Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Táborsko - 10. září 2022   17:00

Prostějov
Prostějov
27' Kušej  • 53' Šumbera  • 56' Schaffartzik  • 61' Koudelka  • 79' Ali-Abubakar
5:0
(1:0)
Táborsko
Táborsko
Prostějov
Krynskyj – Blahuta, Schaffartzik (C), Bolf, Gáč – Šumbera, Omale (65. Pinc), M. Mach (57. Bartolomeu), Kušej (65. Ščedryj) – Koudelka (77. Zbožínek), Píchal (77. Ali-Abubakar).
M. Bárta – Vlachovský.
Dorušák – Hurych, Pospíšil
Za místním nádražím, Prostějov
383 diváků
Táborsko
Zadražil – Bederka, Navrátil (C), Mezera – Kopřiva (57. Liepa), Bezpalec, Plachý, Provazník, J. Šplíchal – Babacar (46. Nešpor), Ledecký (46. Varačka).
Kotek – M. Šplíchal, Kone.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Je dobojováno! Prostějovští o svém vítězství rozhodli krátce po změně stran, když během úvodní čtvrthodiny vstřelili tři branky a závěrečná půlhodina se už pouze dohrávala. O pátý gól se v závěru postarala dvojice střídajících hráčů – asistující Ščedryj a zakončující Ali-Abubakar. Svěřenci Radoslava Kováče po dvou výhrách zůstávají bez bodu, to Prostějov letos poprvé vítězí před vlastními fanoušky.
90+3'
90+3'
Hlavička Tolna přesná nebyla. Pro balón jde Krynskyj a zdá se, že poté, co ho vykopne, tak rozhodčí Dorušák odpíská konec utkání.
90+2'
Hosté rozehrávali čtvrtý rohový kop v zápase, ovšem ani z něj k ohrožení domácí branky nedošlo, za pár vteřinek se rozeběhne poslední minuta.
90+1'
Hlavní rozhodčí přidal tři minuty nad rámec prvního poločasu. Domácí příznivci se znovu zlobí na hlavního rozhodčího, který podle nich neodpískal faul na Blahutu.
89'
Bartolomeu ji přenechal Šumberovi, který do vápna posílal velmi zajímavý centr. Pro balón vyběhl Zadražil, boxoval do bezpečí.
88'
Liepa se sice diví, ale podle obou rozhodčích fauloval Bartolomea. Domácí budou rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
86'
Tolno si pomohl možná šlapákem, ovšem rozhodčí nic nepískal. Akce Táborska pokračovala, jeden z hostujících hráčů pálil z levé strany vysoko nad!
85'
Domácí defenziva si poradila a zatím to vypadá, že Krynskyj udrží druhou nulu v letošní sezóně, ale nepředbíhejme.
84'
Po domácím faulu si míč staví Petr Plachý, hosté budou rozehrávat standardní situaci. Radoslav Kováč tam svým svěřencům znovu něco vyčítá.
82'
A zase Ščedryj! Ve středu hřiště získal důležitý míč a prostějovští fotbalisté běželi do další zajímavé akce. Tentokráte bez zakončení.
81'
Ščedryj v další nebezpečné akci! Balón si naváděl na střed, poté zkoušel zakončovat technicky na zadní tyčku. Míč šel po jeho obstřelu těsně vedle!
79'
Prostějov právě vstřelil branku!
Domácí se radují z dalšího gólu! Ščedryj zatáhl po pravé straně, nová ukrajinská akvizice poté poslala skvělý pas před branku na rozeběhnutého TORFIQA ALI- ABUBAKARA, který z hranice malého vápna překonal Zadražila!
78'
Z hranice pokutového kopu pálil krátce po otočce Nešpor. Ten zakončoval pouze doprostřed branky, Krynskyj zakročil!
77'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází David Píchal, přichází Torfiq Ali-Abubakar,
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází David Zbožínek.
76'
Nešpor sice skóroval, ale branka neplatí. Rozhodčí už předtím pískal útočný faul napadajícího Emmanuela Tolna.
75'
Prostějovští bez větších komplikací kombinují, do hry se zapojil Krynskyj. Hosté se snaží o čestný zásah, avšak jejich napadání moc účelné není.
73'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Martin Šplíchal, přichází Emmanuel Tolno.
73'
Hosté už působí dost frustrovaným dojmem. Michal Bezpalec šel jasně u postranní lajny jasně po nohách svého protihráče, další žluté napomínání.
72'
Hodně tvrdě šel do vzdušeného souboje hostující Jiří Mezera. Rozhodčí ani v tomto případě dlouho neotálel a vytáhl žlutou kartu.
71'
Rozběhla se závěrečná dvacetiminutovka. O vítězi je rozhodnuto, zápas se už spíše jen z povinnosti dohrává, u míče domácí.
70'
Zajímavá situace. Volodymyr Krynskyj si dlouho stavěl míč, očividně selhala i komunikace s čárovým rozhodčím. Hlavní Dorušák přiběhl k domácímu brankáři a udělil mu žlutou kartu za zdržování. To se pochopitelně neobešlo bez reakcí od místních diváků.
69'
Jeden z hostujících fotbalistů si pomáhal nedovoleně poblíž čárového rozhodčího, který ihned zvedal svůj praporek.
67'
Tempo hry v posledních minutách výrazně opadlo. Individuálně se na levé straně prosazoval Šplíchal, chyběla mu ale větší podpora.
65'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Arťom Ščedryj,
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Dušan Pinc.
64'
Další střelecký pokus z delší vzdálenosti! Ránu Bezpalce směřující pod horní tyč vyrazil reflexivním zákrokem Krynskyj.
63'
Skóre se přeci jen mohlo měnit i na druhé straně! Provazník napřáhl z nějakých dvaadvaceti metrů, dnes nejlepší hráč Táborska trefil pouze brankovou konstrukci!
61'
Domácí se prosazují počtvrté! Pospíchali do situace tři na dva, Píchal na sebe strhl obranu, Kušej přihrával rozeběhnutému JANU KOUDELKOVI, který nedal Zadražilovi střelou na vzdálenější tyčku žádnou šanci!
60'
Hosté jsou sice kombinačně silní, ale hrají pouze po velké vápno. V úplně poslední fázi se do šancí vůbec nedostávají.
59'
Táborsko se ihned vrhlo do útoku. Pro delší míč si vyběhl Krynskyj, který do této doby musel řešit pouze jednu vážnější situaci.
57'
ze hřiště odchází Marek Mach, přichází Robert Bartolomeu.

ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Kristapas Liepa.
56'
Totožná situace jako před malou chvílí, domácí už vedou o tři góly! Centr Kušeje z levé strany teď proletěl až na zadní tyč k úplně volnému JANU SCHAFFARTZIKOVI. Prostějovský kapitán zakončoval pod pod horní tyčku!
55'
Střídající Martin Nešpor teď u střídaček tvrdě dohrál Šumberu. Hlavní rozhodčí dlouho neváhal a vytáhl mu žlutou kartu.
53'
Individuálně se na levé straně prosadil Píchal, jehož následný centr našel ŠIMONA ŠUMBERU, který z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Zadražila!
51'
Solomon Omale vidí žlutou kartu po souboji u středového kruhu. Hosté se zlobili, že rozhodčí neponechal výhodu, domácí hráči i fanoušci si naopak stěžovali, že to byl faul hostujícího fotbalisty.
50'
Omale přihrával do levé strany hřiště rozeběhnutému spoluhráči. Ten si pomohl útočným faulem, hra je opět přerušena.
49'
Poprvé o sobě dal vědět i Tábor. Střelecký pokus hostujícího fotbalisty byl hodně nepřesný, rozehrávat bude Krynskyj.
48'
Hosté chybovali v rozehrávce. Jeden z domácích fotbalistů přihrával pod sebe, tvrdou střelu Koudelky z nějakých jedenácti metrů vyrážel Zadražil na roh!
47'
Zajímavý centr domácího hráče z levé strany. Balón proletěl pokutovým územím a doletěl až k rohovému praporku, Prostějov pokračuje v útočném snažení.
46'
ze hřiště odchází David Ledecký, přichází Matouš Varačka,
ze hřiště odchází Sy Babacar, přichází Martin Nešpor.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Jakkoliv byli hosté častěji na míči, za jednobrankové manko mohou být rádi. Dvě obrovské příležitosti totiž nevyužil domácí útočník Píchal. Nejprve nastřelil tyč, poté ho reflexivním zákrokem proti hlavičce z malého vápna vychytal Zadražil. Hosté se do první možnosti dostali až v závěru druhého poločasu, avšak s hlavičkou Navrátila si dokázal poradit Krynskyj.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Dorušák přidal jednu minutu. Ta už spěje ke svému konci, domácí příznivci se marně dožadovali odpískání faulu.
45'
Rozběhla se poslední minuta základní hrací doby. Trenér Kováč přikopnul míč k Plachému, hosté už zase kombinují se Zadražilem.
43'
Omale zůstává ležet na hrací ploše. Faul se nepíská, ještě předtím totiž vyletěl praporek čárového rozhodčího, ofsajd.
42'
Doposud největší možnost Táborska! Akce pokračovala po levé straně, odkud do vápna směřoval zajímavý centr. Kapitán Navrátil hlavičkoval do protipohybu domácího brankáře, Krynskyj se stihl vrátit k pravé tyči a zasáhl!
41'
Píchal fauloval dnes velmi aktivního Provazníka. Hosté dostanou šanci rozehrávat velmi zajímavou standardní situaci z nějakých sedmadvaceti metrů.
40'
Provazník na přihrávku nedosáhl, jenže ta směřovala spíše na rozeběhnutého Plachého. Omale zasáhl ve skluzu.
39'
Individuálně po levé straně postupoval Kušej. Zatím asi nejlepší domácí hráč si to namířil do středu, proti přesile fotbalistů v červených dresech neměl šanci.
38'
Nějakou dobu se nehrálo, hosté čekali na balón. Ten šel následně do zámezí od prostějovského hráče, další autové vhazování.
37'
Do hry se dnes poněkolikáté zapojil Zadražil, který působí jako výpomoc pro táborské fotbalisty při zakládání většiny útoků.
36'
Byl to Marek Mach, který ve středu hřiště hasil nevybíravým zákrokem rychlý kontr soupeře. Sudí Dorušák vytahuje první žlutou kartu.
34'
Třetí stoprocentní příležitost Prostějova. Po centru z pravé strany se k hlavičce z malého vápna dostal Píchal. Jeho hlavička z bezprostřední blízkosti trefila Zadražila!
33'
Nepříjemná srážka hlav v blízkosti středového kruhu. Na trávníku zůstali ležet Bolf s Provazníkem, hra je přerušena.
32'
Hostující Provazník už balón nezastihl na hrací ploše, a to především díky výborné práci Omaleho, který jej uhlídal tělem.
31'
Obrázek hry se ale nemění. Klub z Tábora je více na míči a snaží se kombinovat. Svěřenci Radoslava Kováče se do šancí nedostávají.
30'
Koudelku zradilo zpracování míče, domácí fotbalista byl rychle dostoupen a o balón přišel. Hosté z následné akce nebezpeční nebyli.
29'
Uvidíme, jak zareagují hostující fotbalisté. Ti to v tuto chvíli přehnali s agresivitou, byl jim odpískán útočný faul.
27'
Domácí jdou do vedení, druhou velkou šanci už dokázali proměnit! Obrovskou zásluhu na první brance má Omale, který chytrou přihrávkou mezi obránci do samostatného úniku vyslal VASILA KUŠEJE. Ten poté se štěstím prostřelil Zadražila, který si na balón sáhl!
25'
Do hry se dnes poněkolikáté zapojil brankář Zadražil. Prostějovští ho zatím nechávají manévrovat, spíše jen vyčkávají.
24'
Spousta nepřesností na obou stranách. Tempo oproti úvodu výrazně opadlo, dění hry se z velké části odehrává u postranní lajny poblíž střídaček.
22'
Další útočnou akci Táborska zastavil praporek čárového rozhodčího, ofsajd. Krynskyj rozehrál nakrátko se svým spoluhráčem.
21'
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Prostějovští měli největší šanci, avšak Táborsko je daleko častěji na míči, hosté jsou zatím kombinačně silnější.
20'
Sudí Dorušák spatřil další faul domácího fotbalisty. Táborsko dostane možnost standardní situace, k balónu se staví Plachý.
19'
Z následné standardky se hosté do zakončení nedostali, přesto i nadále obléhají domácí branku, zkouší to po pravé straně.
18'
Provazník si obhodil Omaleho a dostával se do zajímavého prostoru. Nigérijský záložník vše hasil nedovoleným zákrokem.
17'
Pokus o vysunutí Píchala, balón byl delší a stal se snadnou kořistí pro Zadražila, který ihned konstruktivně rozehrál.
16'
Další souboj u postranní lajny mezi Machem a Provazníkem. Rozhodčí pískal faul domácího fotbalisty, prostějovští fanoušci mají jiný názor.
14'
Táborsko naopak pospíchalo do rychlého brejku, Omale vše hasil taktickým zákrokem u střídaček a může být rád, že neviděl kartu.
13'
První velká šance zápasu! Kušej svou milimetrově přesnou přihrávkou vysunul Píchala, který postupoval z levé strany sám na Zadražila. Domácí fotbalista zakončoval na vzdálenější tyč, ke smůle domácích trefil brankovou konstrukci!
12'
Táborsko zahrozilo po levé straně. Domácí fotbalisté se ubránili pouze za cenu rohového kopu, po kterém slabě hlavičkoval Navrátil.
11'
Trenér Kováč se zlobí na své svěřence, který v jeho blízkosti přišli o balón. Prostějovští rychle vhazovali, jenže i oni si nerozuměli.
10'
Rozhodčí pískal nedovolený zákrok domácího hráče. Hosté hledali Babacara, ovšem přihrávka byla dlouhá, zahraje si také Krynskyj.
9'
Skvělá defenzivní práce hostujícího Bederky u postranní lajny na pravé straně hřiště. Sledujeme velmi opatrný úvod zápasu.
8'
Delší přihrávka pro Macha, který podle všeho nebyl v ofsajdu. Míč doskákal až do pokutového území, tam na něj čekal Zadražil.
6'
Metr od čárového rozhodčího se odehrál souboj, ve kterém si Ledecký dle všeho pomáhal taháním za dres. Hostující hráč má jiný názor.
5'
To byla velmi riskantní přihrávka Bederky směrem ke kapitánovi Navrátilovi. Ten to nakonec zvládl na jedničku a hosté už zase kombinují.
4'
Několik vzdušných soubojů u postranní lajny. Plachý poslechl trenéra Kováče a vracel míč směrem k Mezerovi.
3'
Kousek za velkým vápnem se nedovoleného zákroku dožadoval Omale. Rozhodí Dorušák podobnou situaci pustil i na druhé straně nepískal ani teď.
2'
Poměrně živý vstup do utkání z obou stran. Hosté přeci jen trochu zklidňují hru, do kombinace zapojují také brankáře Zadražila.
1'
Těžko hledat favorita, kurzy sázkových kanceláří zůstávají dost vyrovnané. Pokud bychom brali v potaz vzájemné duely z loňské sezóny, tak bychom asi věřili spíše Táborsku, které v obou zápasech zvítězilo, i když je třeba zmínit, že pokaždé nejhubenějším rozdílem ve skóre.
Utkání jako hlavní povede pan Petr Dorušák. Na čarách mu budou pomáhat pánové Jan Hurych a Pavel Pospíšil.
FC SILON Táborsko

V lepší formě je stoprocentně klub z Jihočeského kraje, který měl ještě na konci srpna pouhé body, pak ale shodným výsledkem 1:0 zvítězil jak na půdě Karviné, tak doma s rezervou Sparty a odrazil se ode dna tabulky, v tuto chvíli je dvanáctý. Což o to, že má parta kolem Radoslava Kováče slušnou defenzivu, když směrem dopředu to drhne. Táborsko se během úvodních sedmi kol prosadilo pouze pětkrát, horší útok v lize nenajdeme.
1. SK Prostějov

Svěřenci Pavla Šustra měli po herní i výsledkové stránce vydařenou přípravu, avšak úvod nového ročníku jim vůbec nevyšel. V prvním kole sice uspěli na půdě slávistického béčka, avšak od té doby ani jedno ligové vítězství. V domácím prostředí letos remizovali s Třincem a Chrudimí, navíc v derby nestačili na béčko Sigmy. Před vlastními fanoušky by potřebovali konečně získat plný bodový zisk, po sedmi duelech jsou se ziskem šesti bodů předpolslední, hůře je na tom pouze Vlašim.
Krásné fotbalové odpoledne. Druhá nejvyšší soutěž pokračuje osmým kolem, ve středu nás čekají hned tři zápasy. Prostějov v jednom z nich přivítá Táborsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.