Fotbalová národní liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Slavia B - 2. května 2023   17:00

Příbram
Příbram
75' Wágner
1:2
(0:1)
Slavia B
Slavia B
45+3' Šubert   • 72' Singhateh
Příbram
Melichar – J. Jeřábek, Čejka, Fišl, Petrák (89. Jahić) – Stropek, Mašek (60. Antwi), Langhamer (89. Šimáček), Vokřínek (69. Švestka) – Anih, Wágner (C).
Smrkovský – Schindler, Youssef.
Rouček – Slavíček, Arnošt
Na Litavce, Příbram
942 diváků
Slavia B
Dvořák – Kričfaluši, Konečný, Šubert (69. Nikl), Kopáček (C) (90+3. Hošek) – Šmiga (42. A. Pudil), Bořil, Labík, Pech – Singhateh, D. Hájek (69. Trédl).
Kolodziej – Zachoval, Hunal.

Souboj strašného s hrozným dopadl pro hůře postaveného. Slávisté nutně potřebovali vyhrát, aby se vrátili do boje o záchranu, což se jim povedlo. Tři body od řeky Litavky mají pro ně cenu zlata. Ač jsou pořád poslední, tak jsou nyní v kontaktu s týmy před nimi. Tři body jim vystřelil Šubert a ve druhém poločase z penalty Singhateh,

Za domácí sice snížil kapitán W8gner, který se v sezoně prosadil už počtvrtnácté, ale bylo mu to málo platné. Příbram tak pohrdla další možností, jak se vrátit na první místo a zůstává dál čtvrtá. S podobnými výkony nemůže myslet ani na baráž, natož na postup.
90+7'
90+6'
Ještě jedna hlavičkovaná ve vápně hostujícího celku, kterou slávisté ale bez problémů odvracejí.
90+5'
Dvořák na poslední chvíli zalehl míř před Wágnerem, což byla zřejmě poslední šance domácího celku.
90+4'
Hostům se daří držet míč na polovině soupeře. Od zisku tří bodů je dělí jedna minuta.
90+3'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Jakub Kopáček, přichází Michal Hošek.
90+2'
První centr v nastavení na hranici vápna ale končí daleko od Dvořákovy brány.
90'
Nastavovat se bude ještě 5 minut.
90'
S přichozí poslední minutou utkání přichází zvýšený tlak domácího celku. Slávisté se už jen brání.
89'
Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází Dominik Šimáček,
ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Hasan Jahić.
89'
Žluté karty vidí na domácí straně Stropek a za hosty Pech.
88'
Po jednom z faulů domácího celku vznikla před jeho střídačkou mela, kterou musel uklidňovat až hlavní rozhodčí.
88'
Další standardní situace pro Slavii poblíž velkého vápna je přesně to, co teď hraje pro hostující tým.
85'
Wágner hlavou prodloužil míč na Zeronika, jeho pokus na poslední chvíli obrana sešívaných zblokovala.
83'
Standardní situace slávistů skončila na zdi a míč v zámezí. Hosté budou pokračovat, ale moc z nadějné situace nevytěžili.
81'
Příbramští se dopouštějí útočného faulu, což je přesně to, co se jim teď s blížícím se závěrem utkání nehodí.
79'
Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Daniel Fišl).
77'
Čejka na půlce svalil na zem Singhateha. Pražané budou moct rozehrávat z půly hřiště.
75'
Příbram právě vstřelila branku! Domácí ještě žijí. TOMÁŠ WÁGNER dostal míč za obranu slávistů a nadvakrát dotlačil míč za Dvořáka.
72'
Slavia B právě vstřelila branku! K pokutovému kopu se postavil EBRIMA SINGHATEH, který poslal Melichara na druhou stranu a sám poslal míč ke druhé tyči. Pražané jsou hodně blízko bodům od řeky Litavky.
70'
S Příbramí to vypadá zle. Po matném výkonu navíc bude čelit penaltě.
69'
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Matouš Nikl,
ze hřiště odchází David Hájek, přichází Jan Trédl.
69'
ze hřiště odchází Jan Vokřínek, přichází Patrik Švestka. Druhou změnou je Ahmed El Sheikh, který přichází místo Aniha,
66'
Šubert se dostal až před Melichara, nicméně domácí gólman ho vychytal a zároveň podržel svůj tým.
65'
Pro zranění dohrál Jan Vokřínek, za kterého je přichystáno střídání, čeká se první přerušení hry.
63'
Hlušší pasáž hry, ve které Příbram neví, co vymyslet s míčem a slávistům prozatimní vedení stačí.
60'
Domácí poprvé sahají do sestavy. Místo Maška přichází na hřiště Antwi.
60'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (David Hájek).
58'
Sám Čejka hledal centrem Wágnera, kterého si ale obrana soupeře pohlídala.
57'
Čejka si naskakoval na centr z pravé strany, avšak míč ho předskočil a hrát mohou slávisté.
56'
Anih zabrzdil slibně vyvíjející se akci, nicméně vybojoval alespoň roh.
54'
Gólman hostů je teď v permanenci zkraje druhého poločasu, avšak tentokrát musel předvést nejjednodušší zákrok od startu druhé půle.
53'
Vokřínek se objevil nadvakrát v zajímavé příležitosti. Nejprve po rohu, a následně z první, v obou případech ho ale vychytal Dvořák.
52'
Anih, Čejka a Zeronik vymysleli zajímavou kaci, do zakončení se ale nedostali.
50'
Singhateh se rozbíhal marně. Byl mu odmáván ofsajd.
48'
Hosté pokrařují v aktivní hře i po změně stran
46'
45+4'
45+3'
Slavia B právě vstřelila branku! Ke konci úvodního dějství se hosté dostávají do vedení. MARTIN ŠUBERT napřáhl zpoza šestnáctky a trefil se nádherně. Melichar se vzduchem proletěl marně, protože míč šel přesně do horního růžku. Pražané tak dávají svému soupeři gól do šatny.
45+2'
Zerovnikův těžký volej Dvořk zkrotil, i když musel na zem.
45+1'
MAšek kroutil balón do vápna, pro který si nejvyší vyskočil gólman Dvořák.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví první poločas o 4 minuty.
45'
Wágner si šikovně pokryl míč a nechal se zfaulovat. Příbram bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
44'
Útočný faul hostů zastavuje jejich akci. V závěru úvodního dějství budou moci rozehrávat Příbramští.
42'
ze hřiště odchází Daniel Šmiga, přichází Adam Pudil.
42'
Fišlovou skákavou střelu vyrazil Dvořák na roh.
40'
Příbramští nyní kontrolují míč, ale hrají s ním na polovině hřiště. Slávisté mohou být v klidu.
39'
Hosté musí ošteřovat a tak chvíli budou hrát o desíti.
37'
Melichar se objevil opět ve střetu se soupeřem, tentokrát ale leží na zemi jeden ze slávistů a příbramský gólman mu dává od plic co proto.
35'
Anih se objevil na začátku 35. minuty ve slibné příležitosti, ale trestuhodně minul balón.
33'
Zeronik se pověsil do vzduchu, ale po kontaktu s brankářem z toho bude jen další standardní situace od praporku.
32'
Roh si vybojovala také Příbram. V tomto případě ho jí ale Slavia spíš darovala.
30'
Po dlouhé době dala o sobě vědět i Příbram. Nejprve Wágner si sšikovně odstavil soupeře, nicméně pak nepochopitelně poslal míč do strany. Domácí ale i tak pokračovali v akci, ze které vyplynula Zeronikova střela v pádu a pak dokonce i nůžky domácího kapitána.
26'
A Melichar neudržel míč v rukavících, z čehož vyplynuly problémy pro příbramskou obranu, nicméně ta se z nich dokázala dostat.
25'
Hosté se dočkali i prvního rohového kopu. Zatím jsou lepší než Příbram.
24'
Slavisté tlačí Příbram, co to jde. Tentokrát šel centr skrz vápno a chybělo málo, aby na něj někdo z Pražanů dosáhl.
22'
Velká šance hostů, kdy se dostali až na hranici malého vápna. Odtud ale trstuhodně poslali míč až za tribuny.
21'
Chyba v obraně Slavie, kdy byl na hranici vápna nastřelen Anih, naštěstí pro hosty se ale míč odrazil přímo ke Dvořákovi.
20'
Další akce posledního celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY končí na brankáři Melicharovi. Hosté měli zatím více střeleckých pokusů a je na nich rozhodně znát, že nebudou v Příbrami hrát jen sparrting partnera.
17'
Sláviesté dlouho kompinovali zpoza šestnáctky, až přišla technická střela. Připravený Melichar našel míč v rukavicích.
15'
Anih se pokoušel prokličkovat ve velkém vápně, nicméně proti trojnásobné přesile neměl šanci a tak Pražané pokračují s balónem.
14'
ROdák z Gambie ve službách sešívaných se nyní dopustil útočného faulu. Na další útok si tak bude muset počkat.
12'
Singateh unikal dopředu, na poslední chvíli byl ale čistě zastaven domácí defenzivou.
11'
Dvaadvacetiletý brankář si dal výklu tam a zpětpřes malé vápno a vypadá, že bude v pořádku. Hraje se dál.
9'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (Daniel Šmiga).
9'
Nepříjemnost pro Příbram. Melichar byl faulován na brankové čáře a leží v bolestech. Už mu byla přivolána pomoc. Pokud by musel střídat, jednalo by se o velkou komplikaci pro favorita dnešního zápasu.
8'
Bořilův centr z levé strany domácí defenziva v pohodě odvrátila. Obránce sešívaných dostal pak naloženo na půlce, sudí ponechal výhodu.
7'
Anih z dobrých 25 metrů napříhl ke střele a křižným pokusem prověřil Dvoířáka. Gólman Slavie ale míč kontroloval a i přes skok věděl, že půjde vedle.
6'
Tentokrát už příbramský gólman musel zasahovat, nicméně meruna skončila v jeho náruči, takže bez problémů, a okamžitě ji posílá na druhou stranu hřiště.
4'
Poprvé bylo rušno i před Melicharem. Domácí obraně se však podařilo dostat míč do autu.
3'
Právě Čejka ve spolupráci s Anihem odcentorval míč na hranici vápna. Tam se dostal ke střele Petrák, avšak jeho pokus skončil ve Dvořákových rukavicích.
2'
Čejka podklouzl na středu hřiště. Pražané se zadarmo dostali k míči, ale moc toho nevymysleli. Dlouhý nákop na druhou stranu skončil opět v zámezí.
1'
Slávisté měli úvodní výkop. Jejich první akce v zápase ale skončila v zámezí. Vykopávat bude Melichar.
1'
Odložené utkání 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Příbramí a Slavií Praha B bude odehráno v náhradním termínu, a to v úterý 2. května od 17:00 hodin.
Utkání se kvůli vytrvalému dešti a nezpůsobilé ploše odkládá. O novém termínu se teprve rozhodne.
Oba týmy se už v letošní sezoně utkaly dvakrát. Na podzim se v Horních Počernicích radovala Příbram po vysoké výhře 4:0. Hattrickem tam exceloval David Surmaj, který je ale momentálně zraněný,

V přípravě na jaro pak uspěla Slavia. Skóre zápasu sice otevřel Daniel Langhamer, avšak Pražané ještě do přestávky skóre otočili a zvítězili 2:1.
Domácím by se měl do sestavy podle všeho vrátit uzdravený kapitán a střelec Tomáš Wágner, který absentoval v souboji s Duklou. Pražané by se měli mít na pozoru i před Jakubem Zeronikem, který se trefil v posledních třech zápasech v řadě.
I poslední kolo dopadlo podle papírových předpokladů. Příbram sice na půdě rozjeté Dukly nebyla favoritem, avšak utkání i přes brzký inkasovaný gól zvládla a otočila jej na konečných 2:1. Díky třem bodům tak zůstala první.

Slavia naopak zajížděla daleko na sever Čech do Varnsdorfu, kde ji jedním gólem v nastavení sestřelil jediným gólem zápasu Pavel Osmančík.
V Příbrami dojde rovněž i na souboj rozdílných obran. Zatímco domácí společně s Líšní disponují nejpevnější defenzivou, která obdržela jen 16 branek, tak slávisté dostali už 41 gólů.
Příjemný páteční podvečer z Příbrami, kde se odehraje předehrávka 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LÍGY. U řeky Litavky dojde na souboj velkého favorita s outsiderem, neboli prvního z posledním. Domácí celek okupuje vedoucí příčku, zatímco rezerva sešívaných je na sestupové 16. pozici. Mezi oběma týmy je propastný rozdíl 20 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.