Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Znojmo - 28. dubna 2019   18:00

Brno
Brno
22' Štepanovský  • 76' Růsek
2:0
(1:0)
Znojmo
Znojmo
Brno
Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš (65. Pachlopník), L. Krejčí, Šumbera (84. O. Vintr) – Michal Škoda, Magera (C) (59. Růsek).
Halouska – Kotula, Vraštil, Pachlopník, Růsek, O. Vintr, Zikl.
Vojkovský – Antoníček, Ratajová
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
2718 diváků
Znojmo
Buček (C) – Cihlář, Avdić, Maksić, Helísek – Šmehyl, Machalík, Kunca, Teplý (55. Kuffour), Dramé – Beganović (82. Mudra).
Koukal – Cuković, Conner, Mudra, Harmon, Kuffour.

Z Brna se pro tuto chvíli loučím a přeji pěkný zbytek neděle.
Je dobojováno. Zbrojovka naprosto po zásluze vítězí v nedělním podvečeru nad svým soupeřem ze Znojma. Brňané byli prakticky celý zápas lepší, měli několik velkých šancí a dvě dokázali domácí proměnit. V prvním poločase se trefil Štepanovský, v tom druhém střídající Růsek. Škoda trefil tyč a další možnosti pochytal Buček. Brankář Floder působil velmi jistě, byť nemusel řešit mnoho akcí. Co však šlo, to pokryl.
90+2'
90'
Nastavovat se budou dvě minuty nad plán zápasu.
88'
Střela Avdiče, který zdejší pažit dobře zná, nemohla Flodera ohrozit. Vypadá to, že první start tohoto brankáře za A-tým dopadne nejlépe jak může.
87'
Blíží se závěr zápasu a zdá se, že domácí mužstvo má duel pod kontrolou.
85'
Na dnešní utkání bylo vydáno 2718 vstupenek.
84'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Ondřej Vintr.
82'
Žlutou kartu dostává Ondřej Pachlopník (FC Zbrojovka Brno).
82'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Dženis Beganović, přichází Jan Mudra.
81'
Pěkný centr Pachlopníka a další tutovka Michala Škody. Ten se dostal k míči uvnitř vápna a jeho tvrdá pumelice málem zničila znojemskou konstrukci brány. Bylo z toho tedy pouze a jen břevno.
79'
Znojmu nelze upřít snaha, ale nejde to. Což dokumentuje nepřesný pokus Dramého. Jeho střelu z otočky Floder v pohodě kryje.
78'
Poté šel do útočné akce Michal Škoda, v souboji jeden na jednoho obešel obránce a chtěl obstřelit Bučka na zadní tyč. Chybělo skutečně velmi málo a skóre by bylo o něco vyšší.
76'
Brno právě vstřelilo branku!
Tak tohle se muselo fanouškům Zbrojovky líbit. Celou gólovou akci dnes podruhé vymyslel Eismann. Jeho perfektní centr prošel do vápna, kde se nejlépe zorientoval ANTONÍN RŮSEK a jeho prudká hlavička šla přesně do znojemské šibenice.
74'
Rozhodčí Vojkovský byl teď hodně milosrdný na Avdiče, který jasně fauloval Škodu. Mohla z toho být druhá žlutá a tím pádem i červená.
73'
Na druhé straně měla Zbrojovka dobré střelecké pozice, ale akce končí pro ofsajd, ve kterém byl Štepanovský.
71'
Největší šance Znojma ve druhém poločase. Prakticky z ničeho nic se dostal na pravé straně hřiště k míči Kunca, proskotačil brněnskou obranou a jen díky výbornému zákroku Flodera se nemění skóre
70'
Brňané jsou i nadále u míče, z pravé strany šikovně centroval Šumbera a další hlavička Škody už měla slušné parametry. Ovšem i rukavice brankáře Bučka byly připraveny.
69'
Štepanovský v dalším náběhu za obranu, dnes tento slovenský hráč hodně zlobí znojemskou obranu. Především svým pohybem.
67'
To hlavičkující Škoda dopadl o něco lépe, nicméně i jeho hlavička šla nad Bučkovu bránu.
66'
Škoda přiťukl míč na Růska, který se snažil vypálit ihned z první, vůbec se mu pokus nevydařil.
65'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Damián Bariš, přichází Ondřej Pachlopník.
65'
Na hřišti zůstává ležet slovenský fotbalista Štepanovský, ošetření nakonec nevyžadoval.
64'
Bučka naopak zaměstnal prudkým centrem střídající Růsek.
63'
Centr Machalíka dokázal Floder vyboxovat do bezpečí a následně si poradil i s dorážkou. Znovu to však nebyla nějaká velká tutovka hostů.
62'
Sluníčko pomaličku končí svou dnešní šichtu a malinko se nám na tribuně ochladilo. Fanoušky nyní může rozehřát akce Znojma, které bude zahrávat z pravé strany standardku.
60'
Zkušený Magera se šel ohřát na střídačku, místo něj nastoupil další útočník, tentokrát Růsek.
59'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Lukáš Magera, přichází Antonín Růsek.
58'
Zbrojovka bude reagovat střídáním.
57'
Teď jsou to pro změnu hosté, kteří hrají aktivně a chtějí víc zaměstnávat obranu soupeře.
55'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Jakub Teplý, přichází Alex Kuffour.
55'
Floder se protáhl po nepřesné střele Machalíka. Ta šla sice hodně mimo, ale domácí gólman pro míč raději došel.
54'
A také samozřejmě na chyby soupeře v rozehrávce. Brňané ji dobře napadají.
53'
Je to zatím takové opatrné, vyčkávací. Znojmo nemůže najít cestu k Floderově bráně a něco kloudného vymyslet. Zbrojovka se spoléhá na brejky.
52'
Floder kryje prudký centr Teplého. Posléze překazil akci hostům Šural.
50'
Brňané mohli jít do slibného brejku, jenže kombinaci soupeř včas zachytil.
49'
Aktivní Štepanovský opět táhl míč po křídle, ale nakonec špatně rozehrál a do brejku šli hosté. Dramé se přes dva bránící hráče neprotlačil.
48'
V útoku momentálně Znojmo, které zahrozilo po přetaženém centru. Floder míč kontroloval.
46'
Zatím žádné střídání, pokračujeme ve druhém poločase ve stejném složení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Máme za sebou první poločas, který vyzněl lépe pro Zbrojovku Brno. Domácí byli po celých pětačtyřicet minut lepším mužstvem a zaslouženě vedou. Ujala se střela Štepanovského, který měl i další dobré pokusy. Naopak Znojmo krom pár nepřesných střel novice v brněnském brankovišti příliš nezaměstnali.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta nad rámec poločasu.
45'
Ta nakonec nebyla vůbec nebezpečná, Floder si pro míč v pohodě došel.
44'
Hosté budou v závěru poločasu po faulu Magery kopat nebezpečnou standardku.
44'
Žlutou kartu dostává Lukáš Magera (FC Zbrojovka Brno).
43'
Znojmo se v závěru poločasu snaží udělat něco s výsledkem, nastěhovalo se před Floferovu bránu.
42'
Centr Šmehyla z pravé strany prošel až k Teplému, který se pokusil vystřihnout efektní nůžky, ovšem ty se mu krajně nepovedly.
40'
A opět Šumbera v akci. Jeho přesný centr z trestňáku propadl na Šurala, který hlavičkoval nad znojemskou bránu.
38'
Obrovská šance Zbrojovky. Šumbera tentokrát vysunul přesnou a také parádní přihrávkou Štepanovského, ten se znovu zjevil na pravé straně vápna sám, ale tentokrát jeho prudkou střelu bývalý brankář Baníku Ostrava vyrazil.
37'
Žlutou kartu dostává Muamer Avdić (1. SC Znojmo FK).
35'
Brno šlo do rychlého přečíslení, na levou stranu se dostal míč k Šumberovi, který chtěl postupovat dál, ale už nepřihrál a ani nezakončil.
34'
Žlutou kartu dostává Maksič za faul ve středu hřiště.
33'
Machalíkův roh pouze proletěl vápnem a nic z toho nakonec nebylo. Oba zranění hráči jsou již na hrací ploše.
33'
Na hřišti zůstávají ležet Eismann s Teplým, jsou již v péči lékařů.
32'
Kuncova střela už měla jakés takés parametry, ale trefila pouze obránce a míč po teči končí v zámezí.
31'
Znojmo podniklo rychlý kontr, na konci byl Šmehyl, který ale nedokázal zakončit. Chtěl spíš přihrávat, ale to je těžké, když široko daleko není nikdo z jeho spoluhráčů.
30'
Třicet minut hry je za námi, Brňané jsou jistější v rozehrávce, lépe kombinují a už měli i několik slibných šancí. Ujala se jedna.
28'
Pěkná akce Zbrojovky, kterou znovu vymyslel Štepanovský. Potáhl míč po pravém křídle a těsně před vápnem našel Šumberu. Ten se pokusil o technickou střelu a vůbec to nevypadalo špatně. Chyběl kousíček.
26'
Krejčí se zlobí, že rozhodčí Vojkovský přerušil hru, ale brněnský hráč šel do skluzu a nedovolený zákrok to jistě byl.
25'
Což se také nyní děje, červení jsou u míče a zakládají další útočné výpady.
24'
Brnu tento gól může hodně pomoct, může se uklidnit a herně hrát to, co potřebuje.
22'
Domácí jdou do vedení, přičemž se v poslední minutě museli bránit menšímu náporu soupeře, ten si ale vypracoval jen několik zblokovaných střel. Zbrojovka se ubránila a podnikla rychlý kontr. Dlouhý nákop za obranu předvedl Eismann, k míči se dostal PETER ŠTEPANOVSKÝ, který šel sám na bránu. Bučkovi udělal kličku a zakončil prakticky do prázdné brány.
20'
Centr Eismanna z levé strany propadl do vápna na Bariše, který ovšem v tísni nedokázal zpracovat míč a ideálně zakončit.
18'
To neprokázal ani Beganovič, který vypálil z uctivé vzdálenosti a byl to pokus hodně nepřesný.
17'
A následuje odkop od Bučkovy brány. Zbrojovka je aktivnějším týmem, určitě i lépe kombinuje, ale chybí tomu přesnější zakončení.
16'
Šumbera nakonec volil centr do šestnáctky, kde byl Škoda, ale toho hosté pokryli. Bylo z toho jen autové vhazování.
15'
Magera vybojoval v souboji míč a byl přitom faulován. Budeme sledovat trestný kop z poměrně velké vzdálenosti.
14'
Beganovič zůstal po souboji ležet na hřišti, po chvíli se oklepal a pokračuje ve hře.
13'
První vážnější šance zápasu. Škoda potáhl míč středem hřiště, našel rozběhnutého Štěpanovského, který chtěl nejprve přihrávat, ale nakonec se rozhodl pro ránu k zadní tyči, o kousek ji míjí.
12'
První střelecký pokus vyslali i hosté, ale Šmehylova přízemní střela šla hodně vedle levé Floderovy tyče.
11'
Do zakončení se dostal kapitán Lukáš Magera, který to měl ale těžké. Zkušený střelec napřáhl z otočky a vysoko přestřeluje znojemskou svatyni.
10'
Centr před Flodera neprošel, domácí rozvíjí postupný útok.
8'
Další trestný kop pro hosty, které přijelo podpořit i několik fanoušků.
7'
Zbrojovka v ofsajdu, pokračovat se bude od znojemské brány.
6'
Přetažený centr Magery doletěl na levou stranu vápna, kde byl Šumbera. Ten se s ničím dlouho nepáral a levačkou poslal míč na Bučkovu bránu. Ovšem jeho dělostřelecký pokus by potřeboval o pár metříků upravit.
5'
Brňané se snaží rozhýbat soupeře hrou po stranách hřiště, zatím ale žádnou větší kombinaci svěřenci Pavla Šustra nevymysleli. Čekají na nějakou skulinku ve znojemské obraně.
4'
Do míče se opřel Kunca, jeho dlouhý pas domácí v pohodě odvrátili. Následně mohl jít do přečíslení Štěpanovský, ale ztratil záhy míč a akce tímto skončila.
3'
Znojmo bude rozehrávat standardní situaci z velmi dobré vzdálenosti.
2'
Trenér Zbrojovky Šustr udělal několik korektur v sestavě, tou nejzásadnější je nasazení brankáře Flodera, pro kterého je to první soutěžní utkání v brněnském týmu. Naopak chybí Jakub Přichystal pro problémy s kolenem.
1'
Hosté rozehrávají první útok, u míče by Dramé, ale rychle o něj přišel. Každopádně jeho tým zůstává u míče.
1'
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu městského stadionu v Srbské ulici, za pár chvil začínáme.
Ideální fotbalové počasí, parádně připravený trávník, hlediště se zaplňuje, můžeme se těšit na doufejme pěkný zápas.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, L. Krejčí, Šumbera – Michal Škoda, Magera (C).
Náhradníci: Halouska – Kotula, Vraštil, Pachlopník, Růsek, O. Vintr, Zikl.

1. SC Znojmo FK: Buček (C) – Cihlář, Avdić, Maksić, Helísek – Šmehyl, Machalík, Kunca, Teplý, Dramé – Beganović.
Náhradníci: Koukal – Cuković, Conner, Mudra, Harmon, Kuffour.

Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Ratajová.
"Zbrojovku jsem na jaře viděl hrát třikrát a hraje výborný fotbal. Bude to ještě těžší zápas než s Českými Budějovicemi,“ ocenil David Helísek sílu soupeře. O derby se na klubovém webu Znojma vyjádřil také Jakub Teplý. „Bude to více vyhecovanější. Jsem tu dva a půl roku a je zde nějaká rivalita. Beru to však zápas jako každý jiný a připravím se svědomitě na sto procent. Snad vyhrajeme,“ uvedl. Každopádně to bude zajímavé utkání, oba týmy mají o co hrát a navíc Znojmo brněnské prostředí dobře zná. Na Srbské hrálo nejvyšší soutěž.
"Beru to jako každé jiné utkání. Na podzim byly některé zákroky za hranou, ale zápas jsme měli pod kontrolou a dovedli k výhře," vzpomíná na první venkovní výhru v sezóně kapitán Lukáš Magera. "Obecně je každý zápas náročný, soupeři proti nám hrají nadoraz, s tím se musíme vyrovnat. Těžší je, když třeba týmy proti nám zdržují, rozhodčí hru nezrychlí, nepustí nás do zápasu, tím je to pak náročnější. Ale je na nás, abychom tohle všechno zvládli," dodává na klubovém webu Zbrojovky zkušený fotbalista.
"Všichni jsme cítili, že náš výkon nebyl dobrý, hráči dostali u videa zpětnou vazbu. Zdůraznili jsme si, že hrajeme nejenom o svoje jméno, ale hlavně o jméno Zbrojovky. A že se takový zápas nesmí opakovat," prohlásil na webu Brna kouč Šustr.

Co si myslí o nedělním soupeři? "Tým má řád, pracuje dopředu i dozadu. Je jasné, že na nás budou dobře připraveni, jako každý tým se budou chtít vytáhnout. Celý týden jsme ale tvrdě trénovali tak, abychom podali výkon hodný Zbrojovky. Ideálně bychom měli navázat na utkání s Pardubicemi, které se povedlo herně i výsledkově," přeje si.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes nás čeká regionální derby mezi Zbrojovkou Brno a Znojmem. Oba týmy se pochopitelně dobře znají, potkávají se v přípravě, v zimních pohárech, dvakrát ve druhé lize 2011/12, dvakrát při znojemské anabázi v nejvyšší soutěži, jednou v poháru a naposledy na podzim, kdy Zbrojovka zvítězila brankou Bariše ve Znojmě 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.