Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Chrudim - 19. dubna 2023   17:00

Karviná
Karviná
54' Mikuš  • 79' Málek
2:1
(0:1)
Chrudim
Chrudim
38' Průcha
Karviná
Neuman – Soukeník (55. Antovski), Bederka, D. Krčík, Žídek (C) – Budínský, Boháč – Mikuš, Málek (80. Bartl), Rezek (46. Memić) – Boateng (46. Akinyemi).
Ciupa – Motyčka, Papadopulos.
Adámková – Ratajová, Hurych
Městský stadion Karviná
645 diváků
Chrudim
Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda II (69. Kodýdek) – Řezníček – Záviška, Skwarczek, Průcha, Kesner (C) – Jedlička (69. Látal).
O. Mach – Sotorník, Firbacher, P. Juliš, Jančura.

Karviná využila převahu a dokázala otočit zápas. V 38. minutě otevřel skóre po hlavičce Průcha. Karviná po inkasované brance hrála velmi aktivně, v 54. minutě umístěnou hlavou srovnal Mikuš. V 79. minutě dokonal obrat Málek, který se prosadil z pokutového kopu. Karviná se tak díky obratu proti Chrudimi posouvá na 1. místo a o víkendu ji čeká těžký souboj o první místo s Líšní.
90+3'
90+3'
Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Sebastian Boháč).

Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Michal Skwarczek).
90+2'
Chrudim se provinila dalším útočným faulem při ofenzivní akci.
90+1'
Akinyemi mohl rozhodnout zápas, když v nastaveném čase běžel sám na bránu, snažil se o obrození brankáře, ale Floder předvedl fantastický zákrok a ukázal, že dnes hraje opravdu velmi dobrý zápas.
89'
Při útoku Chrudimi došlo k útočnému faulu, na míči tak bude opět Karviná.
88'
Krásná akce Rajmunda Mikuše, slovenský hráč si na lajně obešel dva hráče a následně odcentroval, jeho centr byl však nepřesný.
86'
Hosté z Chrudimi začínají pomalu otevírat obranu, tím se zvyšuje riziko, že Chrudim obdrží branku. Karviná už to mohla několikrát využít, ale v bráně drží naději hostí brankář Floder.
85'
Velká šance domácích! Nově příchozí Bartl mohl navýšit skóre svého týmu po krásném úniku, ve finální fázi však selhal, Floder si připisuje další parádní zákrok.
84'
Chrudim bude mít šanci zahrozit od rohového praporku.
82'
Aktuálně se hraje na polovině Chrudimi, což hraje do karet domácímu celku.
80'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Daniel Bartl.
79'
A je to gól, JAROSLAV MÁLEK zachoval chladnou hlavu a s přehledem proměnil penaltu. Brankář Floder byl bez šance, Málek nám všem opět ukázal jak dobrý exekutorem penalt je!
78'
Penalty se ujme s číslem 14 Jaroslav Málek.
77'
Byla nařízena penalta. Karviná bude mít k dispozici pokutový kop. Provinil se jeden z hráčů Chrudimi, který zahrál rukou ve svém vlastním vápně.
76'
Pro dlouhý nebezpečný centr si došel Floder.
74'
Chrudim se teď mohla dočkat první střely na bránu ve druhém poločase, ale Záviška s Haškem celou situaci překombinovali a nakonec ani nevystřelili.
73'
Málek si navedl míč na levou nohu a vypálil, jeho střela neměla dostatečnou razanci, a tak nenadělala Floderovi problém.
72'
Chrudim bude mít k dispozici standardní situaci, ujme se ji konkrétně Skwarczek.
71'
Chrudim snad poprvé ve druhém poločase příležitost k útoku, ale překazil to ofsajd jednoho z hráčů v červených dresech.
70'
Největší šance zápasu, v obrovské šanci se ocitl Akinyemi, který z velké blízkosti hlavičkoval po nadýchaném centru z pravé strany! Jeho hlavička za bezmocného Flodera, ale orazítkovala jen tyč.
69'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Václav Svoboda, přichází Matyáš Kodýdek,
ze hřiště odchází Tomáš Jedlička, přichází David Látal.
68'
Nápor Karviné je u konce, Chrudim se dokázala ubránit a konečně to vypadá, že by mohla na chvíli být na míči i ona.
67'
Domácí si zopakují rozehrávku od rohového kopu, tentokrát to však bude z druhé strany.
66'
Karviná bude zahrávat už 8 rohový kop v zápase.
65'
Míč do hry pošle odkopem od brány brankář Karviné Neuman.
64'
63'
Centr na zadní tyč na rozběhnutého Mikuše se povedl, samotná hlavička slovenského hráče už tolik ne.
62'
Karviná si rozehrávku od rohového praporku zopakuje.
61'
Domácí budou mít k dispozici rohový kop.
60'
Domácí pokračují ve velkém náporu, Chrudim se v posledních několika minutách snad nedostala z polovinu hřiště.
58'
Hráči Karviné si chtěli zopakovat gólovou akci, tentokrát však obrana Chrudimi včas zareagovala.
57'
Karviné hraje do karet, že vyrovnávací branka nabudila fanoušky, kteří ožili a podporují své hráče.
55'
ze hřiště odchází Dominik Soukeník, přichází Filip Antovski.
54'
RAJMUND MIKUŠ se postaral o vyrovnání! Po krásném centru z pravé strany nechytatelnou hlavičkou do protipohybu brankáře Flodera zakončil a vyrovnal.
52'
Karviná pokračuje v aktivním držení míče, ale hraje do zavřené obrany Chrudimi a bude to tak mít dnes ještě hodně těžké.
50'
Mikuš se prokličkoval s míčem až do vápna soupeře a následně ho předal Akineyemimu, jeho střela však byla zblokována.
49'
Zajímavou střelu vyslal ze své kopačky Záviška, jeho točená střela zpoza vápna letěla směrem do rohu brány, nechybělo mnoho a míč by zapadl přesně do šibenic, střela však končí těsně vedle.
48'
Chrudim bude mít altové vhazování na polovině soupeře.
46'
ze hřiště odchází Kelvin Boateng, přichází Adeleke Akinyemi,
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Amar Memić.
46'
Karviná nevstoupila do utkání vůbec špatně, již od začátku se snažila v zápase dominovat a určovat tempo hry. V 8. minutě nebezpečně pálil z přímého kopu Budínský, brankář Floder však předvedl fantasticky zákrok. Ve 34. minutě měl doposud největší šanci v zápase Málek, ale sám před brankářem selhal a netrefil bránu. Neproměněnou šanci Karviné dokázal potrestat ve 38. minutě Průcha, který se trefil hlavičkou po nadýchaném centru Halásze. Karviná v prvním poločase nebyla horším týmem, ale nedokázala proměnit několik šancí a z druhé střely na bránu soupeře inkasovala branku.
45+1'
45+1'
Chrudim bude mít k dispozici před koncem prvního poločasu rohový kop.
44'
Chrudim se dokázala ubránit i dalšímu náporu Karviné.
42'
Karviná pokračuje v dominaci na míči, avšak obrana Chrudimi funguje skvěle.
41'
Další chyba při útoku Karviné, následovat bude odkop od brány.
39'
Centr z pravé strany přiletěl do vápna Chrudimi, pokrýt ho dokázal brankář Floder.
38'
PETR PRŮCHA posílá Chrudim do vedení, po nadýchaném centru Halásze z pravé strany přeskočil protihráče a hlavičkou zakončil do růžku brány. Chrudim se tak ujímá vedení, pro Karvinou to. musí být frustrující, jelikož nebyla horším týmem.
35'
Po rychlém přechodu do útoku mohla Karviná opět zahrozit, tentokrát však selhalo zakončení, konkrétně Rezek netrefil bránu.
34'
Velká šance, ve které se objevil Jaroslav Málek! Karvinský záložník si navedl míč do vápna a sám před brankářem vypálil, ve velké šanci však selhal a těsně minul bránu.
33'
Karviná v posledních minutách přitlačila a jasně dominuje. Chrudim je zalezlá na své polovině.
31'
V souboji dvou kapitánu ve vápně Chrudimi zvítězil hostující kapitán Kesner.
30'
Rohový kop Budínského se stáčel na zadní tyč, Floder ho však fantasticky vyboxoval.
29'
Karviná bude mít již třetí rohový kop v krátkém časovém sledu.
28'
Většina útoků Chrudimi má velmi rychlý konec. Naopak Karviná nedokáže vyřešit finální fázi.
27'
Nebezpečný centr přilétl opět do vápna Chrudimi, brankář Floder byl i tentokrát pozorný, ale už musel na zem.
25'
Karviná bude zahrávat rohový kop.
25'
Útočná akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou na útočníka Boatenga.
24'
Karviná dobře vybruslila z aktivního napadání soupeře a míří dopředu.
22'
Rezek si předkol míč a hnal se za ním, pochvalu by však měl sklidit obránce Chrudimi, který ho s přehledem ubránil.
21'
Míč pošle do hry odkopem od brány brankář Neuman.
20'
Domácí pokračují i nadále v aktivním držení míče. Chrudim zatím hraje n můj vkus dost pasivně.
19'
Velká šance po rohovém kopu! Ve vzduchu hlavičkoval Bederka, hlavičkovým pokusem však trefil jen svého spoluhráče, těžko soudit, zda míč směřoval do brány.
18'
Karviná bude kopat roh.
18'
Nebezpečný centr prolétl vápnem Chrudimi, na zadní tyči souboj dobu hráčů připomínal spíše wrestling, ale hosté se ubránili.
17'
V posledních minutách drží domácí tým míč, obrana soupeře je však velmi dobře zformulovaná.
15'
Budínský dokázal z levé strany odcentrovat, centr na zadní tyči dokázal ve prospěch Chrudimi pokrýt Václav Svoboda.
14'
DOmácí setrvají na polovině soupeře, altové vhazování u rohového praporku obstará Budínský.
13'
Karviná aktuálně kombinuje a hledá cestičky vpřed.
12'
První větší šance i na druhé straně. Po centru z levé strany se dostal míč až k chrudimskému útočníkovi, který hlavičkou míč tečoval k tyči. Brankář Neuman však dokázal včas zareagovat a míč zkrotit.
10'
Po rychlé kombinaci se mohl ve vápně Chrudimi dostat k zakončení Jaroslav Málek, na přihrávku Boatenga však nestihl zareagovat.
9'
Karvinská obrana se ubránila centru z pravé strany, celou situaci ve prospěch domácích vyřešila pomezní rozhodčí Ratajová, která odmávala ofsajd.
8'
Nebezpečně z přímého kopu pálil Lukáš Budínský! Jeho střela však letěla pouze do míst, kde se nacházel brankář Floder a ten míč vyrazil do bezpečí.
7'
Václav Svoboda viděl žlutou kartu po předchozím zákroku na jednoho ze svých protihráčů.
7'
Domácí tým bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci z dobrých dvou metrů za vápnem.
5'
Karviná zatím bez sebemenších náznaků do útoku. Chrudim po většinou drží míč.
4'
Hra pokračuje domácí hráč pokračuje a vypadá to, že je v pořádku.
3'
Jeden z hráčů Karviné aktuálně neprožívá nejlepší momenty, poté co byl seslán k zemi protihráčem.
2'
Karviná se nebezpečí v podobě rohového kopu ubránila, aktuálně hostující tým kombinuje na vlastní polovině.
1'
Chrudim bude mít k dispozici první rohový kop v zápase.
1'

MFK Karviná: Neuman – Boháč, Soukeník, Rezek, Málek, Žídek (C), Bederka, Mikuš, Boateng, D. Krčík, Budínský.
Náhradníci: Ciupa – Motyčka, Antovski, Akinyemi, Bartl, Papadopulos, Memić.
Trenér: R. Korytář.

MFK Chrudim: Floder – Řezníček, Záviška, Kesner (C), Průcha, Halász, Hašek, Skwarczek, V. Svoboda II, Míka, Jedlička.
Náhradníci: O. Mach – Kodýdek, Sotorník, Firbacher, Látal, P. Juliš, Jančura.
Trenér: R. Krondak.

Rozhodčí: J. Adámková – L. Ratajová, J. Hurych.
Karviná

Karviná se nachází na 2. místě se ziskem 39 bodů. Slezané mají velmi dobrou bilanci, od vstupu do jarní části jsou zatím neporaženi. Ze 6 zápasů na jaře dokázala Karviná vyhrát hned čtyři a pouze dvakrát remizovat. Nejlepším střelcem týmu je zkušený záložník Jaroslav Málek, který je i exekutorem penalt a na svém kontě má také 6 vstřelených gólů.
Chrudim

Tým z Pardubického kraje se nachází po 22 odehraných kolech na 7. příčce se ziskem 31 bodů. Chrudim je králem remíz, v letošní sezóně už jich má na svém kontě 10. Z posledních 5 zápasů remizovala Chrudim čtyřikrát a jednou vyhrála. O víkendu doma Chrudim vyhrála po brance Skwareczeka z penalty nad Opavou 1:0. Nejlepším střelcem týmu je mladík Filip Firbacher, který ma na kontě již 6 branek.