Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Vlašim - 30. března 2019   10:15

Pardubice
Letáček – Prosek, Šejvl (C), Piroch, T. Čelůstka – Toml – Mužík (90+2. Lee), P. Černý, Solil, A. Fousek (86. Sokol) – Kovář (77. Huf).
Šmíd – Huf, Sokol, Šafařík, Kopřiva, Lee, Zukal.
Váňa – Poživil, Kubr
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
658 diváků
Vlašim
Řehák – Pavlík, Piško, Šabanov, Mil. Kadlec – Skopec, Blecha (90+1. Selemani), Janda (C) (60. Dao), Badocha – Novotný, P. Výborný (73. Plachý).
Bačkovský – Plachý, Mizerák, Giljazutdinov, Fortelný, Dao, Selemani.

Zápas je u konce. Druhý poločas se odehrál ve výrazně vyšším tempu, ani jeden tým nedokázal skórovat. Nejblíže brance byl hostující Ondřej Novotný, toho ale parádně na dvakrát vychytal Jiří Letáček. Za domácí mohl dát branku David Huf z přímého kopu, Josef Řehák však byl proti. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Sang-hjuk Lee.
90+1'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Filip Blecha, přichází Ahinga Selemani.
90'
Žlutou kartu dostává Ondřej Badocha (FC Sellier & Bellot Vlašim).
88'
K exekuci přímého kopu se postavil David Huf a ten pořádně prověřil Josefa Řeháka, který se musel ve skoku natáhnout k míči, který letěl k jeho pravé tyči!
86'
Po volném kopu před pokutovém územím Vlašimi Youssuf Dao (FC Sellier & Bellot Vlašim) nakopl Solila a bude z toho velmi nebezpečná standardka pro Pardubice.
86'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Pavel Sokol.
85'
Milan Piško (FC Sellier & Bellot Vlašim) při snaze zpracovat si míč kopl Jana Proska do hrudi a vidí za to žlutou kartu.
83'
Hra je přerušena poté, co se po šanci domácích v pokutovém území střetl Milan Piško s Jiřím Pirochem. Byl odpískán útočný faul proti obránci hostů.
82'
Obrovská šance Vlašimi! Ondřej Novotný se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti branky a Jiří Letáček vyrazil jen do tyče. Míč poté byl na brankové čáře a domácí brankář jej fantansticky vytěsnil!
80'
Piroch nyní u postranní čáry uspěl v souboji s Daem a Pardubice tedy mohou zahájit poslední desetiminutovku tohoto utkání.
78'
Fouskův centr z levé strany našel jen kopačky Šabanova, který odvrátil k postranní čáře, kde Jan Pavlík vybojoval alespoň autové vhazování.
77'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Daniel Kovář, přichází David Huf.
75'
První doteky s míčem měl v tomto utkání Petr Plachý, ten odcentroval, ale nikdo z hostů neměl šanci se k na konec centru dostat.
73'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Petr Výborný, přichází Petr Plachý.
73'
Fouskův centr z levé strany patičkou tečoval Čelůstka na Ladislava Mužíka, ten po otočce vystřelil, trefil jen obránce.
71'
Rozehrávky se nyní chopil právě Filip Blecha a našel hlavu Badochy, který byl trestuhodně volný, ten ale z penaltového puntíku nezamířil mezi tři tyče.
71'
Čelůstka zasáhl proti přihrávce Filipa Blechy jen za cenu kopu od rohového praporku.
70'
Po ošetřování Milana Piška na hrací ploše se znovu hraje. Jan Pavlík na pravé straně nyní neprodral míč na Ondřeje Novotného přes dobře postaveného Adama Fouska.
67'
Youssouf Dao se poprvé v utkání dotkl míče, ale bylo to až poté, co byl odmáván, a hlavně odpískán, ofsajd.
66'
Čelůstkův centrovaný balón byl příliš dlouhý a skončil vedle branky Řeháka, který nyní odkopává.
65'
Přihrávka Čelůstky byla zastavena rukou ruského obránce Šabanova, domácí tedy budou rozehrávat přímý kop z levé strany.
64'
Toml byl lehce přistrčen protihráčem při zpracování padajícího míče a rozhodčí to posoudil jako nedovolený zákrok i přes protesty vlašimských.
63'
Nyní Vlašim znovu zahrozila po rohu díky odraženému míči, ani Jan Pavlík neohrozil branku.
62'
David Skopec se po rohu dostal k odraženému míči a slibně ho vystřelil, obránce tečuje na další roh.
62'
Po útoku po pravé straně hřiště bude Ondřej Badocha rozehrávat rohový kop po teči od Čelůstky.
61'
Domácí nyní trochu zvolnili a nechávají hostující celek kombinovat na útočné polovině.
60'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Ladislav Janda, přichází Youssouf Dao.
59'
Vlašim šla do protiútoku čtyři na jednoho, ten však úplně nepochopitelně zazdila. I tak se ale dostala do zakončení, Filip Blecha pravačkou zamířil vedle.
58'
Solil obral Novotného o míč a domácí šli do protiútoku. Pavel Černý přenechal míč na Adama Fouska, jehož střela končí na vzdálenější tyči! Následná dorážka Tomla byla nepřesná a tečovaná, další roh.
56'
Po rohovém kopu míč propadl na zadní tyč, kde byl Tomáš Solil. Ten si ho zpracoval a vystřelil, i díky zásahu obránce šla střela vedle.
55'
Do fouskova prostrčení, mířeného na Solila, dal nohu jeden z obránců, od kterého jde míč na roh.
55'
Pardubice ve druhém poločase přidaly na obrátkách a zavřely svého soupeře na vlastní polovině.
54'
Centr Čelůstky odvrátila obrana na hranu pokutového území, kde byl Martin Šejvl, jehož střela z první neměla žádný nárok na úspěch.
53'
Kovář vyslal průnikovou přihrávku na Solila, obránce Šabanov znovu odklízí na roh z levé strany.
52'
Dnešní utkání sleduje 658 diváků.
51'
Byl z toho další roh, po kterém pěkně vystřelil Jan Prosek, jeho přesný pokus však těsně před brankářem tečoval na další rohový kop jeden z obránců!
50'
Po tečovaném centru střílel z úhlu Jiří Piroch, brankář musel zasáhnout. K dorážce se rovněž dostal domácí stoper, tentokrát byl pokus zablokován.
50'
Právě Šabanov byl teď pod tlakem od Kováře a musel odkopnout míč i za cenu rohového kopu, ke kterému se staví Tomáš Čelůstka.
49'
Čelůstkův centr odvrátil rybičkou Ilja Šabanov. Domácí fotbalisté zůstávají v držení míče u půlící čáry.
47'
Tomáš Čelůstka podklouzl a tak mohl Jan Pavlík v klidu odcentrovat. Jeho prudká přihrávka do pokutového území se odrazila do dostatečné vzdálenosti od branky, aby se domácí ubránili.
46'
Filip Blecha byl pod tlakem od dvou soupeřů, i tak ale dokázal rozehrát.
46'
V prvním poločasu utkání mezi Pardubicemi a Vlašimí jsme žádnou branku neviděli. Ani jeden tým si nevytvořil žádnou vylouženou příležitost. Možná nejblíže ke skórování byl hostující David Skopec, jehož hlavička po rohovém kopu však branku netrefila.
Druhý poločas začne v 11:18.
45+1'
45+1'
Čelůstkovi centr vůbec nevyšel a po několika odrazech se bude odkopávat od branky.
45'
Milan Piško na hraně pokutového území fauloval Pavla Černého. Na střelu je to až příliš velký úhel, domácí mají nejspíše poslední šanci v prvním poločasu.
44'
Filip Blecha vyslal levačkou do pokutového území přízemní centr, ten odvrátil Martin Šejvl. Další pokus o útok po křídle v podání hostů končí v zámezí.
43'
Fousek se neúspěšně snažil protlačit míč na Pavla Černého na levé straně a Vlašim se, díky tvrdému odkopu Šabanova, dostala z tlaku.
42'
Ke střele napřáhl na druhé straně také Ondřej Novotný, ten ale překopl branku a míč skončil až na silnici za stadionem.
40'
Solil přenechal míč Pavlu Černému a ten ze střední vzdálenosti vypálil na branku. Jeho tvrdý pokus tečoval obránce a tím usnadnil práci brankáři Řehákovi.
38'
Pavel Černý obral soupeře o míč, potom ale svou levou nohou nedokázal přihrát přesně. Poté fauloval jeden z domácích, Vlašim tedy bude rozehrávat přímý volný kop na útočné polovině, na střelu to však není.
35'
Domácí postupný útok končí poté, co na pirochovu přihrávku nereagoval nikdo z domácích fotbalistů.
32'
Po menším závaru před brankou Vlašimi se míč odrazil za brankovou čáru, následuje tedy odkop od branky.
32'
Fousek se poté dostal k míči v pokutovém území a z úhlu vystřelil, Řehák zasáhl. Roh pro Pardubice.
31'
Domácí se poté rychle dostali do útoku a Černý akrobaticky hledal za obranou Kováře, který se do zakončení nedostal.
31'
I z následujícího rohu hosté zahrozili, a to když David Skopec hlavičkou míč nasměřoval jen kousek vedle pravé tyče branky Letáčka.
30'
Exekuce rohového kopu se ujal právě Ondřej Badocha. Letáček nejprve chtěl vyběhnout, nakonec si to však rozmyslel a hasit nebezpečí musel Pavel Černý.
30'
Badocha na levé straně přešel přes Proska, ten se ale dokázal včas vrátit a vypíchnout míč alespoň na rohový kop.
29'
Jiří Piroch si nyní při zpracování míče udělal něco s kolenem a svíjí se na hrací ploše v bolestech. Nakonec však vypadá, že bude v pořádku.
28'
Vlašim nyní obehrávala pardubickou defenzivu na útočné polovině, do ohrožení branky se nedostala kvůli další nepřesné přihrávce.
26'
Mužík už byl tentokrát přesnější. Z pravé strany si zasekl míč do středu a vystřelil, Řehák ovšem střelu viděl a neměl s ní problémy.
26'
Je tu druhá žlutá karta. Petr Výborný (FC Sellier & Bellot Vlašim) zezadu fauloval Jana Proska a vidí zato žluté napomenutí.
25'
Prosek s Mužíkem na pravém křídle přešli přes jednoho obránce, druhý jmenovaný poté nenašel nikoho v červenobílých dresech v pokutovém území.
24'
Pavel Černý si v pokutovém území hostů dokázal pokrýt balón, ale dostal se tak z dobré pozice pro centr. Míč tak posunul na Fouska, jeho míč mířený do pokutového území trefil jen obránce.
22'
Fousek v rohu hřiště chytře prostrčil míč na Čelůstku, od něj se jen odrazil do zámezí.
20'
Jiří Piroch z hloubi pole vyslal centr na hlavu Adama Fouska, ten ale míč jen tečoval za brankovou čáru daleko vedle branky Vlašimi.
18'
Vlašim přerušila tlak Východočechů a usadili se na útočné polovině, zatím je ale trápí nepřesnost v rozehrávce.
16'
Přihrávka Tomla byla sice do volného prostoru, nikdo z domácích fotbalistů si tam však nenabíhal. Odkop od branky Řeháka.
15'
Ondřej Badocha nacentroval míč do pokutového území, centr nebyl vůbec špatný, ovšem Jiří Letáček si vyběhl z branky a vyboxoval balón.
14'
Jiří Piroch (FK Pardubice) u vlastního pokutového území skluzem fauloval Ondřeje Novotného a vidí za to první žlutou kartu tohoto střetnutí.
12'
Ladislav Mužík sice dopravil míč do branky, stalo se tak až po odpískání dalšího útočného faulu od Černého.
12'
Domácí Pardubice už svého soupeře nepustily na útočnou polovinu dobrých sedm minut, zatím se ale do přímého ohrožení branky nedostali.
11'
Domácí nyní zahrozili centrem z pravé strany, když Daniel Kovář hlavou vracel míč do předbrankového prostoru. Tam sice byl Pavel Černý, toho předskočil Josef Řehák a domácí zkušený ofenzivní hráč navíc brankáře hostů fauloval.
9'
Domácí šli do slibného přečíslení. Adam Fousek z levé strany zkoušel najít dobíhajícího Solila, ale záložní řada Vlašimi se vrátila včas.
8'
Josef Řehák svým odkopem hledal Petra Výborného, ten se k míči nedostal kvůli nedovolenému zákroku Pavla Černého.
7'
Na hrací ploše udržel míč Daniel Kovář a ten ve skluzu odcentroval, Ilja Šabatov byl připraven a hrudí odvrátil nebezpečí.
6'
Vlašimští se po kratší odmlce dostali k míči. Ani nyní si s ním dlouho nepohráli, u pravé postranní čáry Jan Pavlík nenašel spoluhráče.
5'
Prosek po pravé straně vyslal pas na Ladislava Mužíka, ten ani ve skluzu míč na hrací ploše nezachytil.
5'
Vzdušnou přihrávkou na polovinu soupeře našel David Skopec jen hlavu Martina Šejvla, který dnes převzal kapitánskou pásku od vykartovaného Jana Jeřábka.
3'
Čelůstka našel křížnou přihrávkou Adama Fouska, ten hlavou sklepával směrem k Mužíkovi, blíže k míči ale měl Jan Pavlík.
2'
Pardubice se bez větších problémů ubránili, Martin Šejvl odkopl míč do bezpečné vzdálenosti od branky Letáčka.
2'
K prvnímu útoku v utkání se dostali hostující fotbalisté. Petr Výborný na pravé straně vybojoval rohový kop.
1'
Výkopu se ujal domácí hrotový útočník Daniel Kovář. Pavel Černý poté hledal na levém křídle Fouska, před kterým hlavou zakročil Filip Blecha, který byl zde v Pardubicích před sezónou na testech.
1'

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl (C), Piroch, T. Čelůstka – Toml – Mužík, P. Černý, Solil, A. Fousek – Kovář.
Náhradníci: Šmíd – Huf, Sokol, Šafařík, Kopřiva, Lee, Zukal.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Pavlík, Piško, Šabanov, Mil. Kadlec – Skopec, Blecha, Janda (C), Badocha – Novotný, P. Výborný.
Náhradníci: Bačkovský – Plachý, Mizerák, Giljazutdinov, Fortelný, Dao, Selemani.

Rozhodčí: Váňa – Poživil, Kubr.
Ve vzájemných utkáních těchto dvou soupeřů platí, že vítězí převážně domácí tým. Od roku 2012 se pouze dvakrát radovali hosté a pokaždé to byly Pardubice. Ty ovládly oba zápasy v roce 2012, jeden v poháru a jeden ve druhé nejvyšší soutěži. Od té doby, až na dvě remízy, pokaždé zvítězil tým hrající na domácím stadionu.
V posledním vzájemném střetnutí zvítězila Vlašim 2:0, když dvakrát udeřila těsně před koncem poločasů. V první půli se trefil dvě minuty před pauzou Vojtěch Hadaščok, tři minuty před závěrečným hvizdem přidal tečku za vítězstvím Vlašimi Petr Plachý.
Vlašim je na jedenácté pozici, na svém kontě má 22 bodů a poměr branek 24:26. Na sestupové příčky má náskok jen sedmi bodů, ještě z daleka tedy nemá vyhráno.
V zimní přestávce v týmu Středočechů došlo k několika změnám. Zpět do Sparty se z hostování vrátil Dominik Plechatý, opačným směrem zamířil stoper Vadim Červak s útočníkem Ondřejem Novotným.
Vlašim zakončila podzimní část sérií tří výher, na jaře se jí ale tolik nedaří. Ze tří zápasů posbírala jen jeden bod z devíti možných a dvakrát vyšla gólově naprázdno.
Nejlepším střelcem tohoto celku v této sezóně je Vojtěch Hadaščok s devíti zásahy. Tento 27letý forward v zimní přestávce zamířil o soutěž výše, do pražské Dukly. Z aktuálního kádru mají na svém kontě nejvíce gólů záložník Ladislav Janda a útočník Oskar Fotr, oba se trefili třikrát.
Pardubičtí jsou po 19 odehraných zápasech na šestém místě tabulky se ziskem 31 bodů a skóre 33:20. V posledních pěti soutěžních utkáních Pardubice získaly pouze šest z 15 možných bodů. Na třetí Hradec Králové, který je na posledním místě zaručující účast v baráži o první ligu, ztrácí šest bodů.
Východočeši měli několikanásobné zastoupení v reprezentačních výběrech v uplynulé reprezentační přestávce. Emil Tischler a Ladislav Mužík byli součástí výběru U20, přičemž Tischler v obou utkáních navlékl kapitánskou pásku. V kategorii do 19 let působil Tomáš Solil, který se dokonce gólově prosadil v utkání proti Dánsku a pomohl tak k postupu na Evropský šampionát.
K dnešnímu utkání nebudou moci kvůli vykartování nastoupit právě Emil Tischler a také Jan Jeřábek. Nejistý je start nejlepšího střelce týmu, Michala Petráně, který si z posledního zápasu z Chrudimi odnesl zranění.
Právě Petráň v této sezóně nastřílel osm branek, v jarní části soutěže se ale ještě neprosadil. To samé platí o Pavlu Černém, který po zranění ještě nenastoupil v základní sestavě.
Vítejte u online přenosu že zápasu 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi týmy FK Pardubice a FC Sellier & Bellot Vlašim. Výkop utkání je naplánován na 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.