Fotbalová národní liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Dukla - 4. dubna 2023   16:30

Varnsdorf
Varnsdorf
51' Osmančík  • 89' Rudnytskyy  • 90+2' Tanko
3:4
(0:3)
Dukla
Dukla
11' Piroch   • 27' Matějka   • 37' Matějka   • 78' Matějka
Varnsdorf
Sirotník – Richter, Kouřil, Kubista (81. Rudnytskyy), Kurka – Bláha (C), Samko (81. Penc) – Schön (61. Ondráček), Osmančík (73. Švanda), Dufek – Tanko.
Vaňák – Kubr.
Ulrich – Lakomý, Cichra
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
Dukla
Rada – Holiš, Peterka (C), Krch, Barac (87. M. Zapletal) – Moulis (72. Buchvaldek), Špatenka, Kozel, Piroch, Hrubeš (72. Šebrle) – Matějka (80. Havelka).
Šťovíček – Červenka, Hodek.

90+3'
90+2'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Autorem branky je ABDULLAHI TANKO. Tanko opět kopl do vrtule, zbavil se dvou hráčů, obhodil brankáře a snížil na 3:4.
90'
Sudí nastavuje 3 minuty.
89'
Autorem branky je PAVLO RUDNYTSKYY. Tanko skvěle pokryl míč a zbavil se svou hráčů, následně našel Rudnytského, který se prosadil v malém vápně.
87'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Michal Zapletal.
86'
Dukla chystá ještě jedno střídání.
85'
Tohle už s fotbalem nemá moc společného, stále se přerušuje.
84'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Josef Švanda).
83'
O osudu utkání už je nejspíš rozhodnuto. Varnsdorf to přesto zkouší.
81'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Matěj Kubista, přichází Pavlo Rudnytskyy,
ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Václav Penc.
80'
ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Filip Havelka.
79'
Dukla sice přidala další zásah, sudí ale ještě předtím signalizoval přerušení hry.
78'
Dukla právě vstřelila branku! Matějka dostal přihrávku do velkého vápna a přízemní střelou vsítil hattrick, čímž posílá Duklu do vedení 4:1.
76'
Samko opět faulován. Hraje Kouřil
74'
Matějka se dostal k ojedinělé střele Dukly v druhé půli.
73'
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Josef Švanda.
72'
ze hřiště odchází Jiří Hrubeš, přichází Štěpán Šebrle,
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Lukáš Buchvaldek.
71'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jan Peterka). Kurka vylezl míč až za polovinu hřiště, kde hru přerušil Peterka. Za odměnu vidí žlutý kartonek.
69'
Dukla mezitím chystá dvojité střídání.
68'
Varnsdorf se opět tlačí dopředu, doplácí ale na fauly.
67'
Hra je nyní často přerušována.
65'
Hra je přerušena, jeden z hostů zůstává ležet na zemi.
65'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Adam Ondráček).
64'
Další zavár před Radou! Samko ale hostující tvrz nepropálil. Roh.
63'
Na hřišti se přiostřilo, Varnsdorf vycítil šanci ještě se zápasem něco udělat.
63'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (David Kozel).
62'
Ondráček se hned zapojil do hry, příliš úspěšný ale nebyl.
61'
ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Adam Ondráček.
60'
Kozel střílí do boční sítě.
60'
Hlavičku Varnsdorfu uklízí Rada do náruče.
59'
Další závar před Radou! Varnsdorf byl blízko další brance, míč poletoval na hranici malého vápna, nakonec ale skončil mimo tři tyče.
58'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jiří Piroch).
57'
Rada, tentokrát brankář, vyčkává s rozehrávkou.
56'
Dukla polevila, což zvedlo že střídačky i Petra Radu.
55'
Dnešní utkání sleduje diváků 421.
54'
Varnsdorf předvedl pohlednou akci, na jejímž konci byl opět Pavel Osmančík, který k jeho smůle trefuje pravou tyč!
53'
Varnsdorf teď ubránil hned tři rohové kopy po sobě.
51'
Autorem branky je PAVEL OSMANČÍK. Tak přeci se domácí dočkali. Po standardní situaci se k míči dostal Pavel Osmančík a snižuje na 1:3!
50'
Sudí důrazně napomíná jednoho z hostujících hráčů. Ten doslova přejel Schöna.
49'
Další centr ale končí mimo hrací plochu.
48'
Dukla hraje v klidu a kombinuje ze strany na stranu.
47'
Tomu se ale výkop nevydařil a končí v zamezí. Aut pro hosty.
47'
Dukla je opět aktivní. Centr za obranu byl ale příliš dlouhý. Hraje Sirotník.
46'
Při pohledu na tribunu část fanoušků dnešní utkání odepsala a šla domů.
46'
45+2'
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Varnsdorf zahrává rohový kop.
41'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Marek Richter).
41'
Kurka chtěl centrovat, míč mu ale uskočil a opustil hřiště.
40'
Domácí se v závěru poločasu trochu zvedli, Dukla ale kontroluje střed hřiště a nepouští Varnsdorf do nebezpečných akcí.
39'
Ani Tanko se svým pádem ve vápně neuspěl.
38'
Varnsdorf tlačí a snaží se snížit. Jenže Schön mířil těsně vedle.
37'
Dukla právě vstřelila branku! Hosté vystihli rozehrávku domácího týmu a Matějka neměl problém obejít brankáře a navýšit na 3:0.
36'
Vše je v pořádku. Hrát bude Sirotník.
35'
Jeden z hostujících hráčů zůstává po souboji ležet na zemi. Hra je přerušena.
34'
Varnsdorf se snaží zrychlit rozehrávku, Dukla ale ovládá střed hřiště.
32'
Moulis se ocitl sám před Sirotníkem, jeho akci ale ukončuje sudí. Ofsajd.
31'
Další přerušení hry. Viníkem je Schön.
30'
Žlutou kartu vidí také Moulis za zákrok na Samka.
29'
Varnsdorf se snaží odpovědět, Schön ale neprošel přes Pirocha.
27'
Dukla právě vstřelila branku!
Autorem branky je LUKÁŠ MATĚJKA. Nakonec se Dukla prosadila. První střelu ještě z brankové čáry vykopl Kubista, Matějka ale dorážku umístil přesně k tyči.
26'
Centr na Osmančíka je dlouhý. Vykopávat bude Rada.
25'
Hosté přerušují hru na polovině hřiště.
24'
Dukla skvěle brání, střela Samka neměla šanci na úspěch.
23'
Varnsdorfu se podařilo více kombinovat a je z toho centr do vápna.
23'
Moulis si připisuje další střelecký pokus. Ale i on míjí.
22'
No, moc nechybělo. Hlavička jednoho z hráčů v červeném končí jen pár centimetrů mimo tři tyče.
22'
Hosté si vybojovali rohový kop.
21'
Další akci hostů ukončuje hvizd sudího. Ofsajd.
19'
Varnsdorf přidal na agresivitě, Dukla ale drží míč na svých kopačkách.
18'
Žlutou kartu za ostrý zákrok na Holiše vidí Denny Samko.
16'
Bláha fauloval, když chtěl přerušit protiútok hostů. Sudí nechává výhodu.
15'
Dufek udělal tři rychlé kroky a zkusil vyslat centr do vápna. Nicméně nemířil přesně. Hraje Rada.
14'
Centr z pravé strany posílá do bezpečí Schön. Varnsdorf je zakřiknutý.
13'
Dukla Praha převzala iniciativu a předvádí pohledný kombinační fotbal.
12'
Další slibná akce hostů. Barac ale míjí.
11'
Dukla právě vstřelila branku! Hosté se prosazují po rohovém kopu. Míč do sítě uklidil JIŘÍ PIROCH.
11'
Hosté si rohový kop zopakují.
10'
Dukla bude zahrávat první rohový kop.
9'
Hraje se teď převážně na polovině hřiště. Oba týmy trápí přesnost.
8'
Dukla se dostala na polovinu domácích. Kouřil ale posílá míč do bezpečí.
7'
Varnsdorf ovládl střed hřiště a Tanko mířil do úniku. Ze skvělé pozice ale míří pouze do boční sítě.
6'
Kouřil si připisuje útočný faul.
5'
Severočeši jsou aktivní. Osmančík udělal zasekávačku a vystřelil. Pozorný Rada vyráží na roh.
4'
Střelecký pokus domácích letěl vysoko nad.
3'
Zajímavá situace také a druhé straně! Tanko ovšem neprošel přes hostujícího obránce, následná střela byla zablokována.
2'
Varnsdorf špatně rozehrál, čehož mohla využít Dukla! Moulis ale ve skluzu nemířil přesně.
1'
Úvodní rozehrávku má na starost Varnsdorf.
1'

FK Varnsdorf: Sirotník – Richter, Kouřil, Kubista, Kurka – Bláha (C), Samko – Schön, Osmančík, Dufek – Tanko.
Náhradníci: Vaňák – Penc, Švanda, Ondráček, Rudnytskyy, Kubr.
Trenér: Miroslav Holeňák

FK Dukla Praha: Rada – Holiš, Peterka (C), Krch, Barac – Moulis, Špatenka, Kozel, Piroch, Hrubeš – Matějka.
Náhradníci: Šťovíček – Havelka, Červenka, Šebrle, Hodek, M. Zapletal, Buchvaldek.
Trenér: Petr Rada

Rozhodčí: Ulrich – Lakomý, Cichra.
Hezký úterní den přeji ze severočeského Varnsdorfu, kde je momentálně polojasno, ovšem pouhé dva stupně nad nulou.
Nejlepší střelci

Důležitým článkem sestavy Dukly je Lukáš Matějka, který je s osmi góly čtvrtým nejlepším střelcem ligy.

Nejlepším střelcem Varnsdorfu je nigerijský útočník Abdullahi Tanko, který zaznamenal šest gólových zásahů.
FK Dukla Praha

Do Kotliny přijede FK Dukla Praha, která zažívá snové jaro. Na svém kontě má ze tří zápasů tři vítězství.

Nejprve doma porazila Třinec (2:0), poté rezervu Slavie (4:1) a nakonec uspěla i v Drnovicích proti Vyškovu (1:0). Na jaře tak získali svěřenci Petra Rady všechny body z devíti možných. V tabulce jí patří osmé místo s sedmadvaceti body.

Poslední vzájemné utkání 8. září 2022 skončilo smírně 1:1.
FK Varnsdorf

Varnsdorf zahájil jarní část sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remízou v Prostějově. Severočeši v utkání sice vedli od 23. minuty, šanci na tříbodový zisk ale zhatil gól ze standardní situace v druhé minutě nastavení. Z dalšího výjezdu do Třince přijel celek ze Šluknovského výběžku s prázdnou.

V posledním utkání proti Příbrami ale svěřenci Miroslava Holeňáka překvapili nejednoho fotbalové fanouška. Na velmi těžkém terénu dokázali zvítězit 2:1 poté, co se v 96. minutě prosadil Abdullahi Tanko.

Na jaře tak Varnsdorf z devíti možných bodů získal čtyři a patří mu páté místo v tabulce s jednatřiceti body. Ovšem zápas s Duklou má k dobru.
Odložený duel 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FK Varnsdorf a FK Dukla Praha již zná náhradní termín. Utkání bude na základě dohody klubů sehráno v úterý 4. dubna od 16:30 hodin.
Utkání osmnáctého kola mezi FK Varnsdorf a FK Dukla Praha se v neděli 12. března 2023 neuskuteční kvůli nepříznivému počasí a nezpůsobilému terénu hrací plochy. O náhradním termínu budeme informovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.