Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Slavia B - 6. března 2023   18:00

Sparta B
Sparta B
44' Daněk  • 69' Daněk
2:0
(1:0)
Slavia B
Slavia B
Sparta B
V. Vorel – Ševinský (51. Večerka), Vydra, Kamenović – Váňa, Kaštánek, Jonáš (C), Goljan (64. D. Horák) – Karabec (74. Lehocký), Minčev (74. O. Novotný), Daněk.
Nalezinek – Hodouš, Holoubek.
Všetečka – Horák, Hurych
epet ARENA, Praha
2 752 diváků
Slavia B
Mandous – Hošek (C), Kačaraba, Konečný, Bořil (62. Masopust) – Kričfaluši (46. Beran), Traoré – Pech, Šubert (62. Šmiga), Ewerton (81. M. Pudil) – A. Pudil (62. Planka).
Dvořák – Švec.

Rezerva pražské Sparty ovládla derby proti Slavii, když na Letné poráží svého městského rivala 2:0.

Obě branky vstřelil Kryštof Daněk, jenž byl jednoznačně nejlepším hráčem zápasu, když několik dalších velkých šancí neproměnil, naopak slávisté se k ohrožení Vojtěcha Vorla dostávali jen zřídka a i přes obrovskou podporu svého zaplněného fanouškovského kotle odjíždějí z Letné poraženi.
90+4'
90+3'
Po dlouhém nákopu Masopusta byl u levé postranní čáry máván ofsajd Miloši Pudilovi.
90+2'
Sparťané mohou vhazovat na útočné polovině a míří k důležitému tříbodovému zisku.
90+1'
Rozhodčí Všetečka oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Štěpán Beran nebezpečně střílel kolem zdi k tyči, kam se natahoval Vojtěch Vorel, ten ale na míč nedosáhl a střela Berana se odrazila od vnější části brankové konstrukce.
88'
Po faulu na Daniela Šmigu bude Slavia zahrávat volný kop z velmi nebezpečné palebné pozice přímo u pokutového území soupeře, žlutou kartu navíc inkasuje Patrik Vydra.
87'
Hosté se dostali ke standardní situaci, centr Davida Planky ale k nějakému zakončení nevedl a k míči se brzy opět dostali rudí.
85'
Slávisté mají míč ve svém držení, musí ale hrát až od brankáře Mandouse, jeho protějšek Vorel zůstává ve druhém poločase nadále zcela bez práce.
83'
Ondřej Novotný si podruhé našel před brankou centr z levé strany, tentokrát hlavičkoval přímo do náruče Aleše Mandouse.
81'
Ewerton se dnes absolutně nijak neprosadil a odchází viditelně zklamán.
81'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Ewerton, přichází Miloš Pudil.
81'
Kamenovićovi je pískán faul na útočné polovině, slávisté brzy po rozehrávce zase o míč přišli.
78'
Ewertonovi nevyšla souhra s Danielem Šmigou, sparťané odkopli míč do středu hřiště, kde pak navíc u postranní čáry vybojovali autové vhazování.
77'
Po centru z levé strany zůstal před brankou naprosto osamocený Ondřej Novotný, musel ale hlavičkovat v záklonu a mířil výrazně vedle.
76'
Dnešní druholigové derby na Letné v nesmírně chladném počasí sleduje 2 752 diváků.
75'
Lehocký se hned ujal rohového kopu, jeho centru se slávisté ubránili.
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Martin Minčev, přichází Ondřej Novotný.
74'
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Maxmilián Lehocký.
73'
Karabec byl při dalším průniku po útočné polovině faulován, rozhodčí Vštečka ale ponechal výhodu, neboť míč se odrazil k volnému Daňkovi, jeho střela je sražena na rohový kop.
73'
Adam Karabec se nadechl k individuálnímu průniku po útočné polovině, ten ale ke střeleckému zakončení nevedl.
71'
Dalekonosná střela Lukáše Masopusta mířila vysoko nad branku.
69'
Sparta B právě vstřelila branku! Teď už ale Slavii nezachránil ani výborný brankář Mandous! Adam Karabec od postranní čáry přihrál Martinu Minčevovi, jenž se kolem nedůrazného Kačaraby dostal do velké šance, kterou Mandous ještě vyrazil na dorážku KRYŠTOFA DAŇKA z úhlu pod břevno už ale nedosáhl!
67'
Adam Karabec se rozběhl za volným míčem na útočné polovině, rychlé nohy ale ukázal i David Planka a byl u něj dříve, což Slavii zachránilo od velké šance soupeře.
66'
Daniel Šmiga dostal příliš dlouhý nákop za sparťanskou obranu, u míče byl dříve brankář Vorel.
64'
ze hřiště odchází Adam Goljan, přichází Daniel Horák.
63'
Na trávníku se pořádně přiostřuje, teď se po Masopustově faulu u postranní čáry těžce zvedá Lukáš Váňa.
62'
ze hřiště odchází Jan Bořil, přichází Lukáš Masopust.
62'
ze hřiště odchází Adam Pudil, přichází David Planka.
62'
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Daniel Šmiga.
61'
Po standardní situaci dostává za vražení do Kryštofa Daňka žlutou kartu Štěpán Beran.
60'
Martin Minčev dostává žlutou kartu za faul u postranní čáry na Martina Šuberta.
59'
Centr zatím zcela nevýrazného Ewertona od rohového praporku byl příliš dlouhý pro jeho spoluhráče, Vorel vyrazil míč k protější postranní čáře.
59'
Slávisté zaútočili jen ve dvou proti výrazné přesile, přesto se jim povedlo vybojovat rohový kop.
57'
Po dlouhém odkopu brankáře Mandouse je Bořilovi pískán nedovolený zákrok u postranní čáry, rozehrávat mohou sparťané.
56'
Žluté karty dostávají Jan Bořil a Adam Karabec.
56'
Jan Bořil se u postranní čáry dostal do křížku s Kryštofem Daňkem, poté se na něj seběhlo velké množství sparťanů a je z toho hromadná roztržka.
55'
Velmi nepovedená přihrávka Martina Šuberta zamířila na nikým neobsazené levé křídlo, pro míč si tak v klidu došel Vojtěch Vorel.
53'
Karabcově centru od rohového praporku se sešívaní ubránili a už jsou v držení míče.
52'
Adam Karabec po levém křídle pronikl do pokutového území a jeho následnou přihrávku na Minčeva před branku hosté srazili na rohový kop.
51'
Z rohového kopu se slávisté neprosadili a po Bořilově faulu se rozehrávky ujme Sparta.
51'
ze hřiště odchází Adam Ševinský, přichází Dalibor Večerka.
50'
Ze střední vzdálenosti nebezpečně vypálil střídající Štěpán Beran a byť jeho pokus mířil nad břevno, tak jej Vorel konečky prstů ještě pojistil.
50'
Ševinský už je na nohou, ovšem evidentně nebude schopen v zápase pokračovat a Sparta zatím hraje v deseti.
49'
Ošetření Ševinského už se přesunulo do zámezí, ve hře se může pokračovat.
48'
Velké svalové problémy trápí Adama Ševinského jenž padl k zemi u postranní čáry, rozhodčímu Všetečkovi nějakou dobu trvalo, než přerušil hru, nyní už dochází k ošetření krajního beka sparťanské sestavy.
46'
Sparťané po změně stran pokračují v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Ondřej Kričfaluši, přichází Štěpán Beran.
46'
V souboji rezerv pražských „S“ je zatím úspěšnější ta sparťanská, která měla v prvním poločase místy výraznou převahu a zúročila ji ve vedení 1:0, které krátce před přestávkou zařídil Kryštof Daněk.

Ten vyhrává mnoho soubojů s Janem Bořilem a měl už tři velké gólové příležitosti, které ještě nevyužil, výbornou nabídkou Martina Minčeva ve 44. minutě už ale nepohrdl a postaral se o poločasový stav 1:0.

Slavia má v sestavě více hráčů ze širšího kádru A-týmu, kromě brejkové šance Martina Šuberta se ale zatím moc neprosadila.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Všetečka k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Sparta B právě vstřelila branku! Sparta se ujímá vedení! Martin Minčev si u rohu pokutového území našel parketu pro střílený pas před branku, který si u vzdálenější tyče našel KRYŠTOF DANĚK a zblízka už Mandouse překonal!

Daněk si to pro oslavu namířil přímo pod zaplněný kotel hostujícího týmu, což slávističtí fanoušci nelibě nesou.
43'
Při rychlejší akci Letenských zkoušel Adam Goljan prudkou střílenou přihrávku před branku, ta byla sražena do zámezí, bude z toho znovu jen aut.
42'
Sparťané to znovu zkouší po pravé straně, po odrazu míče do zámezí budou vhazovat.
40'
Zajímavá situace u pokutového území Sparty, kde Adam Pudil zcela ignoroval průnikovou přihrávku Jana Bořila, protože si zjevně myslel, že je v ofsajdu, jeho postavení však dost možná bylo v pořádku a spoluhráči se na něj nechápavě obořili.
39'
Aleš Mandous teď vůbec nezvládl vyběhnutí daleko za pokutové území, dříve byl u míče Martin Minčev, ten ale přehozením Mandouse nezvolil nejlepší řešení, neboť k míči pak měli výrazně blíže hostující stopeři, kteří jej odkopli do bezpečí.
39'
Velmi podobně to dopadlo na opačné straně s nepovedenou přihrávkou Martina Šuberta, míče se snadno ujal Vojtěch Vorel.
38'
Karabcův nákop do pokutového území na Minčeva postrádal přesnost, míče se ujal brankář Mandous.
37'
Teď se sparťanskému publiku nelíbí zákrok na pronikajícího Goljana před pokutovým územím Slavie, hlavní arbitr se zatím snaží hru příliš nekouskovat.
35'
Hošek tentokrát sám neuspěl při průniku po pravém křídle, neustál drobné přistrčení od Adama Goljana a zahrál míč rukou, což rozhodčí Všetečka po signalizaci kolegy na lajně Adama Horáka odpískal.
35'
Michal Hošek uvolnil na pravém křídle Adama Pudila, jeho centr před sparťanskou obranu se neujal.
33'
Třetí tutovka Kryštofa Daňka! Tomu ji tentokrát připravil Martin Minčev, Daněk se objevil naprosto osamocen proti Mandousovi, ten ale podruhé vytáhl bravurní zákrok a Daňkovu přízemní střelu mířenou k tyči vyrazil!
31'
Na levé straně útočné poloviny se faulem na Michala Hoška provinil Adam Karabec a dostává se mu důrazného varování od rozhodčího Všetečky.
30'
Taras Kačaraba si u středové čáry velmi neobratně nastřelil vlastní ruku, to však nebyl prohřešek proti pravidlům a po odrazu míče do zámezí sparťané jen vhazují.
28'
Slávisté se ubránili další standardní situaci soupeře a Martin Šubert vyrazil do rychlého brejku, své sólo zakončil střelou z místa poblíž penaltovému bodu, té ale chyběla potřebná razance a Vojtěch Vorel si s ní poradil.
28'
Už dobrých šest minut se neustále hraje u pokutového území Slavie, pokračovat to bude i po dalším nedovoleném zákroku hostů.
27'
Téměř výjimečně to sparťané zkusili po otevřenější levé straně, kde ale byl zablokován centr Adama Goljana.
25'
Po autovém vhazování se k míči před brankou dostal Martin Minčev a prudce jej napálil pod břevno, to už však zazněl hvizd rozhodčího Všetečky, jenž bulharskému útočníkovi odpískal nedovolené počínání před brankou Aleše Mandouse.
25'
Karabcův rohový kop se neujal, hosté odehráli míč do zámezí.
24'
Sparťané nadále hrají především přes tu svoji pravou stranu, kde teď po Daňkově kolmici Martin Minčev vybojoval rohový kop.
23'
Jan Bořil se tentokrát provinil nedovoleným zákrokem. Zkušený levý obránce hraje v prvním poločase pod protilehlou tribunou osídlenou sparťanskými fanoušky, kteří se radují z jeho i podobných drobných zaváhání.
22'
A brzy následuje další šance domácích! Daněk si to znovu vzal z pravého křídla individuální cestou, dostal se do pokutového území a jeho ostrá rána mířila za vzdálenější tyč Mandousovy branky!
22'
První velká šance dnešního derby! Kryštof Daněk uspěl v individuálním souboji s Janem Bořilem a rozběhl se vstříc Aleši Mandousovi, toho ale překonat nedokázal!
20'
Adam Pudil si naběhl na kolmici za sparťanskou obranu, dříve u míče ale byl brankář Vorel, jenž si pak ostře vyměnil názory s mladým útočníkem slávistické rezervy.
19'
Sparťané zakombinovali na levém křídle, Adam Karabec pak nebezpečně přihrával před branku, k zadní tyči si ale nenabíhal nikdo v rudém, kdo by mohl zakončovat.
18'
Slávisté zahrávali svůj druhý rohový kop, po centru Šuberta se do skrumáže vrhl brankář Vorel a povedlo se mu míč vyrazit, opětovný centr Šuberta se pak už neujal.
16'
Karabcův nepovedený centr ze standardní situace doskákal k brankáři Mandousovi.
15'
Ševinský byl faulován Adamem Pudilem u postranní čáry, rozehrávat mohou sparťané.
13'
Adam Pudil z pravého křídla vnikl do pokutového území, kde po střetu s Kamenovićem padl k zemi, rozhodčí Všetečka ale odmítá slávistické protesty a penaltu nenařizuje.
12'
Slávisté drží míč na svých kopačkách už několik desítek sekund, zatím se ale dopředu se zatím moc neženou.
11'
Na druholigové poměry panuje na Letné skutečně výjimečná atmosféra, tábory obou fanoušků si ale také vyměňují „obvyklé“ hanlivé pokřiky.
10'
Kryštof Daněk si z pravého křídla navedl míč po hranici pokutového území k ose hřiště, pak prudce pálil, ovšem jen do těl bránících slávistů.
8'
Po velkém zaváhání hostujících stoperů se za jejich záda mohl rozběhnout Martin Minčev, ovšem nepovedlo se mu ideálně převzít míč, dostal se do tísně a pak už jej spíše jen přihrál k Mandousovi.
6'
Po souboji Kamenoviće s Pechem poblíž sparťanské střídačky se hosté dožadovali autového vhazování, to je poněkud překvapivě přisouzeno sparťanům.
5'
Prvního rohu se ujali slávisté, velmi nepovedenou rozehrávku po zemi ale domácí fotbalisté odkopli k postranní čáře.
3'
Neúspěšná snaha Kryštofa Daňka na pravém křídle vybojovat odkop od branky, rozehrávky se ujme Aleš Mandous.
2'
Michal Hošek byl nedovoleně atakován ve středu hřiště, hostující kapitán se zvedá zpět na nohy.
1'
Úvodního výkopu se ujal Adam Pudil a je rozehráno! Oba celky pochopitelně nastupují v obvyklých barevných kombinacích.
1'
Před úvodním výkopem přítomní uctili minutovým potleskem památku nedávné zesnulé sparťanské legendy Josefa Vojty.
Trojice rozhodčích v čele s Janem Všetečkou přivádí fotbalisty na trávník. V Praze během odpoledne sněžilo, to však ustalo a kromě chladna je solidní počasí na fotbal.
Sektor slávistických fanoušků je velmi dobře zaplněn, hosté tu budou mít velkou podporu.
V sestavách obou celků je řada jmen z A-týmů, čeká nás tedy velmi zajímavé derby, v němž jde o velmi důležité druholigové body.

AC Sparta Praha B: V. Vorel – Ševinský, Vydra, Kamenović – Váňa, Kaštánek, Jonáš (C), Goljan – Karabec, Minčev, Daněk.
Náhradníci: Nalezinek – Hodouš, Holoubek, D. Horák, Lehocký, O. Novotný, Večerka.
Trenér: Petr Janoušek

SK Slavia Praha B: Mandous – Hošek (C), Kačaraba, Konečný, Bořil – Kričfaluši, Traoré – Pech, Šubert, Ewerton – A. Pudil.
Náhradníci: Dvořák – Masopust, Planka, Beran, Šmiga, M. Pudil, Švec.
Trenér: Marek Jarolím

Rozhodčí: Všetečka – Horák, Hurych.
SK Slavia Praha B

Slávisté jsou na tom ještě o jeden bod a jednu pozici hůře, se ziskem šestnácti bodů z šestnácti kol tedy uzavírají šestnáctičlenné druholigové pole.

Jako jediní v soutěži dokonce nezvítězili na soupeřových trávnících, všechny čtyři dosavadní výhry si připsali na tom svém. Na hřištích soupeřů slávistické béčko vstřelilo branku naposledy v září, v dalších třech utkáních venku vyšlo střelecky naprázdno.

V závěru přípravy se sešívané rezervě dařilo, když po výhrách 2:0 nad Chrudimí a 2:1 nad Příbramí dokázala v generálce na ostré zápasy zdolat B-týmu Bohemians 1905 jasně 4:1.
AC Sparta Praha B

Sparťané přezimovali na patnáctém místě, což stálo pozici hlavního trenéra Michala Horňáka, jehož nahradil dosavadní asistent Petr Janoušek. Na Vlašim i Třinec mladí sparťané ztrácejí jen bod, ovšem vzhledem k horšímu skóre jim případná dnešní remíza k posunu před tyto soky nestačí.

Zimní přestávku mělo sparťanské béčko rozdělenou na několik bloků. Začalo již v době mistrovství světa Tipsport ligou, kde po výhře 4:1 nad Teplicemi, poté prohrálo 2:3 s Pardubicemi a svoji pouť soutěží zakončilo hladkou prohrou 0:3 s Vlašimí. Po novém roce pak sparťané sehráli několik přípravných zápasů v domácím prostředí, naposledy remizovalo bez branek s Viktorií Žižkov.
Hezký večer z pražské Letné, kde se derby zápasem pražských „S“ dohraje úvodní kolo jarní fáze FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, celkem již sedmnácté v dosavadním průběhu sezony.

První vzájemný zápas v polovině srpna zvládli lépe slávisté, kteří v domácím prostředí zdolali svého rivala 4:2.