FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Teplice - 13. dubna 2024   15:00

Ml. Boleslav
88' Suchý (Ladra)
1:2
(0:0)
Teplice
69' Trubač  (Švanda) • 78' D. Fila  (Švanda)

Mikulec – Král (76. Žitný), Suchý, Karafiát (C) – An. Kadlec (76. Kostka), Kubista (76. L. Fila), Sakala, Fulnek – Solomon (86. Vaníček), Pulkrab (63. Jawo), Ladra.
Trmal, Šeda – D. Šimek, D. Mareček, Buryán.
Radina – Mokrusch, Kotalík
Lokotrans Aréna
2421 diváků
Ludha – L. Mareček (C), Chaloupek, Mičević, Labík – Radosta (68. Švanda), Kričfaluši, Bílek (87. Jukl), Trubač – Čerepkai (68. Jásir), D. Fila (90+3. Křišťan).

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:10.
Mladoboleslavskou šestizápasovou sérii bez porážky dnes ukončili fotbalisté Teplic, kteří porážejí Boleslav i podruhé v sezoně. Po hodně nevýrazném prvním poločase měli první šanci domácí, jenže Kadlec nepropálil Ludhu a v rozmezí devíti minut vybudovali hostům rozhodující náskok krásnou ranou do šibenice Daniel Trubač a přízemní střelou exboleslavský Daniel Fila. Za domácí snižoval až v závěru po Ladrově zpětné přihrávce Marek Suchý a závěrečný nápor už vyrovnání nepřinesl.
90'
Ladrův přímák volal po vyrovnání, Ludha podržel
90+5'
90+5'
Z rohu se Boleslavští nedokázali prosadit a po vytlučených blocích o Lukáše Filu rozhodčí Radina zadul naposledy do píšťalky.
90+5'
Tomáš Ladra pálil z dálky nádherně do vzdálenější šibenice, jenže Richard Ludha vyškrábl jeho pokus na dvanáctý mladoboleslavský roh.
90+4'
Mičević ve výskoku fauloval Suchého a tak je tu ještě jeden přímák pro Mladou Boleslav ze zhruba 30 metrů.
90+3'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Jakub Křišťan.
90+3'
Ladra posílal přímák z 45 metrů do vápna, Ludha neměl míč ve své moci a Suchého hlavičku uklízel před brankovou čárou jistící Mičević. Autoren dalšího nákopu byl Kostka a k hlavičce se protlačil právě Mikulec, který mohl být hrdinou kola, jenže hlavičkoval vedle.
90+2'
Daniel Fila fauloval nedaleko půlící čáry Ladru a na standardku běží do teplického vápna i brankář Mikulec.
89'
Ladrův přetažený rohový kop zachytil Jawo, zbavil se kličkami dvou hráčů, ale z těžkého úhlu jen centruje do Ludhovy náruče.
89'
Vaníček vysunul po pravém křídle Ladru, jehož střílený centr srazil ve skluzu na roh Chaloupek.
88'
Suchý utáhl míč ideálně k tyči a snížil, 1:2
88'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V Boleslavi je zaděláno na závěrečné drama. Tomáš Ladra se skvěle zbavil protihráče pomocí patičky, jeho zpětnou přihrávku pustil chytře Žitný a sváteční střelec MAREK SUCHÝ se po zemi trefuje o tyč.
87'
Dnešní utkání sleduje podle hlášení pořadatelů 2421 diváků.
87'
ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Robert Jukl.
86'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Antonín Vaníček.
84'
Uprostřed hřiště Jawo po ztrátě míče přišlápl bolestivě Kričfalušiho.
83'
Přenesení hry na levé křídlo Teplic přerušil Kostka, který míč posouvá hlavou před naskakujícím Trubačem do autu.
81'
Domácí to ještě nebalí, Ladra se snažil prosadit na křídle přes Labíka s Bílkem, odražený centr směřuje za postranní čáru.
78'
Fila po zemi zvýšil vedení, 0:2
78'
Teplice právě vstřelily branku!
Na levém křídle si počkal Michal Bílek na náběh Alberta Labíka, jeho centr téměř promáchl střílející Josef Švanda, ale nezamýšleně si tak připsal další asistenci. Bývalý hráč domácího klubu DANIEL FILA se totiž obtočil kolem Marka Suchého a trefuje se po zemi na zadní tyč.
77'
Zmatky v boleslavské šestnáctce po nouzovém odkopu brankáře Mikulce po několika odrazech vyřešil Karafiát.
76'
ze hřiště odchází Tomáš Král, přichází Patrik Žitný,
ze hřiště odchází Andrej Kadlec, přichází Dominik Kostka,
ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Lukáš Fila.
75'
Po takto získaném rohu hlavičkuje teplický Chaloupek jen o něco málo níže.
75'
Andrej Kadlec odklízí téměř z brankové čáry ostrý centrovaný míč přes břevno vlastní brány i přilehlý plot na pozemek sousedního paneláku.
74'
Po nakrátko rozehraném rohu vyhlavičkoval Fulnekův centr pohodlně Lukáš Mareček.
74'
Střídající Jawo dostal pod tlak Chaloupka, který v tísni odehrál míč na další roh.
72'
Na přímý kop teplického Bílka naskočil Fila, jeho hlavička však měla zcela vychýlený směr.
71'
Z rohu nic nevzešlo, stejně jako ze všech předchozích. Patrně to byl Suchý, kdo ze skrumáže v předklonu hlavičkoval vysoko nad.
70'
Král vysunul Kadlece, po jeho náběhu následuje čtvrtý domácí roh vybojovaný na Mičevićovi.
69'
Trubač vymetl šibenici, 0:1
69'
Kričfaluši našel křížným pasem na levém křídle právě příchozího Švandu, který prvním dotykem sklepl míč pod sebe a DANIEL TRUBAČ z 10 metrů parádně vymetl šibenici.
68'
ze hřiště odchází Roman Čerepkai, přichází Mohamed Jásir,
ze hřiště odchází Matěj Radosta, přichází Josef Švanda.
67'
Znovu nevyužili spoluhráči Ladrovu přihrávku, po prostrčení zprava mezi dvěma hráči míč utíká do zámezí Kadlecovi.
65'
Ladra poslal z vlastní poloviny hřiště výbornou průnikovou přihrávku do běhu Solomonovi, jenž si však míč špatně zpracoval stehnem a nechal si ho utéct do zámezí.
64'
Nízko kopnutý centr se snažili zachytit Král s Kubistou, nakonec si po Radostově odkopu domácí roh zopakovali, ale opět bez efektu.
63'
Nejvíce ze všech si oddechl Jakub Fulnek a po náběhu levou stranou vybojoval pro Boleslav rohový kop.
63'
ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Lamin Jawo.
62'
Domácí byli v napětí, ale mohou si oddechnout. Pokutový kop se nepíská, Fulnekově ruce předcházel útočný faul teplického Radosty.
61'
VAR si ovšem přivolává hlavního rozhodčího k obrazovce a vypadá to, že penalta je přece jen ve hře.
59'
VAR v akci. Fulnek nastřelen do ruky, ale předtím hrál rukou i Radosta
59'
Radosta nastřelil po dlouhém autu z bezprostřední blízkosti do ruky Fulneka, teplický kotel skanduje „Co je?“ a penalta to není.
59'
Na druhé straně zastavil odkopem do autu Radostův průnik Král.
58'
Přetažený centr zachytil Fulnek a posílá ho beznadějně vysoko nad teplickou bránu.
57'
Solomon nalevo nepřešel přes Chaloupka, oběhl tedy pokutové území a po narážečce s Kadlecem nastřelil o Mičeviće další roh pro Mladou Boleslav.
55'
V obranné fázi to vyřešil dobře Tomáš Ladra a nasadil ke kontru, který přerušil mezi střídačkami Daniel Trubač.
54'
Útočným faulem na Mičeviće se provinil s obvázanými zápěstími hrající Matěj Pulkrab.
53'
Teplice se z rohu opět neprosadily, míč má pevně ve své moci Petr Mikulec.
52'
Kričfalušiho dlouhý nákop si zpracovával Matěj Radosta, domácí benjamínek Tomáš Král míč zakopl na roh.
51'
Nebezpečnou akcí kontrují Teplice. Z levé strany se dostal za obranu Daniel Fila, jenže křížnou střelou po zemi o pořádný kus minul.
50'
Sólo pro Nemanju Mičeviće pokračuje, tentokrát ráznou hlavičkou odvrací opakovaný mladoboleslavský roh.
50'
Po rohu se tlačil do zakončení Karafiát, byl to ale opět srbský obránce Mičević, kdo míč posílá na další roh.
49'
Následný Fulnekův centr odhlavičkoval Mičević na roh.
49'
Solomonův únik ve sprintu zarazil čistým skluzem Štěpán Chaloupek.
48'
Kadlec střílel na bližší tyč, Ludha připraven
48'
Skákavý míč po rohu napálil zpoza šestnáctky do ochranné sítě Solomon.
48'
Krátce po změně stran si svěřenci Davida Holoubka vytvořili první šanci. John Solomon ťukl míč ideálně do běhu na pravou stranu Andreji Kadlecovi, jehož prudkou ránu na přední tyč bravurně vyrazil Richard Ludha.
46'
V Mladé Boleslavi se zatím příliš záživný fotbalový pokrm neservíruje, domácí si za celý poločas nevytvořili v útočné fázi naprosto nic a mírně lepší Teplice zaujaly jedině Bílkovým lobem zpoza půlící čáry, který stačil Mikulec vyškrábnout.

Statistiky první půle:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 1:2, střely mimo 1:3, rohy 2:3, fauly 3:6, ofsajdy 1:0.
45+1'
45+1'
Jakub Fulnek uvolnil patičkou přímo před teplickou střídačkou Solomona, ten si však při pokusu obejít kličkou Bílka pomohl faulem.
45'
Ondřej Kričfaluši (Teplice) dostává žlutou kartu za faul na středové čáře a následné překážení Ladrovi v rozehrání.
43'
Diváci tleskají povedené střele Johna Solomona z otočky z 23 metrů, která však směřuje vedle teplické levé tyče.
42'
V rozehrávce kiksnul Kričfaluši, který narazil domácímu Kubistovi. Jeho přihrávka na rozběhnutého Solomona však směřuje do ofsajdu.
40'
Labíkův rohový kop zprava odhlavičkoval až za levou postranní čáru Benson Sakala.
40'
Fila si obhazoval Fulneka, jenž v pádu tečoval míč na další roh zatím mírně aktivnějších Severočechů.
38'
Trestný kop teplického Bílka zhruba ze třetiny hřiště odhlavičkoval do zámezí Tomáš Král.
36'
Mikulec rozehrál mimo velké vápno kolem napadajícího Trubače, jeho spoluhráčům však brzy míč utíká za postranní čáru.
35'
Tepličtí však zanedlouho dostali míč zpět do boleslavského území, pokusy Chaloupka a Bílka se odrazily od chráničů domácích obránců, až vše ukončil z druhé vlny Kričfaluši ranou vysoko nad.
35'
Ani tato standardka se nevydařila, Pulkrab odhlavičkoval centr od první tyče.
34'
Před rozběhnutým Bílkem hlavičkuje míč raději na roh domácí Fulnek.
32'
Na centr Lukáše Marečka naskočil Daniel Fila a hlavičku z 10 metrů umístil vysoko do ochranné sítě.
31'
Útočný faul je na velkém vápně pískán domácímu Johnu Solomonovi.
30'
Naplnila se půlhodina hrací doby, až na nedávný záblesk teplického Bílka zatím obě mužstva nepředvedla směrem dopředu vůbec nic.
28'
Z rohu se Severočeši neprosadili přes urostlé hlavičkáře Mladé Boleslavi.
27'
Ještě z vlastní poloviny hřiště zkusil zaskočit Mikulce teplický Michal Bílek a gól na schicka mu málem vyšel, domácí brankář však stačil zacouvat a vyškrábnout dobře mířený projektil na roh.
26'
Na další Kadlecův centr naskočil Matěj Pulkrab a s přimhouřenýma očima lze jeho slabou hlavičku do Ludhovy náruče uznat za střelu na bránu.
25'
Krátké údobí boleslavského tlaku končí křížným pasem Andreje Kadlece přímo do rukavic jeho krajana Richarda Ludhy.
23'
Ze situace zavánějící ofsajdem vybíhal Daniel Fila, nakonec přihrál pod sebe opět Michalu Bílkovi, který ze střední vzdálenosti vyzkoušel Petra Mikulce tvrdou střelou doprostřed brány.
21'
Chaloupkova kolmice na Filu byla příliš prudká a dříve byl u míče brankář Mikulec.
20'
Daniel Fila si opět dělal prostor v mladoboleslavské šestnáctce, Marek Suchý však bývalému spoluhráči míč vypíchl.
18'
Zatímco na hřišti ležel teplický Bílek, jeho spoluhráči pokračovali v akci. Filova přízemní přihrávka směřuje jen ke Karafiátovi, ale díky Labíkovi útok Teplic pokračoval a zakončil ho právě Bílek, jenž mezitím vstal a vypálil z velkého vápna po zemi těsně vedle.
17'
Na kroucený pas Ondřeje Karafiáta nabíhalo hned několik mladoboleslavských hráčů, ale na zadní tyči nikdo z nich nedokázal usměrnit míč na bránu.
16'
Hledištěm to poprvé zašumělo, když Ladrův roh prodlužoval na přední tyči šikovně Král, ale Solomon se v pádu nedostal do zakončení.
15'
Karafiát našel dlouhým pasem po levé straně Ladru, který si narazil se Sakalou a sraženým centrem získává druhý roh pro domácí.
14'
Na druhé straně si posouval dlouhý míč hlavou Daniel Fila, brankář Mikulec mu však vyběhl vstříc a chytá balon do náruče.
13'
Po prvním mladoboleslavském rohu vystřihl na malém vápně nůžky Vojtěch Kubista, odvážný pokus však míří obloukem daleko od teplické brány.
13'
Teplický Nemanja Mičević vyskočil nejvýše a odhlavičkoval míč za sebe na roh.
12'
Sérii střetů uprostřed hřiště utnula Kričfalušiho ruka, míč si k trestnému kopu staví Ladra.
10'
Zápas zatím postrádá kvalitu, teplický kapitán Lukáš Mareček posílá kolmici zcela mimo dosah spoluhráčů za čáru.
9'
Boleslavský mladík Král při vyvážení míče nabil teplickému Kričfalušimu, jenž však takto získaný dárek hned vrací na kopačky Suchého.
7'
Marečkův dlouhý nákop po pravém křídle odhlavičkoval Karafiát do zámezí.
5'
Domácí hrají 3-4-3, Tepličtí se pohybují v klasickém bloku 4-4-2 a vyčkávají, co vymyslí domácí stopeři.
3'
Po pěkné akci Teplic posílal přetažený centr Trubač, míč nebezpečně sklepával na zadní tyči Mareček, vtom ale do kombinace vstoupil účinně bránící Suchý.
2'
Dlouhý nákop na rozběhnutého Daniela Filu odehrál na dlouhou nohu před hlavu domácí Ondřej Karafiát.
1'
Na hřiště přicházejí domácí fotbalisté v modrých dresech, Tepličtí budou hrát v tradiční žlutomodré kombinaci.

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Král, Suchý, Karafiát (C) – Kadlec, Kubista, Sakala, Fulnek – Solomon, Pulkrab, Ladra.
Náhradníci: Trmal, Šeda – Šimek, Žitný, D. Mareček, Kostka, L. Fila, Jawo, Buryán, Vaníček.
Trenér: Holoubek

FK Teplice: Ludha – L. Mareček (C), Chaloupek, Mičević, Labík – Radosta, Kričfaluši, Bílek, Trubač – Čerepkai, D. Fila.
Náhradníci: Grigar, Němeček – Švanda, Jukl, Křišťan, Bednár, Jásir.
Trenér: Frťala

Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Kotalík.
Podzimní vzájemný zápas v Teplicích rozhodli domácí jediným gólem obránce Knapíka z předposlední minuty. Z předchozích pěti zápasů proti Mladé Boleslavi ovšem získali jen bod, ve městě škodovek loni prohráli 0:3, když se trefil dvakrát Mareček a jednou Ladra.
Dlouhodobá bilance je příznivější pro Mladou Boleslav (18-13-11, 63:50).
FK Teplice
Severočeši měli slušně našlápnuto, ale z posledních čtyř kol vybojovali pouhý bod doma se Slováckem a právě bod je na desátém místě dělí od skupiny o záchranu. Minule po chybě zkušeného brankáře Grigara doma podlehli Hradci Králové 0:1, z pražského Edenu i Ostravy si odváželi „čtyřku“.
S výpravou Teplic přijede do svého bývalého působiště i s osmi góly nejlepší střelec mužstva Daniel Fila.
FK Mladá Boleslav
Sedmizápasová série bez vítězství na přelomu roku plynule přešla do aktuální šňůry bez porážky, kterou mohou Mladoboleslavští dnes protáhnout na stejnou délku. Doma vyhráli třikrát v řadě, venku zase třikrát přivezli bod, přičemž ten poslední byl zdaleka nejcennější. Holoubkovi svěřenci překvapivě obrali na Letné jako jediní kromě Slavie remízou 1:1 mistrovskou Spartu.
Mladá Boleslav bojuje o premiérovou účast ve skupině o titul od zavedení nadstavby, na sedmý Slovan Liberec má k dobru dva body.
Nejlepšími střelci mužstva jsou Daniel Mareček a Júsuf Hilál s 8 góly. Ten ale Mladé Boleslavi dnes chybí pro zranění stejně jako veterán Matějovský, Suchomel a vykartovaný Kušej.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.