Fotbalová národní liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Vítkovice - 24. června 2020   17:00

Dukla
Dukla
8' Doumbia  • 17' Lukáš Holík  • 60' Preisler  • 84' Hadaščok
4:0
(2:0)
Vítkovice
Vítkovice
Dukla
F. Rada – Piroch, Chlumecký (46. Jakab), Kozma – D. Souček (67. Ullman), Dancák, Doumbia, Preisler – Lukáš Holík (80. Hadaščok), Daniel Tetour (67. Krunert) – Ayong (46. Fábry).
M. Hruška – Fábry, Krunert, Kovaľ, Jakab, Ullman, Hadaščok.
Cieslar – Batík, Dohnálek
Na Julisce, Praha-Dejvice
Vítkovice
Květon – Celba, Holiš, Plesník, Helebrand – Bolf, Kania (89. Russmann), Ožvolda (67. Motyčka), Dziuba (46. Buchvaldek) – Chvěja, Martišiak (84. Putyera).
Netolička – Russmann, Buchvaldek, Macej, Motyčka, Mládek, Putyera.

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Dukla potvrdila roli favorita a podle očekávání zvítězila nad Vítkovicemi 4:0. Už v 8. minutě poslal hráče armádního celku do vedení Mohamed Doumbia, o pár minut později se trefil i Lukáš Holík. Na zbylé dvě branky si museli fanoušci na Julisce počkat až do druhého poločasu, nejdříve se v 60. minutě prosadil do odkryté vítkovické branky Dominik Preisler. Šest minut se trefil i Vojtěch Hadaščok.
90+2'
90+2'
Centr Dominika Preislera vápno Vítkovic přeletěl, zápas je u konce!
90+2'
Na závěr zápas bude Dukla kopat ještě roh.
90+2'
Dominik Preisler svým pasem za obranu sice našel nabíhajícího Mohameda Doumbiu, ten si už ale nedokázal zpracovat míč zpracovat.
90+2'
Josef Jakab to zkusil z volného kopu, branku Vítkovic ale nakonec minul.
90+1'
Josef Celba (Vítkovice) musel zatáhnout za záchranou a nevybíravým zákrokem zastavit rodící se dejvické přečíslení, rozhodčí mu za tento taktický faul udělil žlutou kartu.
90'
Rozhodčí nastavil dvě minuty.
89'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Robert Russmann.
87'
Důležitý obranný zákrok si teď připsal jeden z obránců Vítkovic, když zezadu odebral míč Dominiku Preislerovi.
86'
Ondřej Chvěja stáhl na polovině hřiště domácího záložníka Štěpána Krunerta k zemi, tohle mohlo být klidně i na kartu.
84'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Dominik Martišiak, přichází Oliver Putyera.
84'
Dukla právě vstřelila branku!
Tak to bylo zakončení! VOJTĚCH HADAŠČOK si zády k brance zpracoval centr z pravé strany, otočil se a parádní přízemní střelou uklidil balón k pravé tyči vítkovické branky.
83'
Na centr z levé strany dosáhl hostující střelec Dominik Martišiak, ten ale v těžké střelecké pozici nedokázal balón usměrnit k dejvické brance.
82'
Pro hostující centr do dejvické šestnáctky si bez větších problémů vyskočil Filip Rada, který balón odboxoval až někam na polovinu hřiště.
81'
Roh pro Vítkovice.
80'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Vojtěch Hadaščok.
79'
Marek Fábry se pokusil obstřelit hostující zeď po pravé straně, nedal už míči ale dostatečnou rotaci a svým střeleckým pokusem tak branku Dukly neohrozil.
78'
Po nedovoleném zákroku na hranici hostující vápna bude Dukla zahrávat nadějně vypadající volný kop. K míči se už staví Ondřej Ullman a Marek Fábry.
77'
Výborný zákrok domácí gólmana! Jeden z vítkovických hráčů vyslal parádním pasem za domácí obranu do nadějné střelecké pozice Dominika Martišiaka, který z blízkosti dejvické branky ale nedokázal překonat zatím bezchybného Filipa Radu.
76'
Štěpán Krunert si v souboji na polovině hřiště počínal nedovoleným způsobem, což neuniklo sudímu, který odpískal faul.
76'
Další obrovská šance pro Duklu! Marek Fábry v nadějné střelecké pozici v prostoru penaltového kopu nakonec ale dokázal umístit balón pouze nad břevno vítkovické branky.
75'
Dominik Preisler svým centrem přesně našel hlavu Daniela Kozmy, ten ale dokázal míč zakončit pouze do před něj stojícího vítkovického obránce.
74'
Po sraženém centru Ondřeje Ullmana bude Dukla zahrávat rohový kop.
73'
Daniel Kozma výborným obranným zákrokem připravil unikajícího vítkovického útočníka Dominika Martišiaka o míč.
72'
Nadějně vypadající útok Dukly ukončil ofsajd Dominika Preislera.
71'
Po nedovoleném zákroku za polovinou hřiště bude Dukla zahrávat volný kop.
70'
Josef Jakab nedokázal přesně přenést hru, míč tak nakonec skončil v zámezí na druhé polovině hřiště.
67'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Daniel Souček, přichází Ondřej Ullman.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Štěpán Krunert.
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Dan Ožvolda, přichází Martin Motyčka.
66'
Po nádherné akci Dukly na jeden dotek se ale Josef Jakab kvůli špatnému zpracování nedostal do zakončení.
65'
Další velká šance pro Duklu! Lukáš Holík ale z hranice šestnáctky nakonec branku Vítkovic přestřelil.
64'
Jiří Piroch si teď na své konto připsal další obranný zákrok, když ve vlastní šestnáctce zkušeně obral o míč jednoho z hostujících fotbalistů.
63'
Nadějně vypadající útok Dukly ukončilo ofsajdové postavení jednoho z hráčů v rudo-žlutém dresu.
62'
Dalekonosnou střelu Daniela Kozmy zpoza vítkovické šestnáctky srazil jeden z vítkovických obránců tělem přesně do náruče připraveného gólmana Josefa Květoně.
61'
Pro pas za obranu Dukly si sebejistě vyběhl dejvický gólman Filip Rada.
60'
Třetí branka Dukly! Jeden z hráčů v rudo-žlutém dresu parádním pasem skrz vápno našel úplně volného DOMINIKA PREISLERA, který z první poslal balón za záda přesouvajícího se Josefa Květoně.
58'
Dukla kombinuje na polovině a připravuje si prostor na další útok.
57'
Josef Celba svým centrem z hloubi pole sice dokázal najít ve vápně Dukly volného Lukáše Kainu, ten si ale zády k brance nedokázal pořádně zpracovat míč.
56'
Nadějně vypadající útok Dukly ukončil pomezní rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení jednoho z hráčů v rudo-žlutém dresu.
55'
Pas Josefa Jakaba za obranu Vítkovic skončil až u gólmana Josefa Květoně, který si míč bez problémů schoval do náruče.
52'
Centr na přední tyč branku Dukly neohrozil, domácí obránce Jiří Piroch však zůstal po tvrdém hlavičkovém souboji. Teď už se ale zvedá a vypadá to, že bude pokračovat v zápase.
51'
49'
Zakončení Marka Fábryho ze střední vzdálenosti srazil jeden z dobíhajících vítkovických obránců nohou do zámezí.
48'
Centr jednoho z domácích hráčů branku Vítkovic neohrozil, ani jeden z fotbalistů v rudo-žlutém dresu se totiž do zakončení nedostal.
47'
Domácí centr z pravé strany srazil jeden z dobíhajících vítkovických obránců nohou do zámezí.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu měli na starost hráči Vítkovic.
46'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Karsten Ayong, přichází Marek Fábry.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Martin Chlumecký, přichází Josef Jakab.
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Denis Dziuba, přichází Lukáš Buchvaldek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
45'
45'
Do zakončení ze střední vzdálenosti se po centru z hloubi pole dostal Denis Dziuba. Svým zakončením ale branku Dukly neohrozil, míč totiž proletěl vysoko nad břevnem dejvické branky.
44'
Martin Chlumecký (Dukla Praha) byl v souboji o míč pozdě a jednoho z vítkovických útočníků tak sestřelil k zemi tvrdým skluzem. Hostující fotbalisté teď tak budou zahrávat nadějně vypadající volný kop.
43'
Mohamed Doumbia se výborně prosmýkl vápnem Vítkovic až skoro k lajně odkud se pokusil vystřelit, jeho zakončení však srazil skluzem jeden z dobíhajících obránců hostujícího celku.
42'
Dalekonosný pas Samuela Dancáka za obranu Vítkovic skončil až u hostujícího gólmana Josefa Květoně.
41'
Zakončení Karstena Ayonga z nadějné pozice vně vítkovické šestnáctky srazil jeden z obětavých hostujících obránců vlastním tělem.
40'
Karsten Ayong chtěl ve vápně soupeře zkušeně přenechat míč hráči za sebou, jeho myšlenku ale přečetl jeden z vítkovických obránců, který se tak dostal k míči jako první.
38'
Samuel Dancák parádním pasem za vítkovickou obranu našel nabíhajícího Lukáše Holíka, ten ale čekal na vhodný moment pro střelu tak dlouho, až o míč nakonec přišel.
37'
Domácí tvůrce hry Lukáš Holík to zkusil rovnou, svým zakončením k levé tyči ale branku Vítkovic nakonec přestřelil.
36'
Jeden z hostujících obránců byl skluzem v souboji o míč pozdě, Dukla teď tak bude zahrávat nadějně vypadající volný kop.
35'
Centr Lukáše Holíka branku Vítkovic neohrozil, hostující fotbalisté teď navíc půjdou do přečíslení.
33'
Lukáš Holík v obklíčení dvou hostujících hráčů vybojoval pro Duklu alespoň rohový kop.
31'
Tak to byla obrovská šance! Daniel Souček v přečíslení 2 na 0 našel přihrávkou z levé strany před vítkovickou brankou úplně osamoceného Lukáše Holíka, ten z bezprostřední blízkosti z první ale nakonec přestřelil.
30'
Centr Lukáše Holíka po nakrátko rozehraném rohu branku Vítkovic neohrozil, balón vápno hostujícího celku přeletěl a skončil v zámezí na druhé straně hřiště.
29'
Centr Daniela Součka z pravé strany hřiště srazil Lukáš Kaina vlastním tělem do zámezí. Další roh pro Duklu.
28'
Karsten Ayong se po pasu za vítkovickou obranu povedenou zasekávačkou zbavil obránce, následně pak ale sám uklouzl a připravil se o nadějnou pozici pro zakončení.
27'
Centr Lukáše Holíka na přední tyč branku Vítkovic neohrozil, pro balón si bez větších problémů vyběhl gólman Josef Květon.
26'
Střelu Daniela Tetoura ze střední vzdálenosti po pasu z pravé strany srazil jeden z hostujících obránců stehnem za vlastní branku. Roh pro Duklu.
26'
U pasu Dana Ožvoldy za obranu Dukly byl jako první domácí gólman Filip Rada.
25'
Gólman Vítkovic Josef Květon teď zákrokem na hranici pravidel obral o míč unikajícího útočníka Dukly, který už pálil do odkryté hostující branky.
24'
Domácí útočník Karsten Ayong při pokusu získat míč protihráče doslova povalil, což neuniklo rozhodčímu, který bez váhání odpískal faul.
23'
Centr Lukáše Kainy z hloubi hřiště po nakrátko rozehraném rohu branku Dukly neohrozil, jeden z hráčů v modrém dresu se totiž nacházel v ofsajdu.
22'
Přízemní centr Jakuba Bolfa pod sebe na hranici domácí šestnáctky srazil jeden z dobíhajících fotbalistů nohou do zámezí. Vítkovice tak budou zahrávat rohový kop.
21'
Daniel Kozma se výborně uvolnil od svého obránce, centr Lukáše Holíka ale dokázal přetavit pouze v zakončení hlavou, které těsně minulo levou tyč ostravské branky.
20'
Lukáš Holík chtěl centrem najít nabíhajícího Daniela Kozmu, jako první se k míči dostal ale jeden z vítkovických obránců, který ho hlavou srazil do zámezí. Dukla tak bude kopat roh.
19'
Po faulu jednoho z vítkovických fotbalistů bude Dukla zahrávat další nadějně vypadající standardní situaci.
18'
Daniel Kozma to zkusil z dálky, svou střelou mířenou do levé šibenice nakonec branku Vítkovic jen těsně minul.
17'
A máme tu další domácí branku! Mohamed Doumbia parádním pasem za hostující obranu našel úplně osamoceného LUKÁŠE HOLÍKA, který si jednoduchou kličkou do strany obešel brankáře Josefa Květona a jednoduše skóroval do odkryté vítkovické branky.
16'
Velkou šanci Dukly teď zazdil Daniel Souček, když si po pasu za hostující obranu nedokázal pořádně zpracovat míč, o který tak následně přišel.
15'
Roman Holiš si v souboji s domácím útočníkem Karstenem Ayongem pomáhal držením, což rozhodčí posoudil jako faul.
14'
Centr na zadní tyč branku Dukly neohrozil, hráči z Moravy ale budou nadále pokračovat ve svém tlaku na domácí branku.
13'
Lukáš Kania vybojoval v obklíčení dvou domácích obránců pro svůj celek alespoň rohový kop.
12'
Další ofsajd! Tentokrát se v něm po přihrávce ze středu hřiště nacházel domácí záložník Lukáš Holík.
11'
Důležitý obranný zákrok si teď na své konto připsal Matěj Helebrand, kdy dobrým vystihnutím přihrávky do běhu a odkopnutím balónu do zámezí přibrzdil útok Dukly.
10'
Další ofsajd Dukly, tentokrát se proti pravidlům provinil Dominik Preisler.
9'
Nadějně vypadající útok Dukly ukončil pomezní rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení Karstena Ayonga.
8'
K nízkému centru z levé strany se se štěstím dostal domácí střelec MOHAMED DOUMBIA, který z bezprostřední blízkosti vítkovické branky uklidil balón k levé tyči. Josef Květon se po míči jen marně natahoval.
7'
Samuel Dancák svědomitě pokryl balón tělem a nedovolil napadajícímu hostujícímu útočníkovi získat balón.
6'
Tak tohle se domácím hráčům nepovedlo, Lukáš Holík chtěl přihrávkou na hranici šestnáctky najít spoluhráče v nadějné střelecké pozici, místo toho ale omylem nastartoval hostující brejk.
6'
Daniel Souček byl u rohového praporku podkopnut Matějem Helebrandem, další standardní situace pro Duklu. K míči se tentokrát postaví Lukáš Holík.
5'
Jeden z domácích hráčů se sice dostal do zakončení, svým zakončením týlem hlavy ale branku hostující celku neohrozil.
5'
Po nevybíravém faulu levé lajny bude Dukla zahrávat volný kop, domácí fotbalisté se už staví na hranici šestnáctky připraveni na centr.
4'
Tak to byla šance! Lukáš Holík si v nadějné střelecké pozici ještě zasekl míč, čím se zbavil obránce a povedenou přízemní trefou placírkou rozezněl levou tyč vítkovické branky.
3'
Další domácí ofsajd. Tentokrát se v něm nacházel Karsten Ayong.
2'
Dominik Preisler sice dokázal přihrávkou z první z levé strany hřiště najít před brankou Vítkovic volného Karstena Ayonga, rozhodčí ale zastavil domácí útok kvůli ofsajdu jednoho z hráčů v žluto-rudém dresu.
1'
Daniel Kozma se jako první hráč v utkání dotkl balónu, dnešní zápas může začít!
1'
Výhodu úvodního výkopu budou mít domácí hráči.
Fotbalisté už jsou na hrací ploše. Dukla nastoupí v tradičních rudo-žlutých dresech, hosté z Vítkovic přijeli v modro-bílé.

FK Dukla Praha: F. Rada – Piroch, Chlumecký, Kozma – D. Souček, Dancák, Doumbia, Preisler – Lukáš Holík, Daniel Tetour – Ayong.
Náhradníci: M. Hruška – Fábry, Krunert, Kovaľ, Jakab, Ullman, Hadaščok.

MFK Vítkovice: Květon – Celba, Holiš, Plesník, Helebrand – Bolf, Kania, Ožvolda, Dziuba – Chvěja, Martišiak.
Náhradníci: Netolička – Russmann, Buchvaldek, Macej, Motyčka, Mládek, Putyera.

Rozhodčí: Cieslar – Batík, Dohnálek.
Ještě jednou vás zdravíme, tentokrát už z pražské Julisky, kde za necelou hodinu vypukne duel mezi domácí Duklou a Vítkovicemi. Přejeme příjemnou zábavu.
PREVIEW ZÁPASU

Finanční problémy vítkovického fotbalu se promítly i do herních výsledků, hráči z moravské části Ostravy v posledních 15 zápasech vyhráli pouze jednou (v minulém kole nad Ústí 3:1) a šest kol před koncem se tak nacházejí na poslední příčce s devítibodovou ztrátou na nesestupové pozice.

Dukla válčí na opačném konci tabulky. Pokud hráči z Julisky dnes vyhrají posunou se před třetí Viktorii Žižkov.
Krásné odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Vítáme vás u on-line přenosu z utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FK DUKLA PRAHAa MFK VÍTKOVICE. Zápas začíná v 17:00 a bude vás jím provázet Libor Kokoška.