FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Slovácko - 6. dubna 2024   15:00

Liberec
6' Kulenović (Mikula) • 23' Tupta (Višinský) • 56' Prebsl (Mikula) • 85' Fukala
4:1
(2:0)
Slovácko
53' Pourzitidis (vl.)

Vliegen – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Penner (67. Fukala), Prebsl, Žambůrek (84. Varfolomejev), Preisler – Višinský (77. Doumbia), Kulenović (76. Horský), Tupta (83. Kok).
Bačkovský – Lehoczki, Tetour, Letenay, Rabušic.
J. Petřík – J. Pečenka, P. Kotalík | VAR: T. Klíma | AVAR: J. Kubr
Stadion U Nisy, Liberec
3451 diváků
Fryšták – Reinberk (C) (83. Bartoš), Hofmann (46. Mihálik), Kalabiška (73. Břečka), Blahút – P. Juroška (77. Holzer), Havlík, Kohút (77. Holásek) – Siňavskij, Vecheta, Kvasina.
Fryšták

SESTŘIH: Liberec - Slovácko 4:1. Slovan se přiblížil skupině o titul, rozhodl Kulenovič

To je ode mě vše, loučím se s Vámi, a u dalšího textového přenosu na viděnou.
Druhý poločas je za námi a na libereckém stadionu se oslavuje vítězství. Libereckým fotbalistům se podařilo porazit soupeře ze Slovácka rozdílem tří branek, 4:1. Oslavovat může i nový většinový majitel Slovanu, Ondřej Kania, jehož éra ve libereckém týmu začíná vítězstvím.

Liberec nakročil k zisku tří bodů již v první půli, když rychle otevřel skóre Kulenović, o chvíli později na něj navázal Tupta a do kabin se odcházelo za stavu 2:0. Ve druhé půli se sice podařilo Slovácku snížit, když si dal vlastní gól Pourzitidis, ale domácí se rychle oklepali a soupeře k otočení výsledku nepustili. Třetí trefu Slovanu přidal Prebsl a pět minut před koncem pečetil vítězství Fukala. Liberec zvítězil 4:1 a do tabulky připisuje tři body.
90+3'
90+2'
U míče nadále Slovan, který kombinuje na hranici vápna soupeře.
90'
Hlavní sudí nastaví druhý poločas o tři minuty.
90'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Ivan Varfolomejev).
89'
Další šance Liberce. Po centru se k akrobatickému zakončení dostal Horský, který pouze o pár čísel minul prostor pod břevnem.
88'
Rozhodčí přerušuje hru po faulu na Preislera. Liberec bude rozehrávat volný přímý kop z kraje hřiště.
87'
Pourzitidis si dobře poradil v obranném souboji a v držení míče jsou znovu domácí.
85'
Michal Fukala navýšil vedení na 4:1
85'
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan se přeci jen dočkal po tlaku další trefy. Po centru z levé strany se ve vápně nejlépe zorientoval MICHAL FUKALA a nekompromisní střelou pod břevno zvyšuje vedení domácích.
84'
Mihálikovo přenesení hry se nepovedlo, máme tu další akci Slovanu.
84'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Ivan Varfolomejev.
83'
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Olaf Kok.
83'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Vojtěch Bartoš.
81'
Tlak Slovanu pokračuje, Slovácko vypadá již trochu rezignované na výsledek. Po akci Tupty zvonilo břevno, nakonec se ale ukázalo, že samotný hráč byl v ofsajdu.
79'
Laxnost v obraně Slovácka přinesla velkou šanci pro Žambůrka. Liberecký záložník ve vápně zakončoval na zadní tyč a z tribuny se ozval pouze smutný povzdech.
78'
Pourzitidis si počkal na skákavý balón a vyslal zpoza vápna bombu směrem na bránu, avšak jeho střele chyběla přesnost a skončila tedy pouze mimo tři tyče.
77'
ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Daniel Holásek.
77'
ze hřiště odchází Pavel Juroška, přichází Daniel Holzer.
77'
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Mohamed Doumbia.
76'
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Filip Horský.
76'
Po rohovém kopu přišlo liberecké zakončení, které postrádalo razanci. Fryšták bez problému kryl.
75'
Domácí nepolevují a nadále útočí. Slovácko nechává soupeři až trestuhodně příliš prostoru a málem bylo potrestáno. Agilní Tupta zakončoval ve vápně a nebýt zablokování jeho střely, dost možná by se radoval již ze své druhé branky v utkání.
73'
ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Tomáš Břečka.
72'
Slovanu se podařilo již po čtvrté dostat balón do sítě, když po brejku zakončoval ĽUBOMÍR TUPTA. Ovšem po rychlé konzultaci s videorozhodčím následně gól nemohl být uznán, protože mu předcházel ofsajd.
71'
Nebezpečný centr na teč v podání Kulenoviće si gólman Slovácka pohlídal. Hosté začnou postupnou rozehrávkou.
70'
Liberečtí fotbalisté aktivně napadají a Slovácku znepříjemňují rozehrávku.
69'
Z dálky napřáhl ke střele Havlík, ale jeho pokus na bránu nemířil.
68'
Dlouhé autové vhazování v podání Pourzitidise nebezpečí nepřineslo.
67'
ze hřiště odchází Nicolas Penner, přichází Michal Fukala. Tak přeci jen avizované střídání.
67'
Penner se nakonec vrátil na hřiště a byl u dalšího centru Slovanu do vápna.
66'
Hra se na chvíli zastavila a Penner byl ošetřován, následně opouštěl hřiště po vlastních nohách, ale v bolestivé grimase. Trenér Kozel bude muset pravděpodobně sáhnout ke střídání.
64'
Dnešní utkání sleduje 3451 diváků.
63'
Zajímavá akce Liberce, která zaváněla ofsajdem. Nakonec se pískal faul Kulenoviće.
63'
Chaluš bránil brankáři v rozehrání a Fryšták si bude moci celou akci zopakovat.
62'
Preislerův centr byl zablokován a Slovan bude mít příležitost v podobě rohového kopu.
61'
Útočný faul Prebsla, hrát bude Slovácko.
61'
Centr Višinského ve vápně nikoho nenašel.
59'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Jan Kalabiška).
58'
Liberec je i nadále při chuti a zdá se, že se z inkasované branky rychle oklepal. V dalším zakončení se ocitl Žambůrek, který se snažil patičkou překvapit Fryštáka.
56'
Filip Prebsl prokličkoval až do vápna a vrátil domácím dvoubrankové vedení, 3:1
56'
Další změna ve skóre! FILIP PREBSL příliš neotálel, vzal si balón a prokličkoval až do vápna, kde se rozhodl zakončit. Z malého vápna jeho nepříliš silný pokus prošel až do sítě a Slovan si bere zpět vedení o dvě branky.
54'
Slovan mohl rychle odpovědět po brejku Tupty. Liberecký útočník se snažil aktivně zakončovat ve vápně, ale jeho pokus byl zblokovaný a skončil pouze v zámezí. Příliš nechybělo.
53'
Marios Purzitidis tečoval balon do vlastní sítě, 2:1
53'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Máme tu změnu ve skóre a liberecký stadion ztichl. Po centru ze strany protečoval balón do vlastní brány MARIOS POURZITIDIS a Vliegen byl bezmocný.
53'
Dobře si poradil před dotírajícím Preislerem Blahút a udržel hru pro svůj tým.
52'
Centr nebyl špatný, hledal na zadní tyči Reinberka. Ale obránce hostí nedokázal vrátit balón do nebezpečného prostoru. Následoval sice ještě jeden centr do vápna Liberce, ale ani ten nebezpečí nepřinesl.
51'
Slovan si pomohl faulem a Havlík se bude snažit poslat centr do vápna.
50'
Oba fotbalisté jsou již na nohou a hra může pokračovat.
50'
Hned dvojice fotbalistů domácích zůstala ležet na hřišti po centru Žambůrka. Rozhodčí hned ukazoval, že penaltu pískat nebude.
49'
Skvělý balón od Kulenoviće našel Tuptu. Chvíli to vypadalo, že slovenský útočník bude moci postupovat sám na bránu, ale nakonec zpomalil a snažil se vymyslet kličku. Vybojoval pouze autové vhazování poblíž praporku.
48'
Kulenović si vzal velké sousto a snažil se prokličkovat mezi třemi hráči, neuspěl a přišel o balón.
47'
Útočné snažení domácích přerušil praporek čárového, který odhalil ofsajdové postavení Kulenoviće.
46'
Slovácko se sice hnalo do prvního útoku, ale o balón přišlo.
46'
ze hřiště odchází Stanislav Hofmann, přichází Ondřej Mihálik.
46'
Máme za sebou první poločas utkání mezi Slovanem Liberec a Slováckem. Radostnější jsou zatím určitě domácí fanoušci, kteří přišli na liberecké poměry ve slušném počtu a ženou svůj tým za vítězstvím. Úvodní branku vstřelil již v šesté minutě Kulenović a o chvíli později na něj navázal Tupta. Slovácku se zatím nedaří, pravděpodobně i z důvodu několik absencí, najít ideální herní rytmus a domácí po právu vedou 2:0.
45'
45'
Domácí ztratili balón, Slovácko dostává asi poslední šanci v utkání, ta ovšem končí pouze faulem.
44'
Kulenović přihrával Žambůrkovi do běhu na kraj vápna. Záložník Slovanu se rozhodl hned zakončovat z první, ale balón se mu zamotal a Fryštáka neohrozil.
42'
Penner si zpracoval dlouhý centr na křídlo, ovšem následoval pouze nepřesný centr.
41'
Blahút centroval do vápna soupeře, ale našel pouze připraveného domácího brankáře.
40'
Krásná kombinace Slovanu mezi Preislerem a Višinským. První jmenovaný následně poslal i centr, ale ten se mu nepovedl a skončil pouze v zámezí.
40'
Slovan rozehrává až od brankáře.
39'
Faul Pennera a i ten dostává od rozhodčího poslední varování.
38'
Další rychlý přechod Slovanu do útoku. Na konci akce byl Preisler, který přízemní centrem hledal Kulenoviće. Příliš nechybělo a útočník Slovanu by na balón dosáhl...
37'
Střela i na druhé straně Kvasina se z dálky snažil překvapit Vliegena, ten dobře zakročil.
37'
Preisler se probojoval do vápna a vystřelil, jeho pokus postrádal razanci a skončil pouze v rukavicích Fryštáka.
36'
Pěkný balón od Kohúta, který hledal ve vápně volného Jurošku, záložník Slovácka si hezky stáhl míč ze vzduchu, ale bránící Penner větší šanci nepřipustil a včas protihráče zastoupil
34'
Višinský nyní ukázal něco ze svého fotbalového umu, nejprve si udělal stahovačku a následně si prohodil balón mezi nohama jednoho z bránících hráčů, postupoval až do vápna, ale v poslední fází nenahrál přesně.
32'
Nepříjemný faul Kalabišky na Tuptu a hlavní sudí hráči Slovácka důrazně domlouvá.
31'
Žambůrek napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti a na tribunách to pouze zašumělo. Záložníkovi Liberce chybělo pár centimetrů, aby přímo ohrozil bránu.
30'
Jsme svědky dalšího útočného snažení Slovanu, které je podporováno hlasy fanoušků na stadionu.
29'
Višinský svým napadáním vybojoval autové vhazování kousek od rohového praporku.
27'
Prebsl otálel s přihrávkou a liberečtí fotbalisté budou rozehrávat pouze aut, kousek za svoji polovinou.
26'
Další útočná akce Slovácka střelu nepřinesla, přihrávka Havlíka byla nepřesná a Liberec může rozehrávat od brány.
25'
Slovácko si vypracovalo první střeleckou příležitost. Kohút prověřil Vliegena zpoza vápna, liberecký gólman byl připraven.
23'
Ľubomír Tupta využil přihrávku Višinského a překonal Fryštáka, 2:0
23'
Skvěle vyřešený brejk. Višinský se po pasu Žambůrka dostal za obranu a upaloval sám na bránu. Útok podpořil ještě ĽUBOMÍR TUPTA, který nakonec dostal i přihrávku před prázdnou bránu. Slovenský útočník nabízenou šancí nepohrdl a posílá Slovan do dvoubrankového vedení!
22'
Liberec několikrát za sebou ztratil lacině držení míče a nabízel příležitost Slovácku. Celou situaci nakonec vyřešil až Tupta, jenž vybojoval aut.
21'
Liberec chyboval při bránění dlouhého autu a balón začal ve vápně nebezpečně poskakovat. Ovšem než se stihl některý z útočících hráčů zorientovat, Žambůrek zakopl míč pryč.
20'
Slovan nyní nabízí prostor Slovácku ke kombinaci. Siňavskij se snažil odcentrovat, ale trefil pouze dobře postaveného Preislera.
19'
Fryšták hledal dlouhým nákopem Kvasinu, ten sice hlavou prodloužil, ale pouze k Vliegenovi, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
18'
První náznak šance hostů. Centr si ve vápně našel Vecheta, ale jeho hlavička v pádu směřovala pouze nad bránu a Vliegen mohl zůstat v klidu.
17'
Slovácko kombinuje na polovině Slovanu, ale v zahuštěném středu hřiště se dostává k vápnu jen obtížně.
16'
Preisler uháněl po levé straně a snažil se odcentrovat. Skvělou práci předvedl Reinberk, který se celou dobu držel s hráčem a nakonec o něj ještě otřel míč, takže rozehrávat bude Slovácko.
14'
Kulenovićovi chybělo pár centimetrů, aby si našel nahrávku Višinského za obranu. Kdyby se mu to podařilo, postupoval by na brankáře úplně sám.
14'
Dlouhý nákop Blahút si našel Chaluš a dotírající Vecheta byl bez šance.
13'
Hosté již po několikáté lacině ztratili balón při rozehrávce.
12'
Nepřesná rozehrávka Hofmanna a u míče znovu domácí.
11'
Slovan poctivě brání a hrozí z rychlých brejků, s tím mají zatím hráči Slovácka trochu problém.
10'
Tupta byl přistižený v ofsajdu a další útočné snažení Liberce bude muset počkat.
9'
Žambůrek s Pennerem zachytili míč a vydali se do rychlého brejku. Druhý jmenovaný nakonec vybojoval alespoň aut v dobré pozici.
8'
Slovácko se snaží odpovědět, ale jejich postupný útok zatím na obranu Liberce nestačí.
6'
Kulenovič dostal hlavou míč do sítě a otevřel skóre, 1:0
6'
Slovan jde do rychlého vedení! Penner si našel prostor k centru na pravé straně a předložil ideální balón do vápna. Zde se povedlo balón prodloužit Mikulovi na hlavu LUKY KULENOVIĆE. Liberecký útočník se z malého vápna nemýlil a rozvlnil síť.
6'
Kulenović udržel balón ve středu hřiště a po. kombinaci se dostal i zakončení na kraji vápna. Jeho pokus zablokoval jeden z bránících fotbalistů.
5'
Následoval ještě jeden centr z liberecké strany, ten byl přetažený a skončil v náručích připraveného Fryštáka. Slovácko se bude snažit postupným útokem vytvořit první vážnější šanci utkání.
4'
Akci libereckých rozjel po straně Višinský. Rozhodl se pokračovat do středu hřiště, kde našel Tuptu. Slovenský útočník předložil balón Pennerovi, jenž se rozhodl centrovat po zemi, nepřesně.
3'
Kvasinovi utekl balón a jeho akce po křídle nepřinesla ohrožení pro domácí.
2'
Poprvé na míči i domácí Slovan, rozehrát se snažil Vliegen, ale balón skočil v autu a Slovácko má šanci rozjet další kombinaci.
1'
Výkop obstarali hosté a postupnou kombinací se snažili dostat do prvního útoku. Ovšem přihrávka Hofmanna byla nepřesná a skončila v zámezí.
1'
Hlavní arbitr již přivádí obě mužstva na hřiště. Domácí Slovan nastoupí v modrých dresech, zatímco Slovácko se představí v bílé kombinaci.
Ještě jednou krásné odpoledne, vítám Vás u sobotního duelu FORTUNA:LIGY mezi domácím Libercem a venkovním Slováckem. V Liberci panuje krásné slunečné počasí a tribuny se již pomalu zaplňují, přibližně za deset minut utkání započne.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Penner, Prebsl, Žambůrek, Preisler – Višinský, Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Bačkovský – Lehoczki, Fukala, Varfolomejev, Tetour, Doumbia, Kok, Horský, Letenay, Rabušic.
Trenér: L. Kozel

1.FC Slovácko: Fryšták – Reinberk (C), Hofmann, Kalabiška, Blahút – P. Juroška, Havlík, Kohút – Siňavskij, Vecheta, Kvasina.
Náhradníci: Urban – Mihálik, Holásek, Holzer, Břečka, Bartoš, Kratochvíla.
Trenér: M. Svědík

Rozhodčí: J. Petřík – J. Pečenka, P. Kotalík | VAR: T. Klíma | AVAR: J. Kubr.
FC SLOVAN LIBEREC

Naposledy bojovali svěřenci Luboše Kozla o ligové body na západě Čech, kde zaskočili plzeňskou Viktorii. V prvním poločase branky k vidění nebyly, zato ve druhém padly hned čtyři v rozmezí patnácti minut. Nejprve se v 64. minutě prosadil Matěj Chaluš po rohovém kopu a úspěšně zahraném signálu. Jenže hned za tři minuty srovnal domácí útočník Metsoko. Slovan si však vzal vedení vzápětí zpět, když se hlavou prosadil Luka Kulenović, který skóroval odrazem o břevno. Tentýž hráč pečetil vítězství v 79. minutě třetím libereckým gólem.

Liberecký klub se díky tomuto vítězství vrátil na sedmou pozici, ze které ztrácí čtyři body právě na Slovácko, jenž uzavírá Skupinu o titul. O dva body zpět se nachází Sigma Olomouc na osmé pozici a o další bod méně mají deváté Teplice. Trenér Luboš Kozel nemůže počítat s vykartovaným Ahmadem Ghalim a zraněnými Christianem Frýdkem s Dominikem Plechatým. Naopak brankář Bačkovský a rekonvalescenti Lukáš Letenay s Danielem Tetourem by už měli být k dispozici a mohou zasáhnout do zápasu.

Liberec zažil turbulentní týden. V úterý oznámil nového většinového akcionáře, kterým se stal Ondřej Kania. Vzápětí bylo komunikováno také nové složení klubového představenstva. Tím ale změny neskončily. Novým generálním ředitelem se stala klubová legenda Jan Nezmar a o dva dny později byl oznámen také nový sportovní ředitel, jímž nebude nikdo jiný než další klubová legenda Theo Gebre Selassie.

Ondřej Kania si dal za jeden z cílů vrátit fanoušky na tribuny a ve videu zve na jeho první domácí zápas v nové roli. „Chtěl bych tímto všechny požádat, aby v sobotu přišli na stadion. Doufám, že se zápas povede, protože začínat prohrou by bylo nepříjemné. Slovan zvítězil fenomenálním způsobem v Plzni a na Slovácku je vidět určitý regres. Myslím si, že bychom měli mít šanci a kluci by se měli dostatečně namotivovat k předvedení skvělého fotbalu a výsledku,“ přislíbil nový majoritní akcionář klubu.
1. FC SLOVÁCKO

Svěřenci Martina Svědíka neprožívají povedené jaro. To začali hned třemi porážkami, když postupně nestačili před vlastními fanoušky na Pardubice (1:2), stejným výsledkem padli také při derby ve Zlíně a následně prohráli 1:3 na domácím stadionu se Spartou. Poté přišla zatím jediná jarní výhra v Karviné (3:1). Ta ale nebyla potvrzena, když si Jablonec odvezl ze Slovácka všechny body po výhře 1:0. V Teplicích pak parta okolo Milana Petržely vybojovala bod za remízu 1:1.

Naposledy se Slovácko představilo před vlastními fanoušky proti pražské Slavii. Hosty poslal do vedení výstavní střelou po autovém vhazování Lukáš Provod, ale domácí Filip Vecheta za jedenáct minut srovnal. Ještě do poločasu však vrátil sešívaným vedení bývalý hráč Slovácka Václav Jurečka, který překvapil brankáře Heču dalekonosnou střelou. Po deseti minutách druhého poločasu proměnil Jurečka nařízenou penaltu a Slovácko tak padlo i s druhým pražským ´S´ shodně 1:3.

Do jarní části vstupovali Moravané ze čtvrté pozice, ale mnohé nezdary zapříčinily propad na šestou pozici, ze které mají čtyřbodový náskok právě na náš celek. Pátá Mladá Boleslav má ale shodně jako Slovácko 39 bodů a čtvrtý Baník Ostrava pouze o bod více. Pro utkání v Liberci nemůže kouč Svědík počítat hned s trojicí vykartovaných hráčů. Jedná se o Vlastimila Daníčka, Michala Trávníka a Korejce Kima. Zranění pak do zápasu nepustí zkušeného obránce Michala Kadlece a záložníka Daniela Holzera.

Petr Reinberk by si přál po dlouhé době vítězství. „Po těch zápasech, které nám moc nevyšly, je potřeba zabrat a předvést lepší výkon. V závěru základní části je každý zápas důležitý. Nyní nás čeká Liberec. V první řadě si musíme dát pozor na ofenzivu Slovanu, mají tam šikovné hráče. Také může na domácí platit zabezpečená obrana a musíme ovládnout střed hřiště. Věřím, že si vypracujeme nějaké šance a ve finále budeme úspěšní,“ řekl čtyřiatřicetiletý obránce pro klubový web.
Dobrý den, vítám Vás u textového přenosu z 27. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utká domácí Liberec proti Slovácku. Pojďme si společně oba týmy trochu blíže pedstavit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.