Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Sokolov - 4. října 2019   18:00

Jihlava
Jihlava
43' Vaculík  • 56' Jawo  • 81' Vaculík
3:1
(1:1)
Sokolov
Sokolov
4' Selnar
Jihlava
Vejmola – Svoboda (46. F. Novotný), Tlustý, Pojezný, Javůrek – Vaculík (C), Lacko – Smejkal, Fortelný (84. Koubek), Mikuš (72. Jakub Rezek) – Jawo.
Veselý – Vedral, Koubek, F. Novotný, J. Pavlík, Jakub Rezek, Trajkovič.
Klíma – Kotalík, Dohnálek
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
873 diváků
Sokolov
Šiman – Šmehyl, Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák II. (C) – Machuča, Stropek – Štípek (85. Fišer), Selnar (88. Šulc), Machek – Štursa (62. Vávra).
Jakub Dvořák I. – Šulc, Fišer, Vávra, Kopřiva, Dotzauer.

Vysočina nakonec potvrdila roli favorita a porazila Sokolov, i když se výhra nerodila lehce. Do vedení poslal domácí Lamin Jawo. Hosté se dočkali branky, ale jejich pokus nebyl uznán pro ofsajd. Sokolov měl po odbržené brance více ze hry, ale nedokázal ohrozit bránu a když už se to povedlo, stál v bráně Luděk Vejmola. Kapitán Vysočiny Lukáš Vauclík poté deset minut před koncem upravil na konečných 3:1.
90+3'
90+3'
Hosté rozehráli od své brány, ale již moc času na korigování výslekdu nemají.
90+2'
Domácí mohli jít do rychlého brejku, ale přihrávka na Tomáše Smejkala nebyla přesná.
90+1'
Standardní situaci rozehrál kapitán Lukáš Vaculík, jeho přímý pokus na bránu se ale mezi tři tyče nevešel.
90'
Druhý poločas bude o tři minuty delší.
90'
Vojtěch Machek rozehrál z pravé strany rohový kop, obrana Vysočiny jeho centr přežila. následný odražený míč se dostal k nohám Lukáše Šulce, jehož pokus mířil hodně vysoko nad.
88'
Z levé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík nakrátko na Jana Javůrka, který poslal centr do vápna, kde se ale Petr Tlustý nedokázal prosadit.
88'
Sokolov naposledy střídá, Jakuba Selnara nahrazuje Lukáš Šulc.
86'
Jan Javůrek se dostal z levé strany do vápna, jeho prudkou ránu Jakub Šiman vyrazil.
85'
Sokoov podruhé střídá, Davida Štípka nahrazuje Patrik Fišer.
84'
Tomáš Smejkal se provinil útočným faulem. Od své brány pošle míč do hry Jakub šiman.
84'
Vysočina naposledy střídá, Jana Fortelného nahrazuje Matěj Koubek.
81'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočinu dnes kromě gólmana Luďka Vejmoly drží i střelecký apetit LUKÁŠE VACULÍKA. Jakub Rezek sklepl ve vápně míč na svého kapitána, který střelou k tyči nedal Jakubu Šimanovi šanci.
79'
Vojtěch Machek rozehrál z levé strany rohový kop, ve vápně se dostal k zakončení Adam Čihák a Luděk Vejmola se na brankové čáře natáhl a jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče. Velká šance pro hosty na srovnání.
77'
Vysočina nedokáže delší dobu podržet míč a Sokolov se toho snaží využít.
75'
Domácí po faulu na Lamina Jawa rozehrávali, ale k míči se záhy dostali hosté.
75'
Jan Hošek vidí žlutou kartu.
73'
David Štípek posílal z pravé strany centr do vápna, kde se k míči dostal Jakub Selnar, ale nedokázal se trefit mezi tři tyče.
72'
Vysočina podruhé střídá, Rajmunda Mikuše nahrazuje Jakub Rezek.
Dnešní utkání sleduje 873 diváků.
70'
Radost v táboře Sokolova byla předčasná. Hosté se ocitli v ofsajdu, a tak jejich gól nemůže být uznán.
69'
Střela Tomáše Smejkala se mezi tři tyče nevešla.
68'
Jan Javůrek rozehrál z pravé strany rohový kop, Sokolov se bez problémů ubránil.
65'
Z levé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, ve vápně se sice k míči dostal Lamin Jawo, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
64'
Jan Javůrek posílal centr do vápna z levé strany, jeho pokus byl zblokován na roh.
62'
Sokolov poprvé střídá Ondřeje Štursu nahrazuje Stanislav Vávra.
61'
Matúš Lacko dostal ve vápně dobrou přihrávkou, ale místo střely volil přihrávku doleva, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
60'
Jan Fortelný vystřelil na bránu, jeho pokus šel nad bránu.
59'
Rajmund Mikuš posílal z pravé strany centr do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
58'
Hosté se na polovině hřiště provinili faulem. U míče zůstane Vysočina.
56'
Tomáš Smejkal poslal z levé strany míč podél brankové čáry na vzdálenejší tyč na LAMINA JAWA, který zcela osamocený posílá míč do brány.
54'
Ondřej Šmehyl se snažil odcentrovat do vápna, ale Fiip Novotný jej do zakončení nepustil.
51'
Vysočina se dostala až do vápna, ale sama se z něj vyhnala.
49'
Jan Javůrek se snažil poslat přihrávku na Lamina Jawa, ale Adam Čihák byl proti.
47'
Matúš Lacko neposlal na svého spoluhráče přesnou přihrávku. Od své brány tak rozehraje Jakub Šiman.
46'
Vysočina do druhého pločasu střídá, na hřišti se již neobjeví Tomáš Svoboda, místo něj si zahraje Filip Novotný.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Stav je nerozhodný 1:1, hosté šli do vedení už ve 4. minutě, když se prosadil Jakub Selnar. O vyrovnání se postaral kapitán Vysočiny Lukáš Vaculík.
45'
45'
Lukáš Vaculík rozehrál standardní situaci, na jeho centr si naběhl Petr Tlustý, ale neodkázal se trefit mezi tři tyče.
45'
Jan Fortelný byl před hranici vápna faulován. Domácí budou zahrávat zajímavou standardku.
44'
Domácí kombinují na vlastní polovině.
43'
Domácí se dočkali vyrovnání. LUKÁŠ VACULÍK dostal na hranici vápna přihrávku a střelou po zemi k tyči nedal Jakubu Šimanovi šanci.
42'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Vojtěch Machek, obrana Vysočiny si s jeho centrem s problémy nakonec poradila.
41'
Matúš Lacko se snažil prostrčit míč na Lamina Jawa, ale stoperská dvojice Sokolova míč za svá záda nepustila.
39'
Jan Javůrek poslal z levé strany centr do vápna, kde se na jeho hranici dostal k hlavičce Lamin Jawo, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
38'
David Štípek vidí žlutou kartu.
36'
Tomáš Smejkal doběhl dlouhý míč a snažil se odcentrovat do vápna, ale jeho přihrávka byla zblokována.
34'
Vysočina přesouvala hru z levé strany napravo, ale Tomáš Svoboda se s míčem dostal již do autu.
33'
Z levé strany rozehrál rohový kop Vojtěch Machek, do bezpečí poslal míč Petr Tlustý.
32'
Domácí byli blízko vyrovnání. Tomáš Smejkal poslal z levé strany míč do vápna, kde jej však přeběhl jak Lamin Jawo, tak i Rajmund Mikuš.
31'
Vojtěch Machek z levé strany rozehrál rohový kop, míč letěl přímo na Luďka Vejmolu, který si nadvakrát s balónem poradil.
30'
Lamin Jawo dnes opět v akci, ale v jiné než by i sám přál, na polovině hřiště se provinil faulem.
28'
Lamin Jawo dostal na pravé straně přihrávku, ale svůj centr do vápna přetáhl a nenašel tak nikoho ze svých spoluhráčů.
26'
Jakub Dvořák rozehrál z pravé strany rohový kop, poslal centr do vápna, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
25'
Jan Javůrek se snažil dostat do vápna, ale s míčem se již dostal mimo vymezené území.
24'
Vysočina se provinia proti pravidlům, Lamin Jawo byl přichycen v ofsajdu.
22'
Jan Javůrek rozehrál z pravé strany rohový kop, Sokolov se jeho centru bez problému ubránil.
21'
Jakub Selnar se zpoza vápna odhodlal ke střele a hodně protáhl Luďka Vejmolu.
20'
Jan Fortelný se zpoza vápna dostal ke střele, ale trefil jen bránícího hráče a míč se pozvona dostal až ke gólmanovi.
19'
Lukáš Vaculík z levé strany rozehrál rohový kop, hosté se v pohodě ubránili.
18'
Tomáš Smejkal pro své barvy vybojoval rohový kop.
17'
Petr Tlustý chtěl přenést hru zprava doleva, ale jeho přihrávka na spoluhráče nebyla přesná.
15'
Rohový kop zahrávala Vysočina z levé strany, Lukáš Vaculík přihrál na Jana Javůrka, který poslal centr do vápna, kde se ke střele dostal Lamin Jawo, ale trefil bránícího hráče.
12'
Vysočina se provinila proti pravidlům, Jan Fortelný se ocitl v ofsajdu.
12'
Střela Jana Javůrka byla zblokována. U míče jsou tak hosté ze Sokolova.
11'
Střelec doposud jediné branky Jakub Selnar se provinil v pokutovém území faulem. Od své brány rozehraje Luděk Vejmola.
10'
Jan Javůrek posílal z levé strany otrý míč do vápna, ale nenašel své spoluhráče.
9'
Lamin Jawo si v pokutovém území pomohl faulem. Od své brány tak rozehraje Jakub Šiman.
7'
Lukáš Vaculík se snažil oslovit svou přihrávkou Lamina Jawa, ale útočník Vysočiny nedokázal včas zareagovat.
6'
Z levé strany rozehrála Vysočina rohový kop, Vaculík přiťukl Janu Javůrkovi, který poslal centr do vápna, kde sice vyskočil Lamin Jawo, ale jeho pokus šel nad bránu.
4'
Sokolov právě vstřelil branku!
A hosté jdou brzy do vedení. JAKUB SELNAR se dostal za obranu Vysočiny a Luděk Vejmola neměl na jeho střelu nárok.
4'
Faul Matúše Lacka na polovině hřiště, u míče zůstane Sokolov.
3'
Vysočina se hnala do útoku, ale provinila se proti pravidlům, byl jí odpískán ofsajd.
2'
Lukáš Vaculík se provinil faulem, u míče zůstane Sokolov.
1'
Utkání zahájil Baník, který nastupuje v zeleno černé kombinaci a Vysočina ve žluto bílé.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu.
Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslendí pokyny.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Pojezný, Javůrek – Vaculík (C), Lacko – Smejkal, Fortelný, Mikuš – Jawo.
Náhradníci: Veselý – Vedral, Koubek, F. Novotný, J. Pavlík, Jakub Rezek, Trajkovič.

FK Baník Sokolov: Šiman – Šmehyl, Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák II. (C) – Machuča, Stropek – Štípek, Selnar, Machek – Štursa.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Šulc, Fišer, Vávra, Kopřiva, Dotzauer.

Rozhodčí: Klíma – Kotalík, Dohnálek.
A na hrací ploše jsou už i hráči Vysočiny.
Čtyřicet minut do začátku duelu a na hrací ploše se rozcvičuje kompletní tým Sokolova. Za Vysočinu jsou na trávníku prozatím pouze brankaři.
V posledním kole na Žižkově do zápasu zdravotní problémy nepustily Zoubeleho, naopak se vykartoval Tijani. „Nabízí se dvě varianty – buď Karel Pojezný, jenž nastoupil v pohárovém zápase proti Spartě, nebo zkušenější Filip Vedral. Lukáš se postupně zapojuje do tréninku, ale zatím nelze očekávat, že by byl připraven do zápasu,“ uvedl pro web fcvysocina.cz Josef Mucha.
„Baník se může opřít o urostlé, spolehlivé a zkušené stopery Čiháka, Hoška, popř. Stropka. nebezpeční jsou křídelníci Vávra a Štípek. Uvidíme, kdo bude hrozit na hrotu, neboť Červenka bude absentovat kvůli žlutým kartám. Ve středu pole se proti nám postaví starý známý Ondřej Machuča, kterého doplňují Machek a Selnar, uvedl pro web fcvysocina.cz asistent Josef Mucha.
A jaká je bilance obou týmů v posledních třech vzájemných duelech? Na jaře roku 2012 se oba celky rozešly smírně po remíze 1:1 (1:1).
Góly: 9. Jungr – 17. Dvorník.

Na podzim roku 2018 se v Sokolově také zrodila remíza, tentokráte 2:2 (0:0). Góly: 60. Vávra, 61. Kosak – 57. Vaculík (pen.), 74. Urblík.

Na jaře letošního roku Vysočina slavila nejtěsnější možnou výhru 1:0 (1:0). Gól: 2. Klíma.
A jak si oba celky vedly v posledním desátém kole? Sokolov doma přivítal Duklu Praha. Hosté se díky Haškovi dostali do vedení. Domácí ale krátce po poločase zásluhou Selnara srovnali. Pražané díky druhé brance Haška a jedné Hadaščoka vedli 3:1. Sokolov jen gólem Čiháka upravil na konečných 2:3 (0:1).

Vysočina cestovala do Prahy, kde jejím soupeřem byl Žižkov. V prvním poločase žádná branka nepadla. Do vedení šli domácí v 68. minutě, když se prosadil Súkenník. O osm minut později ale srovnal stav Smejkal. Další branky již nepadly, a tak si oba celky připsaly do tabulky po bodu.
V rámci 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá třetí Vysočina patnáctý Sokolov. Hosté mají po deseti kolech na svém kontě jednu výhru a tři remízy. Získali tak šest bodů. Dokázali vstřelit devět branek a dvacet jedna jich obdrželi. Domácí zvítězili šestkrát a dvakrát remizovali. Mají tak na svém kontě dvacet bodů. Na první Pardubice ztrácí šest bodů. Jihlavané vstřelili devatenáct branek a třináct jich obdrželi.