Přenos se aktualizuje automaticky

Vlašim se dnešním vítězstvím bodově dotáhla na trojici týmů na šestém, sedmém a osmém místě. Třinečtí zatím zůstávají na dvanácté pozici, ale předskočit je mohou Ústí nad Labem nebo Frýdek-Místek. Svěřenci trenéra Kalivody se v 25. kole představí v neděli 3. května od 10:15 na hřišti Žižkova. Den předtím bude hrát Vlašim v 17:00 na půdě Táborska.

Ode mě je to pro dnešek všechno a loučím se s vámi. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek pátečního večera a pohodový víkend! Na počtenou!
Ani druhý poločas příliš mnoho vzruchu 321 fanouškům nepřinesl, branka už dokonce nepadla žádná. Třinec vstoupil do druhé půle s jednou změnou a přeci jen si počínal o něco více aktivněji. Po čtrnácti minutách měl největší šanci Slezanů ve druhé části Dedič, jenže po standardní situaci Tomečka hlavičkoval z dobré pozice jen těsně nad bránu. Vlašim hrála zezadu, poctivě bránila a do žádného velkého útočení se nepouštěla. Paleček příliš mnoho těžkých zákroků neměl, ale ani jeho protějšek. Hru neoživila ani střídání, a tak se dohrálo ve stejném tempu. Třinec v závěru žádný tlak nevyvinul a z utkání tak bere tři body hostující Graffin.
90+3
Konec zápasu.
90+3
K míči se postavil Tomeček a sudí Zelinka si ještě musel uklidnit hráče ve zdi. Tomeček trefil pouze někoho ve zdi a je konec.
90+2
Joukl v souboji předčil Dominika Simerského (VLA), který ho raději fauloval, ale obdržel žlutou kartu. Třinec má možná poslední šanci v podobě trestného kopu z osmnácti metrů.
90+1
Po mnoha minutách měl práci brankář Budínský, když si došel pro nákop Tomečka z poloviny hřiště. Rozhodčí Zelinka přidává navíc dvě minuty.
90
Třinec se konečně dostal na útočnou půlku, tak však vinou nepřesnosti skončil balon pouze v zámezí. Vhazuje Nový.
89
S třineckými nadějemi na bodový zisk z dnešního utkání to už vypadá hodně špatně. Vlašim už pěkně dlouhou chvíli útočí po levé straně.
88
Hosté střídají potřetí a naposled. Trenér Petržela stáhl ze hru Pavla Radoše a nahradil ho Karlem Hejným.
87
Třinec potřebuje hrát do útoku, v posledních momentech se však hraje spíše na jeho obranné polovině.
86
Pavel Hloch (TRI) před vlastní šestnáctkou fauloval Baráka a obdržel žlutou kartu. Barák si poležel na trávníku a ušetřil nějaké ty sekundy.
85
Zbývá pět minut do konce a Třinec se snaží tlačit před Budínského branku. Kubáň se po sklepnutí s Gavlákem zbavil Bredy, ale pak se mu centr hrubě nepodařil.
84
Malcharek ve středu hřiště zachytil výkop Budínského, Gavlák však po jeho přihrávce nemohl hrát, neboť se vracel z postavení mimo hru.
83
Brejcha se uvolnil ve středu a chtěl přihrávat Veselému do levého křídla. Veselého zahnal a střídající hráč už nestihl balon na hrací ploše.
82
Radoš se na pravé straně zbavil Kubáně a zkusil vystřelit na zadní tyč. Až příliš míč překroutil a pálil pouze několik metrů vedle. Gebertovi se tečovat nepodařilo.
81
Veselý teď pronikl po levé straně a Vomáčka jeho centr zablokoval. Podruhé to o něco později zkusil Barák, ale ztroskotal na Malcharkovi.
80
Vlašim se na vlastní obranné polovině s ničím nepáře a raději odkopává dopředu. Třinečtí se potýkají s neustálými nepřesnostmi a nemohou se dostat ke střele.
79
Gajdošík už mohl zpoza šestnáctky vystřelit, ale ještě zbytečně vymýšlel něco navíc. O míč přišel a zaútočil Graffin. Vomáčka ubránil Geberta, nabíhajícího na Radošův centr, a tak ani z tohoto mráčku nezapršelo.
78
Hloch s Vomáčkou si několikrát vyměnili balon a pak to vzal Hloch na sebe. Balon mu utekl, ale zezadu byl nedovoleně zastaven Radošem.
77
Na dnešní utkání si našlo cestu pouhých 321 diváků. Změna termínu tedy návštěvě určitě neprospěla. Nyní sledují útok Vlašimi po pravé straně.
76
Třineckým utíkají minuty hodně rychle a do velkého tlaku se nedostávají. Vlašim se brání bez větších potíží, Simerský teď balon pro jistotu odkopl až do přilehlého lesíku.
75
Hosté se autu Kubáně ubránili a sami se pustili do útočné akce. Po pravé straně prošel Radoš, centr mu ale potom vůbec nevyšel a míč skončil v zámezí.
74
Autor dosud jediné branky Adam Kučera střídá a utkání pro něj skončilo. Novým mužem na hřišti se stává Daniel Veselý. Kubáň mezitím předvede další dlouhé vhazování před bránu.
73
Slezané udělali v sestavě poslední změnu. Tomáš Matoušek byl stažen ze hry a nahradil ho slovenský útočník Tomáš Gavlák. Jedná se tedy o posílení ofenzivy.
72
Kubáň si počínal sebevědomě při obranné práci, stehnem si zvedl míč na hlavu a zahrál malou domů. Po jednom ze soubojů zůstává ležet Kučera.
71
Malcharek poslal šajtlí do úniku po levé straně Matouška. Tomu se podařilo udržet balon na hřišti a odcentroval. Míč přizvedl Simerský a pak už zasáhl Budínský.
70
Tomeček rozehrál standardní situaci centrem do vápna, Budínský si pro balon došel a zkrotil jej. Po jeho výkopu má uprostřed hřiště mnoho prostoru Radoš.
69
Nového výkop zachytil Radoš, ale při průniku středem narazil na Hlocha. Ten vyvezl míč na útočnou polovinu, kde jej předal Gajdošíkovi. Slovenský fotbalista byl chvíli nato faulován.
68
Poprvé v zápase střídají také Středočeši. Jana Jíchu nahradil na hrotu útoku mladý Vojtěch Gebert. Teď se ale Graffin musí spíše bránit.
67
Dedič uklouzl a k míči si v klidu došel Budínský. Kučeru předskočil po výkopu vlašimského gólmana Matoušek. Střídat budou za malou chvilku také hosté.
66
Máme tady druhé střídání v týmu Třince, a to v ryze slovenském provedení. Miroslava Cepláka nahradil Marek Gajdošík, opora třinecké juniorky v posledních kolech.
65
Exekuce se ujal kapitán Vomáčka, poslal ovšem příliš nízký centr, který hlavou odvrátil Breda. Tomáš Matoušek (TRI) při návratu do obrany poslal k zemi jednoho z hostů a uviděl žlutou kartu po přerušení hry.
64
Hloch přihrál Tomečka, který si z Petrů a Bredy udělal slalomové tyče. Pronikl by, kdyby nebyl nedovoleným způsobem stažen k zemi. Přímý kop rozehraje buď on, nebo Vomáčka.
63
Po výkopu Budínského Vomáčka opět přehlavičkoval Jíchu, jenže balon skončil pouze v zámezí. Třinečtí následně vybojovali další autové vhazování sami pro sebe.
62
Po delší době byla v ohrožení svatyně Palečka, to když ze střední vzdálenosti vypálil Barák. Paleček byl u balonu včas a nevypadl mu.
61
Joukl prošel středem hřiště a píchl se balon okolo Bredy. Bylo zřejmé, že pak už si pro balon dojde Budínský. Joukl to ještě zkusil skluzem a fauloval.
60
Vlašim působí ve druhém poločase zataženě a o něco více ze hry mají domácí. Dedič však zazdil dobrou šanci, a tak to musejí zkoušet znovu a znovu.
59
Tomeček rozehrál další standardní situaci z pravé strany a tentokrát nalezl svého spoluhráče! Byl to vysoký útočník Dedič, kdo však hlavičkoval těsně nad bránu Budínského!
58
Brejcha našel škvíru mezi třineckými obránci a vyslal do úniku Jíchu. Ten by byl býval postupoval sám na branku, kdyby pomezní rozhodčí nezamával praporkem.
57
Tak nakonec opravdu učinil, ve hře hlavou si však počínal bezchybně hostující Breda. Ceplák raději přerušil protiútok Vlašimi faulem na Kučeru.
56
Kučera si pomohl nedovoleným způsobem v souboji s Vomáčkou a Třinec bude znovu rozehrávat z poloviny hřiště. Tomeček se chystá centrovat před branku.
55
Paleček stihl odkopnout před napadajícím Radošem. Ceplák byl potom uprostřed hrací plochy faulován. Nepřesný nákop domácích stihl ve vzduchu Breda a hrudníkem sklepl Budínskému.
54
Vomáčka v souboji přehlavičkoval Jíchu a založil třinecký útok po pravé straně. Malcharkův přetažený centr nalezl Tomečka, který ovšem nevyzrál na Bredu.
53
Jíchovi se nepovedlo procedit přihrávku na Radoše přes bránícího Matouška. Ten balon přizvedl, Kubáň zahrál v pádu hlavou malou domů.
52
Tomeček přihrál Kubáňovi, který poslal procítěný oblouček na nabíhajícího Joukla. Malý třinecký útočník sprintoval do souboje s Budínským. Brankář Graffinu byl ale u míče dříve a zkrotil jej.
51
Kubáň oslovil Dediče, tomu se však nepodařilo sklepnout balon Ceplákovi. Brejcha pak zatáhl míč středem hřiště a okolo Vomáčky vystřelil mimo branku.
50
Hloch zastavil v šestnáctce pronikajícího Brejchu, tentokrát to ovšem bylo v souladu s pravidly. Vomáčka neváhal s rychlým odkopem na útočníky.
49
Hloch zastavil při postupu po levé straně Bredu nedovoleně. Vlašim po rozehrávce odevzdala balon domácím, po akci Dediče střílel nad bránu Ceplák.
48
Kubáň po levé straně neprošel, a proto vrátil míč na Hlocha. Třinec pokračoval ve hře s míčem, ale nevyšel mu útok ani po pravém křídle.
47
Hupka byl na obranné polovině faulován Barákem, Slezanům se rozehrávka příliš nepovedla a hraje Nový. Vlašim pokračuje se stejnou jedenáctkou.
46
Třinečtí vstoupili do druhého poločasu s jednou změnou na postu pravého záložníka. Jiřího Janoščína tam nahradil Václav Tomeček.
46
Začal druhý poločas.
V Třinci máme za sebou úvodní poločas souboje dvanáctého týmu s devátým. Od počátku se hrálo v relativně pomalém tempu, celá půle poté pokračovala v podobném duchu. Hned první nebezpečná akce Vlašimi však skončila gólem. Breda utekl po pravé straně, odcentroval přesně na Kučerovi, a ten prostřelil nebohého Palečka. Třinečtí následně svou hru mírně zaktivnili, ale do větších příležitostí se nedostali. Ceplák se pěkně uvolnil na levé straně, ale střílel vedle.

Menší nápor Třince Graffin brzy otupil a územní převaha byla na jeho straně. Ale žádné střely, žádné šance. Centry ze stran se třinecké obraně dařilo likvidovat. Největší možnost na vyrovnání si vytvořil Joukl, když obešel Štochla s Novým. Střelu z nadějné pozice však lapil Budínský. Slovenský brankář připravil další příležitosti v závěru poločasu Malcharkovi, když mu vypadl Dedičův prudký centr. Malcharek ale zakončit nedokázal. První poločas toho z fotbalové krásy divákům příliš neukázal, snad bude ten druhý o něco lepší.
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
45
První poločas skončil.
45
Petrů se zvedl a přeci jen je schopen pokračovat. Joukl sportovně vrátil balon Budínskému. Vlašim se po levé straně pouští do posledního útoku první půle.
45
Sudí Zelinka souboj Janoščína s Petrů jako faul ani jednoho z nich neposoudil. Vlašimský kapitán však zůstává ležet na hrací ploše, a proto je hra přerušena.
44
Hloch si počínal jistě při centru zleva a míč v poklidu odvrátil. Nepřesnou nahrávku do pravého křídla pak poslal Breda a je z toho vhazování domácích.
43
Teprve druhý rohový kop celého zápasu rozehrál vlašimský Kučera. Nastřelil jen Cepláka, balon pak zamířil k Barákovi, který hraje zpět na obránce.
42
Dedič se uvolnil po Kubáňově vhazování od Bredy a odcentroval. Budínský nabídl dalším zaváháním šanci Malcharkovi, tomu se z otočky vystřelit nepodařilo.
41
Už je v pořádku a Třinec mohl rozehrát standardní situaci. Malcharek posunul Ceplákovi míč na levou nohu, hodně nepřesný centr slovenského záložníka skončil daleko v zámezí vedle brány.
40
Ceplák stáhl míč ze vzduchu a Janoščína fauloval Barák. Třinečtí budou rozehrávat přímý kop z nějakých třiceti metrů. Janoščín se zatím z trávníku nezvedl.
39
Vlašim přečkala brejk Hlocha a nyní se zase tlačí dopředu. V posledních minutách se ale ani ona nemůže dostat k nebezpečnému, či vůbec jakémukoliv zakončení.
38
Hloch vystoupil proti nepovedenému centru Baráka a následně vyvezl balon dopředu. Vyhrál šprajc se Štochlem, ale akce se potom přibrzdila. Definitivně skončila po faulu na Štochla.
37
Jouklův průnik lze směle prohlásit za největší šanci Třince v dosavadním průběhu. Územní převahu má stále Vlašim, nyní útočí po levém křídle.
36
Joukl se blýskl pěknou individuální akcí po pravé straně a posadil na zadek Štochla. Pak se mu z nadějné pozice podařilo vystřelit přes Nového, Budínský zasáhl bezchybně.
35
Kubáň předvedl své pověstně dlouhé vhazování, balon však odvrátil Simerský. Vomáčkův nákop podcenil Budínský, šel si pro míč hodně vysoko, ale podběhl. Naštěstí pro hosty za ním nikdo z domácích nebyl, a tak odskákal balon jen do zámezí.
34
Dedič sklepl Budínského výkop k Malcharkovi, ten se pravou stranou dopředu neprocpal. Hra se dostala na opačný pomezní čáru, odkud vhazuje Kubáň.
33
Graffin je aktivnější a nedovoluje Třinci žádnou dlouhou mezihru. Když už hosté o balon přijdou, agresivně napadají a podaří se jim získat jej zpět.
32
Nový oslovil přihrávkou na levou stranu Kučeru. Ten opět centroval po zemi, nastřelil jen Hupku. Ten přihrál Matouškovi a následoval zase a znovu nepřesný odkop.
31
Kubáň si odstavil Radoše a vhodil míč do hry na Dediče. Pak ovšem přišel pouze další odkop. Domácí nemohou dostat míč pod kontrolu, nemluvě potom na útočné polovině.
30
Paleček s nákopem dopředu dlouho váhal. Nakonec míč z jeho kopaček třinečtí útočníci nezachytili. Navíc následoval faul na Jíchu ve středu hřiště.
29
Graffinu nevyšel útok po levé straně, alespoň ale mohli zatlačit na Třinecké při vhazování Matouška. To se částečně povedlo a Slezané pouze odkopli.
28
Poměrně rychlá třinecká akce středem hřiště vypadala slibně. Jenomže v předfinální fázi se Ceplákovi nepodařilo prostrčit míč na Joukla přes Štochla.
27
Vomáčka byl faulován Kučerou a rozehrál nakrátko s obránci. Jiřího Janoščína (TRI) však špatnou přihrávkou dostal do svízelné situace Kubáň. Janoščín fauloval zezadu Bredu a vysloužil si žlutou kartu.
26
Bredův nepříjemný centr, podobným tomu z gólové situace, prošel tentokrát třineckou šestnáctkou bez povšimnutí. Joukla na opačné straně zahnali spoluhráči.
25
Hloch si poradil ve vzdušném souboji s Jíchou, Ceplák jeho odkop ještě prodloužil. Šlapákem proti tomuto slovenskému záložníkovi se provinil Brejcha.
24
Radoš stihl dlouhou přihrávku Jíchy na hřišti, pak se do souboje s ním ve skluzu pustil Hloch. Balon skončil v zámezí a vhazovat se chystá Breda.
23
Kubáňovi znemožnil postup po levé straně čistým skluzem Breda. Třinec pokračoval v akci po vhazování, Ceplákův centr stáhl ze vzduchu Budínský.
22
Na levé straně se uvolnil Ceplák a dostal se také ke střele. Byl to vlastně vůbec první střelecký pokus Slezanů. Balon zamířil asi o dva metry vedle.
21
Barák si na levé straně poradil s Vomáčkou a nebezpečně odcentroval. Na zadní tyči odvracel hlavou Hloch, s ošemetnou situací na šestnáctce už si Třinečtí poradili. Do brejku rozběhnutého Dediče zastavil nedovoleně Adam Kučera (VLA) a uviděl za svůj zákrok žlutou kartu.
20
Třinecká záložní řada podskočila vlašimský odkop a s protiútokem hostí to vypadalo nadějně. Jícha si ale balon ukopl a byl o něj připraven Kubáněm.
19
Po souboji s Novým se Matoušek octl na trávníků, faul ale odpískán nebyl. Vlašim měla v krátkém časovém sledu k dispozici několik autových vhazování.
18
Středočeši se po vstřeleném gólu trochu stáhli na obrannou půlku a spíše vyčkávají. Radoš uspěl v souboji s Kubáněm a vhazovat budou hosté.
17
Vomáčkovi se dnes zatím vůbec nedaří nacházet svými nákopy třinecké útočníky. Matouškův nízký centr zase odhlavičkoval Štochl.
16
Vzal to na sebe Ceplák a zkusil rovnou vystřelit. Kroutil balon na zadní tyč, avšak Budínský s touto variantou počítal a byl připraven. Pokus o rychlý brejk Vlašimi nevyšel.
15
Joukl si pokryl balon v souboji s Petrů a byl kapitánem Graffinu faulován. Nebezpečnou standardní situaci z kraje pokutového území rozehraje někdo z dvojice Malcharek – Ceplák.
14
Matouškovi vůbec nevyšla průniková přihrávka na Joukla a trefil pouze Nového. Po chvilce se balon do vápna podařilo dostat Malcharkovi. Brankář Budínský byl ale na místě určení dříve než Dedič.
13
Petrů posunul před šestnáctkou míč doleva na Kučeru. Autor dosud jediné branky si balon posunul na střed, střela mu však vůbec nesedla. Balon šel po zemi velmi pomalu a Paleček jej v pohodě sebral.
12
Čtveřice domácích hráčů se dlouho radila, než přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů rozehrál Malcharek. Pokoušel se odcentrovat, pro míč si s naprostým klidem došel Budínský.
11
Ani přihrávka vzduchem na Janoščína nebyla z nejpřesnějších a třinecký záložník o míč přišel. Za chvilku jej však měl znovu na kopačkách a vykoledoval si faul.
10
Vomáčka zkoušel v následující akci odpovědět nákopem na útočníky, ale přehnal to s razancí. Balon tak skončil až u Budínského.
9
Vlašim právě vstřelila branku!
Jako bych to přivolal a první vlašimská střela na branku končí vedoucím gólem! Breda pláchl po pravém křídle, utekl všem obráncům a brilantní přihrávkou před bránu našel na zadní tyči ADAMA KUČERU! Levý záložník už jen propálil bezmocného Palečka – 0:1!
8
Matoušek si nezpracoval vzdušnou přihrávku od spoluhráčů a Vlašim se dostává k vhazování. V prvních minutách sledujeme fotbal s nepřesnostmi, bez střelby a v žádném závratném tempu.
7
Výkop Budínského od branky prodloužil Janoščín hlavou na Vomáčku, který dokázal svůj odkop vměstnat do hřiště. Další boje o míč proto probíhají uprostřed.
6
Kubáň zahrál pouze na rohový kop. Ten rozehrál Barák nakonec centrem na zadní tyč a Paleček vyrazil míč na hranici pokutového území. Z voleje to odtamtud zkoušel Brejcha, jenže míč netrefil čistě.
5
Na opačné straně se k první střele na branku probíjeli hosté. Po přihrávce Baráka pálil zpoza šestnáctky Radoš. Střelu zablokoval bránící Ceplák.
5
Joukl okradl o míč Štochla, pronikl na pravou stranu a odcentroval. Ve vápně hledal Dediče. Slováka ovšem ubránil pozorný Breda.
4
Třinečtí zatlačili Vlašim u pomezní čáry, Nový neváhal sáhnout k obrannému odkopu. Trochu ukvapeně zahrál balon prvním dotekem také domácí Hloch, nepřesně.
3
Simerský měl na zádech Joukla, a proto z poloviny hřiště zvolil opět přihrávku na Budínského. Ten si míč nezpracoval ideálně, následně jej raději zakopl do zámezí.
2
Jícha napadal třineckého Matouška při rozehrávce, a tak museli Slezané do hry zapojit brankáře Palečka. Na druhé straně si počínal také velmi agresivně Dedič, gólman Budínský odkopával po malé domů pod tlakem.
1
Konečně bylo utkání zahájeno, výkop obstarali domácí fotbalisté. Kubáň se brzy dostal ke vhazování, vhodil míč na Dediče, kterého ovšem ubránil Brejcha.
1
Utkání právě začalo.
Autobus s fotbalisty Vlašimi dorazil na stadion o něco později, a proto i utkání začíná se zpožděním v řádu minutek. Nyní už hráči nastupují na trávník. Třinečtí budou hrát v bílých dresech a trenýrkách stejné barvy, Vlašim je celá v modrém.
Tribuna stadionu Rudolfa Labaje se zaplňuje, do výkopu utkání zbývá posledních pár minut. Pro třineckého diváka je páteční podvečer opravdu nezvyklým termínem na druholigovou kopanou. Sektor pro hostující příznivce je prázdný.
Rovněž Vlašim byla nucena vzhledem k zápasu s Olomoucí sestavu proměnit. Dvojice brankářů ovšem zůstává stejná. Od první minuty začne Slovák Viktor Budínský, druhým gólmanem je Vilém Fendrich. Kvůli vyloučení z předešlého kola nemůže nastoupit Tomáš Matějka a ze soupisky byl vyškrtnut také Lukáš Vebr. Na lavičce náhradníků bude začínat útočník Vojtěch Gebert, jehož místo na trávníku zaujme Jan Jícha. Místo Vebra s Matějkou budou hrát Ondřej Brejcha a Petr Breda, který v minulém zápase nehrál kvůli kartám. Mezi náhradníky připsal kouč Petržela oproti minulému kolu Karla Hejného.
Třinecký trenér Kalivoda udělal v sestavě oproti poslednímu duelu v Kolíně několik změn. V brance začne Lukáš Paleček, záda mu dnes bude krýt Václav Bruk, který tak na pozici druhého gólmana nahradil Pavla Rohela. Do zápasu s Vlašimí nezasáhne vykartovaný záložník Martin Motyčka, pouze na lavičce začne obránce Michal Velner. Tyto dva hráče nahradili v základní jedenáctce Tomáš Matoušek a Lukáš Kubáň, vracející se po karetním trestu. Stejně jako v Kolíně, tak ani dnes není na soupisce psaný vytáhlý útočník Ondřej Smetana.
Úvodní sestavy:

FK Fotbal Třinec: Paleček – Matoušek, Vomáčka (C), Hloch, Kubáň – Janoščín, Hupka, Ceplák, Malcharek – Joukl, Dedič. Trenér: Marek Kalivoda.
Náhradníci: Bruk – Velner, Malíř, Tomeček, Čelůstka, Gavlák, Gajdošík.

FC Graffin Vlašim: Budínský – Breda, Simerský, Štochl, Nový – Petrů (C) – Radoš, Brejcha, Barák, Kučera – Jícha. Trenér: Vlastimil Petržela.
Náhradníci: Fendrich – Starý, Průcha, Vopat, Veselý, Hejný, Gebert.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Pavel Peřina, Vít Melichar.
Delegátem utkání bude pan Jaroslav Kubíček.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Od postupu Vlašimi mezi druholigisty v roce 2009 se obě mužstva potkala celkem v devíti duelech. Výrazně lepší bilanci mají Středočeši, kterým se daří Třinec porážet hlavně v posledních letech. Od návratu Slezanů do Fotbalové národní ligy v roce 2013 vyhrála Vlašim všechny tři vzájemné zápasy. Průměrný počet branek na zápas z posledních dvou utkání pak činí šest gólů. Nebylo by od věci v těchto hodech pokračovat.

13. kolo, sobota 24. října 2009, Vlašim:
FC Graffin Vlašim vs. FK Fotbal Třinec 2:0 (1:0)
Branky: 44. Křeček, 83. Bálek.
Diváci: 956.

27. kolo, sobota 15. května 2010, Třinec:
FK Fotbal Třinec vs. FC Graffin Vlašim 2:1 (1:0)
Branky: 14. a 76. Onuchukwu – 77. Süsser.
Diváci: 411.

3. kolo, sobota 14. srpna 2010, Třinec:
FK Fotbal Třinec vs. FC Graffin Vlašim 0:0
Diváci: 612.

18. kolo, sobota 19. března 2011, Vlašim:
FC Graffin Vlašim vs. FK Fotbal Třinec 0:1 (0:0)
Branka: 57. Hanus.
Diváci: 840.

12. kolo, sobota 22. října 2011, Vlašim:
FC Graffin Vlašim vs. FK Fotbal Třinec 2:2 (1:0)
Branky: 36. Kotyza, 85. Průcha – 55. Matoušek, 56. Gavlák.
Diváci: 428.

26. kolo, sobota 5. května 2012, Třinec:
FK Fotbal Třinec vs. FC Graffin Vlašim 1:2 (0:1)
Branky: 75. Ceplák – 27. Kosak, 53. Vaněček.
Diváci: 659.

6. kolo, sobota 31. srpna 2013, Třinec:
FK Fotbal Třinec vs. FC Graffin Vlašim 0:1 (0:1)
Branka: 36. Jícha.
Diváci: 678.

20. kolo, sobota 29. března 2014, Vlašim:
FC Graffin Vlašim vs. FK Fotbal Třinec 4:3 (2:1)
Branky: 15. Putz, 17. Sus, 50. Favzí, 90+2. Starý – 72. a 87. Dedič, 29. Gulajev.
Diváci: 543.

10. kolo, sobota 11. října 2014, Vlašim:
bFC Graffin Vlašim vs. FK Fotbal Třinec 3:2 (1:0)
Branky: 19. Jakubov, 56. Janda, 83. Barák – 54. Velner, 90. Gomola.

ZMĚNA TERMÍNU

Domácí zápasy Třince se obvykle hrají v sobotu od 10:15. Netradiční termín pátek v 17:00 je způsoben bikrosovými závody. Ty budou o víkendu probíhat na dráze v těsné blízkosti stadionu Rudolfa Labaje. Tyto závody a druholigové utkání by nemohly probíhat ve vzájemné symbióze.
STATISTIKY A ZAJÍMAVOSTI

Třinečtí mají svého nejlepšího střelce v Tomáši Gavlákovi. Přestože slovenský útočník odehrál mnohem méně zápasů než jeho spoluhráči a kvůli vleklému zranění byl dlouhé měsíce mimo hru. Nyní už se Gavlák na trávník definitivně vrátil. Gavláka následují tři třinečtí fotbalisté se třemi brankami na kontě. Kanonýrem Vlašimi je s pěti zásahy útočník Tomáš Matějka. Čtyři branky na podzim nastřílel Petr Hronek, který ovšem v zimě odešel bojovat o místo v sestavě prvoligové Příbrami.

Pořadí střelců

1. Ľubomír Urgela (KAR) – 11 gólů
2. Zdeněk Folprecht (ZIZ), Michal Ordoš (OLO) – oba 9
22. Tomáš Matějka (VLA) – 5
27. Tomáš Gavlák (TRI) – 4
41. Antonín Barák, Dominik Simerský, Jakub Štochl (všichni VLA), René Dedič, Martin Motyčka, Petr Joukl (všichni TRI) – všichni 3

Jedničkou Třince mezi třemi tyčemi je zkušený brankář Lukáš Paleček. Ten dosáhl v aktuální sezoně již tří čistých kont. Jednu nulu z podzimní části má na kontě také Pavel Rohel. Gólman, který svádí souboj o pozici náhradníka se starším Václavem Brukem. Po přestupu z Banské Bystrice se stal Slovák Viktor Budínský ve Vlašimi prvním brankářem a na jaře už vychytal dvě čistá konta. Stejný počet čistých kont má ještě z podzimní části Vilém Fendrich, hostující ve Vlašimi z Jablonce.

Pořadí brankářů

1. Michal Reichl (OLO), Radek Porcal (VDF) – 9 nul
3. Stanislav Dostál (ZLN), Jaroslav Belaň (SOK), Tomáš Holý (ZIZ) – všichni 8
12. Lukáš Paleček (TRI) – 3
15. Viktor Budínský, Vilém Fendrich (oba VLA) – 2
20. Pavel Rohel (TRI) – 1

Třinec v jarní části doma neztratil ještě ani bod, dokonce inkasoval pouze jednou. V úvodním duelu porazil Most 1:0, následovala výhra 3:1 nad Ústím nad Labem a před dvěma týdny vítězství 1:0 nad Táborskem. V tabulce domácích zápasů se Slezané posunuli na 11. příčku, kterou hájí s osmnácti body.

Vlašim venku získala za tuto sezonu jedenáct bodů, a díky tomu je taky na 11. pozici v pořadí zápasů na cizích hřištích. Jenže deset z těchto jedenácti bodů uhrál Graffin na podzim. V jarní polovině sezony venku remizoval 1:1 s Frýdkem-Místkem, ale prohrál 1:2 v Opavě a 0:2 v Karviné. Poslední dva výlety do Slezska se tedy Vlašimi moc nepovedly. Jak to dopadne teď?

Středočeši musejí při cestě do Třince urazit něco málo přes 350 km. Z města mezi Prahou a Jihlavou to do Třince není nejblíže, ale přeci jenom najdeme spoustu týmů, které při cestování na stadion Rudolfa Labaje stráví v autobuse ještě více času.
FC GRAFFIN VLAŠIM
9. místo, 31 bodů, skóre 28:37


Vlašim je v posledních letech tradičním účastníkem Fotbalové národní ligy a okupuje pozice okolo prostředka pořadí. Nejinak je tomu letos. Fotbalisté vedení věhlasným koučem Vlastimilem Petrželou bojují i v aktuální sezoně o pozice daleko vzdálené postupu, ale také sestupu. Vstup do jarní části Graffinu nevyšel, když doma podlehl Znojmu. V dalších domácích duelech už byl úspěšný a porazil jak Most, tak Ústí nad Labem. Venku to taková sláva s jediným bodem z Frýdku-Místku a dvěma porážkami není. Před týdnem Vlašim doma v závěru utkání zachránila remízu s Olomoucí. Na devátém místě ji ohrožují Pardubice a Znojmo, na dostřel mají Středočeši sokolovský Baník. Zdá se, že i svou pátou sezonu ve druhé lize dohraje Vlašim v klidném středu tabulky.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ VLAŠIMI

23. kolo, sobota 18. dubna, Vlašim:
FC Graffin Vlašim vs. SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 90+2. Barák – 9. Vašíček.
Diváci: 896.

Sestava Vlašimi z utkání proti Olomouci: Budínský – Petrů (C), Štochl, Simerský, Nový – Vebr – Radoš, Gebert (64. Jícha), Barák, Kučera (76. Veselý) – Matějka. Trenér: Vlastimil Petržela.
Náhradníci: Fendrich – Veselý, Vopat, Jícha, Průcha, Starý, Brejcha.

HRÁČSKÝ KÁDR, ABSENCE

Ze zimních posil Vlašimi se v základní sestavě výrazně prosadil pouze slovenský brankář Viktor Budínský, fotbalista, který přišel z Banské Bystrice. Kromě něj získal Graffin dalšího brankáře Bojčuka z Liberce, avšak vzápětí ho poslal na hostování směrem Zápy. Vlašim přivedla také útočníka Karla Hejného ze Žižkova, ten se zatím spíše pohybuje na lavičce náhradníků. Tradičním pilířem vlašimské obrany je kapitán Jiří Petrů. Mezi další známá jména Středočechů můžeme směle zařadit Dominika Simerského, Lukáše Vebra nebo útočníka Tomáše Matějku. V utkání proti Olomouci absentovali Marek Čepelák či Michal Hell. Na početnou marodku si ve Vlašimi stěžovat nemohou. Je však jisté, že Vlašimi v Třinci bude chybět její nejlepší střelec Tomáš Matějka, jenž proti Olomouci po dvou žlutých kartách nedohrál. Po karetním trestu naopak může nastoupit Petr Breda, jenž minulé kolo stál.
FK FOTBAL TŘINEC
12. místo, 26 bodů, skóre 29:38


Třinec vstupoval do jarní části pouze s nepatrným náskokem na sestupové pásmo. Bylo jasné, že se pod Javorovým po roce bude bojovat o záchranu. Ale svěřenci trenéra Marka Kalivody zvládli úvodní duel s Mostem za tři body a ve stejném duchu doma také pokračují. V dalším důležitém záchranářském souboji zdolali Ústí nad Labem. Následně Slezané potvrdili svou jarní nemohoucnost, když prohráli ve Znojmě i Olomouci. Přesto doma porazili favorizované Táborsko, naposled však z hřiště posledního Kolína přivezli pouze bod. O výhru přišli až v nastavení. Třinec najdeme na 12. příčce, hned za zády má Ústí nad Labem a o další bod zpět je Frýdek-Místek. Třinec kráčí za klidnou záchranou, jelikož předposlední Most je za ním o deset bodů, Kolín ještě o něco dále.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ TŘINCE

23. kolo, neděle 19. dubna, Kolín:
FK Kolín vs. FK Fotbal Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 90+2. Teplý – 42. Malcharek (pen.).
Diváci: 243.

Sestava Třince z utkání proti Kolínu: Paleček – Velner, Vomáčka (C), Hloch, Joukl (84. Gajdošík) – Motyčka, Hupka – Malcharek, Ceplák (90. Čelůstka), Janoščín – Dedič (82. Gavlák). Trenér: Marek Kalivoda.
Náhradníci: Rohel – Malíř, Tomeček, Čelůstka, Gavlák, Gajdošík, Kučera.

HRÁČSKÝ KÁDR, ABSENCE

Mužstvo Třince prošlo přes zimní období několika změnami, noví hráči se však v týmu rychle zabydleli, někteří dokonce i v základní sestavě. Řeč je o středním obránci Pavlu Hlochovi nebo o ofenzivních fotbalistech Jiřím Janoščínovi s Pavlem Malcharkem. Tyto hráče doplňují tradiční třinecké opory jako Hupka či zkušený kapitán Benjamin Vomáčka. Po vleklém zranění se před týdnem navíc vrátil do hry nejlepší střelec Tomáš Gavlák. Rozsáhlá marodka hutníky netrápí. V Kolíně nebyli přítomni vykartovaní Lukáš Kubáň s Tomášem Matouškem,, útočník Ondřej Smetana a náhradní gólman Václav Bruk. Uvidíme, zdali někdo z nich nastoupí proti Vlašimi. Ale proti Vlašimi rozhodně nenastoupí Martin Motyčka, který odešel v Kolíně pod sprchy kvůli druhé žluté kartě již v první půli. To může být citelná ztráta.
Přeji vám příjemné páteční odpoledne z Třince! Vítám všechny fotbalové příznivce při sledování textového online přenosu z utkání 24. kola Fotbalové národní ligy. Naše druhá nejvyšší soutěž má dnes na programu dvě předehrávky, zbytek kola bude dohrán o víkendu. V tomto přenosu se detailně zaměříme na souboj mužstev FK Fotbal Třinec a FC Graffin Vlašim. Očekává se vyrovnané utkání, doufejme, že padne také hodně branek. Jedná se o střetnutí dvanáctého týmu s devátým celkem tabulky.

Středočeši se pohybují tradičně uprostřed druholigového pelotonu, se záchranou nebudou mít ve Vlašimi žádné starosti. Třinečtí vstupovali do jarní části se dvěma cíli, a to v prvé řadě se zachránit, poté stoupat pořadím k příčkám v klidném středu. Doma jsou Slezané na jaře stoprocentní, skřípe jim to však během zápasů na cizích hřištích. Vlašim vstoupila do druhé poloviny sezony rozpačitě, v posledních kolech střídá lepší výsledky s horšími. Utkání odstartuje v 17:00 na stadionu Rudolfa Labaje. Pokud nebudete přímo v hledišti, ale průběh a výsledek zápasu vás zajímá, sledujte náš online přenos. Jste co nejsrdečněji zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud