Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Ústí - 26. října 2019   10:15

Třinec
Třinec
0:1
(0:0)
Ústí
Ústí
57' M. Bílek
Třinec
Adamuška – Omasta, Kušnír (C), Bedecs, Janoščín – Arroyo (84. Tijani), Samiec, Kubala (58. J. Valenta), R. Vaněk I. (58. Machalík), Hlúpik – Akulinin.
Chmiel – Machalík, Valenta, Tijani, Wojnar, Cienciala, Gáč.
Hanousek – Horák, Šimáček.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
462 diváků
Ústí
Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – M. Bílek (74. O. Jakubov), J. Peterka (C), M. Valenta, Prošek – L. Matějka, Bassey (88. Miskovič).
J. Plachý – D. Richter, Drame, Miskovič, T. Vlček, O. Jakubov, Jirkovský.

Závěrem bych vám rád popřál příjemné prožití zbytku víkendu, třeba u dalších sportovních online přenosů.
Ústí se vítězstvím dotáhlo bodově na páté Brno, Třinec je stále sedmý, ale bude muset čekat na výsledky Žižkova a Líšně.
Třinecké útočné trápení v závěru utkání ukončil závěrečným hvizdem rozhodčí Hanousek. Ten tak odstartoval velkou radost ústeckého celku, který boduje i ve čtvrtém vzájemném zápase v řadě. Třinečtí si po čtyřech vítězných zápasech připsali druhou prohru za sebou. Po Pardubicích naplno bodovalo také Ústí nad Labem.
90+5'
90+5'
Třineckým se nedaří vytvořit kloudná ofenzivní akce. Vysoká nákop ze středové čáry končí v náručí brankáře Tvrdoně.
90+4'
Třinečtí zahájili rychlý útok, ale centr Kušníra z pravé strany skončil v rukavicích ústeckého gólmana.
90+3'
Zhruba z pětadvaceti metrů se odhodlal ke střele Tijani, ale trefil jen střed brány, kde byl připravený Tvrdoň.
90+3'
Následná standardní situace končí za třineckou brankou.
90+2'
Ústečtí bojují, Tijani v souboji o míč fauloval Krátkého. To neunesl kapitán Kušnír a za protesty inkasoval žlutou kartu.
90+1'
Hlavní rozhodčí přidal k druhému poločasu čtyři minuty.
89'
Valentův střílený míč zpoza šestnáctky mířil na teč třineckým útočníkům, ale balónu letícího vedle levé tyče se nikdo z hráčů nedotkl.
88'
Taktické střídání v závěru utkání. Aktivního Basseyho nahradil Miskovič.
87'
Nákop Basseyho od levé postranní čáry našel v pokutovém území pouze brankáře Adamušku. Hosté už se jen brání.
85'
Po dalším závaru střílel z hranice šestnáctky Hlúpik, ale jeho přízemní pokus skončil v náručí brankáře Tvrdoně.
84'
Velká šance Třince, po kombinaci na hranici vápna vyslal z levé strany střílenou přihrávku Janoščín a Jakubov se štěstím překopl vlastní bránu!
84'
Valentův rohový kop ústecká defenzíva odvrátila.
84'
Střídání v třineckém týmu. Posledním odchozím hráčem domácího celku je Luis Arroyo. Jeho místo zaujal nigérijec Muhamed Tijani.
83'
Po akci Arroya domácí získali rohový kop.
81'
Po střetu s jedním z třineckých hráčů zůstal ležet na trávníku brankář Tvrdoň.
79'
Dnešní utkání sleduje 462 diváků. Více radosti zažívá zhruba desítka příznivců ze severních Čech.
76'
Akulinin se nyní proměnil do role nahrávače. Po jeho přihrávce z pravé strany zakončoval u přední tyče Hlúpik, ale netrefil bránu.
76'
Machalík přihrál od levé postranní čáry Valentovi, ten vypustil dlouhý balón do pokutového území, kam si nabíhal Akulinin, ale skákavý míč v běhu nezpracoval.
75'
Policejní auto opouští areál stadionu Rudolfa Labaje. Jeden z fanoušků to okomentoval slovy: „Už ani policajti se na to nemůžou dívat.“
74'
Střídání v ústeckém celku. Střelce jediné branky Michala Bílka nahradil Ondrej Jakubov.
74'
Tvrdoň se natáhl proti táhlému centru Valenty. Na druhé tyči už byl nachystaný Akulinin, ale Tvrdoň si stáhl balón ze vzduchu.
72'
Samiec se nenechal oklamat kličkovanou Bílka a ústeckého záložníka nepustil k centru do pokutového území.
70'
Hlúpik hledal centrem z pravé strany na vzdálenější tyči Arroya,, ale před ekvádorským útočníkem odhlavičkoval míč Krátký.
66'
Po centru Omasty z pravé strany hlavičkoval Arroyo, ale při střele si pomohl faulem proti Pimparovi. Rozhodčí faul odpískal a za protesty kapitána Peterky udělil ústeckému záložníkovi žlutou kartu.
65'
Po centru do pokutového území zakončoval v krkolomné pozici Prošek.
64'
Souboj Matějka – Bedecs už jednou skončil žlutou kartou. Po dalším souboji u postranní čáry rozhodčí znovu žlutil, tentokrát na třinecké straně.
63'
Arroyo vypustil ze své kopačky nebezpečný míč, do centru z levé strany vložil hlavu Hlúpik, ale míč nasměroval vysoko nad bránu.
60'
Přímý kop Bílka z levé strany hřiště domácí odvrátili, jenže pár sekund na to se vydal do útoku Bassey, ale bez efektu.
58'
Trenér Habanec ihned zareagoval na inkasovaný gól a do hry poslal místo Vaňka s Kubalou duo složené z Davida Machalíka a Jiřího Valenty.
57'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Severočeši se dostávají do vedení! Třinečtí nezachytili soupeřův protiútok, Matějka přihrál z levé strany před bránu, kam si naběhl MICHAL BÍLEK a ve skluzu usměrnil míč za brankovou čáru – 0:1!
54'
Další dobrý střela z kopačky ústeckých hráčů. Tentokrát střílel sám Prošek, ale jeho pokus dopadl stejně jako střela Matějky, tedy lehce vedle pravé tyče.
53'
Po přihrávce Proška si na hranici šestnáctky zpracoval míč Matějka, otočil se k bráně a prudce po zemi vypálil, gólman Adamuška se natáhl, naštěstí pro něj míč prolétl kolem pravé tyče.
52'
Nepříjemný centr Valenty z levé strany odvrátil hlavou za bránu obránce Bedecs. Následovat bude ústecký rohový kop.
51'
Bassey na levé straně pokutového území dloubnul do míče, ale jeho úmysl nepochopili spoluhráči a Kušnír ve spolupráci s brankářem Adamuškou míč pustili do zámezí.
50'
Kubala hledal dlouhou přihrávkou na levé straně Arroya, ten se rozběhl po míči, ale když viděl sprintovat brankáře Tvrdoně, tak zvolnil. Tvrdoň následně pustil míč do zámezí.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu si v souboji s obráncem Bedecsem pomohl nedovoleně ústecký útočník Matějka a za zásah do soupeřového obličeje inkasoval žlutou kartu. Jelikož byla už čtvrtá, v dalším kole bude pauzovat.
46'
První poločas nabídl průměrné druholigové utkání s dramatickými momenty, bohužel branku jsme zatím neviděli. Tvrdoň s Adamuškou zatím nemuseli hasit žádnou gólovku. Uvidíme, co nám hráči nabídnou ve druhém poločase.
45+1'
45'
Rozběhla se nám poslední minuta vcelku zajímavého utkání, ve kterém jsme zatím gól neviděli.
43'
Aktivní Bassey je střelecky při chuti. Jeho pokus z hranice vápna přeletěl nejen Adamušku, ale i břevno třinecké svatyně.
43'
Po nepříjemném centru Braka z pravé strany se opřel do míče Matějka a halfvolejem vypráskal reklmaní panel vedle pravé tyče třinecké branky.
41'
Prošek si krásně zpracoval přihrávku Basseye a utekl po levé straně, bohužel míč si předkopl o trochu víc než měl a ten mu pláchl do autu.
37'
Po přihrávce Peterky utekl po levé straně Bassey, rozhodčí si nevšiml, že si ústecký útočník zpracoval míč rukou a nechal akci pokračovat. Bassey následně přízemní střelou těsně minul levou tyč třinecké brány!
34'
Po nákopu Vaňka hlavičkoval u levé tyče Akulinin, gólman Tvrdoň s jeho slabší střelou neměl potíže, navíc Akulinin si v souboji s Valentou pomohl faulem.
33'
Další žlutá karta pro ústeckého hráče. Tentokrát ji uviděl Michal Bílek.
32'
Na druhé straně vyprášil reklamní panel střílející Matějka. Jeho pokus neohrozil brankáře Adamušku.
31'
Akulinin se postavil k přímému kopu, obstřelil zeď a míč jen o kousek minul levou tyč ústecké brány! Někteří diváci po zkušenosti z utkání proti Vítkovicím už vstali ze svých sedadel a radovali se z gólu, míč se ale odrazil od zadního reklamního panelu do sítě z vnější strany.
30'
Po faulu na Kubalu viděl žlutou kartu ústecký Vojtěch Brak, který zatáhl třineckého ofenzivního záložníka za dres.
29'
Proškovi naštěstí nic není a pokračuje ve hře i bez pomoci lékařského týmu.
28'
Faul Vaňka na středové čáře. Na zemi se ocitl Prošek, který se po kopnutí třineckého záložníka skácel k zemi a hlasitě bolestí zakřičel.
25'
Do Třince zavítala i skupinka ústeckých fanoušků, kteří jsou trochu slyšet. Daleko víc tady fandí domácí příznivci, kteří jsou oporou svého celku.
23'
Brankář Adamuška si připsal první vážnější zákrok po střele Basseye z oblasti penaltového puntíku. Ústecký útočník napálil přihrávku Písačky z levé strany do středu brány!
22'
Aktivní Akulinin přihrál na levou stranu Janoščínovi. Prudký centr krajního obránce domácího celku prolétl pokutovým územím a skončil až za autovou čárou.
21'
Rohový kop třineckého celku končí na ústeckých kopačkách. Hra se stěhuje do středu pole.
21'
Nepříjemný nákop Vaňka se snažili hlavou usměrnit za brankovou čáru Hlúpik s Kubalou, to se jim nepovedlo, brankář Tvrdoň ale musel zasahovat a balón vytáhl vedle brány.
20'
Akulinin se v hlavičkovém souboji s Brakem snažil prodloužit míč na Arroya, ale byl faulován. Domácí mají výhodu další standardní situace.
19'
Po přihrávce Hlúpika na levou stranu střílel z první Janoščín, ale trefil jen ústeckého hráče, který se snažil skluzem zblokovat míč.
18'
Chybu třinecké obrany využili k útočné akci hosté, Bassey utekl po pravé straně a stříleným centrem donutil k zákroku brankáře Adamušku, který míč letící k tyči v pádu chytil.
17'
Vaněk rozehrál přímý kop na levé křídlo, kam se rozběhl Janoščín, ten bleskově vrátil míč do středu na Omastu, bohužel centr třineckého obránce skončil vedle ústecké brány.
17'
Po odkopu Adamušky fauloval ústecký hráč na obranné polovině Akulinina a Třinečtí mají výhodu přímého kopu z levé strany.
15'
Hlúpik pláchl po pravém kraji hřiště, v souboji s obráncem se nedohodl s Arroyem a akci zbrzdil. Následně míč putoval po kopačkách Arroya a Omasty, posledně jmenovaný odcentroval do pokutového území, kam si pro míč doskočil gólman Tvrdoň a míč chytil.
13'
Prošek se řítil po levé straně do pokutového území, na hranici vápna strhl svůj průnik do středu a následným střeleckým pokusem připravil svůj tým o zakončení nadějné akce. Třinečtí obránci míč odrazili do bezpečných míst.
11'
Domácí sehráli rohový kop nakrátko. Centr Janoščína z pravé strany skončil v rukavicích brankáře Tvrdoně.
11'
Na druhé straně byl v dobré gólové pozici Kubala, brankář Tvrdoň jeho hlavičku vytáhl vedle brány!
9'
Severočeši se pomalu stěhují na soupeřovu polovinu, Bassey obešel na pravé straně Janoščína, nacentroval před branku, kde před Bedecsem upadl Matějka. Ústecký útočník se dožadoval pokutového kopu, jinak by uklízel míč do odkryté brány. Mladý rozhodčí se nenechal ovlivnit gesty ústeckého hráče a penaltu neodpískal.
7'
Akulinin přihrál na pravou stranu Kubalovi, ten se z hranice šestnáctky snažil vystřelit, ale padající míč pod břevno s chladnou hlavou chytil do rukavic brankář Tvrdoň.
4'
Po úvodním náporu Třince hra spadla do středu pole. Jednou si sáhl na míč i brankář Adamuška.
2'
Centr Kušníra z pravé strany přistál na noze Kubaly, ten však zády k bráně nedokázal míč dostat do střelecké pozice.
1'
Třinečtí hned v úvodu získali výhodu rohového kopu, ale nákop Vaňka vážnější nebezpečí neznamenal.
1'

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Omasta, Kušnír (C), Bedecs, Janoščín – Arroyo, Samiec, Kubala, R. Vaněk I., Hlúpik – Akulinin.
Náhradníci: Chmiel – Machalík, Valenta, Tijani, Wojnar, Cienciala, Gáč.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – M. Bílek, J. Peterka (C), M. Valenta, Prošek – L. Matějka, Bassey.
Náhradníci: J. Plachý – D. Richter, Drame, Miskovič, T. Vlček, O. Jakubov, Jirkovský.

Rozhodčí: Hanousek – Horák, Šimáček.
Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí nováček mezi profesionálními soudci. Pro Karla Hanouska to bude sedmé utkání v sezóně. V předchozích šesti zápasech ukázal 36 žlutých karet a tři hráče poslal předčasně pod sprchy.

V duelu Varnsdorf – Třinec ukázal čtyři žluté karty (2:2), v souboji mezi Duklou a Ústím o jednu více (2:3), ale v obou zápasech všichni hráči dohráli až do závěrečného hvizdu.

Jeho asistenty budou Adam Horák a Jiří Šimáček. Prvně jmenovaný má na svém kontě pět startů v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže, jeho kolega ještě o dva více. V nejvyšší soutěži je to naopak, třikrát byl na lajně Horák, jednou Šimáček.
Od návratu Třince do druhé nejvyšší soutěže v roce 2013 uplynulo šest let. Za tu dobu se oba soupeři střetli dvanáctkrát. Bilance je vyrovnaná. Pětkrát zvítězil Třinec, pětkrát Ústí nad Labem a dva zápasy skončily remízou.

V posledních třech zápasech vždy bralo body Ústí, v minulé sezóně dokonce dvakrát zvítězilo. Doma na podzim 1:0, v třinecké odvetě pak 2:1 po dvou gólech Pimpary.
Výhodu domácího prostředí má v tomto utkání Třinec. Slezané pod vedením bývalého dlouholetého trenéra Ústí Svatopluka Habance rozjeli sérii sedmi zápasů bez prohry, z toho poslední čtyři duely zvládli s tříbodovým koncem.

To vše platilo až do předchozí soboty, kdy se tým zpod Javorového utkal proti vedoucím Pardubicím. Východočeši ukázali soupeři svou sílu a s přehledem zvítězili 1:0, neboť Třinci nepovolili žádnou střelu mezi tři tyče.

Neuspokojivý výkon donutil trenéry před dnešním utkáním k provedení několika změn v sestavě. Zda jsou slova trenéra Tomáše Jakuse pravdivá, to ukáže až pohled na soupisku. Přesto se dají očekávat některé změny v sestavě. Příležitost by mohli dostat ve středu pole Vaněk s Valentou, případně na hrotu nigérijský mládežnický reprezentant Tijani, který se však střelecky trápí.

Daleko lépe jsou na tom ofenzivní záložník Filip Kubala a obránce Imrich Bedecs. Prvně jmenovaný má na svém kontě pět gólů, druhý o trefu méně. O další trefu zpět je Filip Hlúpik, ten vstřelil tři góly v úvodních dvou kolech, od té doby je na nule.
Ústecký tým je v posledních zápasech ve formě. Severočeši v posledních třech zápasech získali sedm bodů za remízu 1:1 proti Vítkovicím a výhry na hřišti Líšně (3:1) a doma s Chrudimí (2:0). Dvakrát se v těchto zápasech trefili Matějka a Drame, po jednom gólu přidali Bassey a Prošek.

Právě Lukáš Matějka je v tabulce střelců F:NL se sedmi góly na druhém místě za vedoucím Stanislavem Klobásou z Jihlavy. Ten má na svém kontě ještě o dvě trefy více.

Trenér Aleš Křeček udělal i po výhře v Brně dvě tři změny. V obraně nahradil Stradu Písačka, v záloze pak Valentu Peterka a Bílka Miskovič. Nejlepší střelec týmu Matějka zůstal proti Chrudimi na lavičce, přesto jedním gólem přispěl k vítězství nad východočeským soupeřem.

Je tedy trochu otazníkem, jakou jedenáctku zvolí zkušený trenér do zápasu s Třincem. Základ by měli tvořit brankář Tvrdoň, obránci Brak s Pimparou a v záloze zkušený Prošek. V útoku může sáhnout po rozstříleném Matějkovi nebo rychlonohém Basseyovi.
Přeji vám příjemné sobotní dopoledne z hutnického města. Diváci na stadionu Rudolfa Labaje uvidí souboj tabulkových sousedů. Sedmý Třinec hostí šesté Ústí nad Labem. Oba celky mají na svém kontě devatenáct bodů za pět vítězství, čtyři remízy a tři prohry. O gól méně inkasovalo Ústí nad Labem a proto je před startem 13. kola o příčku výš. Zápasem vás provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.