Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Prostějov - 22. října 2022   15:30

Ukončeno
Líšeň
Líšeň
49' Ulbrich  • 54' Matocha 
2:3
(0:1)
Prostějov
Prostějov
10' Kušej   • 85' Kulig   • 87' Pinc  
Líšeň
Sestavy:
Vajner – Pašek (C), Černín, Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich, Matocha, Machalík (83. Otrísal), Sokol – Zikl (46. Vandas).
Náhradníci:
Marek – Bednář, Džupenjuk, Reteno Elekana, Weber.
Rozhodčí
Petřík – Kotalík, Černoevič
SK Líšeň
560 diváků
Prostějov
Sestavy:
M. Bárta (64. Krynskyj) – Blahuta (80. Bolf), Bialek, Schaffartzik (C), Elbel (64. Stříž) – Kulig, Šumbera – Píchal (55. Bartolomeu), Koudelka, Kušej – Ali-Abubakar (55. Pinc).
Náhradníci:
Zbožínek, Ščedryj.
Přenos se aktualizuje automaticky

Tolik tedy z tohoto zajímavého zápasu, přeji pěknou sobotu a někdy u fotbalu se budu těšit napočtenou.
I když to měli domácí výborně rozehrané, byli moc pasivní a o vyrovnání si koledovali. Nakonec přišel přímo dvojitý trest, který už nedokázali v závěru zvrátit.
Z Líšně se body nevozí, nicméně dnes Prostějov ukázal, že se s ním musí počítat. Střídající hráči rozhodli o třech bodech pro hosty a Pavel Šustr může slavit lup na hřišti prvního týmu tabulky.
Prostějov ještě před pěti minutami prohrával v Líšni 1:2, jenže pak se tedy děly věci. Za krátkou dobu přišel neuvěřitelný obrat a po závěrečném hvizdu celá střídačka vyskočila přímo na hřiště slavit.
90+3'
Konec zápasu.
90+1'
Koudelka v brejkové situace chtěl nahrát Střížovi, ale bude z toho alespoň roh. Líšni se čas krátí.
88'
Tak to jsou věci, Prostějov v sobě ještě našel energii a dokázal takřka nemožné. Celá lavička po gólu na 3:2 vystartovala na hřiště a radovala se.
88'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Torfiq Ali-Abubakar).
87'
Prostějov právě vstřelil branku! A senzace je na světě. Hosté za dvě minuty obrací výsledek a byl u toho střídající hráč. Prostředkem hřiště se uvolnil DUŠAN PINC a nekompromisní přízemní ranou nedal Vajnerovi šanci. Líšeň v obraně předvedla dva totální lapsusy a je za to potrestaná.
85'
Prostějov právě vstřelil branku! A je vyrovnáno a opět to byla spíše šťastná a kuriózní branka. Nicméně je třeba dodat, že gól je to zasloužený. Jan Koudelka napřáhl z levé strany, odkud poslal střílený centr, a ten podle všeho ještě prodloužil jemnou tečí SAMUEL KULIG. Míč od břevna poté prošel do sítě.
85'
Ještě něco přes pět minut, hosté velmi sympaticky bojují o vyrovnání a nutno říct, že k tomu nebyli v posledních minutách daleko.
83'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází David Machalík, přichází Erik Otrísal.
83'
Marvani si koledují, Matocha sebral čistou loženku Koudelkovi, který už měl napřaženo ke střele.
82'
Následoval roh, jenže Líšeň totálně propadla a hosté rozehráli brejk pět na tři. Svůj ťukec ale nezakončili a Černín v poslední moment odpravil míč do bezpečí.
81'
Mohlo být hotovo, na velkém vápně dostal na kopačky míč po centru Matochy spoluhráč Ulbrich, ale jeho pokus z otočky srazil ještě hostující obránce mimo tři tyče.
80'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jarmil Blahuta, přichází Jakub Bolf.
77'
Svou územní převahu ale nedokáže přetavit v šanci a naopak fauluje. Sokol zůstal na hřišti.
76'
Hraje se ve středu hřiště, Prostějov ale pozvolna přidává na tlaku.
74'
Hosté jsou nyní aktivnější, ale mnoho si toho zatím nevytvořili.
72'
Přetažený centr Bialeka končí v rukavicích Vajnera.
70'
Dvacet minut do konce mače, Líšeň i nadále drží míč. Sice trochu zalezla a čeká co udělá soupeř, ale domácí letos inkasovali pouze sedmkrát a ukazují, že obranu mají velmi pevnou.
69'
Líšeň hraje ve druhém poločase výborně, kontroluje míč a dál předvádí aktivní fotbal.
67'
Faul na Paška, Líšeň se sice pár minut bránila, ale zkušeně všechny situace zvládla.
66'
I tak jsou ale hosté stále ve hře a pokusit se o vyrovnání teď chtěl Koudelka. Jeho nepřesná rána končí vysoko nad.
65'
Druhý poločas z pohledu Prostějova jako z říše hrůzy, dva góly a zraněný gólman. A navíc už trenér Šustr čtyřikrát střídal.
64'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Michal Bárta, přichází Volodymyr Krynskyj,
ze hřiště odchází Jakub Elbel, přichází Michal Stříž.
62'
Už se zdálo, že Bárta bude pokračovat, zapojil se do hry. Jenže znovu leží na hřišti a vypadá to na střídání.
61'
A ti mohli inkasovat potřetí. Vandas dostal loženku na malé vápno, odkud v tísni dokázal zakončit, ovšem zhruba metr mimo pravou tyč. Zároveň je ošetřován prostějovský brankář Bárta, zřejmě jde o svalové zranění.
60'
Až po hodině hry zahrozili hosté Koudelkou, ale jeho spoluhráč Bartolomeu byl v ofsajdu. Mimochodem oba hráli v minulosti za Zbrojovku. K tomu můžeme připočíst i Šimona Šumberu či trenéra brankářů Dušana Melichárka. Všechny tyto jména nalezneme na soupisce Hanáků.
58'
Teď pro změnu centroval ostrý míč Čermák, opařený Prostějov se ubránil. I když kouč Šustr reagoval dvojitým střídáním, tak se jeho tým prakticky nedostal na svou útočnou polovinu.
56'
Lepší nástup do druhého poločasu si domácí ani nemohli představit. Během pěti minut přišel velký obrat ve výsledku a většinu akcí má na svědomí Marek Matocha.
55'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Torfiq Ali-Abubakar, přichází Dušan Pinc,
ze hřiště odchází David Píchal, přichází Robert Bartolomeu.
54'
Líšeň právě vstřelila branku! Ovšem tohle byla paráda. MAREK MATOCHA je hrdinou posledních minut a co ukázal teď, to zvedlo všechny fanoušky ze sedaček. Domácí záložník znovu potvrdil svou skvělou kopací techniku a myšlení. Trestný kop zakončil střelou na bližší tyč, mnoho místa ve zdi nebylo, přesto dokázal trefit přesně skulinku a marně se natahující Bárta byl bez šance.
53'
Následný roh Líšně už nic nepřinesl. Každopádně domácí budou dál u míče a mají k dispozici standardku.
51'
Bárta měl teď plné ruce práce po hlavičce střídajícího Vandase. Míč před ním nebezpečně skočil a gólman Prostějova jej s obtížemi odklidil mimo tři tyče.
50'
Líšeň je při chuti a rázem tu mohl být obrat. Matocha ukázal znovu svou výbornou kopací techniku a pěknou pumelicí mířil do šibenice. Mnoho nechybělo.
49'
Líšeň právě vstřelila branku! Je vyrovnáno a domácí se dočkali zaslouženého vyrovnání. Matocha zahrával z levé strany centr, který prošel krásné na malé vápno a tam už zbývalo TOMU ULBRICHOVI nastavit hlavu a zatlouct hřebíček do brány.
48'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Šimon Šumbera).
48'
Dnešní duel sleduje 560 diváků.
47'
Domácí jdou do druhého poločasu s jednou změnu, Zikla nahradil Pavel Vandas. Marvani jsou hned od začátku u míče mají jasný cíl, co nejrychleji vyrovnat.
46'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Pavel Vandas.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Máme za sebou první poločas, ve kterém byla sice celou dobu lepší Líšeň, přesto prohrává 0:1. Hosté z ojedinělé akce udeřili, když se po trestném kopu trefil parádně Vasil Kušej. Marvani měli územní převahu, snažili se dostat se přes pečlivě bránící blok soupeře, což se ale vůbec nedařilo. A když už míč propadl k bráně, poradil si Bárta.
45+3'
První poločas skončil.
45+2'
Ještě přišel jeden líšeňský roh, ale více se už v tomto poločase nestane.
45+1'
Čermák zahrával standardku z pravé strany, míč posílal hluboko do velkého vápna, kde si znovu přišel pro míč Michal Bárta. Někdejší gólman Olomouce, Baníku nebo Jablonce je dnes velmi jistý.
44'
V závěru poločasu mohlo přijít vyrovnání. Milan Lutonský vybojoval v tísni míč a pokusil se technickou střelou obstřelit Bártu na zadní tyč, chyběl kousek.
43'
Po trestném kopu Matochy si Bárta zakřičel a došel si pro míč. Prostějov stále velmi dobře vykrývá prostory a nepouští Líšeň do zakončení.
41'
Prostějov sem tam dokáže vystrčit růžky a jasně spoléhá na brejky. Líšeň teď jeden dokázala zavčas překazit.
40'
Brněnská lavička si může vyřvat hlasivky, jak burcuje své svěřence, ale zatím je to jen platonická převaha. Snahu nelze upřít, ale chybí lepší finální fáze.
39'
Několik střeleckých pokusů domácí zablokovali a následně ještě přišla ruka prostějovského Píchala.
38'
Chvíli se na hřišti nic nedělo, až přišel faul na Koudelku a teď to bude Prostějov, který má k dispozici trestný kop.
36'
Prudký střílený centr si Bárta pohlídal, z levé strany to na něj zkoušel Ulbrich. Na druhou vlnu už nikdo z domácích připraven nebyl.
35'
Deset minut před koncem poločasu stále lídr tabulky prohrává s Prostějovem, který v podstatě využil jedinou klodnou akci.
34'
Na trávníku zůstal chvíli ležet Černín, ale bude v pořádku.
33'
Teď už to konečně vyšlo, míč po rohu prošel až na malé vápno, kde se několikrát odrazil. Největší nebezpečí přišlo od Černína, ale jeho střela na zadní tyč končí u pozorného Bárty.
32'
Další blok hostů a pro změnu šestý roh.
31'
Líšeň je opět v tlaku, bude kopat už pátý roh v tomto zápase.
30'
Prostějov všechny centry prozatím chytá a nepouští soupeře do zakončení. Znovu se svěřenci kouče Šustra ubránili.
29'
A po něm bude následovat další, tentokrát z druhé strany.
28'
Parádní centr Černína prošel na Lutonského, který nastartoval svá chodidla a dostal se i do dobré palebné pozice. Střela mu ovšem vůbec nesedla. Přesto byla tečovaná na roh.
27'
Dobrá pozice na střelu, byl to Koudelka, který se opřel do míče ze zhruba dvaceti metrů. Jeho pokus byl ale hodně nepřesný.
25'
Obrázek hry se příliš nemění, Líšeň buší do vrat, zatímco Prostějov čeká na chyby a případné brejky.
23'
Lutonského pohyb po levé straně nadělal hostům problémy, jeho centr na Zikla ale pokryl Bárta.
22'
Po následném roho se Černín tlačil do zakončení, pak se ale dostal do ofsajdové pozice a bude se kopat od Bártovy brány.
20'
Líšeň bude kopat roh, znovu se dokázala usadit před velkým vápnem, ale krom zblokované střely nic nevyprodukovala.
19'
Máme za sebou zhruba dvacet minut, na míči jsou stále více domácí, ale nedaří se jim dostat do kloudné akce.
18'
Ulbrichův centr do pokutového území hledal Zikla, jen to v hledišti zahučelo. Domácímu útočníkovi zase chyběl jen kousek ke střele.
17'
Míč sice prošel do vápna, kde byl Bárta, ale pak přišel faul a bude se kopat od brány Prostějova.
16'
Standardka pro Brňany, chystá se Matocha z velmi dobré vzdálenosti.
15'
Prostějov se teď hodně zatáhl, Líšeň musí tlačit do plných.
13'
Na hřišti zůstal ležet Čermák, chvíli se nehrálo.
11'
Opaření Brňané málem pozapomněli na Abubakara, který se zjevil na malém vápně, na centr však těsně nedosáhl.
10'
Prostějov právě vstřelil branku! Šok pro domácí fotbalisty, kteří do této doby byli jasně lepší. Standardku však zahrával VASIL KUŠEJ a jeho spíše přetažený trestný kop fantasticky zaplul do šibenice a s pomocí tyče propadl do Vajnerovy brány. Těžko říct, jestli to takhle Kušej chtěl, ale každopádně to byla parádní trefa.
9'
Lutonský poslal přetažený centr na přední tyč, kde byl včas připraven Michal Bárta.
8'
Sokol se po krátkém ošetření vrací do hry, diváci jej ocenili bouřlivým potleskem.
7'
Prostějov se na chvíli vymanil z tlaku a držel míč na svých kopačkách. Pak se ale hra přerušila, Sokol dostal tvrdou ránu do obličeje. Mokrým míčem do nosu či brady, to byla tedy pořádná šlupka.
5'
Marvani přitápí pod kotel, prudký centr Sokola prosvištěl až na zadní tyč, kde Bárta nestihl být. Pomohl mu však spoluhráč, který míč v poslední moment vykopl z prázdné brány.
4'
Následoval roh Matochy, který Bárta vyboxoval do bezpečí. Každopádně Líšen poprvé velmi slušně zahrozila.
3'
První slušná šance Líšně, k míči se po přihrávce Machalíka dostal Zikl a Bárta musel honem rychle z brány, aby zmenšil střelecký úhel.
2'
Dlouho se domácí na míči neudrželi, Bialek se snažil něco vymyslet před Vajnerem, ale neuspěl.
1'
Sokol faulován ve středu hřiště, u míče jsou hned domácí, kteří se snaží zaútočit.
1'
Utkání právě začalo.
Tak či tak, hráči jsou na hřišti kam je přivedl rozhodčí Jan Petřík. Moravské derby může za pár chvil začít. Rozehrávky se chopí hosté.
Za malou chvíli duel odstartuje, počasí je klasické podzimní a velmi chladné. Dnes v Brně prakticky celý den pršelo, teď už konečně přestalo. Každopádně se bude hrát na mokrém terénu, což nemusí být zrovna ideální pro oba brankáře.
Úvodní sestavy:

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek (C), Černín, Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich, Matocha, Machalík, Sokol – Zikl.
Náhradníci: Marek – Bednář, Otrísal, Džupenjuk, Vandas, Reteno Elekana, Weber.
Trenér: Milan Valachovič

1. SK Prostějov: M. Bárta – Blahuta, Bialek, Schaffartzik (C), Elbel – Kulig – Šumbera, Kušej, Koudelka, Píchal – Ali-Abubakar.
Náhradníci: Krynskyj – Zbožínek, Stříž, Pinc, Ščedryj, Bolf, Bartolomeu.
Trenér: Pavel Šustr

Rozhodčí: Petřík – Kotalík, Černoevič.
Líšeň v minulém utkání bojovala na hřišti Opavy a před zraky televizních kamer odehrála velmi dobré utkání. Vyhrála 2:1 a přerušila sérii tří zápasů bez výhry. Krásnou trefou se prezentoval David Pašek.
V sobotu čeká na Líšeň tým z nedalekého Prostějova, který v minulém kole zvítězil nad Karvinou. Staronový trenér Šustr, jenž nahradil odcházejícího Šmejkala, provedl v kádru velké změny. Ze základní jedenáctky kádru minulé sezóny zůstala pětice Zavadil, Omale, Schaffartzik, Kušej, Koudelka.

Ve vzájemných druholigových zápasech mají Marvani s hanáckým týmem bilanci tří výher a tří remízových výsledků. Naposledy Líšeň vyhrála s Prostějovem dubnu na vlastním hřišti, to přišlo vítězství 2:0. Branky vstřelili Málek a Toutou, kteří v mužstvu pro letošní sezónu už nefigurují. Utkání má výkop v 15.30 hod. Rozhodčím je Petřík, na pomezí asistenti Kotalík a Černoevič. Delegáty jsou Kureš a Hrinko.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké odpoledne přeji z brněnské Líšně, kde se dnes potkávají soupeři z opačných pólů tabulky. Doposud první Brňané vedou jasně tabulku, naopak Prostějov je až na 14. místě tabulky a hraje spíše o záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.


Články odjinud