Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Vlašim - 16. října 2022   10:15

Olomouc B
Olomouc B
0:5
(0:3)
Vlašim
Vlašim
5' Smejkal   • 26' Lehoczki   • 27' Bednár (vl.)  • 51' Suchan   • 90+2' Toula
Olomouc B
Digaňa – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus (81. Fiala) – Langer, Grygar (46. Fabiánek) – J. Matoušek (59. Vaněček) – Hadaš (46. Uriča), Zlatohlávek, Šíp (59. Grečmal).
Stoppen – David.
Rouček – Vyhnanovský, Hádek.
Andrův stadion, Olomouc
216. diváků
Vlašim
Vágner – Heppner, Lehoczki (67. Lehovec), Kulhánek, Halinský – Smejkal (74. Zinhasović), Onije, Suchan (C), Rigo (59. Horský), Solomon (59. Langhamer) – A. Svoboda (67. Toula).
Kolář – Hošek.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 9:9. Střely mimo: 6:5. Rohy: 13:3.
Vlašim i přes zlepšený výkon béčka Olomouc ve druhé půli dokázala navýšit své vedení o další dvě branky díky přesným zásahům kapitána Jana Suchana a v úplném závěru střídajícího Adama Touly.

Vlašim se tak alespoň bodově odráží ode dna a na bod se přibližuje předposlední Slavii Praha B, Sigma Olomouc B bude držet po tomhle kole sedmé místo.
90+2'
90+2'
Vlašim právě vstřelila branku!
Přece jenom se ale hosté dočkávají pátého gólu! Do rozebrané obrany Sigmy zasadil do prázdné branky poslední hřebíček do rakve ADAM TOULA. Tohle je ale skutečně až příliš kruté pro domácí Olomouc, která se zejména ve druhé půli prezentovala sympatickým výkonem.
90+1'
Velmi dobrou šanci na navýšení vedení Vlašimi měl ještě Suchan, po přiklepnutí míče ale pálil vysoko na branku.
90'
Vlašimští si dávají na čas s vhozením autu, s nezadržitelně blížícím se koncem zápasu nemají kam spěchat.
89'
Dva rohové kopy Olomouce dokázali hosté včas odvrátit do bezpečí, Sigma ale zůstává v držení balónu.
Dnešní utkání sleduje 216 diváků.
87'
Sigma rozjela další akci přes stopera Vepřeka, ten ale ve proti dvěma protihráčům na polovině hřiště o balón přišel.
86'
Slavíček i z pozice pravého obránce vydal do útoku a skvělou prúnikovkou vybídl k zakončení Zlatohlávka, který pálil na bližší tyč po zemi, brankář Vágner vyrazil na rohový kop.
85'
Útočný faul Touly přisuzuje kulatý předmět znovu na kopačky Olomouce.
84'
Zmatky v obraně Vlašimi nabídly nakonec balón ke střele Slavíčkovi, který ale pálil daleko mimo prostor tří tyčí. Sigma se nicméně sympaticky snaží alespoň o symbolickou korekci celkového skóre.
83'
Přetažený centrovaný míč Zinhasoviće končí až daleko v zámezí. Digaňa může rozehrávat od své svatyně.
82'
Po dobré ráně Vaněčka v pokutovém území, která mířila jen těsně okolo bližší tyče, rozehrával brankář Vágner na své spoluhráče. Ti ale po vysokém presu domácích neudrželi balón ve své moci a Sigma se může znovu tlačit dopředu.
81'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Michal Galus, přichází Jan Fiala.
80'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Michal Galus).
79'
Na nich jej ale neudržela dlouho, Olomouc se zhostila míče a a namířila do vápna rychlý centr, který však zůstal bez zakončení.
78'
Dlouhý nákop mířící na Slavíčka byl příliš vysoký a končí až v zámezí. Vlašim tak získává balón na své kopačky.
77'
Rychlý kontr Vlašimi nakonec zakončil z hranice vápna sám kapitán Suchan, jeho rána ze stoje ale mířila vysoko nad branku domácích.
76'
Olomouc i přes nepříznivý výsledek stále hledá cestu dopředu a snaží se alespoň o korekci skóre, Vlašim už ale brání ve velmi hlubokém defenzivním bloku, který nepřináší Sigmě příliš možností k zakončení.
75'
Centr z levé strany odvrátil hlavičkou Halinský, následnou akci Sigmy zastavuje ofsajdové postavení.
74'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Nedžad Zinhasović.
73'
Dlouhý nákop Sigmy končí pouze na autovém vhazování.
72'
Vaněček i v záklonu dokázal namířit míč hlavičkou na branku, ke smůle domácích ale jen těsně netrefil prostor tří tyčí.
71'
Olomouc drží míč na svých kopačkách, nedaří se jí však najít recept na pevnou obranu soupeře.
70'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Adam Toula).
69'
Vlašim si nerozuměla při útoku po levé straně hřiště míč skončil pouze na autovém vhazování.
68'
Hra se odehrává ve středu hřiště, ani jednomu z týmů se nyní nedaří dostat se na útočnou polovinu soupeře.
67'
ze hřiště odchází Ondřej Lehoczki, přichází Radek Lehovec,
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Adam Toula.
66'
Suchan ve stínu dvou protihráčů nedokázal udržet balón na svých kopačkách a dostal jej pouze do zámezí.
65'
Vhazování z levé strany hřiště hostům příliš nevyšlo, přesto se nakonec po zmatcích v obraně Sigmy dokázali dostat ke střele z hranice vápna. Střela ale mířila vysoko nad branku.
64'
Hosté kombinují na své polovině a pochopitelně se nikam neženou. Pohodlný gólový polštář dává Vlašimi možnost v poklidu kontrolovat tempo hry.
63'
Střelecký pokus Uriči dokázal lapit brankář Langer, jeho brána tak zůstává bez inkasovaného gólu.
62'
A další faul Vlašimi na vlastní polovině, tentokrát ale domácí rozehrávají zpět na brankáře Digaňu.
61'
Faul u postranní čáry nabízel Olomouci možnost rozehrát standardní situaci, centrovaný míč ale skončil pouze v rukavicích Vágnera.
59'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Daniel Grečmal,
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází David Vaněček.

ze hřiště odchází Tomáš Rigo, přichází Filip Horský,
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Daniel Langhamer.
58'
Rohový kop Vlašimi rozehráli hosté nacvičeným signálem na bližší tyč, obrana domácích ale odvrací míč do bezpečí.
57'
Z něj Olomouc příliš nevytěžila, Vlašim odvrací míč daleko na polovinu hřiště.
56'
Šíp se natlačil skvěle do zakončení a z levé strany se snažil pálit po zemi na zadní tyč, neujala se ani následná dorážka Matouška, která byla zblokována na rohový kop.
55'
Na hřišti to začíná vřít a konflikt Langera s Lehoczkim musel rozdělit čárový sudí.
54'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Štěpán Langer).

Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Ondřej Lehoczki).
53'
Vlašim ale rozhodně nehodlá být zalezlá a i hosté se tlačí dopředu.
52'
Béčko Sigmy se ale vůbec nevzdává a ihned se znovu tlačí dopředu. Domácí mají k dispozici rohový kop z levé strany.
51'
Tohle je ale skutečně studená sprcha pro domácí. Ti si začínali vypracovávat velmi dobrý tlak a z prvního útoku hostí inkasují z kopačky kapitána JANA SUCHANA čtvrtou branku do své sítě poté, co se záložník hostí skvěle uvolnil na pravé straně hřiště a ve vápně propálil brankáře Digaňu.
50'
Matoušek se skvěle natlačil na nadýchaný centr do vápna a jen těsně přestřelil ve stínu obránce branku soupeře, Sigma bude nicméně zahrávat alespoň rohový kop.
49'
Langer se skvěle vrátil po ztrátě míče a vybojoval na polovině hřiště míč znovu pro Sigmu, následný faul uprostřed pole ale přisuzuje balón na kopačky Vlašimi.
48'
Tentokrát to domácí zkusili z levé strany a chyběl i kousek štěstí, aby míč prošel na Uriču, Olomouc nicméně zůstává v držení míče.
47'
Sigma se hned v úvodu druhé půle natlačila dopředu a Fabiánek se pokusil o centr, ten ale v pokutovém území sebral brankář Vágner.
46'
ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Filip Uriča,
ze hřiště odchází Daniel Grygar, přichází Jakub Fabiánek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
První půle patřila jak herně, tak výsledkově hostům z Vlašimi.

Ti dokázali do sítě soupeře dostat balón hned třikrát a využili své herní převahy postupně z kopaček Tomáše Smejkala, Ondřeje Lehoczkiho a vlastnímu gólu Adama Bednára.

Olomouc se ale zejména v závěru poločasu začala vracet do hry a vytvářet si dobré šance, žádnou z nich ale nedokázala přetavit v gólový úspěch.
45+1'
45+1'
A domácí si v něm vypracovali další skvělou šanci, prudký pozemní centr ale prolétl pokutovým územím a následná střela zblokována prvním obráncem.
45'
Vágner odkopával do své brány, Vlašim se krátce za půlkou ale dopustila útočného faulu a závěr poločasu tak může patřit Sigmě.
44'
Langer dostal nádhernou průnikovku do vápna a před brankou čekali na přihrávku nikým nebráněni hned dva jeho spoluhráči, Vágner ale napálil míč pouze do prvního bránícího hráče.
43'
Šíp se zmocnil míče před vlastním vápnem a vydal se do útoku, proti přesile dvou protihráčů, kterými byl zakřižován, ale nakonec nedokázal uspět.
42'
Olomouci se nabízela standardní situace v podobě zkráceného rohového kopu. Matouškův střílená centr vyrazil Vágner před sebe.
41'
Velmi slibně rozvíjející se akce Olomouce skončila u Šípa, který si ve stínu Heppnera ukopl míč do zámezí před tím, než se mohl pokusit o centr do vápna.
40'
Kulhánek se vytáhl i z pozice obránce do útoku a Vlašim se dostal k dobré střele z hranice vápna, Digaňa vyráží před sebe.
39'
Nedovolený zákrok Sigmy přisuzuje míč na kopačky hostí.
38'
Velmi pěkná akce Sigmy končila stříleným centrem Galuse po zemi, který odvrátila obrana Vlašimi na rohový kop.
37'
Velká šance Olomouce na korekci skóre zůstává nevyužita! Matoušek dostal skvělý míč k hranici malého vápna, poslal jej ale pouze těsně vedle bližší tyč i s tečí obránce.
36'
Digaňa sebral do své moci centr z levé strany, který se kroutil jeho směrem a rychle rozehrává na své spoluhráče.
35'
Galus ale skvěle vystihl pokus o průnikovou přihrávku a vyvezl míč za čáru ohraničující polovinu hřiště, kde o míč ale po pár momentech znovu přišel.
34'
Vlašim se v poklidu vrátila s kombinací na vlastní polovinu a postupně znovu hledá cestu do území Sigmy.
33'
Tvrdý zákrok na Matouška nezůstal bez odezvy píšťalky hlavního sudího, Olomouc může rozehrávat na útočné polovině.
32'
Sigma zůstává v držení balónu, nedaří se jí však dostat do obranného valu soupeře.
31'
Zlatohlávek se snažil i přidržován protihráčem vyslat do útoku Šípa, před ním ale balón zpacifikoval pozorný Heppner.
30'
Další vlašimský útok zůstal bez gólového i střeleckého závěru, Digaňa může vykopávat od své brány.
29'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Daniel Grygar).
28'
Sigma se ale tlačí dopředu a snaží se se zápasem ihned něco udělat. Obranný val Vlašimi ale ani rychlonožku Šípa nepouští do svého vápna.
27'
Sigma přidává své smůle také vlastní gól. ADAM BEDNÁR se snažil ve výskoku odvrátit centr Halinského, místo odvrácení jej na rohový kop jej ale poslal nechtěně nechytatelně na zadní tyč Digaňovy branky.
26'
A z něj Vlašim přidává druhý gól! Balón se i s trochou štěstí odrazil ve vápně k ONDŘEJI LEHOCZKIMU, který se s ničím nerozpraroval a vší silou jej nechytatelně z malé vzdálenosti napálil pod břevno Digaňovy klece.
25'
Solomon se skvěle uvolnil ve vápně domácích, balón si ale předkopl daleko od nohy a následný centr skončil pouze na prvním bránícím hráči. Hosté ale budou zahrávat alespoň rohový kop.
24'
Digaňa rozehrává od své svatyně ve spolupráci s Vepřekem a postupně vytahuje hru vysoko do pole.
23'
Vlašim kombinovala na levé straně hřiště, po snaze o rychlý průchod na jeden dotek ale narazila na blok Sigmy. Hosté přesto zůstávají na míči.
22'
Zlatohlávek dostal míč do stínu tří protihráčů a dosti nahlas i s míčem na kopačkách vynadal spoluhráčům za to, že se mu nikdo nenabízí. Útočný hráč Sigmy nakonec musel vrátit balón zpět do obrany.
21'
Centr Halinského z pravé strany nenašel ve vápně žádného z jeho spoluhráčů, Bednár jej navíc odvrací do bezpečí.
20'
Stejný scénář se ale opakoval na druhé straně o po skvělé obranné práci Vepřeka, který vyvezl míč se Šípem, načež se ke dvěma střelám v krátkém časovém úseku dostal Zlatohlávek, obě jeho rány ale Vágner zneškodnil.
19'
Sigma se poprvé v zápase dostala k delšímu držení míče, velice rychle ale o něj znovu přišla.
18'
Rohový kop Sigmy odvrátila obrana soupeře do bezpečí a nakonec i vybojovala kulatý předmět na svou stranu.
17'
Ruka Solomona přisuzuje míč na kopačky domácích, hlavní sudí mu ale před rozehráním ještě musel domluvit za zakopnutí balónu.
16'
Hosté ale pokračují v tlaku po levé straně hřiště, Olomouc se prozatím vůbec nemůže dostat do zápasu a pouze brání zatažena se všemi jedenácti hráči.
15'
Kapitán Suchan se dostal ke střele v pokutovém území, v tísni obránce ale při pokusu dostat balón do brány na bližší tyč trefil pouze boční síť.
14'
Vlašimští drží balón na svých kopačkách, nyní se o něj ale připravují nepřesným výkopem Vágnera.
13'
Hosté ale rozehráli na krátko, posléze se k výbornému pokusu dostal Onije, který kroutil míč na zadní tyč a jen těsně netrefil prosto tří tyčí.
12'
Nedovolený zákrok Slavíčka přisuzuje Vlašimi standardní situaci od postranní čáry, která si říká o nadýchaný centr do vápna.
11'
Galus vyzval dobrou průnikovkou k centru Matouška, ten se ale s míčem dostal do ostrého úhlu, ze kterého poslal balón pouze na prvního bránícího hráče.
10'
Rigo z hranice vápna napřáhl k tvrdé ráně, v pokutovém území ale trefil pouze svého spoluhráče do hlavy, který se po tvrdém direktu složil na trávník.
9'
Vlašim si nerozuměla v kombinaci ve slotu a připravuje se zbytečně o míč, který končí až na autovém vhazování.
8'
Šíp se dostal před vápnem k odraženému míči, nedokázal jej ale zkrotit natolik, aby mu dodal potřebnou razanci a přesnost při střelbě na branku.
7'
Béčko Olomouce se tlačí ihned po inkasovaném gólu dopředu, pevná defenzíva hostů ale odvrací míč do zámezí.
5'
Hosté využívají úvodního tlaku k vedoucího brance! Naprosto statická obrana nechala projít míč až do pokutového území, kde jej bez větších obtíží za záda Digaňi na zadní tyč poslal TOMÁŠ SMEJKAL. Olomouc se bude muset velice rychle probrat, jestli si nechce koledovat o větší brankový příděl.
3'
Vepřek využil svých zkušeností a zachytil přihrávku u postranní čáry, Vlašim ale zůstává v tlaku.
2'
Lehoczki sklepával míč do pokutového území, včasným výběhem si jej pro sebe ale sebral brankář Digaňa.
1'
Solomon se hned v první minutě utkání tlačil do zakončení z pravé strany, jeho přihrávka pod sebe ale skončila pouze u stopera Vepřeka.
1'

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus – Langer, Grygar – J. Matoušek – Hadaš, Zlatohlávek, Šíp.

Náhradníci: Stoppen – David, Uriča, Fabiánek, Grečmal, Fiala, Vaněček.

Trenér: Augustin Chromý.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Heppner, Lehoczki, Kulhánek, Halinský – Smejkal, Onije, Suchan (C), Rigo, Solomon – A. Svoboda.

Náhradníci: Kolář – Lehovec, Toula, Horský, Zinhasović, Hošek, Langhamer.

Trenér: Martin Hyský.

Rozhodčí: Rouček – Vyhnanovský, Hádek.
SK Sigma Olomouc B

Olomouc naposledy v souboji dvou béčkových celků zdolala Slavii Praha B a odčinila tak nepříznivý výsledek z Příbrami a ostatně velmi špatnou formu z předešlých zápasů.

Sigma dokázala, že zejména na domácím stadionu je se svým béčkovým týmem skutečně silná a pro body se zde nejezdí lehce, nic snadného tak nečeká rozhodně ani poslední Vlašim.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašimští prožívají po uplynulém výborném ročníku, kdy obsadili skvělé druhé místo, skutečný výsledkový propad se vším všudy. Po jedenácti kolech mají na svém kontě pouhých sedm bodů a krčí se na posledním místě, na kterém jistojistě zůstanou, i kdyby na Sigmě vybojovali všechny tři body.

Oproti hrůznému startu do sezóny se ale možná přece jenom začíná blýskat na lepší zítřky. Z posledních pěti duelů v lize Vlašim dvě vyhrála a v jednom remizovala.

Forma v posledních 5 utkáních: 2-2-1
Vlašim vs. Příbram 1:1
Varnsdorf vs. Vlašim 3:1
Vlašim vs. Česko U20 2:2 (přátelský zápas)
Baník Most – Souš vs. Vlašim 1:4 (MOL Cup)
Vlašim vs. Slavia Praha B 3:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.