Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : MFK Vyškov - 7. srpna 2022   10:30

Sparta B
Sparta B
43' Schánělec
1:1
(1:0)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
75' Vintr
Sparta B
Tůma – Váňa, Vydra, Kaštánek (89. Kukučka), Horák – Jonáš, Gedeon (74. Holoubek), Pudhorocký (C) – Goljan (66. Kuchař), O. Novotný, Schánělec (74. Šilhart).
Nalezinek – Borkovec, Žížala.
Rouček – Pečenka, Cichra
Na Seifertce, FK Viktoria Žižkov
539 diváků
MFK Vyškov
Kinský – Ilko, Fofana, Štěpánek, Oulehla (20. Srubek) – Cabadaj (78. Matys), Weber (46. Kratochvíla) – Lacík (68. Lual), Klesa (C) (46. Vintr), Krška – Kanakimana.
Jícha.

To je ode mne dnes vše, ze žižkovské Seifertky se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek neděle.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:1.
Utkání je za námi, s konečnou remízou 1:1 budou, hlavně vzhledem k průběhu prvního dějství, zajisté spokojenější hosté. Ve vyrovnané a na šance skoupé druhé půli dokázal hlavičkou po centru Ilka srovnat skóre Ondřej Vintr. Nejblíže brance z domácího celku byl střídající Tomáš Kuchař, jeho povedený obstřel zpoza vápna ale jen o decimetry minul šibenici svatyně Antonína Kinského.
90+5'
90+5'
Vintr si poradil s Vydrou během brejkové situace, je mu ale pískán faul.
90+4'
Vintr po nákopu nedovoleně atakoval Horáka.
90+4'
Horák nedovoleně zbrzdil do brejku sprintujícího Luala a vidí tak po právu žlutou.
90+3'
Ještě jedna standardka pro Spartu, Pudhorockého centr Novotný prodloužil ale jen k soupeři.
90+3'
Brejk hostí zastavil Vydra a pokoušel se ihned oslouvit Novotného, přihrávku ale přečetl Kinský.
90+2'
K hlavičce se po centru Pudhorockého protlačil Šilhart, jeho pokus zakončit byl sražen na roh.
90+1'
Holoubek si převzal merunu do pohybu a doslova jej sestřelil Ilko. Zasloužená žlutá a ještě i zajímavý volný kop pro domácí z nějakých třiceti metrů.
90'
Hrát se bude ještě minimálně čtyři minuty.
90'
Kuchař po souhře s Holoubkem nedokázal kvůli tlaku Ilka udržet míč ve hře.
89'
Kaštánka po předchozím souboji s Vintrem asi braly křeče, na jeho místo nastupuje letní posila z Baníku Ondřej Kukučka.
88'
Po nedorozumění v ofenzivě domácích bude vykopávat Kinský.
88'
Driblujícího Kratochvílu zastavil fantastickým skluzem Patrik Vydra.
87'
Novotný dobře udržel balon po odkopu Tůmy, Šilhartovi ale odkopl míč do zámezí Štěpánek.
87'
Vintr se hnal vpřed, zřejmě u toho ale omylem udeřil Kaštánka.
86'
Lual si narazil s Vintrem a kličkoval na kraji vápna, jeho počínání ale zastavil dobrým čtením hry Vydra, jehož Lual následně podkopl zezadu ve snaze znovu získat míč. Jeho zákrok byl ohodnocen jako žlutý.
85'
Pudhorocký našel Novotného krásnou kolmicí do šestnáctky, ten spadl v souboji s Fofanou, stejně ale učinil hostující stoper. Novotný se pak hlasitě dožadoval penalty, za což vidí žlutou.
84'
Domácí Váňa se uvolnil k centru z pravé strany, našel ale jen hlavu Kratochvíly.
84'
Kuchař získal merunu v souboji s Krškou a hrát tak bude Sparta.
83'
Pudhorockého oloupil o balon Matys a bojuje se na pravé lajně z pohledu hostí.
82'
Do vápna pronikl Kanakimana, byl ale čistě odzbrojen Váňou.
81'
Šilhart si ve vzduchu nepohlídal lokty a uštědřil bolestivý úder Štěpánkovi.
80'
V situaci 3 na 3 naváděl středem balon Pudhorocký a pokoušel se prostrčit na Novotného. Přihrávka ale adresáta nenašla a i kdyby nastal opak, zajisté by vzhůru vyletěl praporek pomezního.
79'
Kuchař nedal dýchat Ilkovi a nakonec se mu ještě podařilo srazit na tribunu odkop Srubka.
79'
Krškův centr rotovaný k brance zlikvidoval Tůma.
78'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází František Matys.
78'
Zajímavou standardku tak má k dispozici hostující celek.
77'
Kolmici na Luala přečetl Vydra, následně ale zaváhal, o balon přišel a ještě fauloval.
76'
Střídající Kuchař dal teď soupeřům ochutnat něco ze své přihrádky fotbalového umu. Z levé strany se uvolnil ke střele a jeho obstřel pravačkou proletěl těsně vedle šibenice!
75'
MFK Vyškov právě vstřelil branku! Hosté ale záhy opět přešli do ofenzivy a z pravé strany poslal parádní bochánek do vápna Pavol Ilko. Jeho pobídkou nepohrdl ONDŘEJ VINTR, jenž svoji hlavičku poslal do protipohybu bezmocného Tůmy. Je vyrovnáno – 1:1!
75'
Kvalitně presující Sparta vyhnala Vyškov z útočné poloviny.
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází Filip Šilhart.
ze hřiště odchází Filip Gedeon, přichází David Holoubek.
74'
Pudhorocký oklamal na prostředku Kanakimanu a štrádoval si to do vápna, nedokázal ale přesně přihrát, jelikož ho vyškovští snad ztrojili.
73'
Fofanův dlouhý pas odhlavičkoval Horák, který předal Kuchařovi a ten zakládá ofenzivní snažení domácích.
72'
Štěpánek vyzval k centru z pravého křídla Kratochvílu, ten ale nenašel Luala, který nabíhal na zadní tyč.
71'
Srubkův křižný pas nakonec těsně nestihl na hrací ploše Lual, rozehrávky od branky se ujme Tůma.
70'
Dlouo vhazování Vintra za sebe prodloužil Štěpánek, žádný z jeho spoluhráčů ale nezavíral zadní tyč.
69'
Kuchař efektní a přitom efektivní patičkou nasadil jesle soupeři a poslal do vápna Horáka, který šel po kontaktu se soupeřem k zemi. I přes zlobu domácích fanoušků se penalta pískat nebude.
69'
Váňa prováhal příležitost ke kolmici na Novotného a z nadějného protiútoku je jen aut.
68'
ze hřiště odchází Barnabáš Lacík, přichází Dani Lual.
68'
Kuchař si splnil defenzivní povinnosti a vypíchl na aut balon Krškovi, který se pokoušel uvolnit k centru.
67'
Jonáš si špatně zpracoval míč na středu a okradl jej o něj Kratochvíla, chybu svého kolegy středopolaře řešil faulem Pudhorocký.
Dnešní utkání sleduje 539 diváků.
66'
Goljana nahradí Tomáš Kuchař, syn bývalého hráče Bohemians či Slavie, který vloni nastupoval ve třetiligovém Vltavínu.
65'
Tentokráte již Goljanovi koncert v podobě hraní na housle nevyšel, jeho úmysl přečetl Ilko.
65'
Novotný prodloužil nákop Tůmy na Pudhorockého, Fofana se ale k balonu dostal dříve a pořádnou svící rozzářil snad celý Žižkov.
64'
Sparta se hezkou kombinací dostala na útočnou polovinu, Schánělcův pas na Novotného do běhu byl ale příliš ambiciózní.
64'
Pudhorockého driblink zastavil skvělým obranným zákrokem Štěpánek a rýsoval kolmici na Kanakimanu, lepšího postavení ale využil Horák a zastavil hostující ofenzivu.
63'
Schánělec sklepl Pudhorockému a ten obloučkem hledal Novotného, situaci z pohledu hostí vyřešil Srubek.
62'
Ti se rozehrávkou nakrátko vyhnali až k poslednímu Váňovi, jehož přízemní ránu z dálky likviduje Kinský.
61'
Goljan teď ukázal něco ze svého fotbalového umu. Nejprve nasadil soupeři jesle, pak se uvolnil mezi dvojicí protihráčů a byl faulován Cabadajem kousek od levého praporku. Zajímavá standardka pro domácí.
60'
Štěpánek uspěl ve vzdušném souboji s Váňou, dostal míč ale jen k Tůmovi.
59'
Béčko Sparty vstřelilo branku, když Goljanův centr z levé strany usměrnil do sítě Schánělec, jenže druhý jmenovaný přihrával z ofsajdu.
59'
Fofana se ve druhé půli přesunul na pozici stopera, levého beka tak hraje Filip Štěpánek.
59'
Ilkův přízemní centr do vápna odvrátil Vydra k Jonášovi.
58'
Pudhorocký hledal pasem do vápna Novotného, ten prodloužil za sebe a pro merunu si vyběhl Kinský.
58'
Jenže snažení Trousilova celku zastavil ofsajd.
57'
Vyškov bude vystavovat ofenzivu až od gólmana.
57'
Goljanovi odpadl chránič, ani to mu ale nezabránilo odcentrovat z levého křídla. Hostující obrana si ale jeho bochánek pohlídala.
57'
Hostující přímý útok končí na Tůmovi.
56'
Horákova kolmice na Goljana byla příliš dlouhá a balon nechal za brankovou čáru dojít Srubek, který druhého jmenovaného podržel na zádech.
55'
Váňův nákop prodloužil Schánělec pouze na Srubka.
55'
Jeho centr ale bez potíží likviduje Kinský.
55'
Sparta bude zahrávat roh, na paškál si jej vezme Adam Goljan.
54'
Opět musím ocenit neúnavný sektor hostí, který fandí o dost více, než hlavní tribuna plná příznivců domácího celku.
53'
Vintr odcentroval z pravé strany, míč ale netrefil ideálně a Tůma bude rozehrávat od branky.
52'
Kaštánek si poradil v hlavičkovém souboji s Vintrem, u balonu je ale i tak Vyškov.
51'
Kratochvíla zachytil střílený centr a dlouhým pasem hledal Vintra, útok hostí lae nikam nevedl.
51'
Po kolmici Pudhorockého se pokoušel uvolnit ke střele Goljan, Srubek se ale nenechal opít rohlíkem a dobrým skuzem jeho ránu srazil na roh.
50'
Vintr napálil v běhu skákavý míč nad branku, kde sídlí sektor fanoušků jeho týmu. Ti komentují prozatimní snahu svého mančaftu ve druhé půli skandováním "Je to lepší!".
49'
Dlouhý míč si za obrannou linií zpracoval Novotný, ale zastavil ho ofsajd.
48'
Kanakimanův centr zprava likviduje Tůma, který se tak snad poprvé dnes dotkl meruny rukama.
48'
Goljan skluzem zablokoval Srubkovu rozehrávku a na branku se rozeběhl Schánělec, ztroskotal ale na posledním hráči, jímž byl Fofana.
47'
Gedeon našel hezkým pasem na křídlo Horáka, ten odcentroval do Kinského rukavic.
46'
Schánělec dal svému přiťuknutí na Novotného příliš razance a balon končí v autu.
46'
ze hřiště odchází Michal Klesa, přichází Ondřej Vintr.
ze hřiště odchází Tomáš Weber, přichází David Kratochvíla.
46'
A vypadá to, že s průběhem zápasu se hostující kouč a bývalý ligový stoper Trousil pokusí pohnout. Připraveni nastoupit jsou David Kratochvíla, autor 13 branek v loňské sezóně MSFL a Ondřej Vintr.
Zcela upřímně musím přiznat, že je mi několika statečných v hostujícím sektoru líto. I přes jejich neutuchající podporu jejich miláčci zatím tahají ve všem za kratší konec a mohou být rádi, že prohrávají jen o gól. Mladící Sparty dominovali v kombinaci a vytvořili si několik zajímavých příležitostí. Ve své první ihned v úvodu utkání sice Tomáš Schánělec ztroskotal na Kinském, těsně před poločasovým hvizdem ale hezkým zakončením okolo brankáře nakonec dokázal získat pro domácí kýžené vedení.
45+1'
45+1'
I přes nedorozumění Gedeona s Novotným Sparta šlamastyku vyřešila odkopem Vydry.
45'
Novotný se po dloujhém nákopu dopustil faulu na Lacíkovi.
45'
Vyškov sportovně vrací zakopnutý míč.
45'
Po intervenci lékařů je již domácí křídelník na nohou.
44'
Na trávníku teď zůstal ležet prozatím jediný střelec utkání, Tomáš Schánělec.
43'
Sparta B právě vstřelila branku! Tak se to domácím přece jen povedlo. Gedeon rozjel brejk ziskem na útočné polovině a předal Jonášovi, který uvolnil Pudhorockého. Ten nezištně předložil balon do tutovky, ve které TOMÁŠ SCHÁNĚLEC nezaváhal a perfektním obstřelem obstaral vedení Sparty. 1:0!
42'
Zajímavý signál hostům nevyšel a do brejku hnal Pudhorocký, jeho křižný pas na Schánělce ale zachytil Antonín Kinský.
42'
Z levé strany prudce centroval Lacík, před Kanakimanou ale odvrátil na roh dobře se vrátivší Horák.
42'
Ilko se dostal do zajímavé pozice, jeho zakončení levačkou ale neprošlo přes blok těl.
41'
Patrik Vydra se dopustil nedovoleného zákroku na půlce hřiště.
40'
Jonášova zajímavá kolmice do vápna hledala Novotného, k míči měl ale blíže Srubek, který si celou situaci pohlídäl.
39'
Dlouhý pas za obranu sbírá Kinský.
38'
Na Jonášův oblouček za obranu si sprintem naběhl Pudhorocký, jenže v dobré pozici nedokázal dát střele dostatečnou razanci a jeho zakončení Kinskému vrásk na čele nepřidělalo.
37'
Lacík se snažil přešlapovačkou vykývat Váňu, ten ale přečetl jeho úmysly a míč v souboji 1 na 1 získal. Navíc poté merunu vyvezl a byl Lacíkem zastaven nedovoleně.
36'
Po postupu Ilka podél pravé lajny centroval Cabadaj, v hlavičkovém souboji s Lacíkem ale zvítězil Váňa.
36'
Pěknou postupnou kombinací se Sparta dostala až k Jonášovi, který se snažil vyzvat k centru Goljana. Postup slovenského mladíka ale zastavil praporek pomezního.
35'
Nepřesný dlouhý míč Webera končí v autu.
35'
Gedeonův centr ze standardky dokázal odhlavičkovat Filip Štěpánek.
33'
Sudí odpískal souboj Klesy s Pudhorockým jako nedovolený a ač se diví, za své počínání byl oceněn žlutým kartónkem.
33'
Jonášova nepřesná přihrávka na křídlo rezultovala v aut hostí.
32'
Kaštánek dobře udržel na zádech Kanakimanu, který se hnal za prostrčením Ilka. Útočník z Burundi navíc mladého stopera domácích fauloval.
31'
Kinského odkop zblokoval jeden ze Sparťanů, hosté se dostali do úzkých a vysvobozují se nákopem.
31'
Hosté se nesměle pokouší kombinovat, skvělý presink domácích jim ale výrazně ztěžuje situaci.
30'
Goljanův přízemní centr nedokázal žádný z jeho spoluhráčů tečovat a zachytil jej bez problémů Kinský rutinním zákrokem.
29'
Obětí nedovoleného zákroku na pravém křídle se stal Novotný, domácí budou kopat volný kop kousek od rohu velkého čtverce.
28'
Fofana svoji prudkou kolmicí jen napálil lýtko Gedeona a míč se odrazil k Novotnému. Tomu jej vypíchl opět Fofana, ale jen do autu.
27'
Fofana zvládl souboj s Gedeonem a předal Krškovi, ten byl faulován.
27'
Nepřesný pas Vydry na Váňu znamená aut pro hosty.
26'
Klesa si zpracoval míč na hruď po nákopu Štěpánka a v souboji dvou generací jej o něj okradl Gedeon, hostující kapitán navíc v okamžiku původní přihrávky stál v ofsajdu.
26'
Gedeonův vysoký pas do běhu na Horáka doskákal až za brankovou čáru.
25'
Sparta rozehrává odzadu, u míče je nyní levý stoper Daniel Kaštánek.
24'
Na pravé straně se okolo Štěpánka uvolnil Novotný a přihrál pod sebe na Schánělce, jeho slabou střelu z první usměrnil Goljan patičkou jen do rukavic Kinského.
23'
Fofanův centr po kolmici s Lacíkem našel jen jednoho z mužů v rudém.
22'
Gedeon hledal obloučkem ve vápně nabíhajícího Pudhorockého, jeho nižší vzrůst mu ale nedovolil hlavičku zamířit a ta tak míří mimo.
21'
Pumelice Lacíka z dálky letí vysoko nad břevno.
20'
Reakce na pasivní výkon hostí na sebe nenechala dlouho čekat, za Oulehlu nastupuje stoper Jaromír Srubek a Fofana se přesune na pozici levého beka.
19'
Po dalším centru do vápna se odrazila meruna ke Gedeonovi, který napřáhl z dálky, přízemní pokus ale poslal daleko vedle levé tyče.
19'
Váňa se na pravé straně protáhl okolo Lacíka a odcentroval, obrana Vyškova ale neměla problém odvrátit.
18'
Kanakimana se nechal lacině připravit o míč Horákem, který předal Goljanovi. Ten byl ale tísněný a Sparta bude vhazovat.
17'
Oulehla nepřihrál přesně a domácí se hnali do brejku, nyní ale akci trochu zabrzdili a budou vystavovat postupný útok.
16'
Ilkův centr zprava si našel na zadní tyči Lacík, jeho hlavička ale mířila mimo a i kdyby trefil hostující záložník branku, Tůma by nejspíš tento pokus kryl.
15'
Cabadaj na středu přiťukl Weberovi, ten ale nepřihrál přesně. I tak je z toho vhazování pro hosty.
14'
Po prostrčení Pudhorockého se úplně osamocen před Kinským ocitl Novotný, svoje prudké zakončení ale poslal pouze nad břevno!
14'
Centr Goljana zamířil Kinskému "do teplých."
14'
Sparta bude kopat další roh, v pořadí již pátý.
13'
Vydra pod tlakem Klesy našel dlouhým míčem na křídle Váňu, nakonec odvrátil na aut Oulehla.
12'
Schánělec se ve vápně poroučel k zemi, celé akci ale předcházelo postavení mimo hru.
11'
Lacík přiťukl Klesovi a ten obloučkem hledal ve vápně Kršku, přihrávka měla ale blíže ke gólmanovi Tůmovi.
11'
Po nakrátko rozehraném rohu a centru z levé strany vyplaval míč před Jonášem, který napřáhl z dálky. Skákavý míč trefil čistě, jeho střela si ale nenašla cestu mezi tři tyče.
10'
Gedeonův centr proskákal až k Vydrovi, tomu ale balon upálil na roh jeden z hostujících obránců.
10'
Rudí ale stále útočí a Fofana nyní zahrál rukou, domácí budou kopat volný kop asi 35 metrů od Kinského svatyně.
9'
Sparta se i přes dva centry Goljana nakonec vyhnala až k brankáři Tůmovi.
9'
Novotný se dostal k meruně na pravé straně, jeho střílený centr zblokoval na již třetí roh v utkání skluzující Oulehla.
8'
Sparta rozehrává až od stoperů Kaštánka s Vydrou.
7'
Vyškov se dostal na útočnou polovinu a po sérii soubojů centroval Ilko zprava na Klesu, ten z voleje mířil mimo tři tyče.
7'
Dlouhý nákop Gedeona hledal rozeběhnutého Horáka, u míče byl ale dříve Štěpánek a nechal jej dojít až za brankovou čáru.
6'
Kanakimana vybojoval míč ve tvrdém souboji, náslendou kolmici odkopl na tribunu opět Patrik Vydra.
4'
Po obrovské minele v rozehrávce se sám před Kinským ocitl Schánělec, gólman hostí ale jeho zakončení v obrovské šanci dokázal reflexivně zastavit nohou!
4'
Centr Horáka mířil na zadní tyč, tam na další roh tentokrát z druhé strany odvrátil Lacík.
3'
Centr Váni z pravé strany mířil do šestnáctky, obrana hostí odvrací na rohový kop.
2'
Po levém křídle pronikal rychlík Kanakimana, Vydra jej ale zakřižoval a odkopl na aut.
1'
Za dlouhým nákopem se dral Novotný, Kinský byl ale u balonu dříve.
1'
Rozehráli domáci v tradiční rudé, hosté nastoupili celí v bílém.
1'
Oba mančafty jsou již rozestaveny a výkop se tak nezadržitelně blíží.
Mezi diváky nechybí ani bývalý trenér áčka Sparty a současný televizní expert David Holoubek, jehož syn je na lavičce domácího celku.
Výkop se již blíží, žižkovskou Seifertkou již zní velice netradičně sparťanská hymna, kterou si vyslechne jak relativně rudá a sympaticky zaplněná hlavní tribuna, tak asi osm nadšenců v sektorů Vyškova za brankou, kteří se vydali podpořit svůj mančaft až do hlavního města. Za zmínku stojí také odhadem tak sedmiletý klučina ve vyškovských barvách, který je jednoznačně nejmladším fanouškem v sektoru hostí.

AC Sparta Praha B: Tůma – Váňa, Vydra, Kaštánek, Horák – Jonáš, Gedeon, Pudhorocký (C) – Goljan, O. Novotný, Schánělec.
Náhradníci: Nalezinek – Borkovec, Holoubek, Žížala, Šilhart, Kuchař, Kukučka
Trenér: Michal Horňák

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Oulehla, Fofana, Štěpánek – Cabadaj, Weber – Lacík, Klesa (C), Krška – Kanakimana.
Náhradníci: Jícha – Matys, Lual, Kratochvíla, Srubek, Vintr.
Trenér: Jan Trousil

Rozhodčí: Rouček – Pečenka, Cichra.
MFK Vyškov

Vyškov vloni skončil dvanáctý, do letošního ročníku ale vlétl jako velká voda a na domácím hřišti smetl Chrudim poměrem 3:0 zásluhou dvou afrických mladíků. Dvakrát se totiž trefil 22letý Bienvenue Kanakimana z Burundi a jednu branku vstřelil o rok mladší rodák z Pobřeží Slonoviny Adama Fofana.

Již zmíněný Bienvenue Kanakimana je zajisté plejerem, jehož se vyplatí sledovat. V minulé sezóně vsítil 7 branek ve dvaceti zápasech a letos se poměrně slušnou bilanci bude snažit ještě vylepšit, obzvlášť po tom, jakým způsobem vtrhl do sezóny letošní.
AC Sparta Praha B

Rezerva Letenských vstoupila do sezóny stejně jako jejich A-tým – porážkou. V souboji ligových "béček" podlehla na Hané Olomouci 0:1 po brance Patrika Slaměny, červenou kartu navíc obdržel stoper Sparty Dalibor Večerka. Vloni pátý celek tak bude dnes bojovat o zisk prvních letošních bodů.

Za zajímavého hráče v domácím celku se rozhodně dá považovat Patrik Vydra. 19letý vytáhlý stoper si v minulé sezóně odbyl debut ve Fortuna Lize, exceluje ve vzduchu a v letošním ročníku zajisté udělá vše pro to, aby si opět pootevřel dveře do týmu, který (zatím) vede Dán Brian Priske.
Krásné fotbalové dopoledne přeji všem fanynkám i fanouškům české kopané. V rámci druhého kola Fortuna Národní Ligy dnes Na Seifertce, tedy stadionu vloni sestupivšího Žižkova, vyzve domácí AC Sparta Praha B moravský celek MFK Vyškov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.