Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Jihlava - 11. listopadu 2022   17:00

Olomouc B
Olomouc B
43' Zlatohlávek
1:2
(1:0)
Jihlava
Jihlava
53' Tureček   • 67' Selnar
Olomouc B
Stoppen – Slavíček, Bednár, Poulolo, Vepřek (C) – Langer, Grygar (73. Fiala) – J. Sedlák (85. Šíp), Košťál (46. Uriča), Sláma (62. Hadaš) – Zlatohlávek.
Fendrich – Fabiánek, Grečmal.
Ulrich – Matoušek, Bureš.
Andrův stadion, Olomouc
Jihlava
Soukup – Křišťál, Vedral, Gabriel, Peřina – Tureček, Lacko (C) – Piško, Selnar (90+1. Zahradník), Ogiomade (46. Tall) – Araujo-Wilson (46. L. Fila).
Jágrik – Vítek, Křehlík, Farka.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 9:4.
Jihlavští nakonec dokázali v obtížných podmínkách otočit skóre zápasu a z Androva stadionu si odvážejí všechny tři body.

Dva nešťastné rohové kopy vůči domácím nakonec rozhodují o tom, že Vysočina nakonec podzimní část přece jenom lehce zachraňuje přezimuje pravděpodobně v polovině tabulky, stejně jako béčko Sigmy.
90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Michal Vepřek).
90+3'
Další chyba v rychlé kombinaci a míč končí v zámezí, Soukup může rozehrávat od své brány.
90+2'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Miroslav Tureček).
90+2'
Nedorozumění Hanáků při rychlém kontru zastavuje jejich útok už na polovině hřiště.
90+1'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Michal Zahradník.
90'
Útočný faul Sigmy navíc zase oddaluje naděje domácích na bodový zisk z tohoto utkání.
89'
Rychlé dostoupení obrany Jihlavy nepouští Olomouc do pokutového vápna. Vysočina již brání se všemi jedenácti hráči blízko pokutového vápna.
88'
Rohový kop Jihlavy se také neobchází bez zdržování jeho rozehrávky, Bednár už i vinou frustrace zakopává balón.
87'
Jihlaváci zkušeně zdržují poslední minuty zápasu u rohového praporku.
86'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Vojtěch Křišťál).
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jan Sedlák, přichází Jáchym Šíp.
83'
Sigmáci ale zůstávají nebezpeční. Řada rohových kopů způsobila ve vápně Jihlavy nemalé zmatky.
82'
Tentokrát ovšem Tomáš Zlatohlávek neproměňuje, přitom penaltu nekopl příliš špatně. Jeho tvrdá rána k tyči se odrazila zpět do vápna, k odrazu do brány chybělo několik málo centimetrů.
81'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Jaroslav Peřina).
81'
Rychlý protiútok Olomouce tentokrát vrcholí penaltou pro domácí!
80'
Jihlava vhazuje blízko rohového praporku, nyní naprosto vyhovující stav pro hosty při jednobrankovém vedení.
79'
Zlatohlávek po rychlém kontru Olomouce orazítkoval tyč ranou na bližší zařízení brány. Velká smůla pro domácí.
78'
Tall se díky své výšce protlačil k nebezpečné hlavičce ve vápně Olomouce, jeho mířidla ale kulatý předmět poslala pouze nad brankou hostů.
77'
Soukup vyboxoval ne příliš jistě centrovaný míč do pokutového území, Sigma pokračuje v náporu.
76'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Štěpán Langer).
75'
Fiala tvrdě dohrál Turečka, nedovolený zákrok ale pískán není.
74'
Jihlava si nekomplikuje život a posílá balón až ke svému brankáři, se kterým v poklidu kombinuje.
73'
ze hřiště odchází Daniel Grygar, přichází Jan Fiala.
72'
Faul uprostřed pole pořádně vznítil domácí publikum, které posílá hlavního sudího za neudělení žlutého kartónku do všech možných částí světa.
71'
Brankář Soukup rozehrávkou od své brány naspořil minimálně minutu herního času.
69'
Vysočina si dává s rozehrávkou na čas, po vstřelené brance pochopitelně konsoliduje své síly zejména v obraně.
68'
Sigma se ihned po inkasované brance vrhá do útoku, ten ale z u postranní čáry zastavuje útočný faul.
67'
Jihlava právě vstřelila branku!
Velmi nešťastný gól pro Sigmu! Kroucený míč JAKUB SELNARA z rohového kopu nakonec po nedohodě brankáře Stoppena se svým obráncem končí zakroucený až za brankovou čárou.
65'
Fila měl na kopačce vedoucí gól! Po dvojitém odvrácení balónu se střídající hráč Vysočiny dostal k míči ve správný čas na správném místě, obstřelem na zadní tyč ale trefil pouze brankáře Stoppena.
64'
Olomoučtí stopeři sbírají kolmý míč doprostřed obrany a Sigma je znovu na balónu.
63'
Tall využívá své výšky a od míče odstavil hned dvojici protihráčů. Následný rychlý míč do vápna ale hostům příliš ofenzivních choutek nepřinesl.
62'
ze hřiště odchází Jiří Sláma, přichází Matěj Hadaš.
61'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Milan Piško).
60'
Faul Vysočina otevírá Olomouc velmi slibnou standardní situaci před vápnem.
58'
Centrovaný balón Piška nenašel správného adresáta, Bednár odvrací do bezpečí.
57'
Hlavní rozhodčí přisuzuje míč k rozehrávce Sigmě, což se vůbec nelíbí jihlavským, kteří aktivně s Ulrichem diskutují, jej jim to však pramálo platné.
56'
Na polovině hřiště zůstává stále ležet jihlavský kapitán Lacko, po ošetření míří i za postranní čáru.
55'
Na druhé straně sympaticky pálil Uriča, jeho dalekonosná rána ale přeletěla všechny tři tyče.
53'
Spousta zmatků ve vápně Vysočiny nakonec vrcholí gólem! Už se zdálo, že míč překročil čáru dříve, nakonec i po domnělém faulu Sigmy ve vápně dostal míč z bezprostřední vzdálenosti za záda Stoppena MIROSLAV TUREČEK.
51'
A ten Sigmě příliš pozitivního nepřinesl, Vysočina bez obtíží dostává balón do bezpečí.
50'
Slavíček znovu u nebezpečné střely, tentokrát z hranice vápna! Jeho pokus ale končí zblokován na rohovém kopu.
49'
Slavíček pálil z dobré pozice ve vápně, jeho ránu ale zblokoval obětavým blokem obránce hostí.
48'
Jihlavští konstruktivně odvrátili útok Sigmy a středem pole vyváží míč na polovinu hřiště.
47'
Zlatohlváek zůstává po střetu se soupeřem ležet na trávníků, načež donutil k přerušení hry i hlavního sudího.
46'
ze hřiště odchází Martin Košťál, přichází Filip Uriča.

ze hřiště odchází Amadin Marvis Ogiomade, přichází Mame Tall,
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Lukáš Fila.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02, pokud to umožní zhoršující se podmínky počasí.

Oba trenéři ale vyslovili svůj zájem na tom poslední utkání podzimu dohrát.
Nepříliš atraktivní první půle na Andrově stadionu způsobena zejména velkou nepřízní počasí v podobě velmi husté mlhy přinesla jedinou branku z penalty.

Tu na straně domácích proměnil Tomáš Zlatohlávek, čímž vykouzlil úsměv na tváří trenéru Chromému.
45+2'
45+2'
Vepřek vhodil poslední míč poločasu do hry z levé strany, načež hlavní sudí o několik málo chvil později posílá obě mužstva do kabin.
45+1'
Sigma odehrává konec první půle u rohového praporku a zdá se, že je s touto situací nyní nadmíru spokojena.
45'
Sigma pochopitelně s rozehrávkou před poločasovým hvizdem příliš nechvátá, gól do šatny jí velmi vyhovuje.
44'
Vysočina se ihned po inkasovaném gólu pokusila o rychlou odpověď, její útok ale skončil na pozorném Slavíčkovi, který do vápna nepustil Ogiomadeho.
43'
Olomouc B právě vstřelila branku!
TOMÁŠ ZLATOHLÁVEK z pokutového kopu bezpečně proměňuje! Útočník Hanáků poslal Soukupa na druhou stranu brány a míčem do protipohybu posílá Sigmu do vedení.
42'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Pavel Soukup).
42'
Penalta pro Olomouc po zákroku Soukupa!
41'
Jihlava roztahuje hru přes šíři hřiště a pomalou kombinací drží balón na své polovině.
40'
Selnar se z ničeho nic protlačil do malého vápna a jeho sklepnutí rychlého míče jen těsně minulo bližší tyč.
39'
Araujo-Wilson podklouzl při vývozu míče směrem do vápna a Olomouc odkopává míč do bezpečí.
38'
Útok Vysočiny z levé strany zastavuje ofsajdové postavení Ogiomadeho. Stoppen může vykopávat.
37'
Poulolova snaha o rychlé přenesení hry trefila pouze hlavu Selnara a chvíli to vypadalo, že se Jihlava bude moci vrhnout do rychlého kontru, balón ale před svým vápnem rychle zkontroloval brankář Stoppen.
36'
Asi nejlepší šance Sigmy v utkání končí přetaženým pozemním míčem! Zlatohlávkovi chyběl krok, maximálně dva, aby dosáhl na rychlý pozemní míč a doklepl jej do prázdné brány.
35'
Vepřek bez větších obtíží sebral ve vápně pozemní centr Křišťála a odkopává míč na polovinu hřiště.
34'
Selnarům rychlý míč do vápna si nenašel žádný z jeho spoluhráčů, Stoppen může vykopávat od své brány.
33'
Stoppen vyhání své spoluhráče daleko od svého vápna a chystá dlouhý výkop. Těžko však v téhle mlze říct, zda vůbec sám vidí, kam míč vykopává.
32'
Sigmě patří poslední minuty duelu, i ona se ale velmi těžce prosazuje směrem do útoku v náročných podmínkách. Jihlava její útok stejně jako nyní zastavuje ještě před pokutovým územím.
30'
Nepříjemný střet krátce za polovinou hřiště způsobil faul jihlavského hráče, standardní situace z něj ústící ale Sigmě příliš ofenzivního světla nepřinesla.
29'
Soukup si vyběhl na dlouhý míč daleko do své svatyně a skvělou hlavičkou jej odvrátil do bezpečí. Olomouc ale zůstává u balónu.
28'
Zmatky v obraně hostí nakonec dopadly pro Vysočinu dobře, míč končí na polovině hřiště v zámezí.
27'
Ten se ale domácím moc nevyvedl, pokus o centr končí pouze na rohovém kopu.
26'
Standardku ale Selnar napálil jen do postavené dvoučlenné zdi a Sigma se řítí do protiútoku.
25'
Nyní to vypadá, že se to bude pokračovat, pauza byla skutečně velmi krátká.
23'
POZOR! Hlavní rozhodčí posílá hráče směrem k lavičkám, osud utkání je vzhledem ke zhoršující se mlze ve hvězdách.
22'
Jihlava má další možnost standardní situace na polovině Sigmy, rozehrávku ale ještě pozdrží domluva sudího.
21'
Faul Zlatohlávka na polovině hřiště přisuzuje míč k rozehrávce Vysočině. Ta uklidňuje hru rozehrávkou dozadu.
19'
Soukup drží míč ve své moci a dává si na čas s jeho rozehrávkou. Podmínky s mlhou začínají být čím dál horší.
18'
Řada nepřesností na obou stranách nyní trochu osekala tempo hry ze začátku zápasu. Oba týmy jen nakopávají míče na soupeřovou polovinu.
16'
Ofsajdové postavení a pozorné oko čárového sudího zastavuje útok Sigmy ještě dřív, než pořádně započal.
15'
Pokus o rychlý průnik z levé strany ale Vysočině nevyšel, brankář Stoppen našel i přes stále hustější mlhu balón ve svém vápně a schoval jej do své moci.
14'
Dlouhý centr ze standardní situace sebral brankář Soukup poté, co si ve vápně důrazně zakřičel, Jihlava rozehrává ze své poloviny.
13'
Olomouc drží míč na polovině soupeře, přes hustou mlhu se jí ale nedaří najít prostor pro cestu míče do pokutového vápna.
12'
Velice dobrý centr do vápna málem i z pozice stopera zakončoval ve vápně Vedral, chyběl mu ale krok či dva, aby na dlouhý balón dosáhl.
11'
Sedlák ztratit míč při jeho snaze o vyvezení na polovině hřiště a Jihlavě se rýsoval slibný protiútok, hosté z něj ale nevytěžili více, než jen autové vhazování.
10'
Hanákům se vyplácí aktivní napadání rozehrávky soupeře a už na jeho polovině jej připravují o míč. Následný centr z pravé strany je ale přetažený a výraznější nebezpečí pro branku Vysočiny neznamená.
9'
Rozehrávka Sigmy nadýchaným centrem na zadní tyč končí po drobném zmatku v obraně v zámezí. Soukup může rozehrávat od své svatyně.
8'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).
7'
Slavíček na pravé straně hřiště zastavuje rychlý útok soupeřem zakopnutím balónu na tribuny Androva stadionu. Jihlava tak ale zůstává v držení míče.
6'
Nepřesná kombinace Vysočiny končí pouze autovým vhazováním Sigmy.
5'
Dobře kroucený centr do vápna domácích nakonec skončil na hlavně jednoho z Jihlavských, ten ale hlavičkou v záklonu poslal míč pouze do zámezí.
4'
Nepříjemné dohrání Selnara na polovině Sigmy přisuzuje míč k rozehrávce hostům.
3'
Wilson vyslal do útoku rychlou průnikovkou Piška, ten ale celý útok zbrzdil a nakonec míč ztratil.
2'
Sigmě se otevřela výborná možnost standardní situace přesně na hraně pokutového vápna, načež se jejího rozehrání ujal Košťál, jeho rána ale přeletěla vysoko prostor brány.
1'
Úvodního výkopu se ujala jihlavská Vysočina a ihned se pokusila rychlým míčem zahrozit, obrana Sigmy ale míč včas odvrátila na polovinu hřiště.
1'
Hráči obou celků už finišují přípravu na zápas na zamlženém Andrově stadionu.

Podmínky počasí dnes večer fotbalu příliš nepřejí a hráči jen s velkými obtížemi budou schopni dohlédnout z jedné strany hřiště na druhou.

SK Sigma Olomouc B: Stoppen – Slavíček, Bednár, Poulolo, Vepřek (C) – Langer, Grygar – J. Sedlák, Košťál, Sláma – Zlatohlávek.

Náhradníci: Fendrich – Šíp, Uriča, Fabiánek, Fiala, Hadaš, Grečmal.

Trenér: Augustin Chromý.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Křišťál, Vedral, Gabriel, Peřina – Tureček, Lacko (C) – Piško, Selnar, Ogiomade – Araujo-Wilson.

Náhradníci: Jágrik – L. Fila, Vítek, Křehlík, Farka, Tall, Zahradník.

Trenér: Ondřej Smetana.

Rozhodčí: Ulrich – Matoušek, Bureš.
SK Sigma Olomouc B

Olomoučtí po skvělém vstupu do sezóny uzavírají podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poněkud rozpačitě. Svěřencům trenéra Chromého se v její druhé polovině dařilo posbírat výjimečně zpravidla bod za remízy, jen ty je ale víceméně udržely v polovině tabulky druhé nejvyšší soutěže.

Hanáci uzavírají rok 2022 na domácím hřišti, které zejména ve svém začátku soutěže bylo nedobytnou tvrzí a cíl Olomouckých před bitvou s Jihlavou zní tedy jasně, rozloučit se s podzimem výhrou před vlastními fanoušky.

FC Vysočina Jihlava

Jihlavští by se bez větších pochyb velice rádi ucházeli o postup do nejvyšší soutěže, výkonnost hráčů z Vysočiny je ovšem jako na houpačce a ještě před koncem podzimu si vysloužila změnu trenéra, na lavici Jihlavy nově usedl bývalý kouč Baníku Ostrava Ondřej Smetana.

Jihlava má v posledním zápase podzimu jasný úkol, brát v Olomouci všechny tři body a přezimovat mnohem blíže špičce ligy. V tuhle chvíli je náskok Vysočiny na sestupové pozice pouhé tři body a to je na Jihlavu skutečně velmi málo.

Forma v posledních 5 utkáních: 1-1-3
Jihlava vs. Vyškov 0:3
Přibram vs. Jihlava 3:0
Zlín vs. Jihlava 2:0 (MOL Cup)
Jihlava vs. Slavia Praha B 1:0
Třinec vs. Jihlava 1:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.