Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Táborsko - 6. dubna 2019   10:15

Chrudim
Chrudim
41' Vašulín  • 69' Sixta
2:1
(1:0)
Táborsko
Táborsko
77' Březina
Chrudim
Zíma – Řezníček, Rendla, Vencl, Mastík (56. Sulík) – Dostálek, Kesner (C), Sixta (88. Ujec), Froněk (66. Langr) – Rybička, Vašulín.
Mrázek – Čáp, Kraják, Langr, Sulík, Ujec, Zrůst.
Hrubeš – Mokrusch, Vlček
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
1360 diváků
Táborsko
Šiman – Březina, Ngimbi, Zárybnický, Klusák (46. Hasil) – Kopřiva (72. Vandas), Ad. Čermák, M. Kučera (C), Ch. Frýdek, P. Pilík (64. Pfeifer) – Musiol.
Zadražil – Hasil, Vandas, Schramhauser, Pfeifer, Šandera, Gebert.

Chrudimští zvládli záchranářskou bitvu lépe, slaví vítězství 2:1 a připisují si do tabulky nesmírně důležité tři body.
90+4'
90+4'
Za zdržování hry obdržel žlutou kartu chrudimský brankář Simon Zíma.
90+3'
Táborsko se přece jen dostalo k zakončení, hlavička Karla Hasila ale zamířila nad břevno.
90+2'
Sulík zbytečně tečoval centr za obranu a daroval tím Táborsku rohový kop. Do vápna míří i brankář Šiman. To je poslední šance na vyrovnání.
90+1'
Langr v hlavičkovém souboji faulován, ani nyní se Táborsko k šestnáctce domácích nedostane.
90'
Do konce utkání zbývají již jen tři minuty. Ubrání Chrudim těsné vedení?
89'
Závěr utkání zatím domácí zvládají, Zárybnický se totiž provinil faulem na Daniela Vašulína.
88'
Dostálek v souboji s Březinou zasažen do obličeje, domácí fotbalisté zůstanou na míči.
88'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází David Sixta, přichází Milan Ujec.
87'
Vzápětí přichází útočný faul právě na chrudimského brankáře.
86'
Domácí další rohový kop příliš nezvládli, k balonu se dostal na hranici vápna Martin Matondo Ngimbi, který technickou střelou mířil přesně k tyči. Brankář Simon Zíma lvím skokem vyškrábl balon mimo branku a tím zachránil chrudimské vedení!
85'
Roh si Táborsko zopakuje, z opačné strany. Míč totiž ve skrumáži vyšťouchl Zíma.
84'
Přetažený balon hledal Čermáka, Rendla odklidil míč na rohový kop.
83'
Martin Sulík byl v souboji později a po jeho zákroku bude na chrudimskou branku mířit další standardní pozice. A to z velmi nepříjemné pozice.
82'
Střídající Pavel Vandas dokázal předskočit Vencla, míč ale na hrací ploše nezachytil. A tak bude vykopávat Zíma.
81'
Vašulín si v souboji jeden na jednoho na Ngimbiho nepřišel.
80'
Kesner s Řezníčkem udrželi balon u rohového praporku, odkud se ho snaží dostat do šestnáctky. Zatím marně.
79'
Venclův nákop od půlky nenašel ani nejvyššího Vašulína, Šiman pošle balon do hry výkopem.
78'
Po zákroku Langra se hra opět vrací na chrudimskou polovinu.
77'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Zhruba patnáct minut před koncem se hosté dostávají na dostřel! Táborsko zvládlo situaci skvěle, rozehrávka přišla na nohu DAVIDA BŘEZINY, který z velké blízkosti prudkou ranou propálil vše před sebou – 2:1!
75'
Vojtěch Řezníček nyní výrazně zavařil brankáři Zímovi, který musel sebrat balon do ruky! Následuje odpískaná malá domů, nepřímý volný kop pro hosty a obrovská šance na kontaktní branku!
74'
Další útočná akce Chrudimi ztroskotala na kvalitním obranném zákroku Ngimbiho, hosté otáčí hru směrem dopředu.
73'
A mohlo to být o tři branky! Nadýchaný centr Kesnera zamířil na hlavu Michala Rendly, jehož další pokus skončil jen kousek od levé tyče Šimanovy branky!
72'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Pavel Vandas.
70'
Zárybnický až příliš okatě držel Vašulína, po čemž následuje volný přímý kop v podání chrudimského týmu.
69'
Chrudim právě vstřelila branku!
Na zvyšující se chuť Táborska odpovídají domácí tím nejlepším možným způsobem! Zpoza šestnáctky se do míče hodně tvrdě opřel DAVID SIXTA a trefil se naprosto ideálně k tyči – 2:0!
69'
Dnešní utkání sleduje 1360 diváků.
68'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Zárybnický (FC MAS Táborsko).
67'
Střídající Langr se do hry zapojil kvalitním obranným zákrokem, když uhasil pokus o rychlý kontr Táborska.
66'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Froněk, přichází Sebastien Langr.
65'
Dobrý forčekink Daniela Vašulína vynesl alespoň nepřesný odkop v podání Šimana. Hostující brankář se nyní hlasitě zlobí na své spoluhráče.
64'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Pavel Pilík, přichází Lukáš Pfeifer.
64'
Centr Martina Kučery vypadal nebezpečně, ve vzduchu ale jasně vládl brankář Zíma.
63'
A rázem je tu další nadějná šance, Sulík zastavil průnik po pravé lajně jen za cenu faulu. Standardka téměř z rohu pokutového území.
62'
V prvním poločase si hosté z Tábora téměř nic nevypracovali, po pauze však působí mnohem živějším dojmem.
61'
Roh Chrudimi ale přinesl jen rychlý brejk soupeře, čistým skluzem však Jakuba Kopřivu zpacifikoval Martin Sulík.
60'
Už to vypadalo na roh Táborsko, nakonec ale Sulík balon na hrací ploše stihl. Po individuální akci Vašulína se bude od rohového praporku kopat na opačné straně.
59'
Centr od rohového praporku v podání Froňka přistál na hlavě Michala Rendly, jehož pokus o zem zamířil přímo do náruče připraveného Šimana.
58'
Dostálkův centr zprava našel jen hlavu Březiny, který se rozhodl pro jistotu – odvrátil balon na roh.
57'
Domácí tým se na útočné polovině příliš dlouho neohřál, znovu se musí zatáhnout do svého obranného postavení.
56'
Lukáše Mastíka dál ve hře nenechá zranění, zřejmě z první půle, místo něj půjde tlak Táborska eliminovat Martin Sulík.
56'
David Březina kroutil míč hodně nepříjemně na zadní tyč, brankář Zíma plachtil vzduchem marně a měl velké štěstí, že balon skončil těsně mimo! To byla dosavadní největší šance Táborska na vyrovnání stavu.
55'
Postup Frýdek zastavil Řezníček jen za cenu nedovoleného zákroku. Táborsko má k dispozici standardní situaci z velmi kvalitní pozice.
54'
Do pohody Chrudimi nepřidal ani nepovedený výkop Zímy, který zadarmo vrátil míč na kopačky hráčů z Tábora.
53'
Po pauze se obraz hry zcela změnil, Táborsko má silnou převahu. Průnik Adriána Čermáka ale skončil na pozorném Venclovi.
52'
Hra je nyní hodně neurovnaná, Táborsko svírá chrudimský tým okolo jeho šestnáctky. Navíc si chtělo vykoledovat penaltu, píšťalka sudího Hrubeše ale zůstala němá.
51'
Froněk si chtěl v souboji s Ngimbim dojít pro faul, ale nepochodil. Stejně tak na opačné straně Frýdek.
50'
První centr odvrátil do bezpečí Rendla, druhý pokus již na žádné hlavě nepřistál.
50'
Vzápětí přichází první roh Táborska.
49'
V souboji pětadvacítek sice Jakub Kopřiva na Vencla se štěstím vyzrál, jeho následný centr ale nikoho v modrém ve vápně nenašel.
48'
Čermákův pokus o vysunutí Kopřivy ztroskotal na nepřesném centru. A tak si balon užije Simon Zíma.
47'
Sixtův centr přistál na hlavě Petra Rybičky. Útočník Chrudimi sice stál zády k brance, přesto dokázal balon usměrnit správně. Míč nakonec proskákal zhruba metr od levé tyče.
46'
Zárybnický v souboji přistrčil Rybičku, domácí se mohou těšit na standardní situaci.
46'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází David Klusák, přichází Karel Hasil.
46'
Hráči se již vrátili z kabin na druhý poločas. Počkáme na rozhodčí a jde se na věc.
Je za námi úvodní poločas, ve kterém měla domácí Chrudim velkou herní převahu, za níž byla odměněna v závěru gólem Daniela Vašulína. Uvidíme, co dokáže Táborsko o přestávce vymyslet a s čím se vytasí do druhé půle.
45+1'
45+1'
Za nevhodné slůvko směrem k hlavnímu rozhodčímu dostal žlutou kartu hostující Vojtěch Zárybnický.
45+1'
V jediné minutě nastavení se po pravé straně hnal k šestnáctce Řezníček, jeho prudký centr ale skončil daleko od chrudimských hlavičkářů.
45'
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.
45'
Do volného přímého kopu se opřel Martin Kučera, jehož přímá střela zapadla přímo do náruče Simona Zímy.
44'
Série hlavičkových soubojů končí nedovoleným zákrokem Rybičky a standardní situací hostujícího týmu.
43'
Rázem mohlo být vyrovnáno. Nejlepší střelec Táborska Zbyněk Musiol se dokázal natlačit až do šestnáctky Chrudimi, ba dokonce se dostal až před Zímu. Na poslední chvíli ale nedokázal vystřelit, míč mu utekl až k chrudimskému gólmanovi. Nicméně to byla první výrazná šance Táborska.
41'
Tlak chrudimského týmu je ještě před přestávkou přetaven ve vedoucí branku! Kolmice na rozběhnutého Davida Sixtu byla vyšperkována ještě parádní křižnou přihrávkou na DANIELA VAŠULÍNA, který již neměl před prázdnou brankou žádný problém otevřít střelecký účet dnešního, nesmírně důležitého, zápasu – 1:0!
40'
Střílený centr na přední tyč posílal z levé strany Froněk, naštěstí pro hosty to i tentokrát dobře dopadlo.
39'
Ani nyní to Chrudimi nevyšlo. Přetažený centr na zadní tyč nikdo nezachytil, hrát bude Jakub Šiman.
38'
Po delším čase se hra vrací do pokutového území Táborska, Rybička vybojoval rohový kop.
37'
Další postup Březiny utnul taktický faulem Tomáš Froněk, hostující tým nadále zůstane na míči.
36'
V souboji s Venclem prodloužil balon za sebe Musiol, chrudimská obrana však byla na tuto variantu kvalitně připravena.
35'
Snad poprvé v utkání jsme sledovali souvislejší převahu Táborska, zek které nakonec vzešla prudká rána Kučery. Schytal jí ale jen obětavý Sixta.
34'
Táborsko dostalo k dispozici standardní situaci, centr Klusáka našel jen hlavu bránícího Rendly.
33'
Agilní Chrudimští si hlasitě říkají o vedoucí trefu. Hrdinou se mohl stát Tomáš Dostálek, který si vyběhl od lajny až do středu a vystřelil. Pohlednou akci znehodnotil nepříliš výraznou střelou přímo do náruče Šimana.
32'
Vašulín nadělil jesle bránícímu hráči, před Rybičkou však odklidil balon mimo hřiště pozorný Ngimbi.
31'
Dvě velké šance si vypracoval Petr Rybička, jehož nadějné pokusy byly ale obranou zablokovány.
30'
Postupný útok Chrudimi přinese vhazování kousek od rohového praporku.
27'
Táborsku vázne kombinace směrem dopředu, centr Kučery doskákal až do zámezí.
26'
Hosté to dobře vymysleli na pravé straně hřiště, hodně času na centr měl David Březina. Jeho míč hledal Musiola, kterého nakonec v souboji, i s notnou dávkou štěstí, předčil Řezníček.
25'
Chrudim začíná trápit obranu Táborska stále silněji. Nyní se Petr Rybička protáhl skrz trojici protihráčů až do šestnáctky, kde se proti němu vytasil další dvojblok. Ze skrumáže nakonec žádné další zakončení směrem na Šimana nevyšlo.
24'
Domácí fotbalisté ve středu hřiště zachytili kombinaci Táborska, míč Kesnera na rozběhnutého Froňka byl ale příliš dlouhý.
23'
Odkop Mastíka přinesl složitou situaci pro Šimana, který však zachoval chladnou hlavu a míč raději odklidil do zámezí.
22'
Vašulín se dostal s míčem na pravou stranu, odkud musel centrovat. Míč do vápna vypadal solidně, až na hlavu útočné kolegy Rybičky však nedoputoval.
21'
Perfektní samostatný průnik ukázal Petr Rybička, který se dokázal zbavit Ngimbi. Následně však místo střely volil přihrávku do země nikoho.
20'
Froňka tentokrát čistým způsobem zpracovala dvojice Březina – Kopřiva, hostující tým se ale u míče příliš dlouho neudržel.
19'
Tentokrát přišel přetažený centr na Rybičku, který vracel balon před branku. Ani nyní se ale domácí s úspěchem nepotkali.
19'
Aktivita chrudimské MFK neutichá, další šance může přijít po třetím rohovém kopu. Co nyní domácí vymyslí?
18'
První výraznější šance Chrudimi končí nad brankou! Centr Tomáše Froňka přistál přesně na hlavě Daniela Vašulína, který v pádu poslal balon kousek nad břevno Šimanovy branky!
17'
Milimetrové přenesení hry Tomáše Froňka na jmenovce Dostálka, ani tentokrát však zpracování balonu nepřišlo.
16'
Rychlou akci Chrudimi využil David Sixta k pěkné kolmici, Dostálka ve velké rychlosti ale nedokázal prudký balon zpracovat.
15'
Nákop Tomáše Dostálka z voleje se snesl až za brankovou čáru, domácí se musí stáhnout na vlastní půlku. Míč do hry pošle výkopem Šiman.
14'
Další centr na přední tyč bez potíží odvrátil Musiol do zámezí.
13'
Po centr zleva přichází další rohový kop pro chrudimský výběr, domácí stupňují svůj tlak.
12'
Froněk se již vrátil na hrací plochu, chrudimský zadák je i nadále v péči lékařů. Vypadá to však, že ani jeho pokračování v dnešním utkání ohroženo není.
11'
Ngimbi ostře sestřelil Tomáše Froňka, který v pádu sundal ještě Mastíka. Ošklivý moment přináší hned dvojité ošetřování na chrudimské straně, zejména s Mastíkem to nevypadá vůbec dobře.
10'
Úvodní desetiminutovka je za námi, optickou převahu mají chrudimští fotbalisté, ani to ale zatím k výraznější brankové příležitosti nevedlo.
9'
Centr na přední tyč si obrana Táborska bez problémů pohlídala.
8'
Simon Zíma nyní obdržel potlesk chrudimských tribun, když si troufl na kličku proti Kopřivovi. Po následném výkopu domácí vybojovali úvodní rohový kop utkání.
7'
Nepřesný odkop Ngimbiho udržel Chrudimské blízko šestnáctky, ne však na dlouho. Froněk se totiž dostal s míčem mimo vymezené území.
6'
Březina čistým skluzem ukončil postup Tomáše Froňka po levé lajně, domácí ale zůstanou nastěhováni v okolí branky Jakuba Šimana.
5'
Podobným slovem by se dal charakterizovat i následný výkop Simona Zímy do zámezí.
5'
Rybička zbytečnou ztrátou nabídl Táborsku rychlý protiútok, hosté z jihu Čech s ním však naložili tragicky.
3'
Vzápětí je Dostálkovi odpískán útočný faul na Davida Klusáka, hosté budou moci zklidnit hru.
3'
Dostálek centroval zprava na Rybičku, chrudimský forvard se ale k balonu na hranici malého vápna nedostal.
2'
První střelecký pokus v utkání vyslal chrudimský Tomáš Froněk. Jeho střela zpoza vápna byla ale hodně nepovedená. Šiman se tak s míčem seznámí při výkopu ze země.
2'
Na opačné straně se v blízkosti pokutového území s míčem otáčel Petr Rybička, trojicí protihráčů byl ale o míč odbaven.
1'
Jako první se k útočné akci dostali hosté, Vzadu pokutového území vracel balon do ohně Jakub Kopřiva, ten ale našel pouze rukavice připraveného Simona Zímy.
1'

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Rendla, Vencl, Mastík – Dostálek, Kesner (C), Sixta, Froněk – Rybička, Vašulín.
Náhradníci: Mrázek – Čáp, Kraják, Langr, Sulík, Ujec, Zrůst.

FC MAS Táborsko: Šiman – Březina, Ngimbi, Zárybnický, Klusák – Kopřiva, Ad. Čermák, M. Kučera (C), Ch. Frýdek, P. Pilík – Musiol.
Náhradníci: Zadražil – Hasil, Vandas, Schramhauser, Pfeifer, Šandera, Gebert..
Důležitost následujícího souboje „o šest bodů“ si v chrudimské kabině dostatečně uvědomují. „Kdo zápas zvládne, udělá důležitý krok k záchraně,“ ví Rybička. Síla Táborska však přes zimní přestávku stoupla, o čemž svědčí dosavadní jediná jarní porážka. „Pod novým trenérem udělali progres, o jejich silnějších stránkách víme a dobře se na ně připravíme,“ odhodlaně prohlašuje Petr Rybička.
Příjemné sobotní dopoledne z Chrudimi! V rámci dalšího jarního kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyzve v záchranářském souboji domácí MFK Chrudim hostující FC MAS Táborsko. Oba celky mají shodně po osmnácti bodech a oba se budou chtít případným vítězství o krůček přiblížit k záchraně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.