Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Vlašim - 5. března 2023   13:00

Líšeň
Líšeň
45+1' A. Čermák  • 61' Šumbera
2:0
(1:0)
Vlašim
Vlašim
Líšeň
Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (90+3. Džupenjuk), Matocha, Machalík (77. Polášek), Šumbera (77. Bednář) – Černín (90+3. Otrísal).
Marek, Vl. Veselý – Weber.
Krejsa – Mikeska, Dresler
Líšeň, Kučerova
Vlašim
Vágner – Vala, Halinský, Křišťan, Vilotić (81. Biegon) – Rigo – Solomon, Suchan (C), Smejkal (46. Onije) – Horský, A. Svoboda (70. Musil).
Kolář – Šimeček, Janda, Nogha.

Ode mě je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:7.
Utkání je u konce! Líšeň na úvod jara ve F:NL splnila na domácí půdě roli lehkého favorita a poradila si s Vlašimí. Domácí, kteří vedli po úvodním dějství díky proměněné penaltě Čermáka 1:0, přežili ostrý start hostů do půle druhé. Následně navíc po hodině hry nejprve Čermák trefil břevno, aby vzápětí Černín ve vápně našel Šumbera, který zvýšil na 2:0. Hosté kontrovali šancemi Valy a zejména střídající Musila, Vajnera však zůstal nepřekonán. Hosté v závěru tlačili, ale vypracovali už si pouze pološanci Riga, jehož centr se snesl na břevno domácí branky.
90+5'
90+4'
Jeden z posledních průniků Suchana skončil dobrou obranou domácích a Vajmer sebral míč do rukavic.
90+3'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Tom Ulbrich, přichází Dmytro Pavlovyč Džupenjuk,
ze hřiště odchází Jakub Černín, přichází Erik Otrísal.
90+2'
Další přerušení hry na polovině hřiště, kde faul vybojoval Černín.
90+2'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Marek Polášek).
90'
Vala na levé straně zajel do soupeře a také on si z dnešního utkání odnese žlutou kartu.
89'
Ofsajd zastavil brejk Líšně, to ale domácím vadit nemusí.
88'
Čermák se ve vápně tlačil za dobrým centrem, v závaru se ale neprosadil. Vlašim rozjíždí další útok.
86'
Domácí šetří další sekundy na útočné polovině a vybojovali druhý rohový kop v řadě.
85'
Rigo se posunul na levou stranu, odkud centroval a jeho přetažený pas se nakonec k překvapení všech snesl na břevno.
84'
Po krátkém ošetření je Vajner zpět na nohou a je připraven an další útočné nálety soupeře.
83'
Právě střídající mladík Biegon si do vápna zabíhal na kolmici, ale u míče byl dřív Vajner, který ve vzájemném souboji inkasoval úder kolenem do obličeje. Žlutá karta pro Biegona je na místě.
81'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Stefan Vilotić, přichází Erik Biegon.
80'
Rigo do šestnáctky čechral krásný centr na nabíhajícího Horského, ten jen o krok na míč sám před Vajnerem nedosáhl.
79'
Znovu vlašimské obléhání poloviny soupeře nic nepřineslo, Líšeň obětavě maže veškeré možné nebezpečí.
78'
Denis Vala se zkoušel individuálně protáhnout kolem dvou soupeřů ve vápně, leč marně. Domácí navíc dokázali vybojovat odkop.
77'
ze hřiště odchází David Machalík, přichází Marek Polášek,
ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Michal Bednář.
76'
Vlašim sportovně vrátila míč až k Vajnerovi, domácí mohou ušetřit cenné vteřinky.
75'
David Machalík zůstává ležet na zemi a signalizuje, že už ve hře nebude moci dál pokračovat.
74'
Vlašim operuje kolem vápna soupeře, ale domácí jsou v deseti nastěhováni na své polovině a odvrací všechny centry i kolmé přihrávky.
73'
Domácí už spoléhají pouze na pevnou defenzívu a podobný obrázek vzhledem k stavu zápasu budeme sledovat až do konce.
72'
Obrovská šance Vlašimi! Střídající Musil se po centru zprava dostal ve vápně do zakončení, ale Vajner vytáhl na čáře exkluzivní zákrok a jednou rukou vyrazil jeho pokus. Jeřábek pak ještě stihl zabránit dorážce Suchana...
71'
Machalík se po centru zleva zjevil v zajímavé šanci, třetí líšeňský gól ale nepřidal, když mířil nad branku.
70'
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Lukáš Musil.
68'
Na opačné straně se ladně před vápnem uvolnil ke střele kapitán hostů Suchan, přízemní ránu spolehlivě chytající Vajner lapil do svých rukavic.
67'
Na tři přihrávky rozjel Líšeň rychlý brejk. Ten táhnul Šumbera, kterému šel ještě do tandemu Lutonský, ale místo přihrávky do křídla přišel centr na zadní tyč, kde nikdo v bílém nebyl.
66'
Vlašimští poté vybojovali i další rohový kop, ale ten skončil jen dalším útočným faulem.
65'
A vypracovala si dobrou šanci! Solomon strhnul při centru beka na sebe, a tak míč mohl propadnout k Valovi. Vajner ale skvěle vyběhl, zmenšil úhel a i když byl de facto propálen, tak za ním stojící beci odkopli míč do bezpečí.
64'
Na druhé straně faul Matochy na vlastní polovině zastavil akci Vlašimi, ta ale místo zběsilého nákopu rozehrála nakrátko.
63'
Domácí jsou při chuti a byl to Machalík, kdo se zprava prodral do vápna, jenže nakonec nezvolil ani střelu, ani přihrávku a míč mu utekl za brankovou čáru.
61'
Líšeň právě vstřelila branku! A teď už domácí o dvě branky skutečně vedou. Skvělou práci předvedl Černín, který si ve vápně zpracoval aut, udržel obránce na zádech a z otočky odcentroval na penaltu, kde zůstal zapomenutý ŠIMON ŠUMBERA a z první poslal míč pohotově k tyči branky Vlašimi – 2:0.
60'
Jenže všechno mohlo být jinak! Při chuti hrající Čermák se z velké dálky opřel do nádherné střely, která skončila na břevně vlašimské branky!
59'
Téměř hodina hry za námi a úvodu druhé půle patří rozhodně Vlašimi, která si aktivitou říká o vyrovnání.
58'
Černín teď takticky na polovině hřiště vybojoval faul sám na sebe, Brňané můžou hru uklidnit.
57'
Líšeň je stále pod tlakem a v její obraně se nacházejí okénka, do dalšího vletěl Filip Horský, ale v klíčové chvíli mu vůbec nevyšlo zpracování.
56'
Hosté poté opět aktivně kombinovali na polovině hřiště, průniková kolmice středem na Svobodu ale došla jen k Vajnerovi.
55'
Jeřábek ustrážil ve vápně Svobodu, který jej poté rázně dohrál, což se domácímu kapitánovi vůbec nelíbilo. Rozhodčí oběma udělil žluté napomenutí.
53'
Hra nyní byla přerušena kvůli problémům domácího brankáře, ale šlo pouze o úpravu výstroje, a tak už se opět hraje.
52'
Velká šance na druhé straně! Lutonský krásným centrem mezi stopery uvolnil Černína, který pálil už ve vápně, ale jeho obstřel levačkou šel zhruba o metr vedle levé tyče.
51'
Roh Vlašim sehrála nakrátko a nakonec střílel z velké dálky Rigo, ani jemu rána nevyšla vůbec podle představ.
51'
Následně z velké dálky pálil Denis Halinský, domácí jeho pokus přizvedli na rohový kop.
50'
Stefan Vilotić dobrým pasem našel ve vápně Solomona, ten se otáčel s míčem, jenže zakončení mu bylo znemožněno.
48'
Utkání sleduje 425 diváků.
47'
V další akci si o kolmici řekl pohybem Svoboda, nakonec ještě centroval pod sebe, ale Vajner byl připraven na svém místě.
46'
Horský se aktivně hnal vpřed a narazil si do vápna se Suchanem, nakonec se kolem beka ke střele nedostal.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Chisom Onije.
46'
Úvodní půle je za námi a ačkoliv to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, tak jsou to nakonec Líšeňští, kdo se ujal vedení. Už v samotném úvodu duelu mohl otevřít skóre Černín, ale sám před Vágnera neskóroval. Hosté kontrovali šancemi Solomona, který střílel nad, a také velkou možností Svobodovi, který zblízka pálil přímo do rukavic Vajnera. V závěru půle pak podruhé dnes tváří v tvář Vágnerovi neuspěl Černín, po následném rohu ale byla nařízena penalta, z níž otevřel skóre duelu Adrián Čermák.
Druhý poločas začne přibližně v 14:04.
45+2'
45+2'
Hosté se v samotném závěru půle ještě dostali k vápnu domácích, ale nic nevyprodukovali.
45+1'
Líšeň právě vstřelila branku! Domácí jdou v závěru půle do vedení. Penalty se chopil zkušený exekutor ADRIÁN ČERMÁK, který poslal brankáře Vágnera k levé tyči, zatím sám umístil míč placírkou na opačnou stranu – 1:0.
45'
Jeřábek byl při náběhu na přední tyč svalen soupeře a rozhodčí ukázal na penaltový puntík.
45'
Penalta pro Líšeň!
44'
Tutovka Líšně v závěru půle. Černín se zleva prohnal do vápna a při pokusu o přihrávku k němu míč šťastně odrazil zpět, jenže ani podruhé dnes ve velké šanci nepropálil Vágnera!
43'
Šumbera si pokryl a míč byl faulován, domácí rychle rozehráli, ale na útočné polovině se míč od Machalíka odrazil do autu.
42'
Černín se snaží na hrotu vyhrávat maximum osobních soubojů a sklepávat míče do stran pro spoluhráče, ti však často v těchto prostorech při podobných situacích chybí.
41'
Ani další akce Líšeňských nic nepřinesl, centr zleva v podání Machalíka směřoval přesně do rukavic Vágnera.
40'
Skákavý míč směřoval k přední tyč, rozhodčí ale hvizdem rychle přerušil hru, neboť si všimnuli při náběhu hostů útočného faulu.
39'
Tentokrát už Vlašim po akci na levé straně rohový kop skutečně vybojovala, exekuce se ujme Rigo.
38'
Rigo zkoušel před vlastním vápnem kličku na Šumberu, ale byl čistě odzbrojen. Domácí záložník poté střílel, křižný pokus se vykroutil vedle branky.
37'
Na druhé straně si hosté říkali o roh, ale rozhodčí nakonec míč po dobré obranné práci Ulbricha přisuzuje Líšni.
36'
Domácí posléze vybojovali roh, který byl napoprvé odvrácen a zpětný vysoký centr mířil jen na Černína vyskytujícího se v ofsajdu.
35'
Rigo na polovině hřiště místo míče trefil kopačkou Machalíka a od sudího Krejsy vidí žlutou kartu.
34'
Ulbrich s Machalíkem mezitím kombinovali na levé straně u vápna, druhý jmenovaný centroval, avšak svůj pas hodně přetáhl a nikoho v bílém nenašel.
32'
Na polovině hřiště zůstal ležet na zemi v bolestech Jakub Černín, hra je opět přerušena.
31'
Situaci vyřešil kapitán Jeřábek a hlavou míč odvrátil, domácí budou navíc posléze vhazovat.
30'
Tentokrát zprava centroval Halinský a ostrý pas museli domácí na malém vápně odvracet na další roh.
29'
Po rohu mohli do brejku vyrazit domácí, Machalík dlouhým centrem zleva hledal nabíhajícího Ulbricha, jenže ten si nezpracoval do běhu.
28'
Hosté i nadále nacházejí okénka v obraně Líšně. John Solomon se vydal vpřed a zasekávačkou se zbavil beka, na poslední chvíli do jeho střely ale skočil Laczkó a srazil míč na roh.
27'
Vajner navíc musel být znovu na pozoru, když směřoval do vápna prudký centr, za nímž si naskakoval Vala, ovšem domácí gólman včas vyboxoval do bezpečí.
26'
Domácí se poté nepovedlo hru rychle otočit a hosté kontrolují balón, se kterým postupují vpřed.
24'
Obrovská šance na straně druhé! Míč po centru zprava tak dlouho poletoval vápnem Líšně bez odkopu až se po sérii odrazů dostal ke Svobodovi, který střílel z malého vápna, ovšem Vajner doslova risknul při zákroku stranu a kryl míč do svých rukavic.
24'
Na druhé straně vybojovali domácí ve středu útočné poloviny přímý kop, prudký centr Matochy našel hlavu Černína, jenže ten zakončoval vysoko nad.
23'
Rigo se nyní odhodlal k ráně z uctivé vzdálenosti a nemyslel to vůbec špatně, jeho pokus však doputoval přímo do rukavic připraveného Vajnera.
22'
Horský na útočné polovině zbytečně dohrál Čermáka a je dnes prvním hráčem oceněným žlutou kartou.
21'
Vala dostával přihrávka na hranici vápna a okamžitě z otočky zkoušel střílet z voleje, jeho pokus zamířil vedle branky.
20'
Dvacet minut hry za námi a zatím sledujeme poměrně vyrovnanou bitvu, aktivnější jsou nyní znovu hosté.
19'
Čermák dobře zachytil míč ve středu hrací plochy a vypadalo to chvíli na brejk, ale slovenský záložník celou akci pozdržel a navíc pak i nepřesně přihrál.
18'
S ním si hosté poradili a i když poté domácí v akci opět nalevo pokračovali, tak zastavili i centr Šumbery.
17'
Černín u brankové lajny zabojoval o zdánlivě ztracený míč a na Křišťanovi vybojoval premiérový roh pro Líšeň v zápase.
16'
Centr Riga byl odvrácen na zadní tyč, rychlý brejk se ale nekoná, neboť jej hosté zastavili taktickým faulem ve středu hřiště.
14'
Domácí se nyní pozapomněli při bránění a na nabíhajícího Valu se do vápna snášel zajímavý centr, jenže obránci hostů nevyšlo zpracování a pohotový Adam Laczkó odvracel na roh.
13'
Matocha kooperoval na levé lajně s Machalíkem, který nakonec dvakrát centroval, ale poprvé byl jeho pas odvrácen a podruhé jej šikovně zastavil Suchan.
12'
Exekuce se ujal Jakub Křišťan, který dal míči pořádnou rotaci, ale jeho rána vyletěla o dobrých pár metrů nad břevno brněnské branky.
11'
Bek Líšně byl viditelně otřesen a na hřiště hned spěchala zdravotní pomoc, nakonec ale bude v pořádku a ve hře bude moci pokračovat. Vlašim má kousek za vápnem k dispozici hodně zajímavou standardku.
10'
Nepříjemný moment teď přes šestnáctkou Líšně, kde se srazili domácí obránce Adam Laczkó s hostujícím kapitánem Suchanem.
9'
Ulbrich si po pravé lajně naváděl míč k centru, ale nakonec zasekl směrem do vápna a dostal se ke střele, ta mířila vysoko nad.
8'
První zajímavější moment také na druhé straně, kde Solomon doběhl přetažený centr a na hranici vápna si připravil ránu pravačku, kterou zamířila kousek nad břevno.
6'
Vlašim je nyní aktivnější na míči a snaží se tvořit hru. Denis Vala vytáhl míč zprava po lajně a následně odcentrovat, ovšem jeho pas letěl vysoko nad.
5'
Roh si sebral do svých rukavic Vajner a chtěl rychle rozehrát, Machalíka ale vpřed nevyslal. Vágner poté kontroval také dlouhým nákopem, míč mířil do autu.
4'
Hosté poté bleskově otočili hru a řítili se vpřed zleva, přízemní centr srazil Adam Laczkó na rohový kop.
3'
A z ničeho nic první velká tutovka! Černín dostal parádní kolmici za obranu a rázem byl úplně sám před brankou, Vágner jeho pokus o obstřel dokázal pohotově vyrazit!
2'
Úvod utkání je oboustranně zatím opatrný, do kombinací týmů se zapojili už i oba brankář. Líšeňský Vajner nyní vykopává.
1'
Hosté rozehrávkou načali dnešní duel a pomalu postupují směrem vpřed.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše stadionu v Líšni. Domácí nastoupí tradičně v bílém, Vlašim v modrém.

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Laczkó, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich, Matocha, Machalík, Šumbera – Černín.
Náhradníci: Marek, Vl. Veselý – Otrísal, Džupenjuk, Weber, Polášek, Bednář.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Vala, Halinský, Křišťan, Vilotić, Solomon, Rigo, Horský, Smejkal (C), Suchan, A. Svoboda.
Náhradníci: Kolář – Šimeček, Janda, Musil, Nogha, Onije, Biegon.

Rozhodčí: Krejsa – Mikeska, Dresler.
FC Sellier & Bellot Vlašim

Zatímco loni si Vlašim zahrála baráž o postup do nejvyšší soutěž, letos to vypadá spíše na opačné starosti. Podzim jí totiž nevyšel podle představ, posbírala jen 18 bodů a má jen bod, respektive dva náskoku na sestupové příčky, které zaujímají rezervy pražských S. Vlašim má hodně nových tváří ve svém kádru. Jedná se především o Jakuba Křišťana, Denise Valu, Stefana Vilotiče, Lukáše Musila a Erika Biegona. Tým přivítal i trojici posil ze zahraničí – Aliou Diao, Raymond Nogha a Marcos Vinicius.
SK Líšeň 2019

Brněnský klub má i letos za sebou velmi povedený podzim a na jaře tak bude moci útočit na postupové, respektive barážové příčky, kterému loni nakonec utekly až v posledních kolech. Po podzimu je Líšeň na třetím místě se ziskem 28 bodů, přičemž na druhý Vyškov ztratila na podzim bod a na vedoucí Příbram body tři. Tým v zimě příliš neposílil, za zmínku stojí alespoň příchod Marka Poláška ze Slovácka.
Vítám všechny fanynky a fanoušky druhé ligy! Tento víkend se FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA probouzí ze zimního spánku a v rámci 17. kola budeme v Brně sledovat souboj domácí SK Líšně 2019 s FC Sellier & Bellot Vlašimí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.