Fotbalová národní liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Ústí - 25. května 2019   15:00

Sokolov
Sokolov
48' Voleský
1:5
(0:2)
Ústí
Ústí
1' Drame   • 21' Matějka   • 53' Strada   • 59' Nágl   • 71' Nágl
Sokolov
Belaň – Mejdr, Stropek, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Glaser (C), A. Čihák – Štípek (60. Ruml), Hlavatý (46. Voleský), Kosak (46. Dan. Novák) – Vávra.
Jakub Dvořák I. – Dan. Novák, Beránek, Voleský, Martin Holek, Liener, Ruml.
Jan Petřík – Tomáš Batík, Jan Dohnálek
Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov
490 diváků
Ústí
Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara (C), Janso – Valenta, M. Bílek (45. Nágl) – Prošek, D. Richter, Drame (66. Krátký) – Matějka (75. Šup).
Lindr – Krátký, D. Procházka, Miskovič, R. Dvořák, Šup, Nágl.

90+3'
90+3'
Po dlouhém autu pelášil na gólmana Voleský, ale trestuhodně přestřelil!
90+3'
Druhý gól mohl zaznamenat i Voleský, ale na Tvrdoně nevyzrál.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Střela Dvořáka reprezentovala sokolovský zmar. Pokus vysoko nad.
86'
Glaserův roh odhlavičkoval Nágl, poté střílel Ruml, ale chumel hráčů před sebou neprostřelil.
85'
Zakroucený technický pokus Krátkého těsně minul levou tyč domácí brány!
84'
Dnešní utkání sleduje 490 diváků.
82'
Vávra předložil míč Ševčíkovi, jehož rána mířila do brány, ale Tvrdoň i přes špatný výhled balón nohou vyrazil!
81'
Zápas se dohrává už jen z povinnosti, o vítězi je rozhodnuto. Také tribuny sokolovského stadionu řádně prořídli.
79'
Z rohu hosté málem zahrozili, ale nakonec se museli rychle vracet, aby zabránili Sokolovu v protiútoku.
78'
Proškovu nenápadnou střelu z úhlu musel Belaň vytěsnit na roh.
76'
Krátký prosprintoval od pravé lajny až před šestnáctku, odkud však pálil tvrdě a vysoko nad.
75'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Dominik Šup.
74'
Matějka hlavičkoval z dobré pozice po centru z pravé strany jen do Belaňovy náruče.
73'
Fanoušci viděli už šest branek, což značí ofenzivní podívanou, spokojenost s výsledkem však má jen dvacítka hostujících fandů.
71'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Na rohový kop si naskočila dvojice Brak – Nágl, ale byl to ADAM NÁGL, který hlavičkoval poslal míč za Belaně – 1:5!
70'
Baníku se dnes nedaří. Hosté svůj náskok hlídají v naprosté pohodě, kombinačně jsou dnes mnohem lepší.
67'
Voleský zachytil Tvrdoňův odkop, Ruml pak ale přihrával Vávrovi dost nepřesně a domácí o balón přišli.
66'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Youba Drame, přichází Marek Krátký.
63'
Belaň už je na nohou a hra pokračuje útokem Baníku po levé straně hřiště.
61'
Drameho vychytal Belaň, oba hráči se pak střetli a sokolovský gólman zůstává ležet!
60'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Ondřej Ruml.
59'
ADAM NÁGL zachoval chladnou hlavu, poslal Belaně doleva a míč doprava – 1:4!
58'
Po delším přemýšlení odpískal rozhodčí Petřík penaltu pro hosty!
55'
Když už se zdálo, že Sokolov zdramatizuje utkání, tak přišel dvojitý trest v podobě červené karty a třetí inkasované branky. Tohle bude pro domácí už hodně těžké.
53'
Exsokolovský MAREK STRADA zahrál přímý kop naprosto bezchybně, Belaň neměl šanci – 1:3!
51'
Domácí stoper Stropek stáhl k zemi unikajícího Matějku a sudí Petřík ho posílá předčasně pod sprchy.
48'
Sokolov právě vstřelil branku!
Domácímu trenérovi vyšlo střídání parádně! Štípkův centr z pravé strany usměrnil PATRIK VOLESKÝ mimo Tvrdoňův dosah – 1:2!
47'
Co chybělo? Valentův náběh a mírná teč poslala balón jen kousek od pravé tyče sokolovské brány!
47'
A po pár desítkách vteřin uvidíme rohový kop hostů...
46'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Patrik Voleský.
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jan Kosak, přichází Daniel Novák.
46'
A zdá se, že domácí zareagují na nepříznivý stav hned dvojitým střídáním.
Aktéři dnešního duelu se pomalu vrací zpět na trávník, druhý poločas za pár minut začne.
Poslední zápas sezóny vychází mnohem lépe severočeské Armě, která v Sokolově vede zaslouženě 2:0. Parádní vstup do utkání obstaral Drame, po dalších dvaceti minutách udeřil Matějka. Jedinou šanci domácího celku neproměnil Hlavatý.
45+5'
45+2'
Za faul zezadu vidí žlutou také Hlavatý.
45+2'
Z rohu domácí nezahrozili, ale stále zůstávají na polovině Army.
45+1'
Štípek vybojoval pro baníkovce rohový kop.
45'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Adam Nágl.
44'
Zápas nedohraje záložník Bílek, který utrpěl zranění kotníku a bude střídán.
43'
Do konce poločasu chybí pár minut, ale už nyní je jisté, že vyšel daleko lépe hostům.
41'
Nyní Kosak kolmicí za obranu hledal rozeběhnutého Hlavatého, jenže ten by musel jet na motorce, ale balón stihl.
41'
Domácí rychle rozehráli, ale nakonec se postupným útokem vrátili až k brankáři Belaňovi, za což z ochozů následuje pískot.
39'
Následný roh se stal lahůdkou pro gólmana Belaně, který okamžitě přesouvá hru na ústeckou polovinu.
38'
Matějkův pokus o centr srazil Mejdr do zámezí.
37'
Domácí Vávra sice krásně napálil balón do šibenice, ale bylo to z ofsajdové pozice.
35'
Hlavatý se probil do pokutového území, zpětnou přihrávkou však své spoluhráče neoslovil.
34'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Brak (FK Ústí nad Labem).
34'
Sokolovští fotbalisté poměrně složitě staví každý svůj útok, sráží je časté nepřesnosti v rozehrávce.
32'
Dramemu se nepovedl centr z pravé strany, totéž zopakoval na druhé straně Štípek.
30'
Mejdr dojel celkem zbytečně Bílka v ústecké šestnáctce a na světě je první žlutá.
28'
Po Jansově ošetření sledujeme marné snažení hostů o nějakou nebezpečnou akci. Baníkovci se k míči příliš nedostávají.
25'
Po tvrdém zákroku od Kosaka zůstal ležet Janso a ze hřiště se zatím vůbec nezvedá. Mezitím se v Sokolově rozpršelo.
25'
Po rohovém kopu zůstali hosté před sokolovskou bránou a po centru z pravé strany hlavičkoval volný Brak nepřesně nad.
23'
Poslední zápas sezóny zatím jednoznačně lépe vychází ústeckým hráčům, kterých je na hřišti doslova "plno".
21'
Baníkovci v útoku nezakončili, naopak ztratili míč a hosté vyrazili do brejku čtyři na tři. Na konci protiútoku byl LUKÁŠ MATĚJKA, který obstřelil Belaně na vzdálenější tyč – 0:2!
20'
Bílek chtěl překvapit Belaně střelou z půlky, ale mířil špatně.
19'
Na následný roh vyskočil nejvýše Čihák, který uklidil míč na chvíli do bezpečí. Poté se hra před šestnáctku Baníku vrátila, ale střela do sokolovské brány přišla z ofsajdu.
19'
Málem vlastní gól! Stropek srazil centr zprava těsně vedle vlastní brány!
18'
Proškovi se podařilo prosadit podél levé lajny, jenže následným centrem poslal míč až ke druhé lajně.
17'
V posledních minutách tempo hry poněkud opadlo, hraje se mezi oběma šestnáctkami.
14'
Snaha Army přišla vniveč, po faulu na Vávry útočí domácí. A Glaserovi chybělo málo, aby se dostal k zakončení hlavou na malém vápně.
11'
A mohlo být srovnáno! Kosakův přízemní centr z levé strany si našel Hlavatý, který jej z první nasměroval k tyči, ale Tvrdoň vytasil excelentní zákrok a zabránil jistému gólu! Následná dorážka stejného hráče už šla mimo...
10'
Standardku ze 40 metrů rozehráli hosté signálem. Prošek hledal Braka, ten však hlavičkou jen prodloužil do zámezí.
9'
Registrujeme první střelu Baníku. Vyslal ji slabší pravačkou Dvořák, ale hostující bránu netrefil.
7'
Jansův dalekonosný pokus byl hodně nepřesný.
6'
Matějka prostrčil na Proška, kterému střela zblokoval na poslední chvíli Stropek. Rodila se totiž nebezpečná situace před sokolovskou bránou.
4'
Baník se zatím nedostal k pořádné kombinaci, vlastně se ještě nedostal ani ze svojí poloviny.
2'
Ústecký Drame je při chuti, nyní znovu dostal prostor a balón nasměroval do boční sítě!
2'
A další střelecký pokus hostů, tentokrát Belaň zasahovat nemusel.
1'
Tak to je šok! První střela na bránu, která navíc končí v síti domácího brankáře. Zpoza šestnáctky se prosadil YOUBA DRAME – 0:1!
1'
Trojice sudích právě přivádí oba týmy na hrací plochu. Domácí baníkovci nastupují v tradiční žlutočerné kombinaci, hostující Arma také v obvyklých modrobílých dresech.
Dobré sobotní dopoledne ze západočeského Sokolova, kde oba celky při předzápasové rozcvičce přivítali ideální fotbalové podmínky, které, doufejme, přispějí ke kvalitnímu diváckému zážitku.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, Stropek, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Glaser (C), A. Čihák – Štípek, Hlavatý, Kosak – Vávra.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Dan. Novák, Beránek, Voleský, Martin Holek, Liener, Ruml.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara (C), Janso – Valenta, M. Bílek – Prošek, D. Richter, Drame – Matějka.
Náhradníci: Lindr – Krátký, D. Procházka, Miskovič, R. Dvořák, Šup, Nágl..
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Poslední utkání: FK Ústí nad Labem – FK Baník Sokolov 2:1 (2:1), 1. kolo, hráno 20. 7. 2018

Poslední domácí výhra Sokolova: FK Baník Sokolov – FK Ústí nad Labem 3:0 (2:0), 16. kolo, hráno 26. 11. 2017

Poslední venkovní výhra Ústí: FK Baník Sokolov – FK Ústí nad Labem 0:2 (0:0), 16. kolo, hráno 19. 11. 2016

Nejgólovější vzájemný zápas: FK Ústí nad Labem – FK Baník Sokolov 4:3 (1:1), 28. kolo, hráno 17. 5. 2015
FK ÚSTÍ NAD LABEM

Arma se celou sezónu pohybovala v horní polovině tabulky a až do 29. kola měla šanci obsadit barážovou příčku, což byl i klubový cíl. Domácí prohra 2:3 s Jihlavou však naděje utla a Severočeši mohou skončit nejlépe pátí.

Před posledním zápasem ročníku 2018/2019 patří ústeckému mužstvu 5. místo se 46 body. Nejlepšími střelci je trojice Jindráček (už hraje v Teplicích), Procházka a Matějka, všichni zaznamenali po pěti brankách.
FK BANÍK SOKOLOV

Sokolovským fotbalistům se tento ročník nepovedl, do předposledního kola neměli jistotu záchrany, ale nyní mohou sezónu zakončit desátým místem. Naposledy hráli baníkovci v Táboře, kde díky čtvrtému gólu Vávry v této sezóně zvítězili těsně 1:0.

Aktuálně je Sokolov na 10. pozici s 33 body. Ze skóre 27:35 je patrné, že Západočeši mají velké problémy se střílením branek, jen Varnsdorf je na tom se 26 zásahy hůře. Nejlepším střelcem týmu je slovenský záložník Erik Liener s 5 góly.
Druhá nejvyšší fotbalová soutěž má před sebou poslední kolo, které se shodně odehraje v sobotu od 15 hodin. O postupujícím a účastnících baráže je rozhodnuto, naopak boje o záchranu zůstávají otevřené. Na západě Čech budeme sledovat duel dvou celků, které nehrají ani na jednom z konců tabulky. Domácí FK Baník Sokolov si může pojistit desáté místo, hostující FK Ústí nad Labem naopak páté. Oba týmy mohou jít do zápasu v naprostém klidu, a tak se snad dočkáme líbivého fotbalu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.