Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Chrudim - 21. dubna 2019   17:00

Hr. Králové
Hr. Králové
28' Kopečný  • 44' Šípek  • 90+3' Zorvan
3:1
(2:0)
Chrudim
Chrudim
49' Sulík
Hr. Králové
Ottmar (C) – Urma, Martinec, J. Pokorný, Kopečný – Jukl – Durdević (90. M. Černý), Zorvan, Kateřiňák (85. Kvída), Vlkanova – Šípek (75. W. Da Silva).
Vízek – Soukeník, M. Černý, Kvída, Leibl, Finěk, W. Da Silva.
Chrudim
Zíma – Řezníček, Rendla, Vencl (C), Hlavsa – Sulík (71. Čáp), Sixta, Ujec (79. Rybička), Krčál, Dostálek (60. Froněk) – Vašulín.
Mrázek – Drahoš, Mastík, Čáp, Froněk, Rybička, Langr.

90+4'
90+3'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Hosté již vsadili všechno na útok a Votroci trestají. Z hranice vápna dostal nabito FILIP ZORVAN, který po zemi trefil k tyči – 3:1!
90+2'
Žlutou kartu dostává Filip Zorvan (FC Hradec Králové).
90'
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Fahrudin Durdević, přichází Milan Černý.
89'
Wesley vybojoval balon na Řezníčkovi a zkusil zakončit. Tečovaná rána nakonec proskákala těsně vedle, Hradci to ale vadit nemusí. Následuje roh.
87'
Do odraženého míče se opřel Vojtěch Řezníček, jeho střela zasáhla na malém vápně Froňka. Tomu je však máváno ofsajdové postavení.
86'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou k šanci, tu ale sebral píšťalkou hlavní rozhodčí. Tentokrát byl na vině faul Vašulína.
85'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Jan Kvída.
84'
Útočné snažení maří nedovolený zákrok Rybičky.
83'
Čas do konce utkání se krátí, hosté zvyšují svoji aktivitu směrem dopředu.
80'
Klidnou pasáž hry rozvířil Jiří Kateřiňák, jehož prudkou ránu z velké vzdálenosti musel brankář Zíma boxovat! Naštěstí pro Chrudim to zvládl tak, že se domácí útočníci k dorážce nedostali.
79'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Milan Ujec, přichází Petr Rybička.
78'
Domácí Wesley da Silva se dostal až za chrudimskou obranu, jeho snažení bylo zbytečné. Je máván a následně i pískán ofsajd.
77'
Střídající Wesley v úvodním souboji fauloval Vencla, hosté mohou pokračovat v aktivitě se snahou vyrovnat stav zápasu.
76'
Dnešní utkání sleduje 925 diváků.
75'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Šípek, přichází Wesley Da Silva.
74'
Ani jeden ze dvou centrů Romana Čápa však chrudimské hlavičkáře najít nedokázal.
73'
Čáp byl při prvním kontaktu s balonem faulován, vybojoval tím pro Chrudimské míč na půlící čáře.
72'
Chrudimský Froněk si chtěl od levé strany vyběhnout do střely, hradečtí zadáci však jeho úmysl přečetli.
71'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Martin Sulík, přichází Roman Čáp.
70'
Kopečného centr zablokoval vracející se Froněk, Votroci mají k dispozici rohový kop.
69'
David Sixta si nepohlídal svůj loket, který skončil v obličeji protihráče. Žlutá karta je na místě.
68'
Chrudimští zkusili přízemní kombinaci do vápna, o balon ale byli odbaveni. Hradecká odpověď dopadla totožně.
66'
Naopak z toho byl rychlý protiútok, který táhlo duo Sixta – Vašulín. Druhý jmenovaný však při centru podklouzl.
65'
Krčál přistrčil soupeře a daroval tím domácím další volný přímý kop. Více než on může Chrudimi vadit čas, který se jí tím opět přikrátí.
64'
První centr do zdi, druhý od Kopečného mimo areál Všesportovního stadionu.
63'
Domácí chystají standardku z výhodné pozice a pokusí se vrátit na svoji stranu dvoubrankový náskok. Uspějí?
60'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Tomáš Froněk.
59'
Chrudimský Sulík je v pořádku a prokázal to při sprintu směrem dozadu. Jeho obranný zákrok znamená roh pro Votroky.
58'
Martinovi Sulíkovi se těžko zvedá ze hřiště po ostrém zákroku, který nebyl posouzen jako nedovolený. Hrát budou domácí.
56'
Další útočná akce chrudimského celku končí ofsajdem Daniela Vašulína.
55'
Obrovská šance na vyrovnání Chrudimi končí skvostným zákrokem Radima Ottmara! Domácí fotbalisté si špatně pokryli centr Jakuba Krčála, odražený míč přistál na noze Davida Sixty, který nemířil, jen vypálil. Tvrdou dělovku doprostřed branky vytáhl Ottmar nad!
54'
Už už to vypadalo na nadějný protiútok hostujícího týmu, Hlavsa si ale v nejdůležitější moment příliš balon předkopl.
53'
Kombinace Votroků na hraně pokutového území přinesla zakončení Roberta Jukla mimo tři tyče chrudimské branky.
52'
Nákop Sixty z pravé strany zamířil jen do rukavic Ottmara.
51'
Chrudimský Vašulín nyní z ničeho vybojoval míč pro hosty, nováček druhé nejvyšší soutěže po vstřelené brance výrazně ožil.
50'
Šípek byl odbaven od míče po skluzu Vencla, dle názoru rozhodčího nedovoleným způsobem.
49'
Chrudim právě vstřelila branku!
Hosté volný přímý kop zvládli na jedničku a střílí v Hradci Králové kontaktní branku! Centr Davida Sixty se snesl na malém vápně na hlavu JAKUBA KRČÁLA, který v pádu dokázal umístit míč mimo moc brankáře Ottmara – 2:1!
47'
Žlutí se i na druhé straně. Unikajícího Vašulína podmetl Jakub Martinec, dostal žlutou a nabídl tím Chrudimi slušnou standardní situaci.
46'
Ondřej Vencl je ve druhém poločase přivítán žlutou kartou.
46'
Úvodní polovina je za námi, blíže třem bodů jsou fotbalisté z Hradce Králové. Dvě situace domácího celku byly využity, díky čemuž vedou Votroci nad východočeským konkurentem z Chrudimi již 2:0.
45'
44'
Chvilku před poločasovou přestávkou se hradečtí fotbalisté prosazují podruhé! Obrana Chrudimi nechala v šestnáctce nepokrytého bývalého spoluhráče JAKUBA ŠÍPKA, který z otočky po zemi prostřelil Simona Zímu – 2:0!
43'
Chrudimská šance přišla po volném přímém kopu. Centr Sixty přistál na hlavě Michala Rendly, jehož pokus směřoval směrem na Ottmarovu branku. Minul jí, navíc mu byl stejně máván ofsajd.
42'
Domácí Fahrudin Durdevič vysílal zajímavý přízemní centr z levé strany, před hradeckými útočníky ho dokázal do náruče sebrat brankář Zíma.
41'
Pokus o vysunutí chrudimského Vašulína končí u brankáře Ottmara.
40'
Hradečtí výrazně zpřesnili hru směrem dozadu a daří se jim eliminovat chrudimské protiútoky na minimum. Směrem dopředu ale sami nic moc nevymyslí.
38'
Pokus o sympatickou kombinaci v podání domácích fotbalistů ztroskotal na přesnosti.
37'
Série autových vhazování stále drží míč na kopačkách hradeckých fotbalistů.
35'
Chytrá kolice Durdeviče na Urmu nabídla domácímu týmu slibnou příležitost, hradecký hráč si ale v souboji s Řezníčkem rady nevěděl.
34'
Jakub Šípek tentokrát dostal pod tlak brankáře Zímu, jeho výkop tak zamířil mimo vyhraněné území.
33'
Chrudimští si nyní v kombinaci hodně zavařili, před Šípkem musel do skluzu Rendla. Nakonec se mu podařilo odpálit míč do zámezí.
32'
Hradec Králové se nyní drží víc na balonu, výrazný posun k chrudimské šestnáctce ale vinou hostujícího napadání nezaznamenal.
31'
Chrudimská snaha o vyrovnání nyní skončila na faulu Vašulína proti Ottmarovi.
29'
Hradečtí rázem ožili, další centrovaný balon za obranu si ale Vencl s klidem pohlídal.
28'
Z ničeho nic se domácí celek dostává do vedení! Až příliš prostoru dostal ve středu hřiště Jiří Kateřiňák, jehož centr přistál na noze MILOŠE KOPEČNÉHO, který z první umístil balon přesně k tyči – 1:0!
26'
Standardní situace Chrudimi přinesla jen silně nepřesný centr Sixty. A tak se z míče těší znovu Radim Ottmar.
25'
Postup Kopečného vyšuměl až v nepřesnou kolmici do země nikoho.
23'
Perfektní přenesení hry vystřihl Sulík, který vyzval na levé straně Dostálka. Jeho centr do vápna nakonec proskákal až před Ottmara, kde ho nakonec ani jeden z ofenzivních hráčů hostí nezasáhl. Do souboje nakonec přilétl Jakub Krčál, který za nevybíravý zákrok uviděl žlutou kartu.
22'
Chrudimský Milan Ujec rukou zastavil postup Jiřího Kateřiňáka, za což od sudího uviděl žlutou kartu.
21'
Vašulín táhl balon od poloviny hřiště až směrem k hradecké šestnáctce, nakonec se ho rozhodl dát do druhé vlny na Davida Sixtu. Jeho střela však byla včas zablokována, další obléhání zastavil faul Řezníčka.
20'
Dvacet minut hry je za námi, východočeské derby zatím nepřineslo vůbec nic zajímavého.
19'
Otto Urma předvedl pěknou práci na levé lajně, když se zbavil zadáka a měl spoustu času na centr. I přesto následně našel jen hlavu chrudimského Rendly.
18'
Centr na zadní tyč znovu žádnou hlavu před brankou Zímy nenašel, míč doskákal do zámezí a bude patřit Chrudimi.
17'
Nedovolený zákrok Jakuba Krčála přinese naopak standardní situaci hradeckému mužstvu.
16'
Další centr Davida Sixty zaplul přímo do rukavic pozorného Radima Ottmara.
15'
Úvodní aktivita Votroků je ta tam, nyní je to naopak Chrudim, kdo je častěji s balonem na útočné polovině.
14'
Hlavsa s Dostálkem na levé straně balon do šestnáctky nedostali, míč patří domácím. Alespoň na chvíli.
13'
Na stadionu Pod lízátky zatím vidíme především festival nepřesností. Průnik Vašulína skončil neúspěchem, stejně jako nepřesný nákop Pokorného.
13'
Pěknému průniku Davida Sixty chyběl jen lepší centr. Nabíhajícího Vašulína přelétl o dobrý metr.
12'
Na levé straně se rozběhl chrudimský Tomáš Dostálek, jeho postup nepřinesl ani centr, ani kloudné zakončení. Hrát bude Radim Ottmar.
11'
Durdevičův centr z levé strany již opustil hřiště, hra je tedy přerušena. Techniku výkopu může natrénovat chrudimský brankář Simon Zíma.
9'
Vašulín proti Martincovi balon pro sebe nepokryl, i hradecký útok měl však jepičí život. Zatím na první ohrožení jedné z branek čekáme.
8'
Otto Urma v souboji jeden na jednoho uspěl na Sulíkovi, z následného rohu ale přišel jen přetažený centr na zadní tyč.
7'
Další útočná akce Chrudimi končí nedovoleným zákrokem Daniela Vašulína. Hradečtí ale balon jen zadarmo odevzdali.
6'
Centr Sixty směřoval tentokrát na přední tyč, tam ale kralovali domácí. Nepřesný odkop se pokusil z první zakončit Vojtěch Řezníček, jeho střelu ale zkušený hradecký gólman jen sledoval při cestě do zámezí.
5'
Centr Davida Sixty už už směřoval na nabíhajícího Vašulína, na poslední chvíli ale domácí zadáci odklidili balon na roh. Hlavičkáři Chrudimi každopádně zůstanou před Ottmarem.
4'
Poprvé směrem dopředu promluvila také Chrudim. Postup Vašulína ukončili Votroci nedovoleným zákrokem, následuje standardka hostí.
4'
Pěkná akce Hradce Králové nabídla Fahrudinu Durdevičovi míč až do pokutového území, v souboji jeden na jednoho si ale domácí záložník na Řezníčka nepřišel.
3'
Aktivita je v úvodních minutách na hradecké straně, domácí se snaží o úvodní úder. Dobrou práci v defenzívě odvedl Vencl, který si míč letící do zámezí bez potíží pohlídal.
2'
Opakovaný centr z levé strany přistál na noze Jiřího Kateřiňáka, který ze vzduchu vyslal na Zímu nepříjemnou střelu. Ta však branku Chrudimi minula o velký kus.
2'
Centr na Šípka si na levé straně bez potíží pohlídal Hlavsa, domácí celek však bude vhazovat kousek od rohového praporku nováčka.
1'
Hradec Králové se po rozehrávce postupně s balonem přibližuje chrudimské šestnáctce.
1'
Nyní již je jasné, že dojde k pikantnímu souboji. Jakub Šípek strávil podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Chrudimi, nyní je připraven dostatečně potrápit její obranu. Na opačné straně chybí zejména Ondřej Kesner, kapitán MFK stojí vinou čtyř žlutých karet. Kapitánskou pásku tak premiérově oblékla jarní posila Ondřej Vencl.

FC Hradec Králové: Ottmar (C) – Urma, Martinec, J. Pokorný, Kopečný – Jukl – Durdević, Zorvan, Kateřiňák, Vlkanova – Šípek.
Náhradníci: Vízek – Soukeník, M. Černý, Kvída, Leibl, Finěk, W. Da Silva.

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Rendla, Vencl (C), Hlavsa – Sulík, Sixta, Ujec, Krčál, Dostálek – Vašulín.
Náhradníci: Mrázek – Drahoš, Mastík, Čáp, Froněk, Rybička, Langr..
Podzimní duel přinesl překvapení. Na hřišti v Chrudimi viděla parádní návštěva 2350 diváků vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl Tomáš Froněk gólem v osmdesáté minutě. Tehdy hráli chrudimští fotbalisté při vyloučení Kesnera v deseti, i přesto dokázali dotáhnout proti Votrokům utkání do vítězného konce.
MFK Chrudim se dokázal díky čtyřzápasové šňůře odpoutat ze sestupových pozic, naposledy ve vloženém kole ale doma nestačil na Vítkovice a jeho situace se znovu zkomplikovala. Chrudimští v současné době kotví na čtrnáctém místě tabulky se čtyřbodovým náskokem na jihočeské Táborsko.
Situace obou týmů rozhodně není růžová. Zatímco Hradečtí v tuto chvíli chtěli pomýšlet na útok na přímé postupové pozice, vzhledem k nepřesvědčivým výkonům musí skousnout až pád na čtvrté místo tabulky. Navíc již čtyři zápasy v řadě nevyhráli, naposledy dokonce remizovali se čtvrtým Žižkovem.
Východočeské derby je tu! Velikonoční neděle nabídne na hradeckém stadionu Pod lízátky skvělou podívanou – místní Hradec Králové totiž vyzve MFK Chrudim!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.