Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : MFK Vyškov - 7. dubna 2023   17:00

Karviná
Karviná
64' Boháč  • 86' Memić
2:0
(0:0)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
Karviná
Neuman – Soukeník, D. Krčík, Bederka, Žídek (C) – Boháč, Budínský (88. Bartl) – Mikuš (90+1. Antovski), Málek (88. Žák), Rezek (46. Memić) – Boateng (46. Akinyemi).
Ciupa – Papadopulos.
Petřík – Hurych, Dohnálek
Městský stadion, Karviná
1 035 diváků
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Dweh, Štěpánek (C), Němeček – Cabadaj (74. Vintr), Lahodný (88. Srubek) – Kanakimana (88. Mafwenta), Souaré, Alégué Elandi – Bayo (63. Lacík).
Jícha – Jambor, Ramathan.

Karviná se přinejmenším do zítřejšího odpoledne dostává na první místo FNL! V první půli vyvázla z neproměněných šancí Baya a po změně stran rozhodla gólem Sebastiana Boháče. Vyškov zůstal opařený a nepřipravil si ani jednu opravdovou příležitost k vyrovnání. V 86. minutě dal Slezanům klid střídající Memić.
90+3'
90+2'
Barnabáš Lacík sklepával vysokánský Ilkův centr na střed vápna. Jaromír Srubek byl proti třem obráncům bez šance. S nepříznivým stavem střelou z dálky nepohnul ani Souaré.
90+1'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Filip Antovski.
89'
Dávid Krčík nepustil Srubka do blízkosti pokutového území. Dokonce se postaral o vhazování ve prospěch Slezanů.
88'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Bienvenue Kanakimana, přichází Golden Mafwenta.
88'
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Jaromír Srubek.
88'
ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Daniel Bartl.
88'
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Dominik Žák.
86'
Karviná právě vstřelila branku!
Domácí potvrzují vedení a míří do čela FNL! Rajmund Mikuš dostal míč do běhu. Kinský mu křížnou střelu levou rukavicí vyrazil, jenže s dorážkou AMARA MEMIĆE už nemohl nic dělat.
86'
Bederka si byl vědom napadajícího Kanakimany. Dal malou domů Neumanovi a ten vrátil balon do středního pásma.
85'
Hostům teď nefunguje vůbec nic. Po dlouhé přípravné fázi kolem půlící čáry se zbavili míče bídným nákopem do území nikoho.
83'
Vystrčené noze Štěpánka se postupující Málek vyhnul. Současně ho ale zezadu trefil Lahodný a ten to odskákal žlutou kartou.
81'
Lukáš Lahodný byl u postranní čáry obklíčen Budínským. Vhazuje Soukeník a to je další ztráta času pro tým z Vyškova.
80'
Barnabáš Lacík si na hrotu vyškovského útoku zatím moc nezahrál. Vintrův nákop se stal kořistí Vladimíra Neumana.
79'
Není to 2:0! Bederka posunul Budínského roh k Mikušovi a ten z okraje malého trestného území vypustil hlavičku vysoko nad břevno.
78'
Budínský dobře načasoval přihrávku do volného křídla k Málkovi. Tomu se nepovedlo předat míč Akinyemimu a musel se spokojit se ziskem rohového kopu.
77'
Kinský vyrazil Málkův centr na protější kraj. Mikuš si na Ilka netroufal a nakonec mu míč čistě vzal vracející se Alégué Elandi.
76'
Kanakimana si zabíhal za karvinskou obranu. Cheick Souaré mu dal míč do ofsajdu a Neuman se tak nemusel strachovat o ztrátu čistého konta.
75'
Štěpánek si došel pro rohový kop. Elandiho prodloužený centr mířil právě na něj, ale Žídek odpálil balon do klidových pozic.
74'
ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází Ondřej Vintr.
72'
Nedorozumění mezi Krčíkem a Soukeníkem Vyškovští určitě uvítali. Po inkasovaném gólu totiž tahají za výrazně kratší konec.
70'
Před Budinským se rozestoupili dva obránci. Zkušený středopolař si tak rozmyslel nachystanou přihrávkou na Mikuše a levačkou parádně vystřelil zpoza šestnáctky. Kinský se vyznamenal ještě lepším zákrokem pravou rukou.
69'
Dweh namazal Mikušovi. Málek protiútok zpomalil a Budinský ho úplně zadrbal nepřesnou přihrávkou na Memiće.
68'
Alégué Elandi si narazil se Souarém, ale pak z bezprostřední blízkosti napálil Boháče. Za Karvinou odváží míč do klidných vod Memić.
67'
Málkův centr vyhlavičkoval Dweh. Kanakimana chtěl bleskurychle přenést míč na útočnou polovinu, nicméně Boháč mu vystavil stopku ještě před půlící čarou.
66'
Alexis Alégué Elandi se po hlavičce Bederky netrefil do nůžek. Neuman doprovodil balon do autu a teď rozhodně nespěchá s odkopem.
64'
Slezané otevírají skóre! Lukáš Budínský rozjel standardku přihrávkou na pravou stranu. Málkův centr Akinyemi ideálně prodloužil a SEBASTIAN BOHÁČ vpádu dopravil balon za Antonína Kinského.
63'
Tomáš Cabadaj v pozdě provedeném skluzu dohrál nohy Memiće a jako památku na tento střet si odnesl žlutou kartu.
63'
ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Barnabáš Lacík.
62'
Ani tohle není gól! Alexis Alégué Elandi zasekávačkou vyšachoval karvinskou obranu a naservíroval balon k penaltové značcě. Kanakimanovi ale nevyšel krok a trestuhodně promáchl.
61'
Memić s velkým citem přenesl hru doprava. Soukeník si dal první dotek do běhu, jenže ve finále dal přihrávku jen na nohu Štěpánka.
60'
Akinyemi hlavou sklepl balon k Mikušovi. Ten se opřel do voleje z hranice pokutového území a parádní projektil se zastavil až na břevně!
59'
Neuman si troufl jen na vyboxování Němečkova centru. Následný nákop už schoval v brankářském koši a situaci definitivně uklidnil.
58'
Bederka načetl pohyb Elandiho a vychýlil jeho pokus na rohový kop. O ten se postará David Němeček.
57'
Kanakimanův centr Souaré nepřevzal. Proti Málkovi ještě zabojoval Lukáš Lahodný, jenže získaný míč z obrovské dálky poslal až nad střelu karvinského stadionu.
56'
Zatím nijak. Stejně jako na začátku první půle se mužstvo Jana Trousila nikam bezhlavě nežene.
54'
Krčík znegoval elegantní uvolnění a vyvezení míče nepřesnou přihrávkou. Jak odpoví Vyškov?
53'
Budínského roh se dílem náhody ocitl až u vzdálenější tyče. Boháč se tam musel za míčem vracet a nedal do koncovky dostatek energie potřebné k překonání Kinského.
52'
Amar Memić u praporku vytloukl Štěpánkovy bloky a zařídil Karviné výhodu rohového kopu.
51'
Adeleke Akinyemi se laxně vracel z ofsajdového postavení. Po hlavičce jednoho ze spoluhráčů proto nemohl útočnou akci rozvinout.
50'
Dávid Krčík se podíval hlouběji na útočnou polovinu, jenže optimistickým nástřelem z dálky Kinského nikterak neznervózněl.
49'
Rajmund Mikuš vystoupal ze všech nejvýše a odhlavičkoval Elandiho roh pryč z karvinského pokutového území.
48'
Elandi upaloval po levém křídle. Budínský se mu vrhl pod nohy a srazil balon na rohový kop.
47'
Druhý náhradník Memić se pro změnu uvedl faulem v hlavičkovém souboji. Schytal to David Němeček.
46'
Akinyemi špatně načasoval odraz za Mikušovým centrem a připravil se o velkou šanci po necelých patnácti sekundách na hřišti! Balon propadl mimo hřiště.
46'
ze hřiště odchází Kelvin Boateng, přichází Adeleke Akinyemi.
46'
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Amar Memić.
46'
Vyškov začal opatrně a inciativu převzal až po promarněné šanci domácího Jaroslava Málka. Největší tutovku první půle měl Fahad Bayo, který v devatenácté minutě podcenil zakončení do prázdné branky. Ostatní střely hostů létaly mimo tři tyče, takže bezbrankové skóre vydrželo až do přestávky.
45+1'
45+1'
Alexis Alégué Elandi si dlouho rovnal míč na levačce tou a nepropálil karvinský dvojblok. Kamerunský křídelník se ještě ujal rohového kopu. Štěpánek ho dobře prodlužoval, ale Lahodný nestihl zavřít zadní tyč.
44'
Soukeník křižoval Elandiho, ale nedostatečným defenzivním zákrokem přihrál na osu Bayovi, který z větší dálky o chlup přestřelil pravou tyč!
42'
Němeček nešikovně vyběhl ze hřiště. Soukeník dlouho hledal příjemce vhazování a vše skončilo nepřesným nákopem k Boatengovi.
41'
Mikuš přebíral Žídkův aut u zadní čáry. Dweh ho blíže k brance nepustil a balon bude uvádět do hry čerstvě dvacetiletý gólman Kinský.
40'
V zahuštěném středu spáchal drobný faul na Málka Alexis Alégué Elandi. Bederka po rozehrání pozval do přípravné fáze i brankáře Neumana.
38'
Boháč s Rezkem na dvě přímočaré přihrávky rozběhli na hrotu Boatenga. Toho nejprve vyrušil Štěpánek a z ostrého úhlu pak poslal míč jen na tribunu.
37'
Ostřílený Žídek zkušeně zastavil diagonálu, která měla patřit Kanakimanovi. Vyškov tím zahnal zpátky na půlku.
36'
Krčík se postavil do dráhy Elandiho centru. Křídelník z Kamerunu je v této fázi zápasu asi nejaktivnější hráč v poli.
35'
Místo Němečka tentokrát standardku z levé části hřiště zahrál sám faulovaný Alexis Alégué Elandi. Dweh vpádu nezakončil podle svých představ a žádná hitparáda to nebyla ani po Elandiho rohu.
34'
Alégué Elandi obdržel na nohu výstavní nákop brankáře Kinského. Soukeník ho o kus dál podkopl a vyfasoval za to žlutou kartu.
32'
David Němeček to přehnal s výškou svého centru. Jeho letová hladina byla tak akorát pro rukavice Vladimíra Neumana.
31'
Bayo u postranní čáry odpadl ze souboje s Krčíkem. Slovenský obránce si počínal nedovoleně a na programu bude standardní situace.
30'
Souaré konečně přizval do hry dosud nevyužívaného Kanakimanu. Nejlepší střelec Vyškova si navedl míč na levačku a z dvaceti metrů o kousek minul ze svého pohledu levou tyč.
29'
Domácí měli ponechanou výhodu, jež se zadrhla o sedícího Němečka. Hra se zase vrací do klidnější destinace.
28'
Málek svým centrem napálil Štěpánka. Karvinští odražený míč získali nazpět, ale vrátili se s ním až k půlící čáře.
27'
Vyškov ke svým útočným akcím hojně využívá levý kraj. Souaré tam nyní přihrál Němečkovi do odmávaného ofsajdu.
26'
Boateng investoval síly do presinku. Dweh ho vyšachoval malou domů na Kinského a ten si dovolil konstruktivní rozehrávku na Němečka.
25'
Sebastian Boháč přitvrdil v konfrontaci se Souarém. Jan Petřík dává domácímu středopolaři asi poslední slovní varování.
24'
Znovu hrál Lahodný na levou stranu. Tentokrát tam měl k dispozici Elandiho, jenž se nedokázal uvolnit v situaci jeden na jednoho.
23'
Lahodný roztáhl hru doleva. Němeček měl před sebou chvíli volno, dokud ho učebnicově nezakřižoval Dominik Soukeník.
22'
Počasí dnes v Karviné vůbec nepřeje. Teplota je těsně nad nulou. V těchto okamžicích se navíc spustil intenzivní déšť.
21'
Soukeník nedokázal zastavit Lahodného. Ten přes něj nacentroval, ovšem před Neumanem čistil prostor Bederka.
20'
Další možnost pro Baya! Spěchal do malého vápna za Souarého centrem, ale nedostatečným dotekem neusměrnil míč do Neumanovy brány.
19'
Dweh z jedničky vypustil do úniku Baya. Ugandský útočník udělal kličku Neumanovi, ale Krčík nekvalitní střelu před prázdnou brankou vykopl.
18'
Alexis Alégué Elandi se podepsal pod první roh hostů. Kopnul ho Němeček, ale domácí obrana si v menším chaosu v šestnáctce věděla rady. Konkrétně zablokovala Štěpánkovu střelu z otočky.
17'
Dweh mimo pozici propadl. Rezek s Budínským ve vápně předložili míč Málkovi, ale ten hosty zachránil velmi slabou střelou, jež sotva dolezla k rukavicím klečícího Kinského.
16'
Vyškovu se zatím nedaří podržet míč a předvádět s ním nějakou smysluplnou kombinaci. V tomto ohledu se začátek zápasu více daří Karviné.
15'
Budínský si vyzkoušel další standardní situaci, ale ani tímto centrem na přední tyč defenzivě Jihomoravanů moc nezavařil. Na svém místě opět byl Dweh.
14'
Komplikace pro hostujícího stopera Dweha. Sprintérský souboj zakončil skluzem na Rezka, jenž byl sudím Petříkem vyhodnocen jako faul za žlutou kartu.
12'
Soukeník ještě nebyl v autu a hlavou sklepl míč na střed, kde se Dweh obětavě vrhl do Budínského střely z nějakých třiadvaceti metrů.
11'
Dávid Krčík narýsoval velmi přesný nákop. Boateng si ale neporadil se zpracováním a Dweh odehrál míč do bezpečí.
10'
Lukáš Budínský si přeběhl k pravému praporku, ovšem Kelvin Boateng u přední tyče balon do prostoru branky neposunul.
9'
Třetí Budínského roh už byl trochu delší. David Němeček poslal obrannou hlavičku nad břevno vlastní brány a série standardních situací bude pokračovat.
8'
Budínskému se moc nepovedly dva rohy, které kopal na přední tyč. V nejbližších sekundách však dostane i třetí šanci.
7'
Žídek prodlužoval Neumanův výkop k Rezkovi. U toho byl Ilko a Karvinští budou pokračovat jen autovým vhazováním.
6'
Z obou stran je to velmi opatrný úvod. Nikdo nechce v takto důležitém utkání udělat zbytečnou chybu.
4'
Soukeník nenašel společnou řeč s Málkem. Neadresná přihrávka doputovala zpátky na kopačky Vyškova.
3'
Němečkův pokus o centr byl zablokován. Vyškov začíná odzadu, kvůli rozehrávce se Cabadaj zasunul mezi stopery.
2'
Boateng nabral velkou rychlost. Zbývalo mu překonat poslední dva obránce, nicméně Dweh mu míč vzal a odkopl ho do autu.
1'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v modrých dresech. Karviná je v bílém.
1'

MFK Karviná: Neuman – Soukeník, D. Krčík, Bederka, Žídek (C) – Boháč, Budínský – Mikuš, Málek, Rezek – Boateng.
Náhradníci: Ciupa – Žák, Antovski, Akinyemi, Bartl, Papadopulos, Memić.
Trenér: Tomáš Hejdušek

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Dweh, Štěpánek (C), Němeček – Cabadaj, Lahodný – Kanakimana, Souaré, Alégué Elandi – Bayo.
Náhradníci: Jícha – Srubek, Mafwenta, Jambor, Lacík, Vintr, Ramathan.
Trenér: Jan Trousil

Rozhodčí: Petřík – Hurych, Dohnálek.
1. vzájemný zápas

03.09.2022
Vyškov – Karviná 2:1
Branky:
3. Krška, 8. Lahodný – 65. Štěpánek (vl.).
MFK Vyškov

Jihomoravané mají v Karviné co napravovat. Jarní část sezony začali remízami s Táborskem a Opavou a po cenné výhře 1:0 v Líšni doma podlehli pražské Dukle, jež se mohutně dotahuje k horním patrům tabulky. Vyškovu v ní patří barážová třetí příčka, přičemž za druhou Karvinou zaostává o jediný bod. S devíti góly vede týmovou tabulku střelců Bienvenue Kanakimana, který se naposledy trefil ještě v první půlce listopadu. Mužstvo Jana Trousila ve venkovních duelech třikrát za sebou neinkasovalo. Dnes to v tomto ohledu bude mít hodně složité, jelikož Karviná na svém stadionu vyhrála osm z devíti zápasů.
MFK Karviná

Domácím vyšel začátek jara nejlépe ze všech týmů, které byly po podzimu v nejlepší pětce. Z dvanácti dostupných bodů získala Karviná deset, když ztratila pouze remízou v Jihlavě. Jinak porazila Příbram, béčko Olomouce a před pár dny vydřela vítězství 3:2 nad Táborskem. V tabulce FNL se Slezané posunuli na druhé místo a v případě dnešní výhry mohou přeskočit i vedoucí Příbram, na kterou ztrácí dva body. Spolu s Vlašimí má mužstvo trenéra Hejduška nejúdernější ofenzivu v soutěži. Největší podíl z pětatřiceti branek připadá šestigólovému Jaroslavu Málkovi.
Všem fotbalovým příznivcům přejeme příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jednadvacátého kola FNL. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Karvinou a Vyškovem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.