Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Brno - 20. září 2019   18:00

Jihlava
Jihlava
45+1' Jawo  • 46' Klobása  • 90' Smejkal
3:2
(1:0)
Brno
Brno
55' Vaněk   • 88' Růsek
Jihlava
Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Fortelný (43. Lacko), Vaculík (C) – Smejkal, Klobása (86. Jakub Rezek), Zoubele (90+1. Vedral) – Jawo.
Veselý – Vedral, J. Pavlík, Mikuš, Jakub Rezek, Lacko.
Orel – Caletka, Ratajová
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1693 diváků
Brno
Floder – Jakub Šural, Šmíd, Kryštůfek, Eismann (C) – Bariš, Vaněk – Štepanovský (64. Krška), Přichystal (46. Růsek), Šumbera – Pázler (54. Magera).
Halouska – Magera, Růsek, Krška, Pavlík, Sedlák, A. Fousek.

9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, které dnes svedlo Vysočinu s Brnem je minulostí. Nezáživný první poločas, který příliš brankových šancí nenabídl rozsekl svým gólem Lamin Jawo. Na začátku druhého poločasu se prosadil Stanislav Klobása a zdálo se, že Vysočina míří za ziskem tří bodů. O necelých deset minut později, ale zůstal osamocený ve vápně Ondřej Vaněk a zadělal na drama. Srovnat krok se Brnu povedlo dvě minuty před koncem zásluhou Antonína Růska. O minutu později však bylo vše jinak. Tři body pro Jihlavany vystřelil Tomáš´Smejkal.
90+3'
90+3'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Lamin Jawo.
90+2'
Na levé straně poblíž vápna dostal přihrávku Matúš Lacko, ale nic se nesnažil vymyslet.
90+1'
Za míčem se dral Šimon Šumbera, ale byl mu odpískán ofsajd.
90+1'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Filip Vedral.
90'
Druhý poločas bude o tři minuty delší.
90'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina si vzápětí bere vedení zpět. Jakub Rezek ve vápně uvolnil TOMÁŠE SMEJKALA, který střelou v pádu překonal gólmana Flodera.
88'
Brno právě vstřelilo branku!
Z levé strany přiletěl centr do vápna, kde si jej našel ANTONÍN RŮSEK, který přehlavičkoval vybíhajícího Luďka Vejmolu.
87'
Vysočina se ve vápně provinila útočným faulem. Míč do hry pošle Jiří Floder.
86'
Vysočina podruhé střídá, Stanislava Klobásu nahrazuje Jakub Rezek.
85'
Pavel Eismann poslal z levé strany míč do vápna, kde stál nikým nehlídaný Ondřej Vaněk, jeho hlavičku Luděk Vejmola chytá.
84'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Ondřej Vaněk, domácí obrana se dokázala ubránit.
82'
Matúš Lacko poslal dlouhý míč na soupeřovu bránu, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
81'
Tomáš Svoboda nepustil do hry Šimona Šumberu.
80'
Tomáš Smejkal našel ve vápně Stanislava Klobásu, který poslal míč směr brána, ale jeho pokus šel těsně nad.
79'
Šimon Šumbera vidí žlutou kartu.
77'
Z levé strany rozehrál rohový kop Ondřej Vaněk, ale Lukáš Magera se ve vápně provinil útočným faulem.
77'
Střelu Michala Šmída pod břevno vytáhl Luděk Vejmola na roh.
75'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, ale Brňané se bez problémů ubránili.
75'
Tomáš Svoboda na pravé straně vybojoval rohový kop.
74'
Míč poslal do hry Lukáš Vaculík, ale ve vápně nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů.
73'
Žlutou kartu za faul vidí Michal Šmíd.
72'
Z pravé strany rozehrál rohový kop nakrátko Jan Javůrek na Lukáše Vaculíka, který poslal míč do vápna. Stanislavu Klobásovi byl odpískán útočný faul.
71'
Vysočina bude zahrávat rohový kop.
70'
Akce Vysočiny končí, domácí se ocitli v ofsajdu.
69'
Jan Javůrek z levé strany poslal centr do vápna, kde si na hlavičku počkal Lamin Jawo, ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.
Dnešní utkání sleduje 1693 diváků.
67'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Ondřej Vaněk, jeho spoluhráči se do další akce nedostali neb jeden z hráčů Brna zahrál ve vápně rukou.
66'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, narazil si s Tomášem Smejkalem, ale jeho následný centr do vápna byl příliš dlouhý.
65'
Útočným faulem se provinilo Brno, míč do hry na vlastní polovině pošle Petr Tlustý.
64'
Brno má již dostřídáno, Petera Štepanovského nahrazuje David Krška.
63'
Jan Javůrek vybojoval pro své barvy rohový kop.
62'
Štiplavou střelu vyslal na Luďka Vejmolu Antonín Růsek, gólman Vysočiny se překvapit nenechal.
61'
Žlutou kartu za faul na polovině hřiště vidí Matúš Lacko.
59'
Do zajímavé možnosti se dostal Ondřej Vaněk, jeho střela šla těsně nad bránu.
58'
Ondřej Vaněk na polovině hřiště rozehrál, ale jeho spoluhráč Pavel Eismann se s míčem dostal do autu.
57'
Akce Brna je zastavena, Lukáš Magera se ocitl v ofsajdu.
55'
Šimon Šumbera přihrál na levé straně na Pavla Eismanna, který viděl ve vápně zcela osamoceného ONDŘEJE VAŇKA, který již neměl problém vstřelit gól.
54'
Brno podruhé střídá, Jana Pázlera nahrazuje Lukáš Magera
54'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, našel sice svého spoluhráče Matúše Lacka, ale jeho pokus šel nad bránu.
53'
Jan Javůrek vybojoval rohový kop pro své barvy.
52'
Jan Javůrek se snažil na levé straně přejít přes Jakuba Šurala, ale neuspěl.
50'
Z pravé strany jej opět rozehrál Jan Javůrek na Lukáše Vaculíka, který našel Stanislava Klobásu, jeho střela šla ale vysoko nad bránu.
49'
Z pravé strany rozehrál rohový kop nakrátko Jan Javůrek na Lukáše Vaculíka, k zakončení se dostal Stanislav Klobása, jeho pokus byl ae tečován a bude z toho další roh.
46'
Vysočina vede o dvě branky. Z pravé strany poslal centr do vápna Tomáše Svoboda a uvnitř malého vápna nikým nehlídaný STANISLAV KLOBÁSA již neměl problém poslat míč do brány.
46'
Brno do druhého poločasu vystřídalo, z kabin se již nevrátil Jakub Přichystal, místo něj si zahraje Antonín Růsek.
46'
První poločas je v Jihlavě minulostí. Na obou stranách příliš možností jak skórovat nebylo. O změnu nerozhodného stavu se tak postaral v první minutě nastavení Lamin Jawo.
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
45+1'
45+1'
Vysočina jde v nastaveném čase do vedení. Lukáš Vaculík poblíž velkého vápna rozehrál standardní situaci, míč se dostal do vápna, od brankové čáry jej zpět do vápna vrátil Stanislav Klobása. U pravé tyče stojící LAMIN JAWO jej pak dorazil do brány.
45'
První poločas bude o minutu delší.
44'
Z levé strany jej rozehrál Ondřej Vaněk, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné neb jeho spoluhráčům byl odpískán ofsajd.
44'
Peter Štepanovský vybojoval pro své barvy rohový kop.
43'
Vysočina musí nuceně střídat, zranněí již do hry nepustí Jana Fortelného, jeho místo zaujme Matúš Lacko.
42'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Jan Fortelný a bude muset být ošetřen.
41'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, míč si naše Jan Fortelný, ale jemu se střela vůbec nepovedla.
40'
Lukáš Zoubele vybojoval pro své barvy rohový kop.
38'
Lukáš Vaculík rozehrál standardní situaci na Jana Javůrka, který chtě poslat míč do vápna, ale jeho pokus byl zblokován.
36'
Slabou střelu vyslal ve vápně již stojící Šimon Šumbera na bránu soupeře, Luděk Vejmola neměl sebemenší problém.
35'
Lamin Jawo se snažil projít do vápna, ale pomohl si útočným faulem.
34'
Brno se opět provinilo proti pravidlům, byl jim znovu odpískán ofsajd.
33'
Jan Fortelný byl před polovinou hřiště faulován, u míče tak zůstane Vysočina.
31'
Zakončení Petera Štepanovského bylo zbytečné neb jeho spoluhráči byl odpískán ofsajd.
31'
Akce Brna končí neb se Peter Štepanovský ocitl v ofsajdu. Míč tak rozehraje Luděk Vejmola.
29'
Z levé strany se o centr do vápna pokusil Lukáš Zoubele, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
27'
Šimon Šumbera rozehrál z levé strany rohový kop, ale jeho jen proletěl vápnem a nedosáhl na něj nikdo z jeho spoluhráčů.
27'
Šimon Šumbera vybojoval pro své barvy rohový kop.
26'
Jan Javůrek z levé strany posílal centr do vápna, našel Lukáše Zoubeleho, jehož hlavička ale zamířila nad bránu.
24'
Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Jan Fortelný, gólman Jiří Floder musel na zem, aby jeho pokus k tyči chytil.
23'
Klobása se snažil před vápnem uvolnit Zoubeleho, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
21'
Tomáš Smejkal se dostal do zakončení, ale už jistě dokázal vystřelit lépe. Jeho pokus se mezi tři tyče vůbec nevešel.
20'
Přihrávka Tijaniho na Zoubeleho nebyla přesná a vhazovat na své polovině bude Brno.
19'
Lukáš Vaculík rozehrál standardní situaci, centr do vápna se mu ale vůbec nepovedl.
18'
Brňané se snaží obléhat pokutové území, ale nemají prostor pro zakončení.
17'
Přihrávka na Jawa nebyla přesná, míče se tak v klidu zmocnil Floder a pošle jej dále do hry.
16'
Prvním karetním hříšníkem se stává Lamin Jawo.
13'
Přihrávka na Štepanovského nebyla přesná, poblíž rohového praporku tak bude vhazovat Vysočina.
12'
Centr Jana Javůrka z levé strany do vápna, byl pro spoluhráče příliš dlouhý.
11'
Lukáš Zoubele získal míč a postupoval na bránu, do zakončení se už ale dostal v pádu a jeho pokus tak neměl naději na úspěch.
10'
Lamin Jawo se na hranici vápna provinil faulem. Míč tak do hry pošle Floder.
9'
Jan Fortelný byl při zakládání útoku faulován. U míče tak zůstanou domácí.
8'
Jan Javůrek rozehrál standardní situaci z nějakých 25 metrů, po zemi se snažil oslovit Klobásu, který zakončoval v pádu.
6'
Jan Fortelný pronikl do vápna a vystřelil z levé strany na vzdálenější tyč, jeho pokus ale gólmana Flodera ohrozit nemohl.
5'
Štepanovský na pravé straně nedokázal zachytit přihrávku svého spoluhráče. Od brány tak bude rozehrávat Vejmola.
4'
Před dobíhajícím Štepanovským posílá míč do bezpečí Luděk Vejmola.
3'
Klobása se snažil vysunout Lamina Jawa, ale útočník Vysočiny se ocitl v ofsajdu.
1'
O zakončení se pokusil zpoza velkého vápna Lukáš Vaculík, ale jeho střela šla vysoko nad.
1'
Duel rozehrálo Brno, které nastupuje v červené barvě a domácí Vysočina ve žluto bílé kombinaci.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Do začátku duelu chybí necelých deset minut a oba týmy zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny.
Do začátku duelu chybí třicet pět minut a oba celky se již na hrací ploše začínají rozcvičovat.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Fortelný, Vaculík (C) – Smejkal, Klobása, Zoubele – Jawo.
Náhradníci: Veselý – Vedral, J. Pavlík, Mikuš, Jakub Rezek, Lacko.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Jakub Šural, Šmíd, Kryštůfek, Eismann (C) – Bariš, Vaněk – Štepanovský, Přichystal, Šumbera – Pázler.
Náhradníci: Halouska – Magera, Růsek, Krška, Pavlík, Sedlák, A. Fousek.

Rozhodčí: Orel – Caletka, Ratajová.
„Jako trenér Jihlavy mám s Brnem špatnou bilanci, což se v pátek budeme snažit zlomit. A samozřejmě navázat na dosavadní stoprocentní domácí bilanci v aktuální sezóně. Čeká nás velice náročný duel proti kvalitnímu protivníkovi, který neskrývá jednoznačné postupové ambice. Musíme se na něj výborně připravit a podat daleko lepší výkon, než proti Chrudimi. Věřím, že nám k tomu pomohou naši fanoušci a zaplněný stadión,“ řekl k nadcházejícímu utkání pro web fcvysocina.cz trenér Radim Kučera.
A jak dopadly poslední tři vzájemné zápasy? Na jaře roku 2018 ještě v nejvyšší soutěži se oba týmy v Brně rozešly smírem po remíze 0:0. Na podzim téhož roku, ale už ve druhé nejvyšší soutěži si z Brna dovezla výhru 3:1 Vysočina. Góly: 72. Magera – 20. Urblík, 45.(+2) a 59. Klíma. Poslední mistrovský zápas se pak datuje na jaro letošního roku, kdy si Brno s chutí v Jihlavě zastřílelo a odvezlo si tři body po vysoké výhře 6:1. 38. Šulc – 17. Růsek, 41. Zikl, 43. Přichystal, 52. Zikl, 71. Bartolomeu, 76. O. Vintr.
A jak si oba celky vedly v posledním kole? Brno doma v derby zápase hostilo Líšeň. Domácí si připsali do tabulky tři body po výhře 2:0 (1:0), když v každém poločase padla jedna branka. Ve 23. minutě se prosadil Pázler a v 84. poté Magera. Vysočina doma přivítala Chrudim. Po prvním poločase byl stav nerozhodný 2:2, i když domácí několikrát podržel Vejmola. Za Vysočinu se prosadil v 9. minutě Jawo a v 31. z penalty Vaculík. Za hosty se ve 21. minutě trefil Dostálek a ve 44. srovnal krok Krčál. Druhý poločas už nabídl jen dvě branky a obě do sítě hostí. V 74. minutě poslal Vysočinu do vedení Mikuš a v nastaveném čase potvrdil zisk tří bodu kanonýr Klobása.
Zajímavý duel s nádechem derby se odehraje v rámci 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Jihlavě. Druhá Vysočina přivítá šesté Brno. Hosté mají na svém kontě tři výhry a čtyři remízy. A celkem tedy získali za osm odehraných kole třináct bodů. Brňané nastříleli doposud dvanáct branek a osm jich inkasovali. Vysočina se již pětkrát radovala z výhru a jednou remizovala. V první čtyřech kolech neprostupná obrana, nakonec již inkasovala desetkrát. Konto soupeřova gólmana pak zatížili Jihlavané v patnácti případech.