Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Vítkovice - 1. října 2017   17:00

Č. Budějovice
3' Cverna(vl.)  • 16' Pešek  • 27' Prajza(vl.)  • 42' Řezáč  • 62' Čavoš  • 69' Havel
6:0
(4:0)
Vítkovice
Vítkovice
Staněk – Řezáč, P. Novák, Havel, Kladrubský (C) – Wermke, Javorek, Čavoš (71. Benát), Pešek (68. Pouček) – Kadula (64. Jakub Moravec), Táborský.
Křížek – Benát, Pouček, Mashike Sukisa, Hála, Řehoř, Jakub Moravec.
Houdek – Podaný, Polák
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
1176 diváků
Vítkovice
Nemrava – Cverna, Mikula (C), Twardzik, Prajza – Urbančok, Motyčka, Ožvolda (74. Dramé), Vasiljev – Mišinský (66. Kučera), Mrázek (66. Szotkowski).
Netolička – Dramé, Kotouč, Szotkowski, Pavelka, Kučera, Bzirský.

Dnešní jednoznačné utkání je u konce, byla to prakticky hra kočky s myši. Vítkovice značně usnadnily domácím celku cestu za prvním gólem, během půlhodiny si vstřelily dvě vlastní branky. Hosté směrem dopředu nepředvedli nic, naopak Dynamo se bavilo a nasázelo soupeři šest branek. Černobílé snad může mrzet jen to, že nedali gólů sedm, protože právě ten sedmý by je posunul o skóre do čela před Opavu. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
90'
90'
Už nás čekají asi jen poslední vteřinky...
89'
6:0 vyhrálo Dynamo naposledy v památném derby v Táborsku, kde černobílí v utkání o postup deklasovali soupeře a zakončili sezonu 2013/14. Dnes přijde zřejmě repete.
86'
Zápas už se spíš jen dohrává, hlavně hosté už čekají na závěrečný hvizd. Pak je čeká daleká cesta domů, do Vítkovic to autobusem nebude úplně na dvě hodinky...
84'
Čtyři na dva se hnali domácí k brance soupeře. Wermke ale hledal Táborského příliš ostrou přihrávkou.
83'
1176 dnes zavítalo na Střelecký ostrov.
81'
Jenže místo šance z rohu přišel rychlý brejk a velká šance. Wermke si obhodil soupeře, mohl si vybrat z volných spoluhráčů. Nakonec to padlo na Petra Benáta, který ale nedokázal dobře trefit rychlou přihrávku.
80'
Dynamo už opravdu nikam nechvátá, netlačí se dopředu. Útočí tedy hosté, mají k dispozici roh.
78'
Pro míč si došel brankář Staněk, následná rána Dramého šla až za tribunu.
77'
Hosté rozehrají roh.
76'
Když se daří, tak se daří. Dynamo si užívá poslední minuty, Wermke oslovil za obranou Řezáče, ten zasekávačkou patičkou nechal projet soupeře až k reklamním bariérám. Pak přihrál proti noze Benátovi, kterému ale skočil do střely obránce.
74'
Za rozhodnutého stavu střídají naposledy i hosté, Dan Ožvolda přenechal své místo Soufiane Dramému.
73'
Tak domácí vyrovnali rozdíl ve skóre Opavy, ale mají méně vstřelených branek. Aby byli po třetině soutěže ve vedení, potřebují přidat ještě jeden zásah.
71'
Poslední změna domácích, i Patrika Čavoše vyprovází potlesk. Na hřiště jde místo něj zkušenost v podobě Petra Benáta.
69'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Premiérový gól dalšího obránce Dynama v této sezoně. Po rohovém kopu Novák přizvedl Moravcův centr, hostům se nepovedl odkop a LUKÁŠ HAVEL se akrobaticky položil do takových "polonůžek" a přes hlavu trefil volný kout branky.
68'
Jakub Pešek dnes dohrál. Trenér Horejš může šetřit své hvězdy. Na hřišti je Lukáš Pouček.
67'
Dynamo se v případě výhry, o které už teď málokdo pochybuje, bodově dotáhne na vedoucí Opavu. Pokud by ale Jihočeši vyhráli o sedm a více branek, Slezany by dokonce o skóre i předběhli.
66'
Dvojité střídání v dresu Vítkovic, útočníci Mišinský a Mrázek dohráli, nahradili je Jakub Kučera a Marek Szotkowski.
64'
Střídání v domácím celku, Jindřicha Kadulu nahrazuje Jakub Moravec.
63'
Kadula našel za obranou Táborského, ten zblízka brankáře neprostřelil.
62'
Domácí dnes střílí buď krásné góly, nebo si je dávají hosté sami. Teď dlouhý pas Kaduly dostihl v rohu Táborský, předal jej Wermkemu, který podržel balon a vyzval k zakončení PATRIKA ČAVOŠE, jenž nádherou střelou z dvaceti metrů o břevno nedal Nemravovi šanci.
60'
Zajímavá pozice pro hostujícího Mišinského, útočník Vítkovic ale situaci nevyřešil dobře.
59'
Přečíslení se rýsovalo i pro Dynamo, ale Kadula byl nachytán v ofsajdu.
57'
Černobílí ztratili míč na polovině hřiště a hosté se vydali do útoku. Přečíslení zakončil Motyčka prudkou ranou, kterou Staněk nadvakrát zkrotil.
55'
Směrem do útoku jsou hosté opravdu bez nápadu, myšlenky či potřebné kreativity. Domácí obránci se ani nemusí příliš nadřít, aby ukořistili balon.
53'
Naopak Vítkovičtí nemají, co ztratit. I proto se Urbančok odhodlal ke střele z pětadvaceti metrů, svižnou ranou protáhl Staňka, který se proletěl vzduchem.
52'
Diváci na Střeleckém ostrově kvitují zatím povedené vystoupení mužstva Davida Horejše. Domácí nevypustí jediný míč a mají chuť přidávat další branky.
50'
Šajtle středopolaře Javorka našla za obránci Peška, ten se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
49'
Tempo utkání je trošku volnější, Dynamo nemá potřebu se někam hrnout.
47'
I ve druhém dějství začali aktivněji domácí, Pešek zkoušel vypálit, ale trefil jen kapitána hostů Mikulu.
46'
Dynamo vede ve volném tempu nad Vítkovicemi po poločase 4:0 a zatím tak plní roli favorita. Hosté si vstřelili dva vlastní góly a výrazně ulehčili Dynamu první polovinu zápasu. MFK se k ohrožení domácího brankáře prakticky nedostalo. Naopak Jihočeši se fotbalem baví, na hřišti si dovolí a fanoušci jsou spokojeni. Uvidíme, jaký obrázek nabídne druhá půle.
45'
44'
To mohlo a mělo být 5:0! Do vápna se opět vřítil nepolapitelný Pešek, přesným pasem našel na malém vápně Jindřicha Kadulu, který ale zblízka nepochopitelně minul!
42'
Další akce z kategorie mimořádně vydařených, 4:0. Domácí rozehráli na pravé straně gólovou akci, Patrik Čavoš si zasekl míč a na sekundu přesně vyslal pas na rozběhnutého MICHALA ŘEZÁČE, který jako rutinér poslal brankáře na zem a pak obloučkem vstřelil svůj první gól v sezoně.
40'
K hlavičce se dostal Ondřej Cverna,v záklonu ale svůj vlastňák ze 3. minuty nenapravil.
39'
První rohový kop hostujícího týmu.
37'
Kadula si na hranici vápna pomohl útočným faulem, obrana týmu v modrém má chvíli oddychu.
36'
Jihočeši mají nahráno, nikam se bezhlavě neženou. Naopak mohou čekat na zvýšenou aktivitu Vítkovic a pak vyrážet do rychlých brejků, které mají díky Wermkemu s Peškem smrtící.
34'
Další Javorkův pas za obranu překazil zdvižený praporek sudího.
33'
Mišinského centr či slabá střela se stala snadnou kořistí brankáře Staňka.
32'
Černobílí své akce místy až překombinovávají. Za tohoto stavu chtějí vozit branky až "do kuchyně". Jako třeba teď Táborský s Kadulou.
31'
Horejšovi svěřenci se na chvíli stáhli do obranné ulity. Mají nahráno a mohou čekat, s čím přijde jejich soupeř.
29'
Dynamo se s komfortním náskokem baví fotbalem a domácí si pochopitelně i víc dovolí.
27'
Málo vídaná situace, hosté si vstřelili dva vlastní góly za necelou půlhodinu! Na dlouhý míč za obranu se tlačil Wermke, bránící JAKUB PRAJZA ale v tísni odehrál míč obloučkem na brankáře. Nemrava si šel pro míč, pak ale nepochopitelně ruce stáhl a asi pouštěl balon mimo branku. Přihrávku či střelu mohl určitě chytat, za tohle by se malá domů nepískala. Jenže balon pustil a je z toho druhý vlastní gól.
26'
Svěřenci Lubomíra Adlera však u míče dlouho nezůstali, naopak Pešek se vydal na drzý průnik, obhodil si Mikulu, ale brankář byl u míče první.
24'
Tentokrát se Vítkovce bezpečně ubránily a vydávají se ve větším počtu do útoku.
23'
Přetažený centr Táborského sice Čavoš ideálně nezpracoval, pak ale soupeři nasadil patičkou krásné jesličky. Po následném zblokovaném centru je tu další roh.
22'
Po Kladrubského sraženém centru je tu první roh Dynama v zápase.
21'
Hosté jsou převážně zalezlí u vlastního pokutového území a jen čekají, co černobílí vymyslí.
19'
Vítkovice zatím vůbec nezlobí. Jejich čekání na první výhru se zdá být oprávněné, protože tempu Jihočechů zatím vůbec nestačí.
18'
Papírové předpoklady se zatím naplňují, Dynamo začalo rázně cestu za třemi body, které by ho dostaly na úroveň vedoucí Opavy.
16'
Parádní akce domácích končí druhým gólem. Javorek si na hranici vápna narazil s Táborským, ten mu parádní patičkou vrátil balon. Javorek přihrávkou našel na penaltovém puntíku JAKUBA PEŠKA, který vypálil mimo dosah brankáře Nemravy.
15'
Z dálky vypálil Urbančok, brankář Staněk si připsal jistý zákrok.
13'
Diváci tleskají pěkné souhře Táborského s Peškem, domácímu záložníkovi však už nezbyl čas na přesný pas.
11'
Dynamo nadále drží svého soupeře na jeho polovině. Zdá se, že vítkovickou obranu nečeká lehký zápas.
10'
Na dlouhý centr se vypravil brankář Nemrava, ale ve skrumáži balon neudržel a jen odrazil před sebe. Přehodit gólmana se pokusil Čavoš, ale trefil jen obránce.
8'
Za obranu MFK se tlačil Pešek, zastavil jej ale ofsajd.
7'
Pro podobné utkání favorita s outsiderem bývá klíčový první gól. Čím dříve jej favorizovaný celek vstřelí, tím lépe pro něj. Minule se to Dynamu doma proti Frýdku nepovedlo, teď se černobílí radují z důležitého zásahu už ve třetí minutě.
5'
Černobílí pokračují v nátlakové hře, Vítkovice se nemohou dostat k pořádné útočné akci.
3'
Druhá nebezpečná akce Dynama už končí gólem. Javorek vyslal milimetrovou kolmici za obranu na Jindřicha Kadulu, jeho ostrý pas do vápna směřoval do nebezpečného prostoru, kde si ONDŘEJ CVERNA vstřelil čistý vlastní gól.
2'
Domácí vstoupili do zápasu svižně, po kombinaci středem hřiště se do vápna prosmýkl Pešek, jeho následné ráně ale scházela razance. Gólman Nemrava zasáhl.
1'
Rozhodčí Houdek přivádí oba celky na hrací plochu, domácí nastoupí v černobílých dresech, Vítkovice oblékly modré.
Hezký den z Českých Budějovic, kde domácí Dynamo nastoupí proti Vítkovicích s jednou změnou oproti poslednímu utkání v Sokolově. V útoku nastoupí Kadula místo Mashikeho. Hosté zamíchali se základní jedenáctkou víc. Nehraje vykartovaný Matěj, chytat bude Vít Nemrava. Od začátku budou hrát dva útočníci Mrázek s Mišinským.

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Řezáč, P. Novák, Havel, Kladrubský (C) – Wermke, Javorek, Čavoš, Pešek – Kadula, Táborský.
Náhradníci: Křížek – Benát, Pouček, Mashike Sukisa, Hála, Řehoř, Jakub Moravec.

MFK Vítkovice: Nemrava – Cverna, Mikula (C), Motyčka, Prajza – Ožvolda, Twardzik, Urbančok, Vasiljev – Mišinský, Mrázek.
Náhradníci: Netolička – Dramé, Kotouč, Szotkowski, Pavelka, Kučera, Bzirský.

Rozhodčí: Houdek – Podaný, Polák.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Jiří Houdek, na čarách mu budou asistovat pánové Podaný a Polák.
Vzájemné zápasy:

S Vítkovicemi se Dynamu poměrně daří. Ze čtrnácti vzájemných duelů jich Jihočeši vyhráli sedm, třikrát uspěly Vítkovice. Všechny úspěchy MFK jsou však staré už takřka patnáct let. Aktuálně Dynamo se svým nedělním soupeřem neprohrálo desetkrát v řadě. V minulém ročníku doma zvítězili černobílí 1:0 díky brance Richarda Kaloda. Na obdobný výsledek to vypadalo i v posledním podzimním kole, kdy po brance Kaduly vedli svěřenci Davida Horejše o jeden gól. V nastavení druhého poločasu však Ondráček vyrovnal na konečných 1:1.
Předpokládané sestavy:

Dynamo:
Staněk – Řezáč, Novák, Havel, Kladrubský – Wermke, Javorek, Čavoš, Pešek – Mashike, Táborský.

Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula, Kučera, Prajza – Twardzik, Szotkowski – Ožvolda, Urbančok, Vasiljev – Mišinský.
Dynamo ČB po dvou zápasech zvítězilo, když ztrátu s Frýdkem-Místkem dokázalo napravit v Sokolově. Na západě Čech stačila černobílým k úspěchu jediná branka, kterou obstaral Jakub Pešek. Byla to pro něho třetí branka v sezoně, čímž se osamostatnil na čele klubové tabulky střelců. Zároveň ale dostal českobudějovický rychlonožka třetí žlutou kartu a visí nad ním tak karetní hrozba v případě dalšího trestu. Trenéru Horejšovi také vyšel tah se změnou na brankářském postu, když čisté konto vychytal při své druholigové premiéře Jindřich Staněk.

Do hry se proti Baníku měl vrátit i Matěj Helešic, ale zranil se při rozcvičce, a tak do základu opět nastoupil Lukáš Havel. Speciální motivaci může mít v nedělním utkání Michal Řezáč, který na jaře v dresu soupeře působil. Řezáč se Staňkem byli navíc opět nominování do reprezentační jednadvacítky. V tabulce je Dynamo nadále druhé a v případě vítězství se může nalepit na vedoucí Opavu. V těsném odstupu za Jihočechy je naopak řada ambiciózních celků.
MFK Vítkovice je celek, který své domácí zápasy hraje na stejném stadionu jako prvoligový Baník Ostrava. Vítkovičtí prožívají po dlouhých letech návrat do Fortuna národní ligy, ve které se představují druhý rok po sobě. Moc však nechybělo, aby celek z Moravskoslezského kraje po roce opustil druhou nejvyšší soutěž. V minulé sezoně se mu hrubě nevyvedla podzimní část, na jaře ale úžasnou šňůrou vítězství dokázal vykopat záchranu a zajistit si druholigovou příslušnost i pro další ročník.

Ani v něm se ale MFK v první polovině sezony nedaří. Po devíti kolech mají Vítkovičtí na kontě jen čtyři body za čtyři remízy a jsou poslední. Odnesl to už také trenér Roman West, kterého nahradil Lubomír Adler. Tři ze čtyř bodů uhrály Vítkovice doma, kde hrály nerozhodně s Táborskem, Znojmem a Ústím, na hřištích soupeřů dokázaly bodovat jen ve Varnsdorfu. Vítkovická defenziva, kterou řídí hrající asistent Mikula a kryje jí záda brankář Květon, je nejhorší v celé soutěži. Tři ze sedmi gólů mužstva vstřelil útočník Mrázek. Kvůli čtyřem žlutým kartám bude kouči Adlerovi chybět Jan Matěj.
Vítejte při sledování online přenosu z utkání 10. kola Fortuna národní ligy, ve kterém se v neděli od 17 hodin představí na Střeleckém ostrově domácí Dynamo s Vítkovicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.