Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Třinec - 6. března 2020   18:00

Jihlava
Jihlava
23' Jakub Rezek  • 26' Arroyo
2:0
(2:0)
Třinec
Třinec
Jihlava
Vejmola – Křišťál, Diouf, Tlustý (C), Javůrek – Fortelný, Lacko – Smejkal (90. M. Šimko), Zoubele (65. Klobása), Jakub Rezek – Arroyo (84. Koubek).
Veselý – Pojezný, Koubek, Vaculík, Klobása, Mikuš, M. Šimko.
Houdek – Hrabovský, Dobrovolný
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
973 diváků
Třinec
Adamuška – Omasta, Kušnír (C), Bedecs, Puchel (75. Akulinin) – Weber, Machalík (82. J. Valenta) – Hlúpik, Steinhübel, Cienciala – Wojnar.
Chmiel – R. Vaněk I., Samiec, J. Valenta, Šuľa, Akulinin.

Konec zápasu. Stav 2:0 se v průběhu druhého poločasu nezměnil, ale Jihlavě určitě stačí. Po gólech Rezka a Arroya z prvního poločasu Vysočina slaví vítězství za tři body.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
90'
Rohový kop se bude opakovat.
90'
Ke konci zápasu si ještě Třinec vyzkouší možnost rohového kopu.
90'
Nepřesná rozehrávka Jihlavy, balón skončil za postranní čarou.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Martin Šimko.
89'
Třinec se dostává dopředu po levé straně.
88'
Jihlava rozehrává až od své vlastní branky.
85'
Tvrdou ránu vypálil zpoza vápnu Valenta, Vejmola ale balón vyrazil na rohový kop!
85'
Jihlava má možnost přímého kopu z levé strany.
84'
Žlutou kartu dostává Tomáš Omasta (FK Fotbal Třinec).
84'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Luis Arroyo, přichází Matěj Koubek.
82'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází David Machalík, přichází Jiří Valenta.
80'
Centrovaný míč z rohu nikoho z hráčů Vysočiny nenašel a Třinec odkopává balón do bezpečí.
80'
Další roh pro Jihlavu.
79'
Arroyo sice dosáhl na centr, ale jeho hlavička nebyla přesná. Míče se ujímá celek Třince.
78'
Weber vypálil zpoza vápna na Vejmolu, ten s jeho pokusem ale neměl žádný problém.
77'
Dnešní utkání sleduje 973 diváků.
77'
Po dalším faulu rozhodčí nařizuje přímý kop z minimálně 25 metrů od branky Třince.
76'
Žlutou kartu dostává Leonid Akulinin (FK Fotbal Třinec).
75'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Erik Puchel, přichází Leonid Akulinin.
74'
Nepřesná rozehrávka Smejkala skončila pouze za postranní čarou. Vhazovat bude celek Třince.
72'
Vysočina postupuje dopředu po pravé straně a dostává se k vápnu soupeře.
71'
Žlutou kartu dostává Lukáš Cienciala (FK Fotbal Třinec).
70'
Centr z levé strany zastavil hlavou Rezek.
69'
Třinec se dostal téměř k vápně Jihlavy, záložník hostů byl ale faulován a rozhodčí nařizuje přímý kop.
67'
Jihlava má možnost rohového kopu po nezdařené akci po pravé straně.
67'
Třinec se vrací přihrávkama až k Adamuškovi.
65'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Stanislav Klobása.
64'
Nyní je na trávníku ošetřován Zoubele, na hřiště nesou ošetřovatelé i nosítka.
63'
Třinec dostává opět možnost rohového kopu.
62'
Třinec se dostává po kombinaci k vápnu soupeře.
60'
Vysoký balón směrovaný na Arroya našel pouze Kušnírovu hlavu, který nebezpečí odvrátil.
59'
Jihlava se po pravé straně nedostala k vápně soupeře.
58'
Centrovaný balón si Vejmola pohlídal a ihned ho rozehrál hluboko do pole.
56'
Roh se bude opakovat.
56'
Balón se od Tlustého odrazil za branku Vejmoly. Nyní bude z rohu rozehrávat Třinec.
55'
Třinec rozehrává až od Adamušky.
54'
Arroyo se pokoušel centrovat z pravé strany, míč se ale od obránce Třince odrazil za postranní čáru. Jihlava bude mít možnost rohového kopu.
52'
Ciencala hledal ve vápně Wojnara, ten byl ale o míč obrán stopery Jihlavy.
50'
Přihrávka na Zoubeleho byla příliš dlouhá a hráč Jihlavy se tak nedostal ke zpracování a následnému ohrožení branky Adamušky.
49'
Javůrek raději zvolil přihrávku zpět na Vejmolu po tlaku, který byl na něj vytvořený.
47'
Jihlava se dostává dopředu po pravé straně hřiště přes Křišťála.
46'
Třinec se ihned po rozehrávce dostal do šance ve vápně Jihlavy. Z té vyplynula pouze střelou mimo prostor tří tyčí. Vejmola bude vykopávat.
46'
Hráči Třince rozehráli ze středového kruhu.
46'
45'
První poločas skončil. Jihlava se v prvním poločase dostala do dvoubrankového vedení po gólech Rezka a Arroya.

Druhý poločas začne zhruba za 15 minut.
45'
Pomezní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec hracího času.
44'
Na centr si ve vápně naběhl Diouf, ale jeho pokus hlavou skončil těsně vedle levé tyče Adamušky.
44'
Z rohového kopu Třinec branku Jihlavy neohrozil. Vejmola se ujme výkopu.
42'
Třinec zahrával přímý kop z minimálně 30 metrů. Vysoký balón zamířil až do vápna, kde si ho ale žádný z hráčů Třince nenašel. Hosté budou mít ale možnost rohového kopu.
40'
Z pěkné šance Třince nakonec vyplynul pouze faul na Javůrka ve vápně Jihlavy.
39'
Křišťál se vydal opět na výlet po pravé straně, centru ale zabránil obránce Třince svým skluzem. Vysočina bude zahrávat rohový kop.
38'
Třinec nyní kombinuje středového kruhu a snaží se najít mezeru v obraně Jihlavy.
36'
Centr, který směřoval do vápna Jihlavy si nakonec našel pouze jihlavské stopery, kteří raději zakopli míč do autu.
34'
Javůrek se na levé straně nedostal k centru. Míč si berou fotbalisté Třince.
33'
Třinec se dostává po levé straně na půlku soupeře.
31'
Vysoký balón směřovaný na Arroya skončil pouze za postranní čarou.
29'
Jihlava si vyzkoušela nacvičený signál z přímého kopu, balón ale skončil za postranní čarou poté, co centr nenašel nikoho z adresátů. Adamuška bude vykopávat.
28'
26'
Jihlava právě vstřelila branku!
Jihlava odskakuje na rozdíl dvou branek. LUIS ARROYO se dostal jako první k balónu ve vápně a střela, která vyplynula spíše ze skluzu skončila až za brankovou čarou Adamušky – 2:0!
23'
Arroyo se dostal k balónu před vápnem, místo střely zvolil centr na druhou stranu, kde se jako první k míči dostal JAKUB REZEK a střelou mezi nohy otevírá skóre dnešního utkání – 1:0!
21'
Jihlava to zkouší opět po pravé straně přes Křišťála.
20'
Javůrek rozehrál z autu na Arroya, ten se ale k míči nedostal včas.
18'
Nyní centr do vápna vyslal Křišťál, obránci Třince ale míč ihned zakopli za čáru. Jihlava bude mít možnost dalšího rohového kopu.
18'
Na hlavičku si ve vápně naběhl Tlustý, ale balón zamířil pouze nad branku soupeře!
17'
Jihlava má po centru možnost rohového kopu.
16'
Smejkal vyslal do vápna centr, který směřoval na Arroya, ale ten na vysoký balón svojí hlavou nedosáhl.
15'
Javůrek rozehrál na Fortelného, ten dále na Arroya, ale ten s míčem u postranní čáry nic nevymyslel.
14'
Vysočina po faulu rychle rozehrála a dostává se až k šestnátce soupeře.
13'
Centrovaný míč skončil pouze v náručí Vejmoly, který ho nakopává dopředu.
12'
Balón z rohu byl až příliš přetažený a skončil až na druhé straně u rohového praporku.
11'
Třinec se dostal po delší době k míči, ale šanci, kterou měl na levé straně Hlúpik zlikvidoval svým skluzem Křišťál. Třinec má možnost rohového kopu.
9'
Rezek se odhodlal ke střele ve vápně, balón ale zblokovali obránci Třince.
9'
Javůrek centroval zleva, ale balón zamířil až za brankovou čáru. Adamuška bude vykopávat.
8'
Rozhodčí přerušuje hru, neboť Weber zahrál na půlicí čáře rukou.
7'
Křišťál na pravé straně nezpracoval míč a Třinec má možnost autu.
6'
V prvních šesti minutách nedala Vysočina Třinci příliš čuchnout k balónu.
5'
Útok Třince na pravé straně ztroskotal díky nepřesné přihrávce.
4'
Arroyo se snažil vybojovat v rohu alespoň roh, balón mu však včas odebral Omasta.
3'
Omasta vhodí míč zpět do hry z levé strany.
3'
Smejkal zblokoval přihrávku na levé straně a míč zamířil do autu.
2'
Vysoký balón směřoval na Arroya, ten ale hlavičkový souboj prohrál. Balónu se ujímá Třinec.
1'
Centr, který mířil do vápna si pohlídal Adamuška a svírá míč v náručí.
1'
Vysočina se dostává na půlku soupeře po pravé straně.
1'
Výkop si vzali na starosti hráči domácí Jihlavy.
1'

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, Diouf, Tlustý (C), Javůrek – Fortelný, Lacko – Smejkal, Zoubele, Jakub Rezek – Arroyo.
Náhradníci: Veselý – Pojezný, Koubek, Vaculík, Klobása, Mikuš, M. Šimko.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Omasta, Kušnír (C), Bedecs, Puchel – Weber, Machalík – Hlúpik, Steinhübel, Cienciala – Wojnar.
Náhradníci: Chmiel – R. Vaněk I., Samiec, J. Valenta, Šuľa, Akulinin.

Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Dobrovolný.
Příjemné pozdní odpoledne z Jihlavy!

V souladu s aktuálními videospoty na sociálních sítích FC Vysočina: „Zima končí, jdeme do jara“!

Třinec představuje velmi nevyzpytatelného soupeře. Na jednu stranu jde o jediný tým, na jehož stadiónu Vysočina na podzim zvítězila a také bilance vzájemných duelů hovoří jednoznačně ve prospěch Jihlavy. Na straně druhé nutí k obezřetnosti podzimní výsledky Třince a též jeho 9. příčka v ligové tabulce. Habancův tým dokázal vyhrát na Dukle, Vyšehradě i ve Vlašimi, cenné bodové zisky dovezl ze Sokolova, Varnsdorfu i Prostějova. Na svém stadiónu pak přehrál Žižkov a Vítkovice a bral bod z duelů proti Hradci Králové a Brnu.

Že lze třinecké schopnosti těžko předvídat, potvrdila i zimní příprava. V ní náš nadcházející soupeř porazil Liptovský Mikuláš, „béčko“ Žiliny či Banskou Bystrici. Zároveň má za sebou katastrofální druhou polovinu února, kdy podlehl juniorce Baníku Ostrava (1:4), druholigovému rivalovi z Vítkovic (0:5) a též třetiligovým Petřkovicím (1:2). Tyto nepříznivé výsledky však jihlavského kouče Radima Kučeru nechávají klidným

Změny v kádru Třince:
Příchody: Weber a Puchel (přestup MFK Karviná), Steinhübel (přestup ASK-BSC Bruck/Leitha / RAK), Burgo a lasota (přeřazeni z dorostu)
Odchody: Arroyo (přestup FC Vysočina Jihlava), Janošík (přestup FC MAS Táborsko), Kubala (konec hostování 1.FC Slovácko), Muhamed Tijani (přestup FC Baník Ostrava), Nieslanik (hostování MFK Vyškov).

Úvodní duel celé jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY obstarají dnes od 18:00 hodin fotbalisté domácí Jihlavy proti Třinci.