskákal Bojan Dordić. Ani v tomto případě to není na přímou střelu, očekávat ale lze Zavadilův centr do vápna.
3'
Vojtěch Smrž fauloval po ztrátě balonu Matěje Helešice. Rozehrávat bude z poloviny hřiště Opava.
2'
Balon zatím drží hosté, kteří kombinují okolo středového kruhu. Na první kloudnou akci čekáme.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili do zápasu v tradičních žlutomodrých dresech. Hosté z Karviné se oděli do bílých.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Duelu bude přihlížet v opavském kotli zhruba padesát fanoušků.

SFC Opava: Fendrich – Harazim, Hnaníček, Žídek (C), Helešic – Texl, Souček, Zavadil, Dordić – Schaffartzik – Železník.
Náhradníci: Šrom – Jan Řezníček, Hrabina, Rychlý, Mondek, Juřena, Sus.

MFK Karviná: Bolek – Ndefe, Šindelář, Rundić, Jan Moravec – Janečka (C), Smrž, Qose – V. Vukadinović, Lingr, Taiwo.
Náhradníci: Neuman – Marek Hanousek, Guba, Bukata, Čonka, Santos, Ba Loua.

Rozhodčí: Franěk – M. Novák, Váňa.
Podzimní vzájemný střet v Karviné vítěze nenašel. Domácí sice šli již v 7. minutě do vedení, když se z penaltového puntíku trefil Rundič, pět minut po změně stran ale upravil na konečných 1:1 Sus.

A jak dopadne slezské derby, v němž se bude hrát "o šest bodů", tentokrát? Sledujte náš textový přenos a buďte u všeho podstatného.
Opavští si den před utkáním pojistili na další rok služby Pavla Zavadila. Dvaačtyřicetiletý záložník je momentálně nejstarším střelcem v historii české nejvyšší soutěže, končit ale ještě rozhodně nehodlá. Smlouva se v minulých dnech podepisovala také v Karviné. Ta přivedla do svých řad ofenzivního univerzála Kire Markoskiho, jenž má zkušenosti i se severomakedonskou reprezentací.
Karviná vlétla po zimní přestávce do jarní části FORTUNA:LIGY ve velkém stylu. Tým, kteří leckteří po podzimu odepisovali, získal během čtyř zápasů před koronavirou pauzou celých deset bodů za tři vítězství a jednu remízu. Díky tomu se Slezané odlepili ze dna tabulky a vyhoupli se na současnou třináctou příčku. Otázkou je, co na formě MFK změnila další více než dvouměsíční pauza bez ostrého zápasu. Přemožitele nicméně nenašli hoši trenéra Juraje Jarábka ani ve třech přípravných zápasech před restartem soutěže. Po dvou remízách v poměru 2:2 s Ostravou a Třincem přišla sedmigólová demolice Frýdku-Místku (7:0).
Opavští se v šestnáctičlenné tabulce nacházejí na předposlední pozici, na níž se krčí se ziskem 17 bodů. Slezané disponují vůbec nejhorším útokem v soutěži, když za 24 zápasů vsítili pouhých 11 branek. Poslední opavské ligové utkání se datuje k 8. březnu, kdy žlutomodří odjeli s prázdnou ze severu Čech. Na stadionu Liberce vyfasovali po řadě chyb čtyřgólový příděl. Po rozvolnění vládních opatření odehráli svěřenci trenéra Balcárka tři přípravné zápasy. Dokázali si v nich poradit s druholigovými týmy z Líšně (1:0) a Vítkovic (4:1), v generálce s ostravským Baníkem se pak zrodila remíza 1:1.
Krásný podvečer. Po dlouhé přestávce zaviněné pandemií koronaviru se opět naplno rozbíhá fotbalová FORTUNA:LIGA! Ve středu má nejvyšší soutěž na programu kvarteto utkání a my se v tomto textovém přenosu zaměříme na měření sil mezi Slezským FC Opava a MFK Karviná, tedy kluby, které jsou namočeny v boji o záchranu.