Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Karviná - 15. října 2022   15:30

Prostějov
Prostějov
74' Koudelka  • 90+4' M. Zapletal
2:1
(0:0)
Karviná
Karviná
87' Bartl
Prostějov
M. Bárta – Bolf, Bialek, Schaffartzik (C), Stříž – Bartolomeu (63. M. Zapletal), Ščedryj (63. Koudelka), Kulig, Šumbera, Kušej – Ali-Abubakar (67. Pinc).
Krynskyj – Elbel, Zbožínek.
Volek – Hurych, Mojžíš
Za místním nádražím, Prostějov
480 diváků
Karviná
Neuman – Mikuš, Soukeník, Šindelář, Žídek (C) – Budínský (90. Boháč), Žák (76. Papadopulos) – Memić (46. Zedníček), Málek, Rezek (46. Bartl) – Durosinmi.
Ciupa – Cienciala, D. Krčík.

Je za námi utkání mezi Prostějovem a Karvinou, které končí překvapivým výsledkem. Domácí favorita dokázali porazit 2:1. První branku jsme viděli až v 74. minutě, kdy parádně zavěsil do horního růžku Jan Koudelka. Karviná se ale tlačila za vyrovnáním a nakonec byla úspěšná, když v 87. minutě srovnával Daniel Bartl. V úplném závěru ale v přečíslení dvou na jednoho rozhodl Michal Zapletal, takže v Prostějově nyní panuje velká radost.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:5.
90+5'
90+4'
Prostějov právě vstřelil branku!
Domácí celek rozhoduje pár sekund před uplynutím nastaveného času! Přečíslení dvou na jednoho vyřešil Prostějov parádně. Přihrávku spoluhráče si našel MICHAL ZAPLETAL, který dostal míč za brankovou čáru. 2:1.
90+3'
Karviná si vytvořila dvě velké šance v rychlém sledu. Podruhé měl gól na hlavě Rafiu Adekunle Durosinmi, avšak Michal Bárta předvedl ukázkový zákrok.
90+2'
Už nám probíhá nastavený čas. Čas na útočné polovině tráví fotbalisté Karviné, kteří by z Prostějova rádi přivezli všechny tři body.
90'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Sebastian Boháč.
90'
Martin Šindelář zvládl zastavit dlouhý nákop domácích. Prostějov za okamžik uvede míč do hry autovým vhazováním.
89'
Vasil Kušej ale mohl hned vzápětí odpovědět, jenže brankáře Karviné prostřelit nedokázal. Závěr tohoto utkání je nesmírně zajímavý.
87'
Karviná právě vstřelila branku!
Hosté po rohovém kopu srovnávají. Centrovaný míč byl v pokutovém území prodloužen a u zadní tyče zůstal nikým nehlídaný DANIEL BARTL, který už měl snadnou práci. 1:1.
87'
Karviná díky své aktivitě na pravé straně hrací plochy vybojovala rohový kop.
86'
Bartlův nadýchaný centr si hledal Rafiu Adekunle Durosinmi, avšak míč byl o pár centimetrů delší, než měl být.
85'
Mohlo být rozhodnuto! Z křídla se úplně sám na bránu hostů tlačil Dušan Pinc, který předvedl vynikající kličku, ale před skoro prázdnou klecí se před něj ještě dostal stoper, který Karvinou zachránil.
84'
Karviná v této chvíli nemá protihru. Tempo hry nám rapidně opadlo, což samozřejmě více vyhovuje domácím.
82'
Je vidět, že domácí už nikam nespěchají. S autovým vhazováním v blízkosti rohového praporku otálejí.
80'
Hned dva centry za sebou přistály ve vápně Karviné, ale stoperská dvojice byla přesná a rychlá.
79'
Domácí ale už přenesli hru na útočnou polovinu. Bude se kopat od rohového praporku.
78'
Karviná nechce utkání prohrát, to je zcela evidentní. Nyní si vytvořila před šestnáctkou velký tlak, přičemž přišla i zajímavá střela k zadní tyči, ale Bárta se opětovně zaskvěl.
76'
ze hřiště odchází Dominik Žák, přichází Michal Papadopulos.
74'
Domácí se v 74. minutě dostávají do vedení! Po rychlé souhře vypálil z uctivé dálky JAN KOUDELKA, který to trefil opravdu parádně do šibenice. 1:0.
72'
Bartlovo přenesení na pravou stranu nebylo zrovna přesné. Prostějov opět zvládl své defenzivní povinnosti skvěle.
70'
Rafiu Adekunle Durosinmi natáhl krok po levém křídle. Už to vypadalo, že pronikne až před branku Prostějova, ale obránci odvedli výtečnou práci.
68'
Karviná ale ani z tohoto náznaku nezahrozila. Posléze byl Slezanům odpískán i odmáván ofsajd, takže skoro také na začátku 70. minuty platí bezbrankové skóre.
67'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Torfiq Ali-Abubakar, přichází Dušan Pinc.
66'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Michal Zapletal).
66'
Viděli jsme poměrně ostrý nedovolený zákrok asi dvacet metrů před pokutovým územím Prostějova. Hosté rozehrají další standardní situaci.
65'
Další kombinace hostů jde přes Žídka a Šindeláře. Prostějov v těchto minutách nenapadá příliš vysoko.
63'
ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Michal Zapletal,
ze hřiště odchází Arťom Ščedryj, přichází Jan Koudelka.
62'
Karviná byla kousek od vedoucí branky. Po rohovém kopu se centr dostal na malé vápno, odkud pravděpodobně Rafiu Adekunle Durosinmi namířil svou hlavičku pouze do břevna. Hosté zatím byli nejblíže k úvodní brance.
61'
Hra se nyní celkem rychle přenesla ze strany na stranu. Oba celky se dostaly do zajímavých náznaků, ale opět nedokázaly ideálně vyřešit finální fázi.
58'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Samuel Kulig).
58'
Domácí reklamovali ofsajd, ale akce Karviné pokračovala. Do práce musel Bárta, který tváří v tvář ofenzivnímu hráči dokázal zakročit.
57'
Šimon Šumbera vyslal ostrý centr, který se točil směrem do brány. Perfektní práci ale odvedl Vladimír Neuman, jemuž se vyboxování povedlo na jedničku.
55'
Daniel Bartl viděl žlutou kartu za faul loktem.
55'
Hrací předmět se už znovu dostal na útočnou polovinu Karviné. Uvidíme, co svěřenci koučů Korytáře a Hejduška vymyslí.
53'
Žídek předvedl perfektní skluz, který zastavil Bartolomeua, který už mířil směrem dopředu. Poté ale reklamoval, že vhazovat měl jeho tým, což se nakonec nestalo.
52'
Robert Bartolomeu si pomohl nedovoleným zákrokem. Hlavní rozhodčí nařizuje balón pro hostující fotbalisty.
51'
Domácí se dostali k zajímavé střele. Zhruba na hranici šestnáctky byla vyslána rána, kterou ale Vladimír Neuman dokázal zachytit v rukavicích.
50'
Torfiq Ali-Abubakar operoval níže než na hrotu útoku. Míč si zpracoval na prsa, ale poté jej nedokázal poslat na rozběhnutého kolegu na levém křídle.
49'
Rychlá souhra hostů na pravém křídle, po níž následoval přízemní centr, který ale dokázal odvrátit pozorný Jan Schaffartzik.
48'
Rafiu Adekunle Durosinmi vysoko napadal v šestnáctce soupeřova celku, ale brankář Bárta situaci vyřešil.
47'
Domácí sympaticky odevzdali míč na polovinu Karviné, která tedy může rozjet svou kombinaci.
46'
Do hry se hned zapojil Bartl, který zvolil zpětnou přihrávku na Žáka. Jeden z domácích ale zůstal ležet na trávníku, takže hra musí být přerušena.
46'
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Daniel Bartl,
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Martin Zedníček.
46'
Je za námi první poločas, který gólové příležitosti na jedné či druhé straně nenabídl. Zároveň je třeba doplnit, že sledujeme poměrně vyrovnaný fotbal. Na začátku byla aktivnější Karviná, ale poté přebral iniciativu domácí Prostějov. Viděli jsme velké množství náznaků, jenže oba celky ztroskotávají ve finální fázi.
45+3'
45+2'
První poločas pomalu ale jistě míří do svého konce. Ještě jednu práci s odkopem bude mít Bárta, ale zřejmě už za okamžik hlavní sudí Volek dějství ukončí.
45'
Vasil Kušej nabíral rychlost na levé straně, ale perfektně jej zakřižoval poctivě se vracející Mikuš.
44'
Samuel Kulig odvedl dobrou práci na levé straně hřiště. Obešel dva hráče soupeře a následně pro svůj tým vybojoval autové vhazování.
42'
Amar Memić přihrával pod sebe Budínskému, jehož centr hledal spoluhráče u zadní tyče. Bárta ale opět ve vzduchu kraloval.
41'
Jan Žídek zkusil štěstí střelou z velké dálky. Levačkou ale horní tyč prostějovské brány přestřelil o pořádný kus.
40'
Šindelář musel řešit složitou situaci, poněvadž za ním se rozbíhal Torfiq Ali-Abubakar. Situaci vyřešil přihrávkou dozadu na Vladimíra Neumana, útočník Prostějova přihrávku nevystihl.
39'
Robert Bartolomeu se dostal na hranici pokutového území. Možná zbytečně si už míč zasekával na střed místo toho, aby rovnou vypálil.
38'
Karviná opět předvedla kvalitu v kombinaci, jenže finální fáze u ní pokulhává. Centrovaný míč z levé strany si našel Bárta v rukavicích.
37'
Torfiq Ali-Abubakar chytrou přihrávkou vybídl Roberta Bartolomeua, který pokračoval akcí na levém křídle. Prostějov se nakonec dostal do koncovky, ale rozhodně se nejednalo o velkou šanci.
35'
Lukáš Budínský chtěl co nejrychleji vystřelit z dvaceti metrů, ale pokus mu vůbec nesedl. Balón zamířil vysoko nad horní tyč domácí svatyně.
34'
Sledujeme však utkání plné faulů na obou stranách. Tentokrát se útočným nedovoleným zákrokem provinili fotbalisté v modrobílých dresech.
33'
Kvůli pauze na občerstvení se nyní zhruba minutu nehrálo. Dá se očekávat, že sudí nějakou tu minutu v prvním poločase nastaví.
31'
Amar Memić se snažil uspíšit kombinaci Karviné rychlým autem, jenže jeho spoluhráč balón na hrací ploše nestihl.
30'
Centr zkušeného záložníka byl ale celkem jednoduše odvrácen. Už to vypadalo, že Prostějov půjde do přečíslení, ale zastavil se vlastní nepřesností.
29'
Zhruba dva metry před šestnáctkou došlo k faulu na hostujícího hráče. Budínský si už bere míč, aby mohl rozehrát další standardní situaci Slezanů.
28'
Rajmund Mikuš se snažil prostrčit míč do strany, ale domácí jeho záměr vystihli.
26'
Po centru Žáka bylo v pokutovém území domácích rušno. Michal Bárta vyboxoval míč jen a pouze ke karvinskému hráči, který ale nedokázal zareagovat úplně nejlépe.
25'
Rajmundu Mikušovi se vydařil první dotek s míčem, jenže hned následně byl nedovoleným způsobem seslán na zem.
24'
Lukáš Budínský dobře napadal rozehrávku domácích. Od jeho nohy se míč odrazil za postranní čáru.
23'
Martin Šindelář rozjel útočnou akci, která pak pokračovala na levé straně. Poslední přihrávka ale mířila do ofsajdu, takže momentálně je přerušeno.
22'
Jsme v polovině prvního poločasu a na úvodní branku stále čekáme. Nutno ale podotknout, že Prostějov je v uplynulých zhruba deseti minutách lepším celkem.
21'
Šimon Šumbera se snažil potáhnout hrací předmět na střed, ale lehce byl zatažen za dres.
19'
Prostějov předvedl v posledních dvou minutách několik povedených akcí. Přišel centr z pravé strany, který ofenzivní hráč jen o kousek neusměrnil do brány. Praporek pomezního rozhodčího ale šel nahoru, takže případná branka by stejně neplatila.
18'
Krásná akce domácích na jeden dotek úspěchem neskončila. Z brány vystartoval Vladimír Neuman, který dokázal odkopnout míč co nejdále.
17'
Byl z toho pořádný vzruch v šestnáctce Prostějova, avšak dvakrát prodloužený míč nakonec v brankové konstrukci neskončil.
16'
Standardní situace pro celek v zelených dresech.
15'
Lukáš Budínský se těsně před šestnáctkou snažil dostat míč na pravou stranu, jenže s přesností se zkušený středopolař úplně nepotkal. První byl u míče hráč domácích, takže nebezpečí je zažehnáno.
14'
Nyní sledujeme především boj o střed pole. Karviná však vydolovala balón na své kopačky a už spěchá kupředu.
12'
Další nákop domácích z levé strany, pro který si bez potíží došel brankář Karviné. Tudy cesta nevede.
11'
Rezek se velmi sympaticky prodral po levé straně, avšak v rozhodující chvíli si míč předkopl až příliš před sebe. Odkop od brány Bárty.
9'
Hosté na konci 9. minuty pěkně kombinovali na pravé straně. Po souhře mezi Budínským a Durosinmim se k centru dostal Amar Memić, avšak jeho pobídka byla sražena na rohový kop.
8'
První vzruch v šestnáctce Karviné. Torfiq Ali-Abubakar nabral rychlost na křídle a následně poslal přízemní míč na malé vápno. Vladimír Neuman si ale nadvakrát poradil.
7'
První práce pro Vladimíra Neumana, který si ze vzduchu musel stáhnout vysoký míč ze strany. Ve chvíli, kdy jej zachytil, byl navíc faulován, takže nyní na rozehrávku bude mít klid.
6'
Michal Stříž nakopl směrem dopředu, ale jeho pobídku spoluhráč na hrací ploše nedostihl.
5'
Dominik Žák zřejmě měl nějaký zdravotní problém s tím, že mu tekla krev. Rychle běžel za lékaři, aby jej dali dohromady. Záložník Slezanů bude pokračovat ve hře.
4'
Hosté chtěli překvapit rychlou rozehrávkou po faulu, jenže míč na Lukáše Budínského byl příliš pomalý.
3'
Prostějov ji nerozehrál špatně, jenže signál se mu tak úplně nevydařil ve finální fázi. Za chvíli bude vykopávat Vladimír Neuman.
3'
Po faulu ve středu pole hlavní arbitr nařídil standardní situaci pro domácí.
2'
Centrovaný míč domácích z pravé strany skončil na hrudi bránícího hráče. Prostějov bude pokračovat autovým vhazováním.
1'
Hosté začali s míčem na kopačkách. Dominik Soukeník poslal balón až k brankáři, který se ujal rozehrávky.
1'
Oba týmy právě přichází na hrací plochu. Domácí budou hrát v modrobílých dresech, Karviná nastoupí ve světle zelené variantě dresů.

1. SK Prostějov: M. Bárta – Bolf, Bialek, Schaffartzik (C), Stříž – Bartolomeu, Ščedryj, Kulig, Šumbera, Kušej – Ali-Abubakar.
Náhradníci: Krynskyj – Elbel, Pinc, M. Zapletal, Zbožínek, Koudelka.
Trenér: Pavel Šustr

MFK Karviná: Neuman – Mikuš, Soukeník, Šindelář, Žídek (C) – Budínský, Žák – Memić, Málek, Rezek – Durosinmi.
Náhradníci: Ciupa – Boháč, Cienciala, Zedníček, Bartl, Papadopulos, D. Krčík.
Trenér: Radomír Korytář

Rozhodčí: Volek – Hurych, Mojžíš.

1. SK PROSTĚJOV

Fotbalistům Prostějova se úvod nové sezony vůbec nevydařil. Po jedenácti kolech jsou svěřenci trenéra Pavla Šustra předposlední, když získali jen deset bodů. Prostějov má na kontě jen dvě výhry, které si připsal na hřišti Slavie B a poté v 8. kole doma s Táborskem. Po jasné výhře však následně nestačil 1:4 na Vyškov a 0:2 na Spartu B. V minulém kole tento celek ale uhrál cennou remízu 1:1 v Jihlavě. Jednoznačně nejlepším střelcem domácích je Jan Koudelka, který vstřelil 5 branek.

MFK KARVINÁ

Loňský účastník první ligy patří mezi užší kandidáty na postup zpět. Momentálně se Karviná pohybuje na páté příčce, když v jedenácti zápasech uhrála 19 bodů, avšak na úplné čelo ztrácí pouhé dva body. Na začátku září slezský celek padl ve Vyškově, ale doma poté uspěl 2:0 nad rezervou Sparty. Venku se však nezadařilo ani následně, kdy Karviná prohrála v Chrudimi vysoko 1:5. Chuť si ale zlepšila díky výhře 2:1 v Líšni a v minulém kole porazila v domácím prostředí Opavu 1:0. Nejlepšími střelci Karviné jsou třígóloví Rajmund Mikuš a Rafiu Adekunle Durosinmi.
Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z druhé nejvyšší soutěže. Prostějov dnes na domácím hřišti od 15:30 vyzve Karvinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.