Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Sparta B - 31. března 2023   18:15

Jihlava
Jihlava
19' Ogiomade  • 53' Selnar
2:1
(1:0)
Sparta B
Sparta B
85' Cissé
Jihlava
Jágrik – T. Svoboda, Vedral (C), Gabriel, Peřina – Vítek (66. Křišťál), Tureček – Ogiomade, Selnar (81. Křehlík), Záhradník (66. L. Fila) – Araujo-Wilson (90+2. Piško).
Janota – Šancl, Zoubele.
Krejsa – Dresler, Bureš
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
673 diváků
Sparta B
Heča – Vydra, Večerka (46. Kukučka), D. Horák (C) – Hodouš (74. Váňa), Kaštánek, Okeke, Goljan (46. Lehocký) – Cissé, Pavelka (61. Jonáš) – Schánělec (61. O. Novotný).
Nalezinek – Ambler.

Vysočina tak má na svém kontě 27 bodů, Sparta zůstává na 21 bodech. V přístím kole jede Jihlava v sobotu 8. dubna do Opavy. Rezerva Pražanů přivítá v neděli 9. dubna Táborsko.
20. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Vysočina se dočkala na čtvrtý pokus výhry. Pražskou Spartu dokázala porazit těsně 2:1. Když v 53. minutě zvyšoval Jakub Selnar na 2:0 vypadalo to na poklidný zisk tří bodů. Hosté se ale nevzdali a v 85. Pape Amath Cissé zdramatizoval průběh zápasu. Vyrovnat se ale hostím nakonec nepodařilo.
90+3'
90+3'
Hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí je neoblomný.
90+2'
Do své brány rozehraje Milan Heča.
90+2'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Milan Piško.
90+1'
Z hranice velkého vápna se odhodlal ke střele Amadin Marvis Ogiomade, ale jeho pokkus šel nad bránu.
89'
Centr Pražanů z pravé strany do vápna, ale hosté se provinili faulem, takže u míče budou domácí.
87'
Amadin Marvis Ogiomade chtěl vysunout přihrávkou za obranu Lukáše Filu, ale míč byl příliš rychlý.
86'
Vysočina bude po faulu Pražanů na polovině hřiště rozehrávat.
85'
Sparta B právě vstřelila branku!
Pražané dramatizují utkání. Na levé straně odcentroval Jaroslav Peřina, ale jeho přihrávka byla krátká,a tak se Sparta vydala do protiútoku, který z levé strany uprostřed vápna zakončil PAPE AMATH CISSÉ.
83'
Po faulu jednoho z jihlavských hráč rozehrál Daniel Horák standarndí situaci, ale své spoluhráče najít nedokázal.
82'
Pražané se s míčem dostali do autu, vhazovat tak bude Vysočina.
81'
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Miroslav Křehlík.
80'
Nepřesná rozehrávka gólmana Vysočiny dává míč Spartě.
79'
Útočná akce Vysočiny končí neb se domácí provinili ofsajdem.
79'
Domácí zůstanou i nadále po faulu Pražanů u míče.
78'
Adam Jágrik měl k míči blíže než dobíhající Maxmilián Lehocký.
76'
Pražané na polovině hřiště vhazovali, ale záhy se k míči dostala Vysočina.
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa.
73'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Lukáš Fila).
73'
Pražané se po jihlavském faulu dostanou na své útočné polovině k míči.
72'
Nelson Okeke se odhodlal ke střele, ale jeho pokus šel hodně mimo.
71'
Pražané se snaží napadat rozehrávku Vysočiny, ale balón se jim získat nepodařilo.
69'
Jaroslav Peřina posílal centr do vápna, ale obrana Sparty si dávala pozor.
69'
Pražané se na míči dlouho neudrželi a už jej mají v moci domácí.
68'
Od své brány pošle míč do hry Milan Heča.
66'
ze hřiště odchází Jan Vítek, přichází Vojtěch Křišťál,
ze hřiště odchází Michal Záhradník, přichází Lukáš Fila.
65'
Domácí vhodili aut, ale k ohrožení branky soupeře se nedostali.
64'
Vysočina bude na své útočné levé straně poblíž rohového praporku vhazovat.
63'
Z pravé strany jej rozehrál Daniel Horák, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
62'
Sparta podnikla útok po pravé straně a získala rohový kop.
61'
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází Ondřej Novotný,
ze hřiště odchází David Pavelka, přichází Tomáš Jonáš.
59'
Po krátkém ošetření se útočník Pražanů vrací zpět do hry.
59'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Tomáš Schánělec a bude muset být ošetřen.
Dnešní utkání sleduje 673 diváků.
58'
Vysočina mohla vézt již o tři branky, do vápna se dostal Jakub Selnar, ale Milan Heča jej vychytal.
57'
Domácí jej rozehráli nakrátko, ale spolupráce Jakub Selnar a Jaroslav Peřina nezafungovala.
57'
Vysočina bude na levé straně zahrávat rohový kop.
56'
Dlouho u balónu ale domácí nezůstali a do útoku se dostala Sparta, Pape Amath Cissé ale nedokázal Adama Jágrika překonat.
55'
Vysočina zůstává i nadále aktivní, na své útočné polovině bude vhazovat.
53'
Jihlava právě vstřelila branku!
Z pravé strany poslal centr do vápna Tomáš Svoboda, Michal Záhradník přiťukl míč pro JAKUBA SELNARA, který nadvakrát dokázal dostat míč do brány.
52'
Pražané z pravé strany rozehráli rohový kop, ve vápně vyskočil nejvýše Patrik Vydra, ale jeho hlavička šla nad bránu.
51'
Dlouhá přihrávka Tomáše Svobody na svého spoluhráče, ale k míči měl blíže Milan Heča.
49'
Jakub Selnar mohl zvýšit vedení svého týmu, využil nepřesné rozehrávky Sparty, ale špatně si balón zpracoval, čehož využil Milan Heča a na hranici vápna míč nakonec chytá.
47'
Nepřesná rozehrávka domácích, k míči se na své polovině dostala Sparta.
46'
ze hřiště odchází Adam Goljan, přichází Maxmilián Lehocký,
ze hřiště odchází Dalibor Večerka, přichází Ondřej Kukučka.
46'
První poločas je v Jihlavě minulostí. Po něm vedou domácí těsně 1:0, když se v 19. minutě prosadil Amadin Marvis Ogiomade. 8 minut předtím trefil Jaroslav Peřina břevno. Hosté si vyloženou šanci nevypracovali, a tak domácí prozatím zaslouženě vedou.
Druhý poločas začne přibližně v 19:16.
45+1'
45+1'
Patrik Vydra poslal přihrávku na Pape Amatha Cissého, ale ten si zpracoval míč na dlouhou nohu a o balón přišel.
45'
Přihrávka do vápna v podání Patrika Vydry nebyla přesná.
44'
Lepší střelu předvedl Pape Amath Cissé, ale Adam Jágrik se s projektil doprostřed brány překvapit nenechal.
43'
Z větší vzdálenosti se odhodlal ke střele Nelson Okeke, ale jeho pokus šel mimo bránu.
42'
Vysočina se od rohového praporku na své útočné polovině dostala až před Adama Jágrika.
40'
Jaroslav Peřina poslal z levé strany centr do vápna, k hlavičce se dostal Tomáš Svoboda, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
39'
Zpoza velkého vápna se pokusil o střelu Jakub Selnar, ale jeho projektil neměl gólové parametry.
38'
Domácí se drží na vlastní polovině, Sparta pozorně brání.
37'
Hosté ale míč dlouho na svých kopačkách neměli.
37'
Amadin Marvis Ogiomade se provinil na útočné polovině faulem.
35'
Jakub Selnar rozehrál standardní situaci, ale jeho spoluhráči se ocitli v ofsajdu. K balónu se tak dostane Milan Heča.
34'
V držení balónu jsou tak opět domácí. Jaroslav Peřina bude na levé straně na útočné polovině vhazovat.
33'
Z levé strany jej rozehrál Daniel Horák, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
32'
Střelu Adama Goljana vyráží Adam Jágrik nad sebe. Roh pro hosty.
32'
Nepřesná přihrávka Peřiny, míč se stal kořistí Sparty.
29'
Nepřesná přihrávka Patrika Vydry, míč se stal kořistí Adama Jágrika.
27'
Z levé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ale k ohrožení branky Pražanů nedošlo.
26'
Ve vápně se dostal do zakončení Michal Záhradník, ale Milan Heča se překonat nenechal.
25'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
25'
Sám na gólmana běžel Jakub Selnar, ale pro své barvy získal pouze rohový kop. Z této šance mohl pro svůj tým určitě vytěžit více.
24'
Z levé strany jej rozehrál Daniel Horák, ale ve vápně kraloval Filip Vedral.
23'
Pražané budou zahrávat rohový kop.
22'
Adam Jágrik poslal nepřesný balón na Amadina Marvise Ogiomadeho. K míči se tak bez problémů dostane Sparta.
20'
Vysočina se záhy dostala k balónu, ale je s ním na vlastní polovině.
19'
Vysočina jde do vedení. AMADIN MARVIS OGIOMADE si navedl míč na hranici velkého vápna a poslal svůj projektil k pravé tyči Hečovy brány.
17'
Tomáš Svoboda k míči nepustil Daniela Horáka. Od své brány tak rozehraje Adam Jágrik.
16'
Z hranice velkého vápna vyslal střelu Jakub Selnar, jeho pokus šel těsně vedle pravé tyče Hečovy brány.
15'
Pražané jsou v držení míče, ale daleko od brány soupeře.
14'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Patrik Vydra).
13'
Jaroslav Peřina poslal z levé strany centr do vápna, ale své spoluhráče najít nedokázal.
12'
Vysočina zůstane u míče neb se hosté provinili na polovině hřiště faulem.
11'
Z pravé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ve vápně našel Jaroslava Peřinu, který svou levačkou trefil břevno.
10'
Vysočina bude zahrávat rohový kop.
10'
K balónu se dostali hosté z Prahy, budou na polovině hřiště vhazovat.
8'
Vysočina s míčem kombinuje na vlastní polovině a snaží se postupným útokem dostat na polovinu Sparty.
7'
Do zakončení si míč chystal Justin Araujo-Wilson, ale z velkého vápna míč poslal vysoko nad.
6'
K míči se záhy dostali domácí, kteří vhazují na své pravé straně.
5'
Hosté budou na polovině hřiště vhazovat.
4'
Útočná akce Vysočiny končí neb se Miroslav Tureček ocitl v ofsajdu.
3'
Domácí se dostali s míčem na útočnou polovinu, ale gólmana Heču ohrozit nedokázali.
1'
Utkání rozehráli hosté z Prahy, kteří nastoupili v rudo černé sadě dresů. Domácí Vysočina ve žluto bílé kombinaci.
1'
Na hrací plochu za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky.
Úvodní výkop byl hlavním rozhodčím posunut o 15 minut.
Oba týmy již zamířily do kabin a v Jihlavě začalo hustě pršet.
Do začátku duelu chybí necelá půl hodina a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Trenér Ondřej Smetana učinil oproti minulému duelu v Táborsku tři změny. Nehraje Křišťál, Lacko a Fila. Místo nich se představí Peřina, Vítek a Zahradník. Trenér Petr Janoušek učinil hned pět změn. Chytat nebude Vorel, místo něj se do brány postaví Heča. V poli poté chybí Panák, Kamenović, Daněk a Karabec. Místo nich si zahrají Goljan, Večerka, Pavelka a Cisse.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral (C), Gabriel, Peřina – Vítek, Tureček – Ogiomade, Selnar, Záhradník – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Janota – Šancl, Křišťál, Zoubele, Piško, Křehlík, L. Fila.
Trenér: Ondřej Smetana

AC Sparta Praha B: Heča – Vydra, Večerka, D. Horák (C) – Hodouš, Kaštánek, Okeke, Goljan – Cissé, Pavelka – Schánělec.
Náhradníci: Nalezinek – Jonáš, O. Novotný, Váňa, Ambler, Kukučka, Lehocký.
Trenér: Petr Janoušek

Rozhodčí: Krejsa – Dresler, Bureš.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Josef Krejsa. Na čarách mu budou asistovat Radim Dresler a Jakub Bureš. Delegátem asociace je Karel Vidlák a technickým delegátem je František Hubička.
„Pořád platí, že jde o nevyzpytatelný tým plný talentovaných mládežnických reprezentantů. V tomto kontextu je pro nás trošku otazníkem, v jakém stavu se sparťanští reprezentanti ze srazů vrátí a v jakém složení proti nám vyběhnou. Navíc lze pozorovat rozdíl v sestavě juniorky Sparty, když hraje doma nebo venku. My se každopádně musíme soustředit na náš výkon a potřebu bodovat naplno. Věřím, že nasazením a předvedenou hrou navážeme na naše úvodní dva domácí zápasy jara,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Tomáš Palinek.
Oba celky se spolu naposledy setkaly ve středu 31. srpna 2022 v Praze. Hosté se dostali do vedení ve 22. minutě vlastním gólem Suchomela, vyrovnat se domácím podařilo o šest minut později zásluhou Pudhorockého. Druhý poločas ale patřil Jihlavě, v 52. minutě jí vrátil vedení Tureček a v 63. minutě zvýšil na konečných 3:1 Peřina.

AC Sparta Praha B – FC Vysočina Jihlava 1:3 (1:1)
Branky: 28. Pudhorocký – 22. Suchomel (vla.), 52. Tureček, 63. Peřina.
Karty: 67. Suchomel – 83. L. Fila, 90. Piško.
Rozhodčí: Křepský – Antoníček, Dohnálek.
AC Sparta Praha B: Tůma – Suchomel (70. O. Novotný), Kukučka, Vydra, Horák – Jonáš, Kaštánek – Pudhorocký (C) – Patrák (62. Kuchař), Schánělec, Goljan (62. Váňa).
Náhradníci: Nalezinek – Vácha, Ambler, Večerka.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Gabriel, Vedral, T. Svoboda – Tureček, Piško – Křivánek (74. Ogiomade), Peřina (74. L. Fila), Selnar (81. Lacko) – Zoubele (C) (56. Tall).
Náhradníci: Soukup – Vítek.
A jak si oba celky vedly v minulém kole?
Rezerva Sparty doma v neděli 19. března přivítala Chrudim. Domácí sice byli střelecky aktivnější, ale ani jeden z týmů se nedokázal gólově prosadit, a tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

AC Sparta Praha B – MFK Chrudim 0:0 (0:0)
Karty: 88. Kamenović – 45+2. Jedlička, 48. Míka, 90+2. Řezníček.
Rozhodčí: Volek – Kotík, Mikeska.
AC Sparta Praha B: V. Vorel – Vydra, Panák, D. Horák (C) – Hodouš, Kaštánek, Okeke (24. Jonáš, 78. O. Novotný), Kamenović – Daněk, Karabec – Schánělec.
Náhradníci: Nalezinek – Lehocký, Šilhart, Večerka.

MFK Chrudim: Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda II – Skwarczek, Záviška (89. Kejř), Řezníček (C), Průcha (81. Kodýdek), P. Juliš (63. Firbacher) – Jedlička.
Náhradníci: Brát – Kesner, Látal, Sotorník.

Vysočina cestovala v neděli 19. března do Tábora. Domácí se dostali do vedení v 23. minutě, když se trefil Mach. Ve 34. minutě srovnal stav z penalty Selnar. Ve druhém poločase již branka nepadla, a tak si oba celky připsaly do tabulky po jednom bodu.

FC SILON Táborsko – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)
Branky: 23. J. Mach – 34. Selnar (pen.).
Karta: 33. Navrátil.
Rozhodčí: Kvítek – Hurych, Dohnálek
FC SILON Táborsko: Pastornický – Navrátil, Novák (52. Sojka), Kosek, Plachý – Koné, Alexandr, Dordić, Kronus – Kateřiňák (88. Oloko), J. Mach (81. Sylla).
Náhradníci: Kerl – Šašinka, Varačka, Mezera.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Lacko (55. Vítek), Tureček – Ogiomade (90+2. Křehlík), Selnar, Fila (46. Peřina) – Araujo-Wilson (66. Zoubele).
Náhradníci: Zahradník, Tall.
V rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá devátá Vysočina předposlední rezervu pražské Sparty.
Hosté doposud odehráli 19 kol, během nich slavili šest výher a tři duely skončily nerozhodně. Pražané tak mají na svém kontě 21 bodů. Doposud vstřelili 17 branek a o deset více jich inkasovali.
Domácí odehráli také 19 kol, během nich se šestkrát radovali z výhry a stejný počet jejich zápasů dopadl nerozhodně, z toho třikrát na jaře. Jihlavané tak mají na svém kontě 24 bodů. Doposud vstřelili 21 branek a o šest více jich obdrželi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.